BINNENLANDS NIEUWS DOKIE DURF és slimme speuréer WIS WATIIBRENGT DE RADU)? UIT DE PROVINCIE roor naar and RECHTSZAKEN MARKTBERICHTEN Gemeente Terneuzen. De Commissie van de V. N. voor de rechten van de mens ZAKKENROLSTER OP HETERDAAD BETRAPT. DE GEVOLGEN VAN HET NATTE VOORJAAR. 1950 1951 VlissingenBresk. 200000 251930 Tern.Hoedekensk. 38136 55830 KruiningenPerkp. 227448 254215 Auto's. 1950 1951 VlissingenBresk. 40338 34030 KruiningenPerkp. 55692 59367 Tern.Hoedekensk. 2310 3135 TERNEUZEN BIERVLIET. BRESKENS. GROEDE. VATERLANDKERKJE. De 25.000 De reacties op MacArthurs ontslag he oliekwestie r Augustus emigranten- lerkruis", nog Nederlandse {en. Van het komst tussen :n, zijn er een de bepalingen rokken. Men ïigranten van mona overleden feest in Mierlo WACHTING WATER. verwaent, aldus Kenter. WILLEM VAN IEPEND AAL 60 JAAR. Zaterdag 21 April viert de schrijver Willem van Iependaal /jjn zestigste verjaardag. Een co mité is gevormd, dat hem bij deze gelegenheid wil huldigen. Hierin hebben o.m. zitting ge nomen mr. J. In 't Veld, minister van Wederopbouw, M. A. Reinal- da, Commissaris der Koningin in Utrecht en Jan A. van Zutphen. PROCURATIEHOUDER GEARRESTEERD. Op aanwijzing van een ambte naar van de algemene rekenka mer werd wegens het vermoeden van fraude op het bijkantoor der Amsterdamse Bank N.V. te Asten gearresteerd de 57-jarige H. van O. te Helmond. Van O., die reeds meer dan 40 jaren bij genoemde bankinstel ling werkzaam is, hield geduren de drie dagen per week zitting te Asten. Bij een onverwacht con trolebezoek van een ambtenaar van de algemene rekenkamer werden onregelmatigheden ont dekt en werd Van O. in arrest gesteld. Hij is ingesloten in het huis van bewaring te s-Herto- genbosch. Het onderzoek is nog in volle gang en zal vermoedelijk nog wel enige tijd in beslag nemen, aangezien de onregelma tigheden zich over jaren uit strekken. KOKMEEUWEN KEREN TERUG NAAR DE PEEL. in bewusteloze toestand. Het vreemde geval bleef onopge merkt, omdat het dienstmeisje 's Zondags niet in betrekking is. De laatste dagen zijn de kok meeuwen ondanks het slechte voorjaarsweer weer naar hun broedplaatsen in de Peel nabij Nederweert teruggekeerd. Zelfs rijn daar nu meer kokmeeuwen aanwezig dan in vorige seizoe nen. Voor in de Meerbaanblaak is het een drukte van belang en vele honderden kokmeeuwen zijn druk doende hun broedplaatsen in orde te maken. Zij worden hierbij geholpen door de eige naar van die blaak, de vogel vriend Van Deursen die ook dit jaar met zijn vlotje het ven doorkruist om op de boven het water uitstekende boomstronken graszoden te plaatsen, waar de meeuwen dan meteen een broed plaats inrichten. Over een paar weken begint het broeden en mits het weer meewerkt, komen dan van hein de en verre de vogelliefhebbers om van dit interessant schouw spel te genieten. Geregeld poli tietoezicht zorgt ervoor dat de schooljeugd de vogels zo weinig mogelijk stoort. DE LAATSTE LOODJES HET ZWAARST. De geldinzameling voor het Grebbemonument te Rhenen stagneert enigszins. De „stichting Nationaal Legermonument Greb- beberg", die zich met de inzame ling heeft belast, heeft het ge stelde doel nog niet bereikt. Kort geleden heeft men het laatste stadium van de actie in geluid. Er moet nog 8000 ko men. Na de inzet van de laatste actie is nog slechts 100 bij de stichting binnengekomen. Zoals zo vaak wegen ook hier de laat ste loodjes het zwaarst VREEMD GEVAL. Het dienstmeisje van de heren D. Amming te Hoogeveen trof Maandagmorgen beide heren sprakeloos zittend aan een tafel, nog wel tekenen van leve gevend. Vader D. zat in zijn leuningstoel en de zoon op een gewone stoel. De patiënten werden naar het