Prins Bernhard onthult gedenk plaat op Hr. Ms. Tromp Weinig activiteit aan het gehele Koreaanse front Westelijke Nota te Moskou overhandigd ucht De verjaardag van Prinses Marijke Foster Dulles over Japan geheel schappij Ambonese militairen te Surabaja besloten tot vertrek naar Nederland Belgische schilder op Bali aangevallen WEERSVERWACHTING Militair bondgenootschap tussen Griekenland, Turkije en Zuid-Slavië voorgesteld Republikeins Senator bepleit herziening Italiaans vredesverdrag HOOGWATER. f Geen cassatieberoep inzake K. P. M. fan de plaats der adering der V. N. RWACHTING 3WATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55—57 - Terneuzen Tèl. 251(1 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse «ummers 7 cent. DINSDAG 20 FEBRUARI 1951. 7e Jaanrgang No. 1659. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs per mm 12 ct. minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties o regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. In de stromende regen heeft Prins Bernhard gisteren aan boord van de kruiser „Tromp" aan de Javakade te Amsterdam de gedenkplaat onthnld, behoren de bij de „Koninklijke Vermelding bjj Dagorder", die aan het schip op 8 Januari 1949 door H.M. de Koningin is toegekend voor de uitstekende staat van dienst van het schip gedurende de laatste wereldoorlog. De mannen van het detache ment van de verbindingsschool van de Koninklijke Marine te Am sterdam stonden stram in de hou ding, toen om circa elf uur Prins Bernhard arriveerde. Zij vormden de erewacht in de stromende re gen. De vele belangstellenden, die een toegangskaart hadden ver overd, bleven zo lang mogelijk in de grote aankomstloodsen van de Maatschappij „Nederland" en zo dra de plechtigheid was afgelo pen, verdween een ieder zo snel mogelijk om een droog plekje op te zoeken. Bij zijn aankomst op de kade werd de Prins begroet door de Commandant Zeemacht, vice-ad- miraal J. J. L. Willinge en mr. D. A. Delprat, directeur van de maatschappij „Nederland". Na de inspectie van de erewacht betrad de Prins de „Tromp" en begroette de daar aanwezige offi ciële gasten, o.a. de staatssecreta ris van Marine, vice-admiraal H. C. W. Moorman, de Amerikaanse marine-attaché kapitein-luitenant R. Mc Kinnon, de Britse marine attaché kapitein-luitenant W. E. J. Eames, luitenant-admiraal C. E. L. Helfrich, de chef van het korps mariniers, generaal majoor M. R. de Bruijne en twee vroegere commandanten van de „Tromp", schout bij nacht J. de Meester en schout bij nacht Stam. Daarna hield de Prins een toe spraak, waarin hij o.m. zei: „De Tromp is wel het merkwaardig ste schip van de marine, ook al omdat het door de vijand het meest als gezonken werd gemeld. Bewezen is dat ook een kleine ma rine een belangrijke bijdrage kan leveren voor de overwinning". Vervolgens memoreerde de Prins de acties, waarvoor het schip de koninklijke vermelding heeft gekregen: 1. Op 4,15 en 20 Februari 1942 aangevallen door formaties Ja panse bombardementsvliegtuigen, waarbij door kundig manoeuvre ren voorkomen werd dat het schip direct werd getroffen. 2. In de nacht van 19 tot 20 Februari 1942 deelgenomen aan de nachtelijke actie tegen Japan se invasie-eenheden, waarbij het schip in totaal elf voltreffers ont ving. 3. Op 25 Juli 1944 deelgeno men aan de beschieting van Sa- bang, waarbij in gezelschap van Engelse torpedobootjagers de baai werd binnengevaren. Bij de ze actie werden vier voltreffers ontvangen. 4. Van 1 tot en met 6 Juli 1945 deelgenomen aan artilleriebom bardementen ter ondersteuning van de geallieerde landingen na bij Balikpapan. 5. Op intensieve wijze deelge- De Ambonese militairen met tij delijke K. L.