SPORT GEFINGEERDE INBRAAK Binnenlands Nieuws BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE sstort ff AT BRENGT DE RADIO? Commissionnair in effecten gearresteerd en ontsnapt MARKTBERICHTEN NIEUWS BILJARTEN De zaak der valse biljetten van honderd gulden Vervoersstaking le Parijs AGENDA Westerling verliet Internationale zóne Britten willen Helgoland opgeven GRAANOPSLAGPLAATS DOOR BRAND VERNIELD. DE OVERVAL OP OUDE MAN TE ROTTERDAM. sitie van de he regering iVamel) tussen •eeks twee uur ïrlandse lucht- Kraayo, kwam rval de uitvoer i tarwe WOENSDAG 28 FEBR. HILVEtRiSUM I: T.OO Nieuws; 7.18 Gram-; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.8.18 Causerie; 8.23 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 School radio; 10.20 Kookpraatje; 10.35 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Dansorkest; 12-30 Mededelingen, 12-38 Kwartet; 12.55 Kalender; 18.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 13.45 Gram.; 14.00 Causerie; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voor de jeugd; 16.30 Voor de 'le ken; 17.00 Voor de jeugd; 17 30 Gram.; 17-45 Regeringsuitzending; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18-20 Reportage; 18.30 Causerie; 19.00 Gauserie; 19.15 Trio; 19;30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Gram.; 21.05 Hooi spel; 22.15 Joods programma; 22.45 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgel; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 745 Gymnastiek; 7.30 Gram 7.46 Hen woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de jonge zieken; ».80 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Hoorspel; 12.00 Viool; 12.20 Gram.; 12.30 Meded.; 12.33 Lichte muziek; 13-00 Nws. 18.15 Militaire reportage; 13.20 Zang; 13.40 Gram.; 14.00 Orkest. 14.45 Voor de meisjes; 15.00 Or kest; 16.00 Ensemble; 16.15 Voer de jeugd; 17.30 Kwartet; 18.00 Koor; 18.30 Cembalo gezelschap; 10-00 Nieuws; 19.15 Voor de jeugd19.30 Gram.19.40 Radio krant; 20.CI0 Nieuws; 20.05 Com mentaar; 20.15 Oratorium; 20.45 L\jdensoverdenking; 21.15 Orkest; 22 00 Gram.22.25 Piano22.40 Gram.; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; B8.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.14.00 Orkest14.30 School radio; 15.45 Orkest; 17-00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.30 Zang; 17.50 Boekbespreking; 18.00 Zang; 18.10 Gram.; 18.15 Causerie; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 10.30 Gram.19-50 Causerie20 00 Operette; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 23.00 Nws.; 23-05 Verzoekprogramma. Pers. kampioenschap van Terne uzen. De wedstrijden om het persoon- ijk kampioenschap van Terneu- en welke gisteravond in La Belle /ue werden gehouden, hadden tot esultaat: I. van Damme-P. 't Gilde 150o3 n 27 beurten; J. de MulG. van lamme 150—121 in 34 beurten; .VI. de VosP. 't Gilde 150100 in 16 beurten. Hand de vlag van de communis tische wereldvrede hesen, hebben e Hamburg mede laten delen, das zij door een bommenwerper met boordwapens zijn beschoten kort va h.un landing op Vrijdag j.l. Er zouden zich op het ogenblik 7 personen op het eiland bevinden. Twee Britse officieren en 11 man Duitse politie zijn uit Bruns- büttel bij Hamburg in een Britse motorboot vertrokken om de com munistische „bezetter s" van Hel goland te verwijderen. Naajr in Bonn vernomen werd, zou hedenmiddag een verklaring over Helgoland door het Engelse ministerie van Buitenlandse Za- sen woi den uitgegeven. DE KWESTIE-HELGOLAND. Twee Britse officieren en 14 leden van de Westduitse politie hebben communistische „bezet ters" van Helgoland verwijderd. De „invallers" waren Vrijdag op het eiland geland. De Britse autoriteiten hebben erin toegestemd Helgoland