Van het Koreaanse front Zenuwpijn Rede Prins Boudewijn De burgerlijke verdediging van ons land 5 stort Hoengsong veroverd Frankrijk verlangt beslissing over het plan-Schuman „DE OVERHEID ZIJ PARAAT! WEERSVERWACHTING HOOGWATER. verstoort Uw leven en belet J I, U te werkenHet middel dat I .direct en afdoend helpt, heet# van Wamel) tussen ■eeks twee uur ïrlandse lucht- Kxaayo, kwam Terneuzen Frankering bij Abonnement: Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4.55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. MAANDAG 26 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1664. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 12 at.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties j regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Radio Poesan meldt, dat de Wederom Ned. Vrijwilligers Verbonden troepen aan de Oost- gesneuveld, kust Tsjoemoendjin hebben be- De regering maakt bekend, dat reikt, dat op een afstand van 11 jn Korea de volgende verliezen km. hemelsbreed van de 38ste zjjn te betreuren: gesneuveld op breedtegraad af ligt. De door de 3 Februari: soldaat eerste klas- eommunisten beheerde radio Se- se j. Verhey, afkomstig uit oei heeft een beroep gedaan op Poortugaal. Gesneuveld op 12 „alle burgers van de hoofdstad Februari: de sergeant W. Mol, der republiek", Seoel tot het afkomstig uit Brielle. laatst te verdedigen. Hoengsong veroverd. Gen.-majoor Moore overleden. Generaal-majoor Byrant E. Vooruitgeschoven Amerikaan- Moore, bevelhebber van het 9de se patrouilles aan het centrale corPs van de V. N. in Korea, is front van Korea zijn na een of- aan eerj hartaanval overleden, fensief van vier dagen Hoeng- nadat hij bij een ongeluk met zijn song binnengetrokken, een be- hefschroefvliegtuig ongedeerd bmgrjjk communitisch bolwerk was gebleven. Hij had het bevel op de weg van Hongtsjon naar de 38ste breedtegraad. Tevoren was een strijdmacht van de tegenstander ruim 6 km. ten Z.-O. van de stad uit elkaar geslagen. De patrouilles ontmoet ten geen tegenstand ibij de intocht in de stad. Grotere tegenstand. De opmars der Verbonden le gers op het 96 kilometer brede front in Midden-Korea is Zondag op grotere tegenstand gestuit. Lucht- vloot- en grondstrijd krachten der V. N. blijven de te genstander zware verliezen toe brengen. Z.-Koreaanse mariniers hebben met steun van een bom bardement door de vloot aan de Oostkust twee eilanden in de baai van Wonsan bezet. Aan de Westkust heeft de zware krui ser „Saint Paul" gebruik ge maakt van zijn lange-afstands- kanonnen om de Verbonden legers in het gebied van Seoel te helpen. Door mortiervuur werd een munitie-opslagplaats der commu nisten in de buitenwijken van Zuid-Seoel opgeblazen. Zaterdag avond steden tanks van beide partijen tegen elkaar ten N. van de Han, ongeveer 24 km. ten O. van Seoel. Naar verluidt werden twee tanks van de tegenstander vernietigd en vermoedelijk een derde beschadigd. Naar verluidt bevinden 10.000 a 15.000 communisten zich in diepe, goed georganiseerde stel lingen tegenover de westelijke arm van het offensief der Ver bondenen aan het centrale front. De luchtmacht. De Amerikaanse bevelhebber der luchtstrijdkrachten in het Verre Oosten heeft bekend ge maakt dat sinds het begin van de Koreaanse oorlog aan de com munisten door de luchtmacht bij na 100.000 man verliezen zijn toegebracht. Door de luchtaanval len op de voornaamste commu nistische aanvoerlijnen en aan vallen op opslagplaatsen in het achterland van de communisten konden deze hun aanvankelijk initiatief niet uitbuiten en wer den de landstrijdkrachten der V. N. tevens in staat gesteld het offensief te hervatten. De luchtmacht heeft sinds het begin van de oorlog in Korea in totaal 539 man verloren. Het aan tal toestellen, dat in dezelfde pe riode verloren ging bedraagt 165, waarvan 45 in de