ITALIË WIL TRIEST TERUG| Binnenlands Nieuws Onrust in Barcelona DE TWEEDE BENELUX-RONDE SPORTNIEUWS -m WAT^BRENGT DE RADIO? Rechtszaken MARKTBERICHTEN BURGERLIJKE STAND BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE Sensationele rechtszaak in Luik I,/" Lezers die schrijoen INBREKERS SLOEGEN HUN SLAG. AGENDA SPROETEN-*- Koop tijdig SPRUTOL ROOFOVERVAL WAS GEëNSCENEERD. Ruiten van Brussels communistische partij bureau ingegooid Het officiële Joego-Slavische persbureau „Tanjoeg" meldt, dat een Italiaanse campagne voor de terugkeer van Triest ,,slechts gunstig kan zijn voor de op over heersing gerichte politiek der Sowjet-Unie". Het te Belgrado verschonende rtnghiaJ Politika" schrijft dat de ItaUaanse campagne ernstige gevolgen kan hebben". Maarschalk Tito heeft zich Zondag uitgesproken tegen een behandeling van het vraagstuk Triëst op dit ogenblik. In een toespraak tot de Joego slavische oorlogsveteranen zeide hij o.m.: „Men moet de Sowjet- Unie niet toestaan thans de kwestie-Triëst aan de orde te stel len. Dat kan slechts nadelige gevolgen hebben. Het is in het belang van de volken van Joego slavië en Italië dit probleem thans niet aan te snijden. De Sowjet-Unie heeft het opge worpen tijdens de besprekingen der plaatsvervangers te Parijs, doch uitsluitend om druk op Joe- go Slavië uit te oefenen. Het Kremlin wil 'n tweede „Koreaan- se oorlog" aan do Joego-Slavische grenzen ontketenen, maar het Italiaanse volk weet dat het beter in vriendschap met ons kan even. Indien wij en de Italianen dit vraagstuk samen onder han- len namen, zou het in een dag op zodanige wijze zijn opgelost, dat zowel Joego-Slavië als Italië vol- iaan zouden zijn. Triëst is geen groot probleem. Het moet niet in de huidige gespannen interna tionale toestand worden behan deld. Het wordt opgelost wan neer de tijd ervoor rijp is Tito waarschuwde de Italianen zich niet door het optreden der Sowjet-Unie te laten misleiden. Hij besloot met te zeggen dat het in het belang van Joego-Slavie is de vrede in dit gedeelte van Europa te handhaven en dat zijn land ernaar zal blijven streven alle vraagstukken op vreedzame wyze op te lossen. Tevoren had Tito een beroep gedaan op het land om zijn kalm te te bewaren tegenover de be dreigingen van de Kominform en daar slechts op te reageren door zijn verdediging te versterken. Maarschalk Tito verklaarde opnieuw, dat de Sowjet-Unie ter bevordering van haar eigen im perialistische belangen ,,haar vazalstaten op de Balkan tegen Joego-Slavië opzet. „Bulgarije en MAN OVER BOORD? j iompensorteerster wegens diefstal van gouden sieraden. Zondagmiddag meldde de Ne- De vrouwen, die beiden goeéc derlandse tanker Caltex-Utrecht, bekenden van de politie zijn, had- Hongarije gorden zich aan voor de strijd, doch zij beschuldigen tezelfdertijd Joego-Slavie van I g^er vermoedelijk een man over den bij een juwelier in de Kalver agressieve bedoelingen. Maar wy boord was geViallen nabij de boei straat en bij een juwelier in d€ hebben geen territoriale eisen. Wij haten de oorlog. Wjj zweren nimmer een andere staat te zul len aanvallen", aldus maarschalk Tito. DE PAASVEEMARKT TE TERNEUZEN. De vooruitzichten van de Paas- veemarkt, die Woensdag wordt -ehouden, zijn van dien aard, dat GH 9, dat is op de route naar Engeland (ongeveer 10 mijl W. van het lichtschip Goeree). De Stellendamse reddingboot „Ko ningin Wilhelmina" is op dit be richt direct uitgevaren. De reddingboot