De Zeeuwse bevolking Boeken t estort Burgerverdediging in Zeeuws-Vlaanderen Roofoverval te Amsterdam opgehelderd Bianeiüands Nieuws RECHTSZAKEN BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE MARKTBERICHTEN Gemeente IJzendijke Banden Vier noodziekenhuizen? BESTUURSVERGADERING van Chr. Nationaal Vakverbond De Nationale Feestdag AGENDA Duitser over de grens gezet Zeeland telt 272.000 inwoners STELEND ECHTPAAR AANGEHOUDEN. J. P. VISSER een Woonhuis Luxe- en Vrachtwagen A. J. van Aken Kantoorbehoeften N.V. Fa P. J. van de Sande sitie van de he regering Wamel) tussen •eeks twee uur erlandse lucht- Kraayo, kwam srvat de uitvoer i tarwe UBRUC'HTEN OVER CHINEES COMMUNISTISCHE LANDINGS VOORBEREIDINGEN Het blad Kiqe-Jat-Pao meldt uit Taipeh, dat de Chinese com munisten op het eiland Hainan voorbereidingen treffen om de zuidelijk van Hainan gelegen aansiuiting op het artikel diging Dit „hoofd" wordt bijge- eilandengroep aan te vallen. Oor- d burzeliike wrdediging in staan door diverse leiders van logschepen, landingsboten en Maandag volgen geneeskundige en administratie- jonken zouden bij Hainan samen- ons blad van Jh°^en *e diensten,Kvan de brandweer, getrokken zyn. Verder zouden luer nog emge dien de politie, de opruimdienst e.a. Russische officieren dne_divisies ontworpen VOOr De kring van de Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst en het Rode Kruis hebben reeds de grootst mogelijke medewer king toegezegd. Chinese marinesoldaten landingsoperaties opleiden. voor aanzien zijn ontworpen voor Oost Zeeuws-Vlaanderen. Hoewel een en ander nog lang niet in kannen en kruiken is, wordt nu reeds rekening gehou In de jongste bestuursvergade- dëeld in vijf krjngen. In elke ring van het Christelijk Nationaal j^ring Wordt een organisatie in Vakverbond werd meegedeeld, dat het jeven geroepen, die ten doel ten aanzien van de nationale heeft jn tijd van oorlog het „nor- feestdag in de Stichting van de Arbeid waarschijnlijk overeenstem ming zal worden bereikt op de ba sk van een halve vrije dag. Gepoogd zal worden, deze be drijf staksgewij ze 'n de C.A.O. of loonregeling Op te nemen. Indien een arbeider op deze dag zal moeten werken zal dit op de basis van een feestdag worden vergoed. De besprekingen over de door voering der bedrijfstaksgewijze or ganisatie zullen worden voortgezet en deze organisatievorm zal - voor «over de omstandigheden dit mo gelijk maken beleidvol worden doorgevoerd. In aansluiting op de besprekin gen in de extra-bestuursvergade ring werd brede aandacht besteed aan de loon- en prijspolitiek. Verwacht mag worden, dat bin nenkort de besprekingen tussen overheid en bedriijfsleven (Stich ting van de Arbeid) zullen begin nen. Ten aanzien van de wet op de wachtgeld- en werkloosheidsverze kering werden diepgaande bespre kingen gevoerd. Het C.N.V. zal er naar streven, dat deze wet zo «poedig mo-gelijk zal worden inge voerd. Aangenomen werd een rapport van de C.N.V.-commissie volksge zondheid over de praeventie op de behandeling van neurosen, die als bec|rijfsziekte gezien moet worden. Het rapport zal aan de Stichting van de Arbeid, die hierover de me ning van het C.N.V. gevraagd had, worden toegezonden. Uitgesproken werd, dat de tot standkoming van bedrijfspensioen fondsen voor alle bedrijfstakken moet worden bevorderd en dat moeilijkheden in verband met de noodwet ouderdomsvoorziening op een zodanige wijze opgelost dienen te worden, dat de totstandkoming van bedrijfspensioenfondsen daar door niet wordt belemmerd. den met de vestiging van vier Naar men ons mededeelt, zul- nood-ziekenhuizen