DE STRIJD IN KOREA HET PRIJSPEIL IN NEDERLAND Persconferentie van Pres. Truman De kwestie betreffende het Moerdi j k-kanaal Prins Bernhard bezoekt mevr. Peron Mc Arthur verwacht in Mei een Chinees offensief Oproep van werkgeversverbonden ZO DE OUDEN DRONKEN, DRINKEN DE JONGEN ORANJEBOOM BIER! VRIJDAG 6 APRIL 1951. 7e Jaargang No- 1697. Hei Noordailantisch Pact bestaat twee jaar De vier verbonden van werkgevers, te weten het Verbond van Nederlandsche Werkgevers, het R. K. Verbond van Werkgevers-vakverenigingen en het Verbond van Prot. Christelijke Werkgevers achten het van het grootste belang aan een verdere stijging van het prijspeil zoveel mogelijk paal en perk te stel len. Voortgang van de prijsstijgingen, welke tot ver schillende loonaanpassingen hebben geleid, stelt ons land voor de dreiging van een niet te remmen econo mische ontwrichting. ZWITSALETTEN De aanval op Garoet WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent; iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Ben Amerikaanse gevechtsgroep heeft enkele km ten N. van de 38ste breedtegraad In het Weste lijke deel van de centrale sector de steden Jongpjong en Jonjong ingenomen. Dit zijn de eerste Noordkore- aanse -steden ten N. van de schei dingslijn, die in het kader van het ■ieuwe of ensief van het Achtste leger zijn veroverd. OVERAL TOENEMENDE TEGENSTAND. Bij het aanbreken van de dag aijn troepen van het Gemene/best (gisteren de 38ste breedtegraad overgetrokken. Overal wordt toenemende te genstand gemeld. De Chinezen hebben zich achter geweldige prikkeldraadversper ringen verschanst en de grond ligt bezaaid met mijnen en truc- bommen. De manschappen moesten hun toevlucht nemen tot een talktiek uit de eerste wereldoorlog, over ■iemanicfelard (kruipen om het prikkeldraad door te snijden. HET RODE KORE(A. KRUIS IN Paul Rliggie, voorzitter van het internationale Rode Kruis, is uit Peking te Genève teruggekeerd. Hij zei zeer tevreden te zijn over zijn besprekingen met de Chinese •autoriteiten. Er wanen belangrijke stappen genomen met het oog op hulp aan oorlogsslachtoffers in Korea. TROEPENCONCENTRATIES IN MJANDSJOERIJE? Sam Raybum, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, heeft Woensdag verklaard, dat er in Mamdgjoerije troepen weiden samengetrokken „en niet alleen Chi.-ese communisten". Hij vertelaarde zich echter niet nader VERKLARINGEN VAN MC- ARTHUR. De politici belemmeren het op trekken van de strijdkrachten der Ver. Naties in Korea, aldus heeft generaal McArthur in een offi cieus onderhoud aan de militaire correspondent van de Daily Te legraph" te Tokio, luitenant-ge neraal H. G. Martin, verklaard. McArthur zei, dat zijn strijd krachten in Korea „omringd zijl door een inet van kunstmatige omstandigheden". Niet de soldaat heeft zich op het terrein van de politicus hegeven, doch de poli ticus op dat vain de soldaat. Dit was de eerste keer in zijn militaire loopbaan, dat hij zich in een oorlog zonder een bepaald doel bevond. Het wane doel van een hevel- hebber in de oorlog" is het ver nietigen vato de tegenover hem geplaatste strijdkrachten, doch dat is in Korea niet het geval, „Het wordt tijd, dat de politici de werkelijkheid onder ogen zien. Indien zij ophielden er doekjes om te winden zouden de Verbon den legers de Chinese communis ten gemakkelijk genoeg kunnen verslaan. De toestand zou lachwekkend zijn, indien er geen mensenlevens mee (gemoeid waren. De Zuidko- reamen hefbben echter reeds 230.000 doden en gewonden, de Amerikanen 60.000. „De Chinezen beschikken niet over oen industrieel potentieel en hebben geen rubber, bijna geen olie en envoi doerJ :1e voedsel. Zij hebben te kampen met een wijdverspreide en toenemende guerrillabeweging. De Verbonden legers behoeven slechts hun kuisten te blokkeren en hun pover spoorwegnet te ver nietigen om hen machteloos te mak da. In dergelijke omstandigheden zou inmenging van de Sowjet- Unie onwaarschijnlijk zijn", al dus McArthur. Tenslotte