in VA(- PI Middenstandsvakcentralen vergaderden I Uw Na Botsingen met onverlichte voertuigen zijn te voorkomen SPORTNIEUW S DE ZWARTE VLEK v. d. Emirmo De]'toestand in de bedrijven Assistent accountant verduisterde effecten O] cc cc Ei or nii er m< bit Elck wat <GERO) tafellepe: is S In het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Utrecht heeft de commissie van overleg van de middenstandsvakcentralen, waarbij 101 vakbonden zijn aangesloten, een spoedvergadering gehouden. Hieraan is het karakter gegeven van een gezamenlijk naar buiten treden van de gehele Nederlandse middenstand met 'n wetenschappelijk verantwoorde documentatie over de economische situatie van het middenstandsbedrijfsleven. WJNHARDTJES: sterke testrijders van pijnen K. A. B. betuigt deelneming met Bevins overlijden Deel van Amsterdams stads- reinigingspersoneel verschenen niet op werk De Londense havenstaking Incident aan Joego-Slavisch-Roemeense grens De toestand in Perzië agenda „Zachte" Amerikaanse dwang DUIVENSPORT. WIELRENNEN. Naaimachinehandel ALLE DAGEN GRATIS EN VRIJ TOEGANKELIJK VAN 9 UUR V.M. TOT 6 UUR N.M. D z Ruime Modern Knippal U weet het plicht U tot NIEUWSTR7 GERO-ZIUVL ƒ57,15 GERO-ZILVI en verder C schillende m< i héëf". mee, derei i.Adv.) Dr. E. J. Tcihi, economisch ad viseur, gaif een beschouwing over de actuele en positieve prijspoli tiek in de detailhandel. Enige des kundigen behandelden de econo mische situatie, waarin verscha lende branches verkeren en toet sten deze aan de regeringsbeschik king ten aanzien van de prezen. De heer Koops noemde in zijn openingsrede de moeilijke en moeizame geboorte van de nieoi- we regering een voorteken van1 de moeilijke weg, die ons volk in de komende periode zal hebben te gaan. De regeringsverklaring is ge volgd door een snelle beslissing van de regering over een nieuwe loonsverhoging; een beslissing die snel genomen moest worden, om dat de plannen bekend waren ge worden en daarvan door bepaalde verwerkende industrieën en groot afnemers misbruik was gemaakt, zo zeide de heer Koops. De beschikking ten aanzien van de prijlzen heeft weinig waarde ring gevonden. De middenstand is bereid de prijzen zo laag mo gelijk te houden en is er ook toe bereid in die gevallen waarin dat mogelijk is, gevolg te geven aan de oproep der regering om zoveel mogelijk de loonsverhoging niet foor te berekenen. Vervolgens toetsten vertegen- woordiigers van de textielhandel, de schoenendctailhanidel, het krui- denienSbedrijf, het rijwielklein bedrijf, de detailhandel in huis houdelijke artikelen, het slagers- bedrijf en het bakkersbedrijf de situatie in deze branches aan de uitgevaardigde prijzenibeschikking handelsmarges 1951. Zij conclu deerden clit het venbod van. door berekening van de kosten, die uit de laatste loonsverhoging voortvloeien, een moeilijke situa tie zou scheppen en zij wezen op de groeiende liquiditeitsmoeilijik- heden. Drs. A. W. Luijickx, hoofd der centrale amibachtsadministratie van de hoofdgroep ambacht, hieJd een rede over de voorwaarden voor constructieve prijspolitiek in het ambacht. Hij zeide, dat van een uniforme prjjs voor ambachts- produ-cten en -diensten nauwelijks sprake kan zijn. Bedrijfseconomi sche omstandigheden leiden tot prijsverschillen, waaraan de am- ibachtspatroon veelal geen schuld iheeft. Door diezelfde maatregelen te treffen voor