De situatie in West- en Midden Java Duitslands bijdrage OP DE BENELUX VERENIGDE NATIES emngen 1 Verklaringen van Generaal Lawton Collins Belgische critiek VIER NEDERL. MILITAIREN BIJ HOENGSONG GESNEUVELD tot averdediging van het Westen De Algemene vergadering der oor veteranen DONDERDAG 15 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1655. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. en ties: 5 regels 60 emft int De operaties der Zuidkoreaanse mariniers werd door kruisers, torpedobootjagers en het slagschip „Missouri" gedekt. De mariniers hebben twee voor de kust gelegen eilanden bezet- Dit is de tweede maal, dat Wonsan door mariniers uit landingsboten wordt aangevallen. Eind October 1950 werd het door Amerikaanse mariniers aangeval- ten en bezet. Het werd weer ontruimd toen de Verbondenen N.O.-Korea, na het ingrijpen der Chinese communisten in prijs geven. December 1950, moesten Minister Pearson^ zegt De Economisch toestand in Indonesië Australië wordt op semi-oorlogsbasis geplaatst WEERSVERWACHTING HOOGWATER. n.m. 10.18 10.53 11.33 11.43 akingen in België SVER WACHTING OOGWATER. Frart»ring bij Abonnement: Terneuzen Direokeur-Hoofdredacteur X. v«n de Sande. RadaefJe-adres Noordstraat 5557 - Terneuzen Ttel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 GkwMummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per ksrartaal- Per week 37 cent. Lowe nummers 7 cent. Advertentieprijs per mm 12 et; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties 5 regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. am 10 ct; minimum ptfl ujder nummer of A&mt cent meer. tot 's namiddags 2 OM Landing van Z.-Koreaanse mariniers bij Wonsan De Verbonden legers hebben Voensdag de westelijke tak van de tweeledige Chinese aanval op het centrale front in Korea tot staan gebracht. Het garnizoen te Tsjipjonghi, dat sterke communistische strijd krachten Dinsdagavond trachtten te overmeesteren, wist tegen „ge matigd sterke" aanvallen stand te houden. De andere tak van de aanval wordt nog steeds versterkt. 8000 communisten zijn het gebied on middellijk ten N. van Wondjoe binnengetrokken. Zij bevinden zich op slechts vijf km afstand van dit belangrijke verbindings centrum. Ten N.-W. van Wondjoe hebben vliegtuigen een naar het Z. trekkende colonne van de te genstander aangevallen. De communisten werden als het ware in de pan gehakt. De rivier is rood va«i het bloed, os sen en karren liggen in stukjes verspreid over het veld. De Amerikaanse luchtmacht heeft Dinsdag bijna 1000 vlieg tuigen in de strijd geworpen. De tegenstander zou meer dan 800 verliezen geleden hebben. Yolgens een communiqué van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten werden 240 voertuigen vernield en 145 be schadigd door bommenwerpers, die gebruik maken van 'n nieuwe methode om gecamoufleerde voertuigen op te sporen. Men schat, dat zich ruim tien kilome ter ten noordwesten van Wond joe 5000 manschappen van de tegenstander bevinden. In de heuvels- zwerven groepen van 200 tot 2000 man sterkte. Te Tokio is een drijvend labo ratorium aangekomen voor de behandeling van typhus „en elke andere ziekte'1Het laboratorium wordt op' een amphibielandings- vaartuig aangebracht. Een bij Toksjon in Noordkorea gelegen vijandelijk kamp is door Superforten volkomen vernietigd aldus meldt de Amerikaanse luchtmacht. Uit New York wordt gemeld dat de „Columbia Broadcasting System" een bericht van haar medewerker Robert Martin, af komstig uit Tokio, heeft omge roepen, waarin wordt medege deeld dat Zuidkoreaanse mari niers een opzienbare aanval heb ben uitgevoerd op de belangrijke ten noorden van de 39ste breed tegraad gelegen Koreaanse haven Wonsan. Volgens Martin landden de Zuidkoreanen in landingsboten, onder dekking van het vurende scheepsgeschut van