HET NIEUWE KABINET PRESENTEERT ZICH Regeringsverklaring van Dr Drees TWEEDE KAMER BIJEEN DE STRIJD IN KOREA IHUIS t Verhoging van de belasting op bedrijfswinsten iaal 5 J 5-*! s „De verhoudingen in <Te wereld en de omstandig heden, waarin Nederland verkeert, hebben in het afgelopen jaar en in het bijzonder in de laatste maan den een zo diepgaande wijziging ondergaan, dat de aandacht van regering en volksvertegenwoordiging moet worden geconcentreerd op een aantal hoofd punten, die de levensbelangen van ons volk raken en ten aanzien waarvan de koers opnieuw moet worden bepaald. De regering denkt daarbij 1. Aan de vergroting van de Nederlandse bijdrage in de samenwerking der vrije volkeren ter verzeke ring van de collectieve veiligheid. 2. Aan het sluitend maken van het staatsbudget. 3. Aan het dekken van het tekort op de Nederlandse betalingsbalans door het scheppen van evenwicht tussen hetgeen wij aan het buitenland moeten betalen en uit het buitenland moeten ontvangen, aldus de regeringsverklaring, die de Minister-President, Dr. iW. Drees, Zaterdag in de Tweede Kamer namens het ■ieuwe kabinet heeft afgelegd. WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. op onder op onder Mrt Beperking van de kinderaftrek ZIEKENFONDSPREMIE OUDEN VAN DAGEN. Behalve op het centrale front, waar Zaterdag hevi ge gevechten geleverd werden, ontmoette het offen sief van de Verenigde Naties slechts lichte tegen stand, zegt het communiqué van generaal MacAr- thur, en het communiqué voegt er aan toe, dat het in de kustsectoren, waar aanvallende patrouille-acties van de Verenigde Naties voortduurden, betrekkelijk rustig was. op onder op onder Mrt FTanhering bij Abonnement: Terneuzen Dteecteur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tet 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. MAANDAG 19 MAART 1951. 7e Jaargang No. 1682. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties j regels 60 et.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Advertentieprijs per mm 12 et.; minimum per advertentie 1,80- Br Drees wijst in zijn verklaring op de innige samenhang der drie genoemde onderwerpen en consta teert, dat deze sterk beïnvloed zijn door de gevolgen van de oorlog in Korea. Deze oorlog, aldus dr Drees, heeft de reeds ernstige spanningen in de wereld zeer verscherpt. Na gewezen te hebben op de noodzakelijkheid om elke verdere agressie op een der vrije landen in de wereld actief en snel het hoofd te bieden en na een woord van „warme bewondering jegens het kleine, maar kloeke Nederlandse detachement in de strijd in Korea" verklaarde dr Drees: „Het ligt thans in de bedoeling voorshands een diensttijd van 18 maanden aan te houden, vooral teneinde voort durend parate troepenformaties be schikbaar te hebben. Wij hebben bovendien op ons ge nomen op den duur niet drie maar vijf divisies beschikbaar te hebben. Aan de versterking van onze luchtmacht wordt ernstig gewerkt. Onze marine zal in Atlantisch ver band haar taak vervullen en tevens de andere verplichtingen, die op haar rusten, nakomen. Willen wij gelijke tred houden met hetgeen anderen doen, dan zullen wij ech ter verder moeten gaan, zowel in het belang van onze veiligheid als ter wille van ons economisch be staan. Voor Nederland is de ver sterking van het totaal der in Atlantisch verband beschikbare krachten van bijzonder belang, om dat daardoor voor de toekomst het uitzicht wordt geopend, dat mocht het onverhoopt tot een gewapend conflict komen, een zo groot mo gelijk deel van hel continent kan worden beschermd." „Gaan wij zo ver als wij organi satorisch kunnen