DE NIEUWE KIESWET Rust aan de fronten Geen Kabinet op zeer brede basis Verontwaardiging in Engeland Conferentie der plaatsvervangers begonnen £t- DINSDAG 6 MAART 1951. 7e Jaargang No. 1671. Stalins interview heeft weinig indruk gemaakt. Men voelt algemeen, dat hij in het defensief is gedron gen en dat dit interview een inleiding was tot de bijeenkomst van de Wereld-Vredesraad te Berlijn, die de gewone nietszeggende resoluties heeft aange nomen. Vermoedelijk met het oog op haar bijeen komen heeft Moskou aan Engeland een afzonderlijke nota gezonden, die door de Engelse bladen optimis tisch is ontvangen. Deze willen immers toenadering. Amerikaanse troepen naar Europa VOLMACHTSTELSEL UITGEBREID. ELDERS STEMMEN VERGEMAKKELIJKT. Ter bespoediging van de gang van zaken heeft de regering, hoewel demissionair, bij de Tweede Kamer een ontwerp van een nieuwe Kieswet ingediend. De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de besturen der politieke partijen en aan een groot aan tal bestuurscolleges, alsmede aan de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten de vraag voorgelegd, of het hun gewenst voorkwam het bestaande stelsel van de enkelvoudige voorkeur te vervangen door dat van de facultatieve meervoudige voorkeur, zoals het Centraal Stembureau heeft voorgesteld. De gestelde vraag werd byna unaniem in ontken nende zin beantwoord. Uit Hongkong wordt gemeld dat Radio-Peking een bericht heeft omgeroepen van het Chinese communis tische persbureau „Nieuw-China", dat de Ameri kaanse troepen op 23 Februari aan het front van de Han gifgas zouden hebben gebruikt tegen Chinese en Noord-Koreaanse troepen. STEMMING VOOR PROV. STATEN EN GEMEEN TERADEN. INFORMATEUR ZIET GEEN MOGELIJKHEID De informateur professor Romme heeft gisteren zijn besprekingen betreffende de zakelijke kanten van de samenstelling van een kabinet op zeer brede basis opnieuw ter hand genomen, nadat hem de vori ge week was gebleken van overeenstemming tussen de fractievoorzitters en waarnemend-fractievoorzit" ters van de K. V. P., P. v. d. A., A. R., C. H. U. en V. V. D. over het door hem aangeboden ontwerp- program, bezien in het kader van een kabinet waar van de informateur het algemene politieke beeld had geschetst. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat5557 Terneuzen Telefoon 2510 Nó 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 «ent; iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur De afgelopen week Maar als de pers te Moskou Dat toont aan, dat er en niet vertelt, dat nu aan een bezoek alleen voor Tsjecho-Slowakije van Attlee niets meer in de weg staat, begrijpen niet, dat de geal lieerden met Rusland slechts ge zamenlijk kunnen spreken in de conferentie van Vier. Of en wan neer deze bijeenkomst, moet uit het nader tot allen gerichte Rus- siche antwoord blijken. Het trekt de aandacht, dat zo'n nadruk op Joego-Slavië wordt gelegd in Moskou's nota. Het bewijst dat nog geen aanval op Joego Slavië voor de deur staat, maar wel, dat Moskou het verlies aan prestige er groot genoeg acht om in andere landen voor herhaling te waken. Vandaar het optreden in Tsjecho-Slowa kije, waarheen ook ditmaal Zo- rin, de Russische onder-minister, die de omwenteling van 1948 be werkte, is gezonden. Clementis en twee andere hoge partijfunc tionarissen worden beschuldigd van een aanslag op de veiligheid van de staat en van de president. bedenkelijke maatregelen op komst zijn. De Amerikaanse di plomaten uit 't Oosten, in Istan boel verenigd, gevoelden het ook. Zij zijn van mening, dat Grieken land en Turkije dienen te worden beschermd en ook het Midden- Oosten. Amerika, dat op de ingeslagen weg van halve oorlogstoestand voortgaat, zal het zonder verba zing vernemen. De Senaatsde batten zijn bijna