is 's avonds I naar Stellendam teruggekeerd, zonder iets te hebben gevonden. BURENRUZIE met GEVOLGEN. In de Jan Steenstraat te Den indien de weersomstandigheden Ha ieefde de familie S. in oor- ook maar enigszins medewerken, stoestan(j met de familie R. gezien de steun die de Veemarkt- |^°£~nT commissie allerwege mocht on- dervinden, reeds bij voorbaat van Naar schatting hebben onge-1 ten van levensonderhoud, veer 300.000 arbeiders in Barce-1 Van gezaghebbende AJ e een succes kan worden gespro ken. En dan wil ik in de eerste plaats namens de commissie mijn dank betuigen aan de handeldrijvende middenstand van Terneuzen, op wiens steun wij niet tevergeefs een beroep hebben gedaan. Ze kunnen wij gezamenlijk voort bouwen aan het doel, dat wij ons voor ogen stellen: een bloeiende en zich steeds uitbreidende vee markt voor de Benelux-landen. Thans nog enige gegevens over de Paasveemarkt zelf: Van 10 tot 11 uur zal het vee worden aangevoerd, waarna de iona het werk neergelegd uit pro test tegen de hoge kosten van het levensonderhoud. Er heerst op winding in de stad. Schreeuwen de groepen bestormden trams en taxi's. Volgens waarnemers is de toestand ernstig. De staking begon in de fabrie ken doch sloeg spoedig over tot bijna alle takken van bedrijf. Rij dende taxi-chauffeurs werden be handeld als stakingsbrekers. De trams reden leeg. Bij alle fabrie ken staan posters. Vele arbeiders bleven in de fabrieken en winkel bedienden stonden voor de win kels zonder te openen. De meeste banken bleven echter geopend. Voor het gemeentehuis en het bureau voor controle op de voed selprijzen verzamelde zich een menigte. Zes dagen geleden had den er demonstraties plaats tegen de verhoging van de tramtarie ven. De kosten van het levensonder houd zijn de laatste tijd met enige sprongen omhoog gegaan. Een woedende menigte wierp in benzine gedrenkte brandende lappen naar het gemeentehuis van Barcelona, terwijl de raad in vergadering bijeen was. Men stak een ambulance-auto in brand, die voor het gebouw stond en belette brandweerlieden het vuur te blussen. Het plein voor het gebouw werd door de politie ontruimd. De autoriteiten te Barcelona schrijven de relletjes aan com munistische invloeden toe, maar waarnemers zijn van mening, dat de gehele bevolking achter het oproer staat wegens de hoge kos- vernomen dat de staking is geor ganiseerd door de verboden „Ver enigde socialistische partij van Catalonië", die onder communis tische controle staat. Ook wordt gezegd dat de communistische in stigators van de staking finan cieel zijn gesteund door de plaat- elijke industriëlen. De gouverneur van de provin cie Barcelona verklaarde dat eni gen van hen, die de staking heb ben georganiseerd, gearresteerd zijn en berecht zullen worden. Vakverenigingsleiders te Bar celona hebben hun leden opgedra gen het werk te hervatten. Zij verklaarden dat de eerder uitge vaardigde stakingsbevelen, waar van was gezegd dat zij van hen afkomstig waren, vervalst zijn. Ook in enkele andere steden in de provincie Barcelona is Maan dag niet gewerkt. De politie te Barcelona is Maandagmiddag met eenheden te voet en te paard van de civiele garde versterkt. Maandagmiddag verbeterde de algemene toestand te Barcelona; sommige winkels waren weer open. Zaterdagmorgen had de heer JS. een woordenwisseling met mevr. R Mevr. R. liep boos naar haar echtgenoot met het gevolg dat, toen de heren elkaar 's middags ontmoetten, de heer