VA1 f PI in Wijziging v. d. EmiNKa °F cei I V Uw Na van de Omzetbelasting Havenstaking in Londen Defensie zonder inflatie RECHTSZAKEN SP0RTNJFMS -bed is ook voor U ideaal*. DE ZWARTE VLEK <!HII]I1IMI I En on nic er mc bic Elck wat <GERO) S heef mee, dere Tijdelijke verhoging van de motorrijtuigenbelasting De Perzische olie Zwitserse volk Behandeling beroep in zaak Bertha Hertogh uitgesteld Onrust in Gelsenkirchen Nederlanders uit Russische krijgsgevangenschap Dulles in Tokio aangekomen GELDBOETE GEEIST TEGBN REDACTEUR VAN „ELSEVIER". Baggermolen voor de Peruaanse regering Pakistan verwacht mislukken van de nieuwe bemiddelingspoging in i\asjmir Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Uitspraak 7 korte gedingen Ballpoints SCHAKEN. KORFBAL. BILJARTEN. Naaimachinehandel D CO to z Ruime i Modern» Knippat U weet het plicht U tot NIEUWSTR/ GERO-ZILM ƒ57,15 TAFELLEPE GERO-ZILV1 en verder C schillende ml X 1 is Koopt daarom Levering doo I By de Tweede Kamer zijn thaus de in de regeringsverkla ring aangekondigde ontwerpen van wet tot wijziging van de om zetbelasting en verhoging van de motorrijtuigenbelasting ingediend. Het ontwerp tot wijziging van de omzetbelasting houdt een aan tal bepalingen in, welke de jaar opbrengst van de omzetbelasting met 75 millioen zullen verhogen. Naast enkele wijzigingen van technische aard bevat het ont werp de volgende bepalingen. Ie. Van de thans aan een weeldebelasting van 15 °/o onder worpen goederen wordt een be langrijk aantal zowel bij ver vaardiging hier te lande als bij invoer naar een tarief van 30 belast. Aan een belasting van 15 zullen, naast electrische wasmachines, bovendien nog worden onderworpen nader in overleg met de desbetreffende ministers aan te wijzen goederen, welke zijn verpakt op andere wijze dan voor die goederen noodzakelijk is. Daarmede zal derhalve de onnodige verpakking extra worden getroffen. 2e. Het percentage van een half voor de leveringen door grossiers aan kleinhandelaren wordt verhoogd tot één. Voor an dere groothandelsleveringen blijft het percentage van een half ge handhaafd, terwijl de thans be staande vrijstellingen in de groothandel niet worden inge trokken. De mogelijkheid is voorts nog geopend om voor be paalde leveringen door grossiers aan kleinhandelaren het percen tage van een half niet te verho gen. 3e. Naast de reeds in de wet geving bestaande mogelijkheid om de invoerbelasting voor ge wone goederen te verhogen met ten hoogste drie- procent, wordt zulks thans ook voor aan weelde belasting onderworpen goederen in uitzicht gesteld. Bovendien wordt in de memorie van toelich ting te kennen gegeven, dat van deze reeds voor gewone goederen bestaande bevoegdheid op rui mere schaal dan aanvankelijk in het voornemen lag zal worden gebruik gemaakt. 4e. Teneinde voor personen met een betrekkelijk gering in komen en grote gezinnen de ver meerdering van druk uit hoofde van de verzwaring van de om zetbelasting zoveel mogelijk te verzachten, worden nog een aan tal noodzakelijke levensbehoeften geheel van omzetbelasting vrijge steld, te weten: pap en yoghurt, spijsolie, tafelazijn, vermicelli en macaroni en huishoudzeep, zeep poeder, waspoeder en zelfwer kende wasmiddelen. In de memorie van toelichting wordt de vermeerdering van druk uit hoofde van bedoeld ont werp geschat op 0,06 °/o van de uitgaven van een gezin met een betrekkelijk gering inkomen. auto's is progressief gesteld, waardoor de verhoging van be lasting voor lichte personenauto's geringer zal zijn dan voor zwaar- lere wagens. De gemiddelde ver hoging voor de zware-, middel en lichte klasse zal ongeveer 10,75 en 62 procent bedragen. De voorgestelde differentiatie oast in de politiek der regering tot beperking van het gebruik van zware personenautomobie len, welke in verband met hun hogere