in Zi VAK i UIT DE PROVINCIE Het dreigend arbeidsconflict bij de Z.V.TM. v. d. BRINKS "AKKERTJES ■I'iliIlllllklIH Uu) Nac Internationaal smokkel-complot in West-Duitsland Vragen aan de Minister opg< een cont En onze niet er i moei biert Elck wat u HET BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN CHILI. Snip en Snap traden op voor Koningin en Prinsesjes DE OPPERSTE RAAD VAN DE SOWJET. GOES. D'n ellendig gevoel om morgen ziek te zijn I HANSWEERT. De toestand in Perziê DE STRITD IN MALAKKA TERNEUZEN SLUIS. ZAAMSLAG. BRESKENS. De defensieproductie in de Verenigde Staten AGENDA Naaimachinehandel ALLE DAGEN GRATIS EN VRIJ TOEGANKELIJK VAN 9 UUR V.M. TOT 6 UUR N.M. Mc Ruime soj Moderne Knippatra U weet het: plicht U tot n NIEUWSTRAJ GERO-ZILME ƒ57,15 i TAFELLEPEL GERO-ZILVEI en verder Ca schillende moi y 2 is N v heeft mee, derer Heel Chili spreekt op het ogen blik over de „cueca", een Chileense volksdans, die de prins op het land goed van de president van de Chi- (eense landbouwersorganisatie ge danst heeft. Het landgoed, dat in Chili ha- ciendo heet, ligt op dertig km van Santiago. Ditmaal werd de prins niet zoals op de estancia bij Monte video ingehaald door ruiters op vu rige paarden, maar door bont ge klede Chileense schonen op een huifkar, die hem guitaarspelend en zingend een welkomstgroet brach ten. De gehele middag werden dan sen uitgevoerd en Chileense volks liederen gezongen, terwijl prins Bernhard en talrijke genodigden in de openlucht met als achtergrond op enkele meters afstand de uitlo pers van het Andesgebergte, de lunch gebruikten. Tussen dit alles door kwamen guitaarspelende en zingende Chi leense meisjes op de prins toe om hem geschenken aan te bieden. Na de lunch was het gezelschap nog wat intiem bijeen en demonstreer den een paar meisjes prins Bern hard de cueca, een zeer spectacu laire dans, waarbij met een zak doek boven het hoofd wordt ge zwaaid. De prins bevond zich te midden van een groepje dansenden en kon de verleiding niet weer staan om deze aantrekkelijke dans, die op het Chileense platteland zeer populair is, ook eens te proberen. Plotseling trok hij zijn zakdoek uit tak en binnen enkele ogenblikken danste hij met Margota Loyola in de openlucht de cueca, luide aange moedigd door alle omstanders, die van dit tafereel intens genoten. De prins bleek de fijne kneepjes van de cueca goed te hebben afgekeken, want hij maakte de vrij ingewikkel de cuecapassen vrijvrel zonder fou ten. Op een receptie van de Neder landse kolonie in Santiago, bijge woond door ongeveer honderdvijf tig landgenoten, werd de prins voor de Koningin een prachtig leren om slag van zeer grote afmetingen Mingeboden met kunstdrukfoto's van Chili. De Vrijdag en de Zaterdag bracht prins Bernhard door in het land- tiuïs van de Chileense president, Sonzalez Videla, in Vina del Mar, op 150 km van Santiago gelegen De reis werd gemaakt met het vliegtuig van de president. Prins Bernhard is Zaterdag be- aoemd tot ere-vlieger van de Chi leense luchtmacht. De prins ont ving deze titel van de bevelhebber van de Chileense luchtmacht, gene raal Aurelio Celedon, bij een plech tigheid in de ruiterschool te Valpa mi so. De plechtigheid werd bijgewoond door president Gabriel Gonzalez Vi dela en de minister van defensie, generaal Guillermo Barrioe Tirado. Geallieerde ambtenaren hebben Zaterdag in Berlijn bekend ge maakt, dat Britse en Amerikaanse ambtenaren klaar staan om een groot internationaal complot op te -ollen, dat strategische goederen via Oost-Duitsland aan Sowjet- itusland oplevert. Het complot zou een kapitaal heoben van 240 millioen gulden en geleid worden door éen Oostenrij ker, Johann Haselbruger, die regel matig tussen Oostenrijk, Oost-Ber- ,ijn en Zwitserland heen en weer eist. Zaterdagavond heeft de Neder- ,andse revue (de Snip en Snap re