LOONSVERHOGING VAN 5 PROCENT VERBONDEN LEGERS NADEREN DE BREEDTEGRAAD Nieuwe Chinese wapens Eerste Ambonnese Nederland militairen in De Kath. Middenstandsbond regeringsmaatregelen over WEK DE GAL IN UW LEVER OP DE NEDERLANDSE BEVOLKING IN 1950 VRIJDAG 23 MAART 1951. 7e Jaargang No- 1686. In uitvoerige besprekingen is tussen de regering en de Stichting van de Arbeid de invloed van de stijging van de kosten van levensonderhoud onder ogen ge zien. Algemeen werd het in de regeringsverklaring van 17 Maart ingenomen standpunt aanvaard, dat het ongunstige verloop van de betalingsbalans, het welk een gevolg is van de internationale politieke ontwikkeling en de daarmede samenhangende mili taire inspaning, noopt tot een beperking van het ver bruik en van de investeringen. Deze noodzakelijke vermindering van het verbruik werd door de regering gesteld op 5 procent. HAUSSE IN TROUWPARTIJEN IN ENGELAND. Troepen van het Amerikaanse leger rukken op ten N. van Tsjoentsjon, gelegen op ongeveer twaalf km van de 38ste breedtegraad. Een tankpatrouille is doorgedrongen tot op een afstand van minder dan 7 km van de breedtegraad, na Woensdag de rivier de Sojang te zijn overgetrokken. Ten N. O. van Seoel betrekken de Chinese troepen nieuwe loopgraven, welke van ongeveer dertig km ten N. O. van de hoofdstad naar de breedtegraad lopen. Ten Z. O. van Tsjoentsjon ondervinden de Ameri kanen nog hevig tegenstand op hun opmars ten O. van Hangjo, waar de Noordelijken heuvels bezet houden. Woensdag heeft de Ned. Kath. Middenstandsbond in Utrecht een buitengewone vergadering gehouden, waarin de gevolgen, welke uit de jongste regerings maatregelen voor het midden- en kleinbedrijf voort vloeien, onder ogen werden gezien. Na inleidingen van Mr. Bachg en de heer Hooij volgde een uitvoerige discussie, waarvan de conclu sies werden vastgelegd in een verklaring, die aan de regering is kenbaar gemaakt. ,P* Katholieke Middenstands bond, tezamen omvattend 52.000 leoen, is zich bewust van de nood. zakelijkheid, dat in deze moeilijke tijden do-ar ons -gehele volk zware oÊüers worden gebracht. Prolesi Amerikaanse Commissaris Canadees luchtdoelgeschui gedemonstreerd MISSIETENTOONSTELLING De verhoging der motorrijtuigenbelasting Krupp hield directie-vergadering in de gevangenis Een samenzwering tegen Franco? Attlee enkele weken onder behandeling Vliegtuig neergestort in Noord-Columbia De droogte in Brazilië WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat5557 Temeuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VR Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/ta Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 re^i-N iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Hierbij is nog niet in aanmer-1 lege nog geen uitspraak heeft ge icing genomen, dat in het bijzon-1 daan, wordt de verplichting tot der de recente moeilijkheden in het toekennen der loonsverhoging het handelsverkeer met Duits land inmiddels opnieuw een on gunstiger situatie hebben doen ontstaan. Rekening houdende met het vorengaande en in aanmerking nemende de vermoedelijke prijs stijging tot 1 April, met inbegrip van de op deze datum voorgeno men prijsverhoging van huis brandkolen, heeft de regering be sloten door het college van rijks- bemiddelaars een beschikking te doen uitvaardigen, waarbij met ingang van de loonweek van 19 tot 24 Maart 1951 (over de perio de 19 Maart tot 31 Maart voor hen, die een maandloon ontvan gen) een verhoging van 5 wordt voorgeschreven van de rechtens geldende in geld geno ten lonen en salarissen van alle mannelijke en vrouwelijke werk nemers, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt dan wel gehuwd of kostwinner zijn en wier ar beidsverhouding is geregeld in een C.A.O. of bindende loonrege