Ds Meerburg vertrokken De opperste Sowjet vergaderde Verbonden troepen maken vorderingen Queuille Ongegronde vrees voor Suikerschaarste Meel en bloem onder controle De toestand in Perzië 4nm Kruideniersvakcentrale protesteert VRIJDAG 9 MAART 1951. 7e Jaargang No. 1674. In een door MacArthurs hoofdkwartier uitgegeven communiqué wordt o.m. meegedeeld, dat bij beide partijen in Korea de grondstrijdkrachten meer op de voorgrond treden. De verliezen, die de communisten in de afgelopen 24 uur hebben geleden, worden onder de zwaarste van de gehele Koreaanse veldtocht gerekend. De Verbonden troepen bleven, nadat Amerikaanse infanterie Woensdag in de Westelijke frontsector de Ilan was overgestoken, over de gehele frontbreedte het initiatief behouden. Er werden vorderingen tot tien km gemaakt. BEGRAFENIS OVERSTE DEN OUDEN. Protest tegen Minister Jacobs ZWITSALETTEN De Kruideniersvakcentrale gevormd door de hoofd besturen van de Algemene, de Christelijke en de Katholieke Kruideniersbonden, heeft het volgende telegram aan minister Mansholt gezonden: Aanvulling Korea-detachement op weg Josef Stalin was Woensdag aanwezig in de ver gadering van de opperste Sowjet der Sowjet Unie. Hij werd gedurende verscheidene minuten door de afgevaardigden toegejuicht. Ook de minister van het leger, Wassilefsky, en de maarschalken Worosjilof en Boelganin woonden op bijeenkomst bij. aanvaardt de opdracht Collazo Ier dood veroordeeld Weer een planter vermoord KARDINAAL DE JONG ZAL COADJUTOR AANVRAGEN. Voorraad koelhuisboter slinkt MET RHEUMATIEK KAN NIEMAND WERKEN Romme twijfelt of hij deze week gereed komt WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Mrt Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: N oordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nd 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/to Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 centj iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Zware Chinese verliezen De boodschap van MacArthur, die hij te Toikio na terugkeer van zijn bezoek aan het front uitgaf, werd Woensdag druik besproken door vooraanstaande afgevaardig den bij de Veiligheidsraad. Men was het er over eens dat, indien Mac Arthur zijn waarschu wing over de mogelijkheid van een onbesliste strijd in Korea in zijn eerstvolgende rapport zou herha len, de internationale organisatie een beslissing van grote draag wijdte za] moeten nomen. De algemene vergadering is in feite nog niet uiteen gegaan. Z'J kan onverwijld worden bijeen ge. roepen, indien de Amerikaanse of een andere regering een snelle be. handeling van het Koreaanse vraagstuk wenst. In "de Oostelijke kustsector Donderdag langs het gehele 150 Luit ko, M A p den 0uden moesten Zujdkoreaanse troepen km lange front in Midden-Korea gesneuvelde commandant van tengevolge van een communist!- 2 tot 5 km opgerukt, ai£us heeft Nederlandse troepen In Korea, een woordvoerder van het Ame- js Donderdag acht km ten O. van rikaanse achtste leger Donder- poesan Qp pet kerkhof van de dagavond verklaard. Zij zijn ech- De stichting „Door de eeuwen Trouw" heeft in ten telegram aan de minister van Oorlog gcprot.ec teerd tegen diens uitlatingen o He persconferentie van 7 Maart inzake de overbrenging van de Ambonnezen naar Nederland. Het bestuur van de stichting is van oordeel dat ,,de Nederlands? publieke opinie deze exodus met alle daaraan verbonden rampspoed niet wenst" en zegt, dat „uitslui tend het opportunistisch politiek beleid van de Nederlandse lege ring daarvoor verantwoordelnk U" ■cht tegenaanval terugtrekker.. Zij wisten hun tegenstanders •venwel terug te werpen en be perkte terreinwinst tc maken. Aan de Westkust van Korea be schoten Britse en Amerikaanse kruisers stellii gen en voorraden van de vijand. De Chinezen schijnen in groten getale troepen samen te trekken en opnieuw te groeperen voor een tegenaanval. De Verbo den lucht macht steeg Donderdagochtend, begunstigd door fraai vliegweer op om de vijand zoveel mogelijk af- hreuk te doen. Jachtbommenwerpers merkten een uitgebreid verkeer van voer tuigen der commu. istem op, die ijl Zujdelijke richting trokken, om zich ven-volgens in de buurt van het slagveld, juist ten Z. van de 38ste breedtegraad, in alle rich, tii gen te verspreiden. De verliezen d©r communisten in de afgelopen 24 uur worden van Geallieerde zijde geschat op meer dan 11.000 doden en gewonden. 