had de generaal ge zegd, dat de Verbonden legers de Chinezen uit hun evenwicht had den gebracht en hun plan voor een tegenoffensief hadden ver traagd. McArthur verwachtte echter, dat dit in Mei zou worden inge zet Woensdag heeft prins Bernhard een bezoek gebracht aan mevrouw Peron, de echtgenote van de Argentijnse president. Mevrouw Peron ontving de prins in haar werkkamer in het ministe rie van Openbare Werken.. In ditzelfde vertrek in Spaanse styi met gaanderijen, waarin rozen en orchideeën overvloedig prijkten, pleegt mevrouw Peron de arbei ders te ontvangen, die met hun vraagstukke^ by haar komen. De voedselpositie van West-Europa West-Europa jnoet naar ver houding meer voedsel importeren dan enig ander gebied ter we reld, zo werd door Allen, de di recteur van de afdeling voedsel en landbctuw van de E.G.A., te kennen gegeven op de bijeen komst van de commissie voor het Europese herstel van de inter nationale federatie van land bouwproducenten te Parijs. Hij verklaarde, dat Europa voor een groot deel zelf zal moeten voorzien in zijn gestegen voed- selbehoeften, daar het Ameri kaan :e verlbruik eveneens is ge stegen en Amerika niet meer in dezel.Ue mate kam bijdragen tot dekking van het Westeuropes? voedseltekort, dat 30 procent be draagt van het totale verbruik. (Advertentie. salons „robert" markt u,\ brouwerijstr. 9 rerneuzen De kapper met het aparte cache^ ook voor geverfd en moeilijk haar voorjaar 1951 de shows van het sydicaat de la haute coiffure te parijs en kort geleden herhaald te den haag, tonen overtuigend, dat deze zomer de haarmode kort zal zijn. kort haar vereist sipeciale cou peen verzorging. hebt u haarklachten, wrj dienen u graag met advies, onder me disch toezicht, gediplomeerd! haarkumdige. Toen de prins met zijn gevolg 's middags om half vijf plaatse lijke tyü dJe 30 meter lange zaal binnentrad, werd; hij halverwege de zaai tegemoet getreden door mevrouw Peron, omringd ictoor enige ministers. Mevrouw Perch was gekleed in een goudkleurig satijn toilet. Onder een met gouden pailet- ten bertikt kapje dro. g zij het blonde haar strak naar achteren getarnd. in de diamanten oor knoppen waren evenals de clips aan haar japon saffieren ingezet. Mevraaw Peren en de prins na men na de begroeting plaats op een sofa in gobelinstiji, waarach ter zich d>e levensgrote portretten van generaal Peron en zijta echt genote bevUiden. Ditzelfde por tret was in het klein geschilderd op iele leren ruiggesteunen van de grote zetels. Mevrouw Peron bracht het ge sprek direct op 'haar sociale werkzaamheden, waaraan zij zich geheel wijdt. Het geld vejn de sociale stich ting „Fundacion Social" is geheel door de arbeiders bijeengebracht, zodat de regering er niets mee te maken heeft, aldus mevrouw Pe ron. „Hebt U wel eens gehoord van cfeocamioados" (onthemden). Zonder 'n antwoord op deze vraag af te wachten, ging mevrouw Pe ron voort: Vergeet U niet, dat Lk de echtgenote hen vain Peron, de leider der Peronisten. Peren ia een groot leider, maar heeft ook een groot volk getroffen. Mevrouw Peron bracht in her innering, dat er jaren geleden geen ministeries vara Sociale Za ken en Openbare Werken besten- den en dat deze door Peron wa ren ingesteld!. fVerder vertelde mevrouiw Pe ron over auderdomispensioemen en kinderbewuiarplaatsen. „Hier Wenkten de kinderen opgenomen, terwijl de moeders werken, maar de verantwoordelijkheid voor de kinderen wordt zoals behoort aajn de gezinnen gelaten". Op de minister van Arbeid wij zend zei mevrouw Peron: „Deze mijnister is 36 jaar arbei der 'geweest. Hij weet, hoe het moet". Het cdderhoud, dat door het hele gevolg vaar de prins werd bijgewoond, duurde ruim 1 uur. Er werd druk gefilmd en gefo tografeerd. Toen de prins het ministerie verliet, stonden evenals bij zijn aankomst Iele vrouwelijke ledion urn de Peronistische partij im blauw uniform bij wij'ze van ere wacht in rijen opgesteld langs de uitgang. •Daama maakte de prins een tocht in