Binnenlands Nieuws ISIS igtuig BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE WAT BRENGT DE RADIO SPORTNIEUWS RECHTSZAKEN MARKTBERICHTEN HAAGSE POLITIE REKENT j INBREKERS EN HELERS IN. Schoonmaak in den lande PUROL voor de handen WACHTLOPEN EN KOFFIEPRIJS. Belgisch ontwerp voor een noodwet Europees verdedigingssysteem Da slakingen in België De militaire dienst in de V. S. Bezuinigingen bij rijkswerkinrichtingen Atoomspionnage in de V. S. Het Britse tekort aan grondstoffen Israëlisch memorandum aan V. S. Executies in China De conference der Plaatsvervangers UITVERKOOP Den Haag over het altreden van Bevin Alfred^Hugenberg ovetleden chtmacht it versterkt met an Amerikaanse ietzelfde toestel, autoriteiten van zo waarderend ïoetingen van de iagers en conclu- :tere kwaliteiten ERWACHTING GWATER. De Haagse politie heeft enige inbrekers en helers die volgens nasporing en eigen bekentenis, betrokken zijn geweest bij tex- tieldiefstallen, gearresteerd. De buit bij drie inbraken in Haagse kledingmagazijnen, die in de afgelopen winter werden bezocht, bestond uit 47 coupons gtof, 7 herertcostuums en enige regenjassen en broeken. Pogin gen om een brandkast te force ren mislukten. De etaleur J. S., die geld nodig had, trad als tipgever en helper bij twee der inbraken op. Bij een of meer der gevallen waren als daders of helers betrokken de barportier T. R-, de Amsterdam mer A. B., de inbrekers F. de B. uit Den Haag en A. T. C. N. uit Rotterdam, alsook zekere J. J- N., A. T. U. en J. B. van der N. Alle betrokkenen zijn in arrest ge steld. Twee der verdachten droegen het bewijs van hun schuld aan het liif. Eén had van een gesto len coupon een pak laten maken, de ander droeg een der gestolen winterjassen. Met behulp van enige staaltjes der gestolen coupons stof heeft de politie deze diefstallen ont raadseld. GOEDERENTREIN IN BOTSING. De vorige nacht is te Eist een uit de richting Arnhem binnen komende goederentrein in aan rijding gekomen met een ran- geerdeel. Beide locomotieven werden beschadigd en van het rangeerdeel ontspoorden 10 wa- gens, die eveneens schade oplie- pen. Daar de hoofdsporen onmid dellijk vrij gemaakt konden wor den, ontstond geen vertraging in de reizigersdienst. De oorzaak is onbekend. DOOD DOOR SCHULD? De Officier van Justitie bij de Haagse rechtbank vorderde te gen de 22-jarige taxichauffeur J. S. twee maanden hechtenis en ontzegging van het rijbewijs en het recht zijn beroep uit te oefe oen voor de tijd van twee jaar. De Officier achtte bewezen, dat de 63-jarige J- J. C. van E. door onvoorzichtigheid van de taxichauffeur op 28 November 1950 in de Javastraat te Den Haag werd doodgereden en hij achtte dood door schuld bewe- DONDERDAG 15 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.16 Graan.; 7.50 Dagopening; 3.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Gram.; 9.30 Wa terstanden; 9.36 Gram.; 10 30 De antwoordmaoi; 10 45 Gram.; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Or kest- 11.45 Voor de \rouw; 12.00 Walsmuziek; 12.30 Mededelingen; 12.38 Gram 12.45 Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Allerlei; 13.20 Or kest; 13.45 Causerie; 13.50 Gram.14.00 Voor de vrouw; 14.30 Kwintet; 15.00 Voor de zie ken- 16.00 Gev. programma; 17.00 Voor de jeugdj 17.50 Regerings uitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Sport; 18.30 Dansmuziek; 19.10 Oauserie; 19.20 Zang; 19.45 Cau serie; 20.00 Nieuws; 20.05 Cause rie; 20.15 Orkest; 21.15 Hoorspel; 22.26 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 9por.t; 23.30 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek7.30 Gram.; 7.50 Gebed8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 School radio; 10.00 Gram.; 10.15 Morgen dienst; 10.46 