laatste drie maanden. over het 9de corps in centraal Korea pas een dag of tien gele den op zich genomen. MacArthur over de Noord- Koreaanse bevolking. In zijn laatste officiële rapport over de terugtocht van de Ver bonden troepen in December schrijft generaal MacArthur o.m: „Er bestaat weinig twijfel aan, of nagenoeg de gehele Noordkore- aanse bevolking zou, wanneer zij daartoe in de gelegenheid was ge weest, met de Verbonden troepen mee naar het Z. zijn getrokken om bescherming te zoeken. Zon der de minste aarzeling gaf de be volking haar afkeer van het com munistisch bewind te kennen." Naar schatting van MacArthur hebben tot 15 Januari meer dan een millioen vluchtelingen de be scherming van de Verbonden troepen gezocht. Volgens de Zuidkoreaanse mi nister van Sociale aangelegenhe den bedraagt het aantal vluchte lingen in Zuid-Korea thans bijn? vijf millioen, hetgeen iets minder is dan een kwart van de Zuidko reaanse bevolking. Meer dan de helft der vluchtelingen leeft in de armste omstandigheden, zo voegde hij er aan toe. Volgens berichten uit Poesan zijn de prij zen de laatste dagen tengevolge van inflatie bijna verdubbeld. Generaal Collins over de strijd in het Oosten. „Mandsjoerije en China zullen door de Amerikanen intensief worden gebombardeerd, als de communisten belangrijke zee- en luchtaanvallen uitvoeren tegen de V.N.-strijdkrachten in Korea", zo heeft generaal Lawton Collins, stafchef van de Amerikaanse landstrijdkrachten op een pers medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Vrjj veel bewolking. Over het algemeen vrjj veel be wolking en op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind tussen Noordwest en West. Iets lagere middagtemperaturen. DINSDAG 27 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden vm. 5.16 5.51 6.31 6.41 n.m. 5.44 6.16 6.56 7.06 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Febr 27 28 op onder op onder 7.32 18.14 0.36 9.07 7.30 18.16 2.07 9.32 Geheimzinnige affaire rond diamantsmokkel De 31-jarige Oostenrijkse leraar in Hebreeuws Leiser Weitman is te New York wegens smokkelen van diamant gearresteerd. Hij wordt ervan beschuldigd voor een bedrag van ruim twee en een half millioen gulden aan industriedia mant clandestien in de Verenigde Staten te hebben gebracht. Langs geheimzinnige weg is een bedrag van 50.000 dollars als borg voor zijn invrijheidsstelling aangeboden. Een neef van Weit man, Aaron Frankel, die een boe kenstalletje exploiteert, vertelde voor de rechter dat hij drie keer uit België werd opgebeld om de borgstelling te storten. Een vreemdeling heeft het bedrag haastig in het boekenstalletje ge deponeerd en verdween. Men ver moedt te New York dat het geld afkomstig is van een internatio nale smokkelbende in diamant en goud, die het hoofdkwartier België heeft. conferentie verklaard. „Wij zullen hun aanvallen beantwoorden en hun land- en zeebases bombarde ren als zij er gebruik van maken om ons aan te vallen", zei hij. „In dat geval zou de oorlog in een geheel nieuwe fase komen en nieuwe maatregelen onzerzijds vereisen", aldus generaal Collins, -aar het grootste deel der troepen in Korea Amerikaans is, acht ge neraal Collins het gerechtvaar digd, dat de V.S. op eigen gezag communistische bases zouden aanvallen. Hij vertrouwde echter, dat de andere bondgenoten een dergelijk optreden zouden goed keuren als een defensieve maat regel om hun eigen manschappen te beschermen. Het vertrouwen in de toestand in Korea was te Washington snel toegenomen in de afgelopen maand. „Wij hebben de tegen standers zware slagen toege bracht. Wij hebben een verbijste rend aantal eerste-rangssoldaten gedood. Geen land kan dergelijke verliezen aan geoefende man schappen lang volhouden -en het kan mij niet schelen, hoeveel man zij hebben", aldus Collins. Naar zijn mening heeft het acht ste