Radiorede van Minister Drees De strijd in Korea iy Toestand ernstig maar niet hopeloos Samen de moeilijkheden overwinnen Tweede groep Ambonnese militairen ons land aan n De gevolgen van stakingen en loonsverhogingen in Frankrijk rijs in DINSDAG 27 MAART 1951. 7e Jaargang No. 1688. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties a regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Zaterdagavond heeft de Minister-President, Dr. ,W .Drees, voor de beide zenders Hilversum gespro ken over de jongste regeringsmaatregelen. Spr. meende, dat het goed was na de gedachten- wisseling in de Tweede Kamer nog eens rechtstreeks het woord te richten tot het Nederlandse volk. Velen hebben zich immers afgevraagd wat er eigenlijk aan de hand is, en waarom plotseling allerlei maatregelen worden genomen, die de moeilijkheden in de gezinnen zo vergroten. Rede van Truman MOTORRIJDER MAAKTE DODELIJKE VAL „Volendam" mei immigranten aangekomen De Spaans-Amerikaanse besprekingen De ..Oranje" debarkeert Donderdagmorgen Argentijns vliegtuig neergestort WEERSVERWACHTING HOOGWATER. isch vakverbond nsverhoging onlvoering in inesië ondernemingen den-Java IKAANSE DUIKBOOT. Frankerlng bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur TeL 2073 (Nronummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Loese nummers 7 cent. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 ct; minimum per advertentie 1,80. Waarom, vragen velen, zijn er ailke hoge defensieuitgaven nodig? «Wat die defensie aangaat, aldus dr. Drees, stel ik met nadruk vast, dat de voorstellen niet uitgaan van de gedachte, dat aan een nieuwe wereldoorlog en in het bijzonder aan een oorlog in West-Europa aiet zou zijn te ontkomen. Ik ben Juist van mening, dat een oorlog kan worden vermeden en het is om dat te bereiken, dat het grote ver bond van de Atlantische staten tot stand is gebracht. Er is groot ver schil met 1914 en 1939. Als nu een aanval werd gedaan, zouden niet alleen alle West-Europese mogend heden zich als een eenheid ver weren, maar zouden ook Amerika, Ingeland en Canada dadelijk mee op de bres staan. Dit is een waar borg, waarbij ook Nederland een evenredige bijdrage moet leveren. Wij betalen nu als het ware een verzekeringspremie. Deze premie ld hoog, maar uit de bezettingstijd weten wij hoe oneindig veel hoger de te betalen prijs zou zijn, als een dergelijke waarborg ontbrak en weer de ellende van oorlog en be zetting over ons zou komen. Voor de grotere defensieuitga ven zullen hogere belastingen wor den geheven op de winsten van vennootschappen, zowel als van andere bedreven; hogere vermo gensbelasting hogere motorrijtui genbelasting; hogere belasting ook op minder noodzakelijke artikelen. Hierbij wordt de grote massa zo veel mogelijk ontzien. Met deze belastingen wordt er doelbewust op aangestuurd, dat men minder zal kopen en dat men ook met wat wij investeringen noemen de uitgaven voor uitbreidingen van bedrijven, voor voorraadvorming e.d. zal be perken tot het strikt noodzakelijke. De overheid zal dat zelf ook zo scherp mogelijk moeten doen. Ons volk zal minder moeten uitgeven. ONZE BETALINGSBALANS. Het buitenland wil betaald wor den in dollars of ponden of andere buitenlandse munt. Daarover krijgt Nederland alleen de beschik king, als het voldoende naar an dere landen uitvoert. Hebben wij wéér aan het buitenland te betalen dan wjj van het buitenland te vor deren krijgen, dan spreken wjj van een tekort op de betalingsbalans. Dit tekort nu baart op het ogen blik grote moeilijkheden. Sinds 1945 hebben wij onze reser ve» aangesproken, credieten opge- ■omen en tenslotte schenkingen uit de Marshallhulp verkregen. De ontwikkeling in Indonesië na de Japanse bezetting bracht nieuwe moeilijkheden en