Belastingverhoging van 250 millioen gulden Opmars verbonden legers gaat voort Nederlandse in gespannen Bedrijfsleven verwachting Een catastrophe tegemoet Nieuwe voorstellen ingediend Weinig tegenstand De moeilijkheden bij de emigratie naar Australië Verklaring van Dr Drees over het Atlantisch Pact DONDERDAG 5 APRIL 1951. 7e Jaargang No. 1696- Nodig voor defensie-uitgaven In een nota aan de Tweede Kamer heeft minister Lieftinck de nieuwe belastingvoorstellen aangekon digd. Reeds was in de regeringsverklaring van 17 Maart j.l. medegedeeld, dat boven het voor 1951 ge raamde bedrag van circa 1 milliard gulden voor de eerstkomende jaren te rekenen viel met een extra- uitgave voor defensiedoeleinden van 500 millioen per jaar. De regering is van oordeel, dat minstens de helft van dit bedrag uit belastingen moet worden gedekt, terwijl voor het overige een dekking door leningen aanvaardbaar kan worden geacht. De bestaande mid delen zijn ontoereikend om daaruit de bijzondere defensie-uitgaven te bestrijden. Het is derhalve on vermijdelijk nieuwe bronnen aan te boren. De Verbonden troepen zetten over 't gehele front op Korea hun opmars voort aldus het laatste com muniqué van het achtste leger. Zij ondervinden weinig tegenstand. In een luchtgevecht werd Woensdagmorgen een vliegtuig van de Noordelijken neergeschoten en twee beschadigd. De Zuid-Koreanen, die gisteren over de Imdjin waren getrokken, zijn op de Zuidelijke oever terug geslagen. Indien de komende besprekingen over de Europese betalings-unie te Parijs niet op korte termijn een op lossing van de Duitse betalingsmoeilijkheden geven, gaan wij in Nederland een catastrofale ontwikkeling tegemoet", aldus de mening in leidende Nederlandse bedrijfskringen. Aller hoop is gevestigd op het optreden van de mi nisters Stikker en Van den Brink, die deze bespre kingen Vrijdag in de organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking (O. E. E. S.) als voorzitter en gedelegeerde zullen meemaken. De Amerikaanse troepenzendingen Nederland helpt Indonesische marine De besprekingen van Prins Bernhard in Uruguay Maatregelen tegen inflatie in de Verenigde Staten Verkeer en herhalingsoefeningen WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Telefoon 2510 Na 5 uur: 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 75 cent, iedere regel meer 15 cent Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Uit een economisch gezichts punt is het raadzaam geoordeeld de belastingverzwaring mede dienstbaar te maken aan de be strijding van het betalingsbalans tekort. De regering is van me ning, dat daartoe beperking van investeringen en van consumptie onmisbaar is, waarbij op beide gebieden een beperking van on geveer gelijke omvang zal wor den nagestreefd. In het complex van maatregelen, dat daarop is gericht, nemen de voorgestelde belastingvoorzieningen een be langrijke plaats in. Het verbruik van noodzakelijke levensbehoeften zal worden ont zien. Een verbruiksbeperking door middel van fiscale maat regelen dient vooral te worden nagestreefd met betrekking tot goederen, die als „weelde" of in de huidige omstandigheden als niet strikt noodzakelijk kunnen worden beschouwd. In de eerste plaats is gezocht naar fiscale maatregelen op het gebied van de directe belastin- ger. Zo wordt voorgesteld de be lastingen op de bedrijfswinsten, evenals in vele andere landen het geval is, te verzwaren. Tevens is een beperking in het oog gevat van de in 1950 gege ven bevoegdheid tot vervroegde afschrijvingen op de voet van ar tikel 8 van het besluit op de In komstenbelasting 1941 op nieuwe investeringen. Voorts dient in het kader van de defensie-inspanning ook een fiscale bijdrage in de vermogens sfeer te worden geëist. Daartoe zijn gekozen een ma tige verhoging van de vermo gensbelasting met enige opklim ming van het tarief voor de gro tere vermogens en een beschei den verzwaring van de successie belasting, waarbij het zwaarte- gelegd bij de verervingen anders dan aan kinderen en tussen echt genoten. De indiening der