ten einde; noch Taft noch Hoover hebben zich verzet tegen versterking der troepen in Europa, maar wel ge pleit voor een vaste verhouding tussen eigen Europese verdedi ging en Amerikaanse hulp. Zij willen ook uitbreiding van de be voegdheden van de Senaat, waar toe Truman niet licht zal komen. De Amerikanen zijn bekomen van de schrik over de terugtocht in Korea, vooral nu het op 15 Januari nieuw ingezette offen sief weer voortgang vindt. Washington staat ook niet meer afwijzend tegenover een Pacific-Pact, waardoor 't Austra- lïJi I...»rSnnnn vroon ,-lo liro.'lor. vreugde, want de partij van Nkrumah heeft 'n zodanige over winning behaald, dat de aanvoer der uit de gevangenis moest wor den los:elaten. Van Zuid-Afri kaanse zijde kwam in dit verband reeds critiek. En in Engeland heerst veront waardiging, omdat de Atlantische vloot onder opperbevel komt van een Amerikaanse admiraal! H. Ch. G. J. v. d. Mandere. STAPPEN BIJ DE INDONESISCHE REGERING Een woordvoerder van het Ne derlandse Hoge Commissariaat heeft aan Aneta medegedeeld, dat het commissariaat met grote be zorgdheid heeft kennis genomen van de serie moorden en aansla gen, die in de afgelopen dagen wederom op Nederlanders zijn gepleegd. Er werd op gewezen, dat de gevaren, waaraan Neder landse levens en eigendommen in Indonesië blootstaan, niet lang geleden 't onderwerp hebben ui-t- gemaakt van een persoonlijke démarche van de Hoge Commis saris bij de Indonesische minis ter, v.;n Buitenlandse Zaken. Deze is over de verontrustende ontwikkeling in de laatste dagen in overleg getreden met de Ne derlandse Regering. Volgens Amerikaanse congres kringen heeft generaal Omar Bradley aangedrongen op snelle goedkeuring door de Senaat van het zenden van Amerikaanse troepen naar Europa. De komen de dertig dagen zouden beslissen de besluiten kunnen b.enge. over het Europese verdedigings leger, aldus Bradley. Maandagmiddag is de conferen ce der plaatsvervangers te Parijs aegonnen. Gromyko (Sowjet-Unie) arri veerde het eerst. Een half uur vóór het begin Niet wij moeten U zeggen, hoe de Boston is. Uw eigen reactief na eens 'n Boston geprobeerd te hebben, is: BOSTON, de ideale combinatie van rijke Virginia-smaak en perfecte mildheid. lië kan winnen voor de weder- intrede in 't internationale leven van Japan, dat bij een vredesver drag bereid blijkt bases aan Ame- rika af te staan. A.l 1 ki' 1[»HIJ 1 F" Of en wanneer het tot herbe- wapening van Japan zal komen, is een andere zaak! In Parijs wekt de verdere af brokkeling van het Schumanplan teleurstelling. Met de conferen tie over het Europese leger gaat het ook niet zoals het gaan moet. Duitsland stemt niet in met een De secretaris van de Engelse I opzet, krachtens welke eerst an- koning heeft verklaard, dat er |derhalf jaar na het bijeenbren geen enkele waarheid schuilt in gen van strijdkrachten, divisies het bericht in een van de Britse en brigades zullen worden ge- Zondagsbladen, waarin wordt vormd. De anderen hebben dan verondersteld, dat zich bij de ko- een nationaal leger en Duitsland ning een herhaling zal voordoen niet! De uitwerking van het de van de ziekte, welke hij aan zijn mocratisch procédé op de Goud been heeft gehad. kust wekt in Engeland weinig ®(Adv.) DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE ENGELSE KONING. De minister heeft daarin aan leiding gevonden de desbetref fende voorstellen van het Cen traal Stembureau niet over te nemen. Hij kon hiertoe des te ge- Gifgas gebruikt in Korea? Het hoofdkwa:tier van het Achtste Amerikaanse leger heeft meegedeeld, dat een Britise pa- trouille, na bijna 2 km te zijn ge vorderd over een bochtige weg, die aan weerszijden onder vuur lag van de op de omringende heu vels ingegraven communisten, Asiri is bdnnengeiukt- Asiri ligt