ais bombardementsterrein op te ge ven. Kanselier Adenauer heeft de Britse autoriteiten toegezegd te Juridische moeilijkheden De Officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank had ho ger beroep aangetekend, toen de rechtbank in October 1950 de 42- jarige koopman A. van de K. uit Arnhem, mede-directeur van de groothandel in textiel N.V. Bru- ma te Bussum, vrijsprak van het mede-plegen van een poging tot oplichting, hoewel de verdachte volmondig bekende de bedoeling te hebben gehad een verzeke ringsmaatschappij voor een be drag van 7500 op te lichten. De zaken gingen slecht. Hij ont moette een Amsterdammer, met wie hij afsprak, dat deze textiel- goederen uit zijn pand in Bussum zou weghalen. Hij verstrekte hem daartoe twee sleutels en eind Mei van het vorig jaar pleegde de Amsterdammer de „inbraak". Voor zijn moeite mocht hij de goederen te eigen bate verkopen. Zij waren incou rant en konden niet meer tegen de factuurprijs worden ver kocht. De dag na de inbraak, zo gaf de koopman gisteren voor het Hof toe, had hij zijn niets ver moedende mede-directeur B. uit Bussum van het verdwijnen der goederen op de hoogte gesteld. Deze had een lijst opgesteld en de assurantie-maatschappij ver zocht de schade uit te betalen. Zover was het nooit gekomen want de goederen werden in Amsterdam achterhaald en de „dief" viel meteen door de mand. De zaak kreeg enige juridische voetangels en klemmen, doordat de Officier destijds verdachte het mede-plegen van een poging tot oplichting ten laste legde. De po vroeg pleiter, nu de uitvoerings handelingen zijn gepleegd door directeur B., die straffeloos is, hoewel hij de poging tot oplich ting zij het onbewust heeft gepleegd? Pleiter meende dat iet te betreuren is, wanneer een verdachte voor het plegen van ■en misdrijf geen rechtvaardige draf kan worden opgelegd, maar was niettemin van mening, dat /erdachte op juridische gronden moest worden vrijgesproken. De rechtbank was het daar mede eens en sprak verdachte /rij. Echter werd hij tot 4 maan den veroordeeld, omdat wel be- vezen was, dat hij aangifte had gedaan van een strafbaar feit, wetende dat het niet was ge pleegd. Gisteren stond eerst v. d. K. voor het Amsterdamse Hof te recht. De procureur-generaal achtte de valse aangifte bewe zen. De poging tot oplichting is gepleegd door directeur B. „Het is echter geschied met medewe ten en goedvinden van verdach te, die dit karweitje door zijn mede-directeur heeft laten op knappen". Toelaten, dat een mis drijf wordt gepleegd, kan ge straft worden. „Hetgeen iemand laat doen door een ander, moet hij geacht worden zelf te hebben gedaan", zo vervolgde de procu reur. Hij achtte het medeplegen tot oplichting bewezen, vroeg vernietiging van het rechtbank- vonnis en eiste 1 jaar gevange nisstraf. Het Hof zal op 12 Maart arrest wijzen. te zullen medewerken bij het zoe- ken van een ander terrein en het ging was in feite gepleegd door Maandagmorgen werd door het Hof van Assisen van Oost-Vlaan- deren een begin gemaakt met de zaak der valse biljetten van hon derd gulden, welke in 1948 aan het licht kwam, en waarbij een 20-tal personen betrokken zijn. De bende, die in de val liep, toen in April 1949 de drukpers werd ont dekt, stond onder leiding van Omer Sterckx en Josephina De- mesmaeker. Sterckx is, na zwak- ;dnnig verklaard te zijn, in een gesticht opgesloten. De politie kreeg lucht van de zaak, toen in October 1948 in de Nederlandse plaats Hoogezand een bediende van een boomkwe ker 18 biljetten van 100 gulden bij een bank deponeerde. De be dienden van de bank stelden vast, dat de biljetten vals waren. De boomkweker had de biljetten als schulddelving ontvangen van een collega uit Wetteren, die op zijn beurt de biljetten via