La NIEUWE LAWINES Nedi Binnenlands Nieuws Bij onze vrijwilligers in Korea ABDUSIROOP HET ORGEL Aanhoudende Gemeenteraad van Schoondijke De le luite het A.N.P. Men zal i gelezen hi moest blijv Welnu, het erg vernieli sen in Ko bezitter vei Toen wij 's terugtocht het vliegv< Wonju ligt Staking van bootwerkers te Calcutta Twee voetgangers op rijksweg te Wassenaar gedood De' Engelse arbeidsconflicten De Alg. Verg. der V, N. Italiaanse politie arresteert valse munters Moeilijkheden mei kentekenbewijzen Japan AGENDA Verklaring van Taft Het verlaten Eiland VI) Alles wees ere zelf ook spoedig worden: hoofdkw aan het verhuizen ze stroom soldater en voertuigen be immer voort in ting. Maar wij gi vliegveld, alsof e: hand was Daar stonden ta en de bemanning personeel waren wij hen kwamen 1 vroegen direct nz schoon ze toch zei Toen we vertelc song al in comm den moest zijn, l schermelingen h rantsoenen aan, c van het vliegvelc kennelijk pas „g ren, want de pa er nog aan. Er v chels en vrijwel al glasloos, zodat he de open zee- Bove slechts één deken de vooruitzichten niet bepaald „wal begonnen juist o] stoken in de dive toen er „nadere oi oprukken in Zuii ongeveer twee mi kampong. „Kampong" huisjes, een dak, licht loslopende 1 ten weer in tot achterblijvende A manning. Natuui weer een truck te vervoeren en e een hoop romme ter. De kampong, kwamen, lag reel vlak achter ee „tjot" zoals we r Maleis zeggen. H erheen leidde, w twee jeeps elkaar den passeren, laa grote trucks- I werden over de Omheiningen rui meer ruimte voc krijgenWa niemand, maar g zich hier op z'n den het gevoel ii te zitten. Met een ieder een in de verlaten hi ge, waarnaar we slaap en warmte Er werden wa zet en een patri matig om het wagens werden om te voorkome gende morgen ni te krijgen zoude voor die nacht li „Gekleed slapen uit en om half Later vernam maatregel was een compagnie kele dagen tev vroeg in z'n sl; door een overval anen. WIJ DEKT! TOCHT. De 1ste luitenant W. Dussel schrijft uit Korea aan het A.N.P. Toen een van onze laatste mo ves" zou beginnen, ging het ge rucht dat we nu ergens zouden komen te zitten, waar geen kam pang stond, ja, geen enkel huis! Het moest één wildernis zijn en niets dan bergen, bergen en nog eens bergen Enfin, we gingen dus weer op stap. De lange, lange colonne van trucks, jeeps en „weapon- carriers" bewoog zich gestadig naar het Zuiden over slechte wegen, vol sneeuw en ijs. Een paar uur zijn we zo door gesukkeld en het scheen, of de verspreiders van het gerucht ge lijk zouden krijgen: Er was hoe langer hoe minder te zien De weg slingerde zich over en langs een berg, steeds geringer werd het aantal kampongs, hoger en steeds talrijker de bergen. Toen kwam er plotseling nog een kampong, een grote zelfs. Er stond op een kleine heuvel een soort schoolgebouw en daarin kwam de „staf' te liggen. „Natuurlijk", zou de infante Dertig duizend bootwerkers zijn Maandag te Calcutta in staking gegaan waardoor op 60 schepen rist zeggen, die in de schutters- I 'n haven niet kan worden .ge- putten hoog in de bergen ligt. werkt van de orgeltjes nog slechts de kast over was Wat er bij 't licht van die zak lantaarns allemaal gebeurd is, ik weet het werkelijk niet, maar wel weet ik dit: Een uur later speel- ie één van de twee. Met toetsen, net een blaasbalg of weet ik met wat voor onderdelen uit het an dere orgeltje. En de kachel brandde best met het overschot van orgeltje nummer twee. Bij al die warmte en bij die muziek is er natuurlijk gezongen. Die lied jes, die altijd weer door soldaten worden gezongen op alle avonden in alle landen ter wereld. „Home on the range", >,Oh, give me home" en dan de top-hit: „Good night, Irene, good night Irene, tee you in my dreamOch, waarom ook niet? We zjjn toch allemaal mensen? Dinsdagmorgen om 11 uur is op de Rijksweg in de