MacArthur spreekt voor de Senaat locomotief I Een millioen voor Kankerbestrijding Geen overlevenden op de „Affray" Verbonden troepen rukken Hwatsjon binnen ,Geen concessies aan het communisme in Azie rijwielen De „Haak in'-actie Hoop opgegeven Duitsland wil lening voor bezettingskosten ZWITSALETTEN Zullen de Chinezen stand houden VRIJDAG 20 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1709. 99 99 In de toespraak, die generaal MacArthur gisteren tot het Congres heeft gehouden, verklaarde hij niet te spreken als de pleitbezorger van een politieke partij. j „Het aan de orde zijnde vraagstuk is van funda mentele betekenis. Het gaat véél verder dan partij- overwegingen. Het is niet mogelijk tegenover het communisme in Azië een verzoeningspolitiek, geba seerd op concesies, te voeren, zonder hierdoor tevens onze positie in Europa om het communistische gevaar te bestrijden, te ondermijnen. De Verenigde Staten moeten in hun worsteling tegen het communisme één lijn volgen," aldus MacArthur, die verder nog ver klaarde, dat Formosa onder geen enkele omstandig heid in handen der communisten mag vallen. Als op 24 Mei a.s. in het Concertgebouw te Am-ster dam de grote sluitingsavond zal worden gehouden van de „Haak in"-actie, zal het resultaat van deze actie vermoedelijk een millioen gulden bedragen. Op een persconferentie te Hilversum werd door de N.C.R.V. en het bestuur van het Koningin Wilhelmi- nafonds medegedeeld, dat de enorme bedragen, die ons volk in al zijn geledingen heeft bijeengebracht, een zeer nuttige bestemming zullen krijgen om de vreselijkste volksziekte, de kanker, beter te kunnen bestrijden. Overstroming in de Ver. Staten Personeel papierfabriek tegen verlenging arbeidstijd Belgische onderscheiding De Verbonden troepen zijn gisteren Hwatsjon in Centraal Korea binnengerukt. Er was geen tegen stand. Enkele kilometers Oostelijker, aan de Zuid kant van het reservoir van Hwatsjon, werden de Verbonden troepen echter tegengehouden door ingegraven Chinezen. De geallieerden zijn Tsjorwon tot op 5 km genaderd. Gemeld wordt, dat de Chinezen voorbereidingen treffen om op de linie Tsjorwon-Koemhwa stand te houden. Van de andere delen van het front wordt weinig activiteit gemeld. HET NOORDKOREAANSE VREDESBEROEP". DEELNEMING VAN KONING GEORGE EN ATTLEE. Franco en de beschaving Sabatini onder borgtocht vrijgelaten WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzei Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Een daverend gejuich begroette generaal MacArthur, toen hu, vast beraden en gespannen kijkend, de vergaderzaal van het Huis van Af- gevaardigden betrad voor zjjn toe spraak tot het Congres. Alle sena toren en afgevaardigden verhieven rich van hun zetels en juichten hem toe. MacArthur hield even halt en begon vervolgens te spre- ken. „Het Amerikaanse Congres", ver klaarde hij, „belichaamt de hoop en het streven van het gehele mense lijke ras. Ik spreek u toe in de schemering van mijn leven en zon der enige bitterheid. Ik ken slechts één doel: de Verenigde Staten te dienen. Wanneer wjj de thans aan de or de zijnde vraagstukken, waarmede onze hoogste nationale belangen zijn gemoeid, slechts beschouwen uit de gezichtshoek van één be paald gedeelte der wereld, zal dit noodwendig een ramp veroorzaken voor het geheel. Men noemt Azie de poort tot Europa; het omge keerde is evenzeer waar. Wat in het ene werelddeel geschiedt, be ïnvloed noodwendig de gang van zaken in het andere. ,;Sommigen", vervolgde MacAr thur, „zijn van mening dat de Ver enigde Staten niet sterk genoeg zijn om zowel op het Aziatische als op het Europese front weerstand te bieden aan het communisme. Ik moet u zeggen dat ik mij geen gro ter defaitisme kan