ambacht en indus trie wordt het ambacht z.i. zwaar der belast. Het niveau van het overgrote deel van de inkomens, der ambachtspatroons ligt niet boven dat der arbeiders. Maatre gelen am deze inkomens nog ver der te verminderen, terwijl dliie der werknemers met 5 pet. worden verhoogd, zouden in strijd zijn met de sociale rechtvaardigheid In e n resolutie verlangt det middenstand over de gehele breedte een constructieve midden- standispolitiek als een der onmis bare voorwaarden voor de econo mische en sociale weerbaarheid Man ons volk. Met nadruk wordt gewezen op de groeiende liquidi teitsmoeilijkheden in tal van on dernemingen en op de noodzake lijkheid hiermede speciaal reke ning te houden in de belastingpo- litiek. Voorts wordt met klem aangedrongen op het aanbrengen van alle nodige verruiming bij de regeling en toepassing der cre- dietverlening. De vergadering werd bijge woond door Dr. W. H. Man den Berge, directeurgeneraal voor fiscale zaken in algemene dienst en Mr. J. Berger, voorzitter van het ooilege van Rijksbcmiddelaars. Het verbondsbestuur van de Nederlandse Katholieke arbei dersbeweging heeft mevr. Bevin telegrafisch zijn deelneming be tuigd met het overlijden van haar echtgenoot. Het aan mevr. Bevin verbonden telegram luid de aldus: „De Katholieke arbei dersbeweging in Nederland geeft kennis van haar innige deelne ming met het verlies van Uw echtgenoot, die zij geleerd heeft te waarderen voor zijn werk in het belang van de werknemers en van de wereldvrede. God schenke hem de eeuwige rust". De 44-jarige assistent accoun tant W. L. Th. uit Delft die op een accountantskantoor in Den Haag werkzaam is, heeft zich schuldig gemaakt aan de ver duistering van een zestal effecten met een nominale waarde van ƒ6000, ten nadele van een juwe lier aan de La Reyweg in Den Haag. Deze verduistering werd weiier weer, thans met de mede deling, dat hij in Voorburg zat en nog geen kans had de stukken te brengen. Deze vond het toen raadzaam de politie maar in te lichten, 's Avonds werd T. va» zijn bed gelicht. T. bekende zich aan de verduistering te hebben schuldig gemaakt. Hij had de ef fecten als compensatie voor het nadg. ueAc vuuuiötciuio i t voorafgegaan door 'n geldlening I geleende geld aan de hanngnan- -r-v 4- rlnlnnv, rtQffOTTOn HP70 rPPfl^ Ongeveer 90 man van de Am sterdamse stadsreiniging zijn gisterenmongen niet op hun werk verschenen. Het is voor namelijk personeel van de straat dienst, die een totale personeels sterkte heeft van 600 man. Dit niet verschijnen houdt verband met de ook bij andere gemeente diensten voorgekomen moeilijk heden over de herclassificatie (in deling in loongroepen). A.N.W.B. WENDT ZICH TOT MINISTERIE. Mdar de middenstand is er anderzijds van overtuigd, dat de door de regering gekozen weg van een algemene prijsbesohik- ktng en van aigdmene richtlijnen niet de juiste is. E&aram hebben de drie mid denstandsvakcentralen besloten deze bijeenkomst te beleggen. Niet uit protest, laldus spr., die er van overtuigd is, dat ons vol'k in deze tijdsomstandigheden niet met protest is gediend. Maar hij acht het de plicht en het rechl van de middenstandsvakcentralen aandacht te vragen voor de posi tie, waarin het middenicitand^be- drijfsleven verkeert. Dr. Tobi betoogde met uitge werkb:; cijfervoorbeelden dat de prijzenibeschikking voor de detail handel een verlaging van