Verbonden oorlogsschepen. Hij voegt hier aan toe dat het hier een op zich zelf staande aanval betreft, die ten doel heeft de vijand zoveel mogelijk schade en verliezen toe te brengen. Voorts wil men de Noordkore- aanse bevolking demonstreren dat de Verbonden strijdkrachten nog steeds onverwachts bet ini tiatief kunnen nemen, hetgeen als de psychologische kaï.l van deze typische aanval door „com mandotroepen" moet worden be schouwd. De Zuidkoreaanse mariniers hebben thans de buitenwijken van Wonsan bereikt. Wonsan ligt op dezelfde breedte als Jangjang. NED. MILITAIREN IN KOREA GESNEUVELD. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen dezer dagen tijdens de actie bij Hoengsong de volgende militairen zijn gesneu veld: Kapitein J. Linzel, leger- nummer 180818003, afkomstig uit Wassenaar; legerpredikant kapi tein Ds. H. J. Timens, legernum- mer 200408012, afkomstig uit Haarlem; korporaal A. Talens, legernummer 230401006, afkom stig uit Eindhoven; soldaat A. A. Schilders, legemo. 260808216, af komstig uit Rotterdam. Kapitein Linzel bereikte de leeftijd van 32 jaar. Hij was een veelbelovend beroepsofficier, die o.a. in de laatste wereldoorlog met de geallieerde troepen in Birma heeft gevochten. Hij was drager van verscheidene Ameri kaanse dapperheidsonderschei dingen. In 1945 heeft kapitein Linzel in Indonesië dienst gedaan. Na zijn repatriëring meldde hij zich vrijwillig voor de strijd op Ko rea. Hij werd toen al heel spoedig met de liaison-groep, die de komst van het detachement moest voorbereiden, naar Tokio, gezonden. Kapt. Linzel sneuvelde Maan dag bij de gevechten aan het centrale front, zo deelde een mili taire woordvoerder van de Ned. missie in Tokio gisteren mede. Kapt. Linzel raakte gewond in de slag bij Hoengsong en over leed toen hij naar een veldhos pitaal werd overgebracht. Ds. H. -J. Timens werd in 1920 te Apeldoorn geboren. In 1948 werd hij veldprediker en vertrok hij met de „Zuiderkruis" naar Indonesië. Hij was drager van de rode baret; bewijs dat hij de volledige parachutisten-opleiding had ge volgd. Ds. Timens maakte dertig sprongen. Bij de laatste kwam hij zo ongelukkig terecht, dat zijn ruggewervel werd gekwetst. Hij herstelde volkomen. Ds. Timens maakte de tweede politiële actie mede. In Maart 1950 keerde hij met het regiment speciale troe pen naar Nederland terug. Hij meldde zich als een der eerste vrijwilligers voor het Ko- rea-detachement. Vlak vóór zijn vertrek naar Korea is hij in de Ned. Hervormde kerk te Apel doorn door de hofpredikant Ds. Berkel als predikant bevestigd. Ten gevolge van de deportatie naar Duitsland moest Ds. Timens tijdens de oorlog zijn theologische studies onderbreken. Zwaar ziek keerde hij tijdens de bezetting naar ons land terug, om zich, na zijn herstel, bij de verzetsbewe ging aan te sluiten. Ds. Timens kon zijn porpo- nents-examen niet afleggen. Op grond van zijn loopbaan als veld prediker stelde de Generale Sy node hem hiervan vrij, waarna hij door de classis Amsterdam werd beroepen als predikant in algemene dienst. Ds. J. F. Berkel leidde de be- vestigingsdienst en nam de ge loofsbelijdenis af. Nadat candi- daat Timens de gebruikelijke vra gen bevestigend had beantwoord, bekrachtigden de andere Apel- doornse predikanten door hand oplegging zijn toelating als pre dikant. Ds. Timens was ongehuwd. De korporaal A. Talens uit Eindhoven was opgeleid en inge deeld bij het -regiment speciale troepen en was, vandaar overge gaan naar de parachutisten. Hij was 27 jaar oud en onge huwd. De dienstplichtig soldaat A. A. Schilders uit Rotterdam was op geleid en ingedeeld bij het 'gar deregiment Jagers. Hij was 24 jaar oud en ongehuwd. „Slechts de V. N. zullen beslis sen over een eventuële over schrijding van de 38ste breed tegraad". De Canadese minister Pearson verklaarde in