verwerken, dan zal wel, als alle omstandigheden overigens gelijk blijven, na enige jaren weer kunnen worden vol staan met militaire uitgaven als wfj ons de laatste tijd vóór 1951 dachten, n.l. ongeveer 1 milliard gulden, maar dan zullen geduren de de eerste jaren hogere uitga ven onvermijdelijk zijn, ten dele medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Enige regen. Over het algemeen veel bewol king met bijna overal enige regen. Wind krimpend naar Zuid of Zuid- Oost en opnieuw toenemend tot krachtig of hard, later ruimend naar Zuid-West. In het Noorden van het land tijdelijk wellicht zwakke veranderlijke wind. Onge veer dezelfde temperaturen als gisteren. DINSDAG 20 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.55 0.30 1.10 1.20 n.m. 12.23 12.58 1.38 1.48 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 20 6.45 18.51 15.16 5.57 21 6.43 18.53 16.37 6.10 22 6.41 18.55 17.58 6.22 voor één maal. Over een tijdvak van vier jaar wordt het totaal der extra uitgaven geschat op nage noeg 2 milliard. Het volbrengen van dit defensie plan, zo vervolgde dr Drees, im pliceert zowel maatregelen tot dekking van het budget in guldens, als ook een buitenlandse hulp in bondgenootschappelijk verband. Deze hulp zal zowel op econo misch als op militair gebied nood zakelijk zijn, ter ondersteuning van onze reeds zo zwaar belaste volks huishouding. „Wij mogen niet ris keren, dat wij op het militaire ge bied de vereiste maatregelen ne men, terwijl tegelijkertijd een uit holling zal plaats vindert met alle sociale gevolgen daarvan." Ook op het gebied van de militai re productie, zowel voor eigen be hoefte als voor de behoeften van andere landen in het Atlantisch Fact, zal Nederland zich moeten inspannen. Voor de eerstkomende jaren is derhalve te rekenen met een extra uitgave van 500 millioen per jaar bóven hetgeen in uitzicht werd ge steld. Hieruit zal ook de burgerlij ke verdediging moeten worden be kostigd. De kosten zullen voor ongeveer dt helft uit belastingen en voor de andere helft uit leningen moeten worden verkregen. Het ligt in de bedoeling spoedig voorstellen in te dienen ter verho ging van de vennootschapsbelas ting en van de inkomstenbelasting naar de maatstaf van de winst, van de omzetbelasting op minder nood zakelijke artikelen, de omzetbelas ting bij de groothandel en van de motorrijtuigenbelasting. Verder zal de mogelijkheid worden onderzocht van een overwinstbelasting, terwijl andere belastingen in overweging zijn. De begrotingen zullen voorts, zo als reeds is aangekondigd, met een bedrag van ongeveer 150 millioen gulden worden besnoeid. Dr Drees wijdt vervolgens een beschouwing aan de stand van on ze betalingsbalans en betoogt in dit verband, dat drukking van het consumptiepeil noodzakelijk is. Sterke rantsoenering van artike len, die in landen om ons heen vrij verkrijgbaar zijn, zou smokkelarij en zwarte handel in de hand wer ken en ligt dus niet in het voor nemen, tenzij in bijzondere geval len, zoals b.v. voor koffie thans nog geschiedt. Wèl zullen in een aantal gevallen productievoor schriften worden gegeven, opdat schaarse en dure grondstoffen zo veel mogelijk door andere worden vervangen. Verspilling zal zowel bij dc bedrijven als bij de consumen ten zoveel mogelijk moeten worden tegengegaan. In overleg met het bedrijfsleven zal verdere verhoging van de pro ductie met kracht worden bevor derd. Het ligt niet in de bedoeling van de regering op algemene ver lenging van de arbeidstijd aan te sturen. De minister-president deed hier na een beroep op alle bij het pro ductieproces betrokkenen om zich zoveel mogelijk