de in komsten der ondernemers kan medebrengen. Er zijn takken van kleinhandel waar de toegestane verhoging van 3 pet. van de brutomarge vol doende is en andere, waar deze beslist te gering is od de -geste gen kosten op te vangen. Hieruit blijkt al dadelijk, dat het over één kam scheren van alle detailhan delsbranches onjuist moet worden geacht. Of de 3 pet. marge-ver hoging al dan niet voldoende 13, zal van geval tot geval bekeken ma ten worden. De opvatting, dat ar hij de winkeliers „beat wat af kam", mist volgens Dr. Tobi elke •grond. Hij verwees naar verzamel de cijfers, waaruit blijkt dat niet minder dan 38 pet. van de mid denstand hier te lande uit hun bedrijf een inkomen trokken be rieden de 2500,- te 40 pet. van ƒ2500,— tot ƒ5000,—. Wanneer men nu bedenkt, aldus ,j>r. Tobi, diat een inkomen vlam. f 0000(hetwelk dus door ruim driekwart van de middenstanders nog niet eens wordt behaald) nog ntet gelijk staat met 2000 vd6r- oorlogse guldens en dat uit dit inkomen ook nog moot worden gezorgd voor dekking van risico s reserveringen voor nieuwe aan schaffingen en moderniseringen, kan men toch moeilijk volhouden d'at er „nog best wat of kan Van de hogere middenstandsm- komens komt slechts 4 pet. to een beloning van 7500,— tot f 10 000 en slechts 2 pot. komt boven de ƒ10.000,- uit. De klem- üandel is er zich van 'b wusit, dat brede lagen van de bevoiking met een karig loon moeten rondkomen en dat daarom het laag houden Tan de prijzen noodzakelijk is, maar dat moet z.i. niet geschie den op een wijze die alle branches gelijkelijk behandelt en geen of onvoldoende rekening houdt met verschillen tussen de bedrijff.ax- ken onderling. Persoonlijk voelt Dr Tdbii veel voor Ciet werken met zeg. calculatie-schema's, die de detaillist dwingen in een voor elke tak van kleinl(inidei voorge schreven kostenschema de werke lijke kosten te calculeren en daar op de prijs te baseren. Bij een der gelijke methode kan worden ge concurreerd en het is juist met een dergelijke concurrentie, dat de prijlzen zo scherp mogelijk ge steLd wonden. Botsingen met bij duisternis op de rijweg stilstaande onverlicine of slecht verlichte voertuigen eisen nog leder jaiar vele doden. De A.N.W.B. stelt zich dan ook op het standpunt, dat alles in het werk moet worden gesteld om dit type ongevallen dat uiteraard meestal een fataal verloop heift tot het uiterste te beperken. Daartoe zou de A.N.W.B. dian cok alsnog in het nieuwe Weger.ver- •tearsreglement een bepaling op genomen willen zien, waar r-j ,ian Teder, die door omstandigheden gedwongen is bij duisternis zijn wagen onverlicht of slecht vo.'- liicht op de rijbaan te doen stil staan, de verplichting wordt op gelegd dit door een beveiligings teken ken'ïuar te maken. Dit be veiligingsteken heeft dian ten doel bet achterop komende verkeer tc waarschuwen dat zich een ge vaarlijk object in de te volgen rij baan bevindt. De mogelijkheden, welke er zijn, om reflecterend materiaal te ibe- nutten, hebban ertoe geleld, dat het hier bedoelde waarschuwings teken reeds is ontworpen en zelfs reeds in die handel is gebracht. Het bestaat uit een gemakkelijk opvouwbare aluminium driehoek in de vorm van het algemeen bekende gevaarsteken welke *an een rood-reflecterenlde laag is voorzien. Deze driehoek dient op min stens 25 meter „stroomopwaarts" ten a-anizien van het achteroprij- dende