Binnenlands Nieuws WAT BRENGT DE RADIO? UIT DE PROVINCIE H.D.Z. BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE Advertenben SPORTNIEUWS RECHTSZAKEN AGENDA De plaatsvervangers te Parijs Twee Belgen uitgeleverd TERNEUZEN. GOES. KOEWACHT. - Aanrijding VLISSINGEN. Notawisseling lussen België en Polen Radio Peking over Amerikaanse po.itiek Gebr. Verbiest VOEGLOZE - GOUDEN - KIND ONDER TREIN. Op de onbewaakte overweg te Huiten aan de spoorlijn Breda— Tilburg is gisteren een vierjarig kindje, Joke Broers, onder een trein gelopen. Zij liep haar drie jarig broertje achterna, die juist de overweg was gepasseerd. Haar tante, die bij de kinderen was, trachtte tevergeefs het meisje nog te grijpen. Het kind werd door de tiem gegrepen en op slag gedood. De trein had tien minuten vertraging. TIEN MAANDEN VOOR CAFÉHOUDER. In de z-iak tegen de Zandvoort- se caféhouder De Boer, die een vijftal smokkelaars uit Sint Wille- brord bewogen had na storting van een zekerheidsstelling een aantal diamanten naar Antwer pen te smokkelen, welke diaman ten bovendien vals bleken, is uit spraak gedaan. De Boer werd ver oordeeld tot tien maanden gevan genisstraf met aftrek. De eis was achttien maanden. EEN HARD HOOFD. Een kastelein kreeg in zijn café aan de Rijswijksestraat te Den Haag ongenoegen met een man en een vrouw. Bij een vechtpartij in de deuropening van het café sloeg de bezoeker de kastelein met een fles op het hoofd. De fles bleek niet bestand tegen deze klap en brak. De rondvliegende scherven bezorgden een passeren de dame snijwonden aan haai1 enkel en verwondden de kastelein aan zijn neus en wang. De sche del van de kastelein werd niet ernstig beschadigd. De politie zoekt thans naar de heer, die na de slag de benen heeft genomen. FABRIEKSBRAND TE WORMER. Woensdagavond heeft een felle brand gewoed in de vier verdie pingen hoge cacaofabriek „De Moriaan" van de N.V. Wessa- nens fabrieken te Wormer. Hoe wel het betonnen pand overeind bleef staan, is een enorme scha de aangericht en zal het bedrijf voorlopig niet kunnen werken. Omstreeks zes uur liep een drijf riem in de schepperij vast. Door distributiedienst dat speciaal voor dergelijke gevallen is ingericht. PASSAGIERSBOOT NI VAR TEXEL KON NIET VAREN. De Texelse passagiersboot, die de verbinding onderhoudt tussen Texel en 't vasteland, kon gisteren het eiland niet bereiken wegens de stormachtige Oostenwind. De post en ca. 100 passagiers moesten op zee overstappen op 'n kleiner vaartuig. De aan boord zijnde auto's moesten weer naar Den Helder worden teruggenomen. LAGE WATERSTAND OP DE WADDEN. Trouwpartij ging niet docr. Gisteren zou een paartje uit Hollum op Ameland in het huwe lijk treden. De harde Z. O.-wind had als gevolg een te lage waterstand op het wad en de postboot kon niet varen. Bruiloftsgasten, bruidsjapon en bruiidsbouquet zouden met de boot meekomen en toen bleek, dat deze niet kon varen, vertjrok op drin gend verzoek van 't bruidspaar 'n barkas te ruim 11 uur om te trachten via het Danziger gat langs een geul Holwerd te berei. ken. waardoor de situatie gered zou zjjn. Het doel werd in zoverre be reikt, dat men van de pier te Ho', werd de boot kon zien. De bruids. japon kon aan boord worden ge bracht do oh de bloemen veronge lukten,' doordat die brenger in net slik kwam te vallen. Ook een van de bruiloftsgasten, een dame die nog wilde proberen met de boot mede te komen, viel in het slik en was <g. noodzaakt de tocht op te geven. Het gevolg was, dat de barkas te ongeveer 5 uur in de middag terugkwam zonder passagiers e dat de trouwpartij moest worden uitgesteld. HILVERSUMS EXPEDITEUR OPGELICHT. Een Hilversumse expediteur is het slachtoffer geworden van een geraffineerde inbrekerstruc. Een onbekende belde zijn buurman op met het verzoek de expedi- HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Blosc. ,,De vrouw mij- er dromen". AXEL: Ger. Kerk, 8 uur: Streekpropaganda vergadering Anti-Revolutionaire Studie club. MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Biosc. ,,De vrouw mij ner dromen". Concertgebouw. 