UIT DE PROVINCIE SPORTNIEUWS DOKIE DURF óe slimme speurder Giften voor het Nederlandse Kankerinstituut WAT BRENGT DE RADIO? Binnenlands Nieuws /on Falkenhausen herhaalt zijn beschuldigingen F. BURGERLIJKE STAND Gemeente Terneuzen. Worden de rokken weer korter? TERNEUZEN GROEDE. HOEK. HOOFDPLAAT VLISSINGEN- AXEL. BIERVLIET. BRESKENS. Truman vraagt meer geld voor atoomonderzoek GROTE BEVERRAT GEVANGEN Argentijns vliegtuig neergestort Belastingverhogingen in Frankrijk Ierland en de Wesi-Europese verdediging Executies te Sjanghai DE STRIJD IN INDO-CHINA VOETBAL VOORL. NEDERL. ELFTAL VERLOOR MET 2—1 VAN SUNDERLAND. SCHAKEN. Studentenstaking in Madrid Ned. Blindenbond. De Ned. Blindenbond hield Dinsdagavond een propaganda- kunstavond in de bovenzaal van Hotel „Des Pays Bas", alhier. De bondspropagandist, de heer Joh. v. d. Berg, behandelde in een korte rede doel en streven van de bond. Duidelijk liet hij uitkomen, dat de blinden afkerig zijn van liefdadigheid, maar dat zij behan deld wensen te worden als vol waardige leden der maatschappij. De film „Eén van ons" boeide van begin tot einde. De muzikale om lijsting werd verzorgd door mevr. De Koek en mej. Vellekoop. Dit muzikale gedeelte met de decla matie van de heer Van den Berg schonk de bezoekers ogenblikken van waar kunstgenot, waarvoor burgemeester Teilegen alle mede werkenden dan ook hartelijk dank bracht. Kleuren-dia bekroond. In het Bonnefantummuseum te Maastricht heeft de amateur foto-club „Maas en Jeker" van 31 Maart tot 8 April een interna tionale fotosalon en nationale kleuren dia salon georganiseerd. Naast de vele buitenlandse in zendingen zijn vele Nederlandse foto's te bezichtigen. Daaronder bevindt zich ook ook een inzending van onze stad genoot, de heer D. But. „Winter", dat het goed doet tussen de andere inzendingen, werd bekroond met een 3de prijs, We wensen de heer But geluk met dit succes, temeer daar hij er toe bijdraagt Zeeuws-Vlaande- ren onder de aandacht te brengen van overig Nederland. We ver namen nog, dat steeds meer aan vragen binnenkomen om toezen ding van de door de heer But in circulatie gebracht kleuren-dia' s. Uit de ontvangen brieven blijkt, dat velen, nu ze met Zeeuws- Vlaanderen door middel van beel den hebben kennis gemaakt, ook in werkelijkheid het „landje" zullen bezoeken. Scheepsbouw. Door de bemiddeling van het Scheepsmakelaarskantoor Firma P. A. van Bouchaute alhier werd opdracht gegeven aan de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van de Scheepswerf en Machinefa briek „Holland-Nautic" i. o. te Haarlem tot het verlengen met 10 meter van het motorvracht schip „Johanna Maria", groot 200 ton, voor rekening van de Firma W. van Ouwerkerk, zand- en grinthandel te Middelburg. Het schip wordt tevens voor zien van een z.g. koproer, een schroeftunnel, een zandschot en langsversterking over de spanten. De lengte van dit schip wordt nu gebracht op 42 meter. Boter achterhaald. De douane te Terneuzen ach terhaalde Dinsdagavond 300 kg roomboter ter waarde van naar schatting 1350. Naar we vernemen had een grossier deze boter verkocht aan een Belg. De opzet om deze boter in de polder over te laden in een Belgische auto mislukte. Deze wist te ontkomen. Tegen de grossier werd proces verbaal opgemaakt, nadat hij be- Van der Lijke, Wesdorp, Van Vliet, Quaars, Kuipers, Van de Voorde, Pieters, Francke, Reijn- ïoudt en Dierick. Kinderlijkje gevonden. Dinsdagmiddag