ling. Voor de mannelijke werkne mers, die de leeftijd van 23 jaai hebben bereikt, zal daarbij een minimumverhoging van 4 cent per uur gelden, terwijl aan nie mand krachtens deze beschikking een groter loonsverhoging mag worden toegestaan dan 200. per jaar. Voor wat betreft de mannelijke en vrouwelijke werk nemers beneden 23 jaar en niet gehuwd of kostwinner zijnde, zal de mogelijkheid worden geopend om de lonen te verhogen volgens een nader te bepalen schaal. Voor die bedrijftstakken, waar in de naleving dezer beschikking tot ernstige economische moei lijkheden zou leiden, kan door het college van rijksbemiddelaars, ge hoord de Stichting van de Arbeid en de betrokken partijen, dispen satie worden verleend. Verzoeken om dispensatie moeten uiterlijk 31 Maart a.s. bij het college van rijksbemiddelaars zijn ingediend. Gedurende de periode, dat het col- opgeschort. Indien het college het verzoek afwijst, moet de verho ging met terugwerkende kracht worden toegekend. Daarnaast zal door het college van rijksbemidde laars een vergunning worden ge geven om eenzelfde loonsverho ging toe te kennen voor die ar beidsverhoudingen, welke niet bij C.A.O. of bindende beschikking zijn geregeld. De positie van hel overheidspersoneel tenslotte zal door de regering afzonderlijk worden geregeld. In aansluiting op het voorgaan de overweegt de regering tevens te bevorderen, dat op de kinderbij slagen, de uitkeringen aan ouden van dagen en andere uitkeringen krachtens rijksregelingen voor sociale bijstand (waaronder de overbruggingsregeling), ook een verhoging wordt toegepast. Om trent deze verhoging is nog over leg tussen de regering en de Stichting van de Arbeid gaande. Zo spoedig mogelijk zal ook daaromtrent een beslissing wor den genomen. In verband met deze beslissing acht de regering het gewenst, dat na Pasen het overleg met de Stichting van de Arbeid wordt voortgzet, teneinde de ontwikke ling van de economische toestand van het land nader in beschou wing te nemen. Onder leiding van de minister zonder portefeuille, prof. Albregts, zal tevens worden nagegaan op welke wijze door sa menwerking van ondernemers en arbeiders de productiviteit verder kan worden verhoogd, waarbij er tevens naar zal worden gestreefd de arbeiders in de resultaten de zer productieverhoging te doen delen. Voorts zal met de daarvoor in aanmerking komende organisa ties uit het bedrijfsleven overleg worden gepleegd, teneinde de uit de loonsverhoging voortvloeiende consequenties voor de prijzen on der ogen te zien. De regering ver trouwt, dat de uit de loonsverho ging voortvloeiende kosten alleen bij strikte noodzaak zullen wor den doorberekend. Zij heeft er dan ook met instemming kennis In Engeland stappen met Pa sen altijd veel paartjes in het hu welijksbootje. De vroege Pasen valt dit jaar onmiddellijk vóór het einde van het belastingjaar 19501951 met het gevolg, dat zij, die nu met Pa sen trouwen, over het afgelopen jaar ongeveer 170,tot 310, (al naar gelang het inkomen) minder aan inkomstenbelasting zullen betalen, aldus de „Daily Herald". Het resultaat is een „hausse" in trouwpartijen, speciaal in Not tingham. Zaterdag zal daar tus sen 8 uur v.m. en 5 uur n.m. iede re zes minuten een huwelijk wor den gesloten. Drie trouwkamers zullen tegelijkertijd in bedrijf zijn. Een ambtenaar zei: „We zullen tegen de klok moeten werken. Als de bruid te laat komt, gaat haar beurt voorbij en moet zij achtei de rij aansluiten". Een ambtenaar in Glasgow vertelde: „Ons werk schema is tot op de minuut gere geld. We hopen nu Kleine groeperingen van die 47e maar, dat geen enkele zenuwachtige bruide- Noordkoreaanse divisie blijven te. van genomen, dat van de zijde der gom zijn ring vergeet en daardoor genstand bieden aan patrouilles werkgevers dit