UIT DE PROVINCIE ucht Binnenlands Nieuws SPORTNIEUWS WAT BRENGT DE RADIO? BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE geheel schappij Nieuwe aanwinst Congo-lijn TERNEUZEN. CLINGE. MIDDELBURG. AGENDA NIEUWVLIET. SLUISKIL. VLISSINGEN. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. DE ROOFOVERVAL TE HUIBERGEN. SCHAKEN. b Geen vergadering van de Verenigde Naties in Nederland Onenigheid in de Ambon-actie fan de plaais der adering der V. N. :rwachting Cf WATER. DE „CHARLESVILLE" HEEFT VIER DEKKEN. Onder de vele moderne en luxe- sohepen, die dagelijks door de Schelde voorbij Terneuzen stomen, behoren de paketboten van de Comp. Maritijne Beige S.A. wel tot de mooiste. Deze maatschappij is opgericht in 1845 en sedert 1895 onderhoudt zjj een geregelde dienst op de Belgi sche Congo. In 1940 bezat de maatschappij vijf fraaie passagiersschepen van de „Ville"-klasse, maar tijdens de oor log werden ar drie tot zinken ge bracht. De Engelse regering nam de twee andere over als troepen- t ransportschepen. Van de gehele vóóroorlogse vloot der Comp. Mar. Beige, welke 29 schepen groot was, bleven er slechts 7 over. Na de bevrijding was het eerste werk der maatschappij enige nieu we schepen op stapel te zetten om de dienst op de Congo te herstellen. De eerste boot, die in 1947 gereed kwam, was de „Albertville", spoe dig gevolgd door de „Leopoldsville". de „Elisabethville" en de „Bou- douinville". Als laatste van deze serie is een 574105, eig. Aug. de Smet-Wijffels; Adema van Muur, eig. J. P. van Hoeve. Allen te Biervliet. Afgek. 4. IJzendijke: At Jan 551853, eig. L. de Dobbelaere; Lena's Mathador H8204 en Anton 580322, eig. E. J. 3uijsse. Allen te IJzendijke. Afg. 3. Waterlandkerkje: Dorus 526788, aig. C. de Vlieger; Jan, eig. E. L. Ie Meijer. Beiden te IJzendijke. Afgek. 3 stieren. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaande ren houdt Vrijdag a.s. haar twee de vergadering in Hotel „Rotter dam' te Terneuzen. Op de agenda komen tal van punten voor, die een uitvoerige bespreking zullen vragen. Het voornaamste punt is wel de exploitatie van de spoorlijnen in Zeeuws-Vlaanderen door de Ne derlandse Spoorwegen. Ledenvergadering V.V.V. In zijn openingswoord van de ledenvergadering der Terneuzen- se V.V.V., welke gisteravond werd -tt-is iel et i.b Lt? Vei II uwe ötfi it: es ecu«1 ti^ half jaar geleden de „Charlesville" gehouden in de bovenzaal van Ho- - f nl I y«n n 1 enrol/ zin tTOAVm trnr treding als lid tot de V.V.V. sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Van het smokkelfront- De douane alhier heeft het blijkbaar druk in de bestrijding van de veefraude. Meldden wij vorige week de aanhouding! van twee vaarzen, een dezer dagen achterhaalden zij een drachtige vaars ter waarde van 850. De betrokken smokkelaars wisten in het duister te ontkomen- Koninklijke onderscheiding. Bij Koninklijk Besluit is Mr. Th. Portheine president van de arron- HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. ,,Pest in Milaan" - - Herv. Kerk, 7.30 uur: Chr. Winttrlezing. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor, Theater, 8 uur: Biosc. Piest in Milaan''. Concertgebouw, 8 uur: Zang- en Muziekuitvoering door Ohr. Gem. Koor ,,Lauda- mus" en Symphonieorkest van St. Niclaas. -- Pro Rege, 7 uur: Samen komst der Ger. Evangelisatie'. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Fabiola". ZAAMSLAG: Ohr. Ger. Kerk., 7 uur: Lezing: De eerste en de laatste sitad. kunstmatig drogen. Aanvankelijk AMSTERDAM GESCHROKKEN VAN ONWEER. Omstreeks acht uur gisteren avond dreef langs de hoofdstad de staart van een flinke onweers bui, die van de Noordzee landin waarts was gewaaid. De zware slagen, die hier en daar in de stad de ruiten deden rinkelen en het ongewone tijdstip er is in Februari zelden onweer deed vele mensen geloven, dat zich een hevige ontploffing had voorgedaan. Het kantoor van het A.N.P. te Amsterdam kreeg heel wat tele foontjes van ongeruste burgers, die maar niet konden geloven, dat het dreunend geluid het gevolg was van een natuurverschijnsel. De bewoners van IJmuiden wis ten echter wel beter. Boven hun hoofden had het centrum van de dissementsrechtbank te Middel-I wilde het met de plannen niet best buien zich ontlast. Het was er bar burg, benoemd tot rididler in dt' orde van de Nederlandse leeuw. van stapel gelopen on ze was thans zover gevorderd, dat ze dezer da gen haar vierdaagse technische proefvaart heeft gemaakt. Al deze hoogst moderne paketboten, die ge bouwd zijn bij John Cockerill te Hoboken, bezitten vier dekken. Op liet eerste dek vindt men een kin derzaal, een zwembad en een ten- nisdek, dat bjj slecht weer kan wer den overdekt. De schepen kunnen 1.80 passa giers vervoeren In drie klassen, waaronder 29 kinderen. De motoren geven de 10.740 ton grote schepen een gemiddelde snel heid van 16.5 knoop. Als een bijzon derheid mag worden vermeld, dat de Comp. Mar. Beige na het beëin digen der vijandelijkheden zich zon der financiële hulp van de staat weer heeft hersteld. Wfj hopen de sierlijke schepen met hun grijze ste ven en gele pijp nog vaak 't Schel- dewater te zien klieven. STIERENKEURINGEN IN WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. De verplichte stierenkeuringen, georganiseerd door de Prov. Com missie voor de bevordering van Rijkswege van de veefokkerij in Zeeland, werden Maandag te Bres- kens, Hoofdplaat, Biervliet, Water landkerkje en IJzendijke gehouden. Zoals steeds bestond van de zijde der fokkers ruime belangstelling. Goedgekeurd werden: Bres!eens: David 505057, eig. A. A. Dusarduijn te Breskens. Hoofdplaat: Wietske Eduard 501437, eig. J. A. Baecke te Hoofd plaat. Afgek. 1 stier. Biervliet: Willy 580112, eig. D. J. Dekker; Piet 563792, eig. J. P. Dek ker; Adelbert 577624, eig. A. J. van Gijs; Hibbe, eig. J. Kouijzer; Nelly's Jan, eig. A. Pladdet; Edmond WOENSDAG 21 FEBR. HILVERSUM 1: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Niemwis; 8.15 Gram.; 8.18 Ond<-r ons gemgd; 8.23 Gram.; 8.50 Vooi de huisvrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Schoolradio; 1(0.20 Voor de vrouw; 11.00 Radio volksuniversiteit11.30 Gram.; 12.00 Orkest; 12.30 Mededelingen; 12.38 Gram.; 12.55 Kalender; 13.00 Nws.; 13.15 Lichte muziek; 13.40 Graan.; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Voor de jeugd15.00 Kindt'r- 'koor15.20 Voor dë jeugd; 15.50 Piano; 16.00 Voor de jeugd; 16.30 Voor de' zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Kwartet; 17.45 Cau serie; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Actualiteiten; 18.30 Cause. He; 19.15 Gram.; 19.30 Voor dë jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Operette; 20.40 Hoorspel22.20 Amusementsmuz. 22.45 Causerie'; 23.00 Nieuws; 38.16 Gram. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gew. muziek; 8.45 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Gram.; 10 30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.25 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.30 Me dedelingen; 12.33 Orgel; 13.00 Nieuws13.15 Reportage; 13.20 Lichte muizieik; 13.50 Gram.; 14.45 Voor de mleisjes; 15.00 Meisjes koor; 16.00 Gram.; 16.15 Voor de jeugd; 17.30 Orkest; 18.00 Koor; 18.30 Piano; 19.00 Nws.; 19.15 Voor de jeugd; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Commentaar; 20.15 Orkest; 21.30 Lijdensoverdenking; 22.00 Amuse mentsmuziek; 22.30 Ensemble; 22.45 Avondove'rdeniking23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.32 Cause rie; 12.35 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest; 14.00 Gram.; 14.30 Schoolradio; 15.45 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.30 Cau serie; 17.40 Gram.; 17.50 Boekbe spreking; 18.00 Piano; 18.30 Voor dé soldaten! 