ziekenhuis Bethesda vervoerd. Gedacht wordt aan kolendamp vergiftiging. Beide verkeren nog EEN „GANG" MAAKTE DE BINNENSTAD ONVEILIG. Een 3-tnl personen, de 34-jarige los werkman J. H. T„ de 18- -rige expediteur H. W. S. en de 26-jarige expediteur L. W. H., heeft Zaterdagnacht om onge veer half één de Haagse binnen stad onveilig gemaakt, daarbij op drieste wijze te werk gaande. Het drietal, waarvan er één borrels gedronken had en de an dere twee brooddronken van ii- monadewaren, begon zonder enige aanleiding een ruit in te slaan van het ziekenhuis aan het Westeinde. In de omgeving van de Grote Marktstraat gingen de drie even eens zonder de minste aanleiding, ^en voorbijganger te lijf, een kellner, die van zijn werk huis waarts keerde. Daarbij liet ook deze zich niet onbetuigd. Het drietal trachtte toen na sluitingstijd een café in de Laan binnen te komen. De caféhoud ster was daarvan niet gediend. Zi; kreeg een trap tegen haar buik, viel en bleef enige tijd bewuste loos. De onverlaten kwamen toen m de Vlamingstraat, waar zich juist een merkwaardig voorval had af gespeeld. De 61-jarige loswerk- man J. S., had geen onderdak. De enige manier om dat te krijgen leek hem, maar met de politie in contact te komen. Dies sloeg hij een grote spiegelruit in van een grote schoenenzaak in die straat. De eigenaar belde de politie, die onmiddellijk daarna arriveerde en J. S. het gewenste onderdak verschafte. De eigenaar was juist bezig de geëtaleerde artikelen uit de éta lage te halen en op te bergen, toen het eerder genoemde drietal aankwam. Zij sloegen de winke lier letterlijk in zijn étalage en namen daarna enige paren schoenen mee, om weer verder te gaan. In de binnenstad heeft le politie zich toen van de onver laten meester gemaakt. Zij zul len zich te verantwoorden heb ben wegens mishandeling, be dreiging, geweldpleging, diefstal en geweldpleging mfet vereende krachten tegen personen en goe deren, op welk laatste misdrijf een zware straf staat. Zij zijn in verzekering gesteld. niet te herinneren. Anderzijds zijr er nog vele boeren, die thans ook nog over voldoende kuilvoer e.d. beschikken. Ook de overheid ziet de toe komst voor wat betreft de vee voedervoorziening, met zorg tegemoet. Een woordvoerder van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening noemde de toestand van het ogenblik vol moeilijkheden, doch niet alarmerend. Het weer zal echter spoedig wat beter moeten worden. De thans bestaande voorraad van veevoeder zal men in ieder geval niet aanspreken. De regering ziet geen reden om de veehouders met een extra toewijzing tegemoet te komen. GRIEKSE ZEELIEDEN BEROOFD. Twee Griekse zeelieden, die Zaterdagavond met hun schip in oe Amsterdamse haven waren aangekomen, hebben het onaan gename avontuur beleefd beroofd te worden van 25 dollar. Zij had den op hun tocht door de stad kennis gemaakt met twee vrou wen en bij het ochtendgloren van Zondag waren de 25 dollars ver dwenen. De zeelui verdachten hun vriendinnen, maar die ont kenden hardnekkig en waren graag bereid mee te gaan naar de politie. De rechercheur, die het pro bleem moest oplossen, kreeg alras de overtuiging dat hier roof in het spel was en met een hardnekkigheid, die de beide vrouwen tenslotte te machtig bleek, bleef hij de dames ver horen. Maandagmorgen beken den zij tenslotte de 25 dollar bil jetten geroofd, maar toen er ge vaar dreigde, weggegooid te heb ben. De vrouwen zijn Dinsdag morgen voor de officier van justitie geleid. Het bleek alweer, dat je nooit op toet uiterlijk moet afgaan. Diederiks gammele auto reed prachtig en ze begonnen de auto dief al in te halen. In de verte doemde een onbewaakte overweg op. Van