-status te Surabaja hebben en bloc besloten voor een tij d tl ijle verblijf naar Nederland te reizen. J>e Belgische schilder Le Miajeur wiens verblijf aan de Zuidkust van Bali in de loop der jaren door dui zenden toeristen wt'rd bezocht, is door een bende van 12 man met slagwapens aangevallen en be- roofg. Toen in de aangrenzende desa op de alarmtrom werd geslagen, vluchtte de bende met de radio en een deel van het huisraad. Dt' schilder werd later met wonden aan het hoofd en rug gevonden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot -avond. Wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Matige tot krachtige en aan de kust nu en dan harde wind tussen West en Zuidwest. Weinig verandering in temperatuur. nomen aan de bescherming van de bescherming van de geallieer de koopvaardijvloot. Vaak is ge bleken hoe groot de plichtsbe trachting en discipline was onder de bemanning, want op een ogen blik waarop alles verloren scheen en de toekomst zeer duister leek, was het veel zwaarder zijn plicht te vervullen dan later, toen de overwinning nabij kwam, zo zei de Prins en hij besloot: „Het ge drag van het personeel kan als een lichtend voorbeeld gesteld worden voor het personeel van nu. Een van de belangrijkste din gen, die onze marine moet bezit ten, is een dergelijke geest, ge grondvest op de hoge idealen onze culturele en maatschappelijke in stellingen te willen verdedigen en zo nodig het hoogste offer te brengen". De adjudant van de Prins las vervolgens het Koninklijk Besluit voor. De marinierskapel speelde „Wilt heden nu treden" en terwijl het Wilhelmus werd gespeeld, onthulde de Prins de gedenk plaat, waarop het Koninklijk Be sluit staat vermeld. Na de kanonneerboten „Flores" en „Soemba" is de „Tromp" de derde oorlogsbodem, waaraan de koninklijke vermelding bij dagor der ten deel is gevallen. Volgens het Engelse blad „Dai ly Mail" heeft de Griekse eerste minister Venizelos in een exclu sief interview met een correspon dent van het blad te Athene aan gedrongen op de vorming van een krachtige strijdmacht op Griekse bodem, het zenden van enkele Britse eenheden, die voor West-Duitsland samengesteld worden, naar Griekenland en het sluiten van een militair bondge- noodschap tussen Griekenland, Turkije en Zuid-Slavië, dat nauw verbonden zou zijn met het com mando van generaal Eisenhower. De republikeinse senator Henry Cabot Lodge heeft in een schrij ven aan de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, een herziening van het vredesverdrag met Ita lië, dat beperkingen inhoudt t.a.v. het Italiaanse leger, de vloot en de luchtmacht, bepleit. Deze be perkingen zouden, zo schrijft de senator, Italië verhinderen zijn volledige bijdrage in het kader van het Atlantisch Pact te leve ren. WOENSDAG 21 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.41 2.16 2.56 3.06 n.m. 2.02 2.37 3.17 3.27 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 20 747 18-02 16.20 7.36 21 7.44 18.04 17.40 7.51 32 7.42 18.05 19.01 8.03 De Verbonden troepen zijn Maan dag nagenoeg zónder tegenstand te ontmoeten in het westen van Wondjoe naar Kjongan opge rukt. Zij trokken op een punt de Han over en naderden Hoeng.- song, een belangrijk knooppunt van wegen, tot op vijf kilometer. Amerikaanse vliegtuigen heb ben de batterijen van de tegen stander bij Wonsan tot zwijgen gebracht. Deze kustbatterij had Amerikaanse torpedobootjagers en mijnenvegers bij de kust van Wonsan onder zwaar vuur geno men. COMMUNIQUE VAN HET ACHTSTE LEGER. Volgens een communiqué van het 8ste leger hebben de Verbon denen Zondag aan alle sectoren van het front in Korea activiteit ontplooid waarbij zij nagenoeg geen contact hadden met com munistische strijdkrachten. De voornaamste geallieerde vor deringen werden gemaakt door Britse eenheden ten Z.-O. en O. van Seoel, door Turkse patrouil les, die het gehele schiereiland Kimpo ten Z.