inspanning te ge troosten. Dr Drees behandelde verder de inkrimping van investeringen en merkte hierover o.a. op: „Het rijk, provinciën en gemeenten en semi- publieke lichamen zuilen bij deze inkrimping het voorbeeld moeten geven. Zo nodig echter zal de Over heid scherper moeten toezien en hetgeen men in bepaalde gewesten of plaatsen wenst te doen, moeten toetsen aan de belangen van de nationale economie. De particuliere investeringen zullen indirect druk ondervinden van de belastingver hogingen." Met dit alles mag echter niet tè ver worden gegaan, willen wij de toekomst van ons volk niet in ge vaar brengen, aldus dr Drees. Woningbouw blijft noodzakelijk er industrialisatie blijft geboden. Br zal een zeker evenwicht moeten zijn tussen de vermindering van de investeringen en van het verbruik. Teneinde allereerst luxe-verbruik te beperken, zal, zoals in verband met de belastingen reeds werd aangeduid, nog verder worden ge gaan met de belasting van minder noodzakelijke artikelen. Het even wicht in de betalingsbalans zal in het algemeen niet worden nage streefd door het instellen van in- voer-restricties. Het zal echter ook niet mogelijk zijn te ontkomen aan de noodzake lijkheid de prijsstijgingen op de wereldmarkt te doen doorwerken op bepaalde prijzen van levensmid delen. die tot nu toe door subsidies constant werden gehouden. Thans dreigen door prijsstijging op de wereldmarkt de subsidies voor 1951 op te lopen tot een bedrag van 450 millioen gulden of meer. De rege ling aclit algehele afschaffing op dit ogenblik niet verantwoord. Het totaal zal echter worden begrensd op 175 millioen. Dit brengt voor de consumenten prijsstijgingen met zicli mee. Teneinde hamsteren en ongeoorloofde winsten te voorko men, was de regering genoodzaakt dï grondstoffenprijzen Zaterdag j.l. reeds op de nieuwe basis vast te s(ellen. Dit brengt met zich mede, dat prijsverhogingen onmiddellijk van kracht kunnen worden. De regering kondigt strenge waakzaamheid aan tegen onnodige prijsverhogingen. Wèl zullen de sterk stijgende prijzen op de wereldmarkt en de daling van de geldsomloop in ons land remmend inwerken op de pogingen om te hoge winstmarges te nemen. Over de sociale gevolgen van de prijsstijgingen in verband ook met de reeds ontstane achterstand bij de lonen, zal de regering zo spoe dig mogelijk overleg openen met de Stichting van de Arbeid. De regering vertrouwt, dat, even als voorheen, dit overleg zal bij dragen tot handhaving van goede verhoudingen in het bedrijfsleven. Men zal zicii echter moeten reali seren, dat ditmaal een volledige compensatie niet mogelijk is. Aan de positie van de ouden van dagen zal in dit kader bijzondere aandacht worden besteed, terwijl zal worden gewaakt tegen oneven redige achteruitgang van de grote gezinnen. Dr. Drees besloet zijn verklaring met de woorden: „tegenover de taak, die thans voor ons ligt, staar, wtj gelukkig als een gezonder er, sterker volk, dan wtj waren b\j het einde van de bezetting. De herin nering aan wat wij in de bezet- tmgsjaren hebben doorstaan, moge ons volk opwekken en sterken nu wtj ons opnieuw hebben aan te gorden ter bescherming van onze vrijheid, onze volksaard en volks bestaan." Voor het eerst sinds Woensdag 24 Januari, toen het kabinet-Drees heenging na het aftreden van mi nister Stikker, is de Tweede Kamer Zaterdagmiddag in openbare verga dering bijeen gekomen, voorname lijk om de regeringsverklaring van het nieuwe kabinet aan te horen. Te ruim twaalf uur opent de voorzitter, de heer Kortenhorst, de vergadering. Met uizondering van de heet Mansholt, minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, zijn