8 uur: Eiosc. ,.Het laatste duel". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. Kennismaking gezocht". verhitting spatten vonken in het teur aan de telefoon te roepen -. /In UiiiiKmnvi rond, die in de houten omgeving en de cacaopoeder 'n gretig voed sel vonden. De fabrieksbrand- weer was spoedig aanwezig, doch daar de pomp in reparatie was, kon geen water worden gegeven. Inmiddels verscheen ook de brandweer van Wormer met groot materiaal. Het vuur breid de zich zodanig uit, dat om half negen de hulp van de Wormer- veerse brandweer werd ingeroe pen en het vuur met veertien stralen moest worden bestreden. Ongeveer 11 uur was men het vuur meester. Een grote partij cacaopoeder en cacaoboter is ver loren gegaan. De schade is niet bij benadering op te geven. HUIS WERD TE VROEG BEWOOND. Het leegstaande perceel Pieter Bothstraat 8 te Utrecht werd ver bouwd. Overdag werd er hevig getimmerd, maar 's avonds rust ten de werkzaamheden en was er dus niemand in het huis. Hiervan maakten twee families gebruik. Deze gezinnen, twee broers met hun vrouwen en kinderen, in to taal 8 personen schoven de ramen open en nestelden zich in de wo ningen. Zij waren de nieuwe be woners, waarvoor al dat getim mer diende, juist een slag voor, hetgeen echter niet de bedoeling was van de eigenaar. Ondanks dat de verbouwing, zo goed en zo kwaad het kon onder deze om standigheden, doorging, verlieten zij de woning niet. Ook niet toen de aannemer een poging in deze richting deed door de ramen en bovenlichten e.d. uit de woning te verwijderen. Na twee dagen heeft de ge meente zich met het geval be moeid en het gezin ondergebracht in het gebouw van de voormalige Toen de buurman mededeelde, dat de expediteur zelf telefoon had, zeide de onbekende dat de gesprek was en hij ten einde raad de buurman had opgebeld. Deze vond dit motief redelijk en haastte zich de expediteur te ha len, die vervolgens een lang ge sprek hield met de onbekende man over vrachtprijzen en pre mies voor de verzekeringen. Toen de expediteur in zijn kan toor terugkeerde, bleek dat men hem 1400 gulden had ontstolen. Terwijl de onbekende de expedi teur aan de telefoon bezig hield, waren zijn handlangers het ver laten kantoor binnengedrongen om zich van het geld meester te maken. LIJK OPGEHAALD. In de vluchthaven te Dintelsas is door personeel van de veerboot Dintelsas-Ooltgensplaat het stof felijk overschot uit het water op gehaald van de 21-jarige J. S. uit De Heen, die reeds drie we ken werd vermist. De fiets waar mee de jongeman destijds op pad vas gegaan, had men bij een brug over de Mark te Dinteloord gevonden, reden waarom men geloofde dat hem een ongeluk was overkomen. DODELIJKE AANRIJDING. De 62-jarige nachtportier van het vliegveld Ypenburg, J. A. de leus, is Dinsdagavond door een mto aangereden en gedood. De leus, een gepensionneerde Haag- e politieman, kwam omstreeks icht uur per fiets uit Den Haag, jp weg naar zijn dienst. Om het /liegveld te bereiken moest hij le snel-verkeersweg Rotterdam- Jen Haag oversteken en daarbij werd hij aangereden door een uit Rotterdam komende perso nenauto, bestuurd door de heer P. Beets uit Amsterdam. De Heus King Skull toonde zich nu inder daad een goed vriend. Nadat Bim hem had uitgelegd, dat Dr. Kolderman in handen der Togoegot's nog veel minder kans had om het er levend af te bren gen dan Basli bij King Skull, be loofde de Koning alles te doen wat in zijn vermogen lag, de ge leerde