UIT DE PROVINCIE BINNENLANDS NIEUWS DOKIE DURF óe slimme speurder --MH m Auto door een trein gegrepen 3 doden en 1 zwaar gewonde WAT BRENGT DE RADIO? SCHAKEN SPORTNIEUWS Verenigingsdrukwerk 20 10°/o PUDDING! CHOC. PUDDING! KOFFIE EN THEE s Eerste bericht Colorado- keverbestrijding 1951 TERNEUZEN BIERVLIET. Briise oorlogsschepen naar Abadan (Perzië) Terechtstellingen in China J AGENDA. GOES. KOEWACHT. OOSTBURG. OVERSLAG. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. Van^Falkenhausen fn Duitsland NOORSE SNEEUW NAAR LONDEN U koopt voor krijgt gratis Spar-zegels Dus: U bespaart Pudding saus per lies 30 ct 250 gram MACARONI 32 cent KOEKJES SNOEPJES r Wbeneiflagmiddag even over half twee is op de onbewaakte overweg bussen Gouda en Zeven- buizen.Moerkapel'.e 'n auto door een uit Groningen komende Die sel-expres gegrepen. Een gedeelte van dc trein ont spoorde. Drie inzittenden van de auto werden gedood, één zwaar ge wond. De treinbestuurder werd licht gewond. De lijn van Gouda naar Den Haag is over één spoor versperd. Het niet ontspoorde gedeelte van de dieseltrein is naar Gouda te ruggesleept. Een andere trein heeft de reizigers overgenomen. In de auto bevonden zich de 39-jarige koopman in vogelvoer, pluimvee enz. K. K. uit Boskoop, zijn 37-jarige zwager A., even- GEVONDEN VOORWERPEN. TERNEUZEN. Omtrent de hieronder vermelde gevonden voorwerpen zijn inlich-, tingen te bekomen bij de daar achter vermelde adressen. Paar wollen dameshandschoe nen, Dingemanse, Axelsestr. 3; gele leren handschoen, M. J. Wit te, Steenkamplaan 85; paar kin dergymnastiekschoenen, T. Per- daan, Nieuwstr. 42; kinderdrie wieler, J. Michielsen, Nieuwe- diepstr. 67; sjaal, J. J. Beeldens, Tholensstr. 38; kammetje met kinderportemonnaie, Van den Hengel, Kanaalweg 6, Sluiskil; paar kinderwantjes, R. van der Goes, Markt 13; baret, Korstanje, 2de Verbindingstr.; grijs bruine dameshandschoen, J. de Theije, Axelsestr. 59 b; kinderwant, C. Michielsen, Klaassenstr. 11; jon ge bruine hond, Ziekenhuis, Axelsestr.; 16 spaarzegels, A. F. de Jonge, Tholensstr. 28; groene vulpen, Van der Welle, Nieuwe- diepstr. 56; padvindersriem, A. Vinke, Dijkstr. 25; rood kinder handtasje, M. de Bruijne, Heren gracht 3; p. zwarte gymnastiek schoenen, I. van Breda Vriesman, Herengracht 11; lederen heren handschoen, H. Helmendag,- Ka naaldijk 67; combinatietang, J. Vreeke, Tulpstr. 16; 12 cent, A. Geertsema, Hendrikstr. 7; lichte gebreide want, M. de Doelder, Kazernestr. 8; sleuteltje, bril, kinderregencape, snoer, kralen, sleutel, kinderwant, grijze kin derwant, paar kinderwanten (kl. groen-rood-wit), witte muts, p. gebreide wanten, reservewiel m. band, schoolatlas, portefeuille, sleutel, witte wollen wantje, bl. sjaal, portemonnaie, wit wollen dasje, zwarte want, rode dop, br. lederen handschoen, groen man telbandje, wollen kinderwantjes, boodschaptas, bril, geblokte das, paar zwarte wollen dameshand schoenen, wollen handschoen, dop v. benzinetank, blauwe kin- derwant, sleutel, paar blauwe wanten, sleutel, zwarte linnen band m. aanhangende balletjes, aan het bureau van politie te Temeuzen. VRIJDAG 30 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Water standen; 10.00 Causerie; 10.05 Miorgenwjjding10.20 Gram.; 10.30 Voor de vtouw; 10.45 Piano; 11.00 Voordracht; 11.20 Gram.; 12.00 Lichte muz.12.30 Meded.; 12.33 Piano; 12.45 Sport; 13.00 Nieuws; 13.15 Allerlei; 13.20 Orgel; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Gram.; 14 40 Voordracht; 15.00 Gev. program ma; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Kwartet; 17.20 Oawscrie; 18.00 Nws.; 18.15 Felici