rectobs kwam blazend en sissend de Hagendammer Express op weg naar Drievelderveenbrug- steradeel. „Bas op, Diiederik", waarschuwde Dokie. „Jawel' zei Diederik, „ik neem hem net", en hij trapte nog eens extra op toet gaspedaal. Het toeval wilde ech ter, dat toiji net de rails overstak, toen de locomotief de auto aan reed. Er volgde een klap, een gil en de trein reed denderend door. Toen ze weer adem konden halen, zei Dokie: „Jij nam hem niet hé? Neen meneer, hij nam jou net! Alles goed achter?" riep hij naar de agent. Er kwam geen ant woord. Ze draaiden zich om, de agent was spoorloos verdwenen en met hem het hele aohterstux van de auto. Verwilderd keken ze in het rond. Toen gaf Dokiie een kreet en wees naar de wegrijden de trein. UIT- EN INVOER VAN APPELS In de week van 914 April werden 227.000 kg appels naar België geëxporteerd, in hoofd- zaak goudreinetten. Ongeveer 29.000 kg appelen werden uit België in Nederland ingevoerd, alsmede 83.000 kg witlof. De commissie van de V. N. voor de rechten van de mens is Maandag te Genève haar zevende zitting begonnen. De voorzitster, mevrouw Roo sevelt stelde een besluit van de Sow jet-Russische afgevaardigde, de vertegenwoordiger van natio nalistisch China uit de commissie te verwijderen, buiten de orde. Toen de Sowjet-afgevaardigde bezwaar maakte tegen deze be slissing, nam de commissie de be slissing aan met acht tegen drie stemmen bij drie onthoudingen. Mevr. Roosevelt verklaarde, dat de commissie niet de bevoeg de instantie was om over een be langrijke politieke kwestie te be slissen. Bovendien zal door de volgende algemene vergadering van de V. N. deze kwestie worden behandeld. Mevr. Roosevelt trok zich terug als voorzitster van de commissie en stelde als haar opvolger voor dr. Charles Malik (Libanon), die eenstemmig werd gekozen. Prof. Rene Cassin (Frankrijk) en mevr. Hansa Mahta (India) wer den gekozen als eerste en tweede voorzitter van de commissie. DONDERDAG 19 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9 30 Waterstanden; 9.35 Gram.; g 40 Schoolradio; 10.00 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Orgel; 11.00 Voor dé zieken; 11.45 Voor de school; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gram.- 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.2C Septet; 13.40 Pia no; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouiw; 15.15 Gram.; 15.30 Cem- balogezelschap en bas; 16.00 Le zing; 1(6.45 Ensemble; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Piano; 17.50 Re geringsuitzending; 18.00 Verzoek- progromma; 18.30 Causerie; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.15 Cau serie; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 22 20 Overzicht; 22.40 Gram.: 22.45 Gebed; 23.00 Nieuiws23,15 Gram. BURGEMEESTER BETAALDE TE LAGE LONEN. Toor de Arnhemse economische politierechter stond terecht de burgemeester van Hedel-Kerk- wijk wegens het uitbetalen van te lage lonen aan een aantal ar beiders. Van de 1600,door „eisers" nog te vorderen loon was inmiddels 600,betaald. Ver dachte deelde de rechter mede, dat de betrokken werknemers eok zekere voordelen hebben ge noten, hetgeen hij als een soort compensatie beschouwde. De Officier van Justitie beti telde deze zaak als een van de teerste in de agrarische sector. Inderdaad kan van een probleem worden gesproken in verband met zekere ingewortelde ge woonten. Toch moeten de huidi ge bepalingen worden nageleefd. Verdachte zou nog een kans krijgen de resterende duizend gulden achterstallig loon uit te keren of anders een overeen komstige boete moeten betalen. De burgemeester gaf als zijn «ordeel te kennen, dat ondanks propaganda voor een prettige