wetsontwer pen is op korte termijn te ver wachten. Afgezien is van een algemene verhoging van de inkomstenbe lasting. Voorshands acht de mi nister he+ beter het onlangs vast gestelde niet te verzwaren, mede in aanmerking nemende de tengevolge van de werking van de subsidieverminderingen en van andere factoren reeds op getreden prijsstijgingen. De minister acht echter wel termen aanwezig om een voor ziening te treffen voor die ge vallen, waar de inkomstenbelas ting in een minder juiste verhou ding staat tot de zware druk op anderen. Hiertoe is bepaald, de kinderaftrek te beperken tot die gevallen waaraan hij zijn be staansgrond ontleent, dat is tot kinderen van wie kan worden aangenomen dat zij ten laste van de ouders komen. Voor kinderen van 16 jaar en ouder zal voortaan dan ook slechts kinderaftrek worden verleend, indien zij dag onderwijs genieten of niet in staat zijn in eigen onderhoud te voorzien. Daartegenover komt het b'jzondere verhoogde tarief voor ir.wonende minderjarige kinde ren te vervallen. V orenstaande maatregelen op het gebied van de directe belas tingen beogen een deel van het benodigde bedrag te verschaffen Een ander deel* zal worden ge vonden door een verhoging van verbruiksbelastingen. Het behoeft volgens de minis ter geen betoog, dat een alge mene verhoging van de omzet belasting thans niet in aanmer king komt. Wel worden hier en kele bijzondere voorzieningen bate zullen afwerpen. De voor naamste er van zijn een verho- ging van het tarief van de weel debelasting voor een belangrijk aantal goederen van 15 tot 30 het onderwerpen aan het weeldetarief van 15 °/o van goe deren, die op abnormaal dure wijze zijn verpakt; het verhogen van het groothandelstarief van tot 1 ®/o voor leveringen aan kleinhandelaren en het onder werpen van meer goederen ook weeldegoederen aan een verhoogde heffing bij invoer ter voorkoming van een ongemoti veerd concurrentie-voordeel voor ingevoerde goederen boven de binnenlandse productie. Bij vorenbedoelde wijzigingen in de omzetbelasting worden de gevolgen voor het normale huis houdbudget tot een minimum be perkt. Verder wordt voorgesteld een verhoging van de motorrijtuigen belasting, waarvan de tarieven tot dusver niet zijn aangepast aan het na-oorlogse prijsniveau. Hierbij wordt onderscheid ge maakt tussen personenc..itomo- bielen enerzijds en vracncautos, autobussen, taxi's en motorrij wielen anderzijds. Voor laatstbe doelde groep wordt een geringere verhoging toegepast dan voor eerstbedoelde, voor welke laat ste groep overigens de verhoging meer zal bedragen naar gelang de automobiel zwaarder is. Tot het dekkingsplan rekent de Minister van Financiën voorts ook de verhoging van de gedis tilleerd-accijns van 320,tot 475,—. De naar schatting te verwach ten jaarlijkse opbrengst in mil- lioenen guldens van de in deze nota omschreven voorzieningen kan als volgt worden weerge geven: 1. Verhoging van het tarief van de Vennootschapsbelasting van 40 #/o tot 45 Vo met een tot 50 »/o oplopend tarief voor ho gere winsten 60 millioen. 2. Verhoging van het tarief van de inkomstenbelasting voor wat betreft de bedrijfswinst, uit gaande boven 8000,met 5 °/o oplopend tot 7V2 ®/o. voor winst boven 100.000 20 millioen. 3. Beperking van de vervroeg de afschrijving, welke op een jaarwinst mag worden toegepast, tot 10 van de aanschaffings- kosten van het bedrijfsmiddel 10 millioen. 4. Beperking van de kinder aftrek voor de inkomstenbelas ting en de vermogensbelasting, gepaard gaande met het verval len van het bijzondere tarief voor inwonende kinderen met ingang van 1952 15 millioen. 