verkeer op de weg te wor den geplaatst. Een demonstratie, welke de A.N.W.B. in Februari j.l. op bel onverlichte weggedeelte Den Haag Wassenaar voor de toenmalige Minister van Verkeer en Water staat en enige hoge ambtenaren van zijn departement heeft geor gemiseer d, heeft een alleszins overtuigende indruk achtergela ten. Het resultaat werd zonder meer voortreffelijk geacht. Als door een magneet werd het verkeer van de gevaarlijke zijde van de rijlVian naar het vrije gedeelte ge trokken en vervolgde ongestoord in de meeste gevallen zelfs zonder snelheid te minderen zijln weg. Op deze wijze heeft men de reactie van enige honderden voer tuigen bestudeerd. De A.N.W.B. heeft dan ooik thans, gezien het resultaat van deze en andere proeven, het Ministerie van Ver keer en Waterstaat voorgesteld het gebruik van dit beveiligings teken alsnog in het Wegenver keersreglement voor te schrijven De driehoelcsvorm is, nalar de mening van de AJN.W.B., te ver kiezen boven elke andere, in ver band met de gerichte werkin die ervan uitgaat. Reeds geruime tijd zijn de We- genwachten voorzien van deze driehoekstelkens die bij reparaties bij duisternis op de weg worden gezet. Van de hierdoor tijdig geatten deerde weggebruikers mocht de Dinsdag hebben ongeveer 9000 havenarbeiders in Londen hrun Maandag begonnen proteststa king voortgezet. De havenarbeiders in Liver pool hebben Dinsdag besloten niet opnieuw als protest tegen het vervolgen van de zeven lei ders, die terechtstaan op beschul- diging van aanzetten tot onwet- tige staking in staking te gaan. Drie van hen zijn in het gebied van Liverpool afkomstig. Het proces tegen de zeven lei ders, dat een week geleden in „Old Bailey" begon, moest gis teren eindigen. Ook in Birkenhead duurde Dinsdag de staking voort. In de haven van Londen ligt het werk op ongeveer 100 schepen stil. van 5400. De assistent accoun tant controleerde voor zijn werk gever namelijk de boeken van •en haringhandelaar in Scheve- ningen. Hij won daardoor diens vertrouwen. T. deelde enige we ken geleden aan de haringhande laar mede, dat een zijner vrien den zijn cafébedrijf aan een bier brouwerij wilde verkopen. Als hii voldoende geld zou hebben, wilde hij zelf het cafébedrijf ko- oen, teneinde dat aan de brouwe rij te verkopen met een behoor lijke winst. De haringhandelaar leende de assistent accountant toen een bedrag van 5400. Achteraf is gebleken, dat 't ge hele verhaal van een mogelijke koop gefantaseerd was. T. had het geld nodig om schulden te betalen. Om de haringhandelaar weer te stoppen, is hij toen tot een verduistering van effecten gekomen. Bij een controle van de boeken van de juwelier nam hij een zestal effecten mee. De juwelier miste deze des avonds bij het opbergen van zijn boeken. Ilij belde de accountant, die zich onmiddellijk met zijn assistent te Delft in verbinding stelde. Deze deelde hem mede. dat hij de effecten inderdaad per ongeluk in zijn tas gestoken had. Hii zou ze des morgens op kan toor meebrengen. De andere dag vertelde hij, dat hij de effecten reeds bij de juwelier had ge bracht. De juwelier had hij in middels reeds gebeld met de me dedeling, dat h'i de stukken weer vergeten had. Hij verzocht hem niets aan zijn patroon te vertel len. Des avonds belde hij de ju- delaar gegeven. Deze had reeds drie der effecten verhandeld. Dat gaf op de bank nog enige moei