bruigom pakje snag pakje TERNEUZEN KAMPIOEN DOKIE DURF óq slimme speurder voort Virtus met 3-0 geslagen Gemeenteraad van Hoek WAT BRENGT DE RADIO? SCHAKEN Rechtszaken ïa^fT. mei Mascotte gaat-ie goed! Wordt de „Minerva" geborgen AGENDA. HELGOLAND. DE UITSLAGEN. Bier vijl cent per glas duurder Spanje en de defensie van West-Europa Amerikaans superlorl in iee gesfort Deviezensmokkel voor bezoek aan Belgische speelbank ikingen van rd in Uruguay e in de IW ACHTING WATER. Donderdagavond kwam de ge meenteraad van Hoek bijeen onder voorzitterschap van burgemeester A.' F. Hanssens. Onder de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van de ge meente Zaamslag om adhaesie te betuigen aan een door de raad van die gemeente aangenomen motie, wa&roy werd geprotesteerd tegen het besluit van net Centraal Bouw en Woningtoezicht in Zeeuws- V laanderen inzake de uitkering aan mevr. Raaymakers en waarby het toezicht der gemeentebesturen volgens de gemeenschappelijke re- geung op ae linanciën van deze dienst is uitgeschakeld. B. en W. waren hier tegen, doch de raad dacht er anders over en met alleen de stemmen van de wethouders te gen werd besloten wèl adhaesie te betuigen. Goedkeuring was ontvangen voor de' verbouw van de O.L. school, ingewilligd werd een ver zoek van de heer J. de Putter om aan te sluiten op het gemeenteriool in de Molendreef no 3. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot onteige ning van een gedeelte tuin van de pastorie der Ned. Herv. Kerk voor wegverbetering. De voorzitter wees erop, dat dit een gemeentebelang was, daar de toestand op het ogen blik met het drukke verkeer levensgevaarlijk is. De heer Kayzer sprak er zijn verwondering over uit, dat B. en W. ineens tot onteigening wilden overgaan, maar de voorzitter deel de mede, dat onderhandelingen met de kerkvoogdij niets hebben opge leverd. Daarom wil men thans een strook grond ter breedte van 2% m onteigenen. Het voorstel werd verworpen met de stemmen van de heren Kay zer, Tollenaar, Jansen en Vergou we tegen. Een verzoek van de winkeliers om ook gedurende de zomermaan den het sluitingsuur van de winkels te bepalen op 6 uur in plaats van 7 uur, ontmoette by de meeste leden bezwaar. Het werd aangehouden. Tot lid van de huisvestingscom missie werd in de plaats van de heer F. J. de Jonge, die zijn benoe ming niet aannam, gekozen de heer P. de Feijter. Aangenomen werd voorts een voorstel tot het verlenen van een machtiging van B. en W. tot het in huurkoop Uitgeven van huurkoop woningen. Het verzoek van het bestuur der Eerste Zeeuwse Vlassersschool te Koewacht om een extra-bijdrage in de kosten van stichting werd afge wezen. Aan de bijzondere scholen zal voor vakonderwijs een bijdrage van 225,worden verstrekt. De brandweer. De voorzitter sprak woorden van waardering aan het adres van de commandant, die momenteel in het ziekenhuis verblijft. Het materiaal is een groot pro bleem. Een nieuwe spuit kost 15 a 20.000 gulden, daarom zou men be ter een goede dumpspuit voor 4300 kunnen kopen. Ook het slan genmateriaal moet worden uitge breid. Wethouder Scheele is van oor deel, dat grote uitgaven niet zijn verantwoord. Eén spuit is gerevi seerd en de andere verkeert ook in goed staat. Daarmee moeten we het voorlopig maar doen. Andere leden zouden gaarne nieuw materiaal aankopen, maar na langdurige discussies wordt be sloten alles bij het oude te laten. Rondvraag. Bij de rondvraag hadden ver schillende leden opmerkingen over de slechte toestand, waarin vele straten, wegen en rijwielpaden ver keren. De voorzitter zei, dat een en ander de aandacht van B. en