Gestadige vooruitgang der V.N.-troepen VAL DA EMIGRATIE NAAR NIEUW-ZEELAND Drama te Bergen op Zoom opgehelderd inet basis De toestand in Marokko ngers MAANDAG 5 MAART 1951. 7e Jaargang No. 1671. MONUMENT ONTHULD TE DEN HAAG. De Kabinetscrisis DE INFORMATIES VAN PROF. ROMME. Neem een doos echte UW HOEST DE PAASVIERING VIERMOGENDHEDEN CONFERENTIE. BULGAARSE KLACHT BIJ DE V.N. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ZWARE STRAFFEN VOOR VERVALSERS. NIEUWE AMER. DUIKBOOT. Voor vlijtige handen DE TOESTAND IN FRANS MAROKKO. ..THUNDERJETS" TE ANTWERPEN EGYPTE EN DE KWESTIE MAROKKO. QUEUILLE GEEFT HET OP. MALIK ZAL NIET OVER JAPAN SPREKEN. )GELIJKHEID heeft gisteren akelijke kanten :t op zeer brede lat hem de vori- temming tussen d-fractievoorzit" R., C.H. U. en loden ontwerp- a kabinet waar- tieke beeld had ÏRWACHTING GWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel- 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties a regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. De communisten hebben in de traad en stuitte toen op een Chine- centrale sector van Seoel tot ;e versperring, even ten Zuiden Hoengsong een „vrij diepe" ver- /an Tsjongpjong. dedigingsstrook. De hoofdmacht was klaarblijkelijk ten N. van Hoengsong samengetrokken. De vertragingsacties geven de commu nisten tijd om zich te hergroeperen. De communisten hebben in de sec tor reeds enige weken lang zich grondig op de verdediging voorbe reid. Het hoofdkwartier van het geal lieerde vloot te Poesan heeft be- Amerikaanse mariniers, die loordwaarts trekken boven Hoeng- jng, hebben de sluier opgencn, lie over het lot van een deel van ■en Amerikaanse gevechtsgroep 'ag. In een klein modderig dal trof- "en zij een slagveld aan, waar 12 Februari een 20.000 man sterke gevechtsgroep van de tweede Amerikaanse divisie overmacht werd verslagen. Deze groep werd kend gemaakt, dat Zuidkoreaanse toen enkele km achter de vjjande- mariniers, die op 22 Februari te Hoengmimjon, op het schiereiland Ongdjin, aan land gingen, 47 com munisten, onder wie een generaal deden snevelen. De tegenaanvallen, die de com munisten Zaterdag en in de nacht van Zaterdag op Zondag aan het centrale front hebben ondernomen, zjjn de hevigste geweest sinds het begin van het jongste geallieerde offensief, twaalf dagen geleden. In enkele sectoren moesten de Ver bondenen tijdelijk terrein prijsge ven. De meeste communistische aanvallen liepen echter dood op de overweldigende overmacht van de geallieerde artillerie en luchtmacht. Amerikaanse mariniers vielen sterke communistische stellingen op een heuvel drie km. ten N. van Hoengsong aan, doch moesten zich na vijf uur terugtrekken. Chinese troepen verdreven zes km ten O. van Hoengsong Zuidkoreaanse troepen uit hun stellingen. Een an dere communistische tegenaanval enkele kilometers verder werd af geslagen. lijke linies omsingeld, nadat de 8e Zuid-Koreaanse divisie, die zij te hulp kwam, was ineengestort. De Amerikaanse gevechtsgroep wist zich in een gevecht van 24 uur uit de omsingeling los te maken met achterlating van vrachtauto's, tanks en doden. De mariniers von den thans het dal bezaaid met ge blakerde en verbrande vracht auto's, tanks en bevroren lijken van Amerikanen, Koreanen en Chinezen. Stoffelijk overschot van overste Den Ouden herkend Volgens het Franse persbureau A.F.P. is het stoffelijk overschot van overste Den Ouden Zaterdag door soldaten van een eenheid van het Nederlandse bataljon herkend Het persbureau voegt er aan toe, dat het lag nabij de commando poet, waar overste Den Ouden op 11 Februari door een granaat was ge dood. Bij de commandopost bevonden zich eveneens de stoffelijke over- bij Hoengsong gesneuveld. Hij was technisch medewerker van het weekblad „De Prinsestad" te Delft.) Zes jaar geleden, op 3 Masrt 1945, werd de gemeente Den Haag getroffen door de grootste ramp in haar geschiedenis: een geallieerde luchtaanval verwoest te het Bezuidenhout. 