aanschaffingswaarde en groter benzineverbruik de beta lingsbalans ongunstig beïnvloe den. Tot nu toe moet de belasting naar een minimum gewicht van 300 kilogram worden voldaan. \angezien er verscheidene per sonenauto's zijn met een gewicht /an minder dan 800 kilogram, is voorgesteld het minimumtarief te doen aanvangen bij 6600 kilo gram. De verhoging van belasting voor deze lichte personenauto's is dientengevolge gering en be draagt 22 procent. Voorts is de mogelijkheid ge opend de belasting niet alleen van de le doch ook van de 16e ener maand af voor een tijdvak van drie maanden of twaalf maanden te voldoen. De Diesel-verhoging, welke thans 150 procent bedraagt, zal worden teruggebracht tot 115 procent, nu het grondbedrag, waarop deze verhoging verschul digd is, voor vrachtauto's met 30 procent zal worden verhoogd. Volgens enkele Perzische rege ringskringen zou een ramp voor het gehele Micklen-Oosten kunnen ontstaan uit het huidige menings verschil met Engeland over de Perzische olie, als het niet binnen zes weken is bijgelegd. De speciale oliecommissie van het Penziscihe parlement heeft n.l. zes weken de tijid gekregen om middelen te bestuderen tot uitvoe ring van de beslissing om de olie te nationaliseren. Standvastigheid en diplomatie zouden nodig zijn om gedurende deze tijd verdere incidenten te voorkomen, aldus Britse en Per zische kringen. Enkele Perzische gematigden hopen, dat in deze zes weken de gemoederen voldoende geikal meerd zijn om een compromis oplossing mogelijk te maken, die aan de vitale oliebehoefte van de Westerse mogendheden zou tege moet komen en tegelijkertijd het Perzische zelfrespect bevredigen. Als reden voor het sluiten van de raffinaderij te Atoadan geeft de maatschappij op, dat 30.000 ar beiders het werk hebben neerge legd. In Abadan zijn 3200 van de 14000 stakers weer aan het werk gegaan. Er waren geen posters om hun dit te beletten. De voornaamste afdelingen van de raffinaderij bleven Maandag nog gesloten, doch enkele tank schepen werden geladen. De 30 Amerikanen, die ln Aba dan verbleven, hebben de stad verlaten, de Engelsen zijn geble ven. In Teheran probeerden de sta kers Maandag spoorwegarbeiders en arbeiders in de tabaksmonopo- iie tot staking aan to zetten, tot dusver echter zonder resultaat. Ongeveer 0000 Londense haven arbeiders zijn Maandagmorgen in staking gegaan als protest tegen het vervolgen van zeven havenar beiders, beschuldigd van het aan zetten tot onwettige stakingen. Deze staking is de zevende se dert de zeven havenarbeiders werden gearresteerd. De voorgaande stakingen waren steeds voor een (lag, maar vol gens berichten uit de havens zou het nlet.officicle haven-arbeiders- comité van plan zijn deze staking langer te laten duren. Pamfletten riepen de stakers op te demonstreren voor het ge bouw waar de zeven havenarbei ders 'terecht statau. Door on-officiële comité's wer den gedurende het weekeinde te legrammen gestuurd naar andere Engelse havens, waarin om sym pathiestakingen wordt verzocht. Maandag werden ongeveer 100 schepen door de staking opgehou den. -In Birkenhead hebben Maandag 2000 havenarbeiders het werk neergelegd om het protest van de Londense havenarbeiders te steu nen. In de haven van Liverpool wordt normaal gewerkt en de havenar beiders van Glasgow beejoten niet te staken. Later op de dag werd meege deeld, dat het totaal aantal sta kers in Londen en Birkenhead 9880 bedraagt. De nationale havenraad ver klaarde, dat in Londen 8310 ha- venailkeid'ena staken en het werk op 63 schepen stil ligt, terwijl op 27 schepen gedeeltelijk wordt ge werkt. In Birkenhead stallen 1570 man en ligt het werkt op 10 schepen stil, op 1 schip wordt gedeeltelijk gewerkt. In Londen zijn nog 18:060 ar beiders aan het werk op 63 sche pen en in Birkenhead nog 710. „Wanneer de Verenigde Staten de nodige