-O., ten W. en ten N. van Tsjipjong en ten N. van Wondjoe. In de ochtend en middag on derhielden de communisten in het gebied van Seoel artillerie- en mortiervuur^en vuur uit lichte wapens. De enige communistische acti viteit van betekenis was beperkt tot de sector Tsjetsjon, ten Z.-O. van Wondjoe. Twee bataljons voerden in de ochtend aanvallen uit. De strijd luwde echter in de middag. De activiteit van de geallieerde luchtmacht werd door het slechte weer beperkt. De bevelhebber van het 8ste leger, generaal Ridgway, heeft bekend gemaakt, dat de Verbon den troepen het initiatief hebben hernomen na het tegenoffensief in Midden-Korea te hebben afge slagen. Generaal Ridsway heeft op een persconferentie een grote lans getoond, die de Chinezen als wa pen gebruikten bij de strijd aan de Han. De actie van het Noord- koreaanse legercorps bij Tsjetsjon acht hij geen gevaarlijke bedrei ging. Verder zei de generaal nog het volgende: ,,Ik kan u niet zeggen, hoe trots en dankbaar ik ben om het werk van de niet-Amerikaan se contingenten der Verbonden legers, de Engelse, Franse, Griek se, Turkse en Nederlandse. Zij vertegenwoordigen het beste, wat een leider zich kan dromen. Hun aanwezigheid geeft ons een grote voldoening. Wanneer men in bergachtig terrein strijdt en weet, dat de manschappen links en rechts niet zullen wijken, wordt alles gemakkelijk." Zoafs bekend hebben de Frans-Ameri kaanse eenheden te Tsjipjong en de Nederlands-Amerikaanse een heden te Wondjoe de volle Chi nese aanval te doorstaan gehad en tot stilstand gebracht zonder een duimbreed te wijken. De Engelse troepen hebben Maandag de zuidelijke oever van de bevroren Han bereikt, 28 km ten O. van Seoel. Zij ontmoetten weinig tegenstand bij hun op mars, voorafgegaan door tanks en met steun van de artillerie. Een geallieerde gevechtsgroep (,,Task Force") is er Maandag in geslaagd de laatste diepe wig, die de communisten in de cen trale frontsector, ten N. van Tsjetsjon, hadden gemaakt, teniet te doen, waardoor het front hier is -recht getrokken. De leden der gevechtsgroep slaagden er in de door de communisten in de heuvels aangelegde loopgraven te nemen, waarbij zij krachtige steun uit de lucht kregen. De ambassadeurs van Enge land, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben de Russische mi nister van buitenlandse zaken, Wysjinsky, te Moskou het ant woord van hun regeringen over handigd op het Russische voor stel tot het houden van een vier- landen-conferentie. Het Westelijke antwoord is het zesde in een serie notawisselin gen over de mogelijkheid van een dergelijke conferentie. De Sow- j et-Unie heeft op 3 November het initiatief daartoe genomen. Een woordvoerder van het Franse ministerie van buiten landse zaken heeft meegedeeld, dat in de nota een conferentie te Parijs van de plaatsvervangers der vier ministers van buiten landse zaken wordt voorgesteld en aan de Sowjet-Unie wordt ge vraagd alle kwesties, die span ning in de wereld en in het bijzonder in Oost-Europa ver oorzaken, aan de orde te laten komen. De nota, in vijf punten vervat, is drie bladzijden lang, aldus de woordvoerder. De ambassadeurs werden na el kaar door Wysjinsky ontvangen met tussenpozen van een kwar tier. liet overhandigen van de nota was het enige doel van het bezoek. Het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken deelde mede, dat de Franse nota, die gisteren is overhandigd in antwoord op de Sowjet-nota van vijf Februari, Woensdag zal worden gepubli ceerd. Uit welingelichte bron ver neemt Reuter, dat in de nota een bijeenkomst van de plaatsver vangers der ministers van Bui tenlandse Zaken wordt voorge steld, welke op vijf Maart te Pa rijs zou worden gehouden. Indien de plaatsvervangers een weder zijds aanvaardbare basis voor een bijeenkomst van de vier minis ters zouden bereiken, zou de con ferentie, aldus wordt voorgesteld, op een nader door de plaatsver vangers te bepalen datum te Washington worden