511 Hage naars verloren daarbij het leven. Er gingen 3.250 woningen in vlammen op. Ter nagedachtenis van de slachtoffers van dit bombarde ment is Zaterdagmorgen op de algemene begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag door burgemeester Schokking een een voudig monument onthuld. In zijn toespraak noemde de burgemeester de stichting van het monument een bewijs, dat Den Haag de slachtoffers niet vergeet. Het monument, vervaardigd van blauw grijze hardsteen,draagt het opschrift: „Het gemeentebe stuur van 's Gravenhage heeft dit monument gesticht ter nage dachtenis aan de slachtoffers van het bombardement in het Bezui- denhoutkwartier op 3 Maart 1945." Zaterdagmiddag en -avond heeft de informateur Prof. Romme zjjn afzonderlijke besprekingen met d< fractievoorzitters of waarnemend' fractie-voorzitters van de K.V.P. P.v.d.A., A.R., C.H. en V.V.D. over de zakelijke kanten, betrekkin; hebbende op de samenstelling var het kabinet, voortgezet. Deze be sprekingen zijn nog niet tot af iluiting gekomen. Zondagmidda had de informateur een langdurif onderhoud met dr. Drees. Infanterie van de zevende Ameri- schotten van elf Nederlandse sol- Icaanse divisie poogde vergeefs Chi- dpten, waarvan sommige in camou- nezen en Noordkoreanen uit heu- fiagekleding, aldus A.F.P. De lijken velstellingen 14 km ten Z.-O. van zijn overgebracht naar de huidige Hoengsong te verdringen, in weer- Nederlandse commandopost ten Z. wil van krachtige steun van artil lerie en luchtmacht. Een gevechtsgroep van de Ame rikaanse zevende divisie in midden- Korea is in vier dagen ruim dertig kilometer opgetrokken. Zij be vindt zich thans op ongeveer 40 van Hoengsong, Resten van gesneuvelde Mulder gevonden. Indentificatie- en bergingsdiens- ten van het leger zijn op het km afstand van de 38ste breedte- ogenblik bezig de identiteit vast te stellen van de bij Hoengsong aan- PRINSESSEN BEZOCHTEN CIRCUS STRASSBURGER. De Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet brachten Zaterdagmiddag haar traditioneel geworden bezoek aan circus Strassburger in Carré. Temidden van een groepje vrien dinnen genoten de kinderen, bijna onbemerkt door het publiek, dat Carré geheel vulde, van het pro gramma en een grote lolly en leefden met alles intens mee. Tijdens de pauze bezichtigden de Prinsessen de stallen en toonden grote belangstelling voor de vele soorten dieren. Het publiek liet het groepje kinderen ongemoeid, zodat het zich ongedwongen tussen de andere bezoekers kon bewegen. Aan het amateurrijden aan het Blot van de voorstelling nam een der meisjes uit het groepje deel tot grote vreugde van de Prinsessen, terwijl Mevr. Pierson intussen Ka- rel Strassburger dankte voor de goede circusvoorstellingen, waar van de Prinsessen elk jaar weer ge nieten. Daarna verliet het gezel schap even ongemerkt als het ge komen was in opgewekte stemmir het circus. ng PASTILLES VOOR getroffen stoffelijke overschotten van militairen. Zij hebben volgens A.F.P., op een er van een paspoort en een oorlogscorrespondenten- kaart opnaam van soldaat Jan Mulder