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 12.00 'Angelus; 12.03 Graan.; 12.30 Me_ Viedelingen; 12.55 Reportage; 13.00 Nieuws; 13.20 Lichte muz.; 13.40 Zang; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw, 15.15 Gram.; 16.30 Kwartet; 15.50 Gram.; 16.00 Le zing; 16.45 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muziek; 17.45 Orkest; 18.30 Causerie; 18.45 Le ger des Heils; 19.00 Nieuws; 19.15 Causerie; 19.30 Causerie; 19.40 Radiokranti 20.00 Nieuws; 20.05 Gev. programma; 22.10 Gram.; 22.15 Biuitenl overzicht; 22.35 Gram.; 22.46 Gebed; 23.00 Nws.; 23.16 Gram, BRUISSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.40 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.30 Voor de jeugd1; 15.00 Eng. lés; 15.15 Gram.; 15.40 Franse les; 16.00 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Zang; 19.50 Causerie; 20.00 Verzoekprogramma; 21.00 Lichte muziek; 21.30 Gram.; 21.45 Ac tualiteiten; 22.00 Nieuws; 22.15 Zang; 23.00 Nieuws; 23.05 Dans muziek „METEOOR" MAAKT NOODLANDING. Een éénpersoons Gloster Me teor' straaljager van de lucht strijdkrachten (vliegbasis Leeu warden) heeft Maandagmiddag omstreeks vier uur in de omge ving van Hardegarijp (Fr.) een noodlanding moeten maken. De straaljager is daarbij ernstig be schadigd. Het toestel kwam terecht op een weiland tussen Hardegarijp en Bergum. Bij de aanraking met ie grond zijn verscheidene delen van de straaljager gebroken. De piloot werd wonder boven wonder slechts licht gewond aan het hoofd. Hij is naar een mili tair hospitaal overgebracht. De oorzaak der noodlanding is nog niet bekend. „WILLEM BARENTSZ." HAD GUNSTIG SEIZOEN. „De „Willem Barentsz" heeft een gunstig seizoen gehad met goede prijzen", zo zeide de heer A. Wanderink Vinke, directeur van de Ned. Maatschappij voor de Walvisvaart te Amsterdam, voor hij met de lijnmachine van de K.L.M. naar Johannesburg vertrok om vandaar door te rei zen naar Kaapstad. „Het is de gewoonte", aldus de heer Vinke, .dat een der directeuren de wal visvaarder uitgeleide doet, als de vangsttij d gaat beginnen en dat er tevens iemand aanwezig is om het schip na afloop ervan weer te begroetenDe „Willem Ba rentsz" is 11 October 1950 uit Amsterdam vertrokken om op 22 December de vangst te kunnen beginnen, welke duurde tot 9 Maart van dit jaar. Kaapstad is een basis voor de maatschappij, waar de 12 jagers (schepen van J00400 ton) worden opgelegd en gerepareerd. De walvismaat schappij heeft daar dan ook eni ge mensen gestationeerd. In de loop van de week zal de „Willem Barentsz" te Kaapstad binnen varen en de heer Vinke zal ter begroeting aanwezig zijn. Het is gewoonte, dat de traan wordt verkocht, voordat de „Willem Barentsz" is vertrokken. De heer Vinke deelde mede, dat deze transacties reeds in het voorjaar geschieden. Half April wordt de „Willem Barentsz" te Amster dam verwacht. FIETSER DOOR TREIN GEGREPEN. Op de onbewaakte overweg tussen Lottum en Horst is een ernstig ongeluk gebeurd, waar van de heer T. Pirlo uit Lottum het slachtoffers is geworden. Op deze overweg werd P. door een goederentrein gegrepen, waarbij hij een ernstige wonde aan het hoofd opliep. Hij werd naar het hospitaal te Venlo overgebracht, waar hij overleed. LICHAAM VAN ONBEKENDE VROUW GEVONDEN. Maandagavond omstreeks kwart voor twaalf Is uit het sin gel nabij de Raadhuisstraat te Rotterdam het stoffelijk over schot opgehaald van een onbeken de ca 50-jarige vrouw. Het lichaam vertoonde geen tekenen van geweld. Op de brug bij Nijverdal ston den Dinsdagmiddag soldaat Mol uit Oosterhout en soldaat Melief uit Utrecht, beiden van het 445ste bataljon, op wacht. Zij hadden het best naar hun zin. De oefening vonden ze prettig en met de be volking van Nijverdal konden ze goed