19.00 Nieuws; 19 30 Gram.; 19.50 Voordracht; 20 00 Ork»3St; 21.00 Actualiteiten; 21.15 Gram.22.00 Nieuws22.15 Kwar tet; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.06 Verzoekprogramma. Toneeluitvoering. Zaterdagavond organiseerde de afd. Nieuwvliet van de Bond van Staatspensionnering een feest- tel Centraal sprak de voorzitter iavond^ de zaal vasn P. Cornells. de heer H. R. A. de Meijer zijn vreugde uit over de grotere op komst der leden in vergelijking met vorige vergaderingen. Aan de heer Van de Ree, die als bestuurslid had bedankt, wat de voorzitter betreurde, richtte hij woorden van lof in verband met een door de heer v. d. R. gevoer de-actie, waardoor het ledental steeg van 151 op 204. Na goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werd door de secretaris de heer Eecke- laer het jaarverslag gelezen, waaruit we o.m. vernamen, dat de vereniging er financieel be vredigend voorstaat. Wat de werkzaamheden aangaat, werd iri het afgelopen jaar aan bijna alle V.V.V.'s in Nederland propa gandamateriaal verzonden, ter wijl ook diverse Belgische en Ne derlandse reisbureaux hiervan werden voorzien. Vele inlichtin gen werden verstrekt over Ter- neuzen en de naaste omgeving, waarbij voornamelijk werd gewe zen op de uitermate gunstige lig ging als uitgangspunt voor diver se eendaagse trips door Zeeuws Vlaanderen en België. Door fees telijkheden wordt Terneuzen tot trekpleister gemaakt. Aan plannen voor een groots opgezette tentoonstelling werd veel aandacht besteed. Verwezen lijking is evenwel niet mogelijk door de grote risico's daaraan verbonden. In samenwerking met de Wielerclub werd het 3e Sehel- decriterium georganiseerd, het welk een groot succes is gewor den. Van 29 Juli tot en met 5 Augustus werd een feestweek ge organiseerd over welker resulta ten men enigszins teleurgesteld was. Voor de Paasveemarkt wer den medailles beschikbaar ge steld. Bij de bestuursverkiezing wer den de aftredende leden de heren H. R. A. de Meijer, Ir J. F. Denie, P. Fijn van Draat en P. F. Stan- daert bij accalmatie herkozen, terwijl in 2 vacatures werd voor zien door de benoeming van de heren W. H. Haersma Buma en P. 't Gilde. Wat de plannen voor 1951 be treft, zal weer worden meege werkt aan de organisatie van het Scheldecriterium, terwijl even eens weer een oriëntatierit zal worden georganiseerd. Op 1 Mei, 26 Juni en 15 Augustus zullen een groot aantal touristen per boot Terneuzen bezoeken, terwijl in de week der z-g. Gentse fees ten eveneens verschillende plan nen op het programma staan. Bij de omvraag werd uit de leden een voorstel gedaan te trachten een nieuw sportgebeu ren te organiseren, n-1. een krab ben visserij, wat vooral vele onzer Zuiderburen naar de Schelde- oevers zou lokken. Nog enkele voorstellen werden geopperd, waarnaar het bestuur een onderzoek zal instellen, of er kans van slagen is. Na een opwekking aan de leden propaganda te maken voor toe- Door de Sportvereniging van Zuidzande werd opgevoerd: „Ach ter de wolken schijnt toch de zon", een toneelspel in drie be drijven, waarin klaar en duidelijk een brokje gezinsleven met alle daaraan vertoonden zorgen werd getekend. Voor deze uitvoering' bestond goede belangstelling; het ope nings- en slotwoord werd gespro ken door de voorzitter, de heer J. van de Ameele. Verder sprak de heer Goedegebuur als voorzit ter der Sportvereniging speciaal nog enige opwekkende woorden, gericht tot de jeugd van Nieuw vliet. Tot besluit was er gelegen heid tot dansen. De Nationale feestdag. Vrijdag 1.1- werd in de openbare lagere school alhier een vergade ring gehouden ter bespreking van de organisatie der feestelijk heden op Vrijdag 4 Mei a.s-, de datum, waarop dit jaar de Na tionale herdenking door