het Canadese huis van Afgevaardigden dat slechts de Verenigde Naties in hun ge heel zullen uitmaken of de Ver bonden troepen de 38ste breedte graad al dan niet zullen over schrijden. Hij zeide dat de verte genwoordigers van alle staten, wier militairen in Korea strijden, hierover niet-officiële besprekin gen met de V. S. hebben gevoerd. „En ik kan zeggen", aldus Pear son, „dat de politieke betekenis van een diep doordringen der Verbonden troepen in Noordko rea op haar juiste betekenis wordt geschat". Volgens een officieel rapport, l In de daaraan voorafgaande dat is opgemaakt door bevoegde week werden 44 personen, waar instanties in Bandung, zijn in de week van 28 Januari tot en met 3 Februari 54 personen gedood tengevolge van acties van gewa pende benden in West-Java. Twee van de slachtoffers waren overheidsambtenaren en 2 ande ren dessabestuurders. In dezelfde periode werden 10 mensen ont voerd en 119 woningen door ben den in brand gestoken. Generaal Lawton Collins, chef van de generale staf van het Amerikaanse leger, heeft op vra gen het volgende verklaard: ,,In de strijd in Korea zijn 400 „T-3g'-gevechtswagens van Rus sische makelij vernietigd, tegen een verlies van slechts vijf Ame rikaanse tanks van gemiddelde grootte. Het leger beschikt thans over 't proto-type van een vlieg tuig, waarmede lichte gevechts wagens naar het slagveld kunnen worden vervoerd". In antwoord op een vraag deelde hij mede dat „op Korea is geble ken dat, indien, men wil beletten dat een bepaald gebied door de vijand wordt bezet, dit slechts kan worden verhinderd indien de verdedigers ook voldoende land strijdkrachten inzetten. Zwakte van deze laatsten kan niet wor den goedgemaakt door een over- De Amerikaanse hoge commis saris John MacCloy, constateert in zijn gisteren gepubliceerd rap port over het laatste kwartaal van 1950, dat de grote meerder heid der Duitse bevolking on danks de bestaande oppositie volkomen bereid is deel te nemen aan de verdediging van Europa. Hij beschouwt een economische bijdrage van Duitsland tot de verdediging zowel voor de Wes terse mogendheden als voor de Bondsrepubliek zelf van zeer grote betekenis en urgent. Behalve Duitse kolen en staal- producten zijn volgens MacCloy vooral de producten van de Duit se chemische industrie, zomede machine-onderdelen, electrotech- nisch materieel, precisie-instru- menten en machine-werktuigen voor de verdediging van het wes ten van belang. Duitsland is het enige West- De heeft Katholieke senaatsgroep Dinsdag het wetsontwerp betreffende wijziging van zekere douane- en accijnsrechten in het kader van de Benelux besproken. De heer Van Steenbergen maak te zich zorgen over de kwestie van de sluis van Terneuzen en over de weerslag welke de nieu we rechten op alcohol en bier zullen hebben op de Belgische brouwerijen. „Ik heb de indruk", zeide hij, „dat in Benelux de con cessies steeds van Belgische zijde komen'. Senator Schot brach* namens de meerderheid van de groep critiek uit op het regeringsbeleid inzake Benelux. Hij was zeer on tevreden over de algemene Be- neluxpolitiek en drukte de wens uit dat de verschillende vraag stukken niet afzonderlijk, doch als een geheel in het kader van een algemene Beneluxpolitiek zullen worden behandeld. ..De Nederlanders zijn onge meen stug in de onderhandelin gen", zeide de heer Schot, „alhoe wel zij ons heel wat geld schul dig zijn en moeilijk terugbeta len". De Belgische minister van Fi nanciën wees er in antwoord op, dat Nederland zijn schuld terug betaalt in een tempo van 150 mil- lioen frs. per maand. Eén milliard frs. is reeds terugbetaald. Minis ter Van Zeeland hield een alge meen pleidooi voor de Benelux en wees op de noodzakelijkheid ervan op internationaal gebied vooral in deze tijd van grondstof- fenschaarste. Besloten werd, dat de