lijkheden, want men vroeg de haringhandelaar, die van deze verduistering niets wist, om een schriftelijke machtiging van de eigenaar der stukken. De drie effecten werden door de bank doorverkocht, maar zij» nog in het bezit van de bank. T., die nog niet eerder met de justitie in aanraking kwam, werd in verzekerde bewaring gesteld. Een J oego-Sla vische gren»- wacht is Maandag door een Roe meense collega op Joego-Slavisch gebied beschoten. Hij werd aan een been gewond. Dit wordt ge meld door het Joego-Slavische persbureau Tanjoeg. Kort daarna deed zich een tweede incident voor. Tien Roe meense soldaten drongen tussen Markovac en Socia „diep in Joe go-Slavisch gebied" door. Zij trokken zich pas terug toen Joe- go-Slavische versterkingen arri veerden, aldus het persbureau. De regering van de Perzische premier Hoessein Ala heeft Dins dag het vertrouwen gekregen van de Perzische tweede kamer. Va de 78 aanwezige leden stem den 77 voor, één tegen. Het Ho gerhuis heeft Maandag reeds eenstemmig zijn vertrouwen aan de regering gegeven. Het werk in de raffinaderij van Abadan lag Dinsdag nog vrijwel geheel stil. In de laad- haven voor ruwe olie, Bandat Masjoer hebben de arbeiders hun werk hervat. De arbeiders in de textielstad Isfahan zijn eveneens Maandag weer aan het werk ge- S3De Engels-Iraanse oliemaat schappij heeft Maandagavond medegedeeld, dat de oliereserves voeldoende zijn voor drie maan den. Bovendien passen ook reeds ver schillende maatschappijen met een groot wagenpark, op advies van de A.N.W.B., dit beveiligingsteken A.NW.B. reeds talrijke betuigin-1 toe Huni ervanngen zr.jn gen van instemming omitvangen. mate gunstig. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Zo begint het leven". Hotel Centraal, 132d uur: Bazar ten bate openbaar kleuteronderwijs. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. ,,Song of my heart". ZAAMSLAG: Collecte vereni ging „Het Hoogeland". MORGEN TERNEUZENHotel Centraal, 1®28 uurr Baizar ten bate openbaar ikleuteronderwijs. Robert Murphay, de Ameri kaanse ambassadeur in België, heeft gezegd dat, terwijl sommige landen van het Atlantisch Pact tot 19 procent van hun nationale ontvangsten besteden aan defen siedoelen, België slechts vijf pro cent besteedt. Dit wordt geschat op 325.000.900 Belgische francs Dat verontrust de Amerikaanse belastingbetaler, die „behalve de economische hulp, die hij aan Europese landen met inbegrip van België verleent, bovendien de tact moet dragen van aanzien lijke militaire steun aan alle lan den van het Atlantisch Pact/ Murphey zeide te hopen, dat het. hoge industriële potentieel van België het land zal toestaan aan zijn eigen militaire behoef ten tegemoet te komen evenals aan een deel van die van zijn partners. „Mijn regering is van oordeel, dat deze kwestie van dringend belang is en spoedig moet worden opgelost", aldus de ambassadeur. „Nog Sneller", Breskens. De postduivenvereniging „Nog Sneller" te Breskens organiseer de Zondag 15 April een prijs- vlucht uit Arras, afstand 135 km met 175 duiven. Duiven los 7.30 uur. Aankomst eerste duif 9.09.37, snelheid 1263 meter. Aankomst laatste duif 9.17.51, snelheid 1157 meter. De Jonge—M. 1; Dierendonck Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. 