leger het zwaarste reeds door staan. „Zij kunnen ons niet veel zwaarder aanvallen dan zij reeds hebben gedaan. Ons leger heeft in Korea heel wat geleerd over de strijd tegen deze mensen", aldus Collins. Honderd Turkse gewonden per K.L.M. naar huis? De turkse regering heeft aan de K.L.M. prijsopgave gevraagd voor het transport van honderd gewonde Turkse militairen van Tokio naar Istanbul. Deze mili tairen zijn gewond geraakt in Korea. Het contract tussen de Turkse Mr. Sieenberghe geeft opdracht terug Het kabinet van de Koningin deelt mede: H.M. de Koningin heeft Zater dagavond Mr Steenberghe in het paleis Soestdijk ontvangen. De heer Steenberghe heeft H.M. ver zocht van de opdracht tot het vor men van een kabinet, dat geacht mag worden het vertrouwen van het parlement te genieten, te wor den ontheven. De Koningin heeft dit verzoek ingewilligd. De Koningin ontving Zondag de beide Kamervoorzitters Het kabinet der Koningin deelt mee: H.M. de Koningin heeft Zon dagmiddag op het paleis Soestdijk de voorzitter van de Eerste Ka mer, Prof. Mr. R. Kranenburg en de voorzitter van de Tweede Ka mer, Mr. L. G. Kortenhorst, ont vangen. TWEE AMERIKAANSE DIVISIES NAAR JAPAN Twee divisies van de Nationale garde zijn aangewezen voor dienst in Japan. Dit geschiedt om meer veiligheid te verschaf fen aan Japan, gelegen in het Verre Oosten bij de grenzen van het Russische rijk. De twee divisies, de 40 ste uit regering en de K.L.M. is nog niét 1 Californië, en de 45 ste uit Okla- getekent. Onderhandelingen zijn horna, zullen in de laatste helft nog gaande. Ook de vergunning van Maart voor vertrek gereed voor de K.L.M. om in Tokio te zijn. Zij zullen ter plaatse verder landen. geoefend worden. De Koninklijke Prins van Bel gië, Boudewijn, heeft Zaterdag aan een noenmaal van de „Cer- cle Africain" het door België in de Congo verrichte werk „een gedenkwaardig voorbeeld van wat samenwerking van vorst en land vermag" genoemd. „Gewis is Leopold de Tweede niet altijd begrepen geweest, aldus Prins Boudewijn, doch nu is zijn door zicht erkend en heeft de geschie denis hem de vooraanstaande plaats toegekend waarop hij door zijn groots koloniaal werk aan spraak mag maken." Prins Boudewijn verklaarde, dat België prat kon gaan op de manier, waarop het zich van zijn beschavingstaak in de Congo heeft gekweten, zowel op be- stuurs-, militair en economisch als op humanitair en moreel ge bied, hierbij gaan mijn gedachten in de eerste plaats naar de katho lieke en protestantse missies." De Koninklijke Prins zeide verder dat de Congo met nog veel nieuwe dingen zal moeten wor den uitgerust en dat België zeker tegen deze taak is opgewassen. ,,Ik stel er prijs op aldus be sloot hij, te verklaren, dat ik het Nog steeds stakingen bij Britse spoorwegen Het bestuur van de genationa liseerde spoorwegen in Engeland heeft verklaard, dat de spoorman- nen die op de weekeinden staken niet handelen volgens de geest van de Vrijdag bereikte regeling van het loongeschil. Aan de symbolische weekeind- stakingen nemen ongeveer 2.000 spoormannen deel. Een deel van de bestuurders en stokers is niet tevreden met de loonsverhoging van 7% procent. Zij willen 15 pro cent meer loon. vaste voornemen heb op kolo niaal gebied de houding van mijn voorgangers trouw te blijven en mij, zoals zij het met veel wijs heid gedaan hebben, te wijden aan de materiële en morele ont plooiing van ons koloniaal rijk." Prins Boudewyn naar Stockholm. Prins Boudewijn is Zondag met Prinses Josephine Charlotte en Prins Albert naar Stockholm ge gaan voor de viering van de ne gentigste verjaardag van Prins Carl van Zweden, de vader van wijlen Koningin Astrid. De Sultan van Marokko Sultan Sisi Mohammed Ben Joessoef van Marokko, heerser over meer dan acht millioen men sen, heeft Zaterdag zijn kabinet ontbonden. In gezaghebbende kringen te Parijs is men van mening, dat de ze maatregel er op wijst, dat de sultan bij zijn onenigheid met het Franse bestuur een krachtmeting wil vermijden en de normale be trekkingen met de Franse resi dent-generaal wenst te hervatten. De sultan heeft de leden van het kabinet opgedragen binnen 8 dagen nieuwe posten in de pro vincie te bezetten. In het kabinet hadden veel leden zitting van de anti-Franse nationalistische bewe ging Istiqlal. 