groeps vergadering van volgende week Dinsdag uitsluitend aan Benelux zal worden gewijd. Europese land, dat nog een niet geheel benut economisch poten tieel heeft, en het is ook een van de weinige landen, dat geschool de arbeidskrachten zonder em plooi beschikbaar heeft. Het ver bod tot de vervaardiging van wa pens en mnuitie sluit en verdedi gingsbij drage van economische aard niet uit. De Amerikaanse hoge commis saris legt er in zijn rapport voorts de nadruk op, dat de verdedi gingsvoorbereidingen der Weste lijke mogendheden reeds thans een niet te onderschatten invloed hebben op de ontwikkeling van de Duitse industrie. De vraag van de Ver. Staten en de West- Europese landen naar bepaalde voor de verdediging noodzakelij ke producten zal het mogelijk maken, dat het door het plan- Marshall teweeggebrachte econo mische herstel van West-Duits- land zich verder ontwikkelt. On- getwüfeld zullen er in de toe komst bepaalde materiële offers van het Duitse volk worden ge- eist, zoals hogere belastingen, die echter waarschijnlijk ook voor de monetaire stabiliteit noodzakelijk zullen zijn. De hoge kosten, die een eventuële militaire bijdrage van Duitsland zullen vergen, moeten voor een groot deel door de Bondsrepubliek worden ge dragen. wicht in de lucht en ter zee. Vloot en luchtmacht hebben in de strijd in Korea aan de troepen uitstekende hulp verleend. Doch de vijand was in staat, onder dekking van de duisternis, aan- valsstellingen in te nemen. Over wicht ter zee en in de lucht der Verbondenen was niet voldoende om de opmars der communisten tegen te houden." Deze mededeling van de chef van de generale staf van het Amerikaanse leger werd door de luisteraars uitgelegd als een weerlegging van het door ex- president Hoover naar voren gebrachte denkbeeld, dat de Ver enigde Staten zich vooral moe ten toeleggen op het opbouwen van een uiterst sterke vloot en luchtmacht, in de plaats van legers, hetgeen volgens hem vol doende zou zijn om de Sowjet- Unie van een aanval in Europa te weerhouden. Collins deelde verder nog mede dat de Verenigde Staten nieuwe lichte, middelzware en zware, met kanonnen uitgeruste ge vechtswagens hebben vervaar digd, die in hun klasse „volko men onvergelijkbaar" zijn. Tenslotte zeide hij nog dat er enige waarheid schuilt in de cri- tische opmerking, dat de Ameri kaanse troepen in Korea te ge mechaniseerd zijn. Het ministerie voor het Leger bestudeert thans echter plannen om „lichte divi sies" naar Korea te zenden, die speciaal zijn ingesteld op de strijd in het ruwe Koreaanse ter rein. onder 6 overheidsambtenaren en 6 dessabestuurders, door gewa pende benden gedood, 14 ontvoerd en 80 woningen in brand gesto ken. Van bevoegde zijde vernam Aneta, dat de laatste weken de activiteiten van de Darul Islam, vooral in het oostelijk deel van Prianger, toenemen, evenals die van andere gewapende groepen. De aanvallen in de omgeving van Tasikmalaja geschieden zelfs overdag. Anderzijds neemt de ac tiviteit van de benden in Bogor af, door de acties van de politie en het leger. De rubber-diefstallen in het Sukabumische zijn echter toege nomen. In verband hiermede heb ben de eigenaren van enkele on dernemingen reeds aan officiële linstanties te kennen gegeven, dat zij hun bedrijf voorlopig zul len sluiten. De situatie in Midden-Java, in het gebied om de Merapi en de Merbabu, werd als ernstig geken schetst. De ordeverstoringen door de daar opererende benden zijn de laatste tijd erg toegenomen. In verband daarmee is de vice-pre mier, sultan Hamengkubuwono, naar Semarang vertrokken, waar hij met de divisie-commandant ko lonel Gatot Subroto en met gou verneur Budiono besprak, hoe aan deze situatie het hoofd kan worden geboden. In welingelichte kringen te Dja karta is meegedeeld, dat de Indo nesische Regering binnen een week