51) (Nadruk verboden). klok zal hangen, want dat ligt heelt U tenminste, ook Mevrouw Nieland was langza merhand overeind gekomen. Alle kleur op haar toch al bleke wan gen was geweken en krampach tig balde ze haar kleine vuisten. ,,U? hoe durft U!" bracht ze er eindelijk uit, sissend tussen haar tanden. Haar ogen schenen von ken te schieten en heel haar hou ding deed denken aan een tijge rin die gereed staat haar prooi te bespringen. Maar dit alles ïm- poneerde Miep niet. Met enige minachting keek ze naar de stati ge vrouw, terwijl ze slechts even haar wenkbrauwen fronste. Wat ik durf, doet niets ter zake. Geeft u mij liever antwoord op mijn vraag." - „Hoe weet Ubegon de weduwe opnieuw, triilend op haar benen van ingehouden woe- de „Hoe |,Hoe ik het weet, doet er even min wat toe," antwoordde het meisje nog steeds op rustige maar besliste toon. „Ik ben de naaste medewerkster van mijn heer Wijnandse en geniet zijn volle vertrouwen. Maakt U zich overigens geen zorgen, dat 1 het geen ik weet, aan de grote niet in mijn aard. Ik kan als het moet zwijgen, maar ook spreken. En nu is het tijd om te spreken. En daarom vraag ik antwoord. „U schijnt goed op de hoogte te zijn met de aangelegenheden van Uw patroon, zelfs met zijn harts- geheimen." bracht de ander er spottend uit. „Dat ben ik ook," antwoordde Miep onverstoorbaar. „Ik weet bijvoorbeeld ook, dat U nu bij kans een jaar met hem gespeeld hebt, hem het hoofd op hol bracht en toen hij zich gisteren aan U verklaarde, hebt U hem bot afgewezen. Wat bent U eigen lijk voor een monsterachtige vrouw?" Nu was het mevrouw Nieland, die langzamerhand kalmer werd, terwijl haar bezoekster zich be gon op te winden. „Juffrouw Jacobs, het is mi. nog steeds niet duidelijk, wat U, hier, op dit vroege uur, komt doen. Maar als U dit gesprek wilt voortzetten, zult U Uw insinua ties en valse beschuldigingen moeten beëindigen, anders ver dwijn ik en zult U verder, voor wat mij betreft, kunnen razen en tieren tegen de meubels hier. Dus kort en goed: Wat wilt U van hem aanvankelijk tenminste, ook niet ongenegen was. Wat weer houdt U dan om hem het jawoord te geven?" .Overwegingen, die ik niet van plan ben aan U te vertellen, aan gezien dit een zaak is tussen mij |n Gerik meen, mijnheer Wijnandse." „Niet alleen Uw zaak, maar ook de mijne. Ook ik heb deze rech- ten En ik kan met lijdelijk toe zien, dat mijnheer Wijnandse ver- verlangen. dat ik met hem trouw." „Dat doet niets ter zake, ant woordde het meisje met zachtere stem. „Hij houdt van u, niet van mij. In mij ziet hij alleen een ka meraad, in de goede zin van het woord natuurlijk. Maar ik wil 2, 3; J. Risseeuw 4; Vermeule* Verduijn 5, 10; J. de Heester 6; H. Oosterling 7; J. Fasu 8; L. v. d. Wege 9. Duivenver. „Steeds Sneller" IJzendijke. Zondag j.l. gaf „Steeds Sneller" haar eerste prijsvlucht uit Arras. Afstand 130 km. Snelheid le duif 1304 m. 1 Aug. Boerjan; 2. Jae. Verspril le- 3 P. Martens; 4. P. Dellaert; 5. A. v. d. Meulen; 6. H. Steenaert; 7. Th Gruson; 8. Ars. Swartilé; T. Willemsen10. A. de Smet. Duivenmij Hl® EendraAt" Temeuzen. Uitslag van de op 15 April gehou den prijsvlucht uit Arras. Los 7.30 uur. Wind Z.W. Snelheid le duif 1353.7 m. 1. L. J. Koch; 2. J. Dleleman; 3. F. van Hecke; 4 en 9. G. J. Luyck; 5. en 8. A. Faas; 6. W. Jacobs; 7. A. woord natuurlijk. Maar m wo 5. en 8. A. raas; o. w. Ja™, ■- alleen zijn geluk. En ik zal niet van Fraayenhove; 10. J. de Smit. toestaan, dat U zijn geluk ver-| trapt, verstaat