alle ministers en staatssecretaris sen aanwezig. Om 12.22 uur verleent de voorzit ter het woord aan de minister-pre, sident, de heer Drees, tot het af leggen van de regeringsverklaring. Te 12.53 uur is de voorlezing ge ëindigd. De voorzitter stelt voor de be raadslaging over de regeringsver klaring te doen aanvangen op Maandagmiddag één uur. De heer Hoogcarspel (C.P.N.) merkt op, dat verschillende frac ties over het regeringsprogram zijn ingelicht tijdens het optreden van de informateur. Van al dit overleg is mjjn fractie buitengeslo ten geweest, aldus spr. De heer Welter (K.N.P.)De mjjne ook. (vrolijkheid). De heer Hoogcarspel zegt het een zeer ondemocratische wijze van optreden te vinden en hij ver klaart bezwaar te hebben tegen 's voorzitters voorstel. Hij is van mening, dat de fracties, die bij het overleg niet gehoord zijn, meer tijd gelaten moet worden. Spr. wil de bespreking van het regeringspro gram op de gebruikelijke dag: Dinsdag doen aanvangen. De voorzitter is van oordeel, dat geen dag en geen uur gewacht kan worden, wegens de grote achter stand in de werkzaamheden der Kamer. Spr. meent, dat er voldoen de tijd voor overweging is en hij heeft geen reden om zijn voorstel te wijzigen. Het voorstel van de voorzitter om de beraadslaging over de rege ringsverklaring Maandagmiddag te doen aanvangen wordt aangeno men met 66 stemmen tegen één, die van de heer Hoogcarspel. De vergadering wordt te ruim 1 uur gesloten. Zaterdag zijn bii de Staten- Generaal twee wetsontwerpen ingediend, die een aantal belas tingverzwaringen inhouden. De desbetreffende voorstellen zullen indien zij worden aanvaard, te zamen met enige nog in te die nen belastingverhogingen de extra-middelen opleveren, die de regering, met het oog op de aan zienlijk verhoogde defensieuit gaven, noodzakelijk acht tot handhaving van het budgetaire evenwicht. Een wetsontwerp tot verhoging van de vennootschapsbelasting houdt in een vervanging van het thans geldende proportionele ta rief van 4C door een eniger mate progressief tarief, dat be gint met 45 en voor de hoge winsten tot een absoluut hef fingspercentage van 50 na dert, zoals in onderstaande tabel is weergegeven. van toe WO —..O J* s O o O -Q w o> a CP 2 S C 8* «3 50.000 100.000 22.500 46 100.000 150.000 45.500 47 150.000 200.000 69.000 48 200.000 250.000 93.000 49 250.000 het hogere bedrag van het gehele belastb. bedr. 117.000 50 Het tweede wetsontwerp heeft betrekking op de inkomsten- en loonbelasting en de vermogens belasting. Het houdt allereerst in een verhoging van de inkomsten belasting, voor zover geheven Bij de huidige ouderdomsuitke- ring wordt het niet mogelijk ge acht, dat de betrokkene de ver hoogde premieheffing voor de vrij willige ziekenfondsverzekering van 0,63 op 0,80 c.q. 1,26 op 1,60 kunnen opvangen. Aangezien nu het waarborgen van de nodige ge neeskundige behandeling voor deze categorie een absolute eis acht heeft de minister van Sociale Za ken gemeend de kosten, welke uit bedoelde verhoging voortvloeien, ten laste van het rijk te moeten nemen. In een wetsontwerp tot wpziging van de begroting van Sociale Za ken voor 1950 is hiertoe een verho ging van de post „kosten noodvoor ziening ouden van dagen met ƒ1.300.000 voorgesteld. Zaterdag hebben Amerikaanse troepen het vroegere communisti sche bevoorradingscentrum Poen- gan in het gebied aan de Oost kust, 32 km ten Zuiden van de 38ste breedtegraad, veroverd. Het Griekse bataljon leverde Zaterdag hevige gevechten van man tegen-man met Chinese troe pen, die drie „Banzai"- tegenaan vallen op de Griekse stellingen