taties; 18.45 Denk om de bocht; 19.00 Meisjeskoor; 19.15 Pr ijzen- praatje; 10.30 Causerie; 19.50 Be richten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boek bespreking; 20.15 Koor; 20.35 Oauiserie; 21..00 Verzoekprogram ma; 21.40 De ducdalf; 22.00 Rui- tenl. weekoverzicht; 22.15 Gram.; 22.40 Causerie22.45 Gebod; 23.00 Nieuws; 23.15 Causerie; 2330 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws: 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8 00 Néuws; 8.16 Gram.; 10.05 Ork.; 10.45 Gram.11.00 Voor de zie_ ken; 11.40 Koor; 12.00 Angslusj 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen- 12.33 Piano; 112.56 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Actualiteiten- 13.28 Orkest; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Piano; 14,50 Gram.; 16.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Koor; 17.45 Zang; 1)818 Causerie; 18.30 Orkest; 18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 1915 Regeringsuitzending; 10.35 Piano; 19.48 Overwicht; 20.00 Nieuws- 20.05 De gewone man; 20.12 Ork.; 30.30 Actualiteiten; 21.00 Voor de jongeren; 21.30 Gram.; 21.50 Bra bants halfuur: 22.20 Orkest; 22.45 Gebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Dans muziek, BRUSSEL Vl.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Orkst; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 15.00 Operette; 16.00 Gram.; 16.30 Lich te muziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Orgel; 18 10 Voor dacht; 18.20 Gram 18.30 Voor de soMaten10.00 Nieuws; 19.30 Film; 19.50 Causerie; 20.00 Film muziek; 20.15 Orkest; 22.00 Nws 22.16 Jazzmuziek; 22.45 Opera. eens uit Boskoop, en zijn oudste twee jongens. De heren K. en A. en een der jongens werden op slag gedood. De jongens waren de oudste zoons van K. De koopman zou Vrijdag a.s. veertig jaar zijn ge worden. De stoffelijke overschotten zijn overgebracht naar het ziekenhuis in Gouda. Het zwaar gewonde jongetje is overgebracht naar het Diaconessenhuis in Gouda. De toestand van de knaap is ernstig. De dokter heeft echter nog hoop. Naar men van de zijde der Ne derlandse Spoorwegen nader me dedeelde, is er géén gedeelte van de diesel-exprestrein ontspoord, zoals aanvankelijk werd medege deeld. De oorzaak van de ver sperring van de lijn was dat de diesel voor onderzoek door de politie was vastgehouden. Om 16.48 pas was het treinstel in Gouda teruggekeerd. De verongelukte auto was een vrachtauto beladen met eieren en kippen. Het voertuig was het eigendom van K. Om het Wereldkampioenschap. De afgebroken zesde partij is Woensdag uitgespeeld en door Botwinnik gewonnen. De stand is thans gelijk: Botwinnik 3 pnt, Bronstein 3 pnt. Na uitvoerig overleg tussen de dantenziektenkundige Dienst en ie Stichting voor de Landbouw ;al dc bestrijding van de colora- okever dit jaar door deze in stanties in onderling overleg A-orden geregeld. In het bijzon- Ier zullen de districtscommissies van de Stichting hierbij een ac tieve rol spelen en fungeren als schakel tussen de controleurs van de Plantenziektenkundige Dienst en de verbouwers van lardapipelen. Evenals vorige jaren berust de bestrijding op art. 2 van de Co- loradokeverwet (zgn. verdel- iingswet), luidende: „Elk gebruiker van een per ceel, waarop zich coloradokevers bevinden, is verplicht deze zo goed mogelijk te verdelgen". Waar de bestrijding niet op tijd of onvoldoende wordt uit gevoerd, zal de districtscommis sie alle beschikbare middelen aanwenden om alsnog te berei ken, dat de verdelging van het chadelijke insect plaats heeft, vóór dit met het oog op de ont wikkeling der larven of kevers