heeft men in een sloot even buiten deze ge meente een in papier gewikkeld lijkje gevonden van een pasgebo ren kind, dat vermoedelijk reeds een week in het water heeft ge legen. In verband hiermede heeft de Rijkspolitie de 17-jarige S. M. uit Groede in verzekerde bewa ring gesteld. Door vrachtauto gegrepen. Toen Woensdagmiddag enige spelende jongens de Noordstiraat inrenden, daarbij niet lettend op het verkeer, werd één van hen, de 9-jarige F. Dieleman, door een passerende vrachtauto gegrepen en gewond. Door dokter Hofstee werd ge neeskundige hulp verleend. De Rijkspolitie maakte proces verbaal op. Het Badhuis. Gedurende de maand Maart werd het gemeentelijk badhuis door 1244 personen bezocht. Het 55 Jaar getrouwd. echtpaar Theophile van Waes en Maria Sophia Steijaert hopen 6 April voor de 55e maal baas de 45 km lange weg van Hulst terug naar Hoofdplaat. Het echtpaar heeft 2 dochters, waarvan er één in Den Haag woont en een op Hoofdplaat. Er zijn 10 kleinkinderen en al weer 2 achterkleinkinderen, waarmee opoe erg gelukkig is. Beide oudjes zijn erg dankbaar dat ze zo lang voor elkander ge spaard zijn gebleven en bij de vele gelukwensen die hun a.s. Vrijdag zullen bereiken, voegen we gaarne de onze. De loodsdienst. Binnenkort wordt alhier een derde loodsboot verwacht. Het be treft de „Antares", welke thans te Rotterdam is gestationneerd. Met dit schip, hetwelk van een ander type is dan de beide reeds aanwezige loodsboten de „Arctu- rus" en de „Markab" (de „Anta res" is tien meter korter en heeft ook minder diepgang) zal de nor male formatie van loodsboten in het district Vlissingen zijn her steld. Nieuwe reparatiewerkplaatsen der „Zeeland". Gisterenmorgen zijn door de di recteur van de N.V. Stoomvaart maatschappij „Zeeland", de heer C. Kuyk, de nieuwe reparatie werkplaatsen van deze maat schappij aan de buitenhaven offi cieel geopend. Bij deze werkplaat sen zal in het vervolg dé „general survey" van de boten der maat schappij „Zeeland" plaats vinden. Na de opening gebruikte men de lunch aan boord van het s.s. „Mecklenburg", hetwelk hier reeds een algehele revisie onder gaat. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestacfn van de N.V. Bala tum tie Huizen gaf deze N.V. een receptie. Zij had1 echter al haar relaties verzocht geen Ibloamien en ca- deaux be sturen, maar 't geld, idlat hiervoor uitgegeven zou worden op de girorekening van de N.V. te storten. De N.V. zou dan het totale bedrag ter beschikking van het Nederlandse Katokerimstituiut stellen. Dit is inmiddels geschied en het Kankerinstituut ontving een bedrag van 6135. Het personeel vam de gemeen telijke vervoer-, motor-, reitai- 'gir.gs- en ontsimiettingsdiemst te Rotterdam heeft gedurei |ie enigs maanden die losse centen opge spaard die ibij het loon of het sa laris werden uitbetaald. Dezer dagen heeft het Nederlands Kam- kend had de boter met de ge- jlun trouwdag te herdenken. Alom wordt gesproken over goederenschaarste. Textiel zal dus ook zuiniger moeten worden ge bruikt. Dit kan belangrijke ge volgen hebben voor de mode. Ook het huishoudgeld zal zui niger dan ooit moeten worden besteed. Daarom wordt er tegen woordig in zovele gezinnen Nie- meijer s Paarsmerk-Koffie ge dronken, want de huisvrouwen schenken daarmede de krachtig ste koffie en sparen bovendien zonder enige kosten voor het prachtige „Safira"-tafelbestek. Pronkstukken, die zij met plezier zullen