ten Westen van Socondsjon on dernamen. Na hevige bajonetge- vechten trokken de Chinezen te rug, 222 doden, ongeveer 600 ge wonden en 12 krijgsgevangenen achterlatend. Uit Tokio wordt gemeld, dat luitenant-generaal Roibertson, ad ministratief commandant van de strijdkrachten van het Britse ge menebest in Korea, Zondag ver klaarde, dat hij geen bevel had ontvangen zijn troepen ten Zui den van de 38ste breedtegraad te houden. Hij was ervan overtuigd, dat de Chinezen in de centrale sector een tegenoffensief voorbereiden om de legers van de Verenigde Naties uit Korea te verdrijven. Generaal Robertson zeide voorts niets te weten van geruchten, dat vredesonderhandelingen waren begonnen of aanstaande waren. De communisten zijn numeriek verre in de meerderheid, voegde generaal Robertson hier aan toe, maar de heerschaDpii van de Ver. enigde Naties ter zee en in de lucht, alsmede de veel grotere vuurkracht konden deze nume rieke meerderheid ten volle on gedaan maken. Hongtsjon is Zaterdag geheel door Amerikaanse troepen bezet, nadat zij de laatste tegenstand van een groep Chinezen hadden gebroken. Ten N. van de stad, die 32 km ten Z. van de 38ste breedtegraad ligt, wierpen de Chinezen pa trouilles terug, die in de richting van Tsjoentsjon trokken. De ver bonden legers, die ten N. van Hongtsjon optrekken, ondervin den toenemende tegenstand. De tegenstander schijnt Tsjoentsjon niet zonder meer te willen ont ruimen. Er zijn tekenen, dat hij zijn terugtocht naar het Noorden tot stilstand heeft gebracht. De heuvels en bergruggen ten O. van Hongtsjon zijn door de Chinezen ruim 24 uur hardnek kig tegen de oprukkende Ver bondenen verdedigd. De geal lieerden werden met artillerie, mortieren en machinegeweren beschoten. Krachtige Ameri kaanse eenheden zijn ingezet, die drie heuvels van strategisch be lang ten N. van Joedongni wis ten te veroveren, waarbij slechts lichte tegenstand werd ondervon den. Daarop stortte de tegen stand in. Vliegtuigwaarnemers schatten het aantal communistische mili tairen dat in het gebied van Won san als gevolg van de beschieting door Verbonden oorlogsschepen gedood of gewond werd, op min stens acht duizend. van de Duikbommenwerpers Amerikaanse marine hebben het laatste nog intact zijnde gedeelte van de Noord-Koreaanse spoor weg die juist ten Z. van de 42ste breedtegraad tussen de Mand- sjoerijse grens en de Oost- Koreaanse haven Tsjongdjin loopt ,stuk gebombardered. In de nacht van Zaterdag hebben lichte bommenwerpers van de Ameri kaanse luchtmacht het sporweg- verkeer in N. W. Korea ont wricht. Op verscheidene treinen werden treffers geboekt. De Chinese en Noordkoreaanse legers schijnen zich uit Zuid-Korea terug te trekken. Tsjoengtsjon, de grootste stad op het centrale front, dat de Noordelijken als doorgangs centrum voor de bevoorrading en het troepenvervoer naar het front hadden gebruikt, scheen Zondag verlaten te zijn. De Verbonden troepen hadden verwacht, dat zij zware gevechten om Tsjoentsjon zouden moeten leveren. In eerdere berichten werd gezegd, dat Noor delijke troepen hardnekkige ge vechten leverden om een opmars naar Tsjoengtsjon te verhinderen. De „Evertsen" in Juni terug. Na de aflossing door Hr Ms „Van Galen" vertrekt Hr Ms torpedo- bootjager „Evertsen", die 10 maan den lang deel uitmaakte van de zeestrijdkrachten der Verenigde Naties, in de laatste week van April naar Nederland, waar het schip in de eerste helft van Juni wordt verwacht. LXE POLST WESTELIJKE DELEGATIES INZAKE KO REA. Trygve Lie, secretaris-generaal dei V.N., polst op het ogenblik Westelijke delegaties van de V.N. over een staken van