R. de heer S. een zodanige klap verkocht, dat deze met een dubbele armfrac- tuur in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. De politie heeft de geweldenaar in verzekering gesteld wegens zware mishande ling. WONING DOOR BRAND VERNIELD. Zondagmorgen is door onbe kende oorzaak de woning van de J familie Men tink te Beckum (ge- keuringscommissie onmiddellijk meente Hengelo) door brand ver met haar arbeid aanvangt. nield. Van het uit negen perso- Te 4 uur volgt de prijsuitreiking nen bestaande gezin waren er en worden alle dieren, die een zes mar de vroegmis. De drie eerste prijs hebben behaald, op anderen werden in hun slaap ver stal gezet. rast door het vuur. Een deel van Om 6 uur komen drie leerlingen de inboedel kon worden gered, van de Mulo-scholen in Hotel De schade is aanzienlijk en wordt Centraal om de lijsten te num- door verzekering gedekt. Door meren. (Tevoren heeft de burge- snej ingrijpen van de brandweer meester in een enveloppe de prij- Dle^ef een naastgelegen schuur zen genoteerd.) Omstreeks half zeven arriveert t muziekgezelschap van de Bond van Vee- en Varkenshandelaren te Terneuzen en wordt van het Postkantoor afgemarcheerd naar de Scheldekade waar de burge meester aan zijn woning wordt afgehaald, om daarna de muzi kale wandeling naar de Markt voort te zetten, waar inmiddels de dieren waaraan een eerste prijs werd toegekend, zijn opge steld en waar de burgemeester verzocht zal worden onder het spelen van het muziekgezelschap- gespaard. De textielhandelaar L. te Bus sum, die geregeld diverse mark ten in ons land bezoekt, had de gewoonte zijn auto volgeladen met textielgoederen 's avonds in zijn garage te zetten. Zondagnacht hebben inbrekers deze gewoonte benut om hun slag te slaan. de Reguliersbreestraat een gouden ring in reparatie gegeven. Zaterdagmiddag kwamen zij eerst bij de juwelier in de Kal ver straat om de ring af te halen. Toen zij vertrokken waren miste de man een gouden collier ter waarde van 635. Hij deed on middellijk aangifte bij het bureau Singel en aan de hand van een signalement, dat hij opgaf, be greep de politie met wie hij te doen had gehad. De beide vrou wen gingen ook naar de juwelier in de Reguliersbreestraat en daar namen zij cerloops een doublé armband en een stel gouden oor ringen mede. Toen zij tegen half zeven in een taxi bij de woning van een van hen aankwamen, stond de politie gereed om hen te arresteren. Zij bleken de gesto len goederen nog bij zich te heb ben. DIEFSTALLEN OP SCHEVENINGSE SCHEPEN OPGELOST. De laatste tijd kwamen er bij de Haagse politie herhaaldelijk klachten binnen over diefstallen op visschersschepen in de haven van Scheveningen. Zaterdag is de schuldige, de 36-jarige visser S. de N. zonder vaste woon- of verblijfplaats gearresteerd. Hij liep met een zak op zijn rug door de stad. Een agent, die het geval niet vertrouwde, controleerde de inhoud van de zak en ontdekte een aantal koperen leidingen, welke de N. beweerde gevonden te hebben. Geplaatst tegenover de aangifte van een schipper, dat de koperen leidingen van zijn schip waren gestolen bekende de N. nog zeven andere diefstallen, die hij had gepleegd wanneer hij 's nachts sliep op één van de vis serschepen. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. CHINEES MET OPIUM AANGEHOUDEN. De douane te Rotterdam heeft de 42-jarige Chinese matroos Lau Kha Hoo aan de Vondelingenweg ,aangehouden. De man was in 1 het bezit van 750 gram opium. Ili, tand gevoeld en het resultaat was, dat zij na een langdurig verhoor bekende de overval in scène te hebben gezet. Zij had al lang het voornemen hiertoe gehad. De vrouw, die met waandenkbeelden was behept, had enige uitgaven gedaan en daarbij het geld van haar zoon gebruikt. Zij leefde in angst dat deze dat zou ontdekken en kwam toen op de gedachte van een z.g. roofoverval. Zij opende een dressoirlade en gooide papie ren en bankbiljetten in het rond. Daarop bond zij zichzelf vast aan de tafelpoot met een ketting en een touw en sloeg zich vervol gens met een klomp op het hoofd. De vrouw is onder doktersbe handeling geplaatst. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theate<", 8 uur: Biosc. ..Kapitein Fru_ casise". Concertgebouw. Aanvang 7.30 uur: Padvindersrevue. MORGEN TERNEiUEEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Ka.pi.oin Fra_ casse". Grote Paasveemarkt. Zaal 's La. ds Welvaren, 8 uur: Lezing ,,Wat kunnen wij voor de vrede doen"? Ned Prot. Bond. SCHAKEN. Flohr over Botwinnik— Bronstein. Grootmeester Salo Flohr schreef in een artikel, dat verschenen is in 't Russische jeugdblad ,,Kom- somolskaya Pravda", dat Bot winnik al zijn krachten zal moe ten mobiliseren om zijn titel in de tweekamp tegen Bronstein te behouden. Bronstein is gevaarlijk voor de wereldkampioen, omdat hij het zelfde schaakkarakter" heeft als Botwinnik. Beiden beheersen verschillen de schaakstijlen. Dat het gevecht een scherp karakter zal dragen, wil Flohr ook aantonen uit het feit, dat Botwinnik sinds 1946 ruim 50 partijen heeft gespeeld, waarvan hij er zes heeft verlo ren. Bronstein heeft in de jaren 1948, 1949 en 1950 niet minder dan 88 partijen gespeeld en daar van heeft hij er ook zes verloren. Beide grootmeesters vrezen geen complicaties en gaan moeilijk heden niet uit de weg. In de laatste 15 jaar zijn vele Russische grootmeesters naar vo ren gekomen. In 1935 was alleen Botwinnik grootmeester, maar thans bezit Rusland er 11 (van de 35, die er in de wereld zijn). de kampioene de Tiaar toegeken- gchade aan textiel wordt geschat de lauwerkrans om te hangen. Q j nd gulden. De auto Om half acht worden de num- l°P 3 d lu u JLom bekend gemaakt waarop Via een zijdeur wisten zij in de zaj deze week voor de officier garage te komen waarna zij met de volle auto zijn verdwenen. De komen vroeg in t voorjaar WOENSDAG 14 MAART HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.1B Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.18 Cauae- ïir; 8.23 Orgel; 8.50 Voor Je vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Water, standen; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Volksuni versiteit; 11.30 Gram.; 12.00 Ac cordeon; 12.30 Mededelingen; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkes13.45 Gram.; 14.00 Cause, rie; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Kinderkoor; 15.50 Piano; 16.00 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zie ken; 17.00 Voor de jeugd!; 17.30 Orgel; 17.4-5 Reg>:ringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Reportage; 18.30 Volksuniversi teit; 19.00 Leziig; 19.15 Sport; 19.30 Voor de jeugd; 2i0.00 Nws.; 20.05 Commentaar; 20.15 Orkest; 21.20 Hoorspel; 22.00 Dansmuziek; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws 23.16 Gram HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymlnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Een woord voor de idag; 