overweg. „Alleen", zo zei soldaat Mol, „vroeger brachten ze je nog wel eens een kop kof fie, als je op wacht stond, maar dat gebeurt nu niet meer". „Allicht", antwoordde soldaat Melief, „dat zit 'em in de verho ging van de koffieprijs". De Belgische regering bereidt thans een wetsontwerp voor op grond waarvan de koning in ge val van oorlog en internationale spanning buitengewone volmach ten worden verleend. Het wets ontwerp is bedoeld als een ka derwet, waarbij de kamers een deel van htm prerogatieven aan de koning afstaan. De practische oeschikkingen zullen door mid del van koninklijke besluiten ge troffen kunnen worden. Aan de term „in geval van oorlog' wordt in het wetsontwerp een juridisch begrip gegeven en hieronder wordt verstaan: a. een eventuele aanval; b. een gedeeltelijke of volledige mobilisatie. Het begrip „internationale spanning" is in het wetsontwerp met nader om schreven. Verklaard wordt slechts, dat de kamers door stem ming moeten uitmaken, of een dergelijke „internationale span ning" bestaat. Onder buitenge wone volmachten wordt in het wetsontwerp o.a. verstaan: die, welke noodzakelijk zijn voor de .icuiunaving van orde en rust, voor het vergroten van de mili- tiare contingenten, voor het goed functionneren van de voedsel voorziening, voor vorderingen en voor de bescherming van de openbare gezondheid. „JrJe»- -+=j»r ik Terwijl de vijandelijke legers el kaar naderden, ontvouwde Basli geniale ideeëin over de komende veldslag. „Onze hoofdmacht houden wij voorlopig achter de linker- en rechtenderk.vleugel", verbeterde Bim. De linker- en) rechtervleugel", herhaalde Basli, ,,maken een tanglbeweglrig, breken op twee plaatsen door en omsingelen de hoofdmacht (der Togoeigoe's. Deze moeten aan alle kanten vech -cn. Eerst dan komt onze (hoofdmacht op het toneel en hreckt de laatste togenstaoid in een frontale aan val". Welke afdeling wilt U com. manderen?" vroeg Skull met een blik van diepe bewondering op de detective. „De hoofdmacht", antwoordde Basli waardig. Die komt immers het laatste in "actie en ik houd eenmaal erg van het leven". Een heel ander gesprek werd gevoerd tussen Wicked en een verkenner. „Een strijd op leven en dodd gaat beginnen!" O o jammerde Wicked. ''Wa.' een gemene o. dieren! Als het nu toch eens hun leven en onze dood wordt!" Daarop, uit pure angst, begon Wicked langzaam woedend te wordlen. In een radio-interview van de Uno-zender heeft Selim Sarper, permanent afgevaardigde van Turkije bij de V. N., Maandag avond verklaard, dat een Euro pees verdedigingssysteem, om doeltreffend te zijn, een verdedi- gingsstelsel aan de Middellandse Zee met de deelneming van Tur kije, moet omvatten. Hij verzocht de verruiming van het Noord-Atlantisch pact tot de Oostelijke landen van de Middellandse Zee. Nopens de al gemene toestand in de Balkan verklaarde Sarper verder, dat de toestand van Turkije „uiterst ne telig" zou worden, indien er on lusten mochten uitbreken in deze streek of indien Joego-Slavië mocht worden aangevallen. In Henegouwen duurt de sta king van het trampersoneel, die twaalf dagen geleden begon, voort en ligt het tramverkeer lam. Het absenteïsme in mijnen en fabrieken is sedert de staking met 50 procent toegenomen. De commissie voQr de gewapen de strijdkrachten van het Huis van Afgevaardigden heeft eenparig besloten de dienstplichtige leeftijd qp 18% jaar te brengen en de diensttijd op 26 maanden te bepa len. Naar wij vernemen liggen er drastische bezuinigingen op het personeel van rijkswerkinrichtin_ gen en strafgestichten in 't voorne men, een en ander als gevolg van een verminderde bezetting van de gestichten. Er blijkt op het ogenblik een overschot aan ambtenaren te zjjn Zo zullen met ingang van 1 Mei 7 ambtenaren van de rijkswerkin