te laat is. Er wordt verwacht, dat daardoor minder tot verbali sering behoeft te worden over gegaan. De Plantenziektenkundi ge Dienst zal ook dit jaar in het algemeen geen individuele waar schuwing geven. Bij grove nala tigheid zal direct proces-verbaal worden opgemaakt. Men zorge dus voor een afdoende bestrij ding. De vorming van spuitcombina- ties of -coöperaties kan zeer be vorderlijk zijn voor een afdoende bestrijding van de coloradokever. Alle pogingen daartoe" kunnen op volledige steun en medewerking van bovengenoemde instanties rekenen. Het Griekse s.s. Virginia vlotgekomen. Het Griekse s.s. Virginia, dat Dinsdagavond laat bij Terneuzen aan de grond is gelopen, is gis terenmorgen te 3.30 uur met 8 Belgische sleepboten vlotgetrok- ken. Het schip heeft zijn reis naar Antwerpen voortgezet. Schoolvoetbal. Gisteren werden onder wel gu re doch overigens gunstige weersomstandigheden schoolvoet- balwedstrijden georganiseerd met de volgende resultaten: A.B.S. (Ambachtsschool) 2 A.B.S. 3 0—3; Openb. Lyceum 2 Openb. U.L.O. 22 (Na het ne men van de voorgeschreven strafschoppen werd de Openb. U.L.O. overwinnaar); A.B.S. 2 Openb. Lyceum 2 31; A.B.S. 4 AB.S. 2 2—0; A.B.S. 3—Openb. UL.O. 1 0—3; A.B.S. 3—A.B.S. 4 3—2. De Openb. U.L.O. en A.B.S. 3 hebben zich in de finale geplaatst, die Vrijdag te Axel plaats vindt. In memoriam. Dinsdag j.l. overleed in de leef tijd van 54 jaar in het sanatorium ,De Klokkenberg" te Tilburg de heer De Vogelaar, wethouder de zer gemeente. Hoewel de heer De Vogelaar reeds in Nov. 1949 in bet St. Anthoniusgesticht te Oost burg ter verpleging werd opgeno men en enkele maanden geleden naar „De Klokkenberg" werd vervoerd, is dit overlijden nog onverwachts gekomen. De heer De Vogelaar was voor- EEN DODE EN 6 GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING. Op de rijksweg s-Hertogen- bosoh-Boxtel nabij café „De Ket ting" reed Woensdagmorgen om- treeks 11 uur een uit de rich ting 's-Hertogenbosch komende luxe-auto, waarin 7 personen varen gezeten, in volle vaart te- jen een uit de richting Boxtel comende trailer van de firma J. Dekker te Wormerveer. Men ver moedt, dat de bestuurder van de ïuto de trailer, die een zijweg wilde inslaan, niet tijdig heeft opgemerkt. Alle inzittenden wer den ernstig gewond. Twee der slachtoffers, de bestuurder P. J. M. Schut en L. Slaghek, beiden woonachtig te Naarden, werden overgebracht naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch, waar de 21- arige Schut enige uren na aan komst is overleden. De vijf ande- -e gewonden werden overge bracht naar het Sint Liduinazie- kenhuis te Boxtel. De gewonden zijn de heren F. Sorel, G. en P. iredius en de dames A. M. van drven Dorens en P. Witteveen. Hun toestand is zodanig, dat geen levensgevaar meer aanwezig vordt geacht. De burgemeester van Boxtel en de Officier van Justitie bij de rechtbank te Den Bosch waren kort na het onge val op de fatale plek aanwezig. AUTOBUS REED IN RIVIER Gisteren is een N.F.M..(buis (Ne derlandse Traanweg M^jt) van de dienst Drachten—Snedk ün een ri viertje gereden. De autobus ikantelde niet en doordat het dak nog boven water "ltstak kondlen de 5 passagiers en de ohauffeur via het noodiuLk op het dak van de (bus klimmen. Een boerenknecht 'bracht (hen met een bootje naar de wal. Het ongeluk gebeurde nalbij Drachten waar de weg 'n bocht neemt vlak De Britse admiraliteit heeft bekend gemaakt, dat twee Britse oorlogsschepen, de „Flamingo" en de „Wild Goose", naar Aba dan aan de Perzische Golf zijn gezonden. Deze twee schepen vormen met het fregat „Wren" het Britse eskader in de Perzi sche