8.i/0 Nieuws; 8J8 Gew muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de rieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11:00 GTam.11.16 Hoorspel; 12.00 Or gel; 12.30 Mededelingen; 12.33 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Reportage; 13.20 Mariniers kapel; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Piano; 15.30 Gram.; 16 00 Piano; 16.15 Voor de jeugd; 1730 Orkest; 18.00 Koor; 18.30 Zang; 19.00 Nieuws; 19.16 Voor de jeugd-; 19.30 Commentaar; 19.40 Radiokran 20.00 Nieuws; 20.06 Kerkdienst; 21.30 Orkest; 22.30 Causerie22.40 Gram.22.45 Gébed; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 1230 Weerbericht; 12.32 Orkest; 12.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.30 Schoolradio; 15.45 Orkest; 16.50 Gram.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Voordracht; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespreking; 13.00 Piano; 18.25 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19 00 Niéuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuille. tom; 20.00 Operette; 22.00 Nws. 22.15 Klankbeeld; 23.00 Nieuws 23.05 Verzoekprogramma. HOOFDREDACTEUR „DE WAARHEID" VOOR HET HOE. Gisteren stond voor het ge rechtshof te Amsterdam terecht de hoofdredacteur van „De Waarheid", de heer A. D. Schoo- nenberg wegens smaadschrift jegens dr Beel, waarvan hij door de rechtbank was vrijgesproken. Het betrof een artikel, getiteld „Rondom het loze vissertje", waarin naar aanleiding van de zaak tegen de voormalige burge meester van Den Haag o.m. de vraag werd gesteld, of dr Beel zich niet had laten chanteren, omdat hij mogelijk goede betrek kingen met Mussert zou hebben onderhouden. De heer S. zeide dat de vragen in het artikel ge steld waren om opheldering over tal van duistere facetten in deze mers een prijs is gevallen. Welke prij zen dat zijn, blijft nog een ver rassing. Ik wens u allen op de dag van de Paasveemarkt mooi weer en goede zaken. Tot morgen H. J. COLSEN, Voorz. Paasveemarkt-commissie. was zo goed als nieuw. Deze was verzekerd, de goederen niet. DIEVEGGEN VAN GOUDEN SIERADEN GEARRESTEERD. De recherche van het politie- I bureau Singel te Amsterdam heeft Zaterdagavond een tweetal vrouwen gearresteerd een 30- jarige strijkster en een 24-jarige Op Vrijdag 27 Juli zal te Ber gen op Zoom 't startsein worden gegeven voor de tweede Benelux- ronde, een sportieve toertocht door de 3 Beneluxlanden, open gesteld voor automobilisten en motorrijders. De finish is Zater dag 28 Juli te Middelburg. Het succes, dat deze tocht het vorig jaar opleverde, heeft de motor- en autoclub Scheldegou- wen, die de rit organiseert doen besluiten de Benelux-ronde tot een jaarlijks terugkerend evene ment te maken. De M.A.C. WIELRENNEN. SCHULTEPETERS WINNEN .NACHT" VAN ZURICH. J* In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben onze landgenoten Schulte en Pe.ers een „americai- ne" van 8 uren gewonnen te Zii- richt. 1. SdhultePeters (Ned.) 338,9 km. Op 1 ronde: 2. Adriae.sisensBruylandt (B.). Op 2 ronden: Van Steenbergen(Bucher (B.- Zwitserlanld) BILJARTEN. Persoonlijk kampioenschap van Terneuzen. Zondag werden in deze kamp de volgende partijen gespeeld: E. Cattoir—P. 