drie km Zud-Oost van Jongdoeri, het belangrijkste com munistische bolwerk in de centrale frontsector. Ook toen de Britse patrouille Asiri binnentrok, werd zij door sterke communistische infanterie aangevallen. Hierop trokken de Britten terug om de artillerie der Verbondenen in.staat te stellen 't vuur op de aanvallers te openen. De Verbonden troepen bleven Maandagochtend behoedzaam in Noordelijke richting omrukken. Zij onderzochten waar zich de voornaamste verdedigingsstellin gen der communisten bevonden. De geallieerde luchtmacht was Maandag vroeg in actie. Zij ont moette echter slecht weer boven de Koreaanse Westkust. Amerikaanse mariniers ondek- ten ten N. van Hoeng-son een voorraad wapens der Chinese com munisten, waaronder zich min stens éen exemplaar bevond van elk wapen, dat tot nu toe door de strijdende partijen in Korea is ge bruikt. Behalve Amerikaanse en Britse wapens van verschillende typen werd ook licht Russisch en Japans oorlogsmateriaal aange troffen, dat blijkbaar nog stamde uit 1945, toen de Russen hun „mi litaire wandeling" door Mandsjoe- rije maakten voordat ze gingen deelnemen aan de oorlog tegen Japan. Een Amerikaanse marinier merkte snedig op: „Wij behoren iot de strijdmacht der Ver. Naties, maar de Chinese communisten maken gebruik van alle wapens der V. N.". Zuidkoreaanse patrouilles na derden de 38ste breedtegraad tot op 35 km. Zij drongen 't ten N. O. van Tsjangpjong gelegen dorp So. khari binnen. Toen de Zuidkoreaanse infanterie terugtrok en een sterkere afdeling cavalerie in de richting van So- khari oprukte, bood een Chinees regiment hevige tegenstand. Maandag is meegedeeld dat ten Z. O. van Hoengson een verbitter de strijd blijft woeden tussen verdedigende Noordkoreanen en oprukkende Amerikanen en Zuid- Koreanen. Amerikaanse mariniers rukken op in de heuvels ten N. O. van het gehavende Hoengson- Elders aan het front verminder de activiteit, daar de Verbonden troepen er toe overgingen hun in de afgelopen dagen gemaakte terreinwinst te consolideren. Zij bleven evenwel een agressieve patrouillegang voeren. In de sector van Seoel was het rustig. MacArthurs hoofdkwartier maak te nog bekend, dat de Britse lich te kruiser „Belfast" in het kust gebied ten N. W. van Seoel gele gen kazernes der communisten en een geschutstelling heeft bescho ten en vernietigd. Aan het bericht van Radio-Pe king dat Amerikaanse strijdkrach ten op 23 Februari aan het front van de Han gifgas zouden hebber, gebruikt, kan nog worden toegef voegd, dait volgens het Chinese communistische persbureau „Nieuw-China" twee Amerikaanse vliegtuigen die dag stellingen dei communisten aan ae Han ongeveer 32 km ten Z. O. van Seoel aanvie len. up een gegeven ogenblik zou 'n bom zijn uitgeworpen, waaruit aanvankelijk bruine, doch geleide, lijk in groen veranderende rook te voorschijn kwam, die afdreef naar lager gelegen gebied. Het daarop door de Chinezen in gestelde onderzoek zou hebben uitgewezen, dat de bom was ge vuld met „gas van een verstikken, de uitwerking".* HET BEWEERDE GEBRUIK VAN GAS IN KOREA. Een woordvoerder van het Ame rikaanse departement van Defen sie heeft gisteren het bericht van radio-Peking, als zouden de Ame rikaanse troepen gifgas hebben gebruikt bij luchtoperaties in Ko rea, „een typische visserij-expe ditie" genoemd. De woordvoerder wilde deze omschrijving niet na der toelichten. ,,Het geven van commentaar op de beschuldigin gen, die in deze communistische uitzendingen worden geuit, zou tijdverspillen zijn," zei hij. IN KOREA OVERLEDEN. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen als gevolg van in Korea opgelopen verwon dingen op 17 Februari is overle den de sergeant W. F. M. van der Sman, afkomstig uit 's-Graven- hage. De sergêant Van der Sman diende als oorlogsvrijwilliger in Indonesië bij het tweede regiment infanterie. Hij was ongehuwd. BEZOEK AAN NEDERLANDS DETACHEMENT. De Nederlandse vertegenwoor diger in de commissie der V.N. voor Korea, Mr A. H. C. Gieben, heeft Zondagavond als gast van majoor D. H. Eekhout, de nieu we commandant van het Neder landse detachement op Korea, in het Nederlandse hoofdkwartier- te velde vertoefd. makkelijker besluiten, daar hem uit de practijk gebleken was, dat de Nederlandse kiezer overwe gend op nummer 1 van de door hem begeerde lijst stemt, zodat kan worden aangenomen, dat er over het algemeen geen behoefte bestaat van een afwijkende voor keur blijk te geven. KIEZERSREGISTER. De minister acht de bezwaren tegen de bestaande voorschriften met betrekking tot de kiezerslijst van zodanig gewicht, dat hem ge rechtvaardigd voorkomt daaraan tegemoet te komen. Hij meent, dat dit slechts mogelijk zal zijn, indien men afstapt van het tel ken jare vaststellen van de kie zerslijst. Hij heeft daarom voor gesteld een kiezersregister in te stellen, dat na zijn vaststelling verder zal blijven bestaan en dat zal worden bijgehouden op dezelf de wijze, als thans ten aanzien van het bevolkingsregister ge schiedt. Men bereikt hierdoor dat het kiezersregister, ongeacht de wijze waarop het wordt ingericht, van dag tot dag de wijzigingen registreert, zodat ook aan de be staande bezwaren van de ingeze tenen tegemoet wordt gekomen. Uiteraard zal het ook bij dit stelsel nimmer mogelijk zijn al len, die op de stemdag de drie en twintig-jarige leeftijd zullen heb ben bereikt, aan-de stemming te doen deelnemen. Het gereedma ken van de uittreksels uit het kie zersregister en het rondzenden van de oproepingskaarten dienen nu eenmaal een bepaalde tijd voor de stemming te geschieden. Om deze reden heeft de minister voorgesteld het kiesrecht toe te kennen aan al degenen, die op de dag der oandidaatstelling aan de reeds bestaande eisen voldoen. ELDERS STEMMEN. Het is thans zo, dat een kiezer voor de Provinciale Staten in plaats van in de gemeente, op welker kiezerslijst hij voorkomt, in een andere gemeente aan de stemming kan deelnemen,, mits Mr Gieben zat aan bij een noen maal, dat te zijner ere werd ge geven door generaal-majoor Clark Ruffner, commandant van de Amerikaanse tweede divisie, waartoe de Nederlandse troepen behoren. Generaal Ruffner ver klaarde „de dappere Nederlandse bondgenoten en de wijze waarop zij schouder aan schouder met de mannen van de tweede divisie hebben gestreden" niet te hoog te kunnen prijzen. Hij memoreer de vooral het optreden van de Nederlanders in de gevechten bij Wondjoe en Hoengsong. die andere gemeente gelegen is in dezelfde provincie. De kiezer, die van deze mogelijkheid ge bruik wenst te maken, geeft dat op ter secretarie ener gemeente en hij ontvangt dan het recht om in de door hem aangewezen ge meente aan de stemming deel te nemen. Het is hem dan echter niet meer toegestaan in de ge meente, op welker kiezerslijst hij voorkomt, te stemmen. De minister meent, dat aan dit bezwaar kan worden tegemoet gekomen door aan de kiezers op hun verzoek toe te staan hetzij in de gemeente, in well er kiezersre gister zij op de dag der candi- daatstelling zijn opgenomen, het zij in een door hen bij het indie nen van dat verzoek aan te wij zen gemeente aan de stemming deel te nemen. STEMMEN BIJ VOLMACHT. Ook het stemmen bij volmacht is aan een herziening onderwor pen. De procedure kan aanzien lijk worden vereenvoudigd. In het ontwerp wordt voorgesteld de mogelijkheid te openen het ver zoekschrift om bij volmacht te mogen stemmen tot veertien da gen vóór de dag der stemming in te dienen. Een bezwaar is verder gelegen in de omstandigheid, dat de be voegdheid om bij volmachlt te stemmen slechts wordt gegeven