een tussen persoon had gekregen. Deze tus senpersoon kocht de guldens in een herberg te Maldegem van een kan onbekende vrouw, die dezelf de dag nog 5000 gulden van de hand wist te doen. Drie der thans terecht staande personen zouden tezamen 50.000 frank hebben ont- voorkomen van demonstraties op het eiland. Tegen Maart 1952 zou het eiland als oefenterrein worden opgeheven. De Britse luchtmacht heeft medegedeeld, dat een bombarde mentstoestel van de R.A.F. Vrij dag het eiland bestookt heeft. Bij zijn terugkomst had het vliegtuig gemeld niemand op het eiland te hebben waargenomen. Het bombarderen van het eiland zou tot nader order stopgezet worden. De politie deelde mede, dat de „bezetters" het eiland vrijwillig verlieten na besprekingen, die 3 uur duurden. De zwart-rood-gou- den vlag, de vlag van de West- Duitse republiek (en tevens die van Oost-Duitsland), de vlag van Helgoland en de vlag van de communistische vredesbeweging zijn verwijderd. De Britse autoriteiten hebben medegedeeld, dat het eiland met rust zal worden gelaten, zodra een passend ander terrein is ge vonden doch in geen geval later dan Maart 1952. Te Parijs staken 32.000 man bus- en metropersoneel als pro test tegen het feit, dat de rege-' ring niet wil toestemmen in een uniforme loonsverhoging van 6000 francs per maand. 900 Bestuurders van de matro nemen niet aan de staking deel maar niettemin bleven Maandag ochtend alle metrostations geslo ten. -Ook rijdt geen enkele bus, de taxi's doen goede zaken. Nader wordt gemeld, dat op 5 van de 14 Parijse ondergrondse trajecten het verkeer, zij het met grote vertraging is hervat. De autobussen zijn gisteren me rendeels door autobussen van par ticuliere ondernemingen en vracht auto's vervangen. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Geld valt uit de hemel". Hotel „Des Pays-Bas" 7.30 uur: Bridge Drive georgani seerd door de Schaakclub Ter- neuzen. AXEL: Het Centrum, 5.30 uur: Filmvoorstelling E.N.C.K., Vlaardingen. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: „Geld valt uit de he mel". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Detective tegen wil en dank". de onschuldige mede-directeur, die niet wist, dat de inbraak ge- ensceneerd was. Volgens de verdediger had de Officier verdachte het doen ple gen van een poging tot diefstal ten laste moeten leggen. Volgens het Nederlandse recht zijn voor bereidingshandelingen niet straf baar, uitvoeringshandelingen echter wel. In dit geval waren de uitvoeringshandelingen ge pleegd door directeur B. en niet door verdachte. Hoe kan ver dachte straf worden opgelegd, zo Naar van bevoegde zijde wordt verklaard, heeft Westerling met enige vrienden de internationale zone te Tanger verlaten. Aan de internationale brug, de grens tus sen de internationale zone en de zone van Spaans-Marokko, zou de politie de achtervolging heb ben opgegeven. De douanerecherche te Amster dam heeft ongeveer' tien dagen geleden de Amsterdamse com missionnair in effecten H. van R. gearresteerd onder verdenking Nederlands geld naar België te hebben gesmokkeld om daar Ne derlandse aandelen te kopen, en daarna deze aandelen weer naar Nederland te hebben gesmok keld. Bij een huizoeking werden in derdaad 26 aandelen Koninklijke Olie gevonden, die, zonder ver- gunning van de Nederlandse vangen, toen zij de vrouw in con- u;t het buitenland waren tact brachten met liefhebbers van jngevoercj totaal zou de Hollandse guldens. smokkel 280 van deze aandelen In April 1949 werd in een afge legen hoeve te Herzele de druk pers ontdekt, welke in Antwerpen omvatten. Van R. verklaarde tegenover bleek te zijn aangekocht en waar- de douaneambtenaren de aande- - - - len voor een ander te hebben «ïede Sterckx en Josephina