richting te Norg (het vroegere Veenhuizen I) die op arbeidscon tract werken, worden ontslagen. (Bij de afdeling landbouw van deze Inrichting heeft men zich ge noodzaakt gezien van de 20 boer. derijen 18 te verpachten zoals ook vroeger reeds werd gedaan. Het personeel, dat bij deze dienst werkte, heeft aanzegging gekre. gen naar ander werk om te zien, evenals verscheidene ambtenaren, die op arbeidscontract werken. Voorts zou het hl de bedoeling liggen ambtenaren met 35 dienst jaren met pensioen te zenden en het gesticht Blankenbosch (het vroegere Veenhuizen H) te sluiten. David Greenglass, voormalig sergeant van het Amerikaanse le ger en employé bij de atoomonder zoekingen te Los Valamos in N. Mexico, heeft verklaard, dat hij aan zijn zwager, Julius Rosenberg, een electro-technisch ingenieur, in September 1946 de beschrijving had gegeven van een atoombom van een later type dan de atoom bom, die boven Hirosjima weid' neergelaten. Rosenberg staat met zijn vrouw en een radardeskundigie terecht, (beschuldigd van spionnage voor de Sowjet-Unie. Het Britse ministerie van Fi nanciën heeft meegedeeld, dat de tekorten aan grondstoffen de uit breiding van de industriële produc ten, welke Engeland gehoopt had Uit jaar te bereiken, zullen halve ren. De productie steeg het vorige jaar met 8 procent, doch voor 1951 is de helft van dit 'cijfer het hoog ste dat redelijkerwijs kan worden verwacht. De metaalverwerkende industrie- en zullen de meeste nadelen on dervinden. Al de firma's, die niet in staat zijn geheel of gedeeltelijk over tie schakelen op defensiewerk of onder_contracten te accepteren, zullen hun werkzaamheden moeten beperken of geheel moeten sluiten. Ook de textiel- en bouwiodustrie. en zullen de gevolgen van het grondstoffentekort ondervinden. Er zullen nieuwe fabrieken wor den geopend en bestaande fabrie ken moeten worden uitgebuteiJf voor de productie van tanks en vliegtuigmotoren. Het ministerie verklaarde nog, dat heb tekort aan zwavel een va., de ernstigste problemen vomu en dat slechts weinig sectoren van dc- mdustrie hiervan geen gevolgen ondervinden. De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, heeft Maandag aan de Amerikaanse ambassadeur een memorandum overhandigd, waarin wordt gezegd, dat de ver mindering der straffen, opgelegd aan Duitse oorlogsmisdadigers het grote werk van de Neurenbergse processen In grote mate teniet heeft gedaan. Hij verklaarde, dat de Israëli sche regering en het Israëlische volk pijnlijk waren getroffen door de maatregelen van de Ameri kaanse Hoge Commissaris in Duitsland, John McCloy. Het memorandum herinnert er aan dat voornamelijk Joodse man nen' vrouwen en kinderen slacht offers waren van het nazi-bewind. NOTA'S AAN GROTE VIER. Israël heeft aan de diplomatieke vertegenwoordigers van de vier grote mogendheden te Tel Aviv nota's doen overhandigen, waari n liet aanspraak maakt op herstel betaling ten bedrage van 1500 mil- lioen dollar door Duitsland. Dit was gebaseerd op de mate riële verliezen, die de Joden in het door de nazi's bezette Europa hebben geleden en eveneens op de bedragen, loie Israël had uitgege ven voor schadeherstel aan slacht offers van de nazi_vervolging. Gevraagd wordt de kwestie op te nemen op de agenda voor de ministersconferentie. TEKORT AAN VLOOIEN. Britse vlooientheaters zijn tot de ondergang gedoemd, aldus een Britse man van het vak, die op het Festival of Britain-kermisterrein een der gelijk theater had willen ope nen. Tevergeefs adverteerde deze theaterdirecteur voor de inzending van vlooien. Hij verklaarde, dat de vlooienpo- sitie in Engeland sinds het eind van de oorlog hoe langer hoe slechter is geworden, waarschijnlijk ten gevolge van nieuwe insectenpoeders en het gebruik van