aan de kiezers, wier beroep of werkzaamhedn medebrengen, dat zij herhaaldelijk werkzaam zijn buiten de gemeente, op wel ker kiezerslijst zij voorkomen, alsmede aan de echtgenoten van hen, die voldoen aan de genoem de voorwaarden. De minister acht deze beperking te vér gaand. Naar zijn mening bestaat er geen bezwaar tegen degenen, die aan alle eisen vol doen, de gelegenheid te bieden bij volmacht te stemmen, wan neer vaststaat, dat zij anders het hun toekomende recht niet kun nen uitoefenen. Hij denkt o.a. aan de kiezers, die tengevolge van hun lichame lijke toestand niet aan de stem ming kunnen deelnemen, doch tevens aan hen, die op de dag der stemming buiten de gemeen te zullen vertoeven. GEMEENTERAADSVERKIE ZINGEN VERVROEGD. Rekening is gehouden met de wens om de verkiezingen niet in de vaeantie te doen vallen. In dit verband wordt voorgesteld de dag der candidaats telling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad met een maand te vervroegen. DE WAARBORGSOM. Voorgesteld wordt het bedrag van de waarborgsom tot 500 te verhogen, waardoor dit bedrag wordt aangepast bij de algemene stijging van het prijspeil. Voorts is bepaald, dat de waar borgsom thans oók zal worden teruggegeven, indien de candida- tenlijst in haar geheel ongeldig is verklaard. In overeenstemming met de wens van de Tweede Kamer wordt voorgesteld de stemming voor de Provinciale Staten, zowel als voor de gemeenteraden op een in de wet vastgestelde dag te der conferentie stelden zich een ïonderdtal politiemannen in uni form en burger voor het paleis op. Slechts persfotografen en filmoperateurs werden als bui tenstaanders tot de vergaderzaal toegelaten. De voorzitter was Parodi, se cretaris-generaal van het Franse ministerie van Buitenlandse Za ken. De Britse onderminister van Buitenlandse Zaken Davies zat aan zijn linker- en Phillip Jessup, de reizende Amerikaanse ambas sadeur, aan zijn rechterhand. Bij de ingang stonden slechts een vijftigtal nieuwsgierigen. De Sowjet-delegatie bestond uit ongeveer 12 man. Naar men in Westerse kringen aanneemt, is het wegnemen der spanning in Europa het voor naamste punt bij de Westerse ge delegeerden. De Sowjet-delegatie zal zich, naar men meent, vooral concentreren op de kwestie van de Duitse bewapening. Men verwacht, dat de Britse, Franse en Amerikaanse gedele geerden een uit drie punten be staande agenda zullen indienen. Het eerste punt zou handelen over alle oorzaken van spanning. De andere twee zouden betrek kingen hebben op het sluiten van een vredesverdrag met Oostenrijk en het sluiten van vrede met een herenigd Duitsland. Hierdoor zou den de Sow jet-gedelegeerden de gelegenheid hebben de Duitse kwestie bij de bespreking van het eerste punt aan te vatten of er mede te wachten tot het derde punt aan de orde komt. Een woordvoerder verklaarde, dat de Westerse delegaties een soepele houding zouden aanne men, als de Sowjet-gedelegeerden toonden bereid te zijn werkelijk *tot de kern der spanningen door te dringen. De middagzitting duurde iets meer dan 3 uur. Zij eindigde 19.10 uur (Ned. tijd). De volgende ver gadering begint hedenmiddag 15 uur. De Sowjet-delegatie verliet de vergaderzaal met haast. Een functionaris van de Sowjet-am- bassade zeide, dat er niets geor ganiseerd was voor de pers en dat er geen persconferentie ge houden zou worden. Een lid van de Franse delega tie zeide: „Wij hebben een gun stige indruk ontvangen. Er heer ste een hoffelijke atmosfeer". Slechts de Britse onderminister Davies en zijn Sowjetrussische collega Gromyko hadden gespro ken. „Hun verklaringen waren zeer duidelijk en zeer volledig". Ook de Sowjet-Unie diende een agenda in, bestaande uit 3 pun ten. De Sowjet-Unie verzocht de uit voering van de overeenkomst van Potsdam aangaande