De- mesmaeker in het najaar 1948 moeten verkopen Die „ander" is evenwel onvindbaar en Van R. scheen zelf zo weinig vertrou- hun valse biljetten hadden ver vaardigd. Herzele was de derde plaats, waar de installatie was on dergebracht. De Nederlander Marinus Pieter Faas uit Rotterdam zou een rol hebben gespeeld in de voorberei ding van de valse munterij in de eerste verblijfplaats der verval sers, namelijk Wingene. Toen genoeg guldens waren ge fabriceerd, besloot de bende deze op de markt te Maldegem van de hand te doen. In September 1949 werden Omer Sterckx en Josephina De- mesmaeker toevallig aangehou den. Beiden waren door de recht bank te Brussel bij verstek ver oordeeld en werden daarom reeds door de politie gezocht. Van gezaghebbende zijde wordt nemomcn, dat Engeland de West fluit se regering zal mededelen, dat het bereid is Helgoland als doel van bombardementsoefeningen op te geven als West-Duitsland een geschikte andere oplossing weet. Bezetters van Helgoland be schoten? De nieuwe bezetters van Helgo land, die na hun landing op her wen in zijn argumentatie te heb ben, dat hij de dag na zijn arres tatie is ontvlucht. Van R. kreeg de gelegenheid te ontvluchten, omdat zijn verzoek, nog enkele zaken op kantoor te mogen afwikkelen, werd inge willigd. Tijdens zijn verblijf op kantoor, uiteraard onder bewa king van enkele ambtenaren, vroeg hij even gebruik te mogen maken van het toilet en van die gelegenheid profiteerde hij om te vluchten. Zijn opsporing is middels het Politieblad verzocht, maar er is tot nu toe geen spoor van hem gevonden. De smokkel, waaraan Van R. zich, naar wordt vermoed, heeft schuldig gemaakt, komt het laat ste jaar meer voor. Tal van Ne derlandse aandelen zijn in het buitenland, bijvoorbeeld in Zwit serland, voor een veel lagere prijs te koop dan in Nederland Het kopen van deze aandelen in het buitenland en het verkopen er van op de Amsterdamse Beurs kan dan ook een belangrijke winst opleveren. Doordat de be trokken aandelen echter destijds met vergunning van de Neder landse Bank naar het buitenland zijn gebracht en zonder vergun ning worden ingevoerd, is ont dekt dat een dergelijke smokkel verricht wordt. Of Van R. zich aan meer on juiste handelingen heeft schul dig gemaakt, staat nog niet vast, al zou zijn overhaaste vlucht het vermoeden wel wettigen. Hij heeft namelijk zijn gehele ver mogen achtergelaten. Zijn medevennoot, de heer B. H. bevindt zich in Amerika. Er is voor de douane-autoriteiten geen enkele reden om aan te ne men, dat H. op enigerlei wijze betrokken is in de smokkelaf- aire. Naar vernomen wordt is thans overleg gepleegd tussen de hereniging voor de Effectenhan- lel en de Nederlandse Bank om -vegen en middelen te vinden teneinde aan deze praktijken een eind te maken. De Vereniging voor de Effec tenhandel van haar kant is vol- :omen bereid en ziet de noodza- elijkheid in om haar leden te dviseren zich bij de aanbieding loor particulieren van effecten en verkoop zorgvuldig van de ïerkomst dezer stukken te ver' gewissen. Maandagmorgen is brand uit gebroken in de graanmalerij van de firma Six te Oudewater, waar bij vele tonnen graan in vlammen opgingen. De brand, die vermoedelijk is ontstaan door kortsluiting, sloeg fel om zich heen en zette het ge hele gebouwencomplex in lichte laaie. De fabrieksbrandweer was niet bij machte het vuur te blus sen. Binnen Korte tijd waren de brandweren van Oudewater, Gou da en Maastrecht aanwezig, die met een 15-tal stralen het vuur bestreden. Tegen één uur was men het vuur meester en begon men met de nablussing. De brandschade en de waterschade worden door verzekering gedekt. Zoals wij reeds berichtten, werd Zaterdagavond de 72-jarige J. Ostkamp door twee onbekende jongemannen