en wel in de len enige bewoners van Zeeuws- z.s. A-gemeente Terneuzen en Vlaanderen spoedig in de gele- verder in de B-gemeenten Axel, genheid worden gesteld een oplei- St. Jansteen en Hontenisse. Iding te volgen bij de stafschool Zoals bekend is Zeeland voor'voor de burgerlijke verdediging de burgerlijke verdediging ver- te Barneveld. STAKING OPGEHEVEN. De staking bij de N.V. „Uni- tas", uitvoerders van survey- werkzaamheden en scheepsleve- ranties te Rotterdam, die Vrij dag j.l. was uitgebroken omdat het personeel een loonsverho ging van tien cent per uur wen ste, is opgeheven. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uiur: „Geld valt uit de he mel". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. .Detective tegen wil en dank". MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Biosc. ,,La Traviata". male" leven zo spoedig mogelijk weer op gang te helpen, eventuë- le schade te herstellen, enz. Deze vorm van verdediging behoort tot de taak der burger lijks overheid en staat met de oorlogsvoering in generlei ver band. Er zijn onlangs twee bescher mingsplannen voor Oost Zeeuws- Vlaanderen aan Den Haag voor gelegd. Het eerste betreft Terneuzen, dat evenals Vlissingen onder de A-gemeenten is ingedeeld (groot ste gevarenklasse). Het andere houdt een onderlin ge hulpverlening in voor de overige B-gemeenten. Indien n.l. de eigen diensten en middelen der betrokken gemeenten niet toereikend zouden blijken te zijn, zal uit de omliggende gemeenten hulp worden geboden. Er wordt hier o.a. gedacht aan geneeskun dige hulp, brandbestrijdingop ruiming, enz. De kringcommandant zal zijn centralepost betrekken in Ter- neuzen. Hij wordt geassisteerd door z.g. kringhoofden. Voorts krijgt Terneuzen als A-gemeente een „Hoofd bescher ming der burgerbevolking als chef der gehele burgelijke verde- De 27-jarige Duitse mijnwerker Heinz Muller is Dinsdagmorgen door de, vreemdelingendienst te Rotterdam over de grens gezet. Hij was te Rotterdam aangeko men als verstekeling aan boord van het Zweedse m-s. Benares". Een reddingboot diende als hiut en toen het schip reeds in Rotter dam was bleef hij daar zitten. Sinds Maandag 15 Februari had de man niets gegetten en gedron ken en Vrijdag daarop meldde hij zich bij de kapitein, die hem over gaf aan de rivierpolitie. Hij wilde zich buiten Duitsland vestigen. DE DADERS GEARRESTEERD. De bevolking onzer provincie breidt zich gestadig uit. In de loop van het jaar 1950 steeg het aantal inwoners van Zeeland met niet minder dan 3000. Op 1 Januari 1951 bedroeg het totale inwonertal 271820, n.l. IS6653 mannen en 135167 vrou wen. Een jaar tevoren, op 1 Januari 1950, waren die getallen als volgt: totaal 268834 en wel 135170 mannen en 133664 vrouwen. Vier steden tellen meer dan tien duizend inwoners. Vlissin gen nadert de 25.000. Het aantal inwoners van deze grootste Zeeuwse gemeente vermeerderde in 1950 met duizend en bedraagt thans 24050. Middelburg volgt met grote achterstand als tweede. Het steeg van 21050 tot 21400. Terneuzen handhaafde zich op de derde plaats in de ry der Zeeuwse steden. Van 13180 inw. op 1 Jan. 1950 klom het tot heden met 300 tot 13500. Het belooft in de eerstvolgende jaren tussen Terneuzen en Goes een interessante wedloop te wor den. Zonder een zweem van chau vinisme houden wij het met het oog op de industrie-mogelijk heden op Terneuzen. Het inwonertal van Goes liep in 1950 op van 13070 tot 13275. Na de vier steden boven de 10.000 inw. komen er vier plaat sen, waarvan het aantal inw. zich beweegt tussen 5000 en 10.000. In de