260 Communisten werden krijgs gevangen gemaakt. De Chinezen bieden hevig ver zet tegen het Geallieerde offensief. Ten O. van Seoel hebben zrj nieu we versterkingen in de strijd ge worpen. waardoor het Amerikaan se offensief, dat gesteund wordt door massaal artillerievuur en luchtaanvallen, slechts langzaam vordert. Veertig km ten O. van Hoeng- song ondernamen de Noordelijken hevige tegenaanvallen. Geall'eerde piloten hebben de vo_ rige nacht 900 Noordelijke voer tuigen waargenomen en aangeval len. Ruim 40 voertuigen werden vernietigd of beschadigd, evenals 2 tiretoen. De Verbonden troepen, die ten Oosten van Seoel aanvallen, zijn DE ANTI-P UN TABLETTEN S (Adv.) ter nog steeds niet op de hoofd macht van de Noordelijken gesto ten. Volgens de Amerikaanse 25- ste divisie zijn in haar sector 6000 tegenstanders gedood of gewond sedert Woensdag. Er zouden 300 gevangenen zijn gemaakt. Dg woordvoerder van het acht ste leger zei, dat de oppositie aan het front in het algemeen „licht tot matig" was. Piloten zeggen ongeveer 500 tegenstanders te hebben gedood of gewond. Tsjoentsjon gebombardeerd. Amerikaanse superforten heb ben een zwaar bombardement op de stad Tsjoentsjon uitgevoerd. Tsjoentsjon ligt ongeveer 50 km ten N. van de huidige centrale p-nntliin. Het een belangrijk bcvoorradingscentrum. De toe stellen ondervonden geen tegen stand in de lucht. Ook was er geen luchtdoelgeschut. DE AMERIKAANSE VER LIEZEN IN KOREA. Volgens het Amerikaanse mini sterie vaai Defensie bedroegen de Amerikaanse verliezen i Ko'-ea tot 5 Maart 51.468 man, n.l. 8853 gesneuvelden, 8834 vermisten en 33.781 gewonden. VERKLARING VAN MAC ARTHUR VERWEKTE OP ZIEN. De waarschuwing van MacAr. thur dat hij over meer strijdkrach ten moet beschikken en ook bases in China zal moeten bombarderen om een beslissing in de Koreaanse oorlog te forceren, heeft de Ver. Naties voor een ernstige beslissing gesteld. MacArthurs verklaring wordt thans te Washington, bea tudeerd, Er zijn nog geen aanwijzingen, dat de regering de zaak spoedig voor de algemene vergadering zal brengen. De „commissie voor sancties-' overweegt wel maatregelen op economisch en diplomatiek gebied tegen het communistische Chü a Verenigde Naties begraven. Het achtste leger legde een krans op het eenvoudige graf, waarboven de vlag van Nedei- land en die van de V.N. halfstok hingen. Luit. gen. Ridgway, comman dant van het achtste leger; mr A. H. C. Gieben, de Nederlandse ver tegenwoordiger bij de V.N.-eom- missie voor Korea; luit. kol. Eek hout, commandant van de Neder landse troepen; John Muccio, de Amerikaanse ambassadeur en diverse Koreaanse regeringsver tegenwoordigers waren aanwe zig. Een Amerikaanse erewacht vuurde een saluutsalvo af. Een negerorkest speelde het Wilhelmus. De staatsrechtbank te Oeho ske Hradiste in Moravië heeft een aantal Tsjechoslowaken veroor deeld tot gevangenisstraffen van tien jaar tot levenslang op be schuldiging van politieke en mili taire spionnage. De suikervoorziening te werken aan een ecoromisdh verantwoorde suikervoorzdening. ,,De Stichti ng Knndenier3vak_ centrale heeft met verontwaardi ging kennis genomen van de blijk baar van ove^he drwege geïnspi reerde voorlichting nvt betrek king tot de suikervoorzieni g en protesteert tegen dezp tendentieu ze voorlichting, welke d? schijn wekt, als zou de handel over grocc- voorraden beschikken. Dit is in strijd met de feiten, aangezien de