Het ongeluk met de „Affray Minister In 'tVeld sprak voor de bouwarbeiders De politieke toestand West-Duitsland De emigratie naar Nieuw Zeeland PLAN-SCHUMAN Weinig hoop op overlevenden in ondertekend De lonen [en prijzen Prioriteit voor scholen Generaal MacArthur in de Verenigde Staten DONDERDAG 19 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1708. Sinds Dinsdagmorgen half negen wordt de Britse •nderzeeboot „Affray" vermist. Op dit tijdstip moest het vaartuig weer boven water komen. Er werd een grootscheepse opsporingsactie georganiseerd, waar aan onderzeeërs, vliegtuigen en schepen van vier landen deelnamen. Een zustervaartuig, de „Sea Devil maakte via supersonische weg contact met de „Af fray" en wel om 01.30 uur. Hieruit bleek, dat het vaartuig was vast geraakt ongeveer 60 meter onder het wateroppervlak, 30 mij len ten Z.-W. van Wight, o de pliats waar het onder water was gegaan. DePerzischeoliekwestie Medezeggenschap brutale rechteloosheid" Italiaanse Kamer verwerpt linkse motie „Zuiderkruis" vertrekt vóór Augustus Naar verwacht wordt zal het eerste emigranten schip voor Nieuw Zeeland, de „Zuiderkruis", nog vóór Augustus van dit jaar met 800 Nederlandse emigranten naar Wellington vertrekken. Van het ogenblik af, dat er 'n emigratie-overeenkomst tussen ons land en Nieuw Zeeland werd geloten, zijn er een ?00-tal Nederlandse emigranten onder de bepalingen dezer overeenkomst naar dit land vertrokken. Men verwacht, dat dit jaar een aantal emigranten van 2000 zal worden bereikt. Queuille stelt vertrouwensvotum President Cormona overleden Kersenoogstleest in Mierlo WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4.55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 et.; minimum per advertentie 1.80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Twintig van de 75 mannen aan boord van de „Affray" zijn jonge recruten, die hun eerste zeereis maken. De reis was bedoeld om hen de gelegenheid te geven uit te maken, of zij geplaatst wilden worden bij de onderzeedienst. De meesten zijn onder de twintig. Uit het opgevangen signaal bleek, dat „tenminste enkele" van de personen aan boord in leven waren. Later vingen de onderzeeer „Scythisn" en het radarschip „Boxer" klopsignalen op. De sig nalen wijzen er op, dat de instru mentenkamer niet onder water staat. Het is echter geen bewijs, dat andere ruimen niet zijn vol gelopen. Een theorie zegt, dat de duikboot mogelijk een onge lukkige daling heeft gemaakt, met de neus in de modder is blij ven steken en dat de tanks zijn gesprongen, waardoor het vaar tuig hulpeloos op de bodem moet blijven liggen. De reddingsvaartuigen hebben opdracht ontvangen de gunstig ste positie in te nemen om even tuële overlevenden te redden, die met een speciale uitrusting bo ven water komen. In een communiqué van dke admiraliteit wordt gezegd, dat de reddingskansen bij daglicht het grootst zijn. Kleine vaartuigen spoedden zich met artsen en verplegend perso neel naar de aangeduide plaats. Ook hadden zij speciale medische uitrustingen aan boord. De door de „Sea-Devil" opge vangen „supersonische telegraaf- signalen" zijn een algemeen ge bruikt middel om met een onder gedoken duikboot contact te on derhouden. Door het r/ater worden morse signalen gezonden door middel van geluidsgolven met een hoge frequentie, die onv/aameembaar zijn voor het menselijk oor, maar wel door instrumenten kunnen worden waargenomen. Bij het aanbreken van de dag lagen Woensdag de schepen, die deelnamen aan de opsporing naar de vermiste Engelse onder zeeboot „Affray" rondom het ge bied, waar de „Seadevil" met de boot contact had gekregen. Zoek lichten zochten de wateropper vlakte af en van de schepen af werd naar eventueel bovengeko men drenkelingen gespeurd. De bemanning van de „Affray" is uitgerust met lichtgevende ont- snappingspakken en de duikboot heeft drie ontsnappingssluizen. Iedere man aan boord van de duikboot is in het gebruik van de pakken en de sluizen geoefend. De „Affray" had Maandag Portsmouth verlaten voor een reis naar