te redden. Spoedig werd op de ooriogs- trommt'ls geslagen. „Te wapen Botaboe's", beteken de dit. „Wij gaan op het oorlogspad' „Wij zullen de snode vijanden verpletteren", riep de n;aarschall der Botaboe's krijgshaftig. „Tt'gen de Togogoe's, teneinde de kleine geleerde te bevrijden", riep Basli. lijn van de ander voortdurend in was op slag dood. ZATERDAG 10 MAART HILVERSUM 1: 7.00 Nieuws; 7 15 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Cause.ie; 8.23 Orgel; 8.45 Gram.; ).30 Waterstanden; 10.00 Cause- de; 10.05 Morgenwijding; 1020 Voor de arbeiders; 11.40 Kamer muziek; 12.00 Gram.; 12.30 Mede delingen; 12.33 Trio; 13.00 Nws.; ■3.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Voor de jfugd; 14.30 Dansmuziek; 15.00 Boekbespreking; 15.15 Or gel; 15.45 Cause.ie; 16.00 Gram.; 16.30 Sport; 16.45 Orkest; 17.30 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Causerie; 18.20 Varia; 18.25 Gram.; 18.30 Volksmuziek; 19-00 Art. staalkaart; 19.30 Cause- tie; 19.55 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Amusf- merJksprcigramma; 21.15 Tiroler muziek; 21.45 Causerie; 22.00 Sextet; 22.25 Hoorspel; 22.45 Ac cordeon; 23.00 Nieuws; 23-15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7-15 Gymnast'ek; 7 30 Gram.; 7.45 Gebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Orkest; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Gram.; 10.00 Voor dt' jeugd; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 11.50 Causerie; 12-00 Angelus; 12,03 Gram,; 12.30 Mededelingen; 12.33 G.am.12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 14.lL Causerie; 14.10 Gram.; 14-20 Eng. les; 14.40 Amateursuitzending; 15 15 Kroniek; 15-50 Gram.; 16.20 Causerie; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Film; 18.15 Overzicht; 18.25 Orgel; 18.40 Regeringsuitzend ng 19.00 Nieuws; 19-15 Sport; 19-27 Amusementsmuziek; 19.52 Week overzicht; 20.00 N:euws20.05 De gewone man; 20.12 Gram.; 2015 Gram.; 20.20 Voor de 'nere. 21.00 Lichte muziek; 21.30 Hoorspel; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.00 Nieuws; 23-15 Esperanto; 23.22 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Gram 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.15 Accordeon; 14.30 Jazzmuziek; 15.00 Accordeon; 15.15 Gram.; 15.30 Opera; 15.50 Klassieke mu ziek; 17.00 Nieuws; 17.10 Cause rie'; 17-20 Zang; 17.30 Orgel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Piano; 19£0 Cause rie; 20.00 Orkest; 21.00 Actuali teiten; 21.15 Lichte muziek; 21.45 Amusementsmuziek; 22 00 Nws.; 22.15 Verzoekpircvjrammak23.00 N'euws; 23.05 Jazzmuziek; 23.30 Gram. I Donderdag ts de vierde verga dering van de plaatsvervangers der ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier te Parijs gehouden. Ph lio Jessup (Amerika) wa3 voorzitter. Ook thans hebben de Westelijke delegaties vóór de vergadering 'r, omdeilinge bespreking. Deze dagen zijn in Den Haag twee Belgen, vader en zoon De B., gearresteerd onder verdenking /an oplichting. Het vorige ja ai Augustus verspreidde de Zwitser- je politie internationaal hun sig- ïalement met het verzoek tot ai- estatie. De Belgen werden ver dacht van oplichting van een coopman uit Genève. Zij zouden :ich met juwelen tot een waarde van 54000 Zwitserse francs en een auto uit de voeten hebben ge maakt. Auto en gezochten werden in Den Haag aangetroffen. Uit Zwitserland kwam een verzoek tot uitlevering en terwijl Zwitser se politiemannen in Den Haag waren om de arrestanten te ver horen, werd dit verzoek reeds in gewilligd. De verdachten zijn per vliegtuig naar Genève overge bracht. De Zwitserse politie heeft de voorlopige conclusie getrokken, dat de zestigjarige Belg De B. buiten medeweten van zijn zoon de oplichting heeft gepleegd. Vader en zoon