maatregelen zullen ne men om de inflatie tot staan te brengen, kan de herbewapening tot stand komen zonder versto ring van het economische leven van het land", zo wordt gezegd in een rapport van het „20tli Cen tury Fund", een particuliere stichting voor research-werk op economisch gebied. Dit rapport draagt het opschrift „Defensie zonder inflatie". Hel ontwerp van wet tot tijde lijke verhoging van de motorrij tuigenbelasting waarvan de tarieven sedert 1934 niet zijn ge wijzigd bevat het voorstel voor vrachtauto's, autobussen, taxi's en ambulance-auto's de belasting met 30 procent te verhogen, ter wijl voor rijwielen met hulpmo- tör, motorrijwielen en driewie lers een verhoging van 40 pro cent in overweging wordt gege ven. Het tarief voor personen- Vijf van de bekwaamste econo men van het land, de leiders van de economische afdelingen van de universiteiten van Princetown en Chicago en van de Harvard- universiteit, alsmede twee hoog leraren in de economie van de Co- lumbia-universiteit hebben het rapport samengesteld. In dit rap port wordt de mening geuit, dat een algemene prijsstijging in een tempo van 5 per jaar geacht mag worden het moment te zijn, waarop inflatie ernstig versto rend begint te werken. Voor het tot staan brengen van een derge lijke prijsstijging is rechtstreekse controle op prijzen en lonen geen vervangingsmiddel voor voldoen de belastingheffing. Rechtstreek se controlemaatregelen werken het beste onder de omstandighe den van een werkelijke oorlog, wanneer de openbare mening de ze maatregelen vlot zal aanvaar den en steunen. De economen wij zen er op. dat het tegenwoordige bewapeningsprogram van het land niet is gericht op een zuive re oorlog, maar op „gereed zijn en „de strategie van het gereed zijn heeft ten doel zo mogelijk agressie af te wenden en ln staat te zijn deze het hoofd te bieden, wanneer zij mocht komen". De voornaamste dingen, die on- midellijk nodig zijn, zo wordt in het rapport gezegd, zijn belastin gen, hoog genoeg om de vermoe delijke kosten van bewapening en andere regeringsuitgaven te dek ken zonder vergroting van de na tionale schuld, beperking van bankcrediet en een tijdelijke stop zetting van de belangenstrijd tus sen de grote groepen: bedrijfsle ven, arbeidskrachten, landbouw enz. TEGEN VALUTA GEKOPPELD AAN LEVENSONDERHOUD. ,Het Zwitserse volk beeft zich met een meerderheid van 620.991 tegen 88.893 stemmen uitgespro ken tegen een voorstel om de na,- tianale banik te verplichten de geldciruoulatie van het land, met het doel een volledige werkgele genheid te scheppen, zodanig te regelen dat de koopkracht van de Zwitserse franc met betrekking tot tiet indexcijfer der kosten van levensonderhoud stabiel blijft. Daarentegen werd een tegen voorstel van- de bondsraad tot wij ziging van art. 3® van de grond wet, dat de hoofdtakken van de nationale bank omschrijft, aange nomen met 489.999 tegen 209.717 stemmen. De behandeling van het be roep tegen de uitspraak in de zaak-Bertha Hertogh werd gis teren door het oppergerechtshof te Singapore voor onbepaalde tijd uitgesteld wegens ziekte van N. A. Mallal, de raadsman van de pleegmoeder, Che Aminah, en Mansoer Adabi, de „echtgenoot" van Bertha. Opperrechter S. W. P. Foster deelde het hof mede, dat het wel aanzienlijke tijd zou kunnen du ren voor de zaak in behandeling komt, omdat de komende rechts zittingen reeds zijn vastgesteld. Het was gisteren in Singapore zo rustig als op Zondagen, doch militairen en politie, die een ge meenschappelijk hoofdkwartier hadden, waren op alle eventuali teiten voorbereid. Alle verloven bij de politie waren ingetrokken. Aan militaire zijde beschikte men over een hoeveelheid troe pen, die gelijk stond aan zes ba taljons op vredessterkte. Voorts stonden een helicopter van de R.A.F., uitgerust met een luid spreker en