Falmouth van drie da gen onder omstandigheden als gedurende een oorlog en moest de nieuwste duikmethoden toet sen. De opperbevelhebber van Portsmouth, admiraal Sir Arthur Power, heeft medegedeeld dat de schepen aan de oppervlakte sig nalen hebben gegeven, dat zij klaar waren om ontsnappende mannen op te pikken. Om half zeven Nederlandse tijd waren echter nog geen overlevenden ge zien. De beslissing om de „Affray te verlaten moet door de com mandant van de boot, luitenant- ficieren, luitenant-ter-zee 3de klasse Anthony Frew, is een overlevende van de in Januari 1950 in de Theemsmonding ge zonken „Truculent". Twee uur na daglicht was er nog geen teken van overleven den of van de verwachte tele- foonboei (een telefoonboei kan van binnen uit een duikboot worden losgemaakt, aan de boei is een telefoonlijn verbonden, zo dat verbinding tussen de boot onder water en reddingsschepen boven water mogelijk is). Na het afzoeken van een ge bied van ongeveer 3200 vierkante km deelde gistermorgen om half twee de Britse admiraliteit mede dat de „Affray" zich dicht bij het aunt zou bevinden, waar zij Maandagavond om half tien on derdook. Woensdagmorgen om kwart over negen maakte de ad miraliteit echter bekend, dat, hoewel van tijd tot tijd tekenen van de „Affray" waren gehoord, haar juiste positie door de red dingsschepen nog niet was be paald. jjeze verklaring van de admi raliteit zegt voorts, dat behalve schepen ook vliegtuigen, met aan boord reddingboten aan val schermen, en hefschroefvliegtui- gen zich op de plaats van het vermoede ongeluk bevinden. OVERLEG TUSSEN REGE RING EN STICHTING VAN DE ARBEID. Op Dinsdag 17 April is onder leiding van de min.-pres., opnieuw een bespreking gehouden tussen een delegatie uit de ministerraad en vertegenwoordigers van de Stichting van de Arbeid over lo nen en prjjzen. De discussie had vooral betrek king op de vraag, op welke wijze verdere prijsstijgingen kunnen worden voorkomen en welke si tuatie zou ontstaan ten aanzien van de lonen, indien dit onver hoopt niet of niet ten volle moge. Hjk zou blijken. De regering heeft izich daarbij op het standpunt gesteld, dat behoudens een verdere verslechte ring der economische omstandig heden de verbruikabeperking niet meer dan 5 procent zal die nen te bedragen. ■Derhalve komt, indien een meer duurzamo overschrijding der ver bruikabeperking van 5 procent zou plaats vinden, op een nader in overleg met d Stichting van de Arbeid te bepalen tijdstip en in 'n nader te bepalen vorm, een rui mere compensatie in aanmerking met Inachtneming van de dan eventueel gebleken achterstand De Britse admiraliteit heeft gis teren te 18.30 uur een communi qué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld dat de hoop, dat er van ae oooi luiwiiaui- nog opvarenden van de gezonken ter-zee 1ste klasse Blackburn, onderzeeboot „Affray" gered zul-1 ruimere compensatie zal gesclue- worden genomen. Een van de of- I len worden, sterk is verminderd. en- De afd. Rotterdam van de Al gemene Nederlandse Bouwarbei- dersbond heeft een bijeenkomst belegd in het Beursgebouw, waar het woord werd gevoerd door de Minister van Wederopbouw, Mr. J. in 't Veld. Hij zeide, dat het bouwpro- gramma, dat 1700 millioen gulden bedraagt, een belangrijk deel var de investeringen uitmaakt. Bij de kabinetsformatie was bepaald, dat op het bouwprogramma 300 millioen moet worden bezuinigd, doch de woningbouw zal zo veel mogelijk worden ontzien. Spr. vervolgde, dat men hem had ver weten, dat hij maatregelen geno men had zonder overleg met het georganiseerde bedrijfsleven doch spr. vroeg zich af met wie hij dan had moeten overleggen. In verband met de op 1 Sep tember 1952 te verwachten toe loop van leerlingen voor de la gere scholen zeide de minister, dat scholen voor lager- en nij verheidsonderwijs prioriteit moe ten hebben. Hierna kwam Mr. In 't Veld op de vraag, of de beperking van het bouwprogramma zou leiden tot werkloosheid in de bouwvak met de daadwerkelijke steun van de bouwvakarbeiders. Na de pauze beantwoordde mi nister In 't