nieuwe schade. De economische verbindingen met Duitsland waren aanvankelijk ver broken. Schadevergoeding kregen wij zo goed als niet. Ons uitge putte volk stond voor een bijna bovenmenselijke taak. Wat verwoest was, is voor een groot deel hersteld. Onze produc tie en onze uitvoer zijn regelmatig gestegen. Van jaar tot jaar kon den wij met minder hulp volstaan en meer door eigen kracht in de behoeften van ons volk voorzien. Wij waren er nog niet, maar het liet zich aanzien, dat wij er zouden komen. Het jaar 1950 bracht echter een grote terugslag. De Marshall-hulp werd onzeker en de mogelijkheid van een langdurige strijd in Korea heeft geleid tot enorme aankopen van grondstoffen en levensmidde len in verschillende landen, niet alleen voor de onmiddellijke be hoeften van leger en bevolking, maar ook voor het opslaan van grote voorraden. Er ontstond op de wereldmarkt een vraag die de grondstoffenprjjzen tot een fantas tische hoogte opdreef. Nederland wordt door deze ont wikkeling zwaar getroffen, omdat bet bijna niet over grondstoffen be schikt. Uit onze bodem komt geen stukje metaal; wij hebben heel weinig hout, te weinig leer, pro duceren geen katoen, bijna geen wol, wel steenkool en tegenwoor dig zelfs olie, maar veel te weinig, zodat wij op het ogenblik b.v. Ame rikaanse kolen moeten invoeren, wat hoge kosten met zich brengt. Zelfs broodgraan, voedergraan, grondstoffen voor margarine moe ten wij voor een groot deel uit het buitenland betrekken. MINDER KOPEN! Voor alles wat wij invoeren, moeten wij veel meer betalen dan tevoren. Wol b.v. is meer dan tien keer zo duur als voor de oorlog. Wij kunnen dat niet veranderen door meer guldens beschikbaar te stellen, wij kunnen ons volk niet in staat stellen evenveel wol te kopen als tevoren, want wjj hebben de buitenlandse middelen daarvoor niet. Onze uitvoerartikelen zijn veel minder in prijs gestegen. Zij zijn ook niet zo onmisbaar voor ande ren als de grondstoffen voor ons. Duitsland is bovendien in zo grote betalingsmoeilijkheden gekomen, dat onze belangrijke uitvoer daar heen ernstig gevaar loopt. Onder deze omstandigheden kunnen wij eenvoudig niet blijven kopen wat wij tevoren deden. De prijsstijgingen op de wereld markt zijn oorzaak van de verho ging van de prijzen van brood, margarine, vet, die ons volk en vooral de huismoeders zo pijnlijk heeft getroffen. Deze prijsstijgin gen zijn er niet om in Nederland hogere winsten te geven. Zij wa ren er al, maar zij werden verbor gen, doordat de staat steeds meer bijpaste om de prijzen van de eer ste levensmiddelen op een vast peil te houden. Toen de begroting van 1951 werd opgemaakt, kon daarvoor nog met 175 millioen worden volstaan, maar bij de prijzen van nu zou 450, mis schien zelfs 490 millioen nodig zijn. Daarbij subsidieert de staat ook het veevoer, waardoor onze uitvoer naar het buitenland soms tegen te lage prijzen wegging. De staat subsidieerde alle Neder landers, ook als zfl door hun finan ciële toestand geen bijdrage nodig hadden. Op deze weg konden wij niet voortgaan. Met de subsidie op vee voer moest ook dat voor graan worden verminderd om te voor komen dat men tarwe aan het vee ging voeren. Wjj blijven overigens verschillende artikelen, o.a. brood en melk, subsidiëren met in totaal ongeveer 175 millioen per jaar. Helaas kon de regering de ver mindering niet geleidelijk doen plaats vinden. De plannen waren bekend geworden en dit gaf aan leiding tot misbruik. Zo werd b.v in één week tweemaal zoveel sui ker gekocht als gewoonlijk. Het is echter van het begin af de bedoe ling geweest, de gevolgen voor de minder draagkrachtige groepen zo veel mogelijk te verzachten. Van daar het besluit de lonen met 5 te verhogen en ook verschillende sociale uitkeringen spoedig te