gebruiken. En als zij ook Niemeijer's geu rige Gala-thee of Princess-thee schenken, gaat het sparen dubbel snel, want ook hierop bevinden zich waardepunten voor „Safira". U kunt dus dubbel genieten! Om te beginnen drinkt U de beste Koffie en Thee, waarvan elke teug een genot is en later hebt U de vreugde van een keurig met „Safira"-bestek gedekte tafel. Vraagt U ook even per brief kaart aan Niemeij er-Groningen de geïllustreerde geschenken catalogus? (Adv.) VRIJDAG 6 ARRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7,18 Gew. muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de zieken 9.30 Waterstandten; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Viooi; 11.30 Lichte muziek; 12 00 Gram.; 12.30 Mededelingen12.33 Amusementsmuziek13.00 Nws.; 13.15 Pop. muziek; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Gram.; 16.00 Voordracht; 15.20 Gram.; 1)5.30 Piano; 16.00 Orkest; 16.40 Voordracht17.00 Verzoekpro gramma; 17.30 Fries program ma; 17.415 Kwartet; 18.00 Cause rie; 18.10 Org"l; 18.30 Causerie; 18.45 Zanig; 19.00 Nieuws; 19.16 Regeringsuitzending; 19.35 Een goed woord voor een goede zaak; 19.40 Radiokra(nt; 20.00 Nws. 20.05 Orkest; 21.00 Causerie; 21.20 Piano; 21.40 Ensemble 22.00 Causerie; 22.15 Orgel; 22.30 'Boekbespreking22.45 Gefbed!: 23.00 Nieuws23.15 Gram HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymiruastiek; 7.30 Gram, 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor die vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 Cauperio; 00.05 Morgenwijding; 10.20 Orgel; 10.45 Voordracht; 11.05 Gram.; 11.45 Piano; 12.00 Dansmuziek; 12 30 Mededelingen 12.33 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Allerlei; 13.20 Driest; 14.00 Kookkunst; 14.20 Orkest; 15.00 Voordracht; 15.20 Orgel; 15.35 Hersengymnastiek; 16.00 Film; 16.20 Voor de jeugd; 16.50 Cau serie; 17.30 Reportage; 18.00 Nieuws; 18.15 Felicitaties; 18.45 Denk om de bocht; 19 00 Koor; 19.15 Prifzenpraatje19.30 Cau serie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespreking; 20.10 Piano; 20.35 Causerie; 21.00 Pop. muziek; 21.30 Vragen; 22.00 Weekoverzicht; 22.15 Amuse mentsmuziek; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Causerie; 23.30 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram.; 113.00 Nieuws; 13.15 Org l; 14.00 Amusementsmuz.14.30 Gram.; 15.45 Kamermuz.16.15 Gram.; 16.30 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 17.30 De wereld der muziek; 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Film; 19.45 Kinderweelde; 20.00 Film; 20.15 Orkest; 22.00 Nieuws; 22 16 Ope ra. noemde opzet aan de Belg te heb ben verkocht. De boter werd in beslag genomen. Cabaretavond. Het spaarfonds van de moder ne arbeidersbeweging heeft Dinsdagavond in „Het Centrum" met het bekende Haarlemse ca baret ensemble-Van Meurs een gezellige avond georganiseerd, onder auspiciën van de afd. Axel der P. v. d. A„ de A. B. B. en de afd. Axel van de Vara. De voorzitter, de heer C. van Bendegem, stak in zijn openings woord niet onder stoelen of ban ken, dat hij uit de matige op komst meende te moeten conclu deren, dat de Axelse geoganiseer- den hun eigen beweging beledi gen. Pas is de stakingsdreiging met onze massale en zo welge slaagde vergaderingen achter de rug of men vervalt weer in de onverschilligheid tegenover cul turele arbeid. Spr. betreurde 'n dergelijke mentaliteit. Ingeleid door de humorist en conferencier