een open auto door de straten van Buenos Aires naar zijn hotel. De naam „descamisados" is in 1946 door Peron bij de verkie zingscampagne gebruikt. Hij be doelde hiermede de armsten van het volk. De „descamisados" vor men geen politieke partij en zij vormen ook niet een strikt be grensde klasse. Eva Peron heeft in het bijzonder voor hen verant woordelijkheid opgevat, aldus Reuter. Zij bezoekt soms fabrieken, spreekt arbeidersvergaderingen toe en verdeelt schoenen, meu bels, speelgoed en voedsel onder hen. Hoewel mevrouw Peron de machtigste vrouw in Argentinië genoemd kan worden, bekleedt zij volgens de grondwet geen of ficiële positie. Toen haar echtgenoot in 1946 tot president werd gekozen, be trok zij officiële bureaux in het ministerie van arbeid en wijdde zich aan arbeidszaken en sociaal werk. Zij heeft ook een groot aandeel in de werkzaamheden van film, toneel en radio. Zij stamt uit een arm boeren gezin van vijf kinderen. Vroeger was zij actrice van bijrollen. Thans ontvangt zij op het mini sterie arbeidersdelegaties en vak verenigingsafgevaardigden. Zij heeft bijna evenveel in vloed en macht als haar echtge noot. Officieel is haar taak be perkt tot de sociale verplichtin gen als zodanig, welke echter van belang zijn in het leven van een staatshoofd. Zij is thans 31 jaar oud. Ter gelegenheid van het feit, dat twee jaar geleden het Noord- Atlantische Pact werd onderte kend heeft de Amerik. .minister van Buitenlandse Zaken, een fe- licitatieboodschap van de voor zitter van de Noord-Atlantische raad, Paul van Zeeland gestuurd.. Hjj verklaarde hierin, dat het Amerikaanse volk met tevreden heid kennis neemt van het feit, dat 11 andere vrye volken even eens met al hum hulpbronnen tot de gemeenschappelijke zaak bij dragen. In een radiorede zei Vaai Zee- laaiid o.m.: „De grens van die Ver. Staten ligt aan de Rijn en de Elbe". „De Ver. Staten en Omada zullen door hun bijdrage tot de Atlantische verdediging Europa redden van 't lot, dat ons schijnt tc Ibf dreigen. Wanneer we echter een oorlog willen afwenden, moe ten we bereid zijn iöus zware of fer 3 te getroosten", aldius Van Zeeland.' Morrison noemde de 'beschuldi ging, dat de Noord-Atlantische lam agressieve bedoelingen hebben „absoluut onwaar". „Wij wiliili slechts aan agressie weerstand ibiedten", aldus Morri son. De Italiaanse minister van Buitendabdise Zaken verklaarde voor de Italiaanse radio. „De algelopen twee jaren heb ben das toet bewijs geleverd, hoe nuttig de vrije samenwerking v an volken in volkomen gelijkheid van rechten geweest is vo^r de vrede en het welzijn der mens heid". Sforza zeide verder, dat de Italianen, „gesterkt door de er varingen van liet verleden, vast besloten zijn tezamen ,met de Ge allieerden alles in het werk te stellen om de vrede te verzekeren en met de vrede de bescherming van de democratie en de mense lijke vrijheid in de wereld". DE MILITAIREN EN DE NATUURBESCHERMING. Voor het kader van de militai- ren, die deze zomer voor her halingsoefeningen op de Veiuwe en in Brabant worden opgeroe pen, zullen causerieën worden gehouden over natuurbescher ming. Hierbij zal aandacht wor den besteed, hoe men beschadi gingen aan bomen en bossen en heidebranden kan voorkomen, terwijl tevens wordt ingegaan op de bestrijding van bos- en heidebranden, waarbij de mili taire zijde van het onderwerp wordt belicht. De causerieën op de Veiuwe worden verzorgd door het Veluws bosbrandweercomité In Brabant zal de Nederlandse Heide-maatschappij de voor drachten leiden. Niet alleen zou dan het be- staanspeil van grote groepen van de bevolking tot een onverant woord niveau dalen; ook de drin gend noodzakelijke bevordering van onze uitvoer, welke tot een zo laag mogelijk prijspeil dwingt, zou volledig schipbreuk lijden. De Nederlandse ondernemers wereld voelt zich mede voor het te voeren prijsbeleid verantwoor delijk en wenst daarom met alle beschikbare middelen de voor ons and ongunstige prijsontwikkeling te