Noordelijke „waterlinie mislukt De Britse begroting De Perzische olie De Marshallhulp aan België in Chili Prins Bernhard voert economische besprekingen Chinees voorjaarsoffensief te wachten? PRINS BERNHARD NAAR CHILI Amerikaanse Hooggerechtshof vernietigt doodvonnissen van negers Import van Nederlandse snijbloemen in België „Haak-in" op de Jaarbeurs De kosten van de Parijse staking Gearresteerde Nederlander weggevoerd WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER. Nederlaag van Britse regering XOORDK ORE A A NS COM MUNIQUÉ Nieuw Syrisch-lsraëlisch incident Pétain is ziek ideilanders uil rijgsgevangenschap izen in Ausfraliê werkers delven 00 ton extra ng gedagvaard Frankering bfl Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdred acteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Temeuze* Tel. 2510 Na 5 uur TeL 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent WOENSDAG 11 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1701. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties 5 regels 75 ct.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct; minimum per advertentie x,ou- De laatste ochtend van zijn be zoek aan Buenos Aires maakte Prins Bernhard een wandeling door de drukste winkelstraten van de stad. Hij is thans geheel hersteld van zijn lichte aanval van bronchitis. Velen herken den de Prins van de kranten foto's- -4- 1 ju J Ook tijdens zijn ongesteldheid heeft de Prins economische be sprekingen gevoerd, die mogelijk voor ons land van nut zijn. On der meer bereikte hij de onmid dellijke verlenging van belang rijke invoervergunningen, waar over reeds maandenlang vruch teloze besprekingen zijn gevoerd. Van Argentijnse zijde stelde men veel belang in de onderzeeërs, die op Nederlandse werven ver vaardigd worden. Een order hier voor moet tot de mogelijkheden gerekend worden. Tegenover de verslaggever van het A.N.P. zeide de Prins, dat, als de voortekenen niet bedriegen, het bezoek zal bijdragen tot het in evenwicht brengen van de Nederlandse handelsbalans met Argentinië. In dit verband mag als positief resultaat worden gezien, dat de Prins er in geslaagd is de leve ring van spoorwegmateriaal van Werkspoor ter waarde van 200 millioen gulden te bespoedigen. Een handelsverdrag had reeds in de levering voorzien doch er wa ren moeilijkheden gerezen bij de ondertekening van het desbetref fende decreet. Na een bespreking met president Peron had de laat ste persoonlijk geïntervenieerd en het decreet werd Maandag middag getekend. Men verwacht nog dezer dagen de opening van een crediet. Met de levering zal tegen het einde van dit jaar een begin worden gemaakt. De afle vering zal met zes rijtuigen per v/eek geschieden. Een vertegenwoordiger van Werkspoor verklaarde, dat deze bespoediging van de gang van zaken inderdaad aan de persoon lijke bemoeiingen van de Prins te danken zijn. Prins Bernhard is Dinsdagmor gen per vliegtuig uit Buenos Aires naar Chili vertrokken. De bestemming van de Prins was Santiago. Hij maakte de reis met een speciaal vliegtuig van de K. L. M. Het vertrek was een uur ver traagd door de hevige regen, welke de gehele morgen duurde. Prins Bernhard werd uitgeleide gedaan door de adjudant van president Peron en talrijke Ar gentijnse en Nederlandse autori teiten. Het Amerikaanse Hoogge rechtshof heeft Maandag met al gemene stemmen het over twee negens uit Florida uitgesproken <joodvonnis wegens verkrachting van een blanke vrouw in 1949 vernietigd. De betrokkenen: zullen opnieuw terechtstaan. Twee rechters verklaarden, Id'at de kwestie in het gebied de ras sen sentimenten in hevige beroe ring hadden gebracht, waarvan men „ten volle profijt had getrok ken". Rechter Jackson voegde in zqn schriftelijke conclusie dit com mentaar van het Hof in: ,Het wordt de vraag of met de huidige publiciteitsmethoden een eerlijke berechting wel mogelijk Het water van de Poechan is gisteren weer gezakt, nadat het ten gevolge van het openen der sluizen van het reservoir bij Hwatsjon 120 cm was gestegen. Dit betekent, dat de „waterlinie" een mislukking voor de Noorde lijken is geworden. Een Amerikaanse eenheid is de Sojang, een zijrivier van de Poe chan, overgestoken. De Noordelij ken boden slechts geringe tegen stand. Iets meer Oostelijk stuitte een andere Amerikaanse eenheid op hevig automatisch vuur en mortiervuur van een uit ongeveer De Belgische regering heeft aangekondigd, dat zij met ingang van 15 April a.s. de invoer van Nederlandse snijbloemen zal con tingenteren. Tot dusve*re vielen Nederlandse snijbloemen onder het protocol van Mei 19'-7, waarbij tussen Ne derland en België werd overeen gekomen, dat de export van Ne derlandse snijbloemen naar België vrij zou zjjn. In kringen van de sierteelt acht men de stap van de Belgische re gering; een ernstige slag. vooral ao vernamen w\j nader omdat bok Zweden juist twee dagen geleden besloot de liberalisatie van dit product los te laten om eveneens tot contingentering over te gaan. Met de nog hangende moeilijk heden met betrekking tot de uit voer naar Duitsianld acht men in knngen van de sierteelt de situa tie zeer ernstig. Om zo spoelilig mogelijk enige verlichting in de genomen Belgi sche maatregel te bewerkstelligen de Belgische contingentering schijnt vrij straf te zullen worden toegepast heeft de Nederlandse regering intussen reeds stappen bjj de Belgische autoriteiten on dernomen. Met de Zweden moet de nieuwe ontwiktoefling nog besproken wor den. Uit de deelnemers aan de Jaar beurs is een comité van actie ge vormd, dat bijdragen zal verza melen'voor het Koningin Wil helm inatfond^'. Gelijk bekend verzamelt dit fonds gelden en god Deren voor de kankerbestrijding in Nederland. Op de standhouders wordt een beroep gedlaan enkele van de ter beurze geëxposeerde artikelen of. andere bijdragen aan het comité af te staan. De giften worden verzameld op de laatste <3ag van de Jaarbeurs". Een 'bekende transportonder neming heeft tot dit doel belan geloos een zestal wagens beschik baar gesteld, die bij de uitgangen van de jaarbeiunsterremen zullen worden opgesteld. Iedere deelnemer, die een bij drage wil leveren, zal bij het ver laten van de Jaarbeurs daartoe die gelegenheid vinden. Tal van standhouders hebben reeds toe zegging gedaan de sympathieke actie te zullen steunen. De N.C.R.V. zal een radiorepor tage van de Haak-in"-actie ver zongen, welke Donderdagavond a.s. zal worden uitgezonden. De Britse minister van Finan ciën, Hugh Gaitskell, heeft bij het begin van zjjn begrotingsrede ïn het Lagerhuis zijn landgenoten er op gewezen, dat er een verla ging van de nationale levensstan daard zal moeten komen. In zijn overzicht van de toe stand der nationale financiër wees de minister erop, dat de eer strict fiscale en monetaire poli tiek moet worden gevoerd ter bet- perking van de civiele uitgaven. Geraamd wordt, dat voor de enorme uitgaven der herbewape ning een extra-bedrag moet woi1- den gevonden van 250 millioen pond sterling. De totale reeds be grote uitgaven voor het jaar 1951 1952 worden geraamd op 4500 millioen pond sterling. Minister Gailskell raamde de uitgaven 939 millioen hoger dan voor het lopende begrotingsjaar. De uitgaven voor defensie zou den in totaal 1490 millioen be dragen. Het doel van Engeland is het ten uitvoer brengen van een defensieprogramma en tege lijkertijd het handhaven van een De jongste staking van het me tro- en buspersoneel te Parijs heeft de staat ruim 9,3 millioen gulden gekost. Het geschatte te kort over het lopende financiële jaar zal dientengevolge ongeveer 33 millioen gulden bedragen. De Nederlanders, die werden gearresteerd in 't Pengalengaruse, zijn overgebracht naar het gebied van Garut. Volgens een woordvoerder van de territoriaal commandant in West-Java worden zij ven-hcht van terroristische acties. Bjj enkele gearresteerden werd een voorraad wapens en ammuni tie aangetroffen. voldoende uitvoer-niveau tenein de te kunnen betalen voor de lopende invoerbehoeften. De minister raamt, dat de uit gaven, die door belastingen moe ten worden gedekt, niet minder dan 4.197 millioen pond sterling bedragen. De Inkomsten op de be staande belastingbasis zouden in het komende jaar 4.098 millioen pond sterling opbrengen. Op die basis zou er een tekort zijn van 99 millioen pond sterling. Mr Gaitskell kondigde aan, dat ondanks de herbewapening het wekelijkse bedrag voor ouder domspensioen verhoogd zal wor den met vier shilling voor onge- huwden en met 8 shilling voor echtparen. Het ouderdomspen sioen zal daardoor komen op 30 shilling per week voor ongehuw- den en op 50 shilling per week voor echtparen. De minister van financiën kon digde verder aan, dat voortaan voor bepaalde medische hulp in het kader van het National Health-Scheme, die tot dusver kosteloos werd verleend, zal moe ten worden betaald. Voor kunst tanden moet de halve prijs be taald worden en voor brillen even eens ongeveer de helft. Het trek ken van tanden zal kosteloos blijven geschieden. De uitgaven voor de gezondheidsdienst zullen beneden de 400 millioen pond ster ling moeten blijven. De medede lingen omtrent het National Health Scheme waren zeer ver rassend, daar Aneurin Bevan, die tot voor enkele maanden minister van gezondheid was, de vorige week nog had verklaard, nooit deel te willen uitmaken van een regering, die de patiënten kosten in rekening brengt voor de natio nale gezondheidsdienst. Maandag zijn in Washington besprekingen tussen de Ver. Staten en {Engeland geopend over de toestand In de Perzische olie-in dustrie. Deze besprekingen hebben ten doel, volledige overeenstemming tassen de beide regeringen te bereiken omtrent het besluit van het Perzische parlement om de olie- industrie te nationaliseren. De Britse en Amerikaanse re geringen spreken de hoop uit, dat medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagoch tend tot Woensdagavond. Opklaringen. Nu en dan opklaringen, maar vooral aanvankelijk ook enkele buien. Krachtige tot matige, en aanvankelijk langs de Wadden- kust nog nu en dan harde wind tussen Noord-West en Zuid-West. Iets minder koud. DONDERDAG 12 APRIL. v.m. n.m. Breskens 5.11 5.33 Temeuzen 5.46 6.08 Hansweert 6.26 6.48 Walsoorden 6.36 6.58 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder April 1.51 12 5.52 19.31 8.13 13 5.50 19.32 9.11 2.40 14 5.48 19.34 10.19 3.16 15 5.46 19.36 11.34 3.42 Aan de besprekingen nemen deel de Britse ambassadeur in de Ver. Staten, Oliver Franks, Ge orge Mogtïee, de Amerikaanse onderminister voor zaken betref fende het noibije Oosten en Britse en Amerikaanse funjctionariissem. Na afloop van een vergadering van 3 uur werd een communiqué uitgegeven waarin o.a. wordt ge zegd, dat de besprekingen een in formeel en informatief karakter droegen en handelden over aan gelegenheden' van wederzijds be lang voor de Britse en Ameri kaanse regering met betrekking tot Peraië. De Britse en Amerikaanse re geringen, alduis het communiqué, hadden herhaaldeiijk hun bezorgd heid geuit over de stabiliteit van Perzië en het welzijn van zijn toe volking. Het communiqué herinnert er aan, dat beide regeringen op 1 Mei' 1950 hadden verklaard, be lang te hebben bij het voortbe staan van de politieke onafhan kelijikheid en territoriale integri teit van het land. 'Zij hadden beide blijk gegeven van haar bereidheilJ, Perzië tech nische err materiële hulp te verle nen. deze wederzijdse samenwerking izal worden gehandhaafd', en uitge- breid ten bate van de volken van alle drie de landen. Verder wordt til het communi qué gewezen op het grote belang van d|e Perzische olie voor Per zië, Engeland en voor de econo mie van de vrjje wereld in het al gemeen. Hoewel erkend wordt dat de kwesties in verband hier mede elders moeten worden opge lost, hebben de 2 regeringen het gewenst geacht informeel van ge dachten te wisselen. Onmiddellijk voor de aanvang der besprekingen heeft de Perzi sche ambassadeur, een verklaring afgelegd, waaruit enige wrevel blijkt over het feit, dat de Ver. Staten zioh in de controverse hebben gemengd. Hij deelde verslaggevers, na 'n onderhoud mede, dat vraagstuk ken voortspruitende uit de natio nalisatie van de Perzische olie op gelost dienden te worden tussen zijn regering en de Anglo Iranian Oil Company. De Britse regering heeft Maan dagavond met 237 tegen 219 stemmen in het Lagerhuis een nederlaag geleien met betrekking tot een van haar bepalingen aan gaande vermindering van het kaasrantsoen. Er is geen sprake van aftreden van de regering, daar het hier 'n punt van ondergeschikt belang betreft. 1500 man bestaand Noordelijk re giment. De Noordelijken blijven zich in de driehoek HwatsjonTsjorwon -Koemhwa versterken voor het voorjaarsoffensief waarop men rekent. Piloten der V.N. hebben bijna 2.000 voertuigen in Zuide lijke richting zien trekken, ko mende van bevoorradingscentra in Noord-Korea. De Noordelijken reden langs weinig gebruikte kleine wegen en vermeden de hoofdwegen. Twaalf Amerikaanse „Sabros hebben ten Z. van Sinoeidjoe, een belangrijk spoorweg- en wegen knooppunt aan de Mandsjoerijse grens, een gevecht geleverd met acht Noordelijke jagers. Eén vliegtuig van de tegenstander werd vernietigd en één bescha digd. In 24 uur werden bijna duizend vluchten gemaakt. De piloten verklaren o.m. vijf tanks en onge veer 250 voertuigen beschadigd of vernietigd te hebben. De troepen der Verenigde Na ties blijven in het centrale front naar Hwatsjon oprukken. Vol gens officieren zouden tekenen er op wijzen, dat de Noordelijken zich uit de eerder genoemde drie hoek terugtrekken en dat zij hier dus van hun voorjaarsoffensief zouden afzien. Deze mening wordt echter niet gedekt door de verklaringen van piloten. Hwat sjon ligt thans onder artillerie vuur. In het Noordlkoreaanse commu niqué, omgeroepen Idoor Radio- Moskou, wordt gezegd, dat „de Noordkoreanen en Chinese vrij willigers op alle fronten zware defensieve gevechten leveren". In de laatste dagen had de te genstander meer dan 2300 solda ten en officieren, van wie 700 Amerkanen aan doden en gewon den verlaren. Zes tanks van de tegenstander waren vernield. RESOLUTIE OVER MAC- ARTHUR Joseph Martin, republikeins lei der in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft Maandag verklaard, dat hij een resolutie zal steunen, welke door de repu blikeinse afgevaardigde Van Zandt, lid van de Commissie voor de strijdkrachten van het Huis, zal worden ingediend. In de resolutie wordt de opper bevelhebber van de Amerikaanse strijdkrachten, generaal MacAr- thur instructie gegeven naar de Ver. Staten te 'komen en aan het Congres verslag uit te torengen. AUSTR/VLIË EN HET STAND PUNT VAN MACARTHÜR De Australische minister-presi dent, Robert Menzies, heeft op 'n lunch van de vereniging Austra- lië-Amerika te Sydney als zijn mening te kennen gegeven, dat de Ver. Naties slechts weinig kans op behoud van haar beteke nis ais wereldmacht zonden heb ben, indien zij zich in Korea te rugtrokken zonder haar taak vol tooid en haar doel bereikt te heb ben. Menzies voegde hieraan1 toe, dat men zich toeiwust moet zijn, dat MacArthur het Ibelang der Ver. Naties dient in uiterst moeilijke omstandigheden. De bevelhebber van een leger, die' het voeren van een beperkte actie tot opdracht heeft, is on vermijdelijk im het nadeed tegen over een tegenstander met onbe perkte opdracht. In het bijzonder de Australiërs, die goede reden hebben hem dankbaar te zijn, moeten zich herinneren, dat gene raal MacArthur een officier van de grootste wijlsheitü en de hoog ste bekwaamheid is", aldus Mten- zies. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Percy Spen der, heeft in een verklaring over de houding van Australië gezegd, dat de regering sinds het toegin von de Koreaanse oorlog imi Jiuni drie doeleinden heeft nagestreefd. Hulpverlening aan idle Ver. Na ties om zich tegen de aanval te verzetten beperking van het terrein der vijandelijkheden en het onder nemen van diplomatieke actie tegen de voorstellen van lege- igtringen of de Ver. Naties om het geschil tot buiten Korea uit te breiden. De Australische regering haó tot voorzichtigheid gemaand by het nastreven van militaire doel stellingen, zelfs met betrekking: ttt Korea, aldus Spender. Zjj had aangedrongen op over leg alvorens hierin een belangrijks verandering werd aangebracht. Het incident deed zich voor ten N. vtan de nederzetting Eingef op de Oostelijke oever van het meer van Galilea. In deze zelfde streek werden verleden week zeven po litiemannen gedood bij een bot sing tussen Israëlische politie en Syrische soldaten. Een woordvoerder van het Is raëlische leger beschreef het in cident als „het wisselen van en kele schoten". Hij zei, dat de Is raëlische politie-patrouille was beschoten van het verlaten Ara bische dorp Noekein uit en van heuvels aan de Syrische zijde van de demarcatielijn. Volgens zijn zepgen waren er tot nu toe geen slachtoffers gemeld. Hij verklaarde, dat Israel een klacht over het incident bij de stafchef der Verenigde Naties heeft ingediend. De aanvallers zouden deel uitmaken van Arabi sche ongeregelde troepen uit Sy rië. De Israëlische politieagenten reden in een vrachtwagen, aldus de woordvoerder. Ex-maarschalk Pétain-, gewezen hoofd van Kle regering van Vichy lijdt aan langicangestie. De toestand is de laatste 48 uiur verergerd. Zijn temperatuur is 38. Isomi, Pétains voornaamste verdediger, heeft te Parijs verklaard, dat de toestand in verband met Pétains 94-jarige leeftijd ernstig tel. De Belgische regering is op geen enkele wijze in keiuiis ge steld van het besluit dat de Mar shall-hulp aan België zal worden stopgezet, zoals volgens berich ten uit Washington het geval zou zijn. Betreffende deze berichten ver neemt „Le Peuple" nog het vol gende: De in de berichten ge noemde 7 millioen dollar bevon den zich op rekening bij de Ban- que Nationale, die in het kader van de Europese betalingsunie voor de verzekeringen zorg draagt. Het geschil in kwestie dateert van vóór 1940. Een Bel gische firma had metaalproduc ten aan Griekenland verkocht en de operatie was gedekt door de Griekse regering. Pas in Decem ber 1950 blokkeerde de Belgische rechtbank het Griekse tegoed bij de Banque Nationale. Intussen 'heeft de Bank van Griekenland beroep aangetekend tegen de be slissing van de Belgische recht bank, doch tot heden is nog geen beslissing genomen. De gerechte lijke beslissing heeft intussen heel wat complicaties opgeleverd voor de industriëlen. Zo is bijv. de aflevering van een grote be stelling rollend materieel, welke in het kader van de Marshall-hulp in België was vervaardigd, door dit incident vertraagd. „Le Peuple" betoogt dat de Bel gische regering de beslissing van een rechtbank niet ongedaan mag maken, daar de scheiding der machten wordt gegarandeerd door de grondwet. De enige oplossing bestaat hier in, dat de regering de in beslag genomen som voorschiet aan de E.C.A. in afwachting van de defi nitieve beslissing. Indien deze on gunstig is voor de Griekse rege ring, zou de Belgische belasting betaler de schuld van de Griekse regering aan een particuliere maatschappij moeten betalen. Volgens Le Peuple komt de be slissing van de E.C.A.om de Marshall-hulp aan België stop te zetten, echter onverwacht, omdat nog verleden week door de Griek se regering werd verklaard, dat Griekenland op korte termijn de schuld zou voldoen. Het blad ,,La Nation Beige" merkt op, dat het niet de eerste keer is, dat de autoriteiten van de E.C.A. dreigen de Marshall hulp stop te zetten. Dit was het geval bijv. toen België ervan werd beschuldigd, bepaalde pro ducten te leveren aan de landen achter het ijzeren gordijn. Deze beschuldiging bleek echter zon der enige grond te zijn, waarna de hulp werd voortgezet. es: 5 regels 75 cent; 12 ct.; minimum per - nummer, of: Adres :t meer. 's namiddags 2 uur •le Russische ziide te aan de Nederlandse sie medegedeeld, dat ikort een groen nit krii gsgevangenschan federlanders wordt sche ziide is mede ezee d om deze groeD •liik uit c.a. honderd taan. via Helmstadt aan de Nederlandse >ver te draeen. mber i.l. kwam een :roeo uit Russische inschat) ontslaeen in Berliin aan. die ter naar Nederlnad latrieerd. der thans vriisela- nders ziin nog niet kringen te Melbour- gisteren voorspeld, geldende wolprijzen Pasen met 30 gedurende de rest zoen „vastzullen •nemers vragen zich jsdaling een gevolg it, dat de Verenigde lit de markt hebben ;n, of dat men de voorraadvorming te man" heeft voorge- Iskringen voorspelt veilingen te Perth, Mei worden ge- :elfde prijsdaling te even. stegen de noterin- ongen van soms 20 ongeveer medio een hoogtepunt be- luropese kopers, die varen bevestiging te de gestadige stroom en over de Ameri- aadvorming, hebben grote hoeveelheden iat zij van mening e Amerikaanse sti- rijzen zou doen stij- siasme prins Bern- ,-an de bevrijdings- linaeht verbrak de a zijn gevolg af. i en omhelsde hen», ;ens Nederland. ns nog lang heugen, end gemaakt in een :n bespannen post- de prins op de be eping voorop had en. olitiewagens hielden de uit vier koetsen >et vrij. andse publiek zal dit tafereel ibiimenkort omdat camera-man zee Wassentourg zijn naast die van de en- van deze historische gemaakt, die in het wereldnieuws worden achter het stuur van zo naar de hoog ge- ekeken, dat zij het en een andere auto te. loog gebouw hadden a op het dak veraa- iden met de vllag deT as miniisiter merkt* leek of de Chilenec en dan republikeinen één Zaterdag roar boeg. ield werden op acht raarop de mijnwer- iek van de minister che Zaken, de acht- oep asten om ons len te voorzien en esparen, 100.000 ton oven gebracht. Men bevoegde zijde de dat de mijnwerkers Zaterdag de negen- ag hebben gewerkt, aterdagen zou wor- t, volgt daaruit dat de 14de April de •hun laatste vrije llen geven om Né- brandstof te helpen, dus nog slechts één lagdienst voor de ts van twee zoals ZON MAAN op onder op onder April 13 5.50 19.32 9.11 2.40 14 5.48 19.34 10.19 3.16 15 5.46 19.36 11.34 3.42 16 5.44 19.38 12.52 4.01 17 5.41 19.39 14.11 4.16 18 5.39 19.41 15.31 4.28 19 5.37 19.34 16.53 4.39 De Japanse min.-presldent Sji- gero Josjida heeft de ontvangst bevestigd van de verzekering uit Washington, dat het ontsiag van MacArthur geen wijziging in de Amerikaanse politiek in Japan en het Verre Oosten met zich mee aal torengen noch invloed zal heb ben pp Amerika's besluit op een spoedige sluiting van een vredes- Korea zon bunnen doen herleven. Deze verklaring zou in feite 'n uitnodiging aan de Chinezen zijn, om het vuren te staken en de ge schillen door onderhandelingen op te lossen. Men denkt, dat men tn de ver klaring met kracht zou verklaren, dat met de terugkeer van de troe pen van de Ver. Naties tot de 38e 't leger, Frank Pace en de nieu we opperbevelhebber der Verbon den strijdkrachten, luitenant-ge neraal Ridgway, zijn uit Korea in Tokio aangekomen. Hun aankomst ging zonder enig eerbetoon gepaard, op verzoek van Ridgway. Het leger in Korea Is ,,in beste vorm", zo verklaarde de minister. van Trurnan de procedure, waardoor een president der Ver. Staten uit zijn ambt kan worden ontzet eiste. De vice-president van de Se naat, Barkley, hamerde, toen op de publieke tribune werd geap- plaudiseerd. Jenner verklaarde, dat de Ver. Staten „'bestuurd worden door 'n tiek in de Senaat vaststelt, .be sloot dat generaal MacArthur zo spoedig mogelijk naar de Ver. Staten moet komen om de Kore aanse oorlog en de politiek ten aanzien van het Verre Oosten te bespreken. Maandag zal een conferentie van alle 47 republikeinse senato ren worden gehouden. Ten verzoeke van J. ThieeBen jr. te Den Haag is Westerling ge dagvaard om op Dinsdag 2 Juni as. des voormiddags 10 uur bij de procureur te verschijnen ter te rechtzitting van de Haagse recht bank in verband met uitlatingen, die naar eisers oordeel beledigend zijn, subs, een onrechtmatige daad opleveren.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1