indenken dan dit. De Verenigde Staten beheersen in het Westelijke gedeelte van de Stille Oceaan een keten van eilan den. Zij kunnen van hieruit het Aziatische vasteland van Wladi- wostok tot Singapore met hun zee- en luchtmacht beheersen en zij kunnen elke beweging van een vij and in de richting van de Stille Zuidzee verhinderen. Deze eilan denketen is een natuurlijke verde digingslinie. Zij kan worden behou den met een minimum aan militai re krachtsinspanning en uitgaven". Onder langdurige toejuichingen van de Congresleden verklaarde generaal MacArthur: „Ik heb er in het verleden met nadruk op gewe ien dat het, uit militair oogpunt gezien, een dwingende noodzaak is dat Formosa onder geen enkele omstandigheid in communistische handen valt. Indien dit wel zou ge beuren, zou de vrijheid van de Phi- lippijnen en Japan onmiddellijk be dreigd worden en wjj zouden moge lijk gedwongen zijn ons op de kust van Californië, in de staten Oregon en Washington, terug te trekken". Hjj vervolgde: „Het communisti sche China greep in Korea in, waardoor een nieuwe toestand werd geschapen, welke beslissingen op diplomatiek terrein vereiste. Zij zijn evenwel niet genomen". Daarop gaf MacArthur een over zicht van de ontwikkeling van Chi na in de afgelopen halve eeuw. „Het huidige Chinese communis tische bewind is agressief en impe rialistisch geworden. Dit is niet slechts in Korea, doch ook met be trekking tot Indo-China gebleken. Het is dezelfde machtswellust, waardoor elke veroveraar sinds mensenheugenis werd bezeten". „Ik werd niet geraadpleegd vervolgde generaal MacArthur, „toen president Truman in Juni '50 besloot de aangevallen Zuidkore- aanse republiek te helpen; vanuit militair standpunt gezien was dit echter een gezonde beslissing. De Verenigde Naties waren er dichtbij hun doeleinden in Korea te verwe zenlijken, toen het communistische China ingreep. Om de nieuwe vijand te verslaan is het noodzakelijk bepaalde maat regelen te nemen. Deze omvatten; een marine-blokkade van de Chine se kust, het uitvoeren van lucht- verkenningen boven Chinees gebied en het opheffen van de beperkte bepalingen voor de Chinese natio nalisten op Formosa". Er is", vervolgde MacArthur, en wel hoofdzakelijk door het bui. tenland, heftige critiek op mij uit geoefend, omdat ik dit aanbeval, doch elke militaire leider, die met de Koreaanse veldtocht had of heeft te maken, de chefs der Ame rikaanse generale staven inbegre pen, was het met mij eens. Mijn inzichten m.b.t. de in het Verre Oosten te volgen politiek zijn verwrongen weergegeven. Men heeft beweerd, dat ik „aanhitste tot oorlog". Doch niets is meer be- aijden de waarheid. Ik ken de oor log, zoals weinigen van de thans levenden hem kennen. Reeds ge ruime tijd bepleit ik het algehele prijsgeven van de oorlog als middel om internationale geschillen op te lossen, daar de verwoestingen, die de moderne krijg voor vriend en vijand gelijkelijk meebrengt, hem voor zijn oorpsronkelijke doel nut teloos heeft gemaakt. Doch wanneer de Verenigde Sta ten een oorlog wordt opgedrongen hebben wij slechts één antwoord: hem met alle ten dienste staande middelen tot een spoedig eindi brengen. Het enige doel van eei oorlog is: het bevechten van de overwinning en nimmer besluite loosheid zonder einde". De generaal vervolgde: „Enke len willen tegenover het rode Chi na een op concessies gebaseerde verzoeningspolitiek voeren. Zij ge ven blijk geen kennis te dragen var de duidelijke lessen der geschiede nis. Een sussingspolitiek leidt to' nieuwe en bloediger oorlogen. 