bevoorradh g van de handel reeds gnruime tijd is ge- contingeerd op basis afname 1950. De stichting constateert, dat het risico van prijsstijgingen van sui_ Ver wordt afgewenteld op die de taillist, die thans uitsluitend kan bevoorraden op blamco factuur. De handt'! wenst volledig mede De heer Gieben roemde de dap perheid van overste Den Ouden en bracht het achtste leger dank voor het feit, dat de rouwdienst in de Nederlandse taal kon wor den gehouden. Generaal Ridgway sprak woor den van lof over de kwaliteiten v:n de Nederlandse troepen en sprak tot overstejEekhout: ,,Ik heb de moed van de Nederlandse troepen bij hun actie rondom Hoengsong zéér gewaardeerd en ik betreur de doofl van uw vroe gere commandant". Aalmoezenier Louis van der Brande leidde de rouwdienst, waarna de kist door een Neder lands peleton in het graf werd neergelaten. De minister van Financiën Zwe- ref verklaarde, dat de huidige toe. wjjzingen voor de defensie 21,3 procent van de begroting voor 18511902 uitmaken. De totale inkomsten In het; be grotingsjaar worden geraamd on 457.992.000.000 rot'bel, de totale uitgaven op 451.503.000.000 roebel. Ongeveer 40 procent van de be groting is bestemd' voor de matio. nale economie, waaronder uitga ven voor grote werken, zoals de fcleuwe hydro-electrischc stations aan de Wolga en de Dmjepr en nieuwe kanalen op de Krim in de Oekraine en Centraal-Azië. Zweref noemde de begroting een vredt'sbegroting, welke een Verhoging van de levenstandaard ■ou vergemakkelijken. Hij verklaarde, dot de regering veel aandacht aan de defensie be steedde, daar de kapitalistische landen de oorlog voorbereiden. De Ver. Staten, zeide hij, ge ven thans vijftig maal méér dan voor de oorlog aan wapens uit en hebben Frankrijk en Enge land er toe gebracht hun uitga, ven voor bewapening te vergro ten om een nieuwe oorlog te doen ontbranden. 1 1 (De Sowjet-Unie neemt maatre gelen om haar nationale defensie te verzekeren tegenover de samen zwerende Imperialisten, aldus Zwtref. Het plan om de industriële pro ductie met 48 procent boven het cijfer van 1940 te vergroten was aanzienlijk overtroffen. De productie in htt laatste jaar jaar van het vijfjarenplan was 73 procent groter dan die van 1940. De vóóroorlogse land bouwprod uc_ tie werd overtroffen en de levens, standaard van de massa was aa zienlijk gestegen. Ongeveer 1300 afgevaardigden, onder wie 280 vrouwen, waren aanwezig. Vele van hen uit Cen. traal-Azië droegen hun nationale kledii g. De Sowjet-Unie zal volgens de begroting 16.076 millioen roebel, meer uitgeven dan het vorige jaar. Voor defensie worden uitgege ven 96.376 millioen roebel, dit is 21,3 procent van de totale begro ting tegen 18,5 procent het vorig Jaar. Met het K.L.M.-lyntoestel voor Djakarta, de Constellation „Vlaardingen", vertrokken giste ren van Schiphol de nieuw be noemde leger-predikant kapitein Pli. P. Meerburg en een aanvul- lingsgroep van 18 man voor het Nederlandse detachement naar Korea. Deze groep, die gedurende de reis onder commando staat van ritmeester W. D. Bosch uit Sche- veningen, bestaat uit specialisten (verbindingsdienst, monteurs, in fanterie en hospitaalsoldaten De officieren en soldaten zijn een eerste aanvulling voor de open gevallen plaatsen. De reis gaat via Bangkok en Hongkong naar Tokio. Allen droegen op de mouw het embleem van de Verenigde Naties, en de „batch" van het Van Heutzbataljon. De 30-jarige veldprediker, die sedert 1947 predikant te Maas tricht is, was optimistisch en vol goede moed. Hij kende nog geen der militairen met wie hij de reis zal maken, maar zeide: „Het zijn toffe jongens en het komt wel goed". Ds. Meerburg is in 1946 veld prediker geweest in Eindhoven. Hij is voornemens het contact met zijn gemeente in de Lim burgse hoofdstad te blijven on derhouden. „Na één jaar", zo vertelde hij, „heb ik recht om te worden afgelost. Of ik hiervan gebruik zal maken, kan ik nu nog niet zeggen". Bij het vertrek was ook de weduwe van de gesneuvelde com mandant van het detachement, mevr. Den Ouden, aanwezig. Zij onderhield zich geruime tijd met de vertrekkende militairen en deelde sigaretten uit. Toen het ogenblik van vertrek was aangebroken, opende de Am sterdamse soldaat Joop Koot de rij der militairen, die zich naar de uitgang begaven en hij bege leidde zichzelf op de gitaar met „Adieu, wij moeten Onder de luifel van de vertrek hal werden de mannen namens ie Minister van Oorlog toege sproken door gen.