John Prins, kregen we daarop een non-stop pro gramma te genieten onder het motto „Lachen is troef". De pianist accordeonist Her man Theunisse debuteerde daar op met accordeon solo's, waarna Mary Corani levens- en popu laire liedekens bracht. Na het optreden van de sprekende pop (Huib van Meurs) en een piano concert van de muzikale artist van deze avond volgde een hu moristische sketch en werd het eerste gedeelte besloten. In de tweede helft kweet het ensemble zich op dezelfde gees- tig-vlotte en artistieke wijze van zijn taak en zo was de avond be ëindigd eer men er erg in had. Het slot van deze avond was als gewoonlijk een gezellig bal. Naar Dour. De Kon. Harmonie van Bier vliet zal deelnemen aan een con cours te Dour (België). Granaat gevonden. Op het terrein van de Scheeps werf van de Gebrs. De Klerk al hier werd langs een scheepshel ling een nog intact zijnde granaat gevonden. Door de mijnoprui- mingsdienst te Oostburg is het gevaarlijke projectiel onschade lijk gemaakt. Gunning betonweg. Het maken van de nieuwe be tonweg alhier is opgedragen aan de firma Aug. van DijckPetit te Bergen op Zoom. Bevordering personeel grensbewaking. Van de groep der reserve grens bewaking alhier zijn bevorderd tot korporaal de heren De Baere, 's Morgens zal er in de St. Eli- giuskerk te Hoofdplaat, waar het. huwelijk ook werd ingezegend, een H. Mis worden opgedragen, die door de kinderen en de oude baas zal worden bijgewoond. Jammer genoeg kan moeder, door dat zij erg slecht ter been is wegens opgelopen verwondingen tijdens de bevrijdingsacties, niet naar de kerk gaan. Van Waes is een bekende figuur in Breskens, Hoofdplaat en Biervliet, waar hij jaren heeft geleurd met een fruitkarretje, ge trokken door een ezeltje, dat hij in Brugge op de kop had getikt. Later werd de ezel vervangen door een paard. In 1938 werd Van Waes door een ongeval getroffen en ondanks alle sombere voorspellingen kwam hij, na 8 weken in het zie kenhuis te zijn geweest, weer thuis. Tijdens de bevrijdingsacties werd moeder zwaar gewond aan haar been en moest naar het zie kenhuis te Sluiskil worden ver voerd. Ook opa werd geëvacueerd naar het Oostelijk gedeelte. Daar kon hij het echter slecht wennen, zo ver van het oude vertrouwde huisje aan de Dijkeputten te Hoofdplaat. Te voet liep de oude GEVONDEN VOORWERPEN TERNEUZEN. De Korps-chef van Gemeente politie te Terneuzen maakt be kend, dat de volgende gevonden voorwerpen zijn terug te beko men aan dg daarachter vermelde adressen. Motorbril, J. Riemens, Piers- senspolderstr. 59, Sluiskil; hand zaag, W. Sanderse, Kanaalzicht 22, Sluiskil; grijze meisjesbaret, A. Bleijenberg, Benedenweg 4, Sluiskil; bril, P. v. d. Muren, Middenstr. 13, Sluiskil; paarden- lijn, P. C. Visser, Margrette N 42, Axel; alpinomuts, J. Breepoel, Middenstr. 5, Sluiskil; reserve- autowiel, gebreide kinderwant, zwarte damesmuts, huissleutel, bril met hoornen montuur, bril, lichte gummiregenjas waarin een paar gebreide wollen herenhand schoenen (vingerwanten) Politie post te Sluiskil. President Truman heeft het CcjigTes verzocht om een aan vullend bedrag van rluim 50 mil- lioen dollar voor de commissie voor atoomonderzoek. In db aankondiging wordt niet r.ader omschreven, waarvoor het geld zal worden gebruikt. Het bedirag is voor het lopende belastingjaar, dat op 30 Juni eindigt 3faer:ti9tituuit een bedrag van 1000 ontvangen, zijnde de op brengst vam Leze