hebben zich in 1947 in Zwitserland gevestigd. De gedupeerde Geneefse koop man schijnt groot vertrouwen in de vader te hebben gesteld. De spoorlijn Terneuzen- Belgische grens. schadigd werd. Voorjaarsmodeshow. De voorjaarsmodeshow, door de Gedeputeerde Staten hebben firma De ]y[oor en het modehuis het initiatief genomen tot een NobelsMoklucci in het Luxor bespreking over het personen- theater georganiseerd, is even als de in 1950 gehouden n jaars van de luxe-auto vrij zwaar be-drukkingen en we ervoeren het vervoer op de Oost Zeeuws- Vlaamse spoorlijn. Deze confe- ghow een groot SUCces geworden, rentie is vastgesteld op Zaterdag Qn<lanks de moeilijkheden in de 10 Maart in Hotel „Rotterdam groncjstoffenvoorziening waren te Terneuzen. Ditmaal zijn oo er schitterende kwaliteiten te zien VOETBAL Coventry City naar Nederland In Mei zal de Engelse tweede- divisie club Coventry uitgenodigd de belanghebbenden bij het goederenvervoer. Men heeft dit nodig geoordeeld, om dat dit vervoer op de spoorlijn van Terneuzen minstens zo be langrijk is als het reizigersver- voer. Engels schip aan de grond gelopen. in een ruime keus van exclusieve modellen. Tot het succes droegen in hoge mate bij de mannequins Bobsje, als altijd charmant en vriendelijk en geliefd bij het publiek; Tineke, jong en innemend in haar fantas tisch bruidstoilet, evenals Sjarda. Bijzonder goed deden het „Va et 'vient" een trois-pièces in groen en Het 21.867 bruto registerton bruin en „Ji3smin", een zomer- metende Britse vracht- en pas- complet in wit en blauw, sagiersschip „Rangitane" is Don- i De hoeden van het modehuis derdagochtend vroeg om onge- NobelsMolducci werden door de veer kwart voor drie ter hoogte bezoeksters bijzonder geappre- van Terneuzen tussen de boeien cieerd en kregen zelfs „open wonder van de „man met het tweede gezicht", dat een wonder zal biijven voor allen die dit ge zicht niet bezitten. Naar we vernamen zal Jong- iisto binnenkort nogmaals in Terneuzen optreden. Auto reed op stilstaande motor. De chauffeur van de vracht auto van de firma Weststrate te Goes reed gisteren op de Rijks weg tussen Kloetinge en Kapelle in volle vaart op een stilstaand motorrijwiel, waarop de heer S. uit Krabbendijke met zijn 30- jarige echtgenote waren gezeten. Mevr. S. werd van de duo ge slingerd en door de auto meege sleurd. Zij kreeg een zware sche- delbasisfractuur. Haar man brak het linkeronderbeen. Beiden wer den naar het ziekenhuis St. Joan na te Goes vervoerd, waar mevr. kort na aankomst is overleden. club Coventry City een tournee door ons land maken. On 14 Mei Tweede Pinksterdag spelen de Engelsen te Groningen tegen G.V.A.V.. Op het program me staan verder wedstrijden tegen D.O.S. en Sparta. 3 NEDERLANDSE SPELERS VOOR HET WEST-EITROPESE ZONE TORNOOI. Het zone-tornooi voor WCs- Europa, waarvan de nummers _1 tot cn met 5 worden geplaatst in het intt'rzone-tomooi voor het we reldkampioenschap, zal van 27 April tot 19 Mei te Bad Pyrmont in Duitsland worden gehouden. Aangezien Dr. Euwe reeds direct in het candidaten-tornooi is ge plaatst konden 3 Nederlandse spe lers worden aangewezen om in dit tornooi uit te komen. Het bestuur van de K.N.S.B. heeft besloten hiervoor aan te wij zen T. D. van Scheltinga (A'dam), L. Prins (Amsterdam) en H. Kra mer (Leeuwarden). N. Cortlever was voor de uitzending in aanmer. king gekomen, maar hij kon de invitatie niet aanvaarden. Naar bekend mogen Nederland, Duitsland en Zuid-Slavië met drie 6pelers uitkomen, Engeland met 2 en Schotland, Ierland, België, Frankrijk, Luxemburg, Spanje, Portugal. Griekenland 7'";tstr- land en Italië elk met 1 speler. In totaal nemen dus 21 spelers deel. 10 en 12 omhoog gevaren De „Rangitane' is het eigen dom van de New Zealand Ship ping Company