stofzuigers. Aan gezien de levensduur van een vlo maar drie maanden is en deze insecten zich in gevan genschap niet vermenigvuldi gen, ziet het er voor de thea terwereld slecht uit, temeer waar de vlo-veteranen te stij ve gewrichten krijgen voor het uitvoeren van hun num- Het pro-communistische blad „Koeng Po", dat te Hongkong ver. schijnt, meldde gisteren die execu tie van 51 „speciale agenten in (dienst vande nationalisten en Amerika". De executie geschiedde Zon/dag te Kanton. Het blad meldt tevens de execu tie van 22 personen te Lingli. g in de provincie Hoenan. Deze perso nen, nationalistische agen en, zijn verantwoordelijk voor het stichten van een brand in de stad op 221 Februari, waardoor 512 huizen werden verwoest en drie personen om het leven kwamen, aldus het blad De Dinsdag gehouden achtste bijeenkomst van de plaatsvervan gers der Grote Vier is de langste vergadering tot dusver geweest. Zij duurde 4 Mi uur. Vanmiddag komen de plaatsvervangers weer bijeen. Een lid van de Britse delegatie verklaarde na afloop van de sa menkomst: „Wij gaan voor noch achteruit". Volgens een lid van de Franse delegatie draaide men in een cirkel rond. De bijeenkomst van Dinsdag heeft geen nieuwe voorstellen ge bracht. Er werd ook geen over eenstemming bereikt over enig voorgesteld agendapunt. De boekwinkels in Bad Wildun. gen (Amerikaanse zone) hebben alle voorradige woordenboeken uitverkocht. De kopers waren voor het merendeel vrouwen. Nader wordt gemeld, 'dat bin nenkort Franse troepen in Bad Willduii gen gestaLonneerd zullen worden. Het terugtrekken van minister Bevün valt zeer te betreuren aldus een zegsman; van hot Ministerie van Buitenlandse Zaken. De heer Bevin had met volledige inzet van zijn buitengewone ener gie zijn (krachten gegeven aan het nationale en) internationale op bouwwerk. Hetgeen na de oorlog op het si (Juk van de Westeuropese samenwerking is bereikt, was in belangrijke mate te danken aan zijn initiatief en omwaaikelbare overtuiging en het onvermoeid ijveren van zijn krachtige persoon lijkheid. Voor hen, die hem aan de con ferentietafel en in de persoonlijke sfeer hebben leren kennen, is het contact met de heer Bevin steejds een bemoedigende en inspirerende ervaring geweest. In het bijzonder minister Stik ker heeft de grootste waardering voor hetgeen door zijtn thajnsi scheidende Britse collega is ver richt in het (belang van Lte Wester se democratische gemeenschap BILJARTEN. Persoonlijk kampioenschap van Terneuzen. Door naamsverwisseling in een gespeelde partij sloop een fout in de standenlijst van bovenge noemd kampioenschap. De partij E. CattoirP. 't Gilde werd ge wonnen door laatstgenoemde. In de standenlijst komt E. Cattoir nu op de voorlaatste plaats met 2 pnt, gevolgd door P. 't Gilde even eens met twee punten. De gisteravond gespeelde par tijen hadden tot resultaat G. van DammeM. de Vos 150—33 13 brt; G. van DummeR. Verstrae- te 150—109 26 brt. In de eerste partij behaalde G. van Damme (kampioen 1950) een gemiddelde van 11,5, wat waar schijnlijk in de resterende partijen niet meer geëvenaard zal worden. Dr. Alfred Hugenberg, die ge durende de laatste jaren van de Republiek van Weimar voorzit ter van de rechtse „Deutschna- tionale Volkspartei' was, is op 86-jarige leeftijd in Neder-Sak- sen overleden. Hugenberg was een dergenen, die Hitier aan de macht brach ten. Vóór de eerste wereldoor log was hij lid van de raad van beheer van Krupps wapenfabrie ken. Gedurende de oorlog werd hij leider van de grote uitgeverij Scherl en directeur van de Ufa. In het eerste jaar van Hitiers oewind was hij minister van .andbouw en economische zaken, doch werd in het zelfde jaar ont jagen. Hij werd in 1946 door de Britten gearresteerd doch in 1947 vrijgelaten. Een