arbeidsverhouding de huidige wetten en maatregelen dat vol slagen onmogelijk maken. De politierechter hield op verzoek van verdachte de uitspraak aan. OPLICHTING. De recherche van het hoofd bureau van politie te Amsterdam heeft de 42-jarige S. C. K. gear resteerd wegens oplichting. De man is een ex-politiek delinquent. Uit zijn kamptijd had hij diverse adressen overgehouden van men sen, die voor lange tijd veroor deeld waren. Hij ging de familie van deze mensen bezoeken waar bij hij voorgaf meester in de rechten te zijn en daarbij zelfs af en toe een valse naam ge bruikte. Zijn aanbod W3S te zul len zongen, dat de gevangene vrij zou komen, vermindering van straf zou krijgen of althans on der betere omstandigheden zijn straftijd kon doorbrengen. In enkele gevallen had hij succes, althans in die zin, dat men hem geldsbedragen ter hand stelde. Iets voor de gevangenen doen kon hij niet. De man was het vorige Jaar eveneens voor oplichting aange houden en had de straf, toen ge kregen, pas kort achter de rug. Hij is voor de officier van justitie geleid. De recherche van het politie bureau Warmoesstraat te Am sterdam is er Maandag in ge slaagd in een warenhuis aan het Damrak te Amsterdam een zak kenrolster op heterdaad te be trappen. De vrouw, een Amster damse van 45 jaar wordt er van verdacht van zakkenrollen haar beroep te hebben gemaakt. Bij haar thuis werden nog drie por- t-emonmies gevonden, waarvan zij de herkomst niet kon opge ven. Zij die menen de laatste tijd slachtoffer van zakkenrollerij te zijn geworden, kunnen zich tot de recherche van het bureau Warmoesstraat wenden, waar enkele portemonnaies ter her kenning aanwezig zijn. VAN HET SMOKKELFRONT. Koewacht. Het zat de veesmokkelaars een dezer dagen niet mee. Bij hun po gingen een zwartbont rund ter waarde van 400 over de grens te smokkelen naar België greep de douane in. De smokkelaars wisten met achterlating van het vee in het nachtelijk duister te ontkomen. Nieuw Namen. Alhier werd 100 kg roomboter in beslag genomen door de douane. De hierbij betrokken 4 smokke laars die allen een „pungel" met 25 kg boter op de rug droegen, wier pen, eenmaal betrapt zijnde, hun lasten af en wisten te ontkomen. Sluis. Te Sluis achterhaalde de douane 200 sigaren, boter en vlees, ter waarde van 90. De goederen za ten gedeeltelijk onder de zitting van een Belgische auto verborgen. Eerst na betaling van een boete doch zonaer ae goederen kon de Belg zijn reis vervolgen. Aardenburg. Op een onbekend gebleven per soon werd 90 kg roomboter in be slag genomen. De smokkelaar, die de boter illegaal over de grens wil de brengen, liet boter en fiets in de steek en wist te ontkomen. DE PROVINCIALE STOOMBOOTDIENSTEN. Vervoer steeds In stijgende lijn. Het uitermate natte voorjaar heeft in sommige delen van ons land voor de veehouderij een pre caire toestand geschapen. Het wintervoer is daar practisch op en de weersgesteldheid laat niet toe, dat de boeren de koeien in de weide brengen. De boeren i,i West-Freisland zagen door deze omstandigheden zo weinig pers pectief in de Maandag t« Hoorn gehouden voorjaarsmarkt, dat de aanvoer het ongekend lage aantal van 83 stuks vee beliep. Insiders weten zich een derge lijke abnormaal geringe aanvoer Het vervoer van mensen en auto's over de Zeeuwse wateren neemt gestadig toe. De cijfers over het eerste kwartaal van 1951 geven alleen voor het autovervoer op de Hjn VlissingenBreskens enige te ruggang te zien, hetgeen veroor zaakt is, doordat de fuik te Vlissin gen eerst op 8 Februari in gebruik kon worden genomen. Overigens vertonen de vervoer- cjjfers op alle diensten vooruitgang. Ook het autovervoer over de Oos- terschelde