de demilita- risatie van Duitsland en het ver hinderen van een Duitse remili- tarisatie. Voorts verzocht Gromyko de verbetering van de toestand in Europa en een vermindering van de gewapende machten van En geland, Frankrijk, Amerika en de Sowjet-Unie. In het derde punt wordt een vredesverdrag voor Duitsland voorgesteld met een terugtrek king der bezettingsstrijdkrachten. Er was geen exemplaar in de En gelse vertaling van de Sowjet- voorstellen aanwezig, aldus een woordvoerder. Davies diende de Westerse voorstellen in. Daarna sprak Gromyko. In de Sowjet-voorstel- len werd Oostenrijk niet ge noemd. Men verwacht echter, dat men nog op deze kwestie terug zal komen. De Sowjet-delegatie legde in het bijzonder nadruk op de wens om voorrang in de rangorde der punten te verlenen aan de kwes tie van de ontwapening van Duitsland. Volgens een woord voerder was Gromyko's verkla ring niet polemisch en heerste er een rustige stemming. Vandaag zal Davies de voorzittersstoel be zetten. Na hem volgt Gromyko en dan Jessup. Naar men verwacht zullen na vandaag twee maal daags verga deringen worden gehouden. De gisteren voortgezette be sprekingen hebben niet tot een overeenkomstige eensgezindheid mogen leiden. Met de zakelijke zetelverdeling, als door de infor mateur nader uitgewerkt, hebben niet alle genoemde fractievoorzit ters zich in alle delen kunnen verenigen. Met name heeft een hunner niet kunnen instemmen met de aan zijn politieke geest verwanten toegedachte departe mentale zetels. De nadere overweging van dit verloop van zaken heeft de infor mateur gevoerd tot de slotsom van de onmogelijkheid van de sa menstelling van een kabinet op zeer brede basis. doen plaatsvinden, hetgeen tot de redactionele vereenvoudiging leidt, dat voor deze lichamen de zelfde regeling als voor de Tweede Kamer kan gelden. De stemming zal, als gevolg van de bepaling, dat zij op de drie en veertigste dag na de oandidaat stelling plaats vindt, steeds op een Woensdag vallen. STEMHOKJES AFGESLOTEN. De afsluiting der stemhokjes wordt nader geregeld. De minis ter is tot dit voorstel gekomen, omdat naar zijn mening het stern- geheim bij de bestaande toestand niet voldoende is gewaarborgd. Het is onder de bestaande rege ling voor de in het stemlokaal aanwezigen vrij gemakkelijk na te gaan of een kiezer b.v. links of rechts op het stembiljet zijr stem uitbrengt. Dit dient onde' alle omstandigheden te worden voorkomen. De minister stelt zich voor bij algemene maatregel van bestuur te bepalen, dat de stemhokjes voor wat de bovenste helft van de ingang betreft met een gor dijntje dienen te worden afgeslo ten. De informateur heeft in de loop van de dag ontvangen de lei der van de Anti-Revolutionnaire Tweede Kamer-fractie, dr Schou ten, alsmede achtereenvolgens mr Van Maarseveen, prof. Lief- tinck, prof. Van den Brink, prof. Albregts, prof. Rutten en de heer Mansholt. De informateur zet zijn onder zoek naar de overgebleven moge lijkheden voor de totstandkoming van een kabinet voort (Prof. dr Albregts is algemeen secretaris van de Algemene Ka tholieke werkgeversvereniging. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Meer bewolking. In de vroege ochtend op enkele plaatsen nevel of mist. Overigens geleidelijk van het Westen uit toenemende bewolking met later in de Westelijke helft van het land kans op enige regen. Zwak ke tot matige wind tussen Zuid en Zuidwest, fn de middag onge veer dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. WOENSDAG 7 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.32 2.07 2.47 2.57 n.m. 1.57 2.32 3.12 3.22 ZON- EN MAANSTANDEN. Mrt. 6 7 8 ZON op onder MAAN 7.17 7.15 7.13 18.27 18.29 18-30 op 7.02 7.14 7-25 onder 1643 18.11 19.32

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1