Duits zuiverings hof classificeerde hem als „klei ne nazi-overtreder" en gelastte zijn uittreding uit alle commis saris-plaatsen. Hij had voorna melijk belangen in staalfabrie ken. KOOPMAN FINGEERDE INBRAAK. Het Amsterdams gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 42-jarige Arnhem se koopman A. van de K., mede directeur van een groothandel in textiel te Bussum, wien ten laste was gelegd het medeplegen van aen poging tot oplichting en het valselijk doen van een aangifte bij de politie. De rechtbank sprak hem van het eerste feit vrij, omdat zij de verdediging volgde in diens op vatting, dat volgens het Neder landse recht voorbereidingshan delingen niet strafbaar zijn, uit voeringshandelingen wel. Het betrof hier een geënsceneerde diefstal van textielgoederen uit het pand van de firma te Bus sum, die gepleegd was door de 37-jarige Amsterdamse binnen - nuisarchitect C. de B. Deze had de goederen weggehaald op ver zoek van Van de K. en meende weliswaar een ongeoorloofde, maar zeker niet strafbare hande- ing te verrichten, omdat hij de goederen meenam op verzoek van de mede-directeur der zaak. De architect was door de recht bank vrijgesproken en de mede directeur was alleen veroordeeld tot vier maanden wegens het doen van een valse aangifte. De Officier tekende tegen deze uit spraken beroep aan. Het ge rechtshof, dat deze zaken op 26 Februari behandelde de pro cureur-generaal eiste toen 1 jaar tegen Van de K. en zes maanden tegen de binnenhuisarchitect veroordeelde de mede-directeur tot één jaar en de architect tot negen maanden gevangenisstraf. VEEMARKT TE ROTTERDAM. Aangevoerd 6638 dieren w.o. 1046 vette koeien en ossen 1420 gebruiksvee, 26 vette kalveren 194 graskalveren, 2570 nuchtere kalveren, 403 varkens. 483 biggen, 248 paarden, 2 veulens, 143 schaé pen of lamaneren 17 weide-zuig lam meren, 87 (bokken of geiten. Prijs in cents per kg. Vettte koeien le kw. 2.46 tot 2.65; 2e kw„ 2,15 tot 2.45; 3e kw. 2 tot 2.15. Vette kalveren le kw. f 2.60 tot f 2.90; 2e (kw. 2.30 tot 2 50- 3e kw. 2.10 tot 2.30. (Slachtpaarden le kw. 2; 2e kw. 1.90; 3le kw. f 1.80. Prijs in guldens per stuk. Graskalveren le kw. 325; 2e kw. 225; 3e kw. 160. Nuchtere kalveren le kw. 50; 2e kw. 45; 3e kw. 40. (Etiggen le kw 38; 2e kw. 33; 3e kw. 26. pchapen ie kw.; 160; 2e kw 125; 3e kw. 85. Kalf- en melkkoeien le kw 1000; 2e kw. 800; 3e kw. 700. Vare koeien le kw. 620; 2e kw. 560; 3e kw. 500. Vaarzen le kw. 676; 2e kw 600; 3e kw. 500. (Pinken le kw. 475; 2e kw 400; 3e kw. 3i25. Vette koeien aanvoer ruim, han_ dtel tamelijk, prijzen stijgend. Vette kalveren aanvoer g-woon, handel gewillig, prijzen onveran derd. Graskalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets hoger. Nuchtere kalveren, aanvoer zeer ruim, handel goefd prijzen iets ho ger. Biggen aanvoer ais vorige week handel redelijk, prijzen iets stijver'. Slachtpaarden aanvoer iets gro ter, handel stroef prijzen iets ho ger. Schapen aanvoer iets ruimer ha. del willig, prijzen stabiel. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel kalm prijzen ■constant. Vare koeien aanvoer gewoon handel redelijk, prijzen iets hoger! Vaarzen aanvoer matig, handel flauw, prijzen onverandlerd. aties: 5 regels 60 ces.t; t. n 12 ct.; minimum per der nummer of: Adres ent meer. >t 's namiddags 2 uur lissie der Nederlandse kerk. Hij was hoofd- van het Ned. Herv. t kerkherstel tot her- n de organisatie der kerk. Gedurende de naakte Mr Mulderije r commissie voor ker- rleg der Ned. Herv. is hij secretaris van de kerk en overheid. H. Peters, werd op 8 ti Well (gem. Bergen- geboren, waar zijn va- ïeester was. Van 1924 s hij directeur van het ntrolebureau voor 'ruit en aardappelen, werd Ir Peters tot itaché bij de Neder- tie