Golf. Naar aanleiding van geruchten dat deze schepen naar Abadan zijn gezonden om de Britse olie- belangen te beschermen, ver klaarde de admiraliteit: „Het zenden van deze schepen heeft geen bijzondere betekenis. Het staat in geen onmiddellijk ver band met de gebeurtenissen in het Iraanse oliegebied. Het es kader heeft de opdracht zich zo nu en dan naar de Perzische Golf te begeven om over de Britse belangen in dit gebied te wa ken". In Hongkotig van communisti- seihe zijde ontvangen berichten hebben Woensdag onthuld, dat op Paaszondag een groot' aantal „conitra-revolutionnairen" in Pe king is terechtgesteld. De berichten zeiden> dat de te rechtstellingen in opdracht van het militaire controle oomité wer den Uitgevoerd. Het persbureau „Nieuw China" 'heeft gemeld, datzich onder de terechtgestelden leidende contra- revolutionnairen, saboteurs, leiders van geheime bcweg'ngen en voor malige nationalistische ambtena ren bevoniien. Veleto werden doodgeschoten op openbare pleinen, aldus het pers bureau, waar tienduizenden de te_ rechtstellingen, bijwoonden. vocir l:"ie brug over de Drait. Ver moedelijk door een defect aan de stuurinrichting heeft de chauffeur de bocht niet kunnen nemen. BEURTSCHIP OP IJSSEUMEER GEZONKEN. Op het IJselmeer is een beurt schip van de Amsterdamse rede rij Koppe, het m.s. „Bornstroom" (geen stoomschip, zoals eerst vermeld), ter hoogte van de dijk waar straks Flevostad komt te liggen, door nog onbekende oor zaak gezonken. De zeven opva renden, de schipper met zijn vrouw en drie kinderen, de stuurman en een matroos, zijn door een inspectiebootje van de „Muz" (maatschappij tot uitvoe ring van Zuiderzeewerken) ge red. De „Bornstroom" was met beurtgoederen uit de hoofdstad vertrokken. Aangenomen wordt, dat het scheepje door het slechte weer in moeilijkheden is ge raakt. JONGEN DOODGEREDEN Ben 8-jarige jongen, die in de Egelantierstraat te Amsterdam op de verbind ingsstang tussen een vrachtwagen en iele aanhanger wilde klimmen, toen de wagen reeds reed, viel en geraakte met zijn hoofd onder de achterwielen. Hij overleed vrijwel onmiddellijk. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. Een felle brand heeft gisteren een grote loods van de vlasfa briek Wed. Barendregt aan de Rijsdijk in de as gelegd. Enkele arbeiders van die fabriek er werken 16 man hadden buiten werk verricht, maar moesten voor het slechte weer naar bin nen vluchten. Daar begonnen ze aan andere werkzaamheden en 3 hunner zetten op de zolder van de loods de daar staande vlaszwen- gelmachine aan. Plotseling be merkten zij, dat er vlammen uit de machine sloegen, vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting. De vlammen deelden zich spoedig mede aan het omringende hout werk en een kleine voorraad vlas, die daar opgeslagen lag. Aan blussen viel niet meer te denken en de werklieden moesten ijlings de vlucht nemen. Hoewel de brandweer met groot materiaal kwam aanrukken, spoedig met de blussing begon en acht stralen op de vuurhaard wierp, kon zij niet voorkomen, dat de gehele schuur die 19 m lang is, afbrandde. Bin nen een uur was het pleit be slecht. Er bleven slechts enige kale muren over die men, om on gelukken te voorkomen, moest omtrekken. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De waarde van de verbrande machines wordt op 40.000 ge schat, die van het verloren gega- ne vlas op ƒ25.000. Verzekering dekt echter de schade. Het werk zal gedeeltelijk in de nog reste rende loods worden voortgezet. STOPZETTING VERBOUWING ZONDER VERGUNNING. Zoals men zich herinnert, heeft de Sociaal-Economische Raad on langs een tweetal panden aan de Bezuidenhoutseweg te 's-Graven- hage aangekocht voor de huisves ting van dat college. Men is kort daarop begonnen deze panden te verbouwen. Naar wjj yernemen is deze ver bouwing van hogerhand stopge zet, aangezien een vergunning daarvoor niet was verleend. SPREEUWEN VEROORZAAKTEN ONGELUK. Boven het Naardermeer vloog gisterenavond een grote zwerm spreeuwen en vele automobilis ten hadden hun wagens langs de kant van de weg gezet om dit schouwspel gade te slaan. De mo torrijder G. uit Amersfoort, wiens aandacht ook door de spreeuwenzwerm werd getrok ken, lette niet op de geparkeerde wagens met het gevolg, dat hij op een van de auto's inreed. Met een gebroken been en verwondingen aan zijn gezicht werd hij per zie kenauto naar Amersfoort ge bracht. VIJF KOEIEN DOOR ETEN VAN VERGIFTIGD VEEVOER GESTORVEN. Bij de veehouder H. te Beets (N. H.) zijn vijf koeien gestorven door het eten van ondeugdelijk veevoer. H. had met nog andere veehouders een partij krachtvoer gekocht van een verzekerings maatschappij. Dit krachtvoer was bij een auto-ongeluk te water ge raakt tegelijk met zakken kunst mest. De kunstmest is toen ge deeltelijk opgelost in het water en heeft het krachtvoer vergiftigd. HEDEN: TERNEUZENCafé „Du Com merce", 2 uur: Openbare ver koping van een woonhuis met aanbehoren en erf aan de Lan ge Kerkstraat. -v- Hotel Des Pays Bays, 8 uur: Lezing met ïichtbeeMen over „Het heelal der melkwe gen", Z.V.U zitter van de P.v.d.A. te Biervliet en sinds 1939 raadslid om in 1945 als wethouder te worden be noemd. Voortgekomen uit de oude S.D.A.P., waarvan hij in de ze omgeving jarenlang de spil v/as, bekleedde hij behalve de reeds genoemde, nog tal van functies; zo was hij sedert jaren penningmeester van de landarbei- dersbond, federatie West Zw.- Vlaanderen, en had hij zitting in de Stichting voor de Landbouw in West Zw.-Vlaanderen en in de commissie Noordwet-Drees. De begrafenis zal morgenmid dag te 3 uur op de algemene be graafplaats plaats vinden. Uitvoering. De padvindstertjes van Cad- zand gaven onder leiding van dokter en mevr. Timmer een uit voering in het voormalige arbei derslogeerkamp „Willem Beu- kelsz." Dokter Timmer opende de avond, waarna mevr. Timmer de kinderen inleidde. De jpadvind- stertjes begonnen met een keurig défilé van achter uit de zaal en presenteerden zich met vaandel en trommels. Een aardig vlot pro gramma werd afgewerkt, waar van we vooral het lintenspel en de notenbalk even apart willen vermelden. Na de pauze werd opgevoerd „De Sneeuwkoningin", 'n sprook je in 5 bedrijven. Er werd prettig en vlot gespeeld. Aan het geheel was dan ook zeer veel zorg be steed. Zuster Wijna, de leidster der meisjesclub te Biervliet, dankte de Cadzandse padvindstertjes, waarna deze geslaagde avond met het Wilhelmus werd gesloten. Rangeerder onder goederen trein. Woensdagmorgen om 7.45 uur is op het stationsemplacement te Goes de 26-jarige rangeerder J. de Jonge uit Lewedorp onder 'n rij dende -goederentrein geraakt. Zijn beide benen werden afge reden. D,e Jonge, die op de treeplank stond, is waarschijnlijk doordat hij wat te ver naar .buiten hing, in aanraking gekomen met een wa terpomp, die tussen twee ispoorba- Inen staat. Hij kreeg een klap en viel onder de trein, waarbij hij drie assen over zich heen kreeg. Voor het leven van De Jonge ciie gohuwf:! is en geen kinderen heeft, wordt gevreesd. Verbrand. Een ernstig ongeluk had plaats met het kindje van de S., waarbij het knaapje ernstige brandwon den opliep. Onmiddellijk werd een geneesheer gewaarschuwd, die het kindje in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis moest overbrengen. 