spaaractie. SOEPBENEN VOOR HA AK IN". De erkende schillenophalers in Den Haag - 132 in getal verzamelen gedurende 4 weken soepbenen ten bate van de „Haak-in' '-actie voor de kanker bestrijding. Binnenkort zullen zij met wa gens, behangen met affiches, de Haagse huismoeders opwekken, de soepbeentjes aeti hen af te staan voor dit goeite doel. De lijm- en gclatinefabriek te Delft zal de beenderen opkopen. Bovendien hebben de 'ledem van de Bond van Schillenophalers zich bereilii verklaard, voor iedere ton schillen die zij ophalen, een guldqi af te staan voor de kan kerbestrijding. Hut Haagse initiatief tot het ophalen van soepbenen zal waar schijnlijk door andere afdelingen van de bond worden gevolgd. Maandag 1® die actie begonnen. De schillenophalers wijzen er overigens op, dat beenderen onder het afva'Jbeslult vallen, zodat men wordt verzocht, ze ook na afloop van lie actie te blijven inleveren. IN 1950 53 MILLIOEN DEVIEZEN UIT HET VREEMDELINGENVERKEER In 1950 hebben ruin 400.000 buitenlandse toeristen Nederland bezocht tegten circa 315.000 -in '49. Hierbij komt nog het z.g. dag- bezoek van Belgen, dat in 1950 't record aantal van ruim 4 rrtil- lioen bedroeg. In totaal is door de Ibuitenlantetee toeristen ruim 58 millioen gulden aan deviezen achtergelaten. In 1949 was dit 34,5 millioen. Het aantal Amerikaanse toeris ten steeg van- 35.000 tot 40.000, terwijl het dollaribedrrag dlat zij 111 Nederland uitgaven, steeg van 2.700.000 dollar tot 4.500.000, Bewoners van Brakkenstein onder de gemeente Nijmegen hebben Dinsdagavond een bever- rat vam ruim een meter lengte gevangen. DOIIELHK 'ONGELUK Dinsdagmiddag is de ongeveer 50-jarige brievenbesteller F. van Haimersveld uit Hooglanderveem bij het overstekeli van de rijks straatweg onder de gemeente Amersfoort door een passerende luxe-auto gtegreipen en qp sflag gedood. Het slachtoffer laat een vrouw en 5 kinderen achter Een vliegtuig van de Argen tijnse luchtmacht is op een oefen- vlucht bij Cprdiiba neergestort. Twee officieren verloren het leven. De Fransen zullen dit jaar waarschijnlijk 6 procent meer moeten betalen aan directe en indirecte belastingen wegens de lOonsveihogingem, die de regering |hieefit moeten toestaan aan de ambtenaren en de arbeiders der kolenmijnen en andere genatio- naiisieerrie Industrieën. Het kabinet zal vermoedelijk deze week een beslissing nemen ten aanzien van de aard en om vang der nieuwe belastingen. Het overweegt een buitenge wone belasting op hog° imko- nens, intrekking van bepaalde helastingontheffihgem voor ex porteurs en hoger belastingen op tabak en nieuwe automobielen. een „.^ew heen Se„e^l historische waarheid, zoals wij die kennen. De waarheid is, dat de heren Spaak en Pierlot in 1940 slechts naar Londen zijn vertrok ken, nadat zij tevergeefs hadden getracht de Duitse autoriteiten te benaderen om met deze een wa penstilstand te sluiten. Deze stap pen zijn echter mislukt, enerzijds omdat de koning weigerde hen te steunen en anderzijds omdat de Duitsers de regering-Pierlot heb ben genegeerd". In het katholieke blad „La Métropole" heet het onder het op schrift: „Von Falkenhausen mis dadiger en afperser": „Indien er iemand onder ons is, die sedert de Duitse nederlaag hebben geloofd aan de legende, dat de aanhan gers van Hitier zich bewust zijn van de misdaden, die zij hebben bedreven, dan is hun door het voorbeeld, dat de vroegere verte genwoordiger van Hitler