gehouden. In de Franse nota zou voorts nog o.m. worden voorgesteld, dat de agenda voor de conferentie van ministers zou moeten bevat ten „de oorzaak van de spanning in Europa, met inbegrip van het huidige peil der bewapening, de problemen met betrekking tot Duitsland en het Oostenrijkse vredesverdrag- De verjaardag van Prinses Marijke werd Zondag in intieme kring gevierd op paleis Soestdijk met vriendinnetjes en vriendjes van haar leeftijd. Maar Maandag werd de verjaardag op Soestdijk nog eens overgedaan. Het cadeau, dat Prinses Ma rijke Maandagochtend kreeg, was wel zeer mooi, dat ze van louter plezier een vreugdedans op han den en voeten maakte. Het was dan ook niets minder dan een electrisch fornuis, dat het regi ment verbindingstroepen re Utrecht haar aanbood. Soldaat H. J. van Vliet en de burger ra diomonteur E. Gaassenbeek uit Utrecht hadden het fornuis, dat voor 90 procent handwerk is, ver vaardigd. Zij behoorden dan ook tot de delegatie, die het ge schenk Maandagochtend op Soestdijk kwam aanbieden. Kolo nel W. J. Marlet, inspecteur van het wapen van de verbindings dienst, kapitein A- van Rams- horst, sergeant-majoor P. J. J. Huijbers en de vervaardigers van het geschenk brachten het Maan dagochtend, verpakt in een grote eikenhouten kist, de bibliotheek binnen. Prinses Marijke begon het on- middelijk te testen, daarbij gehol pen door de Koningin. Zittende op de grond werden schijfjes appel en deeg op vakkundige wijze in de bijbehorende panne tjes gedaan en binnen enkele mi nuten begon het geheel te sissen en te ruiken, zoals het in elke Nederlandse keuken op Oude jaarsavond het geval pleegt te zijn. Aan alle kanten bekeek de jarige haar cadeau. En het zag er prachtig uit, met de koperen schouw, waarop het wapen van de verbindingsdienst was aange bracht, de achterwand met de Delfts blauwe tegeltjes en de mi niatuur pannetjes. Prinses Ma rijke stak onmiddellijk de lepel in het deeg en begon ferm te roeren. H. M. de Koningin keek met kennelijk genoegen naar de eer ste schreden, die Haar jongste dochter op het moeilijke pad der kookkunst zette. De beignets vie len goed uit. Ze werden door Prinses Marijke op smaak ge keurd en in orde bevonden. Het ging al spoedig met het fornuis als met een electrische trein, die een jongen voor zijn verjaardag krijgt: iedereen begon met ern stige gezichten mee te spelen. De andere Prinsesjes waren niet bij dit feest aanwezig. De Prinsessen Beatrix, Irene had den, na haar zusjes Margriet van het ziekenhuis te hebben af gehaald, gezamenlijk met haar drieën Zaterdag inkopen gedaan voor Marijke. Maar Maandag wachtte de school weer. Maar waarschijnlijk zou het bakken HET HOOFDKWARTIER VAN GENERAAL EISENHOWER. Het hoofdkwartier van gene raal Eisenhower zal op een stuk grond van de Franse regering komen van ongeveer 25 hectare, gelegen ten N.W. van Rocqen- court aan de hoofdweg Versail- leSaint Germain, zo is door de Shape, (Supreme head-quarters, Allied Powers, Europa-hoofd kwartier van de geallieerde lan den van Europa) medegedeeld Met de bouw van het hoofd kwartier hoopt men tegen het einde van Mei gereed te zijn, De aanleg zal zo zijn, dat uitbrei dingen, indien nodig, mogelijk is. Generaal Stinson, hoofd van de genie, heeft gezegd, dat hij het gebouw in drie maanden gereed kan hebben. Men verwacht de definitieve plannen aan het ein de der week. De juiste beginda tum van het bouwen is nog niet bekend. BEVIN NAAR DE ENGELSE KUST. De Britse minister van Buiten landse Zaken Bevin is uit een Londens ziekenhuis naar East bourne aan de Britse Zuidkust vertrokken om geheel van zijn longontsteking te herstellen. Maandagmiddag na vier uur met gezamenlijke krachten worden voortgezet Er zaten nog twee meisjes bij het fornuis toen de appebeignets in de pannetjes lagen te sissen. Het waren de 11-jarige Truitje Barend