de mi nisterraad is bepaald. De daarvoor uitgenodigde aan wezigen verklaarden zich bereid aan de organisatie mede te wer ken. Op voorstel van de heer Col- sen zal Vrijdag a.s. in de zaal van Hotel Meert een openbare vergadering worden gehouden, onder het voorlopige voorzitter schap van de heer J. Dorleijn. Uit deze vergadering zal een feestcomité worden gekozen, die de verdere plannen zal uitwerken. Benoemd en direct weer ont slagen. De Vlissingse gemeenteraad zal in die raadsvergadering van 24 de zer een ambtenaar benoemen en hem terstond daarop weer eervol ontslag verlenen tenminste als de raad het voorstel van burgemees ter en wethouders aanvaard. Het betreft hiér de directeur van de vismijn, de heer J. L. van Leeu wen, die met ingang van 1 April a.s. tot directëur van het vismijn- bedrijf te Scheveningen werd be noemd. Toen zijn verzoek om ontslag te Vlissingen werd1 bezien, consta teerde men, dat verzuimd was, de heer Van Leeuwen officieel te be noemen, toen hij zijn functie op 1 Mei aanvaardde. Coöp. Warm water roterfj. Evenals te Aardenburg het geval is, zijn er te IJzendijke verschillen de vlassers gevestigd. Met hun be drijven voor vlasbewerking bieden ze, vooral des winters, voor de ar beiders heel wat werk. Ter behar tiging van hun belangen hebben de vlassers enkele jaren geleden een coöperatie gesticht en kwam de gedachte naar voren tot het op richten van een coöp. warmwater- roterij, daar 't gebruikelijke dauw- roten verdrongen wordt door het vlotten, doen na ryp beraad werd besloten tot het gezamenlijk stor ten van een kapitaal groot 80.000 en werd aan het architectenbureau I.antbeek Schoonis te Sas van Gent opdracht gegeven 't ontwerp te maken en dezer dagen zal de bouw worden aanbesteed. Er komen 6 putten elk van 50 m3 Inhoud, die elk per jaar 200.000 kg vlas kan verwerken, zodat jaarlijks 1.200.000 kg vlas verwerkt kan worden De ingebouwde ketel heeft een verwarmingscapaciteit van 100 m3. Het afvalwater zal via de zui veringsinstallatie der gemeente, die vlak bij de roterij gebouwd zal wor den, worden afgevoerd. De ketel zal gestookt worden met het afvalproduct vlas, de lemen. Als het vlas ongeveer 36 uur in de put heeft gelegen, Is 't voldoen de geroot. Voorlopig zal echter het vlas nog op het land worden geroot, doch het ligt in de bedoeling later een droogmachine aan te schaffen. Het gebouw, dat geplaatst zal worden over de Linie bij de Ponte- brug, langs de Rijksweg naar Veld zicht, zal een oppervlakte van een halve ha beslaan, terwijl er nog 4 ha grond beschikbaar zal zijn voor het drogen van het vlas. Zodra de fabriek op volle toeren draait, zullen 30 arbeiders er werk in kunnen vinden, zodat IJzendijke een belangrijke industrie rijker zal zijn geworden. Uitvoering. Zaterdagavond gaf de accor deonvereniging „Paolo Soprani" met medewerking van de Hawai- ianvereniging, beiden uit Terneu zen, onder leiding van resp. de he ren E. Eekhout en C. Ribbens een uitvoering in het Verenigingsge bouw. Een volle zaal, waarin zelfs ve len zich met een staanplaats moesten behelpen, heeft genoten van een zeer geslaagde muziek avond. Vooral Bennie Sorber, mej. Dunk en niet te vergeten mevr. De Vries droegen bij om de uitvoering te doen slagen. Ver melden wij ook de accordeonspe lertjes Margo Bliek en Joke Wie- les, die met een potpourri de hele zaal aan het zingen kregen. Ook de heer Kramer was de rol goed toevertrouwd in „Vermogensaan- was" en „Kliniek voor zuigelin- weer. De bliksemschichten ver lichten de haven, terwijl hagel en regen bij stromen naar beneden viel. Na een kwartiertje trok de bui naar Noordelijke richting om daarna, vermoedelijk naar zee, weer te verdwijnen. De buien waren tevoren reeds door vliegtuigen boven de Noord zee gemeld. Hagelbuien deden zich omstreeks 8 uur op verschei dene plaatsen langs