ver beteren. Helaas zijn er groepen, die wij niet kunnen helpen. Wjj weten, dat de noden blijven, ook als de 5 zal worden toege kend. Wij kennen de bezwaren tegen wat men noemt de „loon stop". Dat brengt een verantwoor delijkheid mee, die de regering gaarne zou zien weggenomen. Men miskenne echter niet de voordelen, die er aan verbonden zijn. Wij moeten alles doen om te voorkomen, dat de loonstijging weer de stoot geeft tot verdere prijsstijgingen. De leiders der on dernemersorganisaties hebben toe gezegd daartoe te zullen medewer ken. Deze week worden met de or ganisaties van ondernemers en ar beiders nieuwe besprekingen ge voerd over de vraag, hoe dit het best kan worden bereikt. Gespro ken zal ook worden over productie verhoging en over de wijze, waarop kan worden gegarandeerd, dat de arbeiders daarvan mede profijt kunnen trekken. De regering beseft, dat velen zich afvragen of niet meer kan worden gedaan om allereerst luxe- verbruik, dat buitenlandse betaal middelen eist, af te snijden. De grote ongelijkheid in mogelijkheid van verteringen geeft aanstoot bij hen, die nauwelijks het nodige hebben. Wij kunnen echter niet alles doen, wat schijnbaar voor de hand ligt. Beperking b.v. van het be drag, dat voor buitenlandse reizen beschikbaar wordt gesteld, is mo menteel niet mogelijk, omdat de bii de Europese betalingsunie aangel sloten landen zijn overeengekomen bepaalde bedragen vrij te geven voor toeristen. Wij trekken zelf ook belangrijke baten uit het vreemdelingenverkeer. VERTROUWEN! Reeds zijn de belastingen zéér hoog, maar de nood van het land en ook de sociale rechtvaardigheid eisen nieuwe maatregelen. Rijk, provincie en gemeenten zullen het voorbeeld van grote soberheid moeten geven, maar ook in de be drijven en in het particuliere leven zal elke verspilling met kracht worden tegengegaan. Aller mede werking is nodig om zo snel moge lijk opnieuw de weg omhoog te kunnen gaan; medewerking bij het dragen van lasten, maar ook bij een gezamenlijke krachtsinspan ning om meer te presteren. Ons volk kan moeilijkheden dra gen. Het kan ze ook overwinnen. Het heeft in industrie en land bouw, in handel en scheepvaart en op menig ander gebied leidende krachten met initiatief, durf en be kwaamheid. Het heeft ook een be zonnen arbeidersklasse, tot rede lijke medewerking bereid. Ik ver trouw, dat het sterk genoeg zal blijken om te midden van een we reld vol tegenstellingen en span ningen, te midden ook van eigen noden, zijn evenwicht te bewaren, zijn vrjjheid en zijn geestelijke goe deren te beschermen, zijn arbeid doeltreffend te organiseren en zo ver het in menselijk vermogen ligt de toekomst voor z|jn kinderen te verzekeren. In een rede op de openingsver gadering van de Ministers van Buitenlandse Zaken der 21 Ame rikaanse republieken heeft presi- .ent Truman verklaard, dat het Vestelijk halfrond zijn verdedi- ing moet samenvoegen en „ge zamenlijk de volken in Europa en Azië moet steunen, die strijden tegen communistische overneer- sing". De agressieve Sovjet expansie" vormde een gevaar voor de gehele wereld. De 21 ministers van Buiten landse zaken komen op verzoek van de Verenigde Staten bijeen om te spreken over de bescher ming van vrede en veiligheid van het Westelijk halfrond. Volgens president Truman moe ten de Amerikaanse republieken ook overwegen, welke maatrege len genomen dienen te worden om de Ver. Naties te steunen en te versterken. Door stand te houden in Korea en het treffen van voorbereidingen om even tuele agressie elders het hoofd te bieden, deden de Verenigde Na ties haar best om een derde we reldoorlog te voorkomen. „Wij weten dat de mensen over al in de wereld in hoofdzaak de zelfde wensen koesteren. Wij er kennen dat het volk van Rusland en de volken