Ltd. te Londen. De „Rangitane" was vastgelo pen op de zandbank, genaamd Lage Springer, halfweg Vlissin- gen en Terneuzen. Het schip maakt de eerste reis van Londen naar Antwerpen, waar zij een lading voor Nieuw- Zeeland aan boord zal nemen. De „Rangitaneis een van de grootste schepen, die ooit de ha ven van Antwerpen bezochten. Om half drie is het schip met assistentie van tien sleepboten bij hoog water vlot getrokken. Het schip heeft onder geleide van enige sleepboten de reis naar Antwerpen voortgezet. Dodelijke val. De 45-jarige F. Tollenaar uit Terneuzen is het slachtoffer ge worden van een dodelijk onge luk bij de werkzaamheden aan het nieuwe P.N.E.M.-gebouw te Breda. De man, die aan het werk was in het stalen geraamte van het gebouw, kwam waarschijn lijk door een misstap van een hoogte van 10 meter te vallen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en overleed ter plaatse, vrij wel onmiddellijk na zijn val. De heer Tollenaar was 45 jaar oud. Hij was gehuwd, maar had geen kinderen. V erkeersongeval. Toen gistemamiddag omstreeks half zeven de heer J. de Putter, wonende te Othene, met zijn vee auto komende uit de richting van de Westsluis, de brug van de mid- densluis wilde oprijden, bemerkte hij dat zich reeds een personen auto op de brug bevond, die uit de richting van de Westkolk- straat kwam. Bij het achteruit rijden kwam de vee-auto in bot sing met een luxe-auto, bestuurd door de heer J. M. Scheele, wo nende te Sluiskil, die achter de vee-auto eveneens de brug wilde oprijden, waardoor de voorzijde doekjes". De heer Groner in een prettige conférence en met ver stand van zaken wist leven te brengen in dit spel van schoon heid en kleur. De Fa IJsebaert verzorgde weer de tassencollectie en bloe- menhuis Flora de bloemenpracht. Het vele werk, dat de organisa toren van deze show zich hebben getroost, heeft stellig de grootste beloning gevonden in het sponta ne applaus, dat opklaterde bij het besluit. Het optreden van Jonglisto. De sensationele berichten in vele dagbladen omtrent Jonglis- to's optreden in de Bonte Avond- trein enige tijd geleden hebben niet geleid tot een overweldigend bezoek aan het Concertgebouw, waar Jonglisto Woensdagavond voor de eerste maal optrad. Misschien zijn die publicaties oorzaak geweest van een zekere gereserveerdheid bij velen, die anders bij dergelijke voorstellin gen nimmer ontbreken. Dat was jammer. Want zelfs zij die sceptisch staan tegenover beoefenaars van astrologie, hyp nose enz., zijn niet ontkomen aan de verbazing, die Jonglisto schiep. De opsporing van een naald, bij een bezoeker verborgen, was verbazingwekkend. Het gedach- tenlezen door middel van indi rect contact en de teruggave van onbekende voorwerpen door middel van astrale invloeden was eveneens een succes. De ka rakterbeschrijvingen van enkele personen bleken juist, hoewel Jonglisto „niet alles" vertelde. Na de pauze voldeed de beant woording der ingebrachte vragen minder. Dit schrijven we meer toe aan de mindere belangrijk heid der vragen dan aan de kunde van Jonglisto. Deze avond was van een ge heel ander genre dan we gewoon waren. Geen slapers op het to neel. Geen jongelui die vermeen de orkesten vormen enz. We hoorden vele astrologische uit- Op het kruispunt Nieuwstraat- Smmabaan-Eikerüaan kwamen 2 auto's met elkaar in botsing, n.l. le Luxe wagen van C. Snij en de Jeep van F. Gijsel, beiden, wonende te Koewacht. IDe luxe wagen werd aan het spatbord aangereden en kreeg een zodanige schok dat hij omsloeg en geheel werd omgedraaid. Do politie was spoedig ter plaat se en nam de nodige stappen in afwachting van de verkeerspolitie. Wonder boven wonder werd goen der chauffeurs gewond. De schade aan die luxe wagen was zeer grooti daar deze zijn zijde over de