maatregelen zal nemen om het hoofd te kunnen bieden aan de ernstige economische toestand tengevolge van de voortdurende stakingen. Men weigerde nader ir, te gaan op de nemen maatrege len. Binnenkort is ook een prijsstop voor rijst te verwachten. Dit zal geschieden in verband met de steeds stijgende rijstprijs. Dinsdagmiddag heeft een 28- jarige bankwerker te Amsterdam een stalen mat op het hoofd ge kregen. In het ziekenhuis is de man aan de verwondingen overle den. Ter hoogte van -Scarbo rough in Yorkshire is een vliegtuig in zee gestort. Australië zal op semi-oorlogsoasis wot den geplaatst, aldus heef; de mi lister-president Robert Menzios kort na zijn terugkeer van de ge menebest-conferentie te Londen bekend gemaakt. Het land kan niet volledig op ocrlogsbasis worden geplaatst zon der dat zijn immigratie- en ont wikkelingsprogramma hienoude- zou lijden aldus Menzies. „Evenals Engeland moet Austra lië zich in die mate op de defensie voorbereiden als verenigbaar is met de onmiddellijke behoefte van hot land aan bevolkingsaanwas en ontwikkeling". Een resolutie der Sowjet-Unie, waarin de vergadering verzocht werd de V. S. te veroordelen we gens bombardementen op Mand- sjoerije, werd met 51 stemmen tegen vijf stemmen verworpen. Joego-Slavië en Afghanistan onthielden zich van stemming. Bij de stemming waarin ge zegd werd, dat de V. S. Formosa waren binnengevallen en het eiland geblokkeerd hadden en af gesloten voor de strijdkrachten en autoriteiten van de Chinese volksrepubliek, onthielden Indo nesië, Birma en Joego-Slavië zich van stemming. In deze resolutie was voorts verzocht, dat de Vei ligheidsraad stappen zou nemen om een einde te maken aan „de Amerikaanse agressie tegen Chi na." De Sowjet-afgevaardigde Tsa- rapkin, verklaarde: „Slechts de aanvaarding van passende maat regelen door de algemene verga dering tegen de Amerikaanse agressie kan de noodzakelijke in vloed uitoefenen, welke een halt zal toeroepen aan de agressie en herstel van de vrede in het Verre Oosten tot stand zal brengen". Wegens de Amerikaanse on macht om de beschuldigingen te weerleggen was er een samen zwering van stilzwijgen in de po litieke commissie (waar de reso luties eveneens werden behan deld en verworpen) geweest, al dus Tsarapkin. Enrcst Gross, de Amerikaanse afgevaardigde, zei „deze beschul digingen zijn vals een«algeheel weefsel van leugens en verdraai ingen. De V. S. hebben geen agressieve plannen of ambities politieke, militaire of econo mische ten aanzien van For mosa". medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Verspreide opklaringen. Zwaar bewolkt met enkele ver spreide opklaringen. In de och tend hier en daar mist. Plaatse lijk enige neerslag. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Op de meeste plaat sen iets hogere temperaturen. VRIJDAG 16 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.24 9.59 10.39 10.49 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Febr. 15 7.57 17.53 16 7.55 17.55 MAAN op onder 10.58 11.40 4.12 5.16 men te werken binnen de z.g. Nederlands-Indonesische Unie, die slechts een papieren regeling is- De honderd duizenden Chi nezen in Indonesië zijn commu nist en vormen een gevaar van ket Chinese communisme, dat nauw samenwerkt met het Krem lin. Als de jonge en ambitieuze Indonesische regering er in slaagt het leiderschap van Nieuw-Gui- nea over te nemen, loopt de laat- JJGREEK VAN EISENHOWER NAAR EUROPA. Uit gewoonlijk betrouwbare bronnen te Londen verluidt, dat generaal Eisenhower, in de laat ste week van Maart naar Europa zal terugkeren om zijn functie te aanvaarden. Verder wordt tegen het eind van de maand een be kendmaking verwacht over de samenstelling van z'n opperbevel. Tegen spier-, zenuw- en gewrichts- rheumatiek, spit, ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen. Het feit, dat in R 12 (Salicylamide) de voor de nevenverschijnselen verantwoordelijke zuurgroep ontbreekt, maakt het mo gelijk de voorgeschreven dosis zonder bezwaar in te nemen. Kuur verpakkinginh. 