vue) opgetreden voor de voetbal vereniging van het koninklijk pa leis te Soestdijk. De opbrengst van leze voorstelling was voor het Wil- helminafonds voor de kankerbe itrijding. Vrijwel alle personeelsleden met hun familie vulden de toneelzaal van „Eemland" in Soest en ook TLM. de Koningin kwam kort voor de aanvang van de voorstelling met de beide oudste prinsesjes, Beatrix Irene, om te kijken naar hetgeen Wïlly Walden en Piet Muyselaar in de nieuwe cabaretrevue „Extra tij- fing" boden. In de pauze heeft H.M. de Koningin de artisten aan rich laten voorstellen en haar waardering over de revue uitge sproken. De beide prinsesjes waren opgetogen. Bekende firma's uit West-Berlijn, West-Duitsland, Zwitserland, Ne derland, België, Oostenrijk en de iowjet-zone zouden, volgens docu menten die in handen zijn van de geallieerde autoriteiten, bij deze sluikhandel zijn betrokken. Van vele Westduitse firma's wordt vermoed, dat zij fondsen van het plan-Marshall hebben gebruikt om de goederen, voor export naar het Oosten, te vervaardigen. Een onderzoekingscommissie van de Amerikaanse senaat in Wa shington heeft mensen in Duitsland aan het werk om een rapport op te stellen. Senator Kenneth Hansen en een ambtenaar van het ministe rie van Buitelandse Zaken, Lewis Lind, zijn in West-Duitsland bezig een overzicht op te stellen van de werkzaamheden van wat de groot ste smokkelhandel in Europa wordt genoemd. De directies van de grote staal bedrijven in het Ruhrgebied hebben hun mensen al naar West-Berlijn gezonden om te trachten een open lijk schandaal te voorkomen, zo wordt van geallieerde zijde te Ber lijn verklaard. Aan vooraanstaande personen in de industrie en aan leden van de Berlijnse senaat was verzocht te trachten de zaak in de doofpot te stoppen. Vele van de Westduitse firma's begonnen thans pas in te zien, dat hun zendingen niet in de Sowjet- zone bleven. De toegestane export van staal naar Oost-Duitsland is bij verdrag vastgesteld op 300.000 ton, maar Britse functionarissen te Berlijn zeggen, dat de jaarlijkse export ge stegen is tot ongeveer 1.200.000 ton. Het vervoer geschiedde langs 3 routes: 1. Rechtstreeks per spoor door de Sowjet-zone. 2. Door Nederland en dan over zee naar de Baltische landen, en 3. Van West-Duitsland via Oos tenrijk naar Oost-Duitsland. De afvoer van staal naar Oost- Duitsland en van daar verder, brengt mede, dat de Westduitse in dustrie de Britse en Amerikaanse orders niet tijdig kan uitvoeren en dat wij, aldus een Britse woord voerder, op onze eigen markt ver slagen worden door het land, waar tegen we ons bewapenen. De Amerikaanse hoge commissie voor Duitsland heeft Zaterdag ge wezen op de mogelijkheid van stop zetting van de Marshall-hulp aan firma's, die zich met sluikhandel bezig houden. Volgens Herbert O'Connor, de mocratisch senator en voorzitter van een sub-commissie van onder zoek van de senaat, die op het ogenblik de vlucht van strategisch belangrijke grondstoffen naar het juitenland onderzoekt, zijn de con trolemaatregelen om de uitvoer /an militair belang uit West-Duits and naar de Sowjet-Unie te ver hinderen „duidelijk ontoereikend". O'Connor verklaarde Zaterdag tegenover de pers, dat uit rappor ten van agenten van de sub-com missie in Duitsland was gebleken, dat de waarde van de Amerikaanse goederen, die uit West-Duitsland naar de Sowjet-Unie gingen, enkele tientallen millioenen dollar beliep. Hij was van oordeel, dat het beste middel om deze vlucht te stuiten de oprichting zou zijn van een cen traal bureau in West-Duitsland, dat een strenge controle zou moe ten instellen en de uitsluitende be voegdheid zou moeten bezitten tot het verstrekken van speciale ex portvergunningen. Reuter meldt nog, dat volgens O'Connor onlangs een aantal Duit se industriëlen is gearresteerd. Uit Amerikaanse bron wordt ver nomen, dat