-maj. B. A Sjoersma. „Het verheugt mij, dat u allen zich zo spontaan hebt op gegeven", zo zeide deze. Hij sprak de hoop uit, dat de mili tairen zich als goede vaderlan ders zouden gedragen in de strijd op Korea, die van zo'n groot be lang is voor alle vrijheidslieven de naties. Hij wenste hun allen een goede reis en behouden thuis komst. I De hoofdlegerpredikant, kol. A. W. de Kluis, was bij het vertrek der Korea-strijders aanwezig. Ds. Meerburg werd uitgeleide gedaan door zijn echtgenote en zijn zoontje. TOELAGE KOREA-VRIJWIL LIGERS. Als blijk van waardering voor de goede prestaties van de Ne derlandse militairen in Korea en met het oog op de omstandig heden, waaronder zij dienen heeft de Minister van Oorlog b< sloten met terugwerkende krach van 1 October 1950 de toelag' voor deze militairen aanzienlijk te verhogen. De verhoging geschiedt met 10Ü per maand en voorts met 8 voor elke dag, waarop aan militaire acties is deelgenomen. De toelage bedroeg tot nu toe voor gehuwden 70 van hun Nederlandse bezoldiging en voor ongehuwden 35 Het bedrag van ƒ100 zal na beëindiging var de diensttijd in Korea worden uit betaald. Naar wij vernemen zal het eerstvolgend contingent Neder landse Korea-vrijwilligers op 19 Maart van de Lloydkade te Rot terdam vertrekken met het Ame rikaanse troepentransportschip „General J. H. Macrae". Er be staat een redelijke kans, dat zich op dit schip zich ook contingen ten Koreavrijwilligers uit België en Zweden zullen inschepen. wijst echter de thans gevolgde me- tfhode, welke tot stand kwam zon der overleg, van de hand en ver zoekt met 1 adruk in het overleg te worden betrokken". Ter toelichting deelde Je stichting mede, dat de wijze waarop de officiële berichten suggereren dat er grote voorra den bij de handel zouden zijn, misleidend is en grote ergernis heeft verwekt. Rekening houdend met de gehe le of voor het grootste deel ver dwijnende overheidssubsidie op suj- ker heeft de regering de suiker- voorraad bij de fabrieke. en de pots geblokkeerd. Alleen hierom reeds is van voor- raadyorming by de handel geen apraJke. De aflevering geschiedde op ba sis var 1950. Bovendien Is de li. qniditeitspositie van óe kruiden-'er waar het artikel suikee min,. Queuille heeft gisteren aan de president van de Franse Repu bliek bevestigd, dat hij definitief da formatie-opdracht aanvaardt. Hij zal hedennamiddag te 5 uur voor de nationale vergadering verschijnen voor zijn investituur. Oscar Collazo, een der twee Portoricanen, die in November een aanhlag pleegden op president Truman, is ter dood veroordeeld De andere Portoricaan werd in dertijd doodgeschoten. Woensdag is in Oost-Java op nieuw een Nederlandse planter vermoord. Het slachtoffer is de 58-jarige tuin-employé Hayes van de suikerfabriek Tjandi. De heer Hayes, die in een jeep op de grote weg reed, werd bij de dessa Tangulangin nabij Sidoard- jo door een bende aangehouden en in het zijterrein gevoerd. N? enige tijd liet de bende Hayes vrij. van Deze liep terug naar de plaats, waar de jeep was achtergelaten. Toen hij een Indonesische arbei- dei ontmoette, scheen de bende argwaan te krijgen. Zij beschoot de planter, die op slag werd ge dood. stens 20 procerjt v-tn de totaal-om zet uitmaakt zodanig dat voor- raadvorming voor hem onmogelijk is. In afwachting van eco. omische maatregelen, waaraan jn de toe komst niet te ontkomen is, wordt hangende