neergeslagen en aan het hoofd verwond. Thans is gebleken, dat zijn spaar- en handelsgeld ten bedra ge van 600 tot 700 gestolen is. De schoenmaker, die inmiddels is verhoord, vertelde, dat op de bewuste avond een klant binnen kwam, die om een stukje leer vroeg. Hij kreeg het leer en ver dween. Later kwam hij terug met iemand anders en deelde mee, dat het stukje te klein was. Toen de oude man naar een groter stuk ging zoeken, kreeg hij plotseling nige klappen op het hoofd. De politie vond in de winkel een bril met een hoornen mon tuur, waarvan de brug met ga ren omwoeld is. Deze bril moet aan één van de daders toebe horen. BAKKERSLEERLING SPEELDE DE RIJKE JONGEN. De huisdetective van een Am sterdams hotel, maakte Zondag de recherche van het het politie bureau Singel attent op een jon ge hotelgast, die de indruk maakte ver boven zijn stand te leven. De recherche voelde de jongeman eens stevig aan de tand en al spoedig bleek, dat men te doen had met een 17-jarige leerling bakker, die kortgeleden uit het opvoedingsgesticht te Amersfoort was ontsnapt. Hij had zich onder een valse naam in het hotelregister laten in schrijven en verteerde ijverig grote bedragen, die hij door mid del van insluipingen had ver gaard. Het was al begonnen, direct nadat hij uit Amersfoort was ontsnapt. In Ede namelijk brak hij de dag na zijn ontvluchting in en stal 400. Hij reisde naar Amsterdam en was in twee da gen door het geld heen. Toen maakte hij een uitstapje naar Haarlem, drong de pastorie van de St. Bavokerk binnen en stal daar gouden sieraden en geld. Dezelfde dag drong hij nog een villa in de buitenwijken van Haarlem binnen en stal daar een geldkistje inhoudende 3000, uit een slaapkamer. Hij keerde weer terug naar Amsterdam en maakte er goede sier met de ge stolen gelden. Bij zijn arrestatie had hij niet minder dan vijf gou den ringen en een gouden das speld, plus dure kleren, 1900, was nog over van het gestolen geld. De bewoners van de villa te Haarlem hadden de diefstal nog niet gemerkt. Zij werden door de politie ingelicht. AUTO REED OP DRIE WIELEN VERDER. Een agent van het bureau Oos- tervanstraat te Rotterdam deelde het bureau Sandelingplein mede, dat een automobilist, die waarschijnlijk beschonken was, in de richting van de Maastun nel reed met een snelheid van c.a. 80 km per uur. Twee agenten zagen de auto op de Streveisweg en gaven met een rode lantaarn een stopteken, doch de snelheid werd opgevoerd zodat de mannen terzijde moes ten springen. Onder de tunnel van de Groe ne Hiiledijk verloor de bestuur der de macht over het stuur. De wagen botste met het linkervoor- wiei tegen een hek op de Bree, dat beschadigd werd. Door de schok verloor de auto het lin kervoorwiel en het reservewiel, maar de wagen reed nog 150 m verder .voordat hij tot stilstand kwam, waarna de inzittenden, de i9-jarige isolateur W. J. M. en de 19-jarige bankwerker G. S., ue benen namen. Zij werden ech ter gepakt en toen bleek, dat zij ae wagen, die van de ships- chandler J. C. Clavimans was, aan de Willem de Buitewech- straat hadden gestolen. Beiden verkeerden onder de invloed van sterke drank. VOETBAL Nederlandse clubs naar festi val of Britain. De Nijmeegse voetbalvereniging NEC is door het bestuur van de K.N.V.B. uitgenodigd om met een elftal deel te nemen aan de serie voetbalwedstrijden, welke in Mei a.s. ter gelegenheid van het festi val of Britain worden gesipeeld. Deze invitatie is ook gericht aar „Eindhoven", RCH en Haarlem. Hoek 1Tern. Boys 1 41. Deze belangrijke wedstrijd werd door Hoek met 4-1 gewonnen, waardoor deze ploeg praktisch kampioen is. Direct na de aftrap werd in hoog tempo gespeeld, waarbij aan beide kanten de verdedigingen heel wat werk kregen te verrichten. Na