in Bel gië heeft gegeven, deze illusie wel ontnomen". Het blad betoogt ver der, dat de Belgen mans genoeg zijn om him interne zaken zelf te regelen en niet het advies nodig hebben van een individu, „waar van de handen, wat hij ook zegt of wat hij ook heeft gedaan, voor ons bevlekt zijn met het bloed van onze martelaren." Von Falkenhausen zijn beschul diging herhaald, dat Spaak, de minister van Buitenlandse Zaken in oorlogstijd, en de Belgische premier Pierlot in 1940 de Duitse regering samenwerking hebben aangeboden en dat zij pas 11a een weigering van Duitsland naar En geland zijn uitgeweken. Von Falkenhausen zeide, dat hij deze kwestie bij een nieuwe be handeling van zijn zaak in België ter sprake zou hebben gebracht. Hij had „de volle waarheid" over de achtergronden van toen willeri zeggen. Deze zou onaangenaam zijn geweest voor menig nog acr tief Belgisch politicus, aldus Von Falkenhausen. De beschuldiging van generaal Von Falkenhausen en de ontken ningen worden doqr de Belgische pers druk besproken. Opmerke lijk is, dat alle kranten zich achter Spaak en Pierlot scharen. Zo schrijft „La libre Belgique" o.m. dat Von Falkenhausen, indien hij geen nadere bewijzen kan aan voeren voor de ernstige beschul digingen, beter had gedaan te zwijgen. „Indien Von Falkenhau sen heeft gesproken over een „aanbod tot collaboratie", aldus het blad, „dan komt deze uit De Amerikaanse ambassadeur in Ierland, Garret, heeft na een verblijf in de Verenigde Staten bij aankomst te Cork ontkend, dat de Ierse regering hem zou hebben verzocht militaire hulp aan Amerika te vragen. Hij had wel getracht deze hulp op eigen initiatief te krijgen, omdat naar zijn mening Ierland een strate gisch belangrijke positie inneemt bij de verdediging van het Wes ten. De ambassadeur zag echter geen mogelijkheid tot militaire hulpverlening aan Ierland, om dat het geen lid van het Atlan tisch verdrag is. Het te Sjanghai verschijnende officiële communistische blad „Bevrijding" meldt, dat Icte auto riteiten te Sjanghai tussen 19 en 26 Maart 91 contra-revoiution- nairen hebben terechtgesteld. Het monster schreed eigenlijk niet, het liep nog veel minder, nee het zweef die, _zo log als het was, een eindje boven d'e grondt De brigadier, die tegenover het 'bosje van Dokie en Breeduit de wacht hield', wist niets beters te doen dan zich strategisch terug te trekken in de struiken en er met een groen gezicht van ellen- dte en uitpuilende angstogen bo venuit te kijken. Dit ibange torigadliersgezicht braobt Dokie tot bezinning. „Er moet nu iets gedaan wor den en heel gauw, anders ge beurt er iets ergs. Kom miee commissaris", fluisterde hij, „er achter aan!" „Ja, ja", bibberde de commis saris en voor een ogenblik was er niets andiers dan het klapperen van zijn tanden te horen, maar hij bleef waar hij wat?. Dokie wachtte de verdere hel dendaden des dapperen Breeduits niet af. Hij nam de zaak en zijn revol ver in handen. „Vooruit, Durf", sprak hij zich zelf toe, „laat zien wat je er voor één bent! Dokie de duivelse dappere detective!" Hij sloop achter het spook, dat juist het huis binnenzeilde aan, terwijl hij voor zich heen de on sterfelijke woorden fluisterde: „Wat Duirf durft, durft Durf alleen!" In een door de Franse leger leiding in Indo-China uitgegeven communiqué wordt bevestigd dat de opstandelingen van de Viet- minh zware verliezen hebben ge leden tijdens het grote offensief, dat zij