11 Explosieven gevonden Voor de „Vereniging ter Beoe fening van de Krijgswetenschap" heeft Mr. F. R. Mijnlieff, raads adviseur van het ministerie van Binnenlandse Zaken, gesproken over de burgelijke verdediging in Nederland. De allesbeheersende vraag daarbij is: „Wat is het karakter, de aard en de omvang van even tuele vijandelijke aanvallen op ons land." Bij de beantwoording van deze vraag is het uitgangs punt, dat ons land hardnekkig zal worden verdedigd en ais ba sis zal dienen voor geallieerde luchtacties en ook voor de geal lieerde verdediging. Het eerste doel van een vijand zal zijn de functies van ons land als etappe- gebied en als basis voor lucht acties te elimineren. Daarbij moet rekening worden gehouden met aanvallen, die doel hebben het moreel van de bevolking te ondermijnen, aangezien dit de gang van zaken in het etappege- bied verstoort. Voorts dient re kening gehouden met aanvallen op oorlogs- en industrieën Een en ander heeft geleid tot de aanwijzing van de A-gemeen ten, waar aanvalsobjecten als militaire installaties, havenin stallaties, waterstaatswerken en wegenknooppunten aangewezen worden geacht. Spr. meende, dat met de volgen- Bij onderzoek op de plaats te Merselo, waar enige dagen gele den twee personen het slachtoffer de aanvalsmiddelen moet reke- werden van een munitie-explosie nen: is gebleken, dat er zich nog een 1 Brisantbommen in overgrote grote partij niet ontplofte explo sieven bevond. Deze is inmiddels door de hulpverleningsdienst op geruimd. Het terrein is reeds lang duidelijk van borden met „Verbo den toegang" voorzien. Onder de indruk van het gebeurde heeft de landbouwer Van H. aangifte ge daan, dat op zijn landerijen nog onontplofte projectielen lagen. Een flinke partij oorlogstuig werd hier opgegraven en wegge voerd. meerderheid van 50250 kg. 2. Brandbommen van licht- tot middenzwaargewichit, die aan eventuele rampen een dyna misch karakter kunnen geven. 3. Raketprojectielen, vliegende bommen en geleide projectielen, waarbij hij opmerkte, dat een organisatie, die op de thans veronderstelde aanvallen met brand- en brisantbommen is be rekend, ook in staat is een aan val met raketprojectielen het hoofd te bieden. In dit verband merkte Mr. Mijnlieff op, dat het aantal slachtoffers bij een aan val van V-wapens minder is dan bij een aanval met een gelijke tonnage brisantbommen. 4. De atoombom. Spr. verwees het gebruik van deze bom door een enkele saboteur naar het rijk der fabelen want, zo zeide hij, voor een atoombom, die ca 50 kg. weegt, is een ontstekings installatie van ettelijke tonnen nodig, zodat een vliegtuig;, ge ëscorteerd door vele bommen werpers moet worden gebruikt. Hij was van oordeel, dat de atoombom voor belangrijker doelen buiten ons land beschik baar zal moeten blijven. Er wordt echter wel rekening gehouden met de mogelijkheid van een atoombomaanval op een van de drie grootste steden van ons land. Spr. ging hierbij het effect na van een atoombom aanval. 