traangasbommen en een Auster gereed voor even tuele hulpverlening. In Gelsenkirchen is het Zon dag tot botsingen tussen politie en geüniformeerde leden van de „vrije Duitse jeugd" gekomen. De politie trachtte het houden van een mars door de stad te verhin deren, waarop de demonstranten de politie met vlaggestokken en dergelijke aanvielen. Dertien po litiemannen liepen verwondingen op. De hier verwacht wordende Ne derlanders, die uit Russische 'krijgsgevangenschap worden ont slagen, zullen worden onderge bracht in een kamp -bij Amers foort, waar justitie en rijkspolitie een nader onderzoek zullen instel len. Bij het vorige transport, dat uit Rusland was gekomen, werdén geen familieden toegelaten. Wij vernemen thans dat van deze gedragslijn zal worden afge weken en dat iedere ex_krijigag<e- vangene Ibezoek zal mogen ont vangen van één familielid. Jctin Poster Dulles, die voor de derde keer Japan bezoekt, is bij zijn aankomst in Tokio door gene raal Rid-giway verwelkomd. De speciale afgevaardigde van president Truman verklaarde, dat hij tijdens zijn vliegtocht een ra- rio-ondernoud had gehad met ge neraal MacArthur, die enige uren voor zijn aankomst Tokio had veriaten. MacArthur heeft beloofd, aldus Dulles, dat hij alle hulp zal blij ven verlenen. Voor het gerechtshof te Am sterdam diende gisterenmiddag een zaak tegen de hoofdredacteur van het weekblad „Elsevier", de 36-jarige mr G. B. J. Hiltermann uit Amsterdam. Deze werd ervan beschuldigd in een artikel in genoemd blad prof. Schermerhom te hebben be ledigd. In eerste instantie werd mr Hil termann door de Amsterdamse politierechter veroordeeld tot een geldboete van 100, subs. 10 da gen hechtenis. De gewraakte zinsnede stond in een hoofdartikel, dat als kop droeg: „Richtlijn voor het beleid Den HaagBatavia en Lake Suc cess" en luidde als volgt: De heer Schermerhorn vertegenwoordigt in Nederland de vijfde colonne van het Javaanse extremisme en wendt bij voortduring al zyn in vloed aan op zyn partijgenoten om af te wijken van de weg, die zy tot dusver met veel succes heb ben afgelegd". De advocaat-generaal wilde geen moeite doen om te trachten de verdachte te overtuigen dat de heer Schermerhom door deze zin snede werd beledigd. Hij vroeg mr Fabius bevestiging van het vonnis van de politierechter. Mr Hiltermann verdedigde zich zelf. Kort na het begin van zijn betoog, toen hij o.m. had gezegd, dat er in deze zaak geen klacht van prof. Schermerhom was uit gegaan, maar dat het initiatief tot deze vervolging was uitge gaan van de officier van justitie, verzocht de president de verdach te zich aan de feiten te houden. De president vroeg de verdach te: „Wilt u betogen, dat er in die tijd een vijfde colonne bestond en kunt u dat dan bewijzen? De ver dachte antwoordde ontkennend. De president zei, dat het hof het niet nodig achtte dat deze :aak nog nader werd toegelicht en bepaalde de uitspraak op 26 April. Voor rekening van de Peruaan se regering is door bemiddeling van Dammers en Van der Heide's shipping and trading oy bij de N.V. Machinefabriek „Holland" te Hardinxveld een baggermolen besteld, lang 40 m, breed 7.50 m. en hoog 3 m. Voorts nog twee hopperbakken van 34 m. lengte Baggermolen en hopperbakken zullen door L. Smit en Co's In ternationale Sleepdienst te Rot terdam in Augustus van dit jaar naar Peru worden versleept. De Pakistanse minister voor Kasjtfnir-zaken. heeft Maandag te Karatsji in de wetgevende verga dering verklaard, dat Pakistan de Engels-Amerikaanse resolutie in zake Kasjmir bad aanvaard, hoe wel de resolutie niet aan de eisen van de situatie voldeed. Goermani zei, dat aan -het einde van de 3 maanden, die de aan te wijzen bemiddelaar van de Ver. Natiea zal hebben om tot demili- tarisatie te komen, „hij' slechts een mislukking zal kunnen mel den". „Onder deze omstandigheden kunnen wij' niet inzien, waarom het nodig is dat de Veiligheids raad 3 maanden zou moeten wachten op een mislukking. Als ooit de faiator tijd in een inten-ationaal dispuut van .belang is geweest, dan is het hier", aldus Goenrmani. STAKING DER PERZISCHE TAPIJTWEVERS. Een staking is uitgebroken on der de tapijtwevers te Katsjan voor de Perzen een heilige stad, 500 km ten Zuid-Oosten van Tehe ran. Oorzaak is het ontslag van twee arbeiders. Bij een vechtpartij zijn twee ar beiders gedood. 