in de afgelopen dagen hadden ingezet. De aanvallen wer den door sterke eenheden rebel len uitgevoerd in de bergachtige Dongtrieu-sector van het Tonki- nese bruggenhoofd, 75 km ten O. van Hanoi, de hoofdstad van Ton kin. Na een Franse tegenaanval, die door artillerie werd gesteund, trof men 500 gesneuvelde rebellen op het slagveld aan. De opstandelingen hadden Maokhe, een plaats in het mijnge- bied van dezelfde naam, na een strijd van 36 uur met het garni zoen van 120 man veroverd. Een heden van het Franse vreemde lingenlegioen, valschermtroepen en Marokkanen ondernamen daarop een tegenaanval, waarbij zij uit drie richtingen naar Maok he oprukten. Binnen een uur tijds was de plaats, zonder dat een schot was gelost, heroverd. Op en onder de puinhopen van Maokhe vond men de lijken van verdedi gers en aanvallers. Luitenant Toan, bevelhebber van het garnizoen van Maokhe, die driemaal in de strijd werd ge wond, is Dinsdag in het militaire hospitaal door de opperbevelheb ber van de strijdkrachten der Franse Unie in Indo-China, gene raal De Lattre de Tassigny, on derscheiden. Een sterke legergroep heeft in de N.O. hoek van het bruggen hoofd in de Tonkin-delta 3 Frar se buitenposten heroverd. Alle op het hoofdkwartier oni vangen berichten melden, dat d opperbevelhebber van de Viel minh, Ngoeyen Giap, bezig is zijr strijdmacht van 30.000 opstande lingen uit het nabijgelegen ge bergte van Dongtrieu terug te trekken, nadat zijn „algemeen tegenoffensief" is mislukt. HET NEDERLANDS ELFTAL. Het Nederlands voetbalelftal, dat Zondag 15 April in het Olym pisch stadion te Amsterdam tegen België speelt, is als volgt samen gesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: De Jong (A.D.O.) en Schijvenaar (E.D.O.) Midden: Van Schijndel (S.V.V.), Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (R.C.H.) Voor: Van der Tuyn (Hermes D.V.S.), Kuneman (H.B.S.), Van Melis (Eindhoven), Lenstra (Hee renveen) en Groeneveld (Haar lem). Reserves: Saris (B.V.V.), Oden- thal (Haarlem), Möring (Ensche dé) en Snoek (Eindhoven). De wedstrijd te Rotterdam tus sen het voorlopig Nederlands elf tal en de Engelse eerste divisie club Sunderland werd door de Engelsen met 21 gewonnen, nadat de rust met gelijke stand (11) was ingegaan. Zes minuten na de rust gaf de linksbinnen Schakleton het team van Sunderland uit een straf schop de leiding, welke tot het eind behouden bleef. Groeneveld scoorde voor Ne derland. DE WEDSTRIJD ENGELAND—ARGENTINIë. Na zijn terugkeer uit Madrid waar hij de bestuursvergadering van de F.I.F.A. heeft bijgewoond, verklaarde sir Stanley Rous, se cretaris van de Engelse voetbal bond, dat de in het kader van het Festival of Britain voor 9 Mei a.s. in het Wembley-stadion vast gestelde wedstrijd Engeland Argentinië vrijwel zeker door gaat. SELECTIEWEDSTRIJD ZATERDAGMIDDAG VOETBAL. In het kader van het afdelings- tournooi voor Zaterdagmiddag elftallen wordt op 21 April a.s. op het terrein van de v.v. „Ter- neuzen" een selectiewedstrijd ge speeld waarvoor de volgende Zeeuwse elftallen zijn samenge steld: DE TWEEKAMP OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Negende party remise. De negende party was, zoals gemeld, afgebroken in een gecom pliceerde stelling. Botwinmik had materieel voor deel, n.l. een raadsheer voor een pion, maar Broltisteins pionnen stonden zeer sterk. Nadat een nauwkeurige analyse had aangetoond, dat Botwinniks materieel