beroep volledig het gehele schema in de war üer Ver. Naties ten N van Seoel, wordt ondersteund. gooit". Grotere groepen trekken in Z. U suit 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVER PILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eüat Carter's Leverpllletjea. Regen en wind, afgewisseld met natte sneeuw, begeleidden de ontscheping van de 1025 re patrianten, die met het troepen transportschip „Kota Inten" uit Indonesië naar Nederland zijn gekomen en die gisteren aan de Uoydkade te Rotterdam werden ontscheept. Behalve leden van de Konink lijke Landmacht en enige bur gerpassagiers bevonden zich on der de opvarenden Ambonnese militairen, vrouwen en kinderen- in totaal 998 personen, onder wie 292 kinderen beneden de 12 jaar. Alvorens de debarkatie een aanvang nam, las luitenant-gene raal D. Buurman van Vreeden twee boodschappen voor, een na mens de Koningin en de andere namens de regering. Luitenant-kolonel W. E. C. De- tinger, de commanderend officier troepen aan boord, vertelde dat het schip op 20 Februari uit Soe- rabaja vertrok. Nog op de kade werd een baby geboren, dat be halve de naam van de gezagvoer der van het schip als tweede naam „Inten" kreeg. Nadat in de Javazee veel zeeziekte was voor gekomen, keerde na Straat Soen- da de rust terug en werden de regelingen toegepast, volgens In positieve zin zal hij (blijven streven naar een zo hoog moge lijke opvoering vaal de efficiency in het middenstandsbedrijfsleven, opdat daardoor de prijzen zo laag mogelijk kunnen worden gehouden Met verontwaardiging heelt de Kath. Middenstandsbond kennis genomen van de speculaties waar toe bepaalde grootafnemers zich in het verleden hebben laten lei- cfen in hun bevoorradingspoiitiek. De rechtvaardigheid vergt dat de lasten, welke uit de economi sche ontwikkeling voortvloeien. 6el j-k over de onderscheidene be volkingsgroepen worden verdeeld. De stijging der prijzen zal voor de werknemers een verhoging van Sot loon tengevolge hebben. Een spoedige beslissing ten deze •cht de Kath. Middenstandsbond uit sociale overwegingen uiterst ■rgent. De stijging der prjzen zal onge_ twijfeH de omzetten doen dalen. "Hieruit vloeit voor de midden stand een vermindering van bru_ to-opforen-gsten voort. Door de te verwachten loonsverhoging en de veitioging van bedrijfslasten zul_ len bovendien de bedrijfskosten stjjgen. Om nu de verdeling der lasten zo rechtvaardig mogelijk te doen zijm, is het noodzakelijk voorwaar den te scheppen, waardoor >cte on dernemer in staat is in zijn onder neming die bruto-opbrengsten te bereiken, welike zowel de zelffi nanciering van zijn bedrijf als een rechtmatig inkomen voor hem en zijn g-zin waarborgt. Daarom dringt de Kath. Midden standsbond er -met klem op aan, dat de mogelijkheid wordt geopend tot verhoging van de bruto-mar- ges Uit economische overwegingen staat De bond afwijzend tegenover een hernieuwd invoeren van een algehele -pnijsbeheersing. Waar de regering in de daar voor in aanmerking komende ge vallen bepaalde maatregelen zou overwegen, acht de bond vooraf gaand overleg met het bedrijfsle ven een dringende eis. De ervaring heeft geleerd, dat het ontbreken van een deirgelijk overleg tot voor het bedrijfsleven onmogelijke si tuaties leidt Ook inzake Ge aangekondigde fiscale maatregelen dringt de Ka tholieke Middenstandsbond aan op een constructieve middenstands- politiek en een rechtvaardige ver deling der lasten. Wat de verhoging van de in komstenbelasting betreft, is er naar de mening der organisaties geen rechtsgrond aanwezig om de ze uitsluitend te beperken tot het bedrijfsleven. De uitbreiding van de werkingssfeer van het weelde, tarief eist een naukeuirige preci sering van het begrip weelde en ceuni-weelde. Op dit puint is over leg zeer