't Gilde 150—135 in 59 brt.; B. v. d. EijkR. Ver- straete 150120, in 24 brt.; R. VerstraeteC. Kramer 150117, in 28 brt. Door de overwinning van de heer Van der Eijk op de heer R. Verstraete is de spanning voor de einduitslag zeer toegenomen. cureur was van mening, dat de uitgebreide g h artikelen in „De Waarheid" er in van het comité van Bdgisch het algemeen niet op gericht zijn Nederlands—!Luxembu^, de rust te doen wederkeren. Hij menwerking, zodat m vond de oetreffende passage, schillende faciliteiten, J 1 waartegen dr Beel een aanklacht het passeren dergrenze, j had ingediend, een gemene voor- voorbaat is verz£kerd. Ook va stelling van zaken. Zijn eis in de- andere zijden hebben de orgaan ze zaak was f 500,— subs. 1 mnd satoren rnedewerkmgontvangen. hechtenis i Enkele bedrijven hebben finan ce heer S. zei, dat in alle kran-I ciële steun verleend d.e zeker ten artikelen over deze zaak zijn met overlbo<iig iis:^*ïf™ld j0. verschenen on geruchten zijn ge- denkt, dat mschnjlg publiceerd. Alleen „De Waarheid" gies en maaltijden inbegrepen n had men hiervoor gegrepen, voor automobilisten 2 „Overigens", aldus de heer Svoor motorrijders 12.50 gulden „valt het me op, dat de procu- bedraagt. reur-generaal vandaag hoge eisen De Benelux-rond „tp1t„ aparte charme door het feit aat Uitspraak op 19 Maart. i het een zuiver toeristisch evene ment is, waaraan elke wedstrijd- idee vreemd is. De gemiddelde snelheid is zeer laag gehouden, met een ruime speling zowel naar boven als naar beneden, klassementsproe ven zijn er niet aan verbonden, kortom alles is zó ingericht, dat het meest gewone auto'tje of motorrijwiel de tocht reglemen tair kan volbrengen. Een bijzondere bepaling in het reglement is, dat niet van stuur verwisseld mag worden. In het startsecretariaat zullen daartoe alle rijders door middel van een polsband met lood worden „ver zegeld". De route van deze tweede Be nelux-ronde, die over een totaal afstand van 1050 km voert, ziet er als volgt uit: Bergen op Zoom, Terheijden, Rotterdam, Den Haag, Amster dam, Amersfoort, Utrecht (be gin naehttraject), Hasselt (ein de nachttraject), Glons, Luik, Aywaille, Houffailize, Clervaux, Grundhof, Luxemburg, Arlon Tintigny, Bertrix, Rochefort, Dinant, Namen, Wavre, Brus sel, Oudenaerde, Gent, Antwer pen, Goes, Middelburg. De hoofdeontroles zijn in de drie landelijke hoofdsteden. Bo vendien zullen er in tussenge- legen plaatsen een aantal route controles worden ingelegd. Het tijdschema is zodanig bepaald, dat een snelheid van 36 km per uur het gemiddelde betekent. Aan ieder, die de ronde regle mentair volbrengt, zal een bron zen plaquette worden aangebo den. van Justitie worden geleid. Aan het einde van de vorig) week werd Almelo opgeschrikt door een „roofoverval" op de 42 jarige vrouw H. H„ die in een der buitenwijken van de stad woont. De „buit" van de indrin gers bleek slechts 33,50. Achteraf blijkt echter, dat de vrouw de gehele „overval" in scène heeft gezet en dat er van een „overval" en ,,roof" geen sprake is geweest. Bij het onder zoek kwam de politie al direct voor een aantal onwaarschijnlijk heden te staan. Zo trof zij bank biljetten verspreid door het huis aan, die de indringers niet hadden n.tegenomen. Wel hadden zij vol gens de vrouw een aantal bank biljetten uit een gesloten busje gestolen. Verscheidene punten in het verhaal, dat de vrouw de po litie ophing, waren aanvechtbaar. Ook de signalementen van de da ders, die zij opgaf, waren te nauwkeurig. Het waren de signa lementen van twee mannen, die op het moment van de overval in de buurt convocaties hadden rondgebracht, de gebr. S. Zij wer den door de politie verhoord, doch het alibi, dat zij opgaven, bleek