7A legt de basis voor nieuwe en steed verdergaande eisen van de tegen stander. Mijn soldaten vroegen mij „Waarom worden op het slagveld bevochten militaire voordelen wee: aan de prijs gegeven?" en met var ontroering trillende stem voegde MacArthur hieraan toe: „Ik kon hun vraag niet beantwoorden". „Het communistische China", al dus MacArthur, „heeft zich in Ko rea reeds met zijn maximale krach ten vastgelegd. Het is geen axioma dat de Sowjet-Unie al haar hande lingen zal laten bepalen door het geen de Verenigde Staten doen. Het is waarschijnlijker dat elke „nieuwe vijand" zal toeslaan wan neer hij van mening is dat zijn be trekkelijke machtsvoorsprong op ecu de gehele wereld bestrijkende schaal bestaat. De Koreaanse tra gedie werd nog dramatischer door het feit, dat het militaire optreden der Verenigde Naties tot Korea zelf beperkt moest blijven, terwijl de bases, die de aanvallers ten dien ste staan, worden beschermd door grenzen, die niet mogen worden overschreden". Generaal MacArthur besloot met te zeggen dat de hoop en dromen, die hem bezielden toen hij 52 iaar geleden werd opgenomen in de ge lederen van het Amerikaanse leger, hem sinds lang verlaten hebben. Er is een oud soldatenliedje, dat zegt: „Oude soldaten sterven nooit, zij worden schimmen en verdwij nen" (Old soldiers never die, they just fade away"). Ik ben nu zover: een oude soldaat, die heeft gepoogd zijn plicht te doen, zoals die hem door God werd voorgeschreven. Vaarwel". D P. Axelsi MANNAERT - Terneuzen Axelsestraet 16 - Tel 9V9T) (Adv.) In 5 staten van het mi>'jc!enwes- ten der Ver. Staten fieersen over stromingen. De Mlssisippi is buiten haar oevers getreden. Volgens het Rode Kruis zijn er duizenden mensen daldoos. Mien verwacht, dat het water nog meer zal stvjigen. Het betreft hier de grootste overstroming in dit gebied sinds 70 jaar. Vele gezinnen hebben hun hui zen verlaten in het gebied van de boven-Mississippi, toen het water over laag gelegen gebieden stroomde in Iowa, Minnesota en Wisconsin. Er worden plannen beraamd om gezinnen te evaeuëren uit steden, die aan de gezwpllen Mis sissippi liggen. De rivier dreigt grote schade aan te richten in Iowa en Illinois. Het Rode Kruis, de nationale garde en de gemeentebesturen bereiden zich voor op de ver wachte overstromingen. In een vergadering te Beverwijk voor de leden van het personeel van de papierfabriek der firma Van Gelder Zonen N.V. is een voorstel toespraken van de werk gevers in de papierindustrie tot verlenging van de arbeidstijd om daardoor de productie op te voe ren en een grotere export naar het buitenland mogelijk te maken. De he. r J. Nooy, hoofdbestuurs lid van de Katholieke faibrleksar- toeidersbond heeft namens de sa menwerkende organisaties het standpunt van de werkgevers uit eengezet. Uit de besprekingen bleak dat de leden van het personeel het volledig met het advies van de hoofdbesturen eens zijn n.l. dat zander arbeidstijdverlenging de productie kan worden opgevoerd, maar dat ten aanzien van de fa briek te Velsen dan meer samen werking gewenst is tussen be drijfsleiding en personeel, hetgeen thans en vooral de laatste tijd veel te wensen overlaat. De vergadering die druk was bezocht, sprak zich unaniem en be -iist uit togen elke verlenging van de arbeidstijd, van welke aard ook. 80 MILLIOEN KILO FRUIT GEVEILD. Op de Zuid Limburgse veilin gen, werd in deze herfst en win ter bijna 80 millioen kilo fruit aan de man gebracht, wat een waarde van ruim tien millioen gulden betekent. Het fruit is thans vrijwel opge ruimd, zodat de aanvoer op de veilingen laiag^is. Door de ge ringe aanwezige voorraden st ;- gen de prijzen, wat een voordeel tje betekent voor de telers die hun appels in koelhuizen be waard hebben. Geen cent van de gelden, die zijn en nog worden bijeenge bracht, zal voor onkosten worden afgetrokken. Tot de laatste cent zal het „Haak-In"-fonds, dat als een