remmen. Deze wordt zowel be- invloed door de noodzakelijke in voer van in het buitenland in prijs gestegen grond- en hulpstoffen als door binnenlandse factoren. In de door de centrale werkge versorganisaties op 15 Maart j.l. gepubliceerde verklaring erkent het Nederlandse bedrijfsleven zich bereid zijn deel te dragen in verstrekte toelichting op de te voeren prijspolitiek, gevoelen de organisaties de noodzaak er bij hun leden op aan te dringen om als op korte termijn effect sorte rende maatregel zich beperkingen op te leggen ten aanzien van de volledige doorberekening van thans werkende prijsverhogende krachten. Zij doen daarom op hun leden het dringend beroep er van af te zien op grond van de jongste loonsverhoging de prijzen van de eindproducten te verhogen. Voor de handel is door de rege ring een beschikking uitgevaar digd, volgens welke het geldsbe drag van de toegestane winstmar ges gelijk dient te zijn aan dat, hetwelk laatstelijk in de periode 1 Juni 1949 tot en met 31 Mei 1950 mocht worden berekend, ver hoogd met 3 voor de in Sep tember 1950 plaatsgevonden loon de verhoogde lasten, welke op ons jonde. Deze omstandigheid brengt volk drukken. Op grond hiervan en in aansluiting aan de door de regering aan de Tweede Kamer de werkgeversorganisaties er toe met nadruk te bepleiten, dat de industrie de prijsvaststelling van zijn producten op dezelfde perio de baseert, met dien verstande, dat rekening zal worden gehou den met de in September 1950 toegestane loonsverhoging en de inmiddels gestegen vervangings waarden. De verbonden voelen zich ver plicht met nadruk te wijzen op de bezwaren van een eventueel van overheidswege in het leven te Op zijn wekelijkse persconfe rentie heeft president Truman Donderdag te Washington ver klaard, dat de dreiging van een derde wereldoorlog op het ogen blik even groot is als ooit in de afgelopen vier jaar. Truman weigerde commentaar te geven op de uitlating van de voorzitter van het Huis van Af gevaardigden, Rayburn, dat „niet- Chinese communistische troepen" zich zouden samentrekken in Mandsjoerije. De president zei voorts, dat hij hoopte, dat er nooit meer een wereldoorlog komen zou. De crisis, waarin de Verenigde Staten aan de mobilisatie van hun verdediging begonnen, duurt nog voort, aldus Truman, maar het uitvoeren van het defensie programma is meer nodig dan bij het begin van de crisis, omdat we de toestand naderen waarin wij ons doel bereiken. Na zijn persconferentie gaf president Truman een officiële verklaring uit, waarin werd ge zegd: „De duidelijke goedkeuring van de benoeming van generaal Eisenhower en de plannen om troepen onder zijn bevel te plaat sen tonen aan, dat er nooit een werkelijke kwestie geweest is, maar dat dit land zijn deel zou bijdragen tot het scheppen van een verenigd Europees verdedi- gingsleger' De verklaring van de presi dent negeerde het deel van de resolutie, waarin de nadruk wordt gelegd op de noodzakelijk heid van goedkeuring door het Congres van dergelijke troepen bewegingen in de toekomst. Amerikaanse troepen naar Europa De (Amerikaanse Senaat heeft Woensdagavond definitief een resolutie goedgekeurd tot het zenden van vier Amerikaanse di visies naar Europa. De resolutie verzoekt ook pre sident Truman om de toestem ming van het congres te vragen alvorens meer Amerikaanse troe pen uit te zenden. Generaal Eisenhowers benoe ming tot opperbevelhebber van het Noodatlantische leger wordt in deze resolutie, die met 65 te gen 21 stemmen ls aangemomsn, onderschreven. Senator Taft, Trumamia mach tigste republikeinse criticus, ver klaarde vóór de eindstemming over de resolutie o.m., dat het weigeren om troepen te zender „een .grote teleurstelling voor die anti-commUaiistische krachten in Europa" zou zijn. „Wij kunnen ndets anders dloer don craze steun verlenen aan het versterken van de strijdkrachten van het Atlantische Pact", aldius Taft. Hij voegde er evenwel aan toe, dat die Ver. Staten niet meer dan een divisie cup elke Inegieni van de andere pact-landen dienden bij te dragen. Met 48 tegen 41 stemmen sprak d'e Senaat zich uit voor 'm amen dement van Senator McCarthy, dat 'n uitnodiging ibevat aan W.