eerste plaats Axel, dat van 6930 naar 7250 opklom. Zierikzee noteerde een geringer stijging. Het telt thans 7080 inw. tegen 7050 op 1 Jan. 1950. Ook Oost- en West-Souburg vertoonde niet veel vooruitgang. Deze plaats heeft momenteel 6065 (6010) inwoners. Hontenisse boekte achteruit gang en daalde in inwonertal van 5575 tot 5550. De overige gemeenten in Zee land blijven alle beneden de 5000. De grootste groei viel waar te nemen in Vlissingen, Terneuzen, Breskens, Axel en Sas van Gent. Vier lilliputter-gemeenten blij ven zelfs onder de 500 inw.; het zijn Noordwelle (450)'s-Heer Abtskerke (430); Overslag (31u) en Serooskerke op Schouwen met 225 inwoners. Velen zullen zich afvragen, of deze plaatsjes als zelfstandige gemeente nog wel reden van bestaan hebben. Te Serooskerke (Sch.)vielin 1950 geen enkel sterfgeval te ver melden, in Nisse slechts één en in Zoutelande vijf. Drie gemeenten bleven tijdens 1950 in zielental onveranderd. Het zijn Nieuwvliet, Ovezande en Oostkapelle. Als een typische bijzonderheid vermelden wij tenslotte nog, dat in Vlissingen evenveel jongens als meisjes werden geboren. De recliercne van het politie bureau Singel te Amsterdam is er in geslaagd de twee daders van de roofoverval op 9 September 1950 op de 69-jarige kassier Spijdel van het coöperatief restaurant aan het Molenpad te Amsterdam te arreste ren. Men zal zich herinneren, dat op die Zaterdag des middags om 2 uur twee jongemannen het restaurant binnenkwamen, zogenaamd op zoek naar werk. Zij kwamen het kan toortje, waar de kassier juist bezig was met het opmaken van de kas, binnen en vóór de man zich reali seerde wat er gaande was, werd hij gegrepen en tegen de grond gesla gen. De overvallers waren een 23-ja- rige los werkman en een 22-jarige leerling monteur, beiden uit Am sterdam en beiden beoefenaars van de bokssport. Zij stonden bij de poli tie bekend als insluipers. Verschei dene malen namelijk hadden zij al diefstallen gepleegd en ook op 9 September waren zij samen op pad gegaan om zo mogelijk ergens bin nen te dringen en te stelen. Zij passeerden naar zij thans tegen over de politie hebben verklaard het Molenpad en zagen van de straatzijde, dat de kassier bezig was geld te tellen. „Daar moesten we maar eens een kjjkje gaan nemen", was het commentaar. Op deze ont dekking, nadat zij eerst voorzichtig poolshoogte hadden genomen en hadden gezien, dat de kassier al leen was, drongen zij binnen. De een greep de kassier van achteren aan, en de ander bracht de oude man een serie vuistslagen toe. Deze kwamen zo hard aan, dat de kas sier een schedelbasisfractuur, een gebroken neus en een gebroken onderkaak opliep. De man heeft maandenlang in het Wilhelmina gasthuis gelegen en nog steeds is zijn stemvermogen ernstig ge stoord. Na hun laffe daad sleepten de beide jongemannen hun slacht offer naar 'n aangrenzend vertrek, deden een greep in de geldkist en sloegen op de vlucht met 1500. Een dienster in het restaurant was op het lawaai komen toesnel len. „Wat is er aan de hand?" vroeg zij de vluchtende jongens. „De man is gevallen" riepen ze en het meisje was zo geschrokken, dat zij niet in staat was de beide onver laten tegen te houden. Deze zijn naar de Leidsestraat gelopen en waren zo brutaal genoeg, hoewel een van beiden een lichte katoenen regenjas droeg, die van onder tot boven met bloedspatten was be dekt, rustig op lijn 2 te stappen. Later hebben zij zich met een taxi naar huis laten brengen. De politie heeft bij de arrestatie, enkele da gen geleden, de jas nog gevonden. Hoofdinspecteur Molenkamp heeft zich