5. Verhoging van de vermo gensbelasting tot 0,6 oplopen de tot 0,7 voor vermogens van meer dan 1.100.000 15 millioen 7. Wijzigingen in de omzetbe lasting 75 millioen 8. Verhoging van de motorrij tuigenbelasting (vrachtauto's enz. 30 °/o, motorrijwielen 40 °/o, per sonenautomobielen 60120 van de bestaande belasting 18 millioen 9. Verhoging van de gedistil- leerdaccijns 20 millioen Tot. méér-opbrengst 245 millioen Tenslotte deelt de minister mede, dat binnenkort een wijzi ging in het ontwerp van wet, houdende voorzieningen inzake de financiële verhouding van het rijk en de gemeenten zal worden ingediend, strekkende om de op brengst van de onderhavige fis cale maatregelen geheel aan het rijk ten goede te doen komen. Woensdagmorgen heeft een Amerikaanse patrouille op het centrale front voor de eerste keer de 38ste breedtegraad overschre den. In het Woensdagavond-commu niqué van het Amerikaanse acht ste leger wordt voor het eerst melding gemaakt van tegenstand van enige betekenis bij de opmars in het Westelijk deel van het cen trale front. Een Amerikaanse strijdgroep ondervond in het ge bied van Tonjongni, tachtig km ten N.O. van Seoel, hevig mortier vuur. Toen later op de dag de tegenstand verminderde, zette de strijdgroep haar opmars voort. Andere troepen van de V.N. meldden matig tot zwaar vuur van de Noordelijken en algemene tegenstand Westelijker in de om geving van Jongpjong, enige kilo meters ten N. van de breedte graad. Aan het centrale front maakten de verbonden legers be perkte vorderingen bij lichte tegenstand. Aan het Oostelijk front meld den vooruitgeschoven patrouilles geen bijzondere activiteit van de Noordelijken. Naar schatting van het Ameri kaanse leger verloren de Noorde lijken aan het gehele front tij dens de operaties van Dinsdag meer dan 1400 man aan doden en gewonden. Amerikaanse straaljagers dood den in de omgeving van Pjong jang, de Noordkoreaanse hoofd stad, minstens 300 Noordelijken door aanvallen met raketten, na palmbommen en mitrailleurs. Ja gers van de vijfde Amerikaanse luchtmachtgroep vernielden of beschadigden vijf tanks, een bull dozer en 64 vrachtwagens. Een groot hefschroefvliegtuig bracht twee geallieerde vliegers in veiligheid, die ver in het Noor delijke gebied waren neergestort. Beiden waren ongedeerd. VIJF DUIZEND MAN TURK SE TROEPEN Vair» betrouwbare zijde is te Dmstaniboel meegedeeld, dat Tur kije vijf dtuizend mam verse troe pen naar Korea zal zenden ter vervanging va® het thans daar strijdende Turkse comjtingent. punt van de tariefsverhoging is 1 voorgesteld, die een verhoogde Reeds enige tjjd verloopt de emigratie naar Australië niet zo vlot als men wel zou wensen. Hoewel er een lijst is van ongeveer 30.000 Nederlanders, die tfch voor Australië hebben opge geven, wordt de emigratie van velen steeds langer uitgesteld hing op grote families. Dit uitstel heeft vooral betrek- De oorzaak is hier in de eerste plaats te aoetoem in het igebrek aan passage. Dat er grote ver- voersmoeilijkheden zijn, is al lang bekend. Men moet deze eer der zoeken ito. die wijze, waarop bepalingen van Idle op 1 April in werking getreden en nog niet of ficieel gepubliceerde emigratie- overeenkomst worde® opgevat. Zo komt in de overeenkomst In bepaling voor, die een beperking inhoudt met toetrekking tot bet emigreren van grote families, wanneer niet tevoren voor vol doende accomodatie is gezorgd. Op het ogenblik worden de Ne derlands© en Australische stand punten met betrekking tot enige bepalingen in de overeenkomst nog tegen elkaar afgewogen. Dit houiit in, dat er thans nog geen voldoende klaarheid 'kan worden gegeven en dat toekomstige emi granten dus in onzekerheid ver keren. Naar wjj vernemen, zal daar aan binnen enkele dagpen een ein de worden gemaakt door een dui delijke verklaring van Australi sche en Nederlandse zijde. In eik geval staat het vast, dat Australië in de eerstvolgende maanden een zekere beperking zal opleggen aan het opnemen van grote families. De stroom van immigranten verplaatste personen, Britse immigranten en Nederlandse is te groot in vertoand met de veel te geringe fauiivestingsmogelijk- heden, -Dit betekent, dat grote families, dlie uit Nederland willen «migreren, nog enige maanden zullen moeten wachten, totdat meer accomodatie gevonden is. Oaartoij komt, dat in Australië in Mei de winter begint, die enige maanden duurt. Dan kiemt het gebrek aap accomodatie nog meer. Daarbij dient men te den ken aam. de aard van de toch al