is belangrijk toegeno men. Een vergelijking met het eer ste kwartaal van 1950 is niet ge heel zuiver, daar in 1950 de Paas dagen vielen op 9 en 10 April en dit jaar op 25 en 26 Maart. We laten hier enige gespecifi ceerde gegevens volgen van de bei de eerste kwartalen. Passagiers. Gehrels-diploma. Bij de te Middelburg gehouden examens ter verkrijging van het Gehrels-diploma slaagden o.m. de dames N. WondergemPleyte, on derwijzeres aan de openbare lagere school A, en J. van Puyvelde, mu zieklerares, alhier. A.s. Rode Kruis-actie. De onlangs door burgemeester Teilegen geïnstalleerde commis sies, die de taak op zich namen voor Terneuzen de Rode Kruis- actie te organiseren, werken hard. In twee vergaderingen, welke eind vorige en begin dezer week werden gehouden, waren resp. de presidenten der plaatse lijke vrouwenverenigingen en hoofden der lagere en uitgebreid lagere onderwijsinrichtingen uit genodigd. Teneinde de beschikking te krijgen over collectrices zal voor alle leden van de vrouwenbonden de film „Wat Leni Roesi beleef de" worden vertoond op 10 Mei a.s. De toegang hiervoor is gra tis. Tevens zal op de lagere scholen een opstelwedstrijd wor den gehouden. De leerlingen der 6e en 7e leer jaren zullen opstellen maken aan de hand van uit te reiken platen, waarop enkele bedden in kleuren zijn gedrukt, die voorstellingen tonen van het Rode Kruiswerk op velerlei gebied. De opstellen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit leer krachten der U.L.O.-scholen. De twee beste opstellen wor den gepubliceerd, waarbij enkele prijzen beschikbaar zijn, nie di rect als een beloning, doch als uiting van dank voor de mede werking en tevens als herinne ring aan een gebeurtenis, waar aan de klassen hebben meege werkt. Naast deze nevenacties worden er nog andere georgani seerd, waarop wij te zijner tijd de aandacht hopen te vestigen. Dat mag niet! Tijdens de bevrijdingsdagen in 1944 vernielde de bezetter een drie tal kranen van de Spoorwegmaat schappij MechelenTerneuzen, staande aan de loskaai, zodanig dat z\j niet meer te herstellen waren. De overblijfselen hiervan werden gekocht door de firma Boer Slo ten te Wormerveer. Aangelokt door de huidige hoge prijzen voor oude metalen ging een drietal ongeveer 14-jarige jongens de restanten van deze kranen verder afbreken en verkochten het aldus verkregen ko per aan een handelaar in oude me talen hier ter plaatse. De politie, die de jongens in hun sloperswerkzaamheden stoorde, maakte aan deze ongeoorloofde af braak een einde. De knapen zullen zich later hiervoor hebben te ver antwoorden. I Algemene Vergadering v. d. Vereniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland. Uit de afdeling West Z.-Vlaan- deren van de vereniging tot be vordering der Bijenteelt in Ne derland werd voor de op 25 Mei 1951 te Utrecht te houden alge mene vergadering als afgevaar digden gekozen mevr. M. S. Dijk- Langstraat en de heer J. Diele- man. beiden uit Biervliet. Aanrijding. Dinsdagmorgen had op de Schel- dekade alhier een aanrijding plaats tussen een kleine bestelauto, be stuurd door de heer W. uit Middel burg en de motorrijder P. uit Sluis. De motorrijder werd enkele meters meegesleurd, doch kwam er behou dens enkele lichte ontvellingen, goed af. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. Gecompliceerde aanrijding. Op het kruispunt Voorstraat Bleekex-straatWalingstraat kwa men Dinsdagmorgen een bestel auto, een luxe auto en een motor rijder, resp. bestuurd door de heren P. uit Oostburg, S. uit Hoofdplaat en K. uit Sluis met elkaar in bot sing. De motorrijder K. werd, nadat hem eerste hulp was verleend, voor nader onderzoek naar het St. Jo zefziekenhuis te Oostburg overge bracht, waar bleek dat de opgelo pen verwondingen niet ernstig wa ren. Opening school. Het muziekgezelschap „Geduld Overwint" uit IJzendljke zal op Za terdag 21 April de feestelijke inge bruikneming van de nieuwe open bare school alhier opluisteren. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek:; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 815 Gram.; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 10.30 De antwoord man; 10.45 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Radioscoop; 11.45 Causerie; 12.00 Walsmuziek; 12.30 Mededelingen12.38 Zang; 13.00 Nieuws; J^.lö Allerlei; 13.20 Orkest; 1S.45 causerie; 13.50 Or kest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Piano; 15.00 Voor de zieken; 16.00 Gram. 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Orgel; 18.50 Causerie; 19.00 Lichte muz.; 19.50 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten20.15 Aller lei; 20.20 Orkest; 21.30 Hoorspel; 22.30 Gram.; 2:3.00 Nieuws; 23.15 Sport; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram; 112.30 Weerbericht; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Zarjg; 13.45 Gram.; 14.15 Actualiteiten; 16.00 Engelse les; 16.15 Gram.; 15.40 Franse les; 16.00 Gram.; 16.30 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Koor; 19.50 Causerie; 20.00 Verzoekprogramma; 21.00 Klank beeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actua liteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Pia no- 23.00 Nieuws; 23.05 Gram. Op nr. 15451 is de 25.000, gevallen in de 5e klas van de 512e Staatsloterij. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis is ongeveer zes tig procent van het aantal schrif telijke commentaren, dat presi dent Truman heeft ontvangen naar aanleiding van het ontslag van generaal MacArthur, tegen de president gericht. Er waren tot nu toe 18.000 telegrammen en 50.000 brieven binnengekomen. De later binnengekomen stukken spraken zich sterk uit ten gunste van Truman, aldus de woord voerder. GEEN SPREEKUUR. Hedenmiddag zal door mij geen spreekuur worden gehouden. De Burgemeester 5 regels 75 cent; ct.; minimum per nummer, of: Adres meer. namiddags 2 uur VEEMARKT ROTTERDAM. Rotterdam, 17 April. Aanvoer in totaal 6210. Vette koeien en ossen 830; Ge- bruiksvee 1788; Vette kalveren 55; Graskalveren 245; Nuchtere kalve ren 2289; Varkens 165; Biggen 515; Paarden 151; Veulens 10; Schapen of lammeren 62; Weide of zuiglam- meren 39; Bokken of geiten 61. Prijs in cents per kg: Vette koeien le kw. 2.55 ƒ2.85; 2e kw. 2.352.55; 3e kw. ƒ2.00f2.30; Vette kalveren le kvr ƒ2.60—ƒ3.00; 2e kw. 2.30— 2.^ 3° kw. 2.202.30; Slacht- paaraen le kw. 2.10; 2e kw. 2.00; 3e kw. 1.85. Prijs in guldens per stuk: Graskalveren le kw. 320; 2e kw. ƒ230; 3e kw. ƒ150; Nuchtere kalveren le kw. >5Ö; 2e kw. 45; 3e kw. ƒ40; Biggen le kw. ƒ40; 2e kw. 353e kw. 25Schapen le kw. ƒ180; 2e kwal. ƒ140; 3e kw. 100; Kalf- en Melkkoeien le kw. ƒ1050; 2e kw. ƒ825 3e kw. ƒ700; Vare koeien le kw. 675 2e kw. 575; 3e kw. 525; Vaarzen le kw. ƒ675; 2e kw. 600; 3e kw. ƒ500; Pinken le kw. 475; 2e kw. 400; 3e kw. 325. Vette koeien aanvoer gewoon, handel aanvankelijk vlot, afloop zeer traag, prijzen als gisteren. Vette kalveren aanvoer als vori ge week, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Graskalveren aanvoer iets klei ner, handel matig, prijzen stabiel. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel goed, prijzen ruim prijshoudend. Biggen aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Slachtpaarden aanvoer iets kor ter, handel stug, prijzen iets stijver in prijs. Schapen aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen iets hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer normaal, handel stil, prijzen con stant. Vare koeien aanvoer groter, han del flauw, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel slepend, prij zen stabiel. ingen worden ge- i spreker te ovcr- stisch in tc grijpe» telijke verordenin- nene voorschriften. ciële verklaring te :e de goedkeuring Perzische regering, ssadeur aldaar, Ali terd, dat het niet van Perzië is om it de olie-industrie en Engeland olie if de olie aan enig geven. ichten uit Abadan dag 5000 mensen I op de stedelijke waar Zondag- -jongen, die bij de geldheden door de dood, begraven. aanden een werke- 1 gemaakt met de Nederlanders naar heeft men de ge- d daarmee indruk- deelde mee, dat de ach opvallend goed and hebben aange- trelkom in zijn land. ben hem nog in het jikt. p, dat zijn land on- aiil zo groot is als en bevolking heeft lioen. et duidelijk, dat er igenheid is en dat laatste ja,ren geen eeft gekend, lectuële beroepen mogelijkheden ge est aat er voor een ngenieurs gedegen- ring in Nieuw Zee oor emigratie moe- 'ieuiw Zeeland wor- brj de plaatselijke rmona van Portu- >m 11.46 unr plaat- rieden. nele kersenoogst- wordt dit jaar D Juni en 1 en 2 3 een gevarieerd a ontworpen. Tot 1951 werd ge- rige Corrie Kuip- or het K.N.M.I. te van Woensdag 'erdagavond. bewolking. ir bewolkt, maar plaatsen droog elijk zwakke tot lit uiteenlopende iet Noorden van atige Noordooste- ïgeveer dezelfde !s gisteren. 20 APRIL. Toen het toestel boven het vliegveld verscheen, ateeg er een ittid gejuich op. Ongeveer een uur voor de aan komst maakte het bureau van burgemeester Elmer Robinson be kend, dat bijna 260.000 personen Waren, verzameld op het vliegveld, l&ngs de route naar het St. Fran cis hotel, waar de generaal zijn uulu a. In Powell Straat, enkele blok ken van MacArthurs hotel verwij derd, werd door 40 mensen ge demonstreerd. Zij droegen borden bij zich met de woorden „vrede in Korea" en gal te buitenlandse troepen uit Ko rea"'. iDe demonstranten werden door de politie verspreid. elijke partij niet ernstig bedreigd, doch recente tussenverkiezingen hebben ook in deze katholieke staat de socialisten winst be zorgd. De verkiezing in Sleeswijk- Holstein betreft slechts de ge meenteraden en is dus een nog zwakkere maatstaf voor de grote politiek. Hier ls het de vraag, of de voor enige tijd opgekomen be weging der ..inheemsen" kans zal „De partijen van de overeen komst, die de Europese steen kool- en staalgemeenschap instel len en 160 millioen inwoners van Europa vertegenwoordigen, heb ben blijk gegeven van hun vast beslotenheid. de eerste boven-na- tionale instelling te stichten en op deze wijze de grondslagen te leggen voor een georganiseerd Europa". Henri Queuille heeft Woensdag de Nationale Vergadering ge vraagd om een vertrouwens votum over de voorrang van be grotingsvraagstukken boven ge wone debatten. Queuille wenst dat de vengade- ring zo spoedig mogelijk de be grotingsproblemen zal behande len om de weg voor algemene verkiezingen in Juni te effenen. i_maToim bestaat nog geen gele genheid de emigratie van gezin nen te bevorderen. De overeenkomst bepaalt zich dan ook vooralsnog tot ongehuw. ■cben van 18 tot 35 jaar. Nieuw Zeeland zorgt voor huisvesting dezer emigranten. Zij, die los van de overeenkomst emigreren, dienen zelf voor huis vesting te zorgen. Hansweert Walsoorden v.m. 0.46 1.21 2.01 2.11 n.m. 1.10 1.45 2.25 2.35 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Apr. 19 5.37 19.34 16.53 20 5.35 19.44 18.18 21 5.33 19.46 19.47 22 5.31 19.48 21.21 MAAN op onder 4.39 4.50 5.02 5.17

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3