verbaasd afgevraagd hoe het mogelijk is, dat noch een van de trampassagiers noch de taxichauf feur zich gemeld heeft toen later het verhaal van de overval in de kranten stond. De politie stond aanvankelijk voor een volslagen raadsel. Noch de kassier noch de dienster waren in staat een signalement te geven, dat enig houvast bood. Integendeel het signalement, dat de politie kreeg, zou doen vermoeden, dat de overval was gepleegd door buiten landers, bijv. Italianen. Aanvanke lijk is het onderzoek dan ook in deze richting gegaan. Van de zijde van het publiek kwamen naar aanleiding van de krantenberichten allerhande „tips" binnen, doch deze bleken stuk voor stuk toch niet naar de daders te leiden. Merkwaardig in dit verband was een tip uit Hilversum, die in hield, dat een jongeman aan zijn meisje zou hebben gezegd iets met de overval te maken te hebben gehad. Amsterdamse rechercheurs, die onmiddellijk naar Hilversum togen, vonden in de kamer van het meisje, verborgen in een lampekap, een brief van de jongen, waarin deze uitvoerig over de overval schreef, over het aandeel dat hij erin had gehad en over nog enkele andere overvallen, waaraan hij zou hebben deelgenomen. Bovendien drukte deze jongen in zijn brief het meisje op het hart er vooral met niemand over te praten omdat er wel vijf jaar gevangenisstraf op zou staan. Toen de knaap werd aangehouden gaf hij onmiddellijk toe aan de overval te hebben deel genomen en aanvankelijk dacht de politie dan ook een der daders in handen te hebben. Maar toen men over details ging praten bleek al spoedig, dat de jongeman wat te veel beeldromans had gelezen en zich te veel in de krantenverslagen had verdiept. Het slot van dit on derzoek was, dat dé politie de pseudo-overvaller ervan moest overtuigen, dat hij part noch deel aan deze overval had gedaan. Intussen waren hoofdinspecteur Molenkamp en zijn mannen begon nen aan een nauwgezet onderzoek naar het doen en laten der diverse bekenden van de politie. Koppel voor koppel, dat tot een dergelijke overval in staat werd geacht, werd bekeken en de een na de ander zakte door de zeef, totdat tenslotte de twee jongemannen, die thans een volledige bekentenis hebben af gelegd, overbleven. Zij zijn Zater dag gearresteerd en nadat huiszoe king werd gedaan, die onder andere de reeds eerder genoemde regenjas opleverde, viel Maandag nummer een door de mand. Dins dagavond legde de tweede een be kentenis af en daarmede was een roofoverval, die aanvankelijk onop losbaar leek, door taai en geduldig speurderswerk tot een oplossing gebracht. De 1500 waren natuur lijk op. De jongens hadden ze ge bruikt om autorijlessen te nemen en toen zij eenmaal konden rijden voor het huren van auto's en het maken van uitstapjes. BOERDERIJ UITGEBRAND. Dinsdagochtend omstreeks 6 uur ontstond te Wilp (Achter hoek) in de gemeente Voorts, door een lekkage aan een buta- gasleiding brand in de boerderij van J. Wissink op het Slangegat. Men kon het op stal staande vee en een deel van de inboedel red den. De brandweer uit Twello heeft kunnen voorkomen, dat een naast het lTüis staande schuur ook uitbrandde. De boer derij zelf ging verloren. Verze kering dekt de schade. Een sigarenwinkelier in de Tweede Middellandstraat te Rot terdam bemerkte Maandagavond dat een klant, die vergezeld was van zijn vrouw, twee dozen siga ren bij hem uit de winkel weg nam. Direct liep de winkelier naar buiten en maakte een agent op het echtpaar attent. Zij wer den meegenomen naar het poli tiebureau en toen de tas van de man, een 26-jarige koopman ge- ipend werd, kwamen nog