W heeft. De heer Scheele zou gaarne zien, dat de grafdelver bij een begrafenis was geüniformeerd. Hierin zal wor den voorzien. De heer Kayzer vond, dat bij iedere begrafenis politie aanwezig behoort te zijn. DINSDAG 3 APRIL HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.16 Orkest; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuwa; 8.15 Gram 9.00 Voor de vrouw; 9,30 Watêrstanidlen9.35 Lichtbaken; 10.00 Voor de jeugd; 90.1)5 Ensemble; 10.40 Koor; 11.00 Voor de vrouw;*11.30 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Gram.; 12.55 Honnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Orkest; 13.55 Gev. programma; 14.48 Orkest; 115.30 Gev. programma; 16.00 Voor die zieiken; 16.30 Ziekenlöf; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Orgel; 18.00 Voor de jeugd1; 18.16 Ork.; 18.45 Sport; 18.54 Causerie; 19.00 Nieuws; 19.15 Actualiteiten; 20.00 De gewone man; 20.12 Opera; 20.50 Actualiteiten; 21.30 Caus- rie; 21.50 Muziek voor blazers; 22.20 Kwartet; 22.34 Causerie; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8J.5 Gram.; 9.00 Morgen wijding; 9.15 Gram.'; 9.30 Lichte muziek; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Gram.; 10.50 Voor de jeugd; 11.00 Zang; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Gram.; 12.30 Mededelingen 112.40 Orgel; 13.00 Nieuws; 13.15 Allerlei; 13.20 Weekoverzicht; 113.30 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Gram.; 16.30 Cause rie; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 16.50 Kinderkoor; 17.20 Dansmuziek; 17.45 Rjegeringsiuit- zerading; 18.00 Nws.; 18.15 Piamo; 18.30 Gram.; 19.00 Causerie; 19.05 Orkest; 19.36 Gram.; 19.45 Voor dracht; 20.00 Nieuws; 20.05 Ac tualiteiten; 20.15 Gev. program ma; 21.15 De antwoordman; 21.30 Allerlei; 21.36 Opera; 22.00 Cau serie; 22.16 Viool; 22.46 Buitenl. overzicht23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BtRUlSiSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram.; 13!00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram.; 16.30 Koor; 16.00 Lichte muziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.19.50 Causerie; 20.00 Hoorspel; 20.45 Gram.; 21.15 Or kest; 21.45 Actualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Amusementsmuz. 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram Het 111 br.t. metende Neder landse kustvaartuig ..Minerva" dat zoals gemeld bij de Franse kust in de buurt van Dieppe schipbreuk leed, zit nog steeds op het strand. Een vertegen' woordiger van Holscher's kust vaartbedrijf N.V. te Rotterdam voor wier rekening het schip in de vaart was, is naar Dieppe ge gaan en van zijn bevindingen zal het afhangen, of er al dan niet pogingen zullen gedaan worden om het schip te bergen. De ka- pitein, S. Wijnholt uit Delfzijl, die met brandwonden in het zieken huis te Dieppe werd opgenomen is aan de beterende hand en in dien zich geen complicaties voor doen, mag hij vandaag het zie kenhuis verlaten. HEIDEN: TERNEUZENLtixor Theater, 8 uur; Biosc. „De vlam en de pijl". Concertgebouw, 8 uur; Biosc. „De ondergang van de Red Wich". MORGEN: TERNEUZENLuxof Theateri 8 uur: Biosc. „Onder het as phalt van New York". Hotel Centraal, Markt, 7.30 uur: Film over „Het leven der ibrjen". Hotel „Des Pays Bas", 8 uur: Propaganda-Kunst- avond de leiding gaf. En het was slechts In modder en water, striemende enkele seconden na de aftrap, dat regenvlagen, struikelend, glijdend een Virtus' speler hands maakte en en weer ópstaand, in alle mogelijke de arbiter naar de fatale stip wees. en onmogelijke posities, hebben de Gort plaatste zich achter de