gewenst. Grote moeilijkheden schept de verhoging van de omzetbelasting bij de groothandel, omdat doorbe. rekening van deze belasting voor de detailhandel vaak onmogelijk zal bljjken. De aangekondigde verhoging van de motorrijtuigenbelasting zal voor het vervoerswezen haast on overkomelijke moeilijkheden scheppen. Door de bevoegdheid te verlenen aan de minister van Financiën de vervroegde afschrijving te beper ken, bestaat de mogelijkheid, dat de ten ifteze bij de betalingJherzie- nlng 1950 geboden faciliteit teniet wordt gedaan. Zeer urgent is in verbandj met een zo rechtvaardige verdeling der lasten de noodzaak van fiscale winstvaststelling volgens redelijke bedrijfseconomische normen. Hoewel de Kath. Middenstands, bond zich -bereid verWaart meifte- werking te verlenen tajj de oplos sing van de huidige moeilijkheden, verzoekt hij de regering met bo venstaande beschouwingen rekr. ning te willen houden bij het te voeren beleid en het bedrijfsleven te betrekken in het overleg bij de verder te nemen maatregelen". welke een K.L.-transport ver loopt en toen is alles verder goed gegaan. Het menu werd van week tot week aangepast aan de Neder landse maaltijd. Op de verdere reis naar ons land werden nog vier kinderen geboren. De luiten-kolonel noemde dit transport het moeilijkste, doch dankbaarste, dat hij ooit had ge had. Door het optreden van de militairen was zij.i taak zeer ver licht. Hij noemde de Ambonnees een goed militair, die zich onder alle omstandigheden weet aan te passen en er heerste een gezonde dicipline aan boord. Allen waren overtuigd van de goede bedoe lingen om de reis zo aangenaam mogelijk te doen verlopen. Wilhelmnia Pattiselano, een Ambonnese cossière uit Soera- baja, heeft de reis als versteke ling meegemaakt. Enige militai ren van de K.L. hadden haar ge vraagd, of ze er voor voelde naar Nederland te gaan. Na haar bevestigend antwoord hebben de mannen haar met een jeep naar de kade gereden en haar gezegd: „Loop die dikke mijnheer maar achterna". Deze bleek een lid van de bemanning te zijn en de xheepspolitie meende, dat zij bij elkaar hoorden. Toen In het begin reeds 156 mensen waren ingescheept, heeft een Ambonnees leider in Neder land de mensen geadviseerd zich r.iet in te schepen, waarna er over de P.C.J.-zender een rege ringsverklaring werd gegeven, waarin werd gezegd dat zij zich moesten inschepen, wanneer daartoe een bevel zou worden gegeven. Zover is het, zo ver volgde luitenant-kolonel Detiger, niet gekomen, want allen zijn vrijwillig aan boord gegaan. Wel is toen een andere com pagnie ingescheept dan oorspron kelijk het plan was, omdat de eerste compagnie niet harmo nieerde met de reeds ingescheep te personen. Er is geen dwang om naar Ne derland te gaan op de mensen uitgeoefend. Hij noemde de stemming aan boord „puik" en vertelde verder, dat in Port Said de vrouwen trainingspakken hadden gekre gen. die zij onder hun sarong konden dragen. Aan boord zijn voor de repatrianten, die over wegend Protestant zijn, kerk diensten gehouden, die druk be zocht zijn. Ook de medische ver zorging was goed en ernstige ziekten hebben zich dan ook niet voorgedaan. De kinderen hebben aan boord les gehad in Nederlands, aard rijkskunde en rekenen. De repatrianten gingen eerst naar het demobilisatiecentrum te Amersfoort voor medische con trole. Men hoopte ze dan gisteren nog naar hun plaatsen van be stemming te kunnen brengen. BOODSCHAP VAN H. M. DE KONINGIN. Bij de aankomst van het troe penschip „Kota Inten", dat de eerste groep Ambonnezen naar Nederland bracht, is namens de Koningin de volgende boodschap voorgelezen. „Ik heet U allen welkom in Nederland. Gij komt thans in ons land, dat de meesten uwer niet kennen, hoewel gij daarginds vele Neder landers hebt ontmoet en dus