De V.N. legers siaan voor de 38ste breedtegraad Garantieprijs voor Melk ucht Het Westelijke antwoord aan de Sowjet-Unie Het interview met STALIN geheel schappij Het leger van de Verenigde Naties, dat zopas het offensief van Chinezen en Noordkoreanen gebroken heeft, heeft opdracht gekregen de opmars te hervatten, maar er zijn eigenlijk geen plaatsen, waar het heen kan gaan, zo verklaren onafhankelijke militaire waarnemers. Daar het al of niet opnieuw oversteken van de 38 ste breedtegraad nog in overweging is, is er niet veel terrein meer dat kan worden veroverd. Ook zijn er niet veel communisten meer om te doden en hen doden is het doel van luitenant generaal Ridgway. Mr Steenberghe ontving fractieleiders Na-inlevering kwartjes en stuivers MAC ARTHUR AAN HET FRONT. TELEGRAM VAN TRYGVE LIE IN VERBAND MET DE DOOD VAN LT.-KOLONEL DEN OUDEN Engeland, Frankrijk en de V. S. hebben in hun Maandag aan Andrej Wisjinsky, de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, overhandigde nota's mede gedeeld, dat zij bereid zijn een viermogendhedencon- ferentie te Washington te houden, welke zich zou bezig houden met de „werkelijke oorzaken" van de spanning in de wereld. Landbouw in dienst van het volk Lie over de verklaring van Stalin Britse regering krijgt meerderheid De staking in Engeland Generaal Eisenhower's benoeming vindt instemming Korea-vrijwilligers te Roosendaal I WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Febr. 21 7.44 18.04 17.40 7.51 22 7.42 18.05 19.01 8.03 23 7.40 18.07 20.21 8.14 van de plaais der ladering der V. N. :rwachting GWATER. op onder op onder 7.42 18.05 19.01 8.03 7.40 18.07 20.21 8.14 7.38 18.09 21.43 8.25 Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I, van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 5557 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. DE VRIJ WOENSDAG 21 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1660. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties j regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Seoel ligt ten Z. van de breedte graad, maar de geallieerde legers die een 60-tal km staan van de rivier de Han, welke door Seoel stroomt, tonen geen verlangen om de hoofdstad te veroveren. Waarnemers zeggen dat in mili tair opzicht Seoel geen waarde meer heeft. Tsjoetsjonni veroverd. Amerikaanse negertroepen heb ben Tsjoetsjonni, een belangrijk communistisch bolwerk ten N. van Tsjetsjon, veroverd. Het verzet van de communisten ten N. van Tsjetsjon hield plot seling op. Het front ligt thans vrijwel in een rechte lijn van west naar oost. Een Amerikaanse patrouille stak 32 km ten O. van Seoel de Han over en stuitte op een com munistische groep. Noordwestelijk van de Zuid- koreaanse hoofdstad doorkruis ten geallieerde patrouilles het schiereiland Kimpo zonder in aanraking te komen met de te genstander. Uit Seoel zelf kwam zo nu en dan artillerie- en mor tiervuur. In het gebied van de stad zouden de communisten meer pantservoertuigen samen trekken. De Britse kruiser Belfast en de Australische torpedoboot jager Warramunga hebben zich bij de geallieerde vloot gevoegd, die de haven Wonsan aan de Oostkust de afgelopen zes dagen heeft be schoten. Aan de Westkust neemt de Amerikaanse zware kruiser Saint Paul, ter hoogte van Intsjoe, doe len ten N. van de Han onder vuur. Het verzet van de communis ten bij Tsjetsjon is ineenge schrompeld en naar verluidt trekken de Noordkoreanen zich ten N. van deze stad terug. Amerikaanse troepen zijn Tsjoetsjonni, het voornaamste bolwerk van de tegenstander tot op een km genaderd. Tank- en infanteriekolonnes der Verbon den legers zijn ook negen km op gerukt naar Soellimi in een po ging om de troepen van de te genstander in dit gebied af te snijden en te omsingelen. Amerikaanse troepen zijn Hoensong tot op 3 km genaderd. Naar schatting