de kabinetscrisis de han del bevoorraad op blanco factuur zo zegt de stichting. Dit 'betekent, dat de winkelier zijn suiker tegen de oude prijs ver koopt en moet afwachten wat zijn inkoopsprijs zal zijn. Hier liggen niet te dragen risi co's voor de kruidenier, maar de verontwaardiging gaat nog ster. ker uit naar de misleidende voor. lichting aan het publiek, aldus de Kruideniersvakcentrale. Het blijkt, dat het thans in brede kring bekend is, dat het in het voornemen van de Aartsbisschop van Utrecht, zijne eminentie Jo hannes Kardinaal De Jong, ligt aan Z. H. de Paus de benoeming van een coadjutor te verzoeken om hem bij tg staan in het be stuur van het Aartsbisdom. De Kardinaal zou zich vestigen in het klooster der Zusters te Amersfoort, waar hij zijn werk zou blijven doen, zij het dan in geringer omvang dan thans. Aangezien nog candidaten moe ten worden aangewezen, waaruit de Heilige Stoel een keuze zal doen, kan het nog geruime tijd duren, vóór uitvoering wordt ge geven aan de thans bestaande plannen. De Vakgroep Detailhandel in Kruidenierswaren deelt het vol gende mede: „Bij het publiek blijkt niet alleen een ongegronde vrees voor schaarste aan suiker, doch ook enig misverstand ten aanzien var. de bij de handelaren aanwezige voorraden van dit artikel te be staan. In verband met een nieuwe prijsvaststelling verbood de rege ring de fabrikanten met ingang 5 Maart leveringen te ver richten. Mede ten gevolge van een reeds maanden lang bestaan de quotering waren de voorraden bij de handel op deze datum even wel beperkt tot ten hoogste de wekelijks benodigde hoeveelheid. Voorzover de detaillisten thans Het Bedrijfschap voor Granen, Zadu.i en Peulvruchten heeit de laüiikanten van tarwemeel, tar webloem en tarwegriesmeel ver. plicht met ingang van vandaag ueze producten ter beschikking te houden van het bedrijfschap. Deze verplichting geldt niet voor hoeveelheden, die per week afgeleverd worden In een kwan tum. dat niet groter is dan de hoe veelheid, die in de periode 13 Ja nuari tot 11 Februari j.l. gemid deld per week is afgeleverd. Voor de bereiding van tarwe meel-, bloem en griesmeel ls even. Een functionaris van de Perzi sche ambassade te Ankara ver klaarde Woensdagavond, dat de Sjah van Perzië na de moord Op de premier, generaal Ali Razmara, aan de gouverneurs der provincies opdracht heeft gegeven de orde ..met toepassing van alle nood/ t keiyke maatregelen" te bandlia. ven. Verder meent men. daf de Sjah alle mi Liters heeft opgedragen hun funities te blijven uitoefenen. De vorst zou de' vroegere minis ter van Staat Sahini als minister president hebben aangesteld. De woordvoerder van de TurVse regering verklaarde geen commen taar tt' kunnen geven omtrent mogelijke politieke gevolgen van de moord op generaal Razmara. „De moord heeft in regerings kringen te Ankara een pijnlijke! Indruk gemaakt", voegde hy hier aan toe. „Het is des te pijnlijker, omdat generaal Razmara regeringsleider was in een buurstaat, waarmee Turkije vriendschappelijke betrek kingen onderhoudt en door de om. standigheid, dat de moord plaats vond in de geheime omgeving van een Moskee", Volgens de autoriteiten te Te heran is vastgesteld, dat Abdoel- lah Rastegar, de moordenaar van de Perzische premier Razmara, behoort tot de religieuze secte der Fadayia. Rastegar weigert antwoord óp vragen te geven. De leider der secte is Albol- ghassem Kasjani. Deze verliet in Februari 1950 het land, nadat een van zijn volgelingen een aanslag op de sjah gepleegd had. H,j kwam in Juni weer terug. In de oorlog werd hij er van beschul digd te 'behoren tot een opstandi ge groep, die door Duitse agenten werd geleid. Hij werd door het Britse bezettingsleger geïnter neerd. De 55-jarige Kasjani heeft een aanzienlijke aanhang. Hij wordt door zijn volgelingen Moed- janid, de heilige, genoemd. De nationale begrafenis van generaal Ali Razmara, de Perzi sche eerste