2000 Arbeiders hebben het werk neergelegd. Het is de eerste staking in deze stad. De president van de Amsterdam- de rechtbank heeft Maandagmor gen. uitspraak gedaan in zeven korte gedingen, die de Conipania Umquaya de Fomento Industrial S. A. aanhangig had gemaakt te gen 7 grossiers in galanterieën, wegens de verkoop van op 't aan deze firma verleende Nederland se octrooi inbreuk raaJkende ball points. De eia van de Uruguese firma: 25.900 ineens of 100 gulden per na de uitspraak nog te verkopen, werd toegewezen. Met deize gevoegd behandelde 7 gedingen heeft de Uruguese maatschappij nu 19 korte gedin gen gewonnen. Roman door NIEK VAN DER ZWAAN. 50) Nadruk verboden. XI. „Mijnheer Brons, weet U ook, waar juffrouw Jacobs is?" Wijnandse keek verstoord op zijn horloge en constateerde dat het reeds over negenen was, maar Miep had nog niet haar plaats bezet. Vandaar zijn vraag aan de boekhouder, die de boe ken uit de brandkast kwam ha „Neen, mijnheer," antwoordde de aangesprokene, „doch er was vanmorgen vroeg al een briefje in de bus, dat ik op Uw bureau heb gelegd. Kijk, daar is het. Kan het misschien van juffrouw Ja cobs zijn?" Wijnandse keek op zijn bureau en ontdekte een klein envelopje, waarop hij onmiddellijk Miep s hapdschrift herkende. „Ja," constateerde hij, „dat zal wel in orde zijn. Dank je." „Tot uw dienst, mijnheer." Ilij wachtte tot de boekhouder weer naar zijn vertrek was te ruggekeerd en scheurde toen ge haast de enveloppe open. Het waren slechts enkele woorden die hij las: „Beste mijnheer Wijnandse, Voor een dringende aangele genheid moet ik even de stad uit. Hoop zo spoedig mogelijk weer terug te zijn. U néémt het me, hopelijk, niet kwa lijk? Uwe, Miep Jacobs. van haar niet gewend was. Reeds vóór achten stapte ze de deur uit en - met de trein van tien vóór half negen reisde ze naar Utrecht. Gedurende de nacht had Zo, kort en bondig. Maar wat voor dringende aangelegenheid zou ze nu eensklaps hebben? En fin. hij had geen zin om zich in haar privé-aangelegenheden te mengen. Hij scheurde het briefje in snippers en begon toen met zijn werk. Nadat Wijnandse de avond te voren naar huis was gegaan, had Miep hem gevolgd tot ze gezien had, dat hij in zijn pension naar binnen was gegaan. Maar toen ze eenmaal in bed lag, kwam de reactie en barstte ze in tranen uit. Die nacht bracht ze half wa kend door en 's morgens was ze reeds vroeg op, tot grote verwon dering van haar zuster, die dat haar plan gemaakt, dat ze nu ten uitvoer ging brengen. Voor ze naar het station ging, had ze een briefje in de bus van de drukkerij laten glijden. Hij mocht anders eens ongerust wor- dén. In de stad nam ze de tram naar de wijk, waar ze wist dat Wij- nandse's moeder woonde. Hoewel het nog geen half tien was, trok ze aan de bel en aan het meisje, dat opendeed, vroeg ze mevrouw Nieland te spreken, nadat ze haar naam genoemd had. Ze werd binnengelaten en even later kwam de dienstbode terug en vroeg, of ze een kwartiertje wilde wachten. Mevrouw was nog niet gereed. De minuten kropen, doch ein delijk verscheen de weduwe en haar gezicht vertoonde eveneens sporen van een rusteloze nacht. ,U wilt mij spreken?" vroeg ze, Miep scherp opnemend. En op het bevestigend antwoord werd Miep uitgenodigd haar te volgen naar de grote voorkamer. Toen beiden gezeten waren stak Miep van