bal en rood-zwarten gespeeld voor wat ze schoot onhoudbaar in (02). Vir- waard waren. Na 90 minuten zwoe- 1 tus kwam er nu ook enkele malen gen hebben ze hun naaste concur- aan te pas en Van Kouteren moest Zondag heeft de door communis ten geleide „Duitse beweging Hel goland" te Hamburg'verklaard, dat in dit weekeinde 13 jonge mensen, onder wie 4 meisjes, op Helgoland aan land waren gegaan uit protest tegen de voortdurende geallieerde bombardementen. Zy hebben de zwart-rood-gouden vlag van Oost en West-Duitsland, de vlag van Helgoland en de vlag van de com munistische beweging voor wereld vrede gehesen. Duitse politie en andere officiële Duitse instanties in Cuxhaven zei den niets te weten van deze nieuwe landing. Regerings- en parlementsleden van Sleeswyk-Holsteii* hebben met Engelse vergunning verleden week Helgoland bezocht en zij hebben later aangekondigd, dat zy in over weging hadden de Britse lucht macht twee gebieden aan te bieden, waaruit een keuze gedaan zou kun nen worden voor een luchtmacht- Defenterrein in ruil voor Helgoland. OMKOPING VAN AMBTENAAR. In hoger beroep werd voor het Haagse gerechtshof negen maan den gevangenisstraf geëist tegen de autohandelaar J. H. H. uit Delft, die door de Haagse recht bank tot zes maanden was ver oordeeld wegens een poging tot omkoping van een ambtenaar. H. had een vergunning voor de invoer van dumpgoederen uit Duitsland willen hebben. Toen hem dit niet lukte, liet hij een ambtenaar van het ministerie van Economisohe Zaken weten, dat de vergunning hem wel 3 a 4000 gulden of een auto waard zou zijn. Voor het hof ontkende H aanvankelijk. Deze ontken ning was voor de advocaat-gene raal aanleiding verhoging van de straf te eisen. Na de eis koos H. eieren voor zijn geld en gaf hij toe, zij het ook gedeeltelijk, dat hij schuldig was. Uitspraak 13 April a.s. TWEE JAAR GEëlST TEGEN P.T.T.-AMBTEN AAR. De 50-jarige L. van L., een Amsterdamse ambtenaar van de P.T.T. met dertig dienstjaren, hoorde gisteren een gevangenis straf tegen zich eisen van twee jaar. De verdachte had in een perio de van enkele maanden op het hoofdpostkantoor van Amster dam telegrammen aangenomen van particulieren, waarvoor hij een geldsbedrag ontving. Bij de verzending verkorte hij dan de tekst, zodat hij een deel van de ontvangen gelden in eigen zak kon steken. Voorts had hij in sommige gevallen, zo hekende hij gewone telegrammen verzonden als brieftelegrammen, hetgeen hem eveneens enig geld oplever de. In totaal heeft hij er enkele honderden guldens aan verdiend. Uitspraak op 13 April. rent in eigen huis een nederlaag toegebracht, waarvan de uitslag zegt, dat aan hun superioriteit geen twijfel bestond. Zeer vele Terneuzense supporters hebben de reis naar Zevenbergen gemaakt om hun favorieten aan te moedigen. Burgemeester Tellegen gaf door zijn aanwezigheid blijk van belang stelling by deze belangrijke wed strijd. Onder een fikse regenbui deed scheidsrechter De Graaf, nadat aanvoerder Buijze de toss had ge wonnen om half drie aanvangen. De eerste aanval kwam van Virtus' linkervleugel, doch de bal ging naast. Een corner op Terneuzens doel werd door Van der Hooft, die de gevaarlijke rechtbuiten Suyker- buijk tegenover zich had, naar Pijcke gedirigeerd, wiens schot evenwel in de handen van de doel man belandde. De eerste hoekschop op het Virtus-doel volgde in de 5e minuut. Hoewel de rood-zwarte halflinie ver naar achter bleef, werden vele ballen in Virtus' ge vaarlijke zone geplaatst. Bij goed samenspel tussen Lauret, Pijcke en Gort moest de Virtus-back redding brengen ten koste van een hoek schop. Deze werd