Mr Romme over de kabinetscrisis sstort „Geen betere regering mogelijk" Het rapport van de commissie-Kruijt Zware gevechten aan het centrale front Bouw van woningen met rijkssteun Prins Bernhard ontving onderscheiding De stakingen In Oost-Sumatra Roofoverval op onderneming Indonesische stem over houding Ned.fregering inzake. Nieuw-Guinea De classificatie der gemeenten Amerikanen rukten Tsjongson binnen De zwaarste gevechten van het gehele Koreaanse front leveren Britse en Canadese troepen thans in het berggebied bij' Tsjipjong op de Oostelijke flank van het centrale front. Zij nemen het op tegen Chi nese troepen ter sterkte van een regiment. Elders aan het front dringen de verbonden troepen langzaam op naar de hoofdlinie van de communisten, die van Seoel naar Hoengsong loopt, 90 km Ooste lijker. De tegenstand neemt toe. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. NIEUWE VOORSCHRIFtEN STAATSLOTERIJ. De Kabinetscrisis üf" De benoeming van de opperbevelhebber der Atlantische Zeestrijdkrachten De terdoodveroordeelde Duitsers te Landsberg Het Britse verbruik van krantenpapier sitie van de he regering iVamel) tussen •eeks twee uur ;rlandse lucht- Kraayo, kwam rvat de uitvoer i tarwe Temeuaer. rrankering bij Abonnement: Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres Noordstraat 5557 Tel. 2510 Na Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 kwartaal. Per week 37 Losse nummers 7 cent. Temeuzen 5 uur Tel. 2073 per cent. DINSDAG 27 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1665. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 12 at.; minimum per advertentie L80. Rubriek Kleine Advertenties j regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Op de laatste dag van de par tijraadsvergadering der K.V.P. sprak de voorzitter van de Twee de Kamerfractie, prof. mr. C. P. M. Romme, over de staatkundige toestand en het parlementaire werk. 1 I' I Prof. Romme wees erop, dat de kabinetscrisis is veroorzaakt door het optreden van mr. Oud. „De K.V.P. heeft reeds ge waarschuwd. toen Mr. Schokking werd vervangen door Mr. 's Ja cob, want de val van het kabinet moest een gevaar worden voor het land, omdat het niet moge lijk is een beter kabinet tot stand te brengen, terwijl een nieuw kabinet tijdverlies bete kende, speciaal door de tijd, die nodig is om zich in te werken, terwijl een nieuw kabinet nog maar ruim een jaar de tijd heeft. Daarom ook is een nieuw kabi net tot minder in staat dan het kabinet DreesVan Schaik bij ongestoorde voortgang had kun nen presteren", aldus spr. Tijdens een intieme plechtig heid, die gistermiddag in een der salons van het1'paleis Soestdijk plaats had, heeft de heer E. Graeffe, ambassadeur van België te Den Haag, aan Prins Bernhard medegedeeld, dat de Koninklijke Prins Boudewijn aan de Prins der Nederlanden het oorlogskruis 1940 met palm heeft toegekend om diens bijzondere diensten aan België toewezen tijdens de oorlog 1940—'45. Na deze mededeling van de am bassadeur, spelde generaal Wous- sen, militair attaché van België te Den Haag, het ereteken op de borst van Prins Bernhard. Het commissariaat voor Oost- Sumatra van de vakvereniging voor ondernemingsarbeiders heeft haar leden opdracht gege ven de stakingen voorlopig te beëindigen en vandaag weer aan het werk te gaan. Intussen wor den te Djakarta verdere bespre kingen gevoerd met de onder nemers. Uit Surabaja wordt gemeld, dat het werk in de haven van Banjuwangi is hervat en dat de bond van textielarbeiders in Oost-Java deze week een alge mene textielstaking te Surabaja wij proclameren. Woensdag j.l. werd de Esta tes Supplies Company Ltd." te Garoet door 12 gewapenden be roofd van 53.000 rupiah's en 40.000 rupiah's nominaal aan z.g. rechterhelften' Prof. Romme zette uiteen dat na de motie-Oud deze crisis moest komen. Nu de crisis er eenmaal is, bestaat slechts één doel: te komen