toch uit verhalen Nederland kent. Moge de tijd, hier door te bren gen, voor u een goede herinne ring blijven. De zorg, die de re gering naar haar beste vermogen in de moeilijke omstandigheden waarin Nederland thans verkeert, aan u wijdt, vraagt ook begrip en toegewijde medewerking van uwe zijde om uw verblijf hier aangenaam te maken. Er zullen onder u ook zieken zijn. Hun wens ik een spoedige beterschap toe. Moge de almachtige God, in wien gij gelooft en op wien gij vertrouwt, u bijstaan van dag tot dag. richting om de heuvels ten N. W. van Tsjoengtong te bea tten. Bij de wapensi die de Zuidlkorea. nen onlanigs door een verrassende aanval op een Chinees bataljon in handen kreeg, bevinden zich wa pens, die zijn gemaakt naar het voorbeeld van de doeltreffendste automatische wapens ter wereld. Hieronder waren bren-guns Thompsons-machinepistolen en machinepistolen kaliber 45. Een Amerikaans officier ver klaarde, Ctat de Chinezen juist de dodelijkste wapens hadden nage_ maakt. Ook heeft men kogels gevonden van Chinese makelij;. Tot nu toe gebruikten de Chinezen vrijwel uitsluitend buitenlandse munitie. Amerikaanse vliegtuigen deden aanvallen op bruggen op de weg naar Hwatsjon, een knooppunt van wegen, van groot belang voor de terugtrekkende Chinezen. In de Oostelijke sector achter volgen de Zuidkoreaanse troepen verspreide groepen van ifie 10e N._ Koreaanse divisie, die zich een weg pogen te hanen naar het Noorden. De plaatsvervangende Ameri kaanse Hoge Commissaris voor Duitsland, generaal-majoor Geor ge Hays, heeft Woensdag bij de Russische autoriteiten geprotes teerd tegen verschillende aan vallen op Amerikaanse leger treinen bij het passeren van de Russische zone. In het schrifte lijk protest, gericht tot de voor zitter van de Russische controle commissie Semichastnof wordt melding gemaakt van gevallen, waarbij Duitse jongelui anti- Amerikaanse liederen hadden gezongen en pamfletten in de treinen gegooid, terwijl er in één geval op een trein was gescho ten. Ter ge.egenheid van de beëindi ging van de elementaire opleiding der recruten lichting 1950jI van het regiment lichte luirhtdoelartil- leri© „Betuwe", gelegerd in de Haarlemse Koudenhom kazerne werd een demonstratie gegeven van 't nieuwste uit Canadese mo bilisatie voorraden afkomstige luchtdoelgeschut, dat in zeker aantal bij de Nederlandse regi menten lichte luchtdoelartillerie in gebruik zal komen. Het is een vol-auomatische vuurmand, die in tijd van nood door 1 man zou 'kunnen worden be diend! en normaal een bezetting van 6 man vereist. De vuurmond is gemonteerd op een chassis zo_ als die .gebruikt worden voor 3- tens vrachtwagens en wordt in werking gesteld met behulp vajn do motor van de transportwagen d/«e een dynamo aandrijft. 'De vuurmond' kan 120 schoten per minuut lossen en vliegtuigen tot op een afstand van 1500 meter bereiken. Na een zeker aantal schoten met bepaalde frequentie wordt cd loop automatisch verwis seld. Dit soort luchtdoelgeschut is uitsluitend bestemd voor de mo biele eenheden aan het front. Ten behoeve van de missie, waarin de Venlose missionaris Pater Leo Bartels werkzaam is, zal er van 26 Maart tot 1 April in een der Venlose veilimjhallen een dierenexpositie onder de naam „African Jungle" worden gehouden. Het circus H'igenbeck heeft zeven beren beschikbaar gesteld terwijl Klant's dierenpark uit Valkenburg met slangen, apen, leeuwen, luipaarden, pan ters, een kameel en verschillende exofische vogels eveneens een belangrijke bijdrage levert. De Federatie van Nederlandse Organisaties voor het personen vervoer heeft een telegram ge zonden aan de Minister van Ver keer en de voorzitter van de Tweede Kamer, waarin zij ten sterkste protesteert tegen de voorgenomen verhoging der mo torrijtuigenbelasting. Het