het vuren in Korea, zonder dat daarbij andere vraagstukken van het Verre Oos ten betrokken zouden worden, al dus werd Zondagavond te Lake Success vernomen. van bedrijfswinsten. De winsten uit de vrije beroepen (dokter, ad vocaat enz.) worden dus niet in de verhoging betrokken. Grondslag voor de suppletoire belasting is de in het inkomen voor de inkomstenbelasting be grepen bedrijfswinst, met uitzon dering evenwel van bedragen, die onttrokken zijn aan de onbelaste reserve en met uitzondering van de voordelen uit vervreemding van een zgn aanmerkelijk belang. Voor de middelbare winsten 8.00020.000) bedraagt de suppletoire belasting 5 van het gedeelte van de winst boven 8.000; voor de hogere winsten loopt het tarief enigszins op tot een maximum van 7% voor het gedeelte boven 100.000 vol gens onderstaande tabel: Winst uit Inkomsten bedrijf: belasting: 8.000—20.000: 5 van de winst boven ƒ8000; 20.000—50.000: 600 benevens 6 van de winst lbo ven ƒ20.000; 50.000—100.000: 2400, benevens 7 van de winst boven 50.000: 100.000 en hoger: 5900, benevens 7% van de winst boven 100.000. Ook deze verhoging zal ingaan met 1951. Een wijziging, die zowel voor de inkomstenbelasting als voor de loonbelasting en de vermo gensbelasting zal gelden, is het voorstel tot het verschuiven van de leeftijdsgrens voor kinderaf trek van 21 jaar tot 16 jaar. Door deze verschuiving wordt op dit punt aansluiting verkregen bij de regeling inzake de kinderbijslag. Voor kinderen van 16 tot 21 jaar, die onderwijs genieten of worden opgeleid voor een beroep, blijft de aanspraak op kinderaftrek be staan. Hetzelfde geldt voor ge brekkige kinderen. De nieuwe regeling, van de kinderaftrek zal ingaan met 1952. Het bijzondere tarief la (voor inwonende min derjarige kinderen) komt tegelij kertijd te vervallen. Voorts komt het meer en meer voor dat de termijnen van af dracht van loonbelasting en ver eveningsheffing worden over schreden. Dit heeft de minister aanleiding gegeven tot het voor stel om de bevoegdheid te schep pen, dat, indien na een waarschu wing de werkgever nalatig blijft, een verhoging op de dan op 1* leggen aanslag kan worden op gelegd. Van deze bepaling zal on getwijfeld een belangrijke pre ventieve werking uitgaan. De verhoging is daarom beperkt tot 10 van de aanslag met een mi nimum van 5. Brood, margarine en bak- en braadvet duurder In aansluiting op de regerings verklaring van Zaterdag 17 Maart 1951, waarin is medegedeeld, dat de regering heeft besloten de sub sidie op levensmiddelen te vermin deren, deelt de Minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning mede, dat de vermindering van subsidies hogere prijzen bete kent voor de grondstoffen voor brood, margarine en bak- en braad vet. Om een ongestoorde voorziening te waarborgen en mogelijke specu latie met ongeoorloofde winsten te voorkomen, is het noodzakelijk, dat deze wijzigingen in de prijzen der grondstoffen onmiddellijk ge schieden. Als gevolg hiervan kunnen d« prijzen van volkswitbrooil en bruin- brood voor de consument ten hoogste worden verhoogd met drit cent per brood van 800 gram. van margarine met 15 cent per half- pondspakje en van bak- en braad vet met 17 cent per half pond. Door de duurdere grondstoffen kunnen eveneens prijsverhogingen oplreden voor een aantal artikelen voor menselijke consumptie, waar in granen, meel, bloem enj'of vet ten zijn verwerkt- Voor die artikelen, waarvan de prijzen niet aan maximumprijs- voorschriften zijn gebonden, zal de regering nauwlettend toezien op de prijsontwikkeling en zij zal maxi mumprijzen instellen, indien de prijswijzigingen daartoe aanleiding geven. Naar het A.N.P. voorts verneemt zal de Stichting van de Arbeid morgen vergaderen met de inter departementale commissie voor de lonen en Drijzen, teneinde na te gaan in welke mate compensatie voor de prijsverhogingen zal kun nen worden geboden. 