de kust voor. Of deze bui een lentebui is? Op deze vraag kon zelfs het K.N.M.I. geen antwoord geven. Boven 's-Gravenhage en omge ving ontlastte zich omstreeks 8 uur eveneens een onweersbui. Zij was van korte duur. OPWINDEND LUISTERSPEL. „Ze zitten elkaar met revolvers na", stamelde een zenuwachtige jongeman, die Zondagavond een Haagse politiepost binnenstrui- kelde. Dat klopte, maar niet zo als de jongeman bedoelde. Hij was bij kennissen op bezoek ge weest. Men had naar een opwin dend radiohoorspel met veel mis daad geluisterd. Dit had de jon geman in een zodanige staat van opwinding gebracht, dat hij zich een w tandenkbeeld schiep. Hij vluchtte uit het huis, menend, dat iedereen elkaar met revol vers achtervolgde. gen Het laatste nummer van 't pro gramma vermeldde het zangnum mer: „Tot weerziens" en daar del- bezoekers hoogst voldaan huis waarts keerden, zal dit hunner zijds zeker het geval zijn bij een volgende uitvoering dezer vereni gingen. Palingkaarting. Zaterdag j.l- had in „De Vlas bloem" bij de heer J. C. Haak een palingkaarting plaats. De uitslag was: le pr. P. Mis- su en D. van Tatenhove; 2e pr. W. de Pooter en A. de Beer; 3e pr. A. J. Zegers en J. de Putter; 4e pr. H. de Koeijer en C. v. Doorn. Troostprijs M. de Jonge en A. van Doorn- 32 Personen namen aan de prijskamp deel. Een psychiater van de G.G.D. heeft de jongeman behandeld en vervolgens naar bed gebracht. VOOR ƒ8000 TEXTIEL GESTOLEN. Eerst gisteren is bekend ge worden, dat er Vrijdagavond is ingebroken in het kledingmaga zijn van J. van E. aan de Staten- laan te Rotterdam. De ontvreem de dames- en herenstoffen heb ben een waarde van 8000. WIND VEROORZAAKT SCHADE IN HET WESTLAND. De hevige wind, die over een groot gedeelte van ons land waaide en vaak gepaard ging met zware regenbuien, heeft in het Westland nogal schade aange richt. Verschillende kassen moes ten het ontgelden en de jonge groente werd hier en daar voor de consumptie onbruikbaar door de glassplinters van de inge waaide kasruiten, die in de ge wassen terecht kwamen. Hoe groot de schade is, die al dus aan glas, gewassen en op standen werd toegebracht, is nog niet met zekerheid bekend, doch wordt op ca. 30.000 gulden ge schat. De rijkspolitie van het district Breda heeft de roofoverval die op 19 Januari j.l., des morgens om half zeven te Huibergen werd ge pleegd thans tot oplossing weten te brengen. Op die morgen werd de heer F. Nelen, directeur van de coöp. zuivelfatoriek „De Hoop" neergeslagen en beroofd van een koffertje inhoudende 21.000 aan salarissen, waarmee hij op dit vroege morgenuur, naar gewoonte op betaaldagen, op weg naar de fabriek was. Kort daarop arresteerde de rijkspolitie Th. B. uit Welberg (gemeente Steenbergen), die al eerder met de politie in aanra king was geweest en die men er van verdacht de overval te heb ben gepleegd of er bij betrokken te zijn geweest. B. bleef aanvan kelijk halsstarrig ontkennen. Men had hem slechts kunnen arreste ren wegens verboden verblijf jn de grensstrook. Uiteindelijk heeft men B. echter tot een bekentenis weten te bewegen- Het bewijs materiaal stapelde zich allengs tegen hem op. Bij familie van B. is een bedrag Vergadering Z.S.B. Zaterdagmiddag j.l. hield de Zeeuwse Schaakbond onder voor zitterschap van Drs J. Scheltens zijn algemene jaarvergadering te Goes. In vlot tempo werden notu len, jaarverslagen van secretaris en penningmeester en rapport van de kas-controlecommissie goedgekeurd. De kascontrolecom missie 1951 zal worden gevormd door de heer H. Blok (V.U.K.) en het nieuwbenoemde lid de heer D. de Vos (Middelburg). Bij de be handeling van de begroting 1951 ontspon zich naar aanleiding van het uitgetrokken bedrag voor het bondsorgaan een discussie over de publicatie. Geconstateerd werd dat iedereen zich geroepen achtte allerlei (vaak