4 Stierenkeuring, Deze verplichte stierenkeuring kenmerkte zich door een zeer ge ringe aanvoer. In Klasse I was slechts één stier vertegenwoordigd. De kwa liteit van Klasse II was, volgens de jury, goed te noemen, terwijl die van Klasse III maar matig was. Klasse I, stieren geb. Oct. 1949 Jan. 1950: 2e pr. Willem van Corrie 540490 R.V.J.V., eig. A. J. VerhageHoste, Schoondijke. Klasse II, stieren geb. 1 Jan. April 1950: la pr. Ferdinand 536859 R.V.J., eig. Adr. Risseeuw, Cadzand; lb pr. Leo R.V.J., eig. P. Kools, Zuidzande; 2e pr. Frans V R.V.J.V., eig. Gebr. Van Gijs, Groede; 3e pr. Nico II 32067 S, eig. A. A. Bonte, St. Kruis. Klasse III, stieren geb. 1 Apr. Juni 1950: 2a pr. Adelbert 577624 R.V.J., eig. Gebr. Van Gijs, Groe de; 2b pr. Iwan 569182 R.V.J., eig. Cam. Dierikx, Schoondijke; 3a pr. Jan v. h. Paviljoen R.V.J.V., eig. G. F. Moddede Milliano, Oostburg; 3b pr. Floris 574563 R.V.J.V., eig. Gebr. Van Gijs, Groede. Op het terrein van de keuring waren o.m. aanwezig de heren dr Wagenaar, directeur v. d. Prov. Gezondheidsdienst en ir Harmsen, Rijksveeteeltconsulent, terwijl ook burgemeester mr Hoekzema een kijkje kwam nemen. Koningschieting. Alhier werd ter gelegenheid van de jaarlijkse teerdag de ko- DOKIE DURF Ddkle was lin de allerbeste stemming en vond, dat hij het met de wereld en met zich zelf nogal had getroffen. Terwijl hij het pad' naar de stad afliep, dacht hij met veel plezier terug aan alle avonturen, die hij zoal had ibeleefd en waarbij hij toch maar aardig voor de dag was gekomen. Nee, z°-g nou zelf! Toen met die duistere geschie denis van dat kostbare halssnoer hal hij de boel toch maar netjes opo-oknapt. Het was niets voor hem om zich zelf in de hoogte te steken, maar hij kende toch eigenlijk' geen angst. Nc/u ja, midden in een haehehik avontuur, had hij wel eens een kriebelig gvoel ergens in de buurt van zijn maag, maar toch niet om te zeggen, jé, jé, wat j aan te kijiken. bang is die Durf nouHij Een afschuwelijk geknars van remmen deed hem hardhandig u;t zijn tevreden gepeinzen opschrik ken en toen hij zich zelf weer bij elkaar had geveegd, merkte hij, dat hij al miiddcn'in Torenhoog was en wel naast een politieauto. Van achter het stuur zat zijn vriend de brigadier hem grijzend van zijn ene oor naar het andere ningschieting gehouden door de schuttersvereniging „De grens- schutters", Overslag. Aan de wed strijd namen 44 leden plaats. De koning werd afgeschoten door Al- fons van Hoecke alhier. Deze werd hiermede als koning 1951 uitgeroepen. Op de 2e schieting was het ook A. van Hoecke, die zich een ware koning toonde om de hoogvogels af te mikken. Hij wist hierbij de hoogvogel en 1 zij vogel te raken alsmede een klei ne premievogel. Een dergelijke prestatie is in deze vereniging nog niet voorgekomen. Na de schieting werd een maaltijd aan geboden aan alle aanwezige leden. Ook later in de avond vond nog een gezellig samenzijn plaats. Uitslag prijsschieting. In het café bij A. Hillaert werd een prijsschieting gegeven waar aan 60 schutters deelnamen. De uitslag was; hoogvogel M. Ver- plancke; zijvogel M. Verplancke; zijvogel R. Vos. Op deze wedstrijd werden alle vogels afgeschoten. Uitslag aanbesteding. Voor de heer A. van Looy verd aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Nassaustraat te IJzendijke. Ingeschreven werd door: Fa Spraners, Breda ƒ44.480; C Soulimans, Hoofdpl. 