te Washington be- veike functie hij werk- tot 1934. In de jaren 17 was Ir Peters werk- tcretaris van de minis- ndbouw en Visserij, tot zijn benoeming tot van Curacao in 1948 ers als landbouwraad aan de Nederlandse te Washington. le de ooriogsjaren ter Peters zorg gedra- voedselaankopen van sche missie onder mi- ïberghe. is: Officier van Oran- officier der Orde van an België, officier der e Eikenkroon van Lu- •idder le kl. der Orde f van Noorwegen, rid- le van de Poolster van e zijn, menen we geen h ai men te verklappen, dj vertellen, dat de een grote kern van ipen zal vormen. Op ik worden tal van ;n in Amerika opge- istonds in eigen land type te kunnen vlie- ;ze Thunderjet? Het r-bommenwerper, zo ele kwalificatie luidt ;nt, dat het vliegtuig ten kan vervoeren als I jager. Dit is een be- mbinatie. In de prak- niet zozeer bommen stel vervoerd als wel lke onder de vleugels den bevestigd in ver van een stuk of zes. sle oorlog is dit vlieg- 1 raketten een krach dat wordt ingezet eriestellingen, tegen ?s en concentraties risten. Een met. ra- srende jager „veegt" met een oprukken- iseerde colonnen vol- >n. Voor de defensie iropa met zijn intert- 'an wegen en spoor- i zal de Thunderjet ibele aanwinst bete- waLllUilgCll valt iiui iv/vo-.iivw» ste en het donkerste pessimisme nog andere oplossingen denkbaar Voor het Westen is een compro mis, dat voor het ogenblik een soort wapenstilstand in de koude oorlog en betere vooruitzichten voor de toekomst garandeert, ze ker aanvaardbaar en het is moge lijk, dat het dit ook voor de Rus sen is. Door zijn achterstand in bewapening is het Westen thans iwuruBi^jKt) nulling, Ook ten N. en ten O. van Hoeng- song verbraken de communisten het contact met de troepen van de Ver. Naties en konden de Ameri- kaaoiise Zevende divisie en dé Z. Koreaanse troepen over een front van 50 mijl oprukken. Bij Seoel hield het communisti sche artillerie en mortiervuur over de Haai aan. De Amerikaanse 25e Success, aldus het blad, zou er geen vérstrekkend besluit met be trekking tot een overschrijding van de breedtegraad bekend wor den gemaakt „om de tegenstander geen inlichtingen te verstrekken". De diplomaten der V. N. zouden de laatste tijd meer en meer tot de overtuiging komen, dat dë re soluties van <le Ve ligheidsiraad zijn gericht op het herstel van uevuiiueiii Seoel hebben verlaten. De leiding van het achtste Ame rikaanse leger heeft bekendge maakt, dat vijf patrouilles der Verbondenen Woensdag Seoel zijn binnengetrokken. Zuidkoreaanse troepen hebben Woensdagmiddag de vlag van de Zuidkoreaanse republiek op het parlementsgebouw te Seoel ge hesen. van ue imcu. neme ïvnj, van weixe instelling hij in April 1940 direc teur werd. Na de bevrijding werd Ir Staf belast met het landbouwherstel en in 1945 benoemd tot directeur- generaal van grondgebruik en landbouwherstel. In 1946 werd hij tenslotte directeur-generaal van de landbouw. De heer Staf is lid van de Chr. Hist. Unie. inunaerjet. iNaar scnatting Krij gen wij een honderdtal van deze toestellen. Ofschoon militairen en burgers van dit plan op de hoogte zijn, wil men officieel nog steeds geen bevestiging geven van de leverantie dezer toestel len. Dit schijnt een Amerikaanse wens, welke op veiligheidsover wegingen berust. Daar echter velen in den lande van de voorgenomen transactie door het K. N. M. I. ddig van Donderdag- Donderdagavond. ij zonnig. ;e wind tussen West sselend bewolkt en droog weer. i gisteren. IG 16 MAART. v.m. n.m. 7.18 7.58 7.53 8.33 Hansweert 8.33 9.13 Walsoorden 8.43 9.23 19 6.48 18.50 13.56 5.40 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt 16 6.55 18.44 10.22 4.01 17 6.52 18.46 11.25 4.45 18 6.50 18.48 12.38 5.17

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3