bevinden zich £>e Kabinetsformateur, Mr. M. Steenberglhe, is gisterenmorgen ia Den Haag aangekomen en heeft een kamer ter beschikking gekre gen in het ministerie van Econo mische Zaken, waar hij de fractie leiders van de K.V.P., de P. v. d. Arb. de' A.R., de C.H.U. en de V.V.D. ontving. Naar is gebleken circuleren on der het publiek nog betrekkelijk grote hoeveelheden zilveren en zin ken kwartjes en nikkelen en zinken stuivelrs, die op 15 Augustus 1950 buiten werking werden gesteld. In verband hiermede zal van 5 t/m 30 Maart ajs. een laatste gelegenheid worden gegeven tof inwisseling van deze oude miunten telgen gangbare betaalmiddelen. De inwisseling zal kunnen ge schieden bij alle postkantoren, bij en hulpkantoren deir posterijen en poststations. ruim 30.000 communisten ten N. van Hoengsong. Manschappen van het Noord- koreaanse 5de legerkorps vech ten verbeten om de Amerikaan se en Zuidkoreaanse aanvallen ten N. van Tsjetsjon af te slaan. Zij deden in de duisternis zware tegenaanvallen, doch zagen zich genoodzaakt bij het aanbreken van de dag terug te trekken. Amerikaanse infanterie werd ge dwongen na een gehele dag strijden om een hoog gelegen ter rein, een klein stuk terug te trekken. Troepen van het Britse geme nebest trokken bij Tsjipjong en kele kilometers op zonder tegen stand te ontmoeten, terwijl Zuid koreaanse eenheden op hun rech tervleugel zonder tegenstand noordwaarts bleven trekken. Amerikaanse patrouilles teruggeslagen. Sterke Amerikaanse gemotori seerde patrouilles zijn ten Noor den van Tsjipjong teruggeslagen. Langs het dal van de Han. tien en negentien km ten N.O. van Kiongjan, zijn grote communisti sche troepenconcentraties gesig naleerd. Tijdens een bezoek aan het front bij Wondjoe heeft generaal MacArthur de „hervatting van het initiatief" door de strijd krachten der Verenigde Naties bevolen. „Ik zal niet willekeurig van mijn bevoegdheid, de 38ste breedtegraad te overschrijden, gebruik maken" zo voegde hij er aan toe. Over de kwestie van de 38ste breedtegraad zei MacArthur let terlijk het volgende: „Nu presi dent Truman te kennen heeft ge geven, dat overschrijding van de breedtegraad moet worden be slist overeenkomstig mijn oordeel als opperbevelhebber, wil ik dui delijk doen uitkomen, dat ik, indien en wanneer de kwestie van een nieuwe overschrijding zich voordoet, niet eigenmachtig van deze bevoegdheid gebruik zal maken, indien dringende poli tieke redenen tegen overschrij ding pleiten." MacArthur deelde verder mee, dat het tegenoffensief der Chine zen deze laatsten verleden week zware verliezen onder hun beste manschappen heeft gekost, die moeilijk gelijkwaardig vervan gen zullen kunnen worden. „Stalin heeft pas de nederlaag van onze troepen voorspeld. Doch zijn kameraden zullen het heel wat beter moeten doen dan voorheen, willen zij bewijzen, dat hij een profeet is", aldus Mac Arthur. MacArthur betuigde zich zeer tevreden over de toestand aan het front. „De internationale strijdmacht onderscheidt zich oj) alle rangen Naar aanleiding van 't sneuvelen van luitenant-kolonel M. A. P. den Ouden ontving de Nederlandse re gering door tussenkomst van de heer Von Balluseck, de Nederland se vertegenwoordiger in de Veilig heidsraad, het volgende telegram van de secretaris-generaal der Ver enigde Naties, de heer Trygve Lie: „Ik heb de eer uwe excellentie en regering en volk van Nederland mijn diepe deelneming te betuigen bij het sneuvelen van luitenant-ko lonel M. P. A. den Ouden, comman dant van het Nederlandse bataljon bij de strijdkrachten der Verenigde Naties in Korea." Voorts ontving de Nederlandse regering op 17 Februari het vol gende telegram van de heer P. H. Shinicky, voorzitter van de „Natio nal assembly of the republic of Korea": „Namens Koreaanse bevolking wil ik uiting geven aan onze diepge voelde smart over de voortijdige en heldhaftige dood van luitenant kolonel M. P. A. den Ouden, terwijl hij tegen onze gemeenschappelijke vijand streed voor de democratie." Zij stelden voor', dat de plaats vervangers der ministers van Buitenlandse Zaken op vijf Maart te Parijs zouden bijeenkomen ter voorbereiding van de conferentie en ter vaststelling van een datum. In de nota's wordt o.m. ver- klaard 1. De Sowjet-beweringen over de bedoelingen van de drie Weste lijke mogendheden en West-Duits- land zijn absoluut van enige grond ontbloot. 