aangetroffen (zoals al is gemeld de heer Mulder op 12 Febr. Naar nader wordt medegedeeld, wordt in het Vrijdag uitgegeven decreet betreffende de Paasviering de Rooms-Katholieken in de gehele wereld toestemming gegeven tot de oude gewoonte van Paasviering in de nacht van Paaszaterdag op Paaszondag terug te keren. Het decreet geeft de bijzonderheden aan van de nachtelijke kerkdienst die de bisschoppen in hun diocees zullen mogen laten houden. GROMVKO AANGEKOMEN. De Sowjet-Russische onderminis ter van Buitenlandse Zaken, An drei Gromyko, is Zaterdagmiddag voor de conferentie van plaatsver vangers der ministers van Buiten landse Zaken, welke heden begint per vliegtuig te Parijs aangekomen. Hij was vergezeld van enige advi seurs. Spoedig daarna kwam een twee de vliegtuig met de andere leden van de Sowjet-delegatie. DE AMI: RIK. DELEGATIE. De Amerikaanse delegatie naar de Viermogendhedenconferentie welke heden begint is Zaterdag avond te Parijs aangekomen. De leider van de delegatie, de reizend^ ambassadeur der V. S. Jessup, ant woordde op vragen van journalis ten of hij optimistisch gestemd was: „Daar gaat het niet om. Als de conferentie goed afloopt, zullen wij blij zijn. Gaat het echter slecht, dan zullen yij teleurgesteld zijn." Eindelijk na lang speurders-1 heef t haar man weten te over- werk van de Bergen op Zoomse reden haar te helpen. Samen heb- recherche is een drama opgehel ben zij het lijk s nachts in de derd, dat zich daar thans ruim beerput achter de woning laten vier en half jaar geleden voor-1 verdwijnen. De Bulgaarse minister van Buitenlandse Zaken heeft in een deed. Toen verdween de 80-jarige Zeeuwse boer Schreurs uit Wol- phaartsdijk, die enige jaren in het SL Catharlnagesticht te Ber gen op Zoom was geevacueerd geweest, spoorloos. Hij zou op zijn tachtigste verjaardag op 26 Augustus 1946 een uitstapje met een kennis naar Goes maken, maar hij is er nooit aangekomen en alle nasporingen naar hem bleven vruchteloos. Met de oplossing van dit drama is ook een einde gekomen aan d fantastische geruchten, die de laatste weken in Bergen op Zoom de ronde deden. Veertien daaen geleden waren deze zelfs zo hardnekkig, dat bij velen de overtuiging was gesca- pen, dat niet allleen het stoffe lijk overschot van de heer S., maar nog meer lijken zouden ge vonden zijn in 'n woning aan de (Adv.) medegedeeld door het K.N.M.I. te Do Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Vrij zonnig. Droog weer met overdrijvende bewolking in de hogere niveaux. Zwakke tot matige wind uit Oos telijke richtingen. Ongeveer de zelfde temperaturen als gisteren. DINSDAG 6 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.46 1.21 2.01 2.11 n.m. 1.14 1.49 2.?9 2.39 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op ondc Mrt. 5 720 18 25 6.44 15.20 6 7.17 18 27 7 02 1648 7 7.15 18.29 7.14 18.11 8 7.13 18-30 7-25 19.32 schrijven aan het secretariaat- Lieve Vrouwestraat, waar S. vaak generaal der V.N. de landen Tur-1 was gekomen en waar tot voor kije, Griekenland en Joego-Slavië enkele maanden de weduwe G. er van beschuldigd gemeenschap- woonachtig was. Het onderzoek pelijk verkenningsvluchten boven van de politie had toen echter Bulgaars grondgebied te hebben geen resultaat opgeleverd. Laatst- gemaakt. Indien wederom een leden Donderdag had men ech- dergelijke schending zou voorval-1 t^r meer succes. De politie was len, zou de Bulgaarse regering *>0 haar grondige nasporingen wettelijke maatregelen voor de bescherming van zijn luchtruim