twee dozen sigaren te voorschijn. De 12-jarige vrouw had zich ook in de winkel niet onbetuigd gelaten want in haar tas zaten vier kist jes sigaren. Gebleken is, dat dit tweetal niet alleen te Rotterdam en Schiedam „werkte' maar ook in Vlaardingen, waar dit Utrecht's echtpaar tijdelijk woonde. Zo heeft de politie o.a. nog twee fototoestellen achterhaald en een tableau met acht doublé- ringen, een hele verzameling si garen van diverse merken, een polshorloge, een trui, kinderkle ding enz. Het tweetal is opge sloten. BIJ HET ZWEMMEN ONWEL GEWORDEN. Bij zwemoefeningen van mili tairen in het Sportfondsenbad te Nijmegen werd gisterenvoormid dag de soldaat K. uit Roosendaal die sinds enige weken in dienst is bij de luchtstrijdkrachten, gar nizoen Nijmegen, plotseling on wel. Hij zonk en een der sport- instructeurs sprong onmiddellijk te water. Hij wist K. binnen de korst mogelijke tijd op de kant te krijgen. Alle middelen om de jongeman tot bewustzijn te bren gen, werden toegepast, maar deze pogingen mislukten. K. werd overgebracht naar het Ca- nissiusziekenhuis te Nijmegen. Daar is hij 's middags overleden. K L.M. PASSAGEGELDEN VERDUISTERD. De 42-jarige reisbureauxexploi- tant L. A- uit Amsterdam, procu ratiehouder van de N.V. Passage bureau „Twenthe" te Amsterdam, tegen wie 14 dagen geleden een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek van het voorarrest was ge- eistl hoorde zich Dinsdagmorgen door de Amsterdamse rechtbank veroordelen tot 8 maanden mtet af trek van preventieve hechtenis, wegens verduistering van ruim 35.000 ten nadele van de K.L.M. Het reisbureau „Twenthe" ver kocht voor de K.L.M. passagebil jetten aan reizigers- De omzet was zeer groot. De verdachte heeft erkend, dat hij het genoemde bedrag benut heeft in zijn bedrijf, dat met fi nanciële moeilijkheden had te kampen. *3B •--TT, On het wrak, dat verkreukeld in de wildernis lag, hadden vele bewoners van de jungle een vreedzame vergadering belegd. Een slome neushoorn zat op de plaats van de piloot, 'n wevervo gel zat op de vleugel en zong zijn lied met schorre stem. Maar van een boek was niets te bekennen. Met angst dacht Bim aan de de tective. Hoe moest hij dit boek vinden zonder zijn aanwezigheid te verraden? Het water in Basli's pot werd ondertussen warmer en warmer. Het had nu al de temperatuur van een flink heet bad bereikt. zo 'n bad waar de mensen hun tenen snel uit terug trekken, als zij de waterspiegel raken. Maar Basli kon zich niet terugtrekken. Wel begon hij een beetje te spar telen, met het gevolg, dat de be trekkelijke dunne paal waaraan ie ketel hing, brak. De pot viel ->m. het water stroomde er uit en bluste het vuur. „Wat een zon de!" riep de kok teleurgesteld. ,Nu moeten wij weer opnieuw beginnen! VEEMARKT ROTTERDAM Aangevoerd in totaal 5945 die ren w.o. 745 vette koeien en ossen, 1359 ■geKruiksvee, 36 vette kalve ren, 172 graskalveren, 2269 nuch tere kalveren, 394 varkens, 661 biggen, 155 paarden, 6 veulenis, 91 schapen of lammeren, 4 weide/ zuiglamme ren, 53 bokken of gei ten Prijs in cents iper kg. Vette koeien ie kw. 2,35 tot 2,60; 2e kw. 2,05 tot 2,,30; 3e kw. 1,95 tot 2,05. Vette kakiveren le kw. 2,60 tot 2(80; 2e kw. 21,30 tot 2,50; 3e kw. 2,10 tot 2,30. Sliachtpaarden le kw. 1,95; 2e kw. 1,85; 3e kw. 1,76,. Prys in guldens per stuk- Graskalveren le kw. 300.; 2e kw. 200; 3e' kw. 150. Nuchtere kalveren le kw. 49; 2e kw. 43; 3e kw. 39. Biggen le kw. 35; 2e kw. 30; 3e kw. 25. Schapen 1® kw. 15®! 