Veld enkele vragen. De eerste betrof de kernfinan- cieringsregeling. De minister meende, dat deze een gunstige invloed op de getroffen gebieden zcu hebben. Hij was van oordeel, dat wat Rotterdam betreft er banken en warenhuizen genoeg waren. De kleinere bedrijfspan den krijgen door deze regeling een betere kans. De systeembouw wilde de mi nister een eerlijke kans blijven geven, maar dan moet deze met de traditionele bouw kunnen concurreren. Over de z.g. vrije sector zeide spr., dat hij deze nog enige tijd de vrijheid zal laten behouden, zodat dit jaar in deze sector nog wel 8000 woningen worden ge bouwd. Tenslotte zei spreker te over wegen vrij drastisch in te grijpen in de gemeentelijke verordenin gen door algemene voorschriften. In een officiële verklaring te Londen, welke de goedkeuring heeft van de Perzische regering, heeft de ambassadeur aldaar, Ali Soheily, verzekerd, dat het niet de bedoeling van Perzië is om door zijn besluit de olie-industrie te nationaliseren Engeland olie te onthouden of de olie aan enig ander land te geven. Volgens berichten uit Abadan hebben Maandag 5000 mensen gedemonstreerd op de stedelijke begraafplaats, waar Zondag avond een leerjongen, die bij de jongste ongeregeldheden door de politie werd gedood, begraven. Afgesproken werd in verband ken. Spr. noemde het overdreven, i j_ ion a An nnn hiermede, dat in het contact tus sen de interdepartementale com missie voor de loon- en prijspoli tiek en de Stichting van de Ar beid nader zal worden bezien of en op welke wijze <en eventuële In drie Duitse staten is een ver kiezingsstrijd begonnen, die de federale regeringscoalitie van Bonn opnieuw op de proef stelt. Vooraanstaande leden van de libe- ale en de Duitse partij zijn in hun verkiezingsredevoeringen scherp van leer getrokken tegen de cliristeiyk-democratische partij van kanselier Adenauer. Zo heeft de liberale afgevaar digde Von Rechenberg, die de meest rechtse vleugel der partij vertegenwoordigt, in Oldenburg verklaard, dat zijn partij een nieu we kanselier zou willen kiezen. De fractievoorzitter van de Duit se partij, Mühlenfeld, heeft ver klaard dat zijn partij na Adenau ers terugkeer uit Parijs stappen zal ondernemen om vast te stel len, of zij nog met de christelijke partij zal kunnen samenwerken. De verwijdering tussen de rege ringspartijen is voor een belang- Dinsdagavond is generaal Mac- Arthur na een verblijf van 14 jaar buiten Amerika in het land teruggekeerd. Het 4-motorige vliegtuig van MacArthur, de „Bataan" daalde half zas Woensdagochtend (Ne derlandse tijd) op het internatio nale vliegveld van San Francisco. Het toestel had door tegenwind een haf, uur vertraging. De generaal ontving een hel- demvelkotn". MacArthur zal nog deze week voor een congrescommissie ver schijnen. (De lenzen van een ware batterij televisie-, film- en fotocamera's bestookten die generaal, die met zjjn vrouw en zoontje uit het vliegtuig stapte. (Zijn zoon, Ar thur, heeft Amerika nog nooit ge zien). Vrijiwel ieder raam Van het 2 vendiepingen hoge gebouw van 't vliegveld was bezet met fotogra feu. Onder het flitsen van fotolam pen inspecteerde MacArthur een erewacht met een kapel. Er bevonden zich ongeveer 5000 personen op het vliegveld, een kleinere menigte, dan men had verwacht, aldus Reuter. Toen het toestel boven het vEegveld verscheen, steeg er een luid gejuich op. Ongeveer een uur voor de aan komst maakte het bureau van burgemeester Elmer Robinson be kend, dat bijna 290.000 personen waren verzameld op het vliegveld, langs de route naar liet St. Fran cis hotel, waar de generaal zijn intrek zal nemen en bij het hotel zelf. Bij de erewacht bevond zich een klei.' Zuidkoreaans meisje, bijna begraven onder bloemen, die zij aan mevrouw MacArthur wilde aanbieden. Zjj was het dochtertje van een consulaire beambte. Op een gegeven ogenblik ver brak de menigte de afzetting en officieren en vrienden van Mac- Arthur vormden een cordon om de mensen tegen te houden. Generaal MacArthur genoot zichtbaar van elk moment van de ontvangst. Elke