treffen. De gevolgen zouden voor rekening van de Griekse rege ring komen, zo besluit de be schuldiging. Het Hof van Assisen te Gent heeft Vrijdag vonnis gewezen tegen een aantal verdachten in de zich achter de woning een beer put bevond en als laatste moge- liikheid meende zij ook deze plaats nog aan een onderzoek V moeten onderwerpen en hierbij De vrouw zal heden voor de officier van Justitie te Breda worden geleid. De eerste van een nieuw type duikboot van de Amerikaanse marine is Vrijdag te Groton van stapel gelopen in bijzijn van hoge persoonlijkheden van het depar tement van marine. Het schip, dat het nummer ,,K 1" draagt, if slechts 60 m lang en meet nau welijks 750 ton, maar het staal bekend als een machtige op- spoorder en vernieler van duik boten en het is bestemd om de kern van de Amerikaanse verde diging tegen duikboten te vor men. Het nieuwe immigratie-plan van Nieuw-Zeeland voorziet in subsi die in de kosten van de overtocht voor ongehuwden van 18 tot 35 jaar. Zij die in December per vliegtuig als eersten onder deze voorwaarden vertrokken, hebber zich nu in-hun nieuwe omgeving gevestigd. Ze vonden werk in de zuivelindustrie. Een t\ p groep vin zestig jonge mannen en vrouwen is in Febr. met do „Grote Beer" vertrokken en in Maart zullen er weer 100 met d'5 „Johan van Oldenbarnevelt" de overtocht maken. De aanmelding staat nog open en voor inlichtingen kan men zich wenden tot de particuliere emigratie-organisaties of tot de arbeidsbureaux. Voor dit ia--» voorziet het schema in toelating ln Nieuw Zeeland van 2000 per sonen, t.w. 1200 mannen en 80( vrouwen. Het gaat hier om ongeschoolde arbeiders voor zwaar werk, voorts timmerlieden, schilders en stucadoors, ketelmakers, bank werkers en draaiers, smeden, plaatswerkers en bosarbeiders (bomenvellers), houtzagerij-ar beiders, ervaren landbouwkrach- ten en arbeiders voor de zuivel industrie. Voor vrouwen kunnen de volgende beroepen worden ge noemd: huishoudelijk personeel voor ziekenhuizen, hotels en pen sions, fabrieksarbeidsters en ver pleegsters. Emigranten, wier overtochts- kosten door de Nieuw Zeelandse regering wordt gesubsidieerd, dienen zich tevoren bereid te ver klaren gedurende 2 jaar werk zaam te blijven in het door hen opgegeven beroep. Een bepaalde werkgever wordt hun niet aange wezen en wanneer eventueel in 't eigen beroep geen plaats open Is, kunnen zij ander passend werk aanvaarden. Nederland subsidieert geen personen uit de bouwvakken, de metaalindustrie, de houtindustrie en evenmin fabrieksarbeidsters en verpleegsters. Deze personen kunnen uiteraard wel emigreren, indien zij de passagekosten zelf betalen (eventueel met subsidie van Nieuw-Zeeland). Personen, die niet onder dit plan vallen, kunnen ln sommige gevallen toch naar Nieuw-Zeeland emigre ren. Oak hierover kunnen de arbeidsbureaux en de emigratie- organisaties inlichtingen geven. DE EMIGRATIE SINDS 1947 In totaal zijn in de jaren 1947— 1950 ruim 57.000 personen ge- emigreerd, waarvan 21.330 in 1950. Hier volgt een overzicht van de aantallen emigranten, die naar de verschillende landen vertrok ken. 1947 1949 1950 Argentinië 7 137 108 Australië 95 1619 9268 Brazilië 140 407 281 Canada 2361 6856 7033 Nw-Zeeland 8 101 503 Ver. Staten 2911 2605 2883 Z.