Duitse economische deskundigen Vrijdag aan de geal lieerde vertegenwoordigers die met het onderzoek belast zijn een lijst hebben overhandigd van de Duitse, Nederlandse, Zwitserse, Belgische, Franse en Noordafrikaanse firma's die bij de sluikhandel betrokken waren. De geallieerde vertegen woordigers zijn voornemens in alle betrokken landen een onderzoek in te stellen. Vrijdag is de eerste vergade- ing gehouden van de nieuw ge mzen opperste raad van de Rus- Ische federale socialistische iowjet-republiek, de grootste /an de 16 Sowjet republieken. De vergadering, die gehouden verd in het „grote paleis" van het Kremlin te Moskou, werd bij- ewoond door Jozef Stalin. Toen 'e maarschalk binnen kwum, itonden de 750 leden op en juich en zes minuten. Stalin was ver gezeld door Molotof, Malenkof, ieria en andere leden van het olitiebureau. De nieuwe presi- lent is Leonid Solowjof. TERUG IN HET VADERLAND. Met het troepentransportschip „Dorsetshire" keert met de reeds in ons vorig nummer gemelde militai ren uit Indonesië in het Vaderland terug de heer G. A. Thomas uit Westdorpe. BEZOEK VAN NEDERLANDSE MIJNENVEGERS AAN GENT. De oorspronkelijke mijnenve- eens medewerking werd verleend door de toneelgroep „Thalia" en de bands „Met z'n zevenen" en .Mi riam". Bijenmarkl. Zaterdag werd alhier een bijen- markt genouden. De aanvoer was behoorlijk en de belangstelling van de zijde der imkers groot. Het beste kastvolk bracht 25 ger, thans moederschip voor mij- op en de beste zesraamskast 17,50. nenvegers, „Douwe Aukes" en de De andere kasten werden verkocht mijnenveger „Stortemelk" zullen voor prijzen, die varieerden lussen Neem één of twee „AKKERTJES" met hete melk of thee en ga vroeg onder de wol. Terwijl gij slaapt doen de geneeskrachtige stoffen, waarmee „AKKERTJES" gevuld zijn hun werk en als ge opstaat zijt gij verbaasd dat dat ellendige gevoel van de vorige avond zo spoorloos verdwenen is. helpen direct vandaag uit Harlingen naar Gen1 vertrekken. De schepen zullen daar van 20 tot 24 April verblij ven. Aan boord bevinden zich adelborsten. De bodems staan on der resp. luitenant ter zee le klas se Bink en luitenant ter zee 2e klasse De Meester. NIEUWE C.A.O. VOOR ZEEUWSE LANDBOUW. Vrijdagmiddag is, naar wij eerst thans vernemen, door de sociale 10 en 15 gulden. Een groot deel van de verkochte volken ging naar Zeeuws Vlaanderen. Panamees stoomschip aan de grond. Het Panamese s.s. Atlantic Star is in het Middelgat nabij Hans- weert aan de grond gelopen. De sleepboten Walvis, Energie, George Letzer. Raymond Letzer en Direc teur Gerling voeren van Antwer pen ter assistentie uit. Uit Terneu- commissie van de Stichting voor de zen vertrok de John P. Best. Hel Naar aanleiding van het drei- breke is gebleven de loonbijslagen gende arbeidsconflict bij de van September 1950 tot Maart Zeeuws Vlaamse Tramweg Maat- 1951 uit te betalen, terwijl dit, schappij werd in de nacht van naar het oordeel van het perso- Vrijdag op Zaterdag te Axel een neel, gezien de onrustbarende personeelsvergadering gehouden, stijging van de kosten van levens- Landbouw in Zeeland overeenstem ming bereikt betreffende de collec tieve arbeidsovereenkomst voor de landbouw. In deze nieuwe loonre geling zij nde beide loonsverhogin gen van 4 September 1950 en 19 Maart j.l. verrekend. Ze gaat in op 1 Mei a.s. ZEEUWSCHE POLDER- EN WATERSCHAPSBOND. De algemene vergadering van de Zeeuwse polder- en water- schapsbond wordt dit jaar te Zie- rikzee gehouden en wel de laatste Zaterdag in Juni of de eerste Zaterdag in Juli. Het ligt in de bedoeling daarna het ontwateringsplan van het waterschap Schouwen in ogen schouw te nemen. Geneesmiddel tegen huidaandoeningen. Zuivert de poriën, doet de jeuk bedaren, verfrist en sterkt de huidweefsels. Op vragen van het Tweede Ka merlid Hoogcarspel (C.P.N.) be treffende de