keer dat de ge neraal zich naar de menigte wendde en glimlachte, ging een nieuw gejuich op. Na de inspectie van de erewacht wend de generaal officieel verwel komd door de burgemeester van San Francisco, Robinson en ande re hoge functionarissen. Generaal MacArthur zei ,,Ik daan niet zeggen hoe goed het is thuis te zijn. Deze ont vangst zullen wy niet vergeten". Per auto reed het gezelschap van de generaal van het vliegveld naar San Francisco, gevolgd door een stoet van duizenden andere auto's. In Powell Straat, enkele blok ken van MacArthurs hotel verwij derd, werd door 40 mensen ge demonstreerd. Zij droegen borden bij zich met de woorden „vrede in Korea" en „alle buitenlandse troepen uit Ko rea". iDe demonstranten werden door de politie verspreid. rijk deel te wijten aan de steun, die Adenauer en zijn partij heb ben gegeven aan de wet tot het verscnaffen van medezeggen schap aan de arbeiders in kolen mijnen en staalfabrieken. De Liberale minister van justi tie, Dehier, bestempelde deze door Adenauer gesteunde wet als „brutale rechteloosheid". De jongste tussentijdse verkie zingen voor de bondsdag hebben eveneens de groeiende verwijde ring tussen de christelijken en liberalen gedemonstreerd. Zondag heeft de socialistische partij in een plattelandsdistrict in Hessen een grote overwinning behaald. Door zich de medewerking der vluchtelingen te verzekeren, wis ten de socialisten hun stemmen- tal met een derde te vermeerde ren en een liberale zetel in het parlement over te nemen. De libe ralen verwijten dit in hoofdtaak aan de christelijke partij, aange zien het nu reeds bij drie tussen tijdse verkiezingen niet mogelijk is geweest een bondgenootschap tussen de liberale en de Christe lijke partij tot stand te brengen. Dr Schumacher, de socialisti sche leider, heeft naar aanleiding van zijn jongste succes weer eens de ontbinding geëist van de hui dige bondsdag, daar deze reeds lang geen weerspiegeling van de volksmening zou zijn. De plaatse lijke verkiezingen, die in drie sta ten eind April en begin Mei wor den gehouden, zullen een vage aanwijzing kunnen geven of deze socialistische bewering juist is. De belangrijkste verkiezing is die in Neder Saksen, waar de so cialisten zullen trachten het thans nog met de christelijken ge deelde helft der regering alleen in handen te krijgen. Lange tijd hebben de drie coalitiepartijen van Bonn getracht in deze staat een bondgenootschap te vormen tegen de socialisten, doch het is niet gelukt De liberalen komen zelfstandig uit. Of de socialisten nier zoals vorig jaar in het aan grenzende Hessen de meerderheid zullen behalen, hangt in hoofd zaak af van de reacties der vluch telingen, die in dit land 27 pro cent der bevolking uitmaken. Zij hebben zich weliswaar in een eigen partij, de bond van verdre venen en onteigenden, georgani seerd, doch een groot deel van hen is achter de socialistische mi nister voor vluchtelingenzaken Albertz blijven staan. In de Rijn palts schijnt de positie der chris- elijke partij niet ernstig bedreigd, doch recente tussenverkiezingen hebben ook in deze katholieke staat de socialisten winst be zorgd. De verkiezing in Sleeswijk- Holstein betreft slechts de ge meenteraden en is dus een nog zwakkere maatstaf voor de grote politiek. Hier is het de vraag, of de voor enige tijd opgekomen be weging der ..inheemsen" kans zal zien de invloed te beperken van de vluchtelingen, die hier medio 1950 het vierde deel van de land dag en het derde deel van de landsregering wisten te bezetten, De Italiaanse kanier van afge vaardigden heeft Dinsdagavond met 308 tegen 154 stemmen een door de communisten en linkse socialisten ingediende motie, waarin de regering wordt ver oordeeld en radicale wijzigingen in haar politiek worden geëist, verworpen. als zou de bouwstop 30 a 40.000 arbeiders werkloos maken. In geld uitgedrukt zal het eindcijfer van het bouwprogramma 1951 gelijk liggen met het gerealiseer de cijfer over 1950, Door de ho gere bouwkosten wordt er min der gebouwd, zodat dit aanleiding zou kunnen geven