van de Russische satellietstaten veel op ons lijken bij wat zij willen voor zichzelf en hun kinderen. Wij hopen dat het hun eens mogelijk zal ziin hun leiders van het pad van tyrannie en agressie af te brengenaldus Truman. Zaterdagmorgen kwam de heer J. A. M. van Neijenhof uit Den Haag, door het slippen van zijn motor zo ongelukkig te vallen, dat hij Zondgmiddag aan de gevolgen is overleden. Zondag is de door de verbonden strijdkrachten bh hun opmars on dervonden tegenstand over vrijwel de gehele frontlinie toegenomen. Zondagochtend werd gemeld, dat Chinese troepen in het gebied var. Oedjongboe en wel ten N.W. van deze plaats, opnieuw tegenaanval len hebben uitgevoerd, die echter werden afgeslagen. Het is nog steeds strikt verboden iets te melden over de juiste loop der geallieerde frontlinie. Uit be richten, die de censuur van het 8ste Amerikaanse leger z|jn gepasseerd, blijkt echter, dat de linie op som mige plaatsen twee tot acht kilo meter ten Zuiden van de 38ste breedtegraad loopt, terwijl z|j op andere gedeelte van het front een kleine dertig kilometer hiervan is verwijderd. De Zuid-Koreaanse troepen, die de breedtegraad overschreden, be vonden zich vermoedelijk in de meest oostelijke frontsector. In een communiqué van de Ame rikaanse marineleiding te Tokio is Zondag medegedeeld, dat Zuid- Koreaanse mariniers Zaterdag j.l. op het aan de Westkust van Korea en ten N. van de 38ste breedte graad gelegen schiereiland Wolsari een landing hebben uitgevoerd, waarbij werd beoogd de vijand in de kortst mogelijke tijd de grootst mogelijke schade toe te brengen. Twee mijnenvegers hielpen bjj de landing, die juist, ten Z. van de monding van de Taedong, waaraar Tsjinnampo is gelegen, werd uitge voerd. De Zuid-Koreanen voerder verkenningen uit, doodden honderd communistische soldaten, namen 69 anderen gevangen en maakten ver scheidene machinegeweren en an der oorlogstuig buit. In een Zondagavond te Tokio op gevangen bericht van radio-Peking wordt medegedeeld, dat een afde ling van het Chinese rode kruis Het Franse kabinet heeft Zon dagavond drie uur vergaderd ter bespreking van maatregelen om te verhinderen dat de terug lopende stakingsgolf in Frankrijk weer krachtiger wordt. Zij heeft daarbij speciaal aandacht ge schonken aan de twee volgende punten: 1. Er moeten nieuwe loonscha len voor de ambtenaren worden vastgesteld. Deze hebben reeds hun ontevredenheid betuigd over het feit, dat de hun toegekende loonsverhogingen niet voldoende zijn om de stijging van de kosten van levensonderhoud op te van gen. 2. De uitwerking op de prijzen van de reeds toegekende loons verhogingen, waarbij speciaal aandacht is geschonken aan de tarieven der gas- en electriciteits- bedrijven en de kosten van het spoorwegvervoer. Na afloop van de kabinetsver gadering heeft de Franse minis ter van voorlichting, Gazier de wachtende journalisten medege deeld, dat het zeker is dat de aan arbeiders van spoorweg-, mijn-, gas- en electriciteitsbedrijven toe gekende loonsverhogingen zullen leiden tot een verhoging der gas- en electriciteitstarieven, tot stij ging van de kosten van het spoorwegvervoer en van de prijs van steenkool. De minister van vervoer Piany deelde de persvertegenwoordi gers mede, dat de staking der ar beiders van de Parijse onder grondse spoorweg en der auto busdiensten mogelijk Maandag en anders op zijn laatst Dinsdag zal eindigen. „De onderhandelin gen tussen de betrokken vakver- nigingen en de Parijse „raad voor het vervoer verlopen goed", zei- de hij. Ongeveer de helft van het nor male aantal treinen der Parijse ondergrondse op Zondag, liep Maandag. Op de Zondagavond gehouden kabinetsvergadering is besloten de laagst ibetaalde Franse ambte naren een loonsverhoging van 2 duizend francs