tot het best mo gelijke kabinet. Tot dusver liepen de pogingen vast op een kabinet met de K.V.P. en de P.v.d.A. Dit kwam het duidelijkst uit bij de infor matie-Stikker, want deze brak zijn poging af na zijn stranding bij de P.v.d.A. Dit moet aan de geestverwanten van deze infor mateur iets zeggen. Spr. voelt er dan ook niets voor om de P.v.d.A. in de oppo sitie te dringen. Doet deze aan het vormen der regering niet mee, dan mag dit niet zijn door opzet of schuld onzerzijds, aldus prof. Romme. Bij de tweede en derde formatiepoging gaat het speciaal om een kabinet op brede basis. Wij aldus spr. staan ook een kabinet op brede basis voor. Wel zijn er niet uitsluitend argu menten voor een brede basis, maar voor ons slaat de schaal zeer ver door in 's lands belang" Voor de oplossing der grote vraagstukken van deze tijd is nl. regeerkracht op brede basis no dig. Deze basis eist echter niet alleen bij de leiders, maar ook bij het volk een zekere mate van zelfbeheersing. Er zijn lieden die beweren, dat aan het potverteren nu maar eens een einde moet worden gemaakt. Laat deze lie den zo zegt spr. maar eens nagaan wat er onder het demis- sionnaire kabinet op economisch gebied is verricht. Een nieuw ka binet met onze medewerking kan ziel.' niet distantiëren van het kabinet Brees-Van Schaik. Waar ziet men ons voor aan? zo riep spr. uit. Zou iemand wil len streven naar een kabinet zonder prof. v. d. Brink en prof. Lieftinck? En zouden die beiden ingaan op een ander financieel program als door hen zelf werd voorbereid? Spr. wees er dan op, dat in de laatste tijd de legende mode is geworden, dat de kleine partijen slechts franje zijn in een kabinet. Dit is de grootste onzin, die in verband met de crisis te berde is gebracht. Buitenlandse Zaken: franje? Oorlog en Marine: fran je? Spr. kwam dan op de kwes tie Nieuw-Guinea. Daarover staan de meningen fel tegenover elkaar. Deze meningen zijn in een brede basis niet op te van gen. Door het klapperpistool van mr. Oud (dat woord ligt in de sfeer van de kwajongen, aldus spr.) is de crisis naar aanleiding van Nieuw-Guinea ontstaan, maar mr. Van Maarsseveen, sprekend ook namens Br. Drees, was geen voorstander van de overdracht aan Indonesië. Daar door zou beider terugkeer op welke plaats dan ook welkom zijn. Het vraagstuk-Korea moet elk kabinet als realiteit in oorzaak en gevolgen onder ogen zien om met onze bondgenoten tot een oplossing te komen. Doorslaggevend is het feit der bedreiging door het communis me. Er is reeds een koude oor log, maar wij moeten zorgen, dat die oorlog niet heet wordt. Het is de taak van het kabinet hier leiding te geven en het hoogste rendement der lasten te bereiken met behoud van sociale recht vaardigheid, waarbij men een open oog zal moeten hebben voor het gezin. Spr. legde er de na druk op, dat het evenzeer gaat om de militaire- als om de socia le verdediging. Zij zijn even be langrijk en dienen daarom in evenwicht te worden gehouden. Naar aanleiding van berichten uit Den Haag, als zou het toe komstige Nederlandse kabinet de kwestie Irian ,,in de ijskast stop pen", verklaarde een woordvoer der van het Indonesische ministe rie van Voorlichting, dat men niet moet vergeten dat er in de kwes- tie-Irian twee partijen zijn, name lijk Nederland en Indonesia. ,,Een toekomstige Nederlandse regering kan wel met de Neder landse politieke partijen afspreken om „Irian in de ijskast op te ber gen", doch men moet niet verge ten, dat de kwestie-Irian een der programmapunten vormt van de huidige Indonesische regering. Deze behoudt zich het recht vow om onder aanwending van alle le gale nationale en internationale middelen, Irian binen haar terri toir terug te brengen". Nieuw navigatiemiddel in Korea gebruikt. Aan het oostelijke einde van het front zijn Amerikaanse troe- oen de stad Tsjongson binnenge rukt. In het centrum bij Hoeng- ;ong hebben Chinezen een nach- elijke aanval op de Zuidkorea- nen gedaan. Deze konden hun -:tellingen houden en de Chine zen trokken na twee uur op hun eigen linies terug. Lt.