door Gort goed voor het doel geplaatst en het was Sandrini die na 8 minuten zijn club EERSTE KLASSE A. GVAV—Zwolse Boys 20; Sneek Frisia 1TLeeuwardenHSC 62; VelocitasGo Ahead 11; AchillesHeerenveen afg. EERSTE KLASSE C. De VolewijckersVSV 00; HBS SW 34; HaarlemBlauw Wit 2—2; DWV—ADO afg.; KFC-EDO afg. EERSTE KLASSE D. NOADTSC 2—1; LONGA-RBC 0—3; XerxesBW 1—1 (gest.); De BaronieWillem II 14. wenste ontwikkeling van de men taliteit der bevolking geacht. Ook werd erop gewezen, dat de voetbal pools in het buitenland een enorme omvang hebben aangenomen, wel ke maatschappelijk ongewenst is. De justitie zal de strijd tegen de clandestiene pools met kracht voortzetten. De nieuwe minister, mr Mulderije, deelt volledig het standpunt van zijn voorganger. EERSTE KLASSE E. HelmondiaSp.cl. Emma 1—1; HET SPEL MET DE DOOD. De 73-jarige J. S., wonende te Nieuw Helvoet vond Zaterdagmid dag in de duinen een projectiel. Hij nam dit mee naar huis, waar hy met de 17-jarige A. L. trachtte het te demonteren. Omwonenden hoorden plotseling een zware explosie. De 17-jarige L. werd dood aangetroffen. S. heeft beide benen verloren. Zijn toestand is zorgwekkend. Hij is naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam vervoerd. Voor zijn leven wordt ge vreesd. PSV—Limburgia 9—1; Bleijerheide Sittardia 0—0. ZUID. tweede klasse b. RKC—RAC 2—5; AllianceRood Wit 21 (gestaakt). DERDE KLASSE D. RCSDe Zeeuwen 13; Zeelan- diaOostburg afg.; Breskens Middelburg afg. DERDE KLASSE E. VirtusTerneuzen 03 (Terneu zen kampioen)Sluiskil—Corn Boys 52; AxelSteen afg. VIERDE KLASSE G. HoofdplaatIJzendijke afg.; Ro- burHulst afg. (na 10 minuten spelen); IersekePSK afg. ONDERAFDELING ZEELAND. RESERVE EERSTE KLASSE C. Axel 3—RIA 2 4—4. RESERVE TWEEDE KLASSE C. Vogelwaarde 2—Graauw 01 (ge staakt wegens regenRapenburg 2Koewacht 2 48. handelend optreden. De halflinie van Virtus ontwikkelde uit goed samenspel aardige aanvallen, doch de voorhoede schutterde veel en was niet productief. Wanneer in de 20ste minuut De Bock een hoek schop had weggeschonken, was het Lauret die in de 23ste minuut plot seling op de linkervleugel ver scheen, scherp op doel schoot en de doelman de bal fout beoordeel de, waardoor de Terneuzen-aan- hang voor de derde maal kon jui chen. Tot de rust zagen we vele Terneuzense aanvallen, die in de verdedigers evenwel een -struikel blok vonden. 5 Minuten vóór de rust wipte Klouwers de bal listig over de doelman, maar de bal ver richtte een zodanige capriool, dat hij tegen de lat stuitte en terug in het veld kwam. Met Terneuzen in de meerderheid en de zoveelste fik se regenbui kondigde de scheids rechter half time aan. Na de rust was het een waar modder- en waterballet, waarin de thuisclub aanvankelyk meer ten aanval trok. Doch na 15 minuten nam Terneuzen het heft in handen en toonde een overwegende meer derheid, zonder dat deze evenwel in doelpunten werd uitgedrukt. En voor Van Kouteren zou de wed strijd niet volledig zyn geweest, in dien hij niet een schitterende safe had verricht met z'n in iedere wed strijd traditionele „snoeksprong", n.l. 5 minuten voor 't einde, waar door hy Virtus' kans op het redden van de eer in rook deed opgaan. Op de verdere gebeurtenissen, welke dit kampioenschap tot ge volg had, komen wij in onze volgen de editie nader terug. SluiskilCorn Boys 52. Reeds na 17 minuten had Sluis kil gisteren tegen Corn Boys een 4—0 voorsprong, waarmede de grondslag was gelegd voor een verdiende overwinning. Direct na de aftrap nam de thuisclub het spel in handen en doelwachter Donze werd tot twee maal toe aan de tand gevoeld. Na 5 