en de 12-jarige Bep Vre- ling uit het Maagdenhuis te Am sterdam, die onder leiding van mej. W. Kuijer, maatschappelijk werkster, naar Soestdijk waren gekomen om een pop en een doos vol poppenkleertjes aan de jarige te overhandigen. De kleertjes waren vervaardigd door de zus ters van het huis- Er was van alles bij: een cape, een pyama en ook een jurkje, zoals de Prinses jes zelf ook wel dragen, met gro te ronde, rood gebiesde witte kraag. Het was een hele zittende receptie. Op de grond werd alles uitgepakt. Het kon de kleine Marijke nauwelijks te snel gaan, want steeds zei ze maar: „Wat zit er in?" en behalve de poppen kleertjes bleek dat ook nog een miniatuurflesje eau de cologne te zijn en een stukje zeep- Truitje onderstreepte in een gedicht nog de liefde, waarmede de kleertjes zijn gemaakt: „Ieder steekje draagt de wensen van ons huis met kleine mensen, zij leve blij en rijk Marijke van Soestdijk". NIEUWE PROCEDU RE ZAL AANHANGIG WORDEN GE MAAKT. De advocaat van het bureau Zuiid-Molukken, Mr. K. van Rijc- kevorsel tLeelt .het volgende mee: „Namens de regering der R.M.S. (Zuid-Molukse Republiek) is be sloten geen cassatieberoep in te stellen tegen de uitspraak van het Amsterdams gerechtshof inzake de R.M.S. tegen de K.P.M., waarbij het Hof ziich onbevoegd heeft ver klaard. Het besluit is genomen uit over weging, dat een beoordeling van de mogelijk verkeerde toepassing van de volkenrechtelijke regel, waarop de onbevoegdverklaring van het Hof steunt, niet behoort tot de taak van de cassatierechter, zodat, ingeval cassatieberoep zou warden ingesteld, de1 hoge raad zodanige toepassing voor rekening- van het Hof- zou laten en dus zelf geen beslissing dienaangaande zou geven. Een nieuwe procedure, op een andere grondslag dan de thans be. eindigde procedure, zal echter bin nenkort tc'gen de K.P.M. aanhan gig worden gemaakt". John Foster Dulles, de per soonlijke vertegenwoordiger van president Tuman, heeft te Sydney verklaard, dat het tot stand brengen van een vredes verdrag met Japan wordt over wogen in het licht van het gebrek van Japan aan „bescherming tegen infiltratie." De toestand van Japan is „zeer precair", al dus Dulles. Het heeft geen kustwgcht en slechts een geringe politiemacht. Als een belangrijke schakel in de keten van eilanden tussen de Aleoeten en Nieuw-Zeeland ver loren zou gaan, zou het militair onmogelijk zijn de andere scha kels te houden. Hij zei nog dat de door hem uitgesproken mening als die van hemzelf moest worden beschouwd en niet als die van de Amerikaan se regering. Japan was „voor het Sowjet- communisme" een der grootste prijzen ter wereld. „Een combi natie van Sowjet-China en Japan zou zo krachtig zijn, dat er in dit deel van de wereld geen weer stand aan zou kunnen worden ge boden", zo zei Dulles. Bij het voorbereiden van een verdrag met Japan moesten de fouten van Versailles worden voorkomen. Vrede met Japan kwam niet tot stand door beper kende bepalingen in het verdrag te schrijven. Daardoor zou het doel juist niet worden bereikt, afgezien nog van de vraag, of men Japan aan die beperkingen zou kunnen houden. „Niemand was bereid of sterk genoeg Duitsland aan de destijds opgelegde beperkingen te houden en de Verenigde Staten zijn zeker niet bereid om Japan tot beper kingen te dwingen, omdat wij niet de macht hebben die nodig is voor dat doel-" Dulles zei dat er geen sprake was van een herbewapening van Japan. Het plan was te zorgen voor de interne veiligheid en het land in te schakelen in de plan nen voor collectieve veiligheid volgens de principes van de Ver enigde Naties. „Gelukkig wantrouwen de Ja panners de Russen zoals zij tra ditioneel vijanden doen, maar hun verzet tegen het communisme is niet zo sterk als hun verzet tegen Rusland. Slechts het feit dat het communisme zich van Rusland uit verspreidt, werkt belemme rend op de verspreiding van het communisme in Japan". „Het is van dringend belang, dat er een vredesregeling komt voordat Rusland in staat is van de huidi ge misère in Japan gebruik te maken. De Verenigde Staten zijn bereid als voorlopige maatregel strijdkrachten in en rondom Ja pan te stationneren om Rusland i van een aanval te weerhouden." 