U? Upil YVluwwv De jonge vrouw keek met stij gende verwondering naar haar tegenstandster die op zo harts- Ji„7Uba oor» lflTlS brak at miinheer Wijnanase vei- herfi omda. U —MS S SlfztehVat wel eens gereali- meisje werkelijk me? „Slechts dit. Dat U, inplaats van mijnheer Wijnandse ongeluk kig te maken, met hem trouwt „Dat is onmogelijk," antwoord de de weduwe beslist. „Ik zie niet in» waarom dit on- mógelijk is. Uw man is reeds meer dan een jaar geleden ge- storven. Mijnheer Wijnandse seerd? God zal U straffen, als hem wat mocht overkomen!" „Nogmaals, ik ben geneigd om dit gesprek te beëindigen, als U geen andere woorden kiest, ant woordde mevrouw Nieland, die zichzelf nu weer geheel meester was. „Overigens, ik vraag me nog steeds af, met welk recht U zich in deze kwestie mengt." ,Met het recht van de vrouw die liefheeft," antwoordde Miep fier en zelfbewust. Mevrouw Nieland» die nog steeds was blijven* staan, viel nu in haar stoel terug van pure ver bazing. Gedurende enige tijd keek ze het meisje in haar bruin, open geslagen bontmantel aan en naar vrouwelijke intuïtie vertelde haar dat dit meisje Ger liefhad. Het duizelde haar voor de ogen. „Als U Germijnheer Wij nandse lief hebt", begon ze einde lijk enigszins haperend, „dan be grijp ik niet, dat U van mij wilt gezind? vroeg ze zich af, dat ze haar geluk niet telt, als de man, welke zij liefheeft, maar gelukkig zal worden? „Nu moet U eens goed luiste ren, juffrouw Jacobs. Voelt U de inconsequentie niet, die er in Uw betoog schuilt? U erkent zelf, dat U Ger laten we hem maar bij de voornaam blijven noemen hef hebt. Desondanks stelt U po gingen in het werk, om mij met hem te laten huwen, waardoor Uw kans, die U toch altijd nog bezit, zolang Ger vrijgezel is, om hem zelf te winnen, verspeelt. U hebt ronduit gesproken, welnu, laat mii het ook doen. Waarom poogt U zelf niet hem voor U te v/innen? Mij dunkt, door Uw da gelijkse omgang met hem, moet U dat toch niet moeilijk vallen- temeer, omdat U een aardig ge zichtje hebt, een aantrekkelijk figuurtje". (Wordt vervolgd). Duivenmij Sa»p«t. Prijsvlucht uit Arras. Zondag '15 April. 1 A. de Poorter; 2. R. Blaalonan; 3. én 9. C. de Jonge; 4. A. Npssen; 5 J. Scherbeijn; 6. Gebrs. Calon; 7. en 8. C. Pilaat; 10. Poorter Vier. DE RONDE VAN FRANKRIJK. De „Parisien Libre" en „L'equi- pe", de beide bladen die de rond» van Frankrijk organiseren, delen mede dat een nieuwe wisselpriji is ingesteld voor het ploegen- klassement. Het klassement voor deze wis- selprijs zal worden opgemaakt aan de hand van de tijden van de drie best geplaatste renners van elke ploeg in elke étappe en niet door optelling van de tijden der drie best geplaatsten in het eindklassement. De wisselprijs wordt begiftigd met een bedrag van 5% millioen francs, als volgt verdeeld: 2.400.000 francs voor nummer 1 van het klassement, 1.600.000 francs voor nummer 2, 800.000 francs voor nummer 3 en 400.000 francs voor nummer 4. Voorts wordt 300.000 francs beschikbaar gesteld voor de ploeg van 8 man met de beste totaaltijd. Koopt daarom Levering dooi Nieuwstraat 28 - TERNEUZEN - Telef. 2410 DE SPECIAALZAAK in Naaimachines (Zondags gesloten) FOLDERS ZIJN OP DE TENTOONSTELLING EN OP AANVRAAG KOSTELOOS VER KRIJGBAAR. Tel. 28 Noordstraat 18 De zaak, waar U alles zo prettig kunt overzien

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2