tot lichte werkloosheid in de bouwvakken. Hij zeide nauwlettend te zullen toezien, dat er geen storingen in het bouwvak optreden. Zijn er streken, waar zich een meer dan normale werkloosheid zal open baren, dan meende de minister daar te kunnen helpen met het geven van toewijzingen. Spr. be loofde zijn uiterste best te zuilen doen, opdat de beperking van het bouwprogramma haar invloed niet zal doen gelden op de ar beidsmarkt. De minister zag als gunstig perspectief de tendenz tot prijs daling op de wereldmarkt en hij wilde een beroep doen op de bouwarbeiders om met zo min Volgens deze overeenkomst, die zich beperkt tot ongehuwde emi granten van 18 tot en met 35 jaar, kan er steun worden verleend voor die reiskosten. Voor de onge schoolden en enige andere arbeids krachten wordt er alleen vtan de zijde van Nieuw Zeeland finan ciële steun verleend, welke onge veer 50 pond sterling toedraagt. Verder vindt de emigratie van tot star.d te brengen. Ook de werkgevers, architecten en ge meentelijke diensten kunnen vol gens de minister bijdragen om de bouwkosten te doen dalen. In het slot van zijn betoog zei de de minister, dat met inspan ning van alle krachten het vol ledige bouwprogramma op lange termijn zal worden uitgevoerd Het plan-Schuman voor de sa mensmelting van de steenkool- en staalindustrie van Frankrijk, West-Duitsland. Italië en de Be- neluxlanden is Woensdag in de historische „Salon d'liorloge" van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken door de ministers van Buitenlandse Zaken dezer landen ondertekend. De ondertekenaars waren: de ministers van Buitenlandse Za ken Sehuman (Frankrijk), mr Stikker (Nederland), Van Zee land (België), Bech (Luxem burg), graaf Sforza (Italië) en de Westduitse kanselier Adenauer. Ieder tekende zes exemplaren van de overeenkomst. De plech tigheid werd door bijna tweehon derd journalisten bijgewoond. Na de ondertekening is een gemeen schappelijke verklaring uitgege ven, waarin o.m. het volgende wordt gezegd: „Vastbesloten de eeuwenoude geschillen te beslechten door een fusie van belangen van de eerste orde, de grondslag te leggen voor een dieper gewortelde gemeen schap tussen de volken, die zo lang bloedig van elkaar waren gescheiden en de basis te leggen voor instellingen, die voortaan leiding kunnen geven aan een ge meenschappelijke lotsbestem ming, hebben onze regeringen daarom besloten een Europese steenkool- en staalgemeenschap te stichten". „De partijen van de overeen komst, die de Europese steen kool- en staalgemeenschap instel len en 160 millioen inwoners van Europa vertegenwoordigen, heb ben blijk gegeven van hun vast beslotenheid, de eerste boven-na- tionale instelling te stichten en op deze wijze de grondslagen te leggen voor een georganiseerd Europa". mogelijk kosten zo veel mogelijk personen afzonderlijk gewoon J voortgang. Deze zorgen getieel voor zich zelf. Men neemt aam', dat er dit jaar op die wijze nog 1000 Neder landers naar Nieuw Zeeland zul len emigreren. Volgens de vertegenwoordiger van Nieuw Zeeland, Mr. Brennan, bestaat er in Nieuw Zeeland de laatste jaren een groot tekort aan arbeiders. Dit kan op ongeveer 20 tot 30 duizend worden geschat. Het zuivelseizoen ibeginit in N. Zeeland in Augustus. Er kunnen dam veel arbeiders 0(p de zuivelbe drijven en in de zuivelfabrieken worden geplaatst. (Daar vindlen die arbeiders on geveer 6 tot 8 maanden werk, voor zover zij geen vast werk voor het gehele jaar kunnen krijgen. Zij worden daarnia gemakkelijk in andere ondernemingen 'opgeno men. Er bestaat vooral behoefte aan geschoolde arbeiders in de zuivelindustrie, de bouwvakken en de metaal-, machine- en houtindu strie. Zo is er vraag naar gediplo meerde verpleegsters, huishoude lijk personeel en fabrieksarbeid sters. Er zuilen binnenkort ook een 12-tal Nederlandse veeartsen naar Nieuw Zeeland vertrekken. Zij werden uit 40 gegadigden ge kozen. Ten aanzien van de lonen deel de de leider van het emigratie- bureau Nieuw Zeeland mee, dat de arbeiders op zuivelbedrijven 75 guldens p. week