oer maand toe te staan: ook de salarissen van de andere ambtenaren zullen worden verhoogd. Woensdagavond wordt er op nieuw een kabinetsvergadering gehouden, waarop over het vast stellen van nieuwe prijzen voor steenkool, de levering van gas en electriciteit en het reizen oer spoorweg zal worden gesproken. Aan de Lloydkade te Rotter dam begon Zaterdagmorgen de ontscheping van de ca. 960 repa trianten, die met het troepen transportschip „Atlantis" in ons land arriveerden. Er waren ca. 460 volwassenen Ambonnese militairen van het voormalige K.N.I.L. en vrouwen en ongeveer 500 kinderen aan boord. Gedurende de overtocht van Indonesië naar Nederland wer den 31 kinderen geboren, ter wijl tijdens de ontscheping no. 32 zich meldde. Namens H.M. en de regering werden evenals Donderdag j.l. bij de aankomst van de „Kota Inten" door luitenant-gene raal D. Buurman van Vreeden boodschappen voorgelezen, die in het Maleis werden herhaald. De commanderende officier troepen aan boord, luitenant kolonel J. Slagter, vertelde, dat de reis aangenaam en vlot was verlopen. De accomodatie was goed, want alle passagiers kon den in hutten worden onderge bracht. Voor de kinderen waren er gedurende de overtocht spel letjes en wedstrijden georgani seerd. Het Engelse eten, dat aan boord geserveerd werd, is, aldus de C.O.T., erg meegevallen: Er was o.a. rijst en pap voor de kin ieren. Ook zijn er kerkdiensten yp het schip gehouden. De mensen zijn met hun ge dachten bij Ambon, want op een oorkonde, die zij de kapitein heb ben aangeboden, zo vervolgde de luitenant-kolonel, stond als reis- Het grootste aantal Nederland se immigranten, dat per schip in Canada is aangekomen, is Zater dag te Halifax ontscheept. Het waren meer dan 1500 immigran ten. De meesten zullen zich in Ca nada vestigen. Ongeveer tachtig gaan naar de V. S. route Ambon-Rotterdam ver meld in plaats van Soerabaja- Rotterdam. Deze mensen, van wie er ca. 40 procent Nederlands spreken, rekenen erop in de toe komst naar Ambon terug te kun nen gaan. Met 40 autobussen werden de passagiers naar het demobilisa tie-centrum vervoerd, waar een medische keuring volgt en de in deling over de verschillende kampen geschiedt. De besprekingen, die reeds gedu rende verscheidene weken tussen de Spaanse regering en de Ameri kaanse ambassadeur, Stanton Grif fis, te Madrid worden gevoerd, schijnen, naar A.F.P. van diploma tieke z|jde te Washington ver neemt, in een nieuw stadium geko men te z|jn. De Spaanse regering, aldus diplo matieke kringen, zou in verband met de moeilijkheden, die Spanje's opneming in het Atlantisch Pact ontmoet, bereid z|jn met de V.S. een bondgenootschapsverdrag naar het voorbeeld van het Atlantische Pact te ondertekenen, waartoe ook Portugal zou worden uitgenodigd. Franco zou de voorwaarde heb ben gesteld, dat de V.S. voldoende wapens ter beschikking stellen om het Spaanse leger te moderniseren. Franco zou Griffis hebben ge zegd, dat de Spaanse regering be reid is alle verplichtingen van het Atlantisch Pact op zich te nemen, indien de V.S. een militair pact wil len sluiten met Spanje. Spanje zou zich in dat geval ook bereid ver klaren elke aanval op een lid van het Atlantisch pact te beschouwen als een aanval op zichzelf en dat lid hulp te verlenen. Tenslotte zou Spanje bereid z|jn z|jn troepen over de Pyreneeën te zenden, indien dit nodig zou ^jn. met grote hoeveelheden medicijnen in Noord-Korea is aangekomen. Dit Chinese communistische radio station heeft verleden week omge roepen, dat een van de voornaam ste taken van deze groep van het Chinese Rode Kruis zal bestaan in de bestrijding van typhus. De Zuid-Koreanen hebben een plaats boven de 38ste breedtegraad ingenomen. Het heet Joepori. De Zuid-Koreanen ondervonden slechts