- IDuitsland en Spanje om tot lie Noordatlantiiscbe defensie toe te treden. Het blad „Le Soir" heeft enige dagen geleden een artikel gepu bliceerd van de Luikse socialis tische senator Prof. De Housse, waarin deze een oplossing voor stelt om de Benelux u.t de impas se van de kanalenkwestie te hel pen. Hij herinnert er in dit ver band aan, dat in 1949 tussen Gent, Luik en Antwerpen een soort gentlemen's agreement tot stand kwam, waarbij de drie ste den zich verbonden om tegenover Nederland één blok te vormen. Gent en Luik kunnen echter niet eeuwig op een oplossing blijven hopen, zo schrijft De Housse en hij ziet daarin een reden om de besprekingen met Nederland te hervatten. Indien dit niet het geval zou zijn, zo be toogt hij, zal er noch van de eco nomische unie noch van het Moerdijkkanaal noch van de op heffing van de stop van Ter- naaien ook maar iets komen. Dertig jaren ervaring van mis lukte pogingen om tot een ver gelijk te komen-hebben ons ge leerd, dat het streven naar een oplossing van deze problemen op grond van een politiek accoord een ij dele hoop is. Prof. De Housse stelt daarom een regeling voor, welke zou die nen te steunen op de uitspraak van een college van arbiters, waarvan de leden zeer oordeel kundig moeten worden aange wezen. België zou zijn toestem ming om Benelux verder te ont wikkelen van de aanvaarding door Nederland van de uitspraak van dit college afhankelijk kun nen maken. Naar „De Nieuwe Gids" in kringen, die nauw contact onder houden met de commissie Van CauwelaertSteenberghe, ver neemt, bevat het voorstel van Prof. De Housse in zich zelf -reeds tegenstrijdigheden, afgezien nog van het feit, dat de schrijver slechts een Luiks standpunt in neemt. Indien, zoals Prof. De Housse schijnt te beweren, de ju ridische gronden ontbreken of indien deze te onzeker zijn om een politieke oplossing te vinden voor het Belgisch-Nederlands ge schil, dan is ook een oplossing door arbiters daarmede in tegen spraak, zo merkt men in deze kringen op. Het Belgisch-Nederlands ge schil is een politiek probleem, dat opgelost dient te worden in de zin van de toekomstige intie mere verhoudingen van Neder land en België in het kader van de Benelux. Deze politieke oplos sing moet door verantwoordelij ke regeringen, die het oog op de toekomst hebben gericht, kunnen worden genomen. WEDER EEN SCHIP MET AMBONNEZEN VERWACHT. Het onder Panamese vlag va- DL ANTI-PIJN TABLETTEN Officieel is medegedeeld, dat bij de jongste aanval op Garoet, welke werd uitgevoerd door 2 300 man, 400 arrestanten uit oen kamp werden bevrijd; 390 daar van keerden echter later terug. Er werden 12 personen gedood 5 kwamen er tijdens een brand om het leven, 5 burgers werden gewond en 5 woningen in brand gestoken. In het officiële rapport wordt voorts gezegd, dat 2 of 3 Neder landers deel uitmaakten van de bende. De aanval had plaats in de macht van Zaterdag op Zondag. Tasikmalaja werd Zaterdagnacht en Zondagnacht aangevallen, de eerste keer door ongeveer 500 man, de tweede keer door een bende van onbekende sterkte. De eerste maal viel er één dode. Ook enkele kampongs in de omgeving werden aangeval len. Hei leger koopl volkswagens aan Ter aanvulling van het rijdend materieel in garnizoensgarages fieeft 'het leger een order van 180 roepen apparaat ter uitvoering van een stelsel van gedetailleerde prijsbeheersing en distributie. Keu dergelijk stelsel zal voor de vrijmaking van het inter-Europe- se handelsverkeer een onoverko- menlijke belemmering vormen en de Europese economische samen werking in gevaar brengen. Voorts zal dit niet bij machte zijn de doorwerking van buiten landse prijsstijgende invloeden te keren, terwijl het door verminde ring van de concurrentie en kos tenverhoging bij het bedrijfsleven elke