kunnen verdienen met vrije kost en inwoning. Nadat 18 maanden een werke lijk begin werd gemaakt met de emigratie van Nederlanders naar Nieuw Zeeland, heeft men de ge legenheid gehad daarmee indruk ken op te doen. Mr. Brennan deelde mee, dat de Nederlanders zich opvallend goed in Nieuw Zeeland hetoben aange past. Zij zijn zeer welkom in zijn land. Klachten hebben hem nog in het geheel niet toereikt. Hij meukte op, dat zijn land on geveer acht maal zo groot is als Nederland en esn (bevolking heeft van bijna 2 millioen. Dat maakt het duidelijk, dat er volop weikgeleggnheid is en dat men er in dl: laatste ja,ren geen werkloosheid heeft gekend. Wat dn intellectuële beroepen betreft, zijn de mogelijkheden ge ringer. Wel bestaat er voor een aantal jonge ingenieurs gedegen heid een werkkring in Nieuw Zee land te vinden. Aanvragen voor emigratie moe ten ook voor Nieuw Zeeland wor den ingediend bij de plaatselijke arbeidsbureatix. ,Dit Europa staat open voor alle Europese landen, die vrijheid hebben om te kiezen. Wij hopen van harte, dat andere landen zich bij dit streven aan onze zijde zul len scharen". In de verklaring wordt tevens aangekondigd, dat de landen van het plan-Schuman andere fusie- voorstellen zullen onderzoeken en trachten uit te voeren. „Deze ini tiatieven moeten spoedig worden ingelast in het kader van een po litieke gemeenschap, waarvan de gedachte door de Raad van Euro pa wordt ontwikkeld", aldus de verklaring. Naar verluidt doelt de verkla ring op een fusie van de land bouw, het spoorwegvervoer en de electriciteit. Frankrijk en West-Duitsland hebben Woensdag vóór de onder tekening van het verdrag nota's uitgewisseld inzake het Saarge- bied, waarin opnieuw wordt vast gesteld, dat de regeling van de Saarkwestie pas in het komende vredsverdrag met Duitsland zal geschieden en dat op deze rege ling noch door het plan-Schuman noch door andere verdragen of overeenkomsten wordt vooruit gelopen. De Franse minister-president Henri Queuille heeft Woensdag de Nationale Vergadering ge vraagd om een vertrouwens votum over de voorrang van be grotingsvraagstukken boven ge wone debatten. Queuille wenst dat de vengade ring zo spoedig mogelijk de be grotingsproblemen zal behande len om de weg voor algemene verkiezingen in Juni te effenen. De arbeiders in de zuivelindu strie verdienen 85 tot 105 gulden roet de mogelijkheid tot hogere lonen by overwerk. Een ongeschoolde arbeider ver- President Cormona van Portu gal is gisteren om 11.46 unr plaat- selyke tijd overleden. Het traditionele kersenoogst feest te Mierlo, wordt dit jaar gehouden op 30 Juni en 1 en 2 Juli a.s. Er is een gevarieerd feestprogramma ontworpen. Tot kersenkoningin 1951 werd ge kozen de 18-jarige Corrie Kuip- pers uit Mierlo. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. Vrij veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt, maar op de meeste plaatsen droog weer. Aanvankelijk zwakke tot dient een minimum van 82 gHlden i matige wind uit uiteenlopende per week in een 40-urige werk- richtingen, in het Noorden van week. het land later matige Noordooste- Een gediplomeerde verpleegster kan 2500 gulden per jaar verdie nen met vrije kost en inwoning. Huishoudelijk personeel in hos pitalen, hotels enz. kan tenminste 57 gulden per week verdienen. Ook Nieuw Zeelamd kampt echter met een woningvraagstuk. Daarom, bestaat nog geen gele genheid de emigratie van gezin nen te bevorderen. De overeenkomst bepaalt zich dan ook vooralsnog tot ongehuw- cben van 18 tot 35 jaar. Nieuw Zeeland zorgt voor huisvesting dezer emigranten. Zij, die los van de overeenkomst emigreren, dienen zelf voor huis vesting te zorgen. lijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. VRIJDAG 20 APRIL. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.46 1.21 2.01 2.11 n.m. 1.10 1.45 2.25 2.35 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Apr. 19 5.37 19.34 16.53 4.39 20 5.35 19.44 18.18 4.50 21 5.33 19.46 19.47 5.02 22 5.31 19.48 21.21 5.17

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1