35.100; Fa De Visser, Bresk. ƒ34.034,78; Gebr. van der Poel, Terneuzen ƒ34.000; Eug de Boevere, Biervl. ƒ32.450; Strijdonck, Oostburg ƒ31.470; Van Steenberghe, Philippine ƒ31.000; V Verstraete, Hoofdpl. ƒ30.385; Fa. Haers, Philippine 29.000. Bazar voor het Groene Kruis. Maandag en Dinsdag werd in de lokalen van de Openbare school een bazar gehouden voor het „Groene Kruis". De voorzit ter, de heer J. v. d. Wege, sprak een openingswoord. Hij bracht dank aan B. en W. voor het ge bruik der school en dankte ook het hoofd der school de heer Jansen Verplanke voor zijn me dewerking. Het doel van deze bazar was een steentje bij te dra gen voor het nieuwe consultatie bureau. Dit is de 2de bazar die gehouden wordt. De eerste heeft plaats gehad in 1935 met een batig saldo van 700. Ook burg. Trimpe was bij de opening aan wezig. Op beide dagen waren de lo kalen druk bezocht. Aan het ein de van de 2e dag waren 1850 en treebewijzen uitgegeven. Ook de loten voor de spelen werden druk gekocht. Het bestuur en niet te vergeten de helpers(sters) mogen op een geslaagde bazar terugzien. De Duitse generaals Von Fal kenhausen, Reeder en Bertram, die uit de gevangenis te Brussel zijn ontslagen passeerden Woens dagochtend om zeven uur te Bild- chen nabij Aken de Duits-Belgi sche grens. Von Falkenhausen verklaarde tegenover journalisten, dat hij te Brussel goed was behandeld en dat alleen „een groep linksge- richte kringen zich niet erg fat soenlijk had gedragen'" tegen over hem. Op een vraag over een even tuele West-Duitse bijdrage tot de militaire inspanning van 't Wes ten antwoordde hij: „Ik kan me niet voorstellen, dat ik schouder aan schouder wil strijden of ster ven met buitenlandse troepen, zo lang generaals door 't buitenland worden veroordeeld". Von Falkenhausen schreef de Latijnse spreuk „Ingrata Belgia, non possidebis ossa meo" on dankbaar België, gij zult mijn ge meente niet bezitten) in het gou den boek van de douane van Aken. Von Falkenhausen, die in de oorlog Duits gouverneur voor België en Noord-Frankrijk was, werd onlangs tot twaalf jaar dwangarbeid veroordeeld wegens oorlogsmisdaden. Hij is 73 jaar. Generaal Bgert Reeder, hoofd van het Duitse burgerlijke be stuur in België tijdens de bezet ting, kreeg twaalf jaar dwang arbeid en generaal Franz Ber tram, gouverneur van Luik, tien jaar. Een lading Noorse sneeuw voor 'n skischans in die Engelse hoofd stad heeft die Britse douane vele hoofdbrekens gekost. De sneeuw, verpakt in 55 grote houten kisten, was een geschenk vein Noorse sportlieden, doch de Engelse douane verklaarde, (jat men 20 pdst. aan invoerrechten zou moeten betalen, aangezien aneeuw niet op hiun 'ljjst van in. voerrecihtsvrijie artikelen voor. kwam. Men vond er evenwel wat o<p en zo 'kon de lading onder opgave vain „sportuitrusting" vrij worden ingevoerd. Vrachtwagens vervoerden de sneeuw van de Londense haven naar Hampstead Heath in het N. gedeelte van Londen, waar het verpakt en otrder toezicht zal blij ven tot enkele uren vóór de wed strijd^ op Vrijdag as, Hieraan zal worden deelgenomen door skispringers van de 'universi teiten van Cambridge en Oxford, alsmede 32 Noren Degene, die mijn regen jas met glacé handschoe nen Maandagavond heeft meegenomen bij Van Acke- ren, wordt in zijn eigen be lang beleefd verzocht deze terug te bezorgen. C. DE MEESTER. Koudepolder D 12, Hoek. v 7 smaken per pakje 18 cent 28 en 35 ceni Als de aardappelen I minder worden par 1 00 gram Vanille Sprits 28 ct Bitterkoekjes 25 ct f Speculaas Marie Frou Frou Varia par 1 00 gram Drups 25 ct Toltee s 2 7 ct Tum-Tum 26 ct Schuim 26 ct Melk-Caramels 28 ct Pepermunt p. r. 17 cl Vruchlenrol 10 ct ars» „Land van Belofte" verser en tijner 10% VOORDEELII N.V. Fa P. J. van de Sarnie

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3