2. Duitsland en zijn aandeel aan de Westelijke defensie zijn DE VERKLARING VAN MACARTHUR OVER DE 38ste BREEDTEGRAAD. De verklaringen van generaal MacArthur óver de 38ste breed tegraad zijn in bevoegde Britse kringen met een zekere opluch ting ontvangen. Op het Foreign Office wordt verklaard, dat het overleg over het overschrijden van de breedte graad te Washington tussen ver tegenwoordigers van de regerin gen, die strijdkrachten naar Ko rea hebben gezonden, voort duurt. Op de algemene vergadering van de Vereniging van Land- bouwjongeren in Friesland heeft het Tweede Kamerlid Dr. Ir. A. Vondeling gesproken over de be tekenis, welke aan de garantie prijs voor de melk moet worden toegekend. De heer Vondeling legde er de nadruk op, dat hij slechts een persoonlijke visie op de zaak wil de geven. Dat de nieuwe garantie prijs voor de melk vooral in Friesland veel opschudding heeft veroorzaakt, noemde hij een na tuurlijk verschijnsel, omdat een groot deel van jle bevolking bij de landbouw en veeteelt is betrok ken. Volgens het voorlopige cijfer over 1950 bedroeg het percentage van alle aan de fabrieken gelever de melk voor Friesland 19, waar voor een bedrag van 185 mil- lioen werd ontvangen. Indien men daarbij optelt een bedrag van 50 millioen voor omzet aan vee en vlees, krijgt men een pro ductie van 235 millioen gulden voor de Friese boer. Tot 1933, zo vervolgde de spreker, had de overheid geen bemoeienis met de prijs van de melk, zodat die prijs zeer aan schommelingen onder hevig was. In 1924 ontving de Friese boer 10.5 cent per kg melk van 3.5 vet en in het laatste jaar vóór de oorlog 6,17 cent. Over de periode 19231940 is het kend, dan put men uit het Land- bouw-egalisatiefonds. Het Landbouw-Economisch In stituut wil slechts een kostprijs en een productie in de toekomst vaststellen, maar geen winstbecij feringen. Over de periode Mei 1946 tot Mei 1950 is een winst be rekend voor bedrijven in het klei- weidegebied van 26 ha van 4260, in de veenstreek op bedrijven van 25 ha van 3381 en in de wouden op bedrijven van 20 ha van 1181. Hierbij komt dan nog gemiddeld een bedrag van 270 voor ar beidsprestatie. De gegarandeer de prijs van 17.5 ct betekent een zuivere winst op de kleibedrijven van 24 ha van 3900, plus een bedrag van 3050 voor de ar beidsprestatie. Tenslotte bepaalde Ir. Vonde ling zijn gehoor bij de vraag, of dit een redelijk inkomen kan wor den genoemd en wat een boer be hoort te verdienen. Moet men hem een evenredig deel toeken nen in het nationale inkomen of moet men zijn prestatie verge lijken met die van anderen? De bestudering van deze vraagstuk ken beval hij de organisaties dringend aan. Ook rijst de vraag: hoe hoog moet de gegarandeerde prijs zijn en durft de boer een zeker risico te aanvaarden? Gezien het feit, dat 13 van onze export wordt gevormd door De gehele Sowjet-Russische pers heeft het interview van de Prawda met Stalin in extenso op de voorpagina afgedrukt. In diplomatieke kringen te Moskou is het interview geïnter preteerd als een goed voorteken voor ontspanning tussen de Grote Vier. In bevoegde kringen te Londen werd verklaard, dat het Foreign Office reeds Zaterdag het ant woord van de Britse regering op de Sowjet-Russische nota van 20 Januari zou verzenden, omdat dit tevens werd beschouwd als een antwoord Op hat Interview met