-generaal Ridgway, de bevel hebber van de strijdkrachten der V.N. op Korea, heeft Maandag 'n onderhoud gehad met zijn onder bevelhebbers over de toestand aan het centrale front in Korea. Uit het onderhoud is gebleken, dat het jongste offensief der V.N. na zes dagen tot stilstand is ge komen. Reuter tekent hierbij aan, dat een enkele dag regen in de huidi ge dooi-omstandigheden op Korea de aanvoer naar het front door modderwegen en overstromingen, tot stilstand kan brengen. In ge heel Zuid-Korea zijn nog maar enkele permanente bruggen in tact gebleven. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Koude ochtend. Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele buien. Koude ochtend. Ongeveer dezelfde mid- dagtemperatureu als gisteren. Weinig wind. WOENSDAG 28 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 5.57 6.28 Temeuzen 6.32 7.03 Hansweert 7.12 7.43 Walsoorden 7.22 7.53 ZON- KN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 28 7.30 18.16 2.07 9.32 Mrt. 1 7.28 18.18 3.34 10.10 2 7.26 18.20 4-48 11.06 3 7.24 18-22 5.43 12..22 De minister van Wederopbouw heeft bij beschikking van 17 Fe bruari nieuwe voorschriften en wenken uitgevaardigd voor het ontwerpen van woningen. De voorschriften gelden voor alle vvoningbouwplannen, waarvoor Rijkssteun, hetzij op grond van de premieregeling voor particulie re woningbouw wordt gevraagd. Bij de beoordeling van herbouw plannen behoeven de voorschrif ten niet te worden aangelegd. In tegenstelling met de oude regeling wordt de minimale grootte der te bouwen woningen niet meer aangegeven in kubieke meters, maar uitsluitend in vlak tematen. Zo wordt voor een wo ning voor drie personen voorge schreven een oppervlakte der woonvertrekken (woonkamer, keuken, slaapkamer) van ten minste 34 m2. De woonkamer moet in dat geval ten minste 15 m2 zijn, de keuken 4 m2, de slaap kamers 14 m2. Van een woning voor vier personen moet het woonvertrek minstens 16 m2 zijn. Voor slaapkamers van echtparen is in het algemeen een minimum netto-oppervlakte voorgeschreven van 9.5 m2 met een breedte van 2.60 m. Voor een éénpersoons slaapkamer is dit 4.5 m2 met een breedte van tenminste 1.70 m. Voor woningen voor bejaarden gelden enigszins afwijkende ma ten. Iedere woning moet zijn voor zien van een ruimte, waarin een badgelegenheid kan worden inge richt, tenzij aansluiting op de wa terleiding voor afzienbare tijd niet mogelijk is. Verder zijn er voorschriften omtrent breedte van woonver trekken, afmeting douchecel, aan tal kasten en overige bergruim ten, balcons, enz. De nieuwe voorschriften bete kenen geen inbreuk op de bepa lingen van de bouwverordenin gen. Deze blijven onverzwakt van kracht. Waar evenwel de Rijks- voorschriften boven de eisen van de bouwverordening uitgaan, zijn de Rijksvoorschriften bindend. De voorschriften zijn opgeno men in de Staatscourant van 23 Februari 1951. Amerikaanse bommenwerpers hebben Zaterdag voor het eerst boven Korea gebruik gemaakt van „Shoraw" een navigatiehulp middel op korte afstand, bij het zoeken naar doelen ten Noorden van Pjongjang. „Shoraw' volgt de beginselen van radar, en vergemakkelijkt het berekenen van het ogenblik, waarop de bommen moeten wor den losgelaten. Het kan onder alle weersgesteldheden worden gebruikt. Aanval van de Noordelijken „vernietigend" afgeslagen. Luitenant-generaal Almond, de bevelhebber van het tiende Ame rikaanse legerkorps in Korea, verklaarde Maandag, dat de Noordelijken bij een aanval op Tsjetsjon „vernietigend" waren afgeslagen. Ofschoon velen uit de tangbeweging van de Ameri kaanse verdedigers konden ont snappen, sneuvelden er voldoen de om de slagvaardigheid van twee Noordkoreaanse corpsen te vernietigen. ,,Wij