-Afrika 1062 2021 1153 Overige landen 731 274 101 Totaal 7365 14020 21330 Niet iedere emigrant behoeft de deviezenafdeling van de Stich ting Landverhuizing Nederland te passeren. De statistiek is daar om bij benadering juist. PARTIJRAAD VAN DE V. V. D. BIJEEN. De partijraad van de V. V. D. kwam Zaterdag in een drukbe zochte vergadering te Amster dam bijeen. Allereerst werden 15 leden voor de verkiezingsraad be noemd. Vervolgens werd bespro ken het concept-reglement op de candidaatstelling voor leden van de Tweede Kamer. Hierna werd behandeld het concept-werkpro gramma van de V. V. D. met de daarop door de afgevaardigden ingediende amendementen. Tot slot hield mr P. J. Oud een uitvoerige rede, waarin hij het ontstaan en het verloop van de kabinetscrisis uiteenzette. De par tijraad betuigde onder langdurig applaus zijn instemming met de houding, welke de Tweede Ka merfractie van de V. V. D. heeft aangenomen. itl het schoonmaakgetij Hamea-Gelei. (Adv.) De te New York gevestigde „Commissie voor vrijheid van Noord-Airika" heeft een teie- gram van de voorzitter der na kwamen gèdeeltenVan een skelet tionalistische partij Istiqlal ont- naar boven. Dat was voor de vangen, waarin wordt gesproken politie aanleiding de weduwe G., die sedert enige maanden in Zie- rikzee woont aldaar aan te hou den en naar Bergen op Zoom over te brengen. Zij legde nog de zelfde avond een gedeeltelijke be kentenis af. Bij het verdere ver zaak van de valse 100-guldenbil- hoor heeft zij uiteindelijk een vol- jetten. Negen verdachten, aller Belgen, werden veroordeeld tot revangenisstraf variërend van 12 jaar dwangarbeid tot 2 jaai gevangenisstraf. Negen andere verdachten, onder wie de Neder lander M. F. uit Rotterdam, wer den vrijgesproken. Bootwerkers te Antwerpen zijn Zaterdag begonnen met het los sen van de eerste zending Ameri kaanse „Thunderiets" voor Bel- rië. Op het ministerie van De fensie wilde men niet zeggen hoeveel het er waren. ledige bekentenis afgelegd, waar bij het volgende is komen vast te staan. De 80 jarige S. was op de dag. dat hij een uitstapje naar Goes zou maken, eerst bij haar op be zoek gekomen om nieuwe schoe- voor hem zou kopen, waarvoor hij haar een bedrag van 100 had gegeven. Terwijl de man in bukkende houding de schoenen het wa ren de nieuwe schoenen van haar eigen man aan het passen was, heeft zij hem met de gummiknuo- pel van haar man een slag in de nek gegeven, waardoor de oude man voorover viel. Hij was on slag dood. Toen kort daarna haar man. de wachtmeester G, thuis kwam, lag het stoffelijk over schot nog op dezelfde plaats. Zij van een strijd tussen Franse ko loniale troepen en Arabisehe na tionalisten in Frans Marokko Volgens dit telegram is de hoofd stad Rabat door troepen en eer. tankcolonne Dezet en zijn alle ste den, in het bijzonder Meknes en Fez, door troepen omringd. Te Tadla Ksiba zouden militairen op de burgerbevolking hebben ge schoten. Generaal De Latour is ter plaatse gearriveerd, aldus het telegram. Volgens de commissie heeft de Franse resident-generaal in Noord-Afrika, generaal Juin, de arrestatie bevolen van alle be stuursleden Van de Istiqlal en be draagt het aantal gearresteerde nationalisten thans 25.000. De sultan heeft ontkend, dat hij zich achter de veroordeling van de Istiqlal zou hebben geschaard. In officiële kringen te Rabat wordt ontkend, dat Franse troe pen tegen Marokkaanse nationa listen hebben gevochten. Wel had de politie met medewerking van hulptroepen 'n eind gemaakt aar een gevecht tussen groepen var dezelfde Marokkaanse stam. die met elkaar in vete leven. De Franse ambassade te Cairo en de Franse instituten te Cairo en Alexandrië werden Zaterdag door de politie bewaakt in ver band met demonstraties van stu denten als protest tegen de jong