Stalin. Te Parijs gaf men te kennen, dat Stalin's verklaringen bewij zen, dat de Westerse maatregelen voor gemeenschappelijke veilig heid reeds effect opleveren. De Britse regering is van me ning, dat oorlog nog steeds kan worden vermeden en dat er geen probleem is, dat niet met goede wil door onderhandelingen kan worden opgelost. Waarnemers der Westerse mo gendheden te Moskou menen, dat Stalins verklaring in de vorm van een persgesprek erop wijst, dat het Kremlin de deur voor nieuwe onderhandelingen met de Chinese regering over de Koreaanse oor log niet gesloten acht. In een telegram uit Ottawa wordt medegedeeld, dat Canadese functionarissen op het standpunt staan, dat er nog steeds een mo gelijkheid bestaat om door onder handelingen tot vrede in Korea te komen. De secretaris-generaal der V. N., Trijgve Lie, verklaarde op een persconferentie te Santiago, vast te geloven, dat alle leiders en staatslieden van de wereld vrede wensten. Hij was er van totale inkomen van de boer met de zuivelproducten, moet een bedrijf van 35 ha berekend op ƒ1250,iets meer dan het loon van een vaste arbeider. De garantieprijs, welke nu is vastgesteld op 17.5 ct betekent niet, dat individueel iedere boer deze prijs zal maken of dat iedere fabriek die prijs zal halen. Maar over de gehele linie zal een mini mum-prijs gegarandeerd zijn voor melk met een vetgehalte van 3.5 Wordt die 17.5 ct niet ge haald, dan springt het Zuivel- fonds bij en is dat niet toerei- blijven concurreren met prijs en kwaliteit. De taak van de land bouw is niet een dienst aan zich zelf of een zich doodstaren op eigen groepering. Men moet be seffen, dat de ene groepering niet kan buiten de andere. Gezamen lijk moeten we trachten het Ne derlandse volk tot hoger welvaart te brengen en ondanks de som bere vooruitzichten moet men in latere jaren van 't Friesland van 1950 niet kunnen zeggen, dat het zijn taak niet heeft begrepen. De Britse regering heeft Dins dagavond opnieuw een meerder heid verkregen bij de stemming over een conservatieve motie met betrekking tot de regeringspoli- tiek aangaande het grondnoten- plan in Oost-Afrika. De regering had een meerder heid van zeven stemmen. Volgens berichten van gisteren hebben 8000 tot 10.000 arbeiders te Londen het weirk neergelegd. Te Manchester -gingen er 3000 havenarbeiders aan het werk, doch uit Liverpool wordt vernomen, dat vele stake'rs naar hun werk zijn teruggekeerd. Door een staking van 3000 ar beiders te Glasgow en Greenock is het werk in alle havens langs de Clyde tot stilstand gekomen. De Britse' havenraad heeft mee gedeeld dat bijna 20.000 havenar beiders te Londen, Glasgow, Gree nock. Manchester, Liverpool en Birkenhead in staking zijn ge gaan. Te Londth zijn bijna 11.000 stakers. overtuigd, dat het gezonde ver stand tenslotte de overhand zou krijgen. Met betrekking tot de jongste verklaring van Stalin zeide Lie, dat in de huidige om standigheden een dergelijke ver klaring verdacht moest worden. Naar zijn mening hield de ver klaring geen werkelijke wijziging van de politieke gedragslijn in, maar was zij eerder „een poging om de tegenstanders te overtui gen^. „Naarmate de wereldsitua tie meer gespannen werd, werd het standpunt van de grote mo gendheden meer bepaald. Sta lin's verklaring was een teken van deze neiging. Volgens Lie waren Stalin's be schuldigingen, dat de V. N. door de Veienigde Staten werden be heerst herhalingen van reeds door Winsjinsky, Malik en Tsa- rapkin te Lake Success geuite verwijten. De actie der V. N. in Korea was tweeledig en beoogde ten eerste verzekering van de col lectieve veiligheid en ten tweede het beëindigen van de strijd, en het bereiken van een oplossing voor Korea en van andere vraag stukken van het Verre Oosten. TIENDE HERDENKING DER FEBRUARISTAKING. Zondagmiddag 25 Februari zal op het Waterlooplein te Amsterdam op sobere wijze de Februari-staking van 1941 worden herdacht. Tien jaar geleden ging een sta kingsgolf door de hoofdstad en de bevolking kwam in verzet als pro test tegen de maatregelen, die de bezetters namen tegen de Joodse landgenoten. Op het J. D. Meyerplein wordt vanwege de gemeente een voorlo pig monument geplaatst. Vóór het monument zullen B. S.'