5. Strijdgassen. Het resultaat hiervan wordt in belangrijke mate bepaald door het feit, of de verdediger hierop al dan niet is voorbereid. De giasbescher- ming mag niet worden verwaar loosd. De ervaringscijfers van de laatste oorlog geven een dui delijk beeld van een bombarde ment op de onderscheidene ste den in ons land zal zijn. Als voorwaarden voor een goed werkende burgerlijke verdedi ging zag spr. een standhoudende militaire verdediging, een sterk moreel van de bevolking, een krachtige zelfbescherming en een doeltreffende overheidsorga nisatie. Bij de laatste is een bekwame, bezielende leiding nodig, die zich kenmerkt door volstrekte eerlijk heid en die geen feiten, hoe ern stig ook, verdoezelt. Alle krach ten moeten nationaal gebundeld1 en zo nodig geconcentreerd wor den. Spr. zeide, dat indien niet vol doende vrijwilligers toetreden tot de burgerlijke verdediging er een burgerlijke dienstplicht moet komen. Mr. Mijnlieff uitte verschillen de bezwaren tegen schuilplaat sen, o.a. te grote risico. Indien een vijand de bevolking wil demo raliseren, gaat hij zwaardere bommen gebruiken. Een schuil- plaatsbeleid voor de volledige be volking zou economisch en tech nisch het onmogelijke van ons vragen. Ook zou een te ster ke concentratie in grote schuil kelders de zelfbescherming doen falen. Particuliere schuilgelegenheden zullen minder slachtoffers ver gen. Er moeten echter wel open bare schuilplaatsen bij drukke verkeerswegen en winkelcentra worden gebouwd, zo merkte spr. aan het eind van zijn betoog op. Toespraak van Ds Niemöller Ds Martin Niemöller, leider van W.-Duitslands Evangelische kerk heeft te Londen in een toespraak op een bijeenkomst tegen herbe wapening van Duitsland verklaard, dat een nieuwe „38ste bieedte- graad" de vrede in gevaar zou brengen, indien West-Duitsland zou worden herbewapend. Oost-Duitsland zou waarschijn lijk het Westen volgen door het oprichten van een overeen komstige macht, verklaarde hij. Ds. Niemöller drong aan op her eniging en neutralisering van Duitsland als enige oplossing voor dit land. De Ver. Naties zouden spoedig onder haar toezicht in geheel Duitsland verkiezingen moeten la ten houden. Hij verklaarde dat hij gedurende 2 jaar vergeefs had gezocht naar iemand, die in Oost-Duitsland voor oorlog wordt opgeleid'. ,,Ik ben, er van overtuigd, dat daar geen dergelijke opleiding wordt gegeven". Ds. Niemöiier geloofde niet in agressie van de Sowjet-Unie in Centraal-EuroPa. Hij was kort tevoren uit de Ver. Staten aangekomen, waar hij in verschillende steden toespraken heeft gehouden. Een zevental bergdorpen in het departement Cantal in cen traal Frankrijk is door hevige sneeuwval geïsoleerd. Een dezer dorpen, Cezens, is reeds sedert 10 December vrijwel geheel van de buitenwereld afgesloten. De Franse delegatie bij de on- van de conferentie verklaarde, derhandelingen over het plan- Schuman zal Dinsdag of Woens dag a.s. aan de leiders van de de legaties der overige vijf deelne mende landen de herziene tek sten voorleggen van de twee eni ge clausules van het ontwerp-ver- drag, waarover men het nog niet eens is kunnen worden. Deze clausules voorzien in de ontbin ding van kolen- en staalkartels in de deelnemende landen en contro le op de bestaande kartels door het hoge gezagslichaam voor het plan en vormen volgens de Fran se delegatie het minimum, dat vereist is om het functionneren van het plan-Schuman en het in stellen van een vrije markt voor kolen en staal in de zes landen mogelijk te maken. Frankrijk zal de delegaties vragen hun houding ten aanzien van deze clausules te bepalen. Naar een woordvoerder kunnen deze clausules slechts worden verworpen of aanvaard, doch valt er niets meer te bespre ken. Naar het oordeel van de Franse delegatie bestaat er geen reden om de ondertekening van het Schuman-verdrag uit te stel len, tenzij West-Duitsland 't prin cipe, dat het huldigde, toen het de uitnodiging om aan de onderhan delingen over het plan deel te ne men aanvaardde, zou willen prijs geven. RHEUMATIEK... Uw tergende wtnterkwaal legt het af tegen de weldadige ■warmte van de pünsUllende Thermogène. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Mrt. 2 7.26 18.20 4.48 11.06 3 7.24 18.22 5.43 12..22 4 7.22 18.23 6.20 13.49 5 7.20 18.25 6.44 15.20 acnt. t^en aer raausneren vi of het hem bekend was, dat Mus- sert om de macht in ons land had gevraagd, waartegen hij dan be loofde 10 lichtingen te zullen op roepen. Hitier zou dan over 30 di visies tegen de Russen beschik ken. Volgens verd. is dat niet ge in tvorea, aismeae aan opvarenden van Hr. Ms. „Evert- sen", niet-aangetekende pakjes tot een maximum gewicht van 500 gram per luchtpost te ver zenden tegen betaling van het normale internationale tarief. De zendingen dienen stevig te zijn verpakt. apr. wees voorts op net georeK aan talenkennis. Een schrikba rend hoog percentage der emi granten kent geen woord Engels, hetgeen een grote achterstand be tekent bij hen, die Engels kennen. Er wordt overwogen de emi granten op een betere wijze voor te bereiden. Dit zal moeten ge- ten, aiaus ae neer nuvemtuu net meenemen van een „prefab" is weggegooid geld en moet sterk worden afgeraden. Er bestaan in Australië verschillende verorde ningen en voorschriften. De sta ten zijn autonoom. Als men reke ning houdt met de uitgesterkt- heid van het land, dan begrijpt voor een tijaeirjKe nuis- vesting dient. De emigrant slaagt er doorgaans in korter of langere tijd in, een eigen huisvesting te vinden. De ontvangst in Australië werd goed genoemd. De Nederlandse emigranten worden door de be volking hartelijk ontvangen. ;s: 5 regels 60 L2 ct.; minimum per nummer of: Adres t meer. 3 namiddags 2 uur sitie van de he regering spreekt men thans ng uit, dat de rlefen- 1 van de Belgische regering-PhoIien, et parlementsdebat s, er door zullen ko liek van de zijde der an de regeringspar bij Pholien o.m. een ten aanzien van onomische kwesties n, schijnt inmiddels 1. ndemocraten verwe- concessies aan de sociaal reactionnair" ingen om Van Zee- men van rechts het iel om maatregelen role op de boekhou- en de nieuwe be- Bllen, die „revolu- den genoemd. regering gevoerde aolitiek heeft intus- ische dwangmaat- ■odi'g' gemaakt. van haar defensie- de regering-Pholien :ralen als de socia- /er zich voorstel tot verlen- e militaire oefentijd is een onderwerp debat geweest. ierder van de socia- evenwel principieel ïning van het Wes- igeerde bij afwezig- ui Henri Spaak de ir van „Le Peuple", is opvattingen wor- e punten afwijkend le socialistische par- jn beschouwd, tancieerde zich van in van verschillende kringen. lgemeen wordt de ien zowel van libe- 1 socialistische zijde it zij in haar perso- erwijspolitiek de be de partij en de Ka- boven die van de ien. iet leven is geko- ichtoffer is de ser- E. B. Kraayo uit 24 October 1929 in. boren. Op 5 Octo- n hij bij de lucht- in dienst en he art 1950 zijn mili- 1950 werd hij over- ir de jachtvlieg- ente en in October ;edetacheerd bij het ron op het zelfde was ongehuwd, kwam precies op de slotgracht te- daar een trechter cht meter diep, die ol water stroomde, i's modder werden slingerd en vielen >erderij, die slechts ters van de gracht lve de woning lie- schuren en stallen 'P- r, de weduwnaar 1 huishoudster wa ll het toestel om- j schrokken gewei- lijk dachten zij dat bommen getroffen gen geen letsel, s met bakken over itgestort. Vele rui ingen, muren wer- t dak is ontwricht, nen, die naast de iden, werden met uit de grond ge- •s verder kwamen ïoeg, weer rechtop leeft niets geleden, ipen gingen verlo- rvat de uitvoer 1 tarwe betrouwbare zijde >n, zal Pakistan de tarwe welke werd de overstromingen jaar in de Punjaab. «•vatten. ■or Juni a.s. 16.000 aikistan ontvangen, d vorig jaar aan W.- 0.000 ton tarwe be- tvviu, V All UXb quotum was slechts een klein gedeelte afgeleverd voor dat de uitvoer werd stopgezet. Naar vernomen wordt zou aan het grootste gedeelte van de ver plichtingen van Pakistan aan het buitenland niet voor de volgende tarwe-oogst kunnen worden vol daan.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1