volkomen te kloppen. Daarop werd de vrouw opnieuw aan de Enkele Belgische bladem melden, dat, kort na de aanslag, die met 6 handgranaten op de stajiium- zaal in Brussel gepleegd, onbeken_ den de uitstalramen van het lokaal der B(russelse afdeling van de communistische partij hebben In gegooid. VEEMARKT ROTTERDAM. J- Rotterdam, 12 Maart. Aanvoer in totaal: 1401 stuks. Vette koeien en ossen 708; var kens 693. Prijs in cents per kg: Vette koeien le kw. ƒ2,40ƒ2,60; 2e kw. ƒ2,10—ƒ2,40; 3e kw. 2— 2,10. Varkens le kw. 1,72; 2e kw. 1,68; 3e kw. 1,60. Vette koeien aanvoer iets klei' ner, handel tamelijk, prijzen vooral niet lager. Varkens aanvoer ruimer, han del vlot, prijzen iets hoger. AARDAPPELBEURS TE ROTTERDAM. De handel bleef kalm. Klei 35 mm opwaarts, Alpha's ƒ9,50; overige kleisoorten tegen de maximumprijzen. Zand 35 mm opwaarts: Noorde ling ƒ9,25; Eigenheimers 8,50 Voran 7,80; Bintjes 8,25; Re cord 8,—; Wilpo 8,50. Voeraardappelen 6. Alles per 100 kg; deze prijzen zijn berekend op de handelsvoor- waarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappe len op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen offi cieuze noteringen per 100 kg fr. Rotterdam). Tarwe iets vaster, prima zon der vochtconditie 24,2524,75; doorsnee kwaliteit op vochtcondi tie tot 24,40. Overige granen zeer vast. Zomergerst ƒ41—ƒ42; Haver 39ƒ40, zware daarboven; rog ge 36,50—36,75. Peulvruchten: Groene erwten 35ƒ42,50; Schokkers vaster ƒ4052,50; Bruine Bonen ƒ45 ƒ50. In publieke veiling werd gis teren verkocht ca. 120 ton lucer ne-meel (eiwitgehalte 1415.3 van 17,75—18,25; ca. 30 ton grasmeel (eiwitgehalte 14,8 voor 17ca. 23 ton klaver- meel (eiwitgehalte 15,7 voor 18,30; ca. 200 ton lucernebrok jes (eiwitgehalte 14,415,8 voor ƒ17ƒ20,70 (alles per 100 kg af pand Rotterdam plus 1 veilingkosten). R. Verstraete 7 6 0 1 12 B. van der Eijk 6 5 0 1 10 J. de Mul 7 5 0 2 10 G. van Damme 5 4 0 1 8 J. van der Poel 5 3 1 1 7 E. Cattoir 8 1 2 5 4 M. de Vos 6 1 1 4 3 C. Kramer 5 1 0 4 2 P. 't Gilde 7 1 0 6 2 De hoogste serie werd tot op heden in deze kamp gespeeld door de heer R. Verstraete,zijnde 69 caramboles. SAS VAN GENT. Huwelijksvoltrekkingen: 3 Febr. Hendrik Johannes Polmann, 25 j. jm. en Emma Edmonda Vermoet, 20 j„ jd. Geboorten: 4 Febr. Alex Jose- phus Cornells Marie (geb. te Ter neuzen), z. van Pierre Ferdinand Vermoet en Johanna Oosterhout. 8 Febr. Suzanna (geb. te Terneu zen), d. van Antoine Stephan Maesschalck en Martina Susanna Brugge. 11 Febr. Olav Norbertus Irma Maria, z. van Camilus Jo hannes Notté en Georgette D'hert 20 Febr. Mariandel Augusta Al- phonsa, d. van Lucien Désiré Mussche en Annie Leonie Jose- pha v. Avermaete. 26 Febr. Maire Jeanne Martha .Armanda Gerar- dus; d. van Herman Petrus Marie Vereecken en Maria Louisa van den Bulck. Overlijden: 20 Febr. Paulina Martha Joanna Vanhooijdonck, 70 j., echtg. van Edmond Leon Fermont. 21 Febr. Alphonse van Laere, 79 j., echtg. van Josina Maria Jacobs. 