minister, had plaats in de Sepahsalar-moskee in te genwoordigheid van prins Ali Reza, broeder van de sjah, Hos sein Ala, minister van het hof als vertegenwoordiger van de vorst, het corps diplomatique en talrijke vooraanstaande personen. De buurt van de Moskee werd streng bewaakt. eens een dergelijk voorschrift uit gevaardigd. Het bedrijfschap neemt op deze wijze de productie en de aflever' ng van deze artikelen onder controle Naar het ministerie van LandL toouw mededesl'betekent de maat. regefl, dat de maalindustrie kan bL/ve'n' zorgen voor cen normaal verloop van de leveranties aan de bakkerij, de verwerker! I? i. dustrie en de handel, zodlat moeilijkheden niet kunnen optreden. Nu het bedrijfsleven een prijs verhoging, (met name van brood en broodgrondstoffen verwaent acht de overheid het echter nodig aan de mogelijkheden van specu latieve uitbreiding van productie en voorraadvorming evenals hij de suiker een einde te maken. worden herbevoorraad, wordt in afwachting van een definitieve regeling de ontvangen suiker tegen de nog nader vast te stellen prys berekend. Het is hun even wel verboden het publiek thans een hogere prijs dan 0,76 per kg te doen betalen. De winkelier kan dan ook bezwaarlijk uit deze nieuwe voorraden leveren, vóór de regering een beslissing heeft genomen ten aanzien van de prys. Voor Nederlandse koelhuisbo ter blijkt ln het buitenland meer belangstelling te bestaan dan eni ge weken geleden. Op het ogen blik is men met de uitvoer van de laatste 600 ton voor export goed gekeurde koelhuisboter bezig. Tweehonderd ton blijft in het land voor normale verkoop. Het ziet er dan ook naar uit, dat geen geforceerde verkoop van koel huisboter tegen 85 cent per half pond omstreeks Pasen zal plaats vinden. De zorg voor Uw gezin of voor Uw toe komst vereisen de inzet van al Uw kracht en energie. Alleen soepele spieren en lenige gewrichten zijn geschikt voor grote lichamelijke prestaties. Wrijf ze weg, Uw rheumatiek, Uw spit, Uw lendenpijn; wrijf ze weg mei Akker's Kloosterbalsem, die door de huid heen diep in de daaronder liggende weefsels doordringt en door de warmte, die ze daar opwekt. Uw pijn verdrijf! en U tof een ander mens maakt ln korte tijd zuil ook gij zeggen. .Akker's Kloostei balsem, geen goud zo goed" (Adv.) DE KABINETSFORMATIE. De informateur, prof. mr C. P. Romme, heeft gisieren een be spreking gehad met de staatsse cretaris voor defensie, vice-admi- raal H. C. W. Moorman. De informateur had met dit ge sprek niet de bedoeling de heer Moorman een ministerszetel aan te bieden. Voorts heeft de informateur an dermaal de demissionnaire minis ter van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, mr J. H. van Maarse- veen, ontvangen. Het moet volgens de informa teur twijfelachtig worden geacht, of hy deze week met zijn werk ge reed zal komen. De woordvoerder van de infor mateur deelt mede, dat, behalve de reeds medegedeelde besprekin gen, professor Romme Donder dag nog achtereenvolgens heeft geconfereerd met prof. Lieftinck, mr In *t Veld, mr Teulings, prof. De Gaay Fortman en mr Joekes. Voorts heeft hij in de loop van die dag enige bestuurderen van de Tweede Kamerfractie van de K. V. P. ontvangen en gesproken met de voorzitter van de Chris- telijk-Historische Tweede Kamer fractie, de heer Tilanus. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Schrale wind. Matige tot krachtige en in het Noorden van het land af en toe harde wind tussen Oost en Nrd- Oost. Over het algemeen veel be wolking maar overwegend droog weer. Nog iets lagere tempera turen dan gisteren. ZATERDAG 10 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.23 3.58 4.38 4.48 n.m. 3.43 4.21 5.01 5.11 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN j 7.10 18.32 7.35 20.30 10 7.08 18.34 7.46 22.07 11 7.06 18.36 7.57 23.25 12 7.04 18.37 8.12 13 7.01 18.39 8.30 0.41

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1