hebben er nog steeds meer belang bij commu nisten te doen sneuvelen dan land te veroveren". In de frontsector van Tsjip jong, die door de Britten en Ca nadezen bezet wordt, bood een Chineze macht van naar schat ting een regiment hardnekkige tegenstand. Een Amerikaans legervliegtuig verongelukte bij de landing op een Japans vliegveld. Alle drie inzittenden kwamen om 't leven. IN KOREA GESNEUVELD. De regering deelt mede, dat de volgende militairen in Korea ten gevolge van op 14 Februari 1951 opgelopen verwondingen op 15 Fe bruari zijn overleden, Sold. Ie kl. A. Roskam uit Mid delburg en, korp. H. A. M. Toré uit Den Haag. Abraham Roskam werd op 20 Maart 1926 geboren. Hij heeft zijn opleiding gehad bij bet 7 R.I, Hij was ongehuwd. Henrique Abraham M. Toré werd op 27 April 1923 geboren. Hij heeft als oorlogsvrijwilliger in In donesië gediend. Hij was gehuwd en had 2 kinderen.. In de 3e klasse, eerste lijst is de 25.000 gevallen op 19626. Enige dagen geleden heeft de commisie-Kruijt haar rapport in- ake de gemeente-classificatie aan de minister van Sociale Za ken uitgebracht. Een der belangrijkste conclu sies van dit rapport is, dat totale nivellering van de lonen en daar mede totale afschaffing van de classificatie onrechtvaardig zou zijn. De commissie kwam tot deze conclusie na uitvoerige onderzoe kingen van de regionale verschil len in de kosten van levensonder houd. Wel zijn de relatieve toon verschillen tussen stad en platte land nu veel kleiner dan vroeger vergeleken met 1939 zijn zij tot op minder dan Vi teruggebracht maar het was de vraag, of ge lijke nominale lonen voor gelijke arbeid en gelijke prestatie in alle gemeenten ook werkelijk gelijke reële lonen zijn. Aan de onderzoekingen over de ze regionale verschillen in de kos ten van levensonderhoud heeft de commissie veel tijd gevonden, die niet reeds in beginsel bekend zijn, maar zij heeft dit onderzoek ge preciseerd door stelselmatig de prijzen van gelijkwaardige hoe veelheden en kwaliteiten na te gaan. Zo heeft zij voor haar huur- onderzoek de woningen met 1, 2 en 3 vertrekken en die met meer dan 6 vertrekken uitgeschakeld, waarvoor de 2 millioen kaarten van de woningtelling van 31 Mei 1947 nog enige extra-bewerkingen moesten ondergaan, wat uiter aard een tijdrovende werkzaam heid betekende. Kort samengevat zijn de resul taten van deze onderzoekingen naar de regionale verschillen in de kosten van levensonderhoud de volgende: 1. Steden en industriegebieden hebben (wat betreft de vóór 1945 gebouwde woningen) hogere hu ren dan het platteland. Het uiter ste verschil komt op 3,per week, d.w.z. 3.45 na de algeme ne huurverhoging per 1 Januari 1951. 2. Verwarming en verlichting (gas en electriciteit) zijn in het algemeen iets duurder op het platteland, echter niet veel, afge zien ook van de goedkopere uit wijkmogelijkheden (hout, turf). 3. Ook de druk der personele be lasting is op het platteland iets hoger, maar het verschil Is mi niem. 4. Evenzo is het regionale prijs verschil met betrekking tot het standaard- en voedingsmiddelen pakket uitermate gering, soms iets goedkoper op het platteland, soms iets duurder. 5. Op grond van in het rapport uitvoerig gedocumenteerde argu menten moet z.g. „eigen produc tie" (het eigen tuintje en het hou den van klein vee) bij dit vraag stuk niet meetellen (sic! Red.) 6. De gezinsontspanning brengt in grote steden meer kosten met zich mede. 7. De verschillende soorten van consumptiestimulering treden sterker in de grote steden en in dustriegebieden naar voren en maken daar het leven duurder. 