2e kw. 125; 3e' kw. 85. Lamtneien le kw. 120; 2e kw. 100; 3e kw. 80. Kalf- en melkkoeien 1000; 2e kw. 800; 3e kw. 675. Vare koeien le kw. 575; 2e kw. 525; 3e kw. 480. Vaarzen le kw- 675; 2e kw. 60O; 3e kw. 500. Pinken le kw. 475; 2e kw. 400; 3e kw. 325. Vette koeien aanvoer als vorige week,- handel zeer goed, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel tamelijk, prijizen iets stij ver. Graiskalveiren aanvoer iets rui mer, handel kalm, prijzen prijs houdend. Nuchtere kalveren aanvoer groot, handel levendig, prijzen iets stij ver. Biggen aanvoer iets groter, han del lui, prijzen stabiel. Slachtpaarden aanvoer iets rui mer, handel lui, prijzen onveran derd. Schapen aanvoer als vorige week, handel tiraag, prijzen iets hoger. Lammeren aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen onver anderd. Kalf- en melkkoeien aanvoer flink, handel zeer traag, prijzen onveranderd. Vare koeien aanvoer matig» handel tamelijk, prijzen ruim prijs houdend. Vaarzen en pinken aanvoer ge woon, handel kalm, prijzen prijs houdend. Hiermede geven wij kennis van het plotse ling overlijden op Maan dag 26 Febr. van onze geliefde Broeder en Oom de Heer CHARLES LOUIS DE COOKER, geboren 27 Oct. 1871, Weduwnaar van Louisa Anna de Pauw, H. L. DE COOKER en Familie. Terneuzen, Dokweg 11. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Donderdag 1 Maart, om 9.30 uur in de Parochiekerk St. Wil- lebrordus te Terneuzen. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffr. SARA CATHARINA WÏLLEMINA DE REGT, Wed. van C. A. Geensen betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam, A. GEENSEN. Terneuzen, Febr. 1951. Steenkamplaan 85. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze zeer geliefde Broeder en Zuster, Behuwdbroeder en Behuwdzuster, Oom en Tante, PETRUS BERNARDUS VAN DER WALLE en zijn Echtgenote ANGELICA MARIA GALLE, betuigen wij onze oprechte dank. Fam. Wed. DE MEYER— VAN DER WALLE. Fam. GALLE. Terneuzen, Febr. 1951. Chr. Kinderkoor ,,DE LENTEKLOKJES" Vandaag géén repetitie. TANDARTS. 1 Maart géén spreekuur. Het Hoofd van het Ge meentebestuur van IJzen dijke brengt ter openbare kennis, dat door de Raad dier gemeente in zijn ver gadering van 23 Februari 1951 is bepaald, dat een herziening van het plan van uitbreiding voor de ge meente wordt voorbereid. IJzendijke, 23 Febr. 1951. Het Hoofd van het Gemeentebestuur voor noemd, v. Bönninghausen tot H. TE KOOP: met schuur. Te bevragen: B 165 c, Zaamslag. ook Motorbanden, in alle courante maten, uit voor raad leverbaar. Garage R. R. VISSEK, Grenulaan 48 Terneuzen waarover men spreekt: De verkeerde wereld door Roothaert reeds de 32e druk 9,56 Dr. Vlimmen van dezelfde schrijver een prachtboek 9,56 Het 25e uur door Gleorghin 8,75 Mac Arthur door Frank Kelley 5,95 Totdat de dood ons scheidt Het nieuwste boek van Pearl Buck 6,90 Tijdens de Boekenweek een Novelle cadeau. BOEKHANDEL Brouwery str. 2 Terneuzen es: 5 regels 60 L2 ct.; minimum per nummer of: Adres t meer. s namiddags 2 uur spreekt men thans ng uit, dat de defen- i van de Belgische regering-Pholien, iet parlementsdebat s, er door zullen ko- tiek van de zijde rler fan de regeringspar- bij Pholien o.m. een ten aanzien van (onomische kwesties >n, schijnt inmiddels n. ndemocraten verwe- concessies aan de sociaal reactionnair" ingen om Van Zee- men van rechts het lel om maatregelen role op de boekhou- V. en de nieuwe be- ellen, die „revolu- •den genoemd. regering gevoerde politiek heeft intus- dsche dwangmaat- lodigi gemaakt, van haar defensie- de regering-Pholien ;ralen als de socia- ver zich voorstel tot verlen- e militaire oefentijd r is een onderwerp debat geweest, eerder van