tarwevoorraad. be stemd voor de broodvoorziening, heeft de minister van landbouw o.m. het volgende geantwoord: Dat de tarwevoorraad, bestemd voor de broodvoorziening van de bevolking, dermate is geslonken dat deze begin April voor niet meer dan pl.m. 3 weken toerei kend was, is niet juist. Wel is de tarwevoorraad belangrijk terug gelopen, zodat begin April nog voor 6 h 7 weken gebruik beschik baar was. Deze teruggang is in hoofdzaak te wijten kan een algemeen tekort aan scheepsruimte en tevens aan een tekort aan transportmate riaal in de Verenigde Staten. Het is derhalve niet juist te veronder stellen, dat de teruggang in de werkvoorraad een gevolg is van De Perzische Senaat heeft de de gedragslijn, die bij de tarwe- aikondiging van de staat van verkopen in het kader van de In- beleg in het petroleunngebied van ternationale tarweovereenkomst Zuid Perzië eenstemmig goedge- door (je verenigde Staten is ge keurd. JKenn hebbe^'zateTdTlta" Ten aanzien van de verkooppo- kers rondom een raffinaderij van Utlek van de Verenigde Staten Je Anglo-Iranian Oil Cy gepost, kan worden opgemerkt, dat ten Slechts 3000 van de 12000 arbei- J gevolge van de plotseling geste- ders verschenen op het werk. j gen vraag en het reeds aange- Tegelijkertijd werden ook in de haalde tekort aan transportmate- jliestad in de kop van de Per- riaal de Verenigde Staten zich ge- risehe Golf, waar Donderdag 12 noodzaakt zagen de export tijde mensen werden gedood bij onge- stop te zetten, ten einde aan regeldheden, demonstraties ge- „enoemde moeilijkheden het houden. Hier zijn Perzische pant- £oofd te kunnen bieden. Zij heb- serauto's aangekomen en er zijn ^en daarom in de periode van me- ^dfZdere Se^eïeMeden dio Februari tot en met 14 Maart In de Anglm I r a rü a n word tg e - j.l. het afsluiten van nieuwe con- Tield, dat alles rustig is. Naar tracten verhinderd. rerluidt zouden in Agha Djari alle arbeiders weer aan het werk zijn en in Bandnr Masjoer de sta king beginnen te verlopen. De beide Kamers van de Perzi sche volksvertegenwoordiging heb ben Zaterdag het afkondigen van de staat van beleg voor het oliege- tried van Zuid-Perzië goedgekeurd. De Perzische regering was enifa tijd geleden tot deze maatregel overgegaan in verband met onge regeldheden in dit gebied. Bij een demonstratie in Isfahan werden Zaterdag een politieagent en een arbeider gedood en ver scheidene personen gewond. Hoewel de positie derhalve niet zo somber is als door de vraag steller werd verondersteld, is ook de minister van oordeel, dat ver groting van de voorraad gewenst is. De aanvoer van tarwe uit de Verenigde Staten is inmiddels weer hervat in zodanige mate, dat de voorraadpositie minder on gunstig zal worden. Daarenboven .zal ook uit andere landen tarwe in Nederland aankomen, terwijl getracht wordt nog verdere aan kopen te verrichten. uitgeschreven door de hoofdbe sturen der drie bij de „Bedrijfs- unie Vervoer" aangesloten orga nisaties (de Nederlandse vereni ging van spoor-, tram- en auto- buspersoneel, het Prot. Christelij ke bond van vervoerspersoneel en de R.K. bond van Vervoersperso neel St. Raphael). Tijdens deze vergadering, die onder leiding stond van de heer A. W. Mole naar van de R.K. bond van ver voerspersoneel, gaf de heer A. W. Korbijn van de Nederlandse ver eniging van spoor-, tram- en auto- buspersoneel een overzicht van datgene, wat aan het huidige ge schil vooraf ging. De heer Kor bijn merkte voorts op. dat in tegenstelling met andersluidende berichten de Nederlandse vereni ging van transportondernemin gen geen dispensatie van de loon- bijslag van Maart j.l. heeft ge vraagd. Voor wat betreft de juri dische zijde van de kwestie der overschakeling achtte hij van minder belang, dat een juridische bepaling in het gedrang komt, dan het levenspeil van het perso neel der Zeeuws-Vlaamse Tram