volle kampen, die het voor de fa milies in een winterperiode nog moeil jjikor zou maken. Van Australische zijde deelde men mee, dat Australië geen on derscheid' maakt tussen vrijge zellen en families. Deze zjjn allen welkom. De lHiisvestingstnoeilijkhedon dwin gen op dit ogenblik echter tot 'n beperking, die slechts van tijde lijke aard zal zijn. De Amerikaanse Senaat heeft Dinsdagavond een republikeins voorstel verworpen om president Truman te dwingen met het Oom,- gres overleg te plegen, alvorens meer dan 4 divisies Amerikaanse troepen naar Europa te zenden. De stemverhouding was 56 te gen 31. Zoals de resolutie betreffende ae troepen voor Europa thans luiidt, drukt zij „de mening van de Soaaat" uit, dat het Congres het zenden van de 4 divisies dient goed te keuren. Zjj „verzoekt" de president de goedkeuring van het Congres te vragen voor verdere troepenzen dingen, maar verplicht hem daar toe niet. De stemming wordt als een overwinning voor de regering beschouwd Voor Nederland staan hierbij alleen al voor de komende maan den tientallen millioenen guldens op het spel. Wij kunnen onze aan bederf onderhevige producten als jonge groenten, boter, kaas, eieren, spek, haring en bloemen thans niet langer aan West-Duits- land kwijt. Indien men bedenkt, dat de Duitse markt tot dusver ruim een kwart van de totale Ne derlandse export opnam, kan men nagaan, welke rampen dreigen. Gegriefd vraagt men zich in ge noemde kringen af, waarom Duitsland het handelsverdrag van 18 Januari 1951 niet nakomt. Men moet het op zich nemen van we derzijdse verplichtingen toch ba seren op zijn betalingspositie. ,Heeft men zich dat te Bonn niet gerealiseerd?", zo wordt opge merkt. Berekend wordt, dat door het sluiten van de Duitse grens alleen de tuinbouw reeds tot 1 Ju ni een verlies van dertig millioen gulden zal lijden. Het wegvallen van de export leidt tot vernieti ging van maandenlang voorberei de producten, dus van kapitaal. Maar ook verwacht men een bin nenlandse ineenstorting van prij zen evenals overstroming van andere markten en prijsval. Men ziet in bedrijfskringen het spook van faillissementen en werkloos heid in de agrarische sector reeds opdoemen en daarmee gepaard gaande steunuitkeringen. Hoe zal het effect daarvan zijn op de koopkracht, in het bijzonder ook die voor industriële producten en welke weerslag zullen deze ver liezen hebben op de ontwikkeling van. onze defensie? Een van de belangrijke vragen, die men zich in bedrijfskringen stelt, is hoe de thans bestaande situatie zich in het tekort op de Nederlandse betalingsbalans zal weerspiegelen. Men acht het niet uitgesloten, dat dit tekort bij voortduring van de Westduitse importstop van de geraamde an derhalf milliard tot minstens twee milliard zal stijgen. Het af sluiten van Duitsland zal zich im mers ook in het Nederlandse han delsverkeer met andere landen doen gelden. Zal hét bij deze desastreuse houding van West- Duitsland jegens ons land en an dere landen mogelijk zijn om in georganiseerd Westeuropees ver band handel te blijven drijven? Het is van Nederland geen kwestie van onwil, doch van on macht om deze situatie, ontstaan door eenzijdig optreden van W. Duitsland, te aanvaarden", aldus de opvatting in deze kringen. Al gemeen wordt de wens geuit, dat de Nederlandse delegatie te Pa rijs onwrikbare eisen zal stellen en dat bij eventueel niet-aanvaar- den daarvan de Nederlandse rege ring niet zal schromen uiterst krasse maatregelen te nemen. Opening van het Duitse achter land is voor ons een levenskwes tie. „Wij kunnen niet eenzijdig onze internationale verplichtin gen nakomen", aldus de Neder landse bedrijfskringen. Op een vraag hoe men zich een toekomstig optreden van Neder land voorstelt, indien de Duitse importkwestie in een voor ons ongunstige zin wordt opgelost, zeide men, dat Nederland dan wel licht gedwongen zal zijn bepaalde internationale verplichtingen op te zeggen. Zonder export kan geen import plaats vinden, zodat dan welhaast vanzelfsprekend maatregelen getroffen moeten worden om de import uit West- Duitsland zoveel mogelijk tot zeer essentiële producten te be perken. Inkrimping van import uit andere landen zou bovendien moeten worden overwogen. Hoewel de Nederlandse wel vaart ernstig wordt bedreigd, is men in bedrijfskringen toch niet geheel en al pessimistisch ge stemd. „Op de O.E.E.S.