gemeente Was senaar ter hoogte van de Ursula, kliniek de 66-jarige religieuze M. Conradette verbonden aan deze kliniek, door onvoorzichtig over steken overreden door een auto uit de richting Leiden. Zij werd op slag gedood. Dinsdag is ter hoogte van het Kerkerhout onder Wassnaar, even eens op de Rijksweg de mannelij ke voeltganger R. B. op slag ge dood door een auto, komende uit de richting Den Haag. De man was 80 jaar. ..Natuurlijk, de staf in een school. Ja, die zullen in de bergen gaan zitten!" Maar feitelijk heeft de staf gelijk. Er moet toch ergens gekookt worden, er moet toch er gens een telefooncentrale staan en er moet een hoofdkwartier zijn, waar de commandant zijn opdrachten aan de hand van kaarten kan coördineren? Zo kwam de staf dus in een schoolgebouw. Het was overigens maar een gammele beweging. Er was geen ruit heel in het houten gebouw. De deuren lagen er alle uit, er was geen kachel te be kennen. Die hadden onze voor gangers meegenomen en dat wa ren Amerikanen, die het altijd nog een graadje kouder hebben dan een Hollandse soldaat. De eerste avond was ik bij de verbinding op bezoek. De wind woei ijzig door de kieren en sple ten, ofschoon er inmiddels al een kachel was gemaakt van een oud vat. Toen kwam er iemand op een idee. „Er staan hier ergens twee orgeltjes," zei een soldaat, „en ik zou wel eens wat muziek willen boren na al dat artilleriegedon- der." Het voorstel vond onmiddellijk bijval en met twee man werden de orgeltjes aangesleept. Met behulp van zaklantaarns werd het inwendige aan een on derzoek onderworpen en toen kwamen de orgelreparateurs tot de conclusie: „Binnen een uur is het hier warm en hebben jullie muziek". De heren begonnen alle toetsen van beide instrumenten op een hoop te gooien en vervol gens allerlei geheimzinnig uit ziende onderdelen een voor een te demonteren, net zolang tot er De bootwerkers willen dat doo: hen gekozen dokters deel zulien uitmaken van de medische raad van advies der Indiase scheep vaartmaatschappijen, die grote in vloed heeft bij het aanstellen der bootwerkers. Ook andere havenarbeider- en zeelieden nemen aan de staking deel. Het werk in de Londense haven is thans weer in volle gang. Donderdag zal men echter weer in staking gaan als de 7 haven arbeiders voor de rechter komen, beschuldigd van aanzetting tot 'n onwettige staking. In de havens van Liverpool en Birkenhead hebben 4000 van de 9000 stakers besloten te blijven staken tot een loonsverhoging van 25 shilling per dag is ingewilligd. Zij ontvangen thans met toeslagen tezamen 21 shilling. Ge hebt kou gevat, gij hoest sn een scheurende pijn be klemt Uw borst. Reinig Uw luchtwegen van het gevaar lijke en prikkelende slijm met AKKER S Skitroepen van het Zwitserse leger hebben Maandagavond het dal van Verzasca, in het kanton Tessino bereikt en zijn met het reddingswerk begonnen. De Algemene Vergadering der V.N. heeft Dinsdagavond de Sowjetrussische beschuldigingen, lat de V.S. zich schuldig hadden gemaakt aan agressie jegens China, verworpen met 48 tegen 5 stemmen bij 3 onthoudingen. Om half vier even donker en Januari-morgen en dus stonden 1 wagens werder motoren draaide en het was ei weer geloop 1 weggetje. In de verte hoorden we schie ten- Eerst een enkel schot, daar na steeds meer. Het kwam dien terbij en we kozen alvast stel ling in de bermen langs de weg en achter de wit besneeuwde sa- wahdijkjes. Het schieten kwam uit de stad en weldra hoorden we, dat infiltranten 's nachts kans hadden gezien met de vluchtelingen binnen te druppe- Na een onderzoek van tien maanden in Italiaanse en buiten landse steden is de Italiaanse po litie een internationale bende van valse munters op het spoor gekomen, die reischèques ter waarde van honderden millioe- uen lire vervalst heeft. Twintig personen werden ge arresteerd. de meeste bendelