Prins Bernhard over NederL-Argentijnse handel Boodschap van Truman aan MacArthur n Chili Positie van generaal precair Wederom Ambonnese militairen gearriveerd De industrieële beperkingen in Duitsland Toch nog een 'lichtpuntje in deze dure tijd Ai gaan de prijzen ook omhoog, De Gruyter blijft 10 procent korting geven en Jat scheelt nu méér. Jan ooit tevoren y Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 DINSDAG 10 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1700. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER. De Amerikaanse minister voor het leger, Frank Pace, die gisteren in Tokio is aangekomen, heeft volgens betrouwbare kringen een mondelinge boodschap van president Truman aan generaal MacArthur overge bracht. Aan MacArthur wordt opgedragen zich te onthouden van politieke uitspraken over Korea. Naar verluidt heeft Truman MacArthur met met te rugroeping gedreigd. Hij heeft hem echter meege deeld, dat zijn (MacArthurs) positie precair is gewor den als gevolg van zijn verklaring, waarin hul een vol ledige oorlog tegen China voorstelde als China met tot een regeling inzake Korea wilde komen. Koningin en Prins in Juni naar Luxemburg Indonesië plaatst orders voer schepen Rayburn: „Wij verkeren in groet gevaar" West-Europa geheel open voor toerisme ideilanders uil ijgsgevangenschap zen in Australië werkers delven 00 ion extra ng gedagvaard FTaükering MJ Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent Rubriek Kleine Advertentie# 5 regels 75 ct.; iedere regel meer 15 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 et.; minimum per advertentie L80. Prins Bernhard heeft Zondag in Buenos Aires een vraagge sprek toegestaan aan een ver slaggever van het A.N.P. over ■ijn Argentijns bezoek. De Prins gaf een uiteenzetting van de han del tussen Nederland en Argen tinië sinds de zeventiende eeuw, in welk tijdperk de Nederlandse schepen tezamen met die van En geland en Portugal handel dreven tussen Buenos Aires en West- Europa. In de twintigste eeuw werd Ar gentinië een der grootste graan- •xporterende landen van de we reld. De uitvoer van landbouw producten bereikte een hoogte punt in de jaren tussen de beide wereldoorlogen. In 1936 en 1937 importeerde Nederland jaarlijks meer dan een millioen ton tarwe, haver en andere granen uit Ar gentinië. Na de tweede wereldoorlog heeft ons land onmiddellijk nieuwe handelsbetrekkingen met Argentinië aangeknoopt. De in voer van Argentijnse producten, die in 1946 250.000 ton omvatte, was in 1947 reeds gestegen tot 400.000 ton. De export-capaciteit van Nederland was toen echter oog beperkt, waardoor er voor Nederland een tekort op de han delsbalans ontstond, dat in dol lars moest worden voldaan. Ge zien de toenemende dollarschaar- ste moest een andere oplossing worden gevonden. In April 1948 werd een commercieel en finan cieel handelsverdrag voor de duur van 5 jaar gesloten, waar bi; door Argentinië behalve een ro terend crediet van 110 millioen pesos nog een crediet van 125 millioen pesos werd toegestaan. Dit tweede crediet zal worden geliquideerd door de levering aan Argentinië van transportmidde len als tankschepen en passa giersschepen. Hiermede is reeds een begin gemaakt. In de eerste 11 maanden van 1950 had de Nederlandse invoer van Argentijnse producten een waarde van 210 millioen pesos. Hiermede nam Nederland de ze vende plaats in onder de afne mers van Argentinië. Per hoofd van de bevolking is Nederland echter de grootste verbruiker van Argentijnse producten. In 1950 bedroeg de waarde van het Ne derlandse verbruik van Argen tijnse producten por hoofd van de bevolking 21 pesos. Voor Enge land was dit 18 pesos en voor Amerika 6 pesos. Zonder twijfel, zo zeide Prins Bernhard, blijft het een pro bleem, hoe Nederland de Argen tijnse artikelen moet betalen. De oplossing van dit probleem wordt in belangrijke mate bevor derd door de overeengekomen levering van schepen, terwijl er voorts ook een toenemende Ne derlandse export naar Argenti nië is van machines, electrotech- aisch materiaal, chemische pro ducten, porselein, verf, vee en landbouwproducten. Vooral be langrijk is het onlangs gesloten handelsverdrag, dat voorziet in de levering door Nederland van spoorwegmaterieel tw.v. bijna 490 millioen pesos. Telefoongesprekken Nederland. met President Peron heeft Prins Bernhard alle mogelijke facilitei ten verleend om zijn verblijf in Argentinië zo aangenaam moge lijk te maken. In de eerste plaats -erd de Prins een speciale tele foonlijn ter beschikking gesteld 'oor gesprekken met Nederland. De Prins heeft zo nu en dan van leze gelegenheid gebruik ge maakt om met de Koningin en de Prinsesjes te spreken, met wie hij ook Maandag weer een tele fonisch onderhoud had. „Het was •o duideliik, rlsof zij bij mij in de huiskamer zaten" zei de Prins na afloop. De Prinsesjes toonden vooral veel belangstelling voor de nieuwe paarden, waarvan zij in de kranten hadden gelezen. De Prins stelde de Koningin gerust over zijn gezondheidstoestand en vertelde, dat hij bijna geheel was opgeknapt. Voorts heeft president Peron zijn villa te Bariloche in het Ar gentijnse merengebied voor de Prins en zijn gevolg ter beschik king gesteld om na het bezoek aan Chili daar een paar dagen rust te genieten. Ook heeft Pe ron zijn eigen vliegtuig ter be schikking gesteld voor de reis van Bariloche naar Bueons-Aires via Bahia Blanca. De Prins heeft dit aanbod geaccepteerd. Prins Bernhard voor de Argentijnse radio. Prins Bernhard heeft Zondag avond in een speciaal aan zijn be zoek gewijd programma van een half uur voor de Argentijnse ra dio-omroep gesproken. Vóórdat de prins begon te spreken, werd Nederlandse muziek ten gehore gebraeht. „Ik ben naar Argentinië geko men", aldus de prins, „om een land met een roemrijk verleden te leren kennen. De mij toever trouwde missie is verlicht door de vriendelijke ontvangst, die rege ring en volk van Argentinië mij hebben bereid. Wij leven thians in een wereld die in minder dan 30 jaar onder de verschrikkelijke ontberingen van twee wereldoor logen heeft geleden. Onder de huidige omstandigheden zijn de vraagstukken, waartegenover elk land afzonderlijk zich ziet gesteld, tevens de problemen waarmede alle staten te kampen hebben, daar de grondbeginselen van ons leven dezelfde zijn en wij deze moeten behouden en verdedigen. Wij willen, in weinige woorden gezegd, ons ontwikkelen op alle gebieden, beheerst door menselij ke waarden, vrijheid, recht en vrij initiatief. Dit is hetgeen Europeanen en Amerikanen ge meen hebben. Zeeën kunnen ons scheiden, doch van wezenlijk be- medegedeeld door het K. N. M. I te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Noord-Wester buien. Wisselend bewolkt met nu en dan buien. Matige tot krachtige en Langs de kust tijdelijk harde N.- Westelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen als gisteren. WOENSDAG 11 APRIL. lang is dat de Westerse bescha ving een steeds grotere samen werking vordert tussen regerin gen en volkeren. Tussen Argentinië en Neder land bestaan banden, die in vele tientallen jaren sterker zijn ge worden en die hebben geleid tot een uitwisseling op verschillend gebied. De door de oorlog veroor zaakte stilstand heeft de nood zaak aangetoond van behoud en versterking der economische en vriendschapsbanden. Nederland was vóór de oorlog de tweede af nemer van Argentijnse producten en ook onze uitvoer naar Argenti nië was niet onbeduidend. Nu Ne derland na de oorlog met grote krachtsinspanning aan de weder opbouw werkt en Argentinië be zig is met industrialisatie, vind ik dat er alle reden is voor een nau wer aanhalen der banden tussen onze beide landen", aldus prins Bernhard. Prins Bernhard dineerde in de presidentiële woning. De Prins en zijn gevolg hebben Zondagavond gedineerd in de residentiele woning aan de Ave- üda San Martin op uitnodiging van de heer en mevrouw Peroi Speciaal voor deze gelegenhei waren kunstzinnig uitgevoerd menuboekjes vervaardigd met g kleurde tekeningen, die op A gentinië en Nederland betrekking hadden. De Prins was een uur vroeger dan zijn gevolg naar de woning van Peron gegaan om nog bespre kingen met de president te vo ren. Talrijke ministers waren eveneens voor het diner uitgeno digd, met wie de vraagstukken, die de Prins bij de president en mevrouw Peron naar voren bracht, onmiddellijk werden be sproken. Er was van deze bijeen komst veel werk gemaakt. Toen het diner was afgelopen, kregen alle genodigden een foto-album met de belangrijkste foto's van het bezoek aan Argentinië, inclu sief de opnamen van deze avond. Mevrouw Peron waarschuwde de Prins, dat het vrij koud kan zijn, wanneer hij na een bezoek aan Chili enkele dagen te Bari loche verblijft. Onmiddellijk werd een warme jas van de president uit de kast gehaald, die de Prins aldaar kan dragen. Enkele dames en heren droegen deze avond ge dichten voor over de machtsover name in 1945 en over mevrouw Peron, „la mujer de la patria". Na het diner voerde de Prins wederom een bespreking met Pe ron, ditmaal van een half uur. De heer en mevrouw Peron brachten de Prins om kwart over één in de nacht persoonlijk naar de gereedstaande auto, die hem naar zijn hotel bracht. En al worJen versnaperin gen ook Juur, De Gruyter blijft het Snoepje Van Je Week geven voor slechts 10 cent. U ontvangt het voor taan echter bij elke aankoop van VIER GULDEN aan De Gruyter-arlikelen EN om Je betere waar, EN om Je 10 procent korting EN om het Snoepje van Je Week nu, méér dan ooit, klant van De Gruyter. 510327 Naar Belga in Luxemburg ver neemt, zullen H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlan den zich op uitnodiging van de Groothertoging van Luxemburg en Prins Felix in Juni a.s. voor een officieel bezoek naar het Groot Hertogdom begeven. Als data van dit officiële be zoek worden genoemd 19, 20 en 21 Juni. De „New Australia" is Vrij dagmiddag uit Soerabaja naar Nederland vertrokken met 1580 K.L.-militairen en Ambonese mi litairen van het voormalige K.N. I.L. Ook te Semarang zullen nog militairen aan boord gaan. Truman heeft MacArthur laten weten, dat hij hem niet kon blij ven steunen, als hij „internatio naal stormcentrum" bleef in deze critieke tijd. Volgens welingelichte bron heeft Truman er op gewezen, dat hij MacArthur al meer dan eens had verzocht geen politieke verklarin gen af te leggen. Desondanks was hij daarmee voortgegaan. Tru man kon deze houding niet lan ger door de vingers zien met het oog op de reacties bij Amerika's bondgenoten. Naar in Washington verluidt heeft president Truman besloten geen enkele disciplinaire maat regel te nemen, die MacArthurs status als opperbevelhebber in het Verre Oosten zou kunnen schok ken. Volgens generaal MacArthur zijn er tekenen, dat de Chinezen bezig zijn hun grote concentratie troepen en materiaal in het cen trum van Korea naar het Westen uit te breiden. De omvang van het verkeer naar het gebied tus sen Haedjoe en Koemtsjon is in het Westen toegenomen, hoewel de driehoek Tsjorwon-Koemhwa- Hwatsjon in het centrum het hoofddoel is gebleven van het ver keer naar het Zuiden. Breskens Terneuzen Hanswee rt Walsoorden v.m. 4.34 5.09 5.49 5.59 n.m. 4.58 5.33 6.13 6.23 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder April 10 5.57 19.27 6.57 11 5.55 19.29 7.29 0.49 12 5.52 19.31 8.13 1.51 13 5.50 19.32 9.11 2.40 Om acht uur Maandagmorgen begon aan de Lloydkade te Rot terdam de ontscheping van het troepen transportschip „Roma", dat met Ambonnese militairen uit Djakarta in Nederland was aan gekomen. Aan boord bevonden zich 650 mannen. 150 vrouwen en 119 kinderen. Alvorens de ontscheping een aanvang nam werden de opva renden namens de Koningin en de regering welkom geheten door luitenant-generaal D. C. Buur man van Vreeden. De commanderend officier troepen aan boord, luitenant kolonel G. P. Walraven, vertelde, dat de mannen in ruimen sliepen en de vrouwen en kinderen in hutten waren ondergebracht. Er waren zeven verstekelingen, zes mannen en één vrouw, met dit schip meegekomen. Naar aanleiding van een be richt, als zouden er onder de op varenden mensen zijn, die te Dja karta bij een aanslag op een voormalig KNIL-militair betrok ken zouden zijn geweest, deelde de C.O.T. mede, niemand onder arrest te hebben. In Djakarta is ook nog een groep militairen aan boord geko men, die met de „Van Oudts- hoorn" van Semarang waren ge komen. Maandag zouden de opvaren den voor een medische controle naar het demobilisatiecentrum „De Boskamp" te Amersfoort gaan. De Duitse bondsregering wil via de geallieerde hoge commissie nieuwe onderhandelingen openen met de Westelijke mogendheden over een zo spoedig mogelijke opheffing van de nog resterende beperkingen op economisch ge bied. Bevoegde kringen alhier zijn van mening, dat bondskanse lier Dr. Adenauer deze week tij dens zijn bezoek aan Parijs met de Franse minister van buiten landse zaken, Robert Schuman, in het bijzonder besprekingen zal voeren over economische aange legenheden. De opheffing van alle industriële beperkingen, die na de onlangs ingevoerde verlich ting van de geallieerde controle over de West-Duitse industrie nog zijn overgebleven, zou juist voor de verwezenlijking van het plan Schumian van buitengewoon groot belanig zijn. Bevoegde kringen in Bonn zijn van mening' dat de bondsregering de Westelijke mogendheden in 't bijzonder de volgende maatrege len zal voorstellen De verbonden troepen aan het Oostelijke front rukten op en ont moetten zware tot lichte tegen stand. Verscheidene tegenaanval len werden afgeslagen. De (bevelhebber van het Achtste Amerikaanse leger, generaal Ridgway, heeft verslaggevers Maandag meegedeeld dat er aam wijzingen zijn dat de Amerikaan se infanterie in de centrale front sector stuitte op hetgeen moge lijk de Z. verdedigingslinie is van Tsjorwon, een grote Noord- koreaanse bevoonradinigsbasis, 27 lom ten N. van de 38ste breedteri. graad'. Waarnemers zijn van mening dat de comirsmlsten deze nlaats zees krachtig zullen verdedigen. Een woordvoerder van MiacAr thurs hoofdkwartier heeft Maam. dag te Tokio meegedeeld dat de Verbonden troepen Zondag 960 communisten hebben gedood o# gewond. Er werden 75 krijgsge vangenen gemaakt. Aan de Oostkust blijven de Z.- Koraanse troepen oprukken, waarbij zij hier en daar tegen- stand ontmoeten. Met tactische operaties belaste vliegtuigen van de Vijfde Ameri kaanse te dhtmacht groep hebben, de tegenstand dier communisten verminderd. Artilleriestellingen werden be schadigd. Bij techtaaimvallen, die werden ondernomen in samenwerking met de grondstrijdkrachten!, zijtn» 300 communistische militairen gedood. CHINEZEN BLIJVEN TE RTJGTREKKEN De Irritoneaiische regering heefit aam 2 Qrcmdngse scheepswerven» de N.V. Gdbrs. Van Diepen te Waterhuizen en de N.V. E. J. Smit te Westerbroek opdracht gegeven voor toet bouwen van den motorkiustvaartuig van circa 440 ton voor ieder van de werven. Het worden schepen van het open Shelter-deck type met aoco_ modatie voor 12 toutpassagiers en 190 dekpassagiers. Enige andere werven ontvingen een bouworde- voor 'n zestal pa trouillevaartuigen. De voorzitter van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden, Sam Baybum, heeft Maandag op een persconferentie gezegd, dat de Sowjet-Unie ,,op vele plaatsen" troepenconcentraties opbouwt. Hij voegde hieraan toe: ,,W|j verkeren in groot gevaar". Over de troepenconcentraties zei Rayburn: „Waar deze troepen worden samengetrokken, kan ik niet precies vertellen. Ik heb mijn inlichtingen echter uit de beste bron". Rayburn heeft een bespreking met president Truman gehad. Hij heeft vorige week het Huis van Afgevaardigden medegedeeld, dat niet alle troepen die in Mandsjoe- rije worden samengetrokken, Chi nese troepen zijn, maar hij idetifi- ceerde de overige niet. 1. De voor de bondsrepu bliek voorgeschreven kolenuit- voer moet herzien worden, om de Duitse economie nieuwe produc tiemogelijkheden te geven op die gebieden, welke krachtens de nieuwe bepalingen niet meer aan beperkingen onderhevig zijn. 2. De opbouw en de uitbrei ding van de Duitse staalproduce- rende industrieën mogen geen moeilijkheden meer in de weg worden gelegd. Dit geldt ook voor de nog vastgestelde maxi- mumcapaciteiten voor ruw staal, lichtboog- en hoog frequentie- staal. precisie kogel- en rollagers. 3. Een vergroting van de be perkte productiecapaciteit van de Hydreer- en Bunafabrieken. 4. Een afschaffing van de nog bestaande beperkende bepalingen voor werktuigmachines en de electro-industrie. 5. Een opheffing van de be perkingen op het gebied van wetenschappelijke onderzoekin gen. Die K.N.A.C. deelt mede, dat ttoamia geheel West-Europa voor het toerisme open staat. De laatste ontbrekende schakel •die niet in toieit systeem dier toe- ristende vlezen was betrokken, was nJ. Spanje. Als gevolg daarvan wbis het voor de toerist practisch onmoge lijk per auto naar Portugal te gaam, aangezien hij geen deviezen (kon verkrijgen voor de doomedis door Spanje. Nu voor dlit land ten aanzien van de toeristendeviezen dezelfde bepalingen zullen gelden als voor de andere lameten van West-Euro pa, is thans aan deze moeilijkheid, een einde gekomen. Amerikaans zwaar geschut be schoot Miaandag Tsrjorwcm, dbt als het centrale punt wordt be schouwd van de voorbereidingen der communisten voor hun ver wachte voorjaarsoffensief. In de jongste frontberichten wordt gemeld dat de Chinezen In de Westelijke en centrale sectVw bltfven terugtrekken. De Verbondenen hebben hier geen contact met hen. PE LUCHTMACHT EN ACTIE Waarnemers der V. N. hebben de laatste 8 dagen ongeveer 130 straaljagers van Russisch type over de Mandsjoerjjse grens zien binnenvliegen. Amerikaanse officieren der luchtmacht hebben verklaard, dat de afgelopen week in de lucht zwaar gevochten is. Amerikaanse jagerpfloten had den 4 Noordelijke vliegtuigen ver nietigd, vier mogelijk vernietigd en 13 beschadigd. In dezeffllde periode waren door de lucbtmia/cht ibijna 1200 vracht auto's in Noord-Koroa vernield en meer dlan 13.000 Noordelijken ge wond of gedood. CHINEZEN ZETTEN WEGEN CNDER WATER. Als verdedigingsmaatregel heb ben de Chinese troepen aan het centrale front in Korea de stu wen van het Hwatsjonreservoir geopend om de hoofdwegen naar het noorden onder water te zet ten. Officieren zeiden, dat de Chinese maatregel geen gevaar zal opleve ren voor de bruggen over de rivier de han m nei 0e-iea van .jcoel. Alle grote brugge-» duiven o- -in to ns en rjjzen en dalen naar gelang Vu „C - Zelfs al had het onder water zet ten voor de Noordelijken succes op geleverd, dan zou een Noordelijke tegenaanval in het overstroomde gebied niet mogelijk zijn geweest es: 5 regels 75 cent; 12 ct.; minimum per nummer, of: Adres t meer. 's namiddags 2 uur :1e Russische ziide te aan de Nederlandse sie medegedeeld, dal ikort een groen uit krii gsgevangenschau Nederlanders wordt sche ziide is mede- ezeed om deze eroeD ■liik uit c.a. honderd taan. via Helmstadt aan de Nederlandse >ver te dragen, mber IJ. kwam een roeD uit Russische inschan ontslagen in Berliin aan. die ter naar Nederlnad latrieerd. der thans vriigela- aders ziin nog niet kringen te Melbour- gisteren voorspeld, geldende wolprijzen Pasen met 30 gedurende de rest zoen „vastzullen •nemers vragen zich jsdaling een gevolg it, dat de Verenigde lit de markt hebben ;n, of dat men de voorraadvorming te man" heeft voorge- skringen voorspelt veilingen te Perth, Mei worden ge- :elfde prijsdaling te even. stegen de noterin- ongen van soms 20 ongeveer medio een hoogtepunt be- luropese kopers, die •varen bevestiging te de gestadige stroom en over de Ameri- aadvorming, hebben grote hoeveelheden .at zij van mening e Amerikaanse sti- •ijzen zou doen stij- siasme prins Bern- ran de bevrijdings- 1 macht verbrak de i zijn gevolg af. i en omhelsde hem, 'ens Nederland. ns nog lang heugen, erd gemaakt in een :n bespannen post- de prins op de be eping voorop had en. olitiewagens hielden de uit vier koetsen >et vrij. andse publiek zal dit tafereel binnenkort omdat camera-man zee Wasseriburg zijn - naast die van de en. van deze historische gemaakt, die in het wereldnieuws worden achter het stuur van zo naar de hoog ge- ekeken, dat zij het en een andere auto te. toog gebouw hadden i op het dak veraa- iden met d»e vllag der 06 minister merkt» leak of de Chilenen en dan republikeinen één Zaterdag voor boeg. .eld werden op acht raarop de mijnwer- oek van de minister che Zaken, de acht- oepasten om ons len te voorzien en esparen, 100.000 ton oven gebracht. Men bevoegde zijde de dat de mijnwerkers Zaterdag de negen- ag hebben gewerkt, aterdagen zou wor- volgt daaruit dat de 14de April de •hun laatste vrije Hen geven om Ne- brandstof te helpen, dus nog slechts één lagdienst voor de ts van twee zoals ZON MAAN op onder op onder April 13 5.50 19.32 9.11 2.40 14 5.48 19.34 10.19 3.16 15 5.46 19.36 11.34 3.42 16 5.44 19.38 12.52 4.01 17 5.41 19.39 14.11 4.16 18 5.39 19.41 15.31 4.28 19 5.37 19.34 16.53 4.39 De Japanse min.-president Sji- geno Josrjida heeft de ontvangst bevestigd van de verzekering uit Washington, dat het ontslag van MacArthur geen wijziging in de Amerikaanse politiek in Japan en het Verre Oosten met zich mee aal brengen noch invloed zal heb ben op Amerika's besluit op een spoedige sluiting van een vredes- Korea zou kunnen doen herleven. Deze verklaring zou im feite 'n uitnodiging aan de Chinezen zijn, om het vuren te «staken en de ge schillen door onderhandelingen op te lossen. Mien denkt, dat men in de ver klaring met -kracht zou verklaren, dat met de terugkeer van de troe pen van de Ver. Natie» tot de 38e 't leger, Frank Pace en de nieu we opperbevelhebber der Verbon den strijdkrachten, luitenant-ge neraal Ridgway, zijn uit Korea in Tokio aangekomen. Hun aankomst ging zonder enig eerbetoon gepaard, op verzoek van Ridgway. Het leger in Korea ls ,,in beste vorm", 7io verklaarde de minister. van Truman de procedure, waardoor een president der Ver. Staten uit zijn ambt kan worden ontzet eiste. De vice-president van de Se naat, Barkley, hamerde, toen op de publieke tribune werd geap- plaudiseerd. Jenner verklaarde, dat de Ver. Staten „bestuurd worden door 'n tiek in de Senaat vaststelt, .be sloot dat generaal MacArthur zo spoedig mogelijk naar de Ver. Staten moet komen om de Kore aanse oorlog en de politiek tien aanzien van het Verre Oosten te bespreken. Maandag zal een conferentie van alle 47 republikeinse senato ren worden gehouden. Ten verzoeke van J. Thiaasen jr. te Den Haag is Westerling ge dagvaard om op Dinsdag 2 Juni a.s. des voormiddags 19 uur bij de procureur te verschijnen ter te rechtzitting van de Haagse recht bank in verbaind met uitlatingen, die naar eisers oordeel beledigend zijn, subs, een onrechtmatige daad opleveren.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1