-besprekin- gen te Parijs", zo meent men, „moet het gezonde verstand toch zegevieren. En iedereen weet, dat economische samenwerking, ge baseerd op gelijke plichten en rechten, essentieel is voor het voortbestaan van ons continent". NIEUWE VERZORGSTERS VOOR DE PRINSESJES. Als verzorgster van de prinses jes, in toet bijzonder van prinses Margriet en, prilises Marijke, zal dezer dagen, mademoiselle Jean- nine Seston uit Parijs in functie treden De Indonesische regering heeft de Nederlandse regering ver zocht mee te willen werken aan het bedrijfsgereedhouden van de „Gadjah Madade voormalige torpedoboot jager „Hr. Ms. Tjerk Hiddes", die onlangs bij Madura op een zandbank is gelopen. Bij navraag in Den Haag werd medegedeeld, dat de regering be reid is de nodige instructies te geven voor het bedrijfsgereed houden van de „Gadjah Mada". Over de wijze, waarop dit zal worden uitgevoerd, stilliggend of varend, wordt nog nader overleg gepleegd. Prins Bernhard heeft te Buenos Aires iets verteld over de be sprekingen, die hij in Uruguay gevoerd heeft. Hij zei dat de pre sident van dit land de wens had uitgesproken, dat er een proef- cmigratie van Nederlandse land bouwers zal komen, te beginnen met 25 gezinnen, in de nabijheid van Funte del Este op 150 km van Montevideo. Gedacht wordt aan deze emi granten in zekere vorm voor schotten te verlenen, die in de loop van een ruime periode te rugbetaald zouden kunnen wor den. Men hoopt, dat er een Ne- derlands-Uruguayse bank tot stand komt ter vereenvoudiging van het handelsverkeer. Voorts is aan de prins een in dustrieel project voorgelegd aan gaande export uit Nederland van machines voor de industrie in Uruguay. Het plan is aan de be trokken instantie te Den Haag ter bestudering doorgezonden. De president van Uruguay, Mat- tinez Trueba, schonk de prins een schilderij, volksdansen voor stellende. De stijl doet veel aan Van Gogh denken. INTERVIEW MET PRINS BERNHARD. De verslaggever van het A.N.P. heeft Woensdag een interview ge had met prins Bernhard na diens bezoek aan president Peron. De prins vertelde, dat Peron veel be lang bleek te stellen in goede sa menwerking met Nederland. Bjj alle punten, die de prins aanroerde, liet de Argentijnse president on middellijk de betreffende minister komen om de zaak diepgaand te bespreken. Volgens prins Bernhard was de president zeer gesteld op de komst van Nederlandse scheepsbouwtech- nici. „Nog belangrijker echter was de opmerking van de president, dat Argentinië graag de levering van grote Nederlandse tankschepen ziet", zei de prins. Voorts vertelde hij het A.N.P.dat Peron hem had verteld, dat hij grote prijs stelde op snelle aflevering van de spoorwa gons ter waarde van 200 millioen gulden, die besteld zijn bij Werk spoor en voorts dat de Argentijnse president in het algemeen de na druk legde op nog grotere samen werking met Nederland op elk ge bied. Peron zei prins Bernhard, dat hij hem gaarne in het nieuwe straal vliegtuig „Pulka" zou laten vliegen, maar dat de „Pulka" nog niet vol doende was ontwikkeld. Peron ver telde, dat het vliegtuig een snel heid haalt van ruim 1000 km per uur. Prins Bernhard besprak nog an dere punten met de president, waarvan binnenkort goede resulta ten worden verwacht. Alle minis ters voerden levendige gesprekken met de leden van het gevolg. Ook het gesprek tussen prins Bernhard en president Peron werd geheel in het Spaans gevoerd. De Amerikaanse regering heeft een voorlopig plan gereed tot bestrijding van inflatie door het combineren van de prijscontrole voor bedrijfsleven en landbouw en de controle op de lonen. Bij zijn pogingen om de arbei ders actief te doen medewerken, zal de president vandaag op het Witte Huis besprekingen