wegmaatschappij. Hierop bleek, dat de overscha keling voor het personeel der Z. V.T.M., van de tramloonregeling op de landelijke loonregeling voor het beroepsvervoer op de weg, door de bij de „Unie Vervoer" aangesloten organisaties niet aanvaardbaar wordt geacht, daar dit een verslechtering voor het personeel betekent. Daar de direc tie der Z.V.T.M. deze overscha- kelink echter wenst en het colle ge van Rijksbemiddelaars zich eveneens op dit standpunt stelt, heeft de „Unie Vervoer" een be roep gedaan op de looncommissie van de Stichting van de Arbeid. Deze zal advies uitbrengen en dit advies zal bindend zijn voor de werknemers, evenals de conclusie in het volgende maand te publice ren rapport van de -commissie Kruyt. Deze commissie werd zo als bekend is in het leven geroe pen om na te gaan of de stand plaatsklasse indeling juist is. De Vervoers Unie heeft inmid dels de aandacht van het college van Rijksbemiddelaars erop ge vestigd, dat het in Zeeuws Vlaan deren thans niet goed gaat. Zij heeft om een nieuwe bespreking met dit college verzocht. Dit ver zoek werd ingewilligd en de be spreking zal Woensdag 18 April a.s. worden gehouden. De heer Korbijn critiseerde de houding van de directie der Z.V. T.M. in deze kwestie. Nadat nog verschillende sprekers het woord hadden gevoerd, werd door de druk bezochte vergadering met algemene stemmen een resolutie aangenomen. Daarin wordt ge protesteerd tegen het feit, dat de directie der maatschappij in ge- onderhoud, niet langer geduld kan worden. De Bedrijfsunie Ver voer wordt opgedragen met alle ten dienste staande middelen er naar te streven, dat op korte ter mijn de loonbijslagen zullen wor den uitbetaald. Bovendien werd nog besloten, dat, indien dit nodig zou blijken, niet geaarzeld zal worden van het uiterste middel, een staking der werkzaamheden, gebruik te ma ken. Vooraleer hiertoe eventueel zal worden overgegaan, zal het personeel echter eerst in een nieuwe vergadering worden bij- r eengeroepen. HET OVERWERK VAN DE MIJNWERKERS. Overwerk gedurende 10 Za terdagen in de mijnindustrie bracht een mééropbrengst van 120.000 ton kolen. Tijdens een bespreking met de Mijnindustrie-raad op 18 Januari deed de minister van Economische Zaken een toeroep op de werk nemers en werkgevers in de mijn industrie om gezamenlijk een snel ter beschikking komende bijdra ge te leveren voor de opvoering van de kolenproductie. Aan dit verzoek werd gevolg gegeven en de regering stelt met •erkentelijkheid vast, dat de extra inspanning, welke alle bedrijfsge- noten in de mijnindustrie zich se dert 27 Januari gedurende 10 Za terdagen hebben getroost, een gunstig resultaat heeft gehad. De meeropbrengst aan kolen bedroeg over deze periode circa 120.000 ton. In een telegram aan de voor zitter van de miinindustrieraad verzocht de minister van Econo mische Zaken voor deze prestatie zijn dartk te willen overbrengen aan alle werknemers en werkge vers in "de mijnindustrie. VRIJWILLIGERS ALS DESERTEUR. Twee militairen van het voor Korea bestemde detor-v,o~,ent rUe te Schoonhoven in opleiding zijn hebben kortgeleden dit garni zoen zonder verlof verlaten. Zij z;in thans door de marechaussee ge rresteerd en rmar het huis van bewaring te Rotterdam over gebracht. Zij zullen zich nu voor de krijgsraad hebben te verant woorden. HEIDEBRAND OP DE HAVELTERBERG. Zondagmiddag omstreeks drie uur is op het militaire oefenter rein op de Havelterberg n heide brand ontstaan. Teneinde de blus sing te bespoedigen werd een aan tal vrijwilligers bijeengebracht. Ook militairen uit de kazerne te Steenwijk verleenden hulp. Op 6 a 8 meter van een groot bos- complex kon de brand bedwon gen worden. Niettemin ging 30 tot 40 ha heide in vlammen op. De brand werd vermoedelijk veroorzaakt door onvoorzichtigheid met vuur door publiek. Een woordvoerder der federale regering van Malakka heeft Za terdag te Singapore medegedeeld dat de Britse strijdkrachten in de afgelopen week zestig rebellen hebben gedood of gewond. Twin tig burgers werden in deze perio de door de opstandelingen om het leven gebracht. De woordvoerder deelde voorts mede dat de opstandelingen zich thans vooral toeleggen op het af breuk doen aan de economie van Malakka. Zij steken stations, autobussen en vrachtauto's in brand, doen tremen ontsporen, snüden te^foondraden door, ver nielen kostbare machjerieën en hakken duizenden rubberbomen Jaarvergadering: Hengelclub „Ontspanning na inspanning". Een groot aantal leden van de ruim 100 der Terneuzense vereni ging „O.N.I." tekende de presentie lijst ter jaarvergadering, welke Za terdag j.l. werd,, gehouden in de bo venzaal van 't clublokaal „La belle vue". In Zijn openingswoord zei de voorzitter de heer A. de Fejjter, dat de vereniging, nu het visseizoen weer spoedig zal aanvangen, er veel gunstiger voorstaat dan vorig jaar. Toen had de vereniging een modderige vest en een vergiftigde bron om te vissen. Nu hebben we een viswater, waar 4 5 jaar voor is gewerkt om er vergunning voor te krijgen, de Oostelijke leiding. En de leden konden nog een keuze doen tussen het z.g. „Gat van Pin- te" en de „Bosse Blïe". Na de optimistische klanken werden de notulen en het keurige jaarverslag-van de secretaris goed gekeurd, evenals dat van de pen ningmeester. De periodiek aftre dende bestuursleden Leunis, Van Aalst Van de Broek en Kaan wer den bij acclamatie herkozen. In de kascommissie werd naast de twee blijvende leden de heer Van Wljck als derde lid gekozen. Na de bespreking der beide bo vengenoemde viswaters sprak de vergadering zich uit de voorkeur te geven aan het „Gat van Pinte", zo dat de vereniging nu de beschik king krijgt over twee viswaters. Als afgevaardigde naar de alge mene vergadering van de Centrale Ned. Hengelaarsbond, welke dit jaar te Monnikendam wordt gehou den werd de heer De Leijser geko zen. In het a.s. seizoen zullen 4 con coursen worden gehouden. Een op het kanaal door Zuid-Beveland en drie op de Oostelijke leiding. De laatsten zullen gelden als con coursen voor het kampioenschap Voor de kampioen werd een beker beschikbaar gesteld door de heer J. Kaan. Nadat de voorzitter had geattendeerd op de bijzondere me dewerking van de heer Jansen Kok, voorzitter der Centrale Ned. Hengelaarsbond in verband met de kwestie viswater had bij de om vraag een geanimeerde gedachten wisseling plaats over verschillende zaken de zo mooie hengelsport eigen. Met de beste wensen op een goe de vangst en sportieve strijd sloot de voorzitter rond 11 uur deze in prettige sportieve geest gehouden vergadering. schip meet 7160 bruto register ton. Het was op weg van Antwerpen naar zee. Atlantic Star vlot. Zondagavond om 8.20 uur is het schip met behulp van tien sleepbo ten vlot geleept. Semi-arts examen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het semi-arts examen de heer F. A. A. Blondeel, alhier. Herdenking 30-jarig jubileum C. J. M. V. „Stroomopwaarts". Vrijdagavond had in het Vereni gingsgebouw alhier onder grote be langstelling de feestelijke herden king plaats van het 30-jarig bestaan der C. J. M. V. „Stroomopwaarts." - Na opening door de wn.