28 Febr. Eugenia Geiregat, 83 j., echtg. van Hartog Bakker. LOOP DER BEVOLKING. SAS VAN GENT. Ingekomen: R. P. van de Putte, van België; L. R. Kalle, van Westdorpe; M. D. C. P. Persijn. van Terneuzen; E. M. Boutens, van Terneuzen. Verttrokken: L. M. D. Renique, Hontenisse; W. Garskamp, Aus tralië; I. P. L. de Schepper, Koe wacht; F. E. de Smit en gezin. Terneuzen; N. Minderhoud, Ter neuzen; H. M. van Hoeve en ge zin, Noord-Oostpolder; F. M. Blom, Amsterdam. IQI „Laat mij los" zei de piloot, die hef benauwd begon te krijgen .e- gen de Togoegoe-wachter. „Ik denk er niet aaa"; ant woordde de wachter. „Zolang ik zelf niet benauwd ben maak ik mij nooit zorecn. Bo vendien zal deze toestand niet .leng duren. Gevangenen der To- goegoe's leven nooit lat g". voeg de hij er trots aan toe, terwjjl hij met belangstelling de vlijmscherpe punt van zijn speer bestudeerde. Dr. Kolderman zweeg, voorna melijk omdat het Togoegoere woord voor ezelskop hem maar niet te binnen wilde schieten. Het assisenhof te Luik heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling van een zaak, wel ke voor die van Jekyll en Hyde niet behoeft onder te doen. In de winter van 19481949 werden in de omgeving van Luik een groot aantal roofovervallen gepleegd op automobilisten. De auto's werden tot stoppen ge dwongen, doordat een gemaskerd individu zijn eigen wagen dwars over de weg zette om daarna on der bedreiging met een revolver de inzittenden te beroven. Dat de man voor niets terug deinsde, bleek wel, toen hij op 13 December ook schoot op de be stuurder van een auto, die wei' gerde te stoppen. De kogel door boorde de achterwand van de auto, maar bleef steken in de rug van de zitbank. In dezelfde perio de werden te Luik een aantal ge durfde inbraken gepleegd, o.a. in het bureau van de ingenieursver eniging en in een aantal villa's. De nasporingen van de Belgi sche recherche bleven vruchte loos, totdat de onbekende een in braak pleegde in het huis van mevr. De Wilde te Luik. Deze wist door een raam te ontkomen en slaafde erin de Rijkswacht te alarmeren. Nog dezelfde dag werd de man na een kort gevecht gearresteerd. De verwondering van de politiemannen was groot, oen bleek dat zij te doen hadden I net de in Luikse kringen beken-1 de ingenieur Albert Gurnade. Naar bij het onderzoek aan het I licht kwam, leidde de 35-jarige Gurnade een dubbel leven. Over dag was hij een goede huisvader die grote belangstelling had voor I zijn kinderen, 's Avonds en s nachts bedreef hij daden, welke slechts met die van een gangster zijn te vergelijken. Hij vertrok dan in een oude regenjas, de hoed diep in de ogen gedrukt, een automatisch pistool op zak, naar de buitenwegen van Luik. OnJ- innerlijk was dan alles aan hem veranderd en niets in zijn geba ren en in zijn taal deed de slacht offers van de overvallen vermoe den hier met een welopgevoed mens en zoon van een rijk indus-1 trieel te doen te hebben. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Pleegvader, Broer en Oom, HENDRIK GERRIT KAMERIK, Weduwnaar van Catharina Meeusen, in de ouderdom van ruim 87 jaar. Mede namens de Fam., Breskens: M. P. MEEUSEN. Terneuzen: B. KAMERIK. Terneuzen, 12 Maart '51. Dahliastraat 17. De arrestatie van Gurnade, die talrijke relaties in hooggeplaatst.1 kringen had, maakte veel ophef, iehalve van roofovervallen wordt de ingenieur beschuldigd van in braken, valsheid in geschrifte en diefstal van auto's. In totaal zal hij zich voor 34 vergrijpen te ver antwoorden hebben. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de heer C. MAAS, in de ouderdom van 67 jaar. Met veel ijver en nauwgezetheid heeft hij ruim 21 jaar als secr.- penningm. zijn werk in onze afd. verricht. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere wor den gehouden. Namens de Varkens vereniging „Onderlin ge Hulp" te Othene. Othene, 12 Maart 1951.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3