bestemmingsfonds is geboren, dienen voor de aanschaffing van radium en voor andere materia len, welke men voor de kanker bestrijding nodig heeft. De programmaleider der N. C. R V., de heer Gerard Hoek, noemde de actie een oase in een materialistische tijd. De „Haak- In"-actie is geworden tot een na tionale inzameling, die onge dachte resultaten oplevert. De zes ton is reeds overschreden en de heer Hoek had reden om aan te nemen dat het millioen zou wor den bereikt. Hij grondd deze ge gevens op mededelingen over lo pende acties, waarbij er een en kele is, die de ton zal benaderen. Een van de mooiste resultaten naast de financiële achtte de heer Hoek dat men er in geslaagd is bet grote nut van de kankerbe strijding meer onder het publiek bekend te maken. Op 24 Mei a.s. zal er voor de N.C.R.V. definitief een eindstreep onder het werk worden gezet. Dan zal de N.C.R.V. in het Concertgebouw te Amster- De beer J. van Abbe, directeur van de N.V. Karei I. .sigarenfa brieken, is benoemd tot Ridder in de Kroonorde van België. De heer J. van Atobe heeft deze onderscheiding ontvangen voor zijn economische en sociale b moeiingen bij het tewerkstellen van Belgiciche arbeiders bij de Ka- tel I-fabrieken. KANS OP REDDING ZEER GERING. Aan het zoeken naar de ver miste Britse duikboot „Affray" wordt thans ook door mijnen vegers deelgenomen. Zij slepen zware kabels over de zeebodem in de hoop op die manier het schip te vinden. Woensdagavond deelde de ad miraliteit mee, dat de kans op redding van de 75 opvarenden gering is. Donderdagochtend ge loofde men, dat er hoogstens nog voor een halve dag zuurstof in de duikboot aanwezig zou zijn. 25 Duikers staan klaar om aan het werk te gaan zodra de juiste positie van de „Affray" is be paald. Deskundigen van de Britse marine staan verbaasd over het DB ANTI-PIJN TABLETTEN (Adv.) Na het innemen van Hwatsjon rukten de verbondenen op naar de Oostelijke en Noordelijke over van het Hwatsjon-reservoir. Zij bevonden, dat de Noordelijken hun posities, die zij de vorige week zo hardnekkig verdedigden, hadden verlaten. Gedurende de nacht schenen de Noordelijken ook uit hun andere stellingen langs het front te zijn teruggetrokken. De verbonden legers dreven de tegenstander te rug, waarbij slechts sporadisch verzet werd ontmoet. Bommenwerpers van de vijfde luchtmachtgroep verhevigden hun aanvallen op vliegvelden in Noord-Korea. CHINEES-N.-KOREAANSE BESPREKINGEN TE MOERDEN7 Naar uit welingelichte bron te Taipeh verluidt worden op het ogenblik te Moekden besprekin gen gevoerd tussen Chinese en Noordkoreaanse autoriteiten. Generaal Smirnof zou deze be sprekingen bijwonen. Ook Mao Tse Toeng zou zich te Mjoekden bevinden, doch niet ac. tief hieraan deelnemen. VERKLARING VAN RJD- (JIVAV. De opperbevelhebber der Ver. Naties, luit.-gen. Ridgway, heeft b(j zijn inspectietocht aan Sendal, 320 km ten Noorden van Tokio, verklaard, dat de Ver. Staten zich voor het gevaar van een oorlog gesteld zien, die ,,op elk ogenblik, dat de vijand wil kiezen" kan be ginnen. .i Niet ernstig bedoeld?? Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken noemde het jongste Noordkoreaanse „vredesberoep" op de Ver. Naties „een bloedig document, dat in de verste verte niet op een vredesberoep lijkt en dat wemelt van de bekende, op niets gegronde besehuldigingen", DE AMERIKAANSE VER HEZEN. Officieel is meegedeeld, dat de Amerikaanse verliezen tot nu toe bedragen: 10.363 Doden en 9.54Ö vermis ten met een totaal van 60.775 aan doden, vermisten en gewonden. Het totaal is 1379 groter dan de vorige week. volledige verdwijnen van de „Affray". Moderne duikboten, zo verklaren zij, zijn met verschil lende middelen uitgerust om in geval van nood seinen te geven. Als