voeren met de verenigde commissie voor Ter gelegenheid van het twee jarig bestaan van het Atlantisch Verdrag heeft minister-president dr W. Drees gisteren in het En gels de volgende verklaring af gelegd: „Bij de tweede verjaardag van het Atlantisch Verdrag ben ik blij de volledige en onwankelbare so lidariteit van het Nederlandse volk met zijn partners In het At lantisch Pact tot uitdrukking te kunnen brengen. De gebeurtenissen van het laat ste jaar hebben bewezen, dat de dreiging van een agressie zeer re- eel en in geen geval een ver ver wijderde mogelijkheid is. In Korea is een gewapende aan val beantwoord door een gemeen schappelijke krachtsinspanning van de vrije landen der wereld, die enig is in de geschiedenis. Het is duidelijk geworden dat militaire weerbaarheid noodzake lijk is voor het voortbestaan van de democratische naties. Onze Atlantische gemeenschap bouwt thans haar noodzakelijke defensie op om haar vrijheid en democratische idee te bescher men. Speciaal in de laatste maanden is bevredigende en bemoedigende vooruitgang gemaakt op de weg naar een nauwere samenwerking tussen de landen van het Atlan tisch Verdrag en naar 't streven dit Verdrag tot een nog doelmati ger en machtiger instrument voor collectieve verdediging te maken. Om ons doel te bereiken zijn ge meenschappelijke offers noodza kelijk. Nederland is bereid zijn aandeel bij te dragen in de opof feringen, die nodig zijn. In dit verband wil ik met dank baarheid de hulp noemen, die wij van onze geallieerde vrienden aan de andere zijde van de Oceaan, de Verenigde Staten en Canada, hebben ontvangen. Zonder hen zou het niet mogelijk zijn ge weest de resultaten van de laat ste twee jiaren te boeken. De opofferingen, die we ons ten behoeve van de defensie moe ten getroosten, beïnvloeden in ernstige mate en op verschillen de manier de economische voor uitgang van onze bondigenotenen van ons zelf. Niettemin vertrouw ik. dat wij de arbeidspolitiek, waarin de voornaamste vakverenigingen zijn vertegenwoordigd. Naar verluidt zijn de voor naamste punten der voorstellen: 1. Het voorkomen van verdere prijsstijgingen door de industrie te verplichten, verhoging van kostprijzen voor haar rekening te nemen, totdat de winsten da len tot beneden 85 pet. van die in de drie meest winstgevende jaren van 1946 tot en met 1949; 2. het vaststellen van 30 Juni 1951 als laatste datum voor loons verhogingen; 3. het tot staan brengen van prijsstijging van voedsel door be vriezing van de pariteit voor landbouwproducten op het ni- erin zullen slagen de vrede te bewaren, als we onze gemeen schappelijke kracht vergroten en veau van 15 Januari j.l. er tezelfder tijd naar streven de economische en sociale stabiliteit te handhaven en te bevorderen, niet alleen als partners onder el kaar. maar in nauwe en oprechte samenwerking met alle naties die onze idealen delen." In verband met (herhalings oefeningen van de Koninklijke Landmacht in de eerste helft van April dienen weggebruikers reike- fning te houden met belangrijke verplaatsingen van militaire voer tuigen. Miet ruime tijdsverschillen wor den deze colonnes langs de wegen geleid. Het druikste verkeer wordt he den verwacht langs de weg van Soest erb erg over Utrecht, Den Bosch, Tilburg en Roosendaal naar Bergen op Zoom tussen 10 uur des morgens en 8 uur des avonds en op 6 April langs de wegen UtrechtDen Bosch en Bergen op ZoomTilburgVught over Boxel naar Oirsehot tussen 18 en 24 uur. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Minder wind. Wisselende bewolking met flin ke opklaringen en voornamelijk in het Noorden van het land en kele verspreide buien. Meest ma tige Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als gister. VRIJDAG 6 APRIL. v.m. njn. Breskens 1.55 2.16 Terneuzen 2.30 2.51 Hansweert 3.10 3.31 Walsoorden 3.20 3.41 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder April 5 6.08 19.19 5.44 18.30 6 6.06 19.20 5.54 19.47 7 6.04 19.22 6.05 21.04 8 6.02 19.24 6.18 22.21

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1