voorbarige en soms onjuiste) uitslagen en berichten aan de dagbladen door te geven. Besloten werd dat de Clubcompe- Nadat King Skull dit afgrijse lijke bevel had gegeven, bleef hij aan één stuk door razen en tieren. Bim dacht vlug na. „Als ik Basli wil redden moet ik zonder verwijl naar dat wrak. Als Skulls tankauto no-g op de oude plaats staat kan ik daar gebiuik van maken". Bim holde' snel naar de plaats die ihij zich helrinnerde. „Dit wordt mijn kans" dacht Bim „en de laatste kans van de arme Basli. Als ik King Skull verlof vraagt, weigert -hij mis schien en dan kunnen we alle hoop wel opgieven." Gelukkig duurt het lang voor zo'n grote pot met water aan de kook komt. titieleiders voor directe publicatie van uitslagen en standen aan de tot hun rayon behorende vereni gingen zullen zorgdragen. De bestuursleden de heren Nordlohne, Flissebaalje, Van den Ende en Van der Staal werden herkozen in hun resp. functies van vice-voorzitter, le secretaris en commissarissen. Besloten werd voorts dat op He melvaartsdag te Middelburg de return-massakamp ZeelandBel gisch Vlaanderen zal plaats vin den, waartoe de voorzitter allen tot deelneming opwekte. Bij de rondvraag werd de aan dacht gevestigd op het veelvuldi ge afbreken van competitiewed strijdpartijen. De mogelijkheid zal worden geschapen dergelijke af gebroken partijen in een volgende zitting voort te zetten. Tenslotte richtte de voorzitter waarderende woorden tot de voorzitter van de Vlissingse Schaakclub, Ir. G. de Regt, een vooraanstaande figuur in het Zeeuwse schaakleven, die als gevolg van het aanvaarden van een functie buiten Zeeland ons gewest zal verlaten. WIELRENNEN. Nederlandse amateurs in de Ronde van West-Vlaanderen. Tien Nederlandse amateurs, die individueel ingeschreven hebben, zullen deelnemen aan de Ronde van West-Vlaanderen (België), welke van 25 t/m 31 Maart a.s. zal worden verreden. Het zijn: Roks (Sprundel), Suijkerbuijk (Breda), Van Oers (Langeweg), Roovers (Etten), Mangelaars (Hoogerheide), Van Elderen (Eindhoven), Witteveen (Amster dam), Dekkers (Eindhoven), Brinkman (Maasland) en Verwij - meren 'Breda). Als reserve gaat Paymans (Tilburg) mee. Brugge is startplaats en eind punt van deze étappewedstrijd. van ƒ17.000 teruggevonden. Van het overige geld had de man na de overval goede sier gemaakt. De Verenigde Naties hebben haar beslissing over de vraag, of de volgende algemene vergade ring in Amerika dan wel in Euro pa zal worden gehouden, uitge steld tot 10 Maart a.s. De vraag of er voor Nederland aanleiding is stappen te ondernemen, opdat deze algemene vergadering in ons land kan worden gehouden, in dien in Lake Success de keuze Europa mocht vallen, heeft een onderwerp van bespreking in de ministerraad uitgemaakt, nadat het gemeentebestuur van Den Haag deze kwestie naar vore* had gebracht. Wij vernemen, dat Nederland deze stappen niet zal onderne men. Naar de mening van de mi nisterraad zou in de tweede helft van dit jaar onvoldoende acco- modatie kunnen worden aange boden voor een groot gezelschap als de algemene vergadering der Verenigde Naties is. Aan de burgemeester van Den Haag is daarom medegedeeld, dat het aantrekken der algemene vergadering onder de huidige omstandigheden niet verant woord wordt geacht. Daarbij is de waardering van de minister raad uitgesproken voor de activi teit, welke het Haagse gemeente bestuur in deze zaak heeft be tracht. De Regering der Republiek Zuid-Molukken maakt het vol gende bekend: De door de Stichting „Helpt Ambon in Nood" te Amsterdam gehouden persconferentie, waar op twijfel is uitgesproken ten aanzien van de goede bedoelingen van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" te Eindhoven, heft de regering der Republiek Zuid-Molukken genoodzaakt hulp van de Stichting „Helpt Ambon in Nood" in welke vorm ook van de hand te wijzen. De steun voor de Amibonse studenten in Neder land neemt de regering voortaan voor eigen rekening. Aan het Nederlandse volk wordt mededeling gedaan, dat de regering der Zuid-Molukken zich volledig schaart achter de Stichting „Door de Eeuwen Trouw", aangezien deze zonder enige bijbedoeling voor het zelf beschikkingsrecht van Ambon vecht. 