wal. „Mijn naam zal U weinig zeggen," begon ze op zachte toon, „maar als ik er bijvoeg dat ik de procuratiehoud ster van mijnheer Wijandse ben, dan zult U misschien begrijpen, waarvoor ik kom." Het gelaat van de weduwe werd even bleker, toen de naam Wijnandse genoemd werd, maar verder verried niets, dat haar woorden indruk hadden ge maakt. „O juist, ja, ik meen me ten minste Uw gezicht al te herinne ren. Ik heb eenmaal de drukkerij van mijnheer Wijnandse bezich tigd en moet U daar toen ont moet hebben." „Inderdaad. Maar dat is al weer geruime tijd geleden. Even wel, zult U nu wel begrijpen, wat het doel is van mijn komst.' Verwondering op het gezicht van de gastvrouw. „Werkelijk," begon ze verbaasd, „ik zou niet weten „Dan zal ik uw geheugen eens opfrissen," antwoordde het meis je hard. „Weet U wel, dat U op het ogenblik bezig bent een man te vermoorden?" „Ik?" Grote verbazing was de reactie. „Ja, U. Gisteravond heeft de heer Wijnandse U zijn liefde ver klaard. U hebt hem afgewezen. Weet U, wat dit betekent? Dat U het leven van deze hoogstaande man in Uw handen hebt! Wilt U hem de dood indrijven?" (Wordt vervolgd.) Om het wereldkampioenschap. De veertiende partij. De veertiende partij van de tweekamp om het wereldkam pioenschap tussen Botwinnik en Bronstein eindigde na 66 zetten in remise. Na de hervatting van de partij, welke Zondagavond in ingewik kelde stelling werd afgebroken, slaagde Botwinnik er in weldra een pion te winnen. Bronstein verdedigde zich ech ter met veel talent en bij de 66e zet werd tot remise besloten. B.K.C.Scampolo 34. In een zeer matige wedstrijd wist Scampolo I Zaterdag jl te Breskens een schrale overwin ning te behalen. Ofschoon Scampolo in de eer ste helft duidelijk de meerdere was, kwam het niet tot doelpun ten, Enkele minuten na half time echter lukte het de bezoekers met een mooie doorloopbal een 01 voorsprong te nemen. Kort daar na werd één der Scampolo-aan- vallers op unfaire wijze het doe len belemmerd, hetgeen B.K.C. een strafworp kostte. Deze straf- worp werd door mej. B. Lensen op keurige wijze omgezet in een doelpunt. Het volgende aanvals- vak van Scampolo had niet veel moeite er twee doelpunten aan toe te voegen, waardoor de stand op 04 kwam. In de derde op stelling kwam B.K.C. sterk op zetten en Scampolo ondervond dit aan de lijve. Weliswaar door twee onzuivere doelpunten was de stand vrij spoedig 24, maar dit gaf B.K.C. nieuwe moed. Toen dan ook in de daaropvolgende opstelling een grove verdedi- gingsfout van Scampolo een der de doelpunt aan B.K.C. oplever de, gingen zij vol vuur aan het werk om nog een gelijk spel te behalen. Dit gelukte echter niet, dank zij het taaie verdedigen van Scampolo. Even later floot de scheidsrechter voor de laatste maal. Te Zaamslag was de Poel ('s-H. Abtskerke) op bezoek. De adspiranten behaalden een 03 .overwinning op de Scampolo- adspiranten, terwijl Scampolo III blijk gaf nog veel te moeten le ren. Zij verloren van De Poel I met 010. „Krijt op tijd", Biervliet. Uitslag van de biljartwedstrijden 19501961. Eerste competitie. 1 C. B. Jansen; 2 Corn. Jansen; 3 H. van den Hemel; 4 B. vzi Waes; 5 E. Ongenae; 6 Iz. de Rui'eseiher; 7 P. Vermeulen; 8 G. de Krijger; 9 M. de Dobbelaere; 10 G. BraoKe. Tweede competitie. 1 H. van den Hemel; 2 C. Onge nae; 3 C. Krocké; 4vIz. de Ruijs- sche; 5 F. van Waes; 6 C. de Ruijsscher^ 7 Aug. Provoost; 8 B. van Waes; 9 G. Bracke; 10 M de Dobbelaere. Nieuwstraat 28 - TERNEUZEN - Telef. 2410 v DE SPECIAALZAAK in Naaimachines h&oX-hïh.} UV.V.VI1 V Wi ALLE DAGEN GRATIS EN VRIJ TOEGANKELIJK VAN 9 UUR V.M. TOT 6 UUR N.M. (Zondags gesloten) FOLDERS ZIJN OP DE TENTOONSTELLING EN OP AANVRAAG KOSTELOOS VER KRIJGBAAR. Noordstraat 18 - Tel. 28 De zaak, waar U alles zo prettig kunt overzien

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2