straatstenen was gescho. ven. „Jacob van Heemskerck" naar Vlissingen. De luchtverdedigingskruiser Jacob van Heemskerck". die als opleidingsschip dienst zal doen, wordt op 12 Maart in de haven van Vlissingen verwacht. De kruiser zal Dinsdag in het dok gaan bij de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" voor het nazien der machines. Daarna wordt het schip gereed gemaakt voor de opleiding. De „Koningin JuHana" kon niet meren. De veerboot „Koningin Julia na", die Donderdagmorgen om 7.55 uur van Vlissingen naar Breskens was vertrokken, kon eerst om 11 uur in de haven van Breskens meren. Volgens de directeur van de Provinciale bootdienten was het water te laag en is de Rijkswa terstaat ondanks herhaalde aan drang tot nog toe nalatig geble ven in het uitbaggeren van de haven van Breskens. Auto's en passagiers, die om 8.15 uur voet aan wal dachten te zetten, konden de veerboot niet verlaten. Ook bij de steiger te Breskens stonden veel passagiers en autos, die naar Vlissingen moesten. Inmiddels waren vier vaarten heen en terug uitgeval len. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat te Middelburg deelde mede, dat volgens zijn in lichtingen de veerboot „Konin gin Juliana" in de haven van Breskens door een windstoot op zij zou zijn gedrukt, vlak voor het schip de fuik binnenvoer. Hierdoor zou de veerboot even aan de grond hebben gezeten. Men dient hierbij in aanmerking te nemen, aldus de hoofdinge nieur-directeur, dat in verband met de Z.O. wind het water bij eb zeer laag staat. Overigens dient men te bedenken, dat op gezette tijden in de haven wordt gebaggerd, maar dat zij nu eens in een langzamer en dan weer in een sneller tempo dichtslipt dan men verwacht. Het laatste zou thans het geval zijn. Inmiddels worden stappen ondernomen om de haven uit te diepen. De directeur der Provinciale Stoombootdiensten tekent hierbij aan, dat de veerboot in de toe gangsgeul tot de fuik tengevolge van de dichtslibbing nauwelijks een halve meter speling heeft, terwijl men met de grootste be hoedzaamheid de fuik moet na deren in verband met de weinig hechte constructie van die fuik. „Vaartechnisch is dit voor het uitstekend geschoolde personeel der boot een moeilijke taak. Ook drie weken geleden heeft zich een soortgelijk geval voorgedaan en toen reeds is de aandacht van de Rijkswaterstaat op de on houdbare toestand gevestigd De betrokken fuik is enkele jaren in gebruik. Bootdienst opnieuw gestaakt. Om 20.00 uur is de bootdienst Vlissingen-Breskens opnieuw ge staakt. In de loop van de avond werd echter nog één vaart ge maakt om passagiers te halen en te brengen. Belgisch tankschip aan de grond. Donderdagmiddag is het Belgi- Polen heeft, zoals gemeld, aan België een nota gezonden over de voorgenomen herbewapening van West-Duitsland en het bijeenroe pen vaa de ministers van Buiten landse Zaken der „Grote Vier". Radio-Warschau meldde Woens. dagavond, dat de Belgische rege ring deze nota heeft beantwoord. Ook België voelt er niets voor een machtig en militaristisch Duitsland te zien herrijzen, Omtrent de Poolse verklaring dat West-Duitsland op uitge breide schaal wordt herbewa pend. zegt het Belgische ant woord dat de Belgische rege ring hier niets van bekend is. „Het is ons wel bekend dat de Sowjet-autoriteiten in hun be zettingszone een gewapendo macht in het leven hebban ge roepen", aplus de Belgische nota. Hierop heeft de Poolse regering weer geantwoord. Zij uitte haar voldoening over de Belgische ver klaring, dat het ï-oodzakeljjlk is van Duitsland een vredelievend land te maken. De „herbewapening" van West- Duitsland wordt in de rieuwe Poolse nota staande gehouden en nader toegelicht. Het bestaan van een gewapende macht in Oost-Dudtsland wordt o./tkend. Het slot van de