1UUC W«iv CJC11C worden heroverd. De rechtsposi tie van de regering van de R. M. S. is onlangs door de uitspraak van de Nederlandse rechter er kend en deze regering heeft dus het recht om wapens en ammuni tie te kopen. Zodra de voorraden wapens voldoende zullen zijn zal de strijd worden hervat in volle Hazelhof werd ^ët woord ge voerd door de voorzitter van de stichting „Door de eeuwen trouwde heer Conradi, die aanspoorde tot geldelijke steun voor Ambon. De voorzitter deel de mede dat de collecte, welke in de pauze was gehouden, een be drag van 1450 had opgebracht. mandant, overste Detiigam, is spe ciaal voor deze reis uit Nederland gekomen. Dinsdagmiddag werd voorts be gonnen met de inscheping op de „Atlantis". Op dit schip zal een aantal a.s. moeders naar Neder land reizen. door lek worden. Wij brengen de zeven geredden naar Brest". GRIEKS STOOMSCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Blijkens een door radio Lands- end uitgezonden radiobericht heeft het Griekse stoomschip „Paralos" omstreeks 11 uur Dins- uun vaartuig weien vasi re Klem men, vermoedelijk enige uren lang, en zijn tenslotte door het stoomschip „American Counsel lor" gered. Er waren in totaal 24 opvarenden op de „Duc de Nor mandie". Gevreesd wordt dat de gebroeders Rigue de enige gered den zijn. Voor het leven van kapitein Ri- Zaïeraag Z4 reuman u.». Washington vertrekken, alwaar hij in zijn functie van voorzitter van de O.E.E.C. op uitnodiging van de E.C.A. en het State De partment enkele besprekingen zal voeren. Minister Stikker zal ongeveer een week afwezig zijn. 5 regels 60 swaïj t; minimum pm immer of *er. amlddaga 2 >te breedtegraad, hebben opdracht beneden deze irug te trekken. :nd, of de Britse ie Westkust een acht hebben ont- nt van vice-ad- die pas tot be- gevechtsgroep 99 egers is benoemd, -nemers te Tokio iracht van bete van de bezorgd- lse regering voor ieuwe overschrij- reedtegraad door ropa, tegen het en tegen landen ijk zijn en demo- erd worden, kun- bondgenoten niet WILHELMINA CADEMIE VAN N WERELD". n tegen 10 uur 3 Wilhelmina een academie van de pk en Wereld" te e Prinses woonde >ij van Professor het communisme, lield zij zich enige intal studenten van Na een korte be- l de woongelegen- nten en van de ka- Prinses tegen half tdijk. e voor 'buitenlandse en van de Franse aderdng heeft met unen besloten de re- end om herziening- in haar verwerping tel de volgende bij- de algemene verga- Naties te Parijs te is niet meer dan een nn de Franse rege- i VAN TRUMAN. Truman heeft te a een toespraak tot le Vrijmetselaars verklaard, dat „wij n een toestand be- n een derde wereld oorden voorkomen e steun ontvangen der bevolking." De iten van het land biliseerd te worden verhinderen, dat be ien door zelfzucht de situatie zouden n begrijpen, dat wij in met een a-morele :h niet aan overeen- dt en die niet ge- ken waarvoor onze e regeringen van de landen opkomen." 'erenigde Staten de wereld tot ontwik- en kunnen brengen prachtig toekomst- in. „En dit kan ge- is niet onmogelijk". peldig van Donder- it Donderdagavond, door het K. N. M-1. linder buiïg. Krachtige wind tus- en West. Wisselen met enkele buien, jezeld van hagel of Ongeveer dezelfde als gisteren. 23 FEBRUARI. v.m. 2.49 3.24 4.04 4.14 n.m. 3-14 3.49 4.29 4.39 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 22 7.42 18.05 19.01 8.03 23 7.40 18.07 20.21 8.14 24 7.38 18.09 21.43 8.25

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3