8. Ten aanzien van verkeerskos ten (winkelen, ziekenhuisbezoek, specialistenbezoek, onderwijs, ontwikkeling) is het platteland daarentegen in het nadeel. Daar op de balans van dit alles de grote centra meer in het na deel zijn dan het platteland, is de eerste conclusie van dit rapport, dat nivellering van de regionale lonen daarmede afschaffing van de classificatie onrechtvaardig zou zijn. Splitst men echter de kosten van levensonderhoud in z.g. primaire en secundaire uitga ven, dan blijkt het platteland goedkoper te zijn ten aanzien van de eerste (vnl. door de lagere hu ren), maar duurder voor de twee de (vooral omdat daar meer ver keerskosten mede gepaard gaan). Waar nu, gelijk bekend, bij lage inkomens de primaire, bij hogere inkomens secundaire uitgaven overwegen, beveelt de commissie het beginsel aan van een loonaf- trek, die geringer is naarmate het inkomen hoger is. De commissie beveelt aan een uurloonverschil van gemiddeld 10 ct tussen de hoog- en laag geclas- seerde gemeenten als normaal te aanvaarden. Hoewel een indeling in drie klassen het logisch mini mum is, meent zij voorts, dat een indeling in 5 klassen onder de ge geven omstandigheden de voor keur verdient. De commissie werkt dit uit in een bijlage, die slechts als sugges tie is bedoeld, omdat de commis sie niet gedetailleerd in het loon- beleid wil treden. Deze suggestie houdt in een aftrek van de basis- lonen van 10, 7, 5 en 3 cent per uur resp. voor de 5e, 4e, 3e en 2e klasse en overeenkomstige bedra gen voor de lagere maandsalaris sen. Geleidelijk wordt de aftrek dan minder: voor de hogere sala rissen boven de 4500.tot 0 ge reduceerd. De commissie geeft geen inde ling van alle gemeenten in de ver schillende klassen. Dit behoorde niet tot haar opdracht en zou voorbarig zijn, omdat eerst de voorstellen moeten worden beoor deeld. Wel geeft de commissie richtlijnen voor een later vast te stellen indeling. Bij de aanvaar ding dezer richtlijnen hoeft deze indeling niet veel tijd en moeite te kosten. H. M. de Koningin ontving gis- terenochtend in verband met de kabinetscrisis ten Paleize Noord einde de fractie voorzitters uit de Tweede Kamer Oud (V.V.D.), Ti- lanus (C-H. Burger (P.v.d.A.) en Schouten (A.R.) Tevens ontving zij de ministers Lieftinck en Mans holt. In de middag brachten Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, viee- president van de Raad van State en Prof. Mr. C. P. M. Romme een bezoek aan II. M. Naar Maandag van gezagheb bende zijde te Londen verluidde, heeft de britse regering besloten, zich niet te verzetten tegen de benoeming van een Amerikaanse admiraal tot opperbevelhebber van de Atlantische zeestrijdkrachten. Men verwachtte, dat premier Attlee later een verklaring in net Lagerhuis in deze zin zou afleg gen. Politieke kringen voorspellen dat Attlee andermaal een storm in het parlement zal yerwekken wanneer hij niet tezelfdertijd meer bijzon derheden zal verstrekken over de grote rol, die Britse vlootvoogden in andere gebieden ziullen; spelen. Men verwacht, dat er aparte com mando's zullen woiden ingesteld voor versdhillende gebieden als de Middellandse Zee, de Noordzee en de wateren om de Britse eilanden. Het Amerikaanse Hogerge- rechtshof heeft de advocaat van de zeven Duitse oorlogsmisdadi gers, die in de gevangenis van Landsberg op hun tei eeucsceihng wachten, 30 dagen de tijd gege ven om een herbehandeling van de zaak door de Hoge Raad te verkrijgen. Hierdoor zal de te rechtstelling der veroordeelden tenminste 30 dagen worden uit gesteld daar de Amerikaanse re gering de Amerikaanse functio narissen in Duitsland gelast heeft de executies uit te stellen zolang de zaak juridisch nog voortgang vindt. Volgens de statistieken van de Ver. Naties was voor de oorlog het verbruik van krantenpapier pov hoofd van de bevolking het groot ste in Engeland met 2i ,1 kg, ge volgd do<*r de Ver. Staten en Australië met 24,8 kg. In 1949 was het verbruik in de Ver. Staten gestegen tot 33,4 kg en in Canada tot 22,5, terwijl het in Engeland was gedaald tot slechts 11,4 kg. In Denemarken bedroeg het ver bruik per hoofd van de bevolking in 1949 12,1 kg. .