5 regels 60 eosgj L; minimum p». immer of A&QR »r. amlddags 2 om >te breedtegraad, hebben opdracht beneden deze :rug te trekken. :nd, of de Britse 3e Westkust een acht hebben ont- nt van vice-ad- die pas tot be- gevechtsgroep 99 egers is benoemd, memers te Tokio Iracht van bete van de bezorgd- lse regering voor ieuwe overschrij- reedtegraad door ropa, tegen het en tegen landen ijk zijn en demo- erd worden, kun- bondgenoten niet WILHELMINA CADEMIE VAN N WERELD". n tegen 10 uur 3 Wilhelmina een academie van de pk en Wereld" te e Prinses woonde >ij van Professor het communisme, lield zij zich enige -intal studenten van Na een korte be- i de woongelegen- nten en van de ka- Prinses tegen half tdijk. e voor buitenlands© en van de Franse adering heeft met .men besloten de re- ïnd om herziening- in haar verwerping tel de volgende bij- de algemene verga- Naties te Parijs te is niet meer dan een an de Franse rege- L VAN TRUMAN. Truman heeft te n een toespraak tot le Vrijmetselaars /erklaard, dat „wij n een toestand be- n een derde wereld oorden voorkomen e steun ontvangen der bevolking." De iten van het land ibiliseerd te worden 'erhinderen, dat be en door zelfzucht de situatie zouden n begrijpen, dat wij n met een a-morele :h niet aan overeen- dt en die niet ge- ken waarvoor onze e regeringen van de landen opkomen." rerenigde Staten de wereld tot ontwik- en kunnen brengen prachtig toekomst- n. „En dit kan ge- is niet onmogelijk". geldig van Donder- at Donderdagavond, door het K. N- M-1. linder buiïg. rrachtige wind tus- en West. Wisselen met enkele buien, pezeld van hagel of Ongeveer dezelfde als gisteren. 23 FEBRUARI. v.m. 2.49 3.24 4.04 4.14 n.m. 3-14 3.49 4.29 4.39 gi uciic cn iuv«v. ww* worden heroverd. De rechtsposi tie van de regering van de R. M. S. is onlangs door de uitspraak van de Nederlandse rechter er kend en deze regering heeft dus het recht om wapens en ammuni tie te kopen. Zodra de voorraden wapens voldoende zullen zijn zal de strijd worden hervat in volle Hazelhof werd het woord ge voerd door de voorzitter van de stichting „Door de eeuwen trouwde heer Conradi, die aanspoorde tot geldelijke steun voor Ambon. De voorzitter deel de mede dat de collecte, welke in de pauze was gehouden, een be drag van 1450 had opgebracht. De commanderend troepencom. mandant, overste Detigem, is spe ciaal voor deze reis uit Nederland gekomCn. Dinsdagmiddag werd voorts be gonnen met de inscheping op de „Atlantis". Op dit schip zal een aantal a.s. moeders naar Neder land reizen. door Iele"worden!*Wij brengen de zeven geredden naar Brest". GRIEKS STOOMSCHIP IN MOEILIJKHEDEN. Blijkens een door radio Lands- end uitgezonden radiobericht heeft het Griekse stoomschip „Paralos" omstreeks 11 uur Dins- nun vaartuig weien vasi ie Klem men, vermoedelijk enige uren lang, en zijn tenslotte door het stoomschip „American Counsel lor" gered. Er waren in totaal 24 opvarenden op de „Duc de Nor mandie". Gevreesd wordt dat de gebroeders Rigue de enige gered den zijn. Voor het leven van kapitein Ri- Zaternag zi reuruan n.a. naai Washington vertrekken, alwaar hij in zijn functie van voorzitter van de O.E.E.C. op uitnodiging van de E.C.A. en het State De partment enkele besprekingen zal voeren. Minister Stikker zal ongeveer een week afwezig zijn. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 22 7.42 18.05 19.01 8.03 23 7.40 18.07 20.21 8.14 24 7.38 18.09 21.43 8.25

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1