- ers de erewacht betrekken. Om 2 uur zal burgemeester d'Ailly na mens de gemeente een krans leg gen en direct hierna begint het dé filé. Bij de genodigden, die het eerst zullen voorbijtrekken, bevinden zich 12 personen, die destijds deel uitmaakten van het comité, dat de staking organiseerde. DE BELGISCHE C. V. P. EN HET BENELUX-VRAAGSTUK. De Belgische Senaatsfractie van de C. V. P. heeft Dinsdagmorgen van gedachten gewisseld over het Beneluxvraagstuk. Aan het eind der besprekingen werd de volgen de mededeling aan de journalis ten verstrekt: „De fractie heeft haar tevreden heid uitgesproken over het feit, dat binnenkort het rapport over de onderhandelingen betreffende de waterwegen (Commissie Van CauwelaertSteenberghe) gepu bliceerd zal worden. Zij verklaart zich verder accoord met de rege ring over de grondslagen waarop deze de Beneluxpolitiek baseert. Deze omvat de oplossing van de tussen de drie landen hangende vraagstukken, en vooral de kwes tie van de waterwegen, het zoveel mogelijk aannemen van een ge meenschappelijke houding in de internationale politiek en het Stre ven naar een economische unie zonder essentiële belangen op te offeren, in het bijzonder wat de Belgische landbouw betreft." duidelijk niet de oorzaak van de huidige spanning. West-Duitsland heeft geen militaire macht of oor logsindustrie, terwijl Oost-Euro pa een centrum van massale be wapening is. De huidige ernstige spanning is het resultaat van de algemene houding, die de Sowjet- Unie sedert het einde van de oor log heeft aangenomen. 3. De vrije landen hebben geen andere keuze om hun veilig heid te verzekeren dan stappen te nemen om de grote ongelijkheid tussen de strijdkrachten in de we reld te verminderen. 4. De plaatsvervangers zullen in Parijs bijeenkomen om een agenda voor de besprekingen der Grote Vier voor te bereiden. Deze agenda moet bevatten: de oorza ken van de spanning in Europa, het huidige peil der bewapening, Duitsland, het vredesverdrag met Oostenrijk en andere onderwer pen, waarover men overeenstem ming bereikt. 5. De plaatsvervangers zullen een datum voor de bijeenkomst van de vier ministers të Washing ton vaststellen. Aldus de vijf punten der Weste lijke mogendheden in antwoord op de jongste Sowjet-nota over vierm ogendhedenbesprekingen. „Hebt U er over gehooid of ge lezen dat generaal Eisenhower benoemd is tot opperbevelhebber van de Verenigde strijdmacht van de Atlantische unie in WCst-Euro- pa of niet"? vroegen de enquê teurs van het Nederlands instituut voor de publieke opinie (Nipo' aan mannen en vrouwen uit alle groe'pen van ons volk. Bijna alle Nederlanders, n.l. 94 procent bleken over Eisenhowers nieuwe functie te hebben gelezen of gehoord. „Vindt U de benoeming van Eisenhower een goede keus of niet?" informeerden de Nipo-in- terviewers vervolgens. 68 Procent der stemgerechtigde Nederlanders zegt: Goede keus". 4 Procent antwoordt: „Niet goed". 