minuten was het de Sluiskilse rechtsbuiten Overbeeke die de bal goed vrij speelde en met een pracht schot zijn club de leiding gaf (10). Na de aftrap waren de gastheren weer terug en de links buiten A. Lafort bracht de stand op 2—D. Spoedig daarna kwam Sluiskil weer aan bod met een goed opge zette aanval over de linkervleugel. H. Jansen werd door W. Jansen in het beruchte gebied gehaakt, wat niet aan het oog van de scheids rechter was ontgaan. De strafschop werd door H. Lafort in een doel punt omgezet (3—0). In de 17e mi nuut bracht de Sluiskilse rechts half de stand op 40. Corn Boys kwam er daarna wat beter in. Even voor de rust werkte de Sluiskilse verdediging niet voldoende weg, waarvan Veenstra een dankbaar gebruik maakte om de stand op 41 te brengen. Hoewel de Com Boys er alles op zette om de achterstand in de twee de helft te verkleinen, telkens won de Sluiskilse verdediging en in laat ste instantie Lafort, die zijn doel keurig verdedigde. Met nog 2 minu ten te spelen wist Overbeeke op keurige wyze de bal vry te spelen en met een goed gericht schot bracht hy de stand op 52. Een voor Sluiskil volkomen ver diende overwinning. Om het wereldkampioenschap. De achtste party in de tweekamp tussen Botwinnik en Bronstein om het wereldkampioenschap schaken werd na 40 zetten afgebroken. Vandaag zal de partij worden voortgezet. De stand is thans Bot winnik 4 punten plus 1 afgebroken partij; Bronstein 3 punten plus 1 afgebroken party. Het bier wordt met onmid dellijke ingang duurder. Dat is de mededeling, die het Centraal Brouwerij Kantoor in overleg met de Bedrijfshoreca Zondagmiddag heeft bekend ge maakt. In volkszaken zal de prijs per glas voor zwaar bier met cir ca 5 cent verhoogd worden (af hangende van de grootte van het glas). Betreffende deze verhoging van de prijzen per glas in de hotel café-restaurant-bedrijven zullen door de Bedrijfshoreca, na over leg met belanghebbenden, nog nadere adviezen worden gegeven. In slijterijen en winkels zal een fles zwaar bier van 45 centiliter van 36 tot 40 cents worden ver hoogd. De Spaanse ambassade te Rome heeft de bsridhten, als zou de Spaanse minister van Buitenland se Zaken, Artajo, Amerika verze kerd hebben, dat Spanje troe pen voor de defensie van West- Europa zou leveren als Amerika wapens zou verstrekken, „volko men onjuist" genoemd. In een 'desbetreffend communi qué wordt gezegd, dat er in bet geheel geen besprekingen zijfei ge voerd tussen Artajo en die Ameri kaanse ambassade. De stand in deze Afdeling is thans geworden Terneuzen 17 15 2 0 57—15 32 Axel 18 8 6 4 5041 22 Virtus 16 9 3 4 40—29 21 BSC 19 9 3 7 5241 21 VES 19 9 3 7 5244 21 Corn Boys 16 8 0 8 44—40 16 Clinge 17 6 3 8 3241 15 Sluiskil 17 6 1 10 3947 13 RKFC 17 6 0 11 3948 12 Steen 18 4 4 10 32—54 12 RIA 16 0 5 11 20—57 5 „Tsjonge, commissaris, idteut is brutaal. We moeten er als de gesmeerde keistenen heen. Buitenvreugd is nog een end weg en het begint al donker te wonden". iDokie raakte opgewonden. „Zou je dénken, dat het ver standig is nu al te gaan? Toen ik zo jong was als jij, was ik ook altijd zo baastig gtihakerd, zo hakig gebasterd bedoel ik, wou ik ook altijd de dingen gauw, gauw doen, maar ik heb geleerd i-n de loop der jaren, dat je eerst kalm moet overleggen „Ja maar, commissaris, we heb ben geen minuut te verliezen, we hadden er eigenlijk al moeten zijn, het is bijna avond", riep Dokie Durf, trappelend van ongeduld. „Nou als je denkt, dat het beter is, kunnen we er wel heengaan..." en de commissaris belde. Daarop kwamen er twee grote rechercheurs binnen met het pro ces-verbaal van de ontvoering. Breeduit