de boot zou zijn aangevaren of uit elkaar gesprongen, zouden er wrakstukken te zien geweest zijn. Het loslaten van de tele- foonboei geschiedt automatisch bij een ongeluk. Dit middel wordt zo goed als feilloos genoemd. Slechts tweemaal tevoren is in vredestijd een Britse duikboot op zulk een geheimzinnige wijze verdwenen. In 1932 verdween er een in het Engelse Kanaal met 60 man aan boord en in 1921 een ter hoogte van de Scilly-eilanden met 57 opvarenden. Behalve met sleepkabels wordt het zoeken ook met andere mid delen voortgezet, aldus de Britse admiraliteit. Buiten de mijnen vegers waren Donderdagochtend 4000 zeelieden met 34 schepen, alsmede vliegtuigen van de R.A.F. met het opsporingswerk bezig. Er zijn vijf mijnenvegers in ac- tiè. De afgedregde stukken wor den met boeien aangeduid opdat ei niets wordt overgeslagen. Het dreggen zal worden voortgezet tot de duikboot gevonden is. Signalen van de „Affray" zijn sinds Woensdagochtend niet meer waargenomen. Men koestert weer enige hoop de vermiste onderzeeboot „Af fray" nog te vinden, nu het ber gingsvaartuig „Reclaim" heeft gemeld, dat zij „asdic"-contact heeft gemaakt met een onbekend voorwerp op 70 m diepte. De ad miraliteit heeft bekend, dat de „Reclaim" een duiker omlaag heeft gestuurd. Het contact werd gemaakt on geveer 50 km ten Z.W. van de „Needies geen oude wrakken liggen. De parlementaire ondersecreta ris van de admiraliteit, Callaghan, heeft in het Lagerhuis verklaard, dat de reddingsploeg tracht de identiteit van het voorwerp vast te stellen, om zekerheid te krij gen of het de vermiste onderzee boot is. GEEN OVERLEVENDEN VAN DE „AFFRAY"? De Britse admiraliteit heeft Donderdagavond medegedeeld, dat er geen redelijke hoop meer bestaat op het alsnog redden van opvarenden van de gezonken on derzeeboot „Affray". T"l Naar aanleiding van de mede deling van de admiraliteit, dat er geen redelijke hoop meer bestaat op het redden van de opvarenden van de „Affray", heeft koning George van Engeland de volgende boodschap tot de Britse minister van marine gericht: „Wilt u de innige gevoelens van medeleven van de koningin en mij aan de familieleden van hen, die hun leven verloren hebben bij de tragische ramp van de onderzee boot „Affray" overbrengen". Premier Attlee heeft een soort gelijke boodschap aan de admira liteit gezonden. dam het totaalbedrag, dat de ac tie heeft opgebracht, aan burge meester d'Ailly voorzitter van het Koningin Wilhelminafonds overhandigen. Mr. H. Bijleveld, de vice-voor- zitter, heeft verteld, wat met de gelden, „door deze wonderbare en ontroerende actie bijeenge bracht", tot stand zal worden ge bracht. Er zullen twee gram ra dium worden aangekocht, die voldoende zijn om het gehele land te voorzien. Daardoor kan het mogelijk zijn patiënten, die tot nu toe niet konden worden geholpen, te genezen. Twee gram radium, platina en gouden naal den vertegenwoordigen 'n waar de van omstreeks 250.000,■- Thans is het mogelijk over het gehele land centra en subcentra in te richten voor de behandeling van patiënten, voor studie van de kankerbestrijding en voor de opleiding van deskundigen. Deze centra worden gevestigd bij de universiteiten van Groningen, Utrecht, Leiden, Nijmegen (zodra ec een medische atdeung is) en Amsterdam. Voorts zullen er gel den beschikbaar zijn om de outil lage van het Rotterdams radio therapeutisch instituut verder uit te breiden. Dit alles zal drie ton kosten. Voor de aanschaffing van bestralingsinstrumenten zal even eens een bedrag van 2 tot 2% ton beschikbaar worden gesteld. Mocht de „IIaak-in"-actie nog meer opbrengen en dat zou men slechts toejuichen dan zou eventueel een ton ter be schikking komen van het re- searchwerk, waarvoor de „Ko