ste gebeurtenissen in Marokko. Een aantal Egyptische Senato ren en afgevaardigden heeft in het parlement een resolutie ingediend waarin „de sultan en het volk van Marokko" ondersteund en de Egyp tische regering verzocht wordt, „krachtige maatregelen te nemen om Marokko te helpen." Heden zullen Arabische en Isla- mietische organisaties in Cairo een algemeen congres beleggen om de toestand in Marokko te bespreken. NIJMEGEN KRIJGT GEEN M. T. S. Volgens officiële mededelingen van B. W. kan Nijmegen niet meer in aanmerking komen voor oprichting van een gesubsidieerde middelbare technische school, daar er reeds M.T.S.-en zjjn te Arnhem, Den Bosch en Venlo. Jaarlijks be zoeken ongeveer 120 jonge Nijme- genaren de M.T.S-en van Arnhem en Den Bosch. Henri Queuille heeft zijn po ging, een nieuwe Franse regering te vormen, opgegeven, aldus is officieel te Parijs bekend ge- iriRd.kt Queuille, leider der radicalen, verklaarde: „Ik kon geen over eenstemming met de verschillen de partijen bereiken over de kwestie van de kieshervorming. President Auriol heeft Guy Mollet, secretaris-generaal van de socialistische partij, verzocht een regering te vormen. De meeste partijen waren het er over eens, dat het bestaande stel sel van de evenredige vertegen woordiging gewijzigd moest worden om de kansen voor de communisten en hun aanhangers te verminderen. Men werd het echter niet eens over het systeem dat er voor in de plaats moeten komen. De radicalen berekenen, dat twee opeenvolgende kiesronden hun een kans zou geven op verdub beling van hun huidige aantal van veertig zetels. De katholieke volks republikeinen, die thans 145 zetels heDben, vreesden echter dat het merendeel van de lijstverbindingen bij een tweede ronde zou geschie den te hunnen koste en dat hun sterkte er door verminderd zou worden. Volgens Franse politici zou een verkiezing volgens het huidige sys teem twee grote groeperingen op leveren, namelijk van gaullisten enerzijds en communisten ander zijds, met een aanzienlijk in sterk te verminderde tussengroep van „derdemachts-partijen" alles bijeen parlement, dat niet tot regeren in staat zou zijn. De Sowjetrussische permanente afgevaardigde bij de V. N„ Jacob Malik, heeft naar aanleiding van het feit, dat John Foster Dulles, op een persconferentie te Washing ton zeide te verwachten spoedig met Malik over een vredesverdrag met Japan te zullen spreken, in een verklaring aan de Sowjetrus sische delegatie bij de V. N. gezpgd: „Ik acht het nodig te verklaren, dat ik gèen besprekingen met Dul les voer over het vredesverdrag met Japan. Zijn verklaring ten aanzien van zijn aan mij gerichte boodschap over deze kwestie en be- 1 re'dhoid van mijn kant om de on derhandelingen over een vredesver drag met Japan te hervatten, is geheel ongegrond." I Maliks verklaring heeft verras sing gewekt, aangezien hij en Pul- dn afvp'onon zes maanden minstens tweemaal over deze kwes- i tie gesproken hebben. ies: 5 regels 60 cent; 12 ct.; minimum per ?r nummer of: Adres rit meer. 