een kwartier kwam de thuis club meer in de aanval. Dit over wicht kwam na ongeveer een half uur spelens tot uitdrukking door een doelpunt van midvoor J. Ot- terloo 1-0. Na de thee kwamen de Boys direct fel opzetten en na 1 min. hadden zij door een ipracht doel punt van rechtsibnnen A. Dees de partijen weer op gelijke voet ge bracht.. De Temeuzenaren bleven enige tijd in de meerderheid maar zij wisten deze niet in doelpunten ui,t te drukken. Langzaam aan kwam Hoek weer meer in de aanval en door doel punten van J. Otterloo en A. Die- leman werd de stand op 4-1 ge bracht. Midvoor Otterloo maakte in deze wedstrijd 3 doelpunten. De beste speler van het veld was ongetwijfeld de rechtsback van Hoek, S. Knol. Deze sportieve wedstrijd werd door scheidsrechter J. J. Kotvis uit Axel uitstekend geleid. ZaamslagDe Beren 7 —0. In de eerste helft ging de strijd gelijk op en eerst in de 30ste mi nuut kon M. de Pooter de thuis club de leiding bezorgen- Na de thee was Zaamslag over alle linies ster ker dan de bezoekers en werd het een eenzijdige verto ning. Door doelpunten van J. Bakker (3 X), Michielsen en De Pooter (2 X) werd de stand opgevoerd tot 7— 4). PolitievoettoaJ. De Maandagmiddag te Temeu- zen gespeelde wedstrijd tussen 'n elftal van de Terneuzense ge meentepolitie en der Kon. Mare- chaussée eindigde in een 40 overwinning van de gemeentepo litie. Ruststand 20. BOKSEN. JOE LOUIS SLAAT WALKER. Joe Louis, de ex-wereldkam- pioen zwaargewicht, sloeg Andy Walker, kampioen van Californië door een technische knockout in de tiende en laatste ronde van een gevecht, dat te San Francisco werd gehouden. Louis liet in deze laatste ronde zon regen van rechtsen en linksen op de kaak van zijn tegenstander neerko men, dat deze versuft neersloeg. De scheidsrechter intervendeer- de en liet het gevecht beëindi gen. Joe Louis was in alle op zichten superieur. De chef-kok kwam nu met een tamelijk modern instrument bij de houtblokken en stak er de brand in. „Het spijt me dat u niet kan mee eten" zei hij triest „Ik geloof dat u wel van lekkere hapjes houdt'". De detective zuchtte en trok zich in de eenzaamheid van zijn pot terug. „Ik wil niet meer ge stoord worden", riep hij nog om de eer aan zichzelf te houden. Terwijl Basli zich aldus op het einde voorbereidde, had Bim de rand van het bos bereikt waar de Togoegoe's in de nabijheid van het vliegtuigwrak hun vreemde dansen uitvoerden. Maar het was niet naar de dansenden dat Bim keek. Hü keek naar het wrak Gelukkig maakten de Togoegoe's zoveel lawaai, dat niemand zijn sluiptocht opmerkte. GRAAN BEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen (officieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam). Tarwe prijshoudend, prima zon der vochtconditie 24 tot 24,40. Doorsnee kwaliteit op vochtcon ditie tot 24,30. Overige granen vast. Zomergerst 36 tot 37,75. Haver 32 tot 34(zwaie daar boven). Rogge 32,50 tot 34. Groene erwten flauw 35 tot 42. Schokkers 40 tot 50. Bruine bonen flauw 45 tot 50. AARDAPPELBEITRS ROTTERDAM. Met weinig handel, noteringen niet vastgesteld. VEEMARKT ROTTERDAM Aangevoerd in totaal 1425 die ren, w.o. 783 vette koeien en oa sen, 642 varkens. Prijs in cents per kg. Veile koeien le kw. 2,35 tot 2,60; 2e kw. 2,05 tot 2,30) 3e kw. f 1,95 tot 2,05. Varkens (lev. gew.) le kw. 1,692e kw. 1,65; 3e kw. 1,55. Vette koeien aanvoer groier, handel redelijk, prijzen prijshou dend. Varkens (lev. gew.) aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prq zen niet geheel prijshoudend, en kele exemplaren 1 cent boven no tering. js: 5 regels 60 «uar, 12 ct.; minimum per nummer of: Adres t meer. 3 namiddags 2 uur spreekt men thans ng uit, dat de riefen- t van de Belgische regering-Pholien, iet parlementsdebat