ninklijke" verleden jaar een half millioen schonk. Voorts moet bin nenkort een hoogvoltage radio apparaat worden aangeschaft, dat niet minder dan een half millioen zal vergen. De heer Bodegraven deelde nog mede, dat men thans doende is goederen te verzamelen voor een bazar, welke van 21 tot 26 Mei in Amsterdam zal worden gehouden ten bate van „Haak- in". DE „SIBAJAK" HEDEN VERWACHT. De „Sibajak" van de Kon. Rot- terdamsche Lloyd, welk schip, na bijna 1000 emigranten in Australië aan wal te hebben gezet, van daar naar Indonesië is gevaren, keert vandaag tegen middernacht met repatriërenden uit Soeraba- ja Semarang en Djakarta in Rotterdam terug. De ontscheping der 950 passagiers, onder wie 360 kinderen, zal Zaterdagmorgen beginner». Verreweg het grootste gedeelte der passagiers bijna 75 pet. bestaat uit terugkerende gouver nementsambtenaren met hun ge zin. Er zijn ook veel „Indische Nederlanders" aan boord, die voor het eerst naar Europa ko- men. Van de zijde van het West- Duitse ministerie van financiën is via de pers de suggestie ge lanceerd, aan Duitsland een bui tenlandse lening te verstrekken, waaruit het een deel van de be zettingskosten zal kunnen beta len. Naar de opvatting van het ministerie is de bondsrepubliek niet bij machte de kosten zelf te betalen, daar er een tekort op de Op die plaats zouden begroting van vijf milliard mark zou dreigen. Minister Schaffer heeft onlangs verklaard, dat het maximum, dat Duitsland aan bezettingskosten zou kunnen op brengen, 6,3 milliard is. De hui dige aanslag voor directe bezet tingskosten bedraagt 6.6 milliard waarbij nog 2.2 milliard komen als indirecte kosten en vorderin gen. Afgaande op deze cijfers zou men dus een lening van 2,5 milliard willen krijgen. Het slechter worden van de begroting is in hoofdzaak ont staan door de verhoging der sa larissen van ambtenaren met 20 procent in plaats van de vijftien Generaal Franco heeft tegen over Spaanse arbeider vertegen woordigers, die dm loonsverho gingen vroegen, verklaard, dat Spanje wordt „bedreigd niet en kel door een nieuwe inval maar door de vernietiging van een ge hele beschaving". De arbeidersvertegenwooordigers wensen loonsverhogingen en wij. zigingen in de arbeidsverhoudin gen. De bedreiging van de toescha. ving 'betekent, dat Spanje zich behalve met zijn binnenlandse problemen moet bezig houden met defensievraagstuikken, aldus de generaal. „Daarom moet. het wachtwoord van alle., Spanjaarden zijn, elke dag meer te produceren", voegrle hij er aan toe. Amadeo Sabatini, de Argentijn se radicale leider, die mogelijk in 1952 candldaat voor 't president schap zal zijn, is onder borgtocht vrijgelaten. [Hij werd Maandag gearresteerd op grond van de beschuldiging, dat hij zich beledigend over pres. Feron had uitgelaten, was besloten en door een door procent, waartoe aanvankelijk het parlement besloten verho ging der sociale renten met 25 procent. Een gevaarlijke ontwik keling ziet men op het ministerie van financiën voorts in de sterke stijging van de totaalcijfers van alle begrotingen. Het totaal is gestegen van 25 milliard in 1950 tot 35 milliard n 1951. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Schrale wind. Droog weer met hoofdzakelijk in het Noorden van het land en kele overdrijvende wolkenvelden. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord-Oost en Oost. Iets lagere temperaturen, voorname lijk in het Zuiden van het land. ZATERDAG 21 APRIL. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.20 1.55 2.35 2.45 n.m. 1.41 2.16 2.56 3.06 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Apr. 20 5.35 19.44 18.18 4.50 21 5.33 19.46 19.47 5.02 22 5.31 19.48 21.21 5.17

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1