-s: 5 regels 60 «un; 12 ct.; minimum per nummer of: Adres t meer. 5 namiddags 2 uur spreekt men thans ng uit, dat de riefen- t van de Belgische regering-Pholien, et parlementsdebat s, er door zullen ko- ;iek van de zijde der an de regeringspar- bij Pholien o.m. een ten aanzien van onomische kwesties in, schijnt inmiddels 1. ndemocraten verwe- concessies aan de sociaal reaetionnair" ingen om Van Zee- men van rechts het iel om maatregelen role op de boekhou- en de nieuwe be llen, die „revolu- den genoemd. regering gevoerde politiek heeft intus- ische dwangmaat- odi'g gemaakt, van haar defensie- de regering-Pholien iralen als de socia ler zich voorstel tot verlen- e militaire oefentijd r is een onderwerp debat geweest, terder van de socia- evenwel principieel ;ning van het Wes- igeerde bij afwezig- ui Henri Spaak de ir van „Le Peuple", is opvattingen wor- e punten afwijkend le socialistische par- ,jn beschouwd, tancieerde zich van in van verschillende kringen. lgemeen wordt de ien zowel van libe- 1 socialistische zijde it zij in haar perso- erwijspolitiek de be de partij en de Ka- boven die van de len. iet leven is geko- ichtoffer is de ser- E. B. Kraayo uit 24 October 1929 in boren. Op 5 Octo- ti hij bij de lucht- in dienst en he art 1950 zijn mili- 1950 werd hij over- ir de jachtvlieg- ente en in October ledetacheerd bij het ron op het zelfde was ongehuwd, kwam precies op de slotgracht te- daar een trechter cht meter diep, die ol water stroomde, i's modder werden slingerd en vielen >erderij, die slechts ters van de gracht lve de woning lie- schuren en stallen 'P- r, de weduwnaar huishoudster v/a- n het toestel om- j schrokken gewei- lijk dachten zij dat bommen getroffen gen geen letsel, s met bakken over itgestort. Vele rui ingen, muren wer- dak is ontwricht, nen, die naast de iden, werden met uit de grond ge- •s verder kwamen ïoeg, weer rechtop leeft niets geleden, ipen gingen verlo- betrouwbare zijde in, zal Pakistan de tarwe welke werd de overstromingen jaar in de Punjaab. :r vat ten. ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 2 7.26 18.20 4.48 11.06 3 7.24 18.22 5.43 12.22 4 7.22 18.23 6.20 13.49 5 7.20 18.25 6.44 15.20 acnt. Een der raaasneren vroeg of het hem bekend was, dat Mus- sert om de macht in ons land had gevraagd, waartegen hij dan be loofde 10 lichtingen te zullen op roepen. Hitier zou dan over 30 di visies tegen de Russen beschik ken. Volgens verd. is dat niet ge- jNaties in Korea, alsmede aan opvarenden van Hr. Ms. „Evert- sen", niet-aangetekende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost te ver zenden tegen betaling van het normale internationale tarief. De zendingen dienen stevig te zijn verpakt. Spr. wees voorts op het gebrek aan talenkennis. Een schrikba rend hoog percentage der emi granten kent geen woord Engels, hetgeen een grote achterstand be tekent bij hen, die Engels kennen. Er wordt overwogen de emi granten op een betere wijze voor te bereiden. Dit zal moeten ge- ten, aldus de heer Haveman. Het meenemen van een „prefab" Is weggegooid geld en moet sterk worden afgeraden. Er bestaan in Australië verschillende verorde ningen en voorschriften. De sta ten zijn autonoom. Als men reke ning houdt met de uitgesterkt- heid van het land, dan begrijpt slechts voor een tijdelijke huis vesting dient. De emigrant slaagt er doorgaans In korter of langere tijd in, een eigen huisvesting te vinden. De ontvangst in Australië werd goed genoemd. De Nederlandse emigranten worden door de be volking hartelijk ontvangen. ■or Juni a.s. 16.006 akistan ontvangen, d vorig jaar aan W.- '0.000 ton tarwe be loofd. Van dit quotum was slechts een klein gedeelte afgeleverd voor dat de uitvoer werd stopgezet. Naar vernomen) wordt zou aan het grootste gedeelte van de ver plichtingen van Pakistan aan het buitenland niet voor de volgende tarwe-oogst kunnen worden vol daan.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1