de socia- evenwel principieel ening van het Wes- igeerde bij afwezig- ui Henri Spaak de ar van „Le Peuple", ns opvattingen wor- e punten afwijkend le socialistische par ijn beschouwd, tancieerde zich van ;n van verschillende kringen. .lgemeen wordt de lien zowel van libe- ti socialistische zijde »t zij in haar perso- erwijspolitiek de be de partij en de Ka- boven die van de llen. iet leven is geko- achtoffer is de ser- E. B. Kraayo uit 24 October 1929 in :boren. Op 5 Octo- m hij bij de lucht- in dienst en be- lart 1950 zijn mili- 1950 werd hij over- ar de jachtvlieg- ente en in October 'edetacheerd bij het ron op het zelfde was ongehuwd, kwam precies op i de slotgracht te- daar een trechter cht meter diep, die 'ol water stroomde, a's modder werden slingerd en vielen oerderij, die slechts ■ters van de gracht lve de woning lie- schuren en stallen >p. ir, de weduwnaar a huishoudster wa- n het toestel om- ij schrokken gewei lij k dachten zij dat bommen getroffen gen geen letsel, s met bakken over itgestort. Vele rui- angen, muren wer- t dak is ontwricht, men, die naast de nden, werden met 1 uit de grond ge- rs verder kwamen noeg, weer rechtop heeft niets geleden, apen gingen verlo- betrouwbare zijde en, zal Pakistan de tarwe welke werd de overstromingen jaar in de Punjaab. ervatten. nai ïaTVturt Walsoorden cr.XiO 9.22 J.kJO 10.08 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 2 7.26 18.20 4-48 11.06 3 7.24 18-22 5.43 12.22 4 7.22 18.23 6-20 13.49 5 7.20 18.25 6.44 15.20 dig is geweest en dat hij die hou ding een der zwaarste misdaden acht. Een der raadsheren vroeg of het hem bekend was, dat Mus- sert om de macht in ons land had gevraagd, waartegen hij dan be loofde 10 lichtingen te zullen op roepen. Hitier zou dan over 30 di visies tegen de Russen beschik ken. Volgens verd. is dat niet ge- testaat gelegenheid aan leden van het Ned. detachement Ver. Naties in Korea, alsmede aan opvarenden van Hr. Ms. „Evert- sen", niet-aangetekende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost te ver zenden tegen betaling van het normale internationale tarief. De zendingen dienen stevig te zijn verpakt. moeten wacnten, alvorens ny aan de beurt komt. Spr. wees voorts op het gebrek aan talenkennis. Een schrikba rend hoog percentage der emi granten kent geen woord Engels, hetgeen een grote achterstand be tekent bij hen, die Engels kennen. Er wordt overwogen de emi granten op een betere wijze voor te bereiden Dit zal moeten ge reid vertrokken en hebben dit voor een deel aan zichzelf te wij ten, aldus de heer Haveman. Het meenemen van een „prefab" is weggegooid geld en moet sterk worden afgeraden. Er bestaan in Australië verschillende verorde ningen en voorschriften. De sta ten zijn autonoom. Als men reke ning houdt met de uitgesterkt- heid van het land, dan begrijpt rekening mee houden, dat een verbouwd militair kamp is, dat slechts voor een tijdelijke huis vesting dient. De emigrant slaagt er doorgaans in korter of langere tijd in, een eigen huisvesting te vinden. De ontvangst in Australië werd goed genoemd. De Nederlandse emigranten worden door de be volking hartelijk ontvangen. >or Juni a.s. 16.000 'aikistan ontvangen. Pakistan had vorig jaar aan W. Duitsland 250.000 ton tarwe be loofd. Van dit quotum was slechts een klein gedeelte afgeleverd voor dat de uitvoer werd stopgezet. Naar vernomen wordt zou aan het grootste gedeelte van de ver plichtingen van Pakistan aan het buitenland niet voor de volgende tarwe-oogst kunnen worden vol daan.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3