jongste Poolse nota aan de regering te Brussel luidt: „De Poolse regering hoopt dat de Belgische regering niets onge. daan zal laten om de herbewape ning van West-Duitsland en het weer oprichten van een Duits leger tegen te gaan". Radio-Peking heeft Woensdag avond in een commentaar op de Amerikaanse politiek in Japan verklaard, dat MacfYrthur in het geheim aan de Japanse regering bevel heeft gegeven een leger van een millioen man, een marine van 700,000 ton en een luchtmacht van 1000 vliegtuigen te vormen. De radio verklaart voorts, dat de staatspolitie en de plaatselijke po 1 itit-Organen 150.000 man telle, met een reserve van 100.000 man. Het totale aantal van 250.000 i- gelijk aan het Japanse staande le. ger vóór de oorlog met China, al dus Radio-Peking. Voorts wordt gezegd, dat Japan een Amerikaanse militaire opslag. plaats is geworden en dat 1000 le- sche tan'ksrtnp „Esso Belgium ter £en van politiertserve deelne- T/»iiinn/inone Vin hoogte van de Kruisschans bij. Antwerpen aan de grond g_varen. .Sleepboten van Antwerpen wa nen aanwezig om assistentie te verlenen. Het tankschip meet 10.529 ton bruto en behoort aan de maat schappij „Esso Belgium Stan daard" te Antwerpen. Nog een schip aan de grond. Het Nederlandse motorschip „Arendskerk" van de Verenigde Nederlandse Scheepvaartmaat schappij, groot 8062 ton, op weg van Antwerpen naar Rotterdam, is gistermiddag bij Vlissingen voor de Nolledijk aan de grond gelopen. De sleepboten Schelde, Ganges en Pernis bevonden zich bij het schip. men aan de oorlog in Korea. ADMINISTRATEUR VEROORDEELD. De Rotterdamse rechtbank ver oordeelde de 32-jarige administra teur J. C. van R. uit Den Haag tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan 6 maanden voor waardelijk. Hij had in de periode 1 October tot 21 November 1956 ren bedrag van 2 tot 3000 gulden van de Ko ninklijke marine te Hoek van Hol land, waar hij als burger_a:im!ni- strateur werkte, voor zichzelf gebruikt. Heden overleed plotse ling, door een noou„,i<ag ingeval, tot onze diepe droefheid, mijn innig geliefde Man en onze geliefde Schoonzoon, Broer, Behuwdbroer en Oom, FRANeOIS TOLLENAAR, in de leeftijd van 45 ia ar. Wed. H. TOLLENAAR GORT. Fam. TOLLENAAR Fam. GORT Terneuzen, 7 Maart 1951 Irenestraat 8. Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen, onze geliefde en zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Zuster, Behuwdzus ter en Tante, MAATJE DE BLAEIJ, Weduwe van J. L. Scheele, in de ouderdom van 61 jaar. Hoek: G. SCHEELE Axel: J. W. SCHEELE C. J. SCHEELE— VAN DOESELAAR en Kinderen Terneuzen: J. L. SCHEELE J. SCHEELE— DE BLAEIJ en Kind Hoek: C. J. VAN RIESSEN— SCHEELE A. E. VAN RIESSEN Philippine: E. J. DE MUL Hoek, 7 Maart 1951. Tramstraat 2. Heden behaagde het de Here van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Vrouw en Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Behuwddochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, JANNA MARIA DE REGT, Echtgenote van J. C. F. Dieleman, in de ouderdom van 56 jaar en 5 maanden. Wij willen Gode zwijgen. Hoek: J. C. F. DIELEMAN iezel'nge: E. M. MOL— DIELEMAN P. MOL ADRIE Hoek. 8 Maart 1951. Koudepolder D 31. In verband met de wet telijke bepalingen mag er Zondags niet worden gefo tografeerd. Gedurende de rest van de week bestaat hiervoor dagelijks gelegen- gelegenheid. FOTO-KINO BUT Noordstraat 6 - Terneuzen DOORREGEN VARKENSLAPPEN 1,75 per pond CARBONADEN vanaf 1,50 per pond RUNDERLAPPEN vanaf 1,75 per pond Yz pond BOTERHAMBELEG (Ham. gebraden Gehakt en Lunchworst) voor ƒ1,00 Yz pond Boterhamworst en gebraden Gehakt voor 0,75 Rund- en Varkensslagerij Nieuwediepstraat 69-71 Telef. 2719 Terneuzen HltUWSTUAJ 14-TtRNtUZ£N

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3