5 regels 60 «e*t; ct; minimum per ummer of: Adre» ieer. amiddags 2 uur e van de jarenlan- onder de moeilijk eden. Reeds vóór ts werden de eer- lingen gevoerd. In principiële bouw- -kregen. Eerst in ide de werkelijke arna nog de finan- heden moesten men. Dank bracht gemeentebesturen, rantieverleningen -verantwoordelijk- dragen voor het iekenhuis. Viugt richtte ver n van dank tot de tter Dr L. J. Caze- Schiedam, en tot de vele diensten, eilijke omstandig- tichting bewezen, ldde spr. ook de er Kloos te Haar- ••oveel inspanning le plannen te ver- dat de firma Kor- i erin zal slagen te bouwen, dat /oor onze streek, Ier Vlugt zijn ope- de burgemeester mr P. Tellegen, -enste het bestuur e en constateerde dat thans na een •eiding het begin te zien is! spreker vertolkte eda Vriesman na- tsen en de Kring leren zijn dank, •kenhuis, hoezeer :e zijner tijd door richting zal wor- Hij sprak als zijn een gezonde con- t Sluiskil en Ter- van de lijdende ;rken en hij hoop- n nu spoedig met voor de dag zou He opzichten aan Is zou voldoen, n het historische eerste bouw-han- <en. lugt verzocht Dr rste spade" in de ;n de ten dele ge- weg te rijden. Slotboom en de e, zuster Van de /amen om „proe- ïheid" af te leg- lop. Onder alge- werden tenslotte ge verpleegsters gezet /as dan het „be- w ten einde, asthuis „Schelde ermaal thee ge- architect Kloos icht beluisterde n de diverse on- ;t nieuw te bou- ikwensen voegen ?n we spreken de e stichting „Pro- zorg" spoedig de van haar ideaal een nieuw en it ziekenhuis, dat :rekken van de ■1 onze streek WH - iTiAAii o jl a ZON MAAN 21 6.43 18.53 16.37 6.10 22 6.41 18.55 17.58 6.22 23 6.38 18.56 19.22 6.32 24 6.36 18.58 20.48 6.43 25 6.34 19.00 22.17 6.56 heeft de heer ir. A. W. v. d. Plas- sche, directeur van de tuinbouw en reeds plv. directeur-generaal van de landbouw van het minis terie, belast met de leiding van de directie van de landbouw, nu de heer ir. C. Staf het minister schap voor Oorlog en Marine heeft aanvaard. AlUl^cu U|l I UIIUOHUI- fen dientengevolge aanmerkelijk zjjn verhoogd. De fabrikanten van toiletzeep, huishoudzeep, zeeppoeder en zelf. werkende wasmiddelen hebben zich dan ook genoodzaakt gezien de prijzen van deze producten te verhogen. joegujsmvio ommen te ucmucu, betekende dat „vastberadenheid en een gezonde defensie tegenwoor dig overtuigende argumenten, zijn in het Ibedang van de vrede". De Joegoslaven „zullen vechten, onverschillig wie de aanvallers zijn of in welke vorm. idle aanval komt" aldus besloot Allen. Een Frans executiepeloton heeft gisteren vier Japanse officieren terecht gesteld wegens oorlogs misdaden in Mei 1945 begaan. De officieren waren ter dood ver oordeeld voor de moord op 600 Franse en Vietnamese krijgsge vangenen. Het waren Sakamato, Takedji, Foekoeda en Hajakawa, len van builenpest, waarvan één met noodlottige afloop, voorge daan. Duizenden vluchtelingen be geven zich, have en goed achter latend, naai grote steden. On danks het toepassen van nood maatregelen vreëst men, dat de toestand niet zal verbeteren zon der regen. Maandagochtend heeft het boven bepaalde Deense gebieden hevig gesneeuwd. In sommige streken houdt de sneeuwval reeds drie dagen of langer aan. In Jut land waren de wegen onbegaan baar, het spoorwegverkeer kwam op sommige plaatsen tot stil stand.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1