mogelijkheid tot prijsverla ging zal belemmeren. Onder de huidige omstandigheden past een door de gemeenschap te bekosti gen omvangrijk en duur prijsbe- heersings- en distributie-apparaat dan ook niet in de mede door de overheid nagestreefde versobe ring, te meer omdat de Neder landse ondernemerswereld ook ten aanzien van het te voeren prijsbeleid zich zijn verantwoor delijkheid bewust is. De werkgeversorganisaties spreken het vertrouwen uit, dat nauwe samenwerking tussen re gering, werkgevers en werkne mers ook in de toekomst ons land de kracht zal geven aan de grote problemen waarvoor het zich ziet gesteld, het hoofd te bieden". De kern van deze oproep der werkgeversverbonden inzake de prijspolitiek is dus dat de werk geversorganisaties van haar leden een reëel offer vragen in verband met de huidige situatie. Zij zijn er van overtuigd, dat er met enige goede wil op dit gebied veel kan gebeuren. Met name willen zij trachten te bereiken, dat de kosten van levensonderhoud worden gedrukt, waardoor een nieuwe loonstijging kan worden voorkomen. Indien de oproep wordt aanvaard, zou hiermede, zo werd van de zijde van de verbon den verduidelijkt, een belangrijk resultaat worden bereikt. Statis tici hebben berekend, dat hierdoor de kosten van levensonderhoud 35 procent zouden komen te lig gen beneden het niveau dat an ders bereikt zou zijn. Hierdoor wordt gehoopt tot een zekere sta bilisatie te geraken in verwach ting van een dalende tendens op de wereldmarkt, waarvan reeds zekere symptomen zijn waar te nemen. De nadruk werd gelegd op de verantwoordelijkheid, die de on dernemers gevoelen voor het prijsverloop. Zeer hoge waarden staan hierbij op het spel. Indien ons land zou terechtkomen in een gedetailleerde prijsbeheersing, zouden wij in een geisoleerde po sitie binnen Europa geraken. Zouden de leden de oproep niet aanvaarden, dan zou de regering wel tot een gedetailleerde prijsbe heersing moeten overgaan, zo meende men. Men realiseert zich ook, dat hier nooit van een poli tiek op lange termijn sprake kan zijn, doch dat de situatie na enige maanden stellig opnieuw moet worden bekeken. Niemand zal kunnen eisen, dat bepaalde bedry- ven beneden kostprijs werken. Die verbonden hopen, dat ook in de zo belangrijke sector als de land bouw een soortgelijke gedragslijn zal worden gevolgd. Met betrekking tot de vorige oproep van de werkgevers (waar in zij als hun mening uitspraken, dat eventuele extra-winsten, die als gevolg van vergrote inspan ning in sommige delen van het bedrijfsleven mochten worden be haald, voor zover zulke reëel zijn, aan de gemeenschap ten goede dienen te komen) werd nog ver nomen, dat hiertegen onder de leden der verbonden weinig weer stand is ondervonden. Waar er oppositie was, was deze niet sterk. BfprorMf halpr bQ verkoudheid *oor V». dei. Moeder en kind. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Tijdelijk regen. Overwegend zwaar bewolkt met later vanuit het Z.-Westen regen. Zwakke tot matige wind draaiend naar Zuid. Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 7 APRIL. rende s.s. „Rorna' thans in char- volkswagens geplaatst bij de im- ter bij de Nederlandse regering, wordt Zondagavond laat te Rot terdam verwacht. Dit is het der de schip, dat Ambonnezen en hun gezinnen naar Nederland brengt. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de ontscheping Maandagmodgen aan de Lloyd- kade plaats vinden. porteur van deze wagens in Amersfoort. Deze volkswagens zullen ojm. de jeeps vervangem, die thans nog in de garnizoenen wordem ge- ibruilkt voor personenvervoer. De vrijgekomen jeeps zuller aam de troep ter beschikking wor den. 'gesteld. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.28 3.03 3.43 3.53 n-m. 2.45 3.20 4.— 4.10 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN April 19.20 6 6.06 5.54 19.47 7 6.04 19.22 6.05 21.04 8 6.02 19.24 6.18 22.21 9 5.59 19.26 6.35 23.37

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1