's namiddags 2 uur Ie, dat er niets geor- yas voor de pers en 1 persconferentie ge worden. an de Franse delega- Wij hebben een gun- ontvangen. Er heer- elijke atmosfeer". Britse onderminister zijn Sowjetrussische myko hadden gespro- verklaringen waren jk en zeer volledig". jwjet-Unie diende een bestaande uit 3 pun- t-Unie verzocht de uit- de overeenkomst van ingaande de demilita- Duitsland en het ver in een Duitse remili- erzocht Gromyko de van de toestand in ;en vermindering van ide machten van En- nkrijk, Amerika en de ïrde punt wordt een ag voor Duitsland met een terugtrek- iettingsstrijdkrachten. n exemplaar in de En ding van de Sowjet- aanwezig, aldus een er. liende de Westerse in. Daarna sprak [n de Sowjet-voorstel- Oostenrijk niet ge- verwacht echter, dat p deze kwestie terug et-delegatie legde in ?r nadruk op de wens )g in de rangorde der ■'erlenen aan de kwes- le ontwapening van Volgens een woord- is Gromyko's verkla- ilemisch en heerste er stemming. Vandaag de voorzittersstoel be- ïem volgt Gromyko en n verwacht zullen na /ee maal daags verga arden gehouden. nateur heeft in de dag ontvangen de lei- Anti-Revolutionnaire ier-fractie, dr Schou- ie achtereenvolgens arseveen, prof. Lief- Van den Brink, prof. )f. Rutten en de heer ateur zet zijn onder- j overgebleven moge- >r de totstandkoming inet voort Ubregts is algemeen in de Algemene Ka kgeversvereniging. door het K.N.M.I. jeldig van Dinsdag- Mnsdagavond. bewolking. ;e ochtend op enkele >1 of mist. Overigens m het Westen uit oewolking met later lijke helft van het enige regen. Zwak- e wind tussen Zuid fn de middag onge- i temperaturen als lts lagere. L>C 1 UI1U £>t,eilS tit'll CACiu^iaai elk wapeni dat tot nu toe door de strijdende partjjen in Korea is ge bruikt. Behalve Amerikaanse en Britse wapens van verschillende typen werd ook licht Russisch en Japans oorlogsmateriaal aange troffen, dat blijkbaar nog stamde uit 1945, toen de Russen hun „mi litaire wandeling" door Mandsjoe- rije maakten voordat ze gingen deelnemen aan de oorlog tegen Japan. MacArthurs hoofdkwartier maak. te nog bekend, dat de Britse lich te kruiser „Belfast" in het kust gebied ten N. W. van Seoel gele gen kazernes der communisten en een geschutstelling heeft bescho ten. en vernietigd. Aan het bericht van Radio-Pe king dat Amerikaanse strijdkrach ten op 23 Februari aan het front, van de Han gifgas zouden hebben gebruikt, kan nog worden toegef miantene. hij was ongenuwa. BEZOEK AAN NEDERLANDS DETACHEMENT. De Nederlandse vertegenwoor diger in de commissie der V.N. voor Korea, Mr A. H. C. Gieben, heeft Zondagavond als gast van majoor D. H. Eekhout, de nieu we commandant van het Neder landse detachement op Korea, in het Nederlandse hoofdkwartier- te velde vertoefd. de Amerikaanse tweede divisie, waartoe de Nederlandse troepen behoren. Generaal Ruffner ver klaarde „de dappere Nederlandse bondgenoten en de wijze waarop zi,j schouder aan schouder met de mannen van de tweede divisie hebben gestreden" niet te hoog te kunnen prijzen. Hij memoreer de vooral het optreden van de Nederlanders in de gevechten bij Wondjoe en Hoengsong. tenlijst in haar geheel ongeldig is verklaard. STEMMING VOOR PROV. STATEN EN GEMEEN TERADEN. In overeenstemming met de wens van de Tweede Kamer wordt voorgesteld de stemming voor de Provinciale Staten, zowel als voor de gemeenteraden op een in de wet vastgestelde dag te te gaan of een kiezer b.v. links of rechts op het stembiljet zijr stem uitbrengt. Dit dient ondei alle omstandigheden te worden voorkomen. De minister stelt zich voor bij algemene maatregel van bestuur te bepalen, dat de stemhokjes voor wat de bovenste helft van de ingang betreft met een gor dijntje dienen te worden afgeslo ten. Terneuzen Hansweert Walsoorden 9AG 7 MAART. v.m. 1.32 2.07 2.47 2.57 n.m. 1.57 2.32 3.12 3.22 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 6 7.17 18.27 7.02 1643 7 7.15 18.29 7.14 18.11 8 7.13 18.30 7-25 19.32

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1