geringe tegenstand. De actie was kennelijk gericht op de consolide ring van reeds bezet gebied, aldus Reuter. Volgens berichten van het front bereiden de Chinezen zich voor op het handhaven van een linie in de nabijheid van de 38ste breedte graad. Langs het centrale front rukten sterke Chinese groepen de troepen der V.N. tegemoet. Ook heuvelruggen even ten Z. van de breedtegraad werden door Chine zen weer oezet. Men neemt aan. dat de Noordelijken een linie ten N. van Tsjoentsjon willen behou den. De luchtmacht der V.N. maakte gebruik van het heldere weer en bestookte militaire doelen. Doch ook de Noordelijken werd meer ac tiviteit in de lucht gemeld. Volgens een Noordelijk commu niqué z|jn 2100 man van de lucht landingstroepen der V.N. Zaterdag gedood of gewond b|j de landing ten N. van Seoel. Zeven tanks, een vliegtuig en drie motorvoertuigen werden vernietigd. Een nog niet gespecificeerd aantal tegenstan ders was krijgsgevangen gemaakt, aldus het communiqué. Het hoofdkwartier van de Ame rikaanse luchtmacht te Tokio meldt, dat de activiteit van de Noordelijken boven Korea is toege nomen. In de afgelopen 16 dagen waren meer dan 140 vliegtuigen waargenomen. Daartegenover wa ren in de gehele maand Februari slechts 90 vliegtuigen waargeno men. Er waren geen luchtslagen geleverd. Het hoofdkwartier meldt, dat de Amerikaanse activiteit in de lucht in Maart eveneens was toegeno men. Het deelt voorts mede, dat thans in Korea een groot hefschroefvlieg- tuig wordt beproefd, dat acht ge wonden op brancards kan vervoe ren. Rapport van generaal MacArthur. In z|jn rapport aan de Verenigde Naties zegt generaal MacArthur. dat de grond- en luchtstrijdkrach ten der V.N. in de periode van één tot vijftien Februari zware verlie zen aan de Noordelijken hebben toegebracht, de tegenstander uit het evenwicht hielden en hem het taktische initiatief ontzegden. Deze periode had mogelijk nog meer betekenis door het feit, dat „de door de vijandelijke propagan da opgebouwde mythe van de on overwinnelijkheid van de commu nistische militaire macht in rook Is opgegaan". Duidelijk was komen vast te staan, dat de geallieerde soldaat „meer dan de gelijke" was van de communistische soldaat „die noch voor een ideaal noch voor een gees telijk doel strijdt". De coördinatie van land-, lucht en zeestriidkrachten was volledig en zeer effectief. Het moreel der troepen was uit stekend. Er heerste een geest van nauwe samenwerking, aldus het rapport. Het m.s. ,Oarnje", dat met 850 passagiers uit Indonesië naar Ne derland onderweg is, wordt Don derdagmorgen t" 5 uur voor IJmuiden verwacht. De ontscheping zal te 9 uur •aan de Javakade te Amsterdam beginnen. Een vliegtuig van de Argentijnse staatsmaatschappü is bij Rio Gran de (Argentinië) neergestort. Elf personen, de bemanning inbegre pen, zijn om het leven gekomen. Zeven van de 19 inzittenden zijn ernstig gewond en een vrouwelijk passagier is „als door een wonder" ongedeerd. Het toestel was in Us- liuaia opgestegen op weg naar Buenos Aires. Kort na de opstijging stortte het van een hoogte van 3.000 meter omlaag. In de provincie Santa Fé, even eens in Argentinië, is een militair vliegtuig neergestort. Beide inzit tenden kwamen om. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Iets zachter. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen en hier en daar regen. Overwegend matige wind. hoofdzakelijk tussen Zuid e» West. Iets zachter. DINSDAG 27 MAART. v.fh. n.m. Breskens 4.09 4.37 Terneuzen 4.44 512 Hansweert 5.24 5.52 Walsoorden 5.34 6.02 WOENSDAG 28 MAART. v.m. n.m. Breskens 4.56 5.23 Terneuzen 5.31 5.58 Hansweert 6.11 6.38 Walsoorden 6.21 6.48 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 28 6.27 19.05 1.20 8.09 29 6.24 19.07 2.40 9.00 30 6.22 19.08 3.41 10.10 31 6.20 19.10 4.22 11.34 regels 60 ceatj minimum per nmer of: Adres 2T. aiddags 2 uur ;n hartelijkheid, gd door fraai en temperatuur, rlandse dag mid doet denken, e van president is Bernhard het ig te geven aan oprechte vriend je beide landen in de bewonde- er voor Uw per- e president, heb in en de eer U lat H.M. Konin- bij Kon. besluit het grootkruis ndse Leeuw, een oor Z.M. Koning ergrootvader der Dgste burgerlijke die mijn land enblik, dat ik U iing overhandig, rechte wens uit, gelukkige jaren gen en nat zij U nerinnering zal ;rbare vaderland, ien met het Uwe gedachten van raagzaamheid. •d ontving daar- ;cheiding uit de sident Trueba. 13 n het algemeen nbond heeft Dins- van 1 April een /oor de handel en igd, aangezien de andelsprijzen met cent in 2 maan- i heeft een bende nd op de woning ering in Sidoard- 'ering, die pas in Nederland was verd in de kaak □uw M. Vumeesh, ïuis bevond, werd De overledene 1 achter. t van Dinsdag op 1 de Nederlander >r een gewapende ïs ontvoerd. Tot ;n spoor van hem ingen in het laag- dden-Java mogen dauser-karabij nen :n, bij die van de aldus is bepaald van de territoria- ït van Midden- broto. ke administrateur revolver te dra- maximaal 4 staf- landbouw-syndi- r-syndicaat en de lbouwbedrijven in den kunnen ver wapens afgeven ondernemin- dse Het blijft een feit, dat een zekere mate van anarchie in Oost-Indië blijft bestaan en het wordt tijd, dat aan deze toestand een eind komt, niet slechts in het belang van de Indonesische bevolking zelf, doch ook in het belang van de orde en rust in dat deel van de wereld. Wij wensen de klok niet terug te zetten. De Republiek In gegeven. Vóór de souvereiniteitsover- dracht werden door de federale regering 319 ondernemingen in West Java teruggegeven, na de overdracht nog 159 door de repu blikeinse regering. Van deze on dernemingen zijn er 34 in ver band met de onveiligheid weer door de eigenaren veriaten. want aai neuucu w*. ons gehad, van Den Haag af. Tel kens weer hebben we ons erover verbaasd, hoe die grote mooie foto achter glas heel overkwam. Zo raar hebben we niet gereisd, zo slecht is er geen weg geweest, of de foto overleefde het. Maar Jan weet er meer van. Hij heeft bij al die gelegenheden Hansweert Walsoorden 7151 8.01 8.33 8.43 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op ondei Mrt. 30 6.22 19.08 3.41 10.10 Volgens het stakingscomité is er een impasse ontstaan. De woordvoerder verklaarde, dat „ieder voor zich zelf zou moeten uitmaken wat hij zou moeten doen, wanneer hij een vorderingsoproep thuis kreeg." Wanneer iemand geen gehoor 31 6-20 19.10 4.22 11.34 geeft aan een opvorderingsop- De Franse staatssecretaris Me tayer heeft Dinsdag de delegaties van de diverse ambtenaren-toon den ontvangen, aan wie hij de regeringsvoorstellen met betrek kin? tot de verhoging van de sa larissen heeft meegedeeld. Uit mededelingen na dit onderhoud akbonden de door aorgestelde cijfers bben ontvangen en lerhandelingen no- om tot een over- imen. leuille heeft het ar de beslissingen j tot de salarissen die in de loop van sbesprekingen zul- nomen, voortgezet iciële kringen zei- reinstellen van de Dinsdag meer dan reizigers hebben >ben de vertegen- an het stakings- en persconferentie zij bereid zijn de houden, tot hun willigd. tische senator War- i, voorzitter van de ssie voor de koop- op een persconfe- rd, dat duikboten idrijving, die onder elheid van 60 mijl ;n bereiken, binnen een jam aan de Amerikaanse vloot worden toegevoegd. Er werd thans met een model geëx perimenteerd. De senator is naar Tokio ver trokken, waar hij zal meewerken aan het opstellen van nieuwe vis serij- en scheepvaartovereenkom sten tussen de V.S. en Japan.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1