48 tabletten, Gid. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten I scnoien op ue wegsiurvtuuc wa gen afgevuurd, doch aanvanke lijk zonder resultaat. Toen men de achtervolging had ingezet werd de auto spoedig ontdekt- Met een doorschoten band had de dief de wagen op de Rijksweg voor het paleis Soestdijk achter - I gelaten. Op een gestolen fiets heeft hij zijn tocht voortgezet. I De vluchtende autodief was lnieiaand minder dan Manus Oly, De Rijkspolitie in Apeldoorn wist hem de vorige week te ar resteren en op zijn reis langs de diverse politiegroepen, die zijn opsporing hadden verzocht, kwam hij ook te Wormerveer. In de nacht van Maandag op Dinsdag wist hij uit de kazerne te breken, kort nadat hij de diefstal van 2 auto's, drie fietsen en een partij kaas had bekend. In de nacht leek het aanvankelijk, dat hij zou ontsnappen. Op het stopsein reed hij recht op de politieman nen in, die zich slechts door haas tig opzij springen konden redden. Zij wisten de voorruit van de ge stolen auto met een schot te ver brijzelen maar Manus reed door. Een der banden bleek echter ka pot geschoten te zijn en ter hoog te van het paleis van H. M. de Luikse bekken, waar de tersstaking vrijwel alge- werd Donderdagochtend siging gemeld. ;er 2000 arbeiders van de taalfabrieken te Herstal iet werk neergelegd. In lage breidt de staking Op het ogenblik wordt i drie van de 29 mijnen kolenbekken gewerkt, ■dagochtend is een af- ig van de mijnwerkers van het Algemeen Bel- 'akverfcond en van de ijnwerkerscentrale ont- oor de minister van Ar- ociale Voorzorg, Van den Sen der afgevaardigden het onderhoud, dat het comité van mijnwer- i verenigd had met de omst over een loonsver- an vier procent, die de- n in de paritaire com- t bereikt. De arbeiders :chter een verhoging van ;ent met terugwerkende >t 1 Januari. gezamenlijke verdediging it-Europa en kan niet na- larvoor een nieuw offer :n van zijn geoefende en soldaten. met hen zal op korte de strijdkracht geleverd worden, welke wij be- ikelijk van onderdeel en is de duur van de herha- eningen voor de land- bans bepaald op: ior de reserve-officieren kader (onderofficieren en eelte der korporaals); kelijk van de indeling zes pf vier weken; >or de overigen: vier we lwee weken. lefeningen zullen worden •n in elkaar opvolgende te beginnen op 27 Maart en en kader) en 4 April ;rigen). ovember zullen de oefe voor de laatste ploeg zijn (d. luur van de herhalings- jen voor de luchtmacht- Srlofgangers zal niet meer week bedragen, de herhalingsoefeningen voor een groot gedeeite rokken worden de groot- mgers, die in 1949 of 1950 kele dagen opnieuw on- vvapenen zijn geweest. leeld door het K. N. M. I. lilt, geldig: van Vrijdag tot Vrijdagavond. Opklaringen. bewolkt met opklarin- overwegend droog weer. /ind uit zuidelijke richtin- geveer dezelfde of iets temperatuur dan giste- rtDAG 17 FEBRUARI. ;n ;rt den v.m. 10.49 11.24 0.04 0.14 n.m. 11-25 12A0 12.50 EN MAANSTANDEN. SON MAAN onder op onder 17.55 11.40 5.16 17.56 12.35 6.08 17.58 13.43 6.48 l moest Manus stoppen, echter een fiets te vin- ook die en vervolgde zo it. De politie zoekt thans ubbelde energie naar de uing. Zij hoopt daarbij op dewerking van de bevol king, temeer daar Oly door zijn bruut optreden nog meer ver nielt, dan steelt- Het feit bijvoor beeld, dat hij de gestolen auto's na ze gebruikt te hebben of tegen een boom oprijdt, of in het water laat verdwijnen, is voor zijn op treden kenmerkend. Zijn signale ment luidt: lang ongeveer 1 mtr> 77, donkerblond, flink postuur, lichtblauwe ogen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1