weg vervoer is naar de mening van de genoemde federatie al te zwaai belast. WAS HET PROCES DAN KOMEDIE De Amerikaanse advocaat van Krupp heeft aan journalisten mee gedeeld, dat Alfred Krupp en ver scheidene directeuren van zijn on dernemingen tijdens hun verblijf in de gevangenis van Landsberg (Beieren) wekelijks .directieverga deringen hielden. ,,Het was een van de vermake. lijkste cjingen die ik ooit heb ge zien* aldus Davis, Krupp .m het hoofd van de tafel, geflan keerd door zijn directeuren, alien gekleed in gevangenisuniform. Zij bespraken de productie-cjj. fers en de financiële verklaringen, terwijl zij Amerikaanse sigaren rookten en bananen en sinaasap pelen aten". Zij mochten voor hun conferen ties gebruik maken van de kamer voor de (bezoekers van de ge van gen is, aldus Mr. Davis. Naar de .Daily Express" meldt zou men Woensdag te Barcelona een complot hebben ontdekt om Franco uit de weg te ruimen. In een bericht van de Spaanse grens" wordt gezegd dat 50.000 politieagenten en soldaten door de straten patrouilleren. Er zoutlen 4800 personen zijn gearresteerd. De theaters en 'bio scopen zouden zijn gesloten en openbare bijeenkomsten verboden De Britse minister-president, Clement Attlee, die Woensdag in het ziekenhuis is opgenomen, moet twee a drie weken onder medische behandeling blijven /oor een zweer aan de twaalf- /ingerige darm, aldus is officieel medegedeeld. Een Columbiaans transportvlieg tuig met 29 personen, waaronder 2 kinderen, aan boord is Woens dagavond in Nrd.-Columbia neer gestort. Alle inzittenden zijn om het leven gekomen. Het toestel was op weg naar Bolivar in Nrd.- Columbia. Het aantal inwoners van ons land bedroeg volgens de voorlo pige cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek op 1 Fe bruari van dit jaar 10.212.684. In 1950 werden ni ons land 83.116 huwelijken gesloten en werden 229.332 kinderen levend geboren, waarvan 3369 onwettig. Er over leden 75.534 mensen. Het aantal onwettig geborenen per duizend in Januari 1951 14.8 m Januari 1950 15.1, in de vier kwartalen van 1950 resp. 15.9, 15.1, 14.3 en 13.5. Het aantal op minder dan éénjarige leeftijd overleden kinderen per duizend levend geborenen per jaar was voor de maanden Januari 1951 en Januari 1950 Tesp. 31 en 32.2; voor de kwartalen van 1950 resp. 30.4, 24, 21,6 en 23.7. Het aantal over ledenen aan t.b.c. der ademha lingsorganen per tienduizend in woners per jaar was voor de maanden Januari 1951 en Januari 1950 resp. 1.7 en 1.6, voor de kwartalen van 1950 resp. 1.5, 1.5, 1.2 en 1.4. Bijna 1090 hongerige vluchte lingen uit d>3 door de droogte ge teisterde gebieden in iele Noord oostelijke Biaziliaanse staat Ceara zijn Woensdag het stadhuis van Campos Sallas in het Zuidelijk deel van Ceara 'binnengedrongen en eisten voedsel, werk en geld van de (burgemeester. D«ize was gedwongen de eisen i» te willigen. Grote gebieden in de staten Ceara, Parahyba, Piauhy, per- naanlbisco en BaJhia liggen na een droogte van 6 maanden braak. In Baturite, een andere stad' tn Ceara, is de toestand even ernstig als in Camipos Salles. Duizenden vluchtelingen komen naar deze stad om voedsel, wenk en onderdak vragen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagochtend tot Vrijdagavond. Regen en wind. Overwegend zwaar bewolkt met af en toe enige regen of motregen. Krachtige tot harde en in de Noor delijke helft van het land tijdelijk stormachtige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Vr|j zacht. ZATERDAG 24 MAART. v.m. n.m. Breskens 2.24 2.44 Terneuzen 2.59 3.19 Hansweert 3.39 3.59 Walsoorden 3.49 4.09 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 24 6.36 18.58 20.48 6.43 25 6.34 19.00 22.17 6.56 26 6.32 19.02 23.50 7.12

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1