-voorzitter de heer P. de Leeuw en het zingen van het lied „Machtig God," ging de heer De Leeuw voor in gebed. Vervolgens verwelkomde hij de talrijke aanwezigen, waaronder wij o.m. opmerkten de ere-voorz. der vereniging, de heer J. W. Kusee, Burgemeester Trimpe, Ds Jansma, de heer Hejjboer, afgevaardigden van de Kerkeraad en zustervereni gingen uit de omgeving. De heer C. de Feijter verzorgde daarop een bijbelinleiding over Phi- lippensen 3 12, 13 en 14. Alvorens de ere-voorz.. de beer Kusee, een overzicht gaf van het wel en wee der vereniging gedu rende haar 30-jarig bestaan, werd op zijn verzoek het Bondslied ge zongen. Het verheugde spr., dat hu als blijk van waardering voor het werk van „Stroomopwaarts" namens de donateurs een feestgave van 45 aan het bestuur kon overhandigen. De heer Van Overdulve had als secretaris zijn jaarverslag in rijm opgesteld, dat met aandacht werd gevolgd. Ds Jansma wenste, mede namens de Kerkeraad en Kerkvoogden, het bestuur geluk met dit jubileum en vestigde de vereniging in de aan dacht der jongeren van Zaamslag. De heer L. Hamelink uit Terneu- zen bracht als voorzitter van de Ring der C. J. M. V. de gelukwen sen over van deze Ring en zeide o.m. dat het werk der C. J. M. V. in Zaamslag startte. Burgemeester Trimpe complimen teerde de vereniging namens het gemeentebestuur en uitte de beste wensen voor de toekomst. De heer Heljboer deed zulks na mens de Mannenvereniging en ten slotte werden nog de gelukwensen overgebracht namens de Vrouwen en Meisjesvereniging te Zaamslag en die van de zusterafdeling te Ter- neuzen. De heer De Leeuw dankte hierop alle sprekers. Een tijdens de pauze gehouden verloting bracht niet minder dan met "i'T 110,20 in de kas der vereniging. Hierna volgde de opvoering van het toneelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon," dat zeer goed voor het voetlicht gebracht volle aandacht werd gevolgd. Het middemachteliik uur had reeds geslagen, toen de heer Helj boer met dankgebed de feestelijke bijeenkomst sloot en als slotzang werd gezongen „Wat de toekomst brenge moge." Ledenvergadering Supportersver. In het vooruitzicht van de a. promotiewedstrijden, die de v.v Terneuzen zal moeten spelen om te trachten haar plaats in de 2e klasse te heroveren, hield de Ter neuzense supportersvereniging gis teren een ledenvergadering in de bovenzaal van het clublokaal „La belle vue". Er stond slechts één punt oo de agenda, doch dit was van groot be lang. De vraag was n.l.: Zullen dr reizen naar de plaatsen waar dr wedstrijden worden gespeeld wor den meegemaakt? Na belichting van de financiële zijde door de voorzitter werd met aigemene stemmen besloten dr aanhankelijkheid aan de v.v. Ter- neuzen te tonen en het eerste elf tal op de uitwedstrijden te verge zellen. Door de meereizende sup porters zal „iets" moeten worden bijbetaald, wat geen bezwaren op leverde. Een mooi succes en een bewijs van het verlangen der grote schare Terneuzensupporters ^hun favorieten door „dik en dun te volgen en steunen. Uitvoering Muziekvereniging. De muziekver. „Uit het Volk voor het Volk" hield onder grote belangstelling Vrijdag- en Zater dagavond haar jaarlijkse uitvoering in het gemeentelijk ontspannings lokaal, aan welke uitvoering even- De Ver. Staten zMllen het oor logsstelsel van distributie van schaarse grondstoffen voor de de- fensieindiustrieën weer invoeren, p5o in Donderdag te Wasfiington bekend gemaakt. Dit stelsel zou de levering van drie vitale grondlstoffen staal, koper en aluminium aan rte be trekken industrieën verzekeren. Wat er over zou blijven zou naar de civiele industrie gaan. Manley Fleiscltmann, admini strateur van de National Pro duction Authority", die de lei ding heeft van het toew:!zH"stel- sel, verklaarde, dat de bedoeling er van was, het land op een even tuele oorlog voor te bereiden. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Zo begint het leven". Concertgebouw, 7.30 uur: Biosc. „Fabiola". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Zo begint toet leven". Koopt daarom Levering door Nieuwstraat 28 - TERNEUZEN - Telef. 2410 DE SPECIAALZAAK in Naaimachines Een decor voor de praenxige nieuwe moaeuen. (Zondags gesloten) FOLDERS ZIJN OP DE TENTOONSTELLING EN OP AANVRAAG KOSTELOOS VER KRIJGBAAR. Noordstraat 18 - Tel. 28 De zaak, waar U alles zo prettig kunt overzien. m

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2