28 procent geen oordeel. Van de 225 Korea-vrijwilligers welke in de Engelbrecht- van Nassaukazerne te Roosendaal worden verwacht om er gedu rende zes weken een intensieve commandotraining te ondergaan, zijn gisteren de eerste 29 man schappen gearriveerd. De overige vrijwilligers volgen in groepen in de loop van de week. De vrijwilligers worden allen te Den Haag opgeroepen, waar zij hun kleding en uitrusting ont vangen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Opnieuw toenemende wind. Aanvankelijk matige en later tot krachtige toenemende wind tussen Z. en W. Zwaar bewolkt met nu en dan buien, sommigen met hagel of natte sneeuw, afge wisseld door opklaringen. Weinig verandering in temperatuur. DONDERDAG 22 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.17 2.52 3.32 3-42 n.m. 2.40 3.15 3.55 4.05 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 5 regels 60 swaIJ :t; minimum ummer of AAW teer. namiddags 2 «RS> ,ste breedtegraad, hebben opdracht beneden deze erug te trekken, end, of de Britse de Westkust een racht hebben ont- mt van vice-ad- 3, die pas tot be- gevechtsgroep 99 legers is benoemd, rnemers te Tokio dracht van bete- 3 van de bezorgd- else regering voor lieuwe overschrij- Dreedtegraad door iropa, tegen het en tegen landen lijk zijn en demo- ïerd worden, kun- r bondgenoten niet 1." WILHELMINA LCADEMIE VAN IN WERELD". n tegen 10 uur s Wilhelmina een academie van de rk en Wereld" te >e Prinses woonde bij van Professor het communisme, hield zij zich enige intal studenten van Na een korte be- i de woongelegen- rnten en van de ka- Prinses tegen half stdijk. ie voor buitenlands© len van de Franse jadering heeft met ïmen besloten de re- end om herziening an haar verwerping tel de volgende bij- de algemene verga- r. Naties te Parijs te is niet meer dan een an de Franse re ge il VAN TRUMAN. Truman heeft te n een toespraak tot de Vrijmetselaars verklaard, dat „wij ji een toestand he in een derde wereld- worden voorkomen le steun ontvangen i der bevolking." De iten van het land «biliseerd te worden verhinderen, dat be ien door zelfzucht de situatie zouden n begrijpen, dat wij sn met een a-morele ;h niet aan overeen- dt en die niet ge- iken waarvoor onze e regeringen van de landen opkomen." herenigde Staten de wereld tot ontwik ten kunnen brengen prachtig toekomst- ;n. „En dit kan ge- is niet onmogelijk", t. geldig van Donder- rt Donderdagavond, door het K. N- M-1. ■inder buiïg. krachtige wind tus- en West. Wisselen met enkele buien, jezeld van hagel of Ongeveer dezelfde als gisteren. 23 FEBRUARI. v.m. 2.49 3.24 4.04 4.14 n.m. 3.14 3.49 4.29 4.39 groene en roae uarettcu mucu worden heroverd. De rechtsposi tie van de regering van de R. M. S. is onlangs door de uitspraak van de Nederlandse rechter er kend en deze regering heeft dus het recht om wapens en ammuni tie te kopen. Zodra de voorraden wapens voldoende zullen zijn zal de strijd worden hervat in volle Hazelhof werd hét woord ge voerd door de voorzitter van de stichting „Door de eeuwen trouwde heer Conradi, die aanspoorde tot geldelijke steun voor Ambon. De voorzitter deel de mede dat de collecte, welke in de pauze was gehouden, een be drag van 1450 had opgebracht. De commanderend troepencom. mandant, overste Detigem, is spe ciaal voor deze reis uit Nederland gekomfn. Dinsdagmiddag werd voorts be gonnen met de inscheping op de „Atlantis". Op dit schip zal een aantal a.s. moeders naar Neder land reizen Uttlli tril wet» ittMRzaam z-irtrvtriivtcr door lek worden. Wij brengen de zeven geredden naar Brest". GRIEKS STOOMSCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Blijkens een door radio Lands- end uitgezonden radiobericht heeft het Griekse stoomschip „Paralos" omstreeks 11 uur Dins- nun vaartuig weten vast te klem men, vermoedelijk enige uren lang, en zijn tenslotte door het stoomschip „American Counsel lor" gered. Er waren in totaal 24 opvarenden op de „Duc de Nor mandie". Gevreesd wordt dat de gebroeders Rigue de enige gered den zijn. Voor het leven van kapitein Ri- Zaterdag 24 Februari "ais. naar Washington vertrekken, alwaar hij in zijn functie van voorzitter van de O.E.E.C. op uitnodiging van de E.C.A. en het State De partment enkele besprekingen zal voeren. Minister Stikker zal ongeveer een week afwezig zijn. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Febr 22 23 24

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1