overwicht niet groot genoeg was om tot willist te kun nen leiden, werd die partij zonder verder spelen remise gegeven. De stan'dl is thafis 54 ten gunste van Botwirtiik. OOSTBURG. Schaakwedstrijd. De Woensdagavond alhier ge houden vriendschappelijke ont moeting tussen de schaakvereni gingen Oostburg en Breskens ein digde met 55. De uitslag Is als volgt: De WolfSmits 10 EnkelaarVerduijn 10 RisseeuwHovestadt Vt CapponScheele JansenErasmus 10 De PuijtDe Vlieger 01 DielemanGoethals 01 CatsmanFrancke 01 HamelinkVan de Sande 10 VersprilleV olmer 0—1 Elftal rood: Doel: Ha ver hoek (Mevo); ach ter: Marijs (Arnemuiden) en Priester (Nieuwdorp); midden: Trampen (Krabbend.), P. van Tatenhove (Hoek) en Meulmees- ter (Amem.); voor: Meerman (Arnem.), W. F. Kaijser (Drie wegen), J. Hakvoort (Tem. Boys), M. Lobbenzoo (Krab bend.) en J. Otterloo (Hoek). Elftal wit: Doel: J. Mlssu (Zaamslag); achter: Jac. Wisse (V.C.K.) en S. Knol (Hoek); midden: Traas (Nieuwdorp); C. Lobbenzoo (Rilland) en H. Poort (Rilliand) voor: A. Dees (Tern. Boys) Van Dalen (Kloetinge), La Grand (Nieuwdorp), Lindenbergh (Wol- faartsdijk) en De Kok (Nieuw dorp). Scheidsrechter is de heer H. Hamelink te Terneuzen. Dinsdag is het in Madrid tot een botsing gekomen tussen de politie en stakende studenten van (1e medische en scheikundige fa ciliteit, toen de studenten pro beerden de tramwagens omver te werpen. De studenten trachtten tever geefs hulp te krijgen van in de nabijheid werkende arbeiders. Zij "oideh stenen naar drie van de trams, die de dienst tussen Ma- :"id en de universiteitsstad on- 'terhouden, waarbij ruiten werden ngegooild', maar zich geen per soonlijke ongelukken voordeden. Tegen de middag had de politie de orde hersteld en een aantal studenten, dat zij vasthield, weer losgelaten. HOEK Huwel.-voltrekking: 1 Mrt. Pieter Simon van der Hooft (van Terneu zen), oud 20 j„ jm. en Adriana Jan sen, oud 19 j., jd. Geboorten: 10 Mrt. Jan, z. van Marinus Michielsen en Frangoise Klaassen. 27 Mrt. Rachella Ede- munda Josephina, d. van Leonar- dus Jacobus Mullaert en Clara Ma ria Ingels. Overiyden: 23 Mrt. Cornelis Wil lem Neeteson, oud 52 j., z. van Jo hannes A. Neeteson en Adriana M. Platteeuw. GHAAUW Overleden. 1 Maart. Rosalia Buijs, 80 j„ echtg. van A. van Gimist; 6 Maart. Elisabeth V. de Koster, 56 j. KOEWACHT Gehiuwd. Maurice van Hbve, 27 j. en Juliette Verbraecken 26 j.; Florent van den Berghten 30 j. en Leotnie ETegeert 28 j.; Hubertus de Smit 27 j. en Irene de Block 24 j.; Lucianius Piscé 28 j. en Alice Borgt 24 j. Geboren. Joseph, z. van A. de BlookDe Schepper; Denise, d. van M. van WaesVan Dries- sdhe; Magdalena, d. van J. Ke gelsLampo. Overleden. Roger Audenaende, 20 j. z. van A. AudenaendDe Smet DRANKWET Burgemeester en Wethouders van TERNEUZEN maken be kend: dat iby hen is ingekomen een verzoek om een verlof A, voor de verkoop van izwaik-alcoholisctoe drank in het klein, zowel voor gebruik ter plaatse, waarvoor het verlof geldt, ais voor gebruik el ders, van BAKKER, PETRUS, wonende te Terneuzen (Sluiskil), voor het benedenlokaal van toet perceel Nieuwe Kerkstraat 25 te Sluiskil. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van dit verlof A schrifteiyke bezwaren indienen bij Burgemeester en Wet houders. Terneuzen, 2 April 1951. Burg. en Weth. voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter- A. J. DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3