s, er door zullen ko liek van de zijde der 'an de regeringspar- bij Pholien o.m. een ten aanzien van onomische kwesties ;n, schijnt inmiddels i. ndemocraten verwe- concessies aan de sociaal reactionnair" ingen om Van Zee- men van rechts het iel om maatregelen role op de boekhou- 17. en de nieuwe be- ïllen, die „revolu- den genoemd. regering gevoerde politiek heeft jntus- dsche dwangmaat- iodi'2' gemaakt, van haar defensie- de regering-Pholien ïralen als de socia ler zich voorstel tot verlen- e militaire oefentijd r is een onderwerp debat geweest. )erder vin de socia- evenwel principieel ;ning van het Wes- ïgeerde bij afwezig- ui Henri Spaak de ir van „Le Peuple", is opvattingen wor- e punten afwijkend le socialistische par ijn beschouwd, tancieerde zich van m van verschillende kringen. lgemeen wordt de ien zowel van libe- i socialistische zijde it zij in haar perso- erwijspoiitiek de be de partij en de Ka- boven die van de len. iet leven is geko- ichtoffer is de ser- E. B. Kraayo uit 24 October 1929 in. boren. Op 5 Octo- n hij bij de lucht- in dienst en he art 1950 zijn mili- 1950 werd hij over- ar de jachtvlieg- ente en in October ;edetacheerd bij het ron op het zelfde was ongehuwd, kwam precies op de slotgracht te- daar een trechter cht meter diep, die ol water stroomde. I's modder werden slingerd en vielen aerderij, die slechts ters van de gracht lve de woning lie- schuren en stallen ip. r, de weduwnaar huishoudster wa tt het toestel om- j schrokken gewei- lijk dachten zij dat bommen getroffen gen geen letsel, s met bakken over itgestort. Vele rui- ingen, muren wer- t dak is ontwricht, nen, die naast de iden, werden met uit de grond ge- "s verder kwamen ïoeg, weer rechtop reeft niets geleden, ipen gingen verlo- betrouwbare zijde sn, zal Pakistan de tarwe welke werd de overstromingen jaar in de Punjaab. srvatten. ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 2 7.26 18.20 4-48 11.06 3 7.24 18-22 5.43 12.22 4 7.22 18.23 620 13.49 5 7.20 18.25 6.44 15.20 acht. Een der raadsheren of het hem bekend was, dat Mus- sert om de macht in ons land had gevraagd, waartegen hij dan be loofde 10 lichtingen te zullen op roepen. Hitier zou dan over 30 di visies tegen de Russen beschik ken. Volgens verd. is dat niet ge- aan opvarenden van Hr. Ms. „Evert- sen", niet-aangetekende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost te ver zenden tegen betaling van het normale internationale tarief. De zendingen dienen stevig te zijn verpakt. Spr. wees voorts op het gebrek aan talenkennis. Een schrikba rend hoog percentage der emi granten kent geen woord Engels, hetgeen een grote achterstand be tekent bij hen, die Engels kennen. Er wordt overwogen de emi granten op een betere wijze voor te bereiden. Dit zal moeten ge- ten, aldus de heer Haveman. Het meenemen van een „prefab" is weggegooid geld en moet sterk worden afgeraden. Er bestaan in Australië verschillende verorde ningen en voorschriften. De sta ten zijn autonoom. Als men reke ning houdt met de uitgesterkt- heid van het land, dan begrijpt slechts voor een tijdelijke huis vesting dient. De emigrant slaagt er doorgaans in korter of langere tijd in, een eigen huisvesting te vinden. De ontvangst in Australië werd goed genoemd. De Nederlandse emigranten worden door de be volking hartelijk ontvangen. ior Juni a.s. 16.000 akistan ontvangen, td vorig jaar aan W.- >0.000 ton tarwe be loofd. Van dit quotum was slechts een klein gedeelte afgeleverd voor dat de uitvoer werd stopgezet. Naar vernomen! wordt zou aan het grootste gedeelte van de ver plichtingen van Pakistan aan het buitenland niet voor de volgende tarwe-oogst kunnen worden vol- daan.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3