gelastte ze de auto voor te rijdrn. „En", zei hij, „haal even gauw op de hoek een zakje pepermunt ballen, zo'n kleintje, ze weten het wel". „Jewel, commissaris''.zeiden de rechercheurs zonder een spier van hun gezicht te vertrekken. „Dat zijn lekkere'5 zei Breeduit tegen Dokie. „Moet je ook eens proberen". „Ja, ja", zei Dökie. „Hebt U wel een wapen bij U"? „Een wapen,, ja natuurlijk, wat dacht je, zou een gewoon pistool genoeg zijn of dacht je misschien een mitrailleur? Nee, handgrana ten, die moeten we hebben". „Och wel ne^, een revolver is genoeg", zei Dokie. Toen ze dan eindelijk op weg gingen, begon het inderdaad al donker te worden. DE VOETBALPOOLS. Zoals gemeld was een der laatste beslissingen, welke mr Struycken als minister van justitie nam, het afwijzen van onderscheidene aan vragen, welke op het departement waren binnengekomen, ten doel hebbende officiële vergunningen te verkrijgen voor het exploiteren van voetbalpools. Naar wij thans vernemen, heeft minister Struycken overwogen, dat er uit practische overwegingen wel iets te zeggen zou zyn voor wette lijk geleide voetbalpools. Hij heeft echter tegenover deze aspecten de morele gesteld, die ertegen pleitten. Bij het afwegen van alle argumen ten pro en contra gold de minister vooral de sterk gefundeerde opinie van de Kon. Ned. Voetbalbond. Deze wees op het grote belang de sport gezond te houden en geen stelsel toe te laten, dat de uitslag van een wedstrijd vóór alles en het sportieve gebeuren op de achter grond stelt. Deze verschuiving van de belangstelling werd een onge- Een Amerikaans guperfort, op weg naar Korea, is Donderdag ten Z. W. van Korea in zee gestort. De bemanning van een ander si'perfort zou boven de plaats van de ramp twee reddingsvlotten hebben waargenomen. Vijfentwintig vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten zoeken het gedeelte van de Gele Zee, waar het vlieg tuig is neergestort, af. Vrijdag heeft een schip geseilad, dat het de plaats haJd! bereikt, waar -het superfort zich volgens de laatste berichten bevond. j Tegen 25 personen uit Amster dam, Utrecht, Amersfoort en Maastricht werd enige tijd gele den een vervolging ingesteld we gens deviezensmokkel. Met auto's van een garage te Maastricht zouden zij gratis naar Spa en Chaudfontaine zijn gebracht, waar zij op de speelbanken door het storten van geld fiches in ontvangst konden nemen. De ze ven voornaamste verdachten zul len Donderdag a.s. terecht staan voor de economische rechter te Maastricht. De fiscale recherche heeft het onderzoek reeds begin 1950 inge steld. Het bezoek aan de speel banken te Spa en Chaudfontaine dateert reeds van vóór de oorlog en was toen met geen enkele be paling in strijd. Naderhand kwam men echter in conflict met de deviezenvoorschriften en sedert 1946 breidden zich de bezoeken aan de speelbanken aanzienlijk uit. In de loop van het vorig jaar kwiam er weer een kentering en men kan thans wel zeggen, dat er geen muziek meer in zit. Het totaal bedrag aan devie zen, dat hierdoor aan ons land werd onttrokken, wordt geschat op 20.000. 5 regels 75 cent., ;t.; minimum per immer, of: Adres ieer. amiddags 2 uur l heeft te Buenos •teld over de be- hij in Uruguay lij zei dat de pre- and de wens had at er een proef- iederlandse land men, te beginnen in de nabijheid Este op 150 km ït aan deze emi- ïkere vorm voor- -lenen, die in de uime periode te len kunnen wor- it, dat er een Ne- ayse bank tot vereenvoudiging sverkeer. de prins een in- t voorgelegd aan- lit Nederland van de industrie in lan is aan de be- ;ie te Den Haag doorgezonden, in Uruguay, Mat- schonk de prins volksdansen voor- Ijl doet veel aan ten. TERVIEW MET INS BERNHAKD. er van het A.N.P. een interview ge- Bernhard na diens isident Peron. De lat Peron veel be- ellen in goede sa- et Nederland. Bij de prins aanroerde, inse president on- itreffende minister saak diepgaand te Bernhard was de esteld op de komst scheepsbouwtech- igryker echter was in de president, dat g de levering van ndse tankschepen ns. Voorts vertelde lat Peron hem had ;rote prijs stelde op g van de spoorwa- e van 200 millioen teld zyn bij Werk- dat de Argentijnse t algemeen de na- log grotere samen- ;derland op elk ge- s Bernhard, dat hij het nieuwe straal- zou laten vliegen, alka" nog niet vol- vikkeld. Peron ver vliegtuig een snel- ruim 1000 km per -d besprak nog an- net de president, kort goede resulta- wacht. Alle minis- 'endige gesprekken in het gevolg. Ook sen prins Bernhard ron werd geheel in ierd. tiek, waarin de kverenigingen zijn gd. dt zijn de voor in der voorstellen: imen van verdere door de industrie verhoging van >or haar rekening at de winsten da- n 85 pet. van die eest winstgevende tot en met 1949; tellen van 30 Juni datum voor loons- taan brengen van .1 voedsel door be de pariteit voor eten op het ni- anuari j.l. aor het K.N.M.I. te l van Donderdag- nderdagavond. er wind. ewolking met flin- en voornamelijk van het land en- buien. Meest ma- e wind. Ongeveer raturen als gister. G 6 APRIL. grote i amines. De stroom van immigranten verplaatste personen, Britse immigraoiten en Nederlandse is te groot in verband met de veel te geringe hui/ves tings mogelijk heden. Dit betekent, dat grote families, die uit Nederland willen emigreren, nog enige maanden zuilen moeten wachten, totdat meer accomodatie gevonden is. de Senaat" uit, dat het Congres liet zenden van de 4 divisies dient goed te keuren, Zy „verzoekt" de president de goedkeuring van het Congres te vragen voor vendtere troepenzen- dingen, maar verplicht hem daar toe niet. De stemming wordt als een overwinning voor de regering beschouwd Nederlandse betalingsbalans zal weerspiegelen. Men acht het niet uitgesloten, dat dit tekort bij voortduring van de Westduitse importstop van de geraamde an derhalf milliard tot minstens twee milliard zal stijgen. Het af sluiten van Duitsland zal zich im mers ook in het Nederlandse han delsverkeer met andere landen doen gelden. Zal het bij deze van de vrije landen der wereld, die enig is in de geschiedenis. Het is duidelijk geworden dat militaire weerbaarheid noodzake lijk is voor het voortbestaan van de democratische naties. Onze Atlantische gemeenschap bouwt thans haar noodzakelijke defensie op om haar vrijheid en democratische idee te bescher men. zou het niet mogelijk zijn ge weest de resultaten van de laat ste twee jiaren te boeken. De opofferingen, die we ons ten behoeve van de defensie moe ten getroosten, beïnvloeden in ernstige mate en op verschillen de manier de economische voor uitgang van onze bondigenotenen van ons zelf. Niettemin vertrouw ik. dat wij riet aruitste venteer worm: ne- öen verwacht langs de weg van Soesterberg over Utrecht, Den Bosch, Tilburg en Roosendaal naar Bergen op Zoom tussen 10 uur des morgens en 8 uur dies avonds en op 6 April langs de wegen UtrechtDen Bosoh en Bergen op ZoomTilburgVuight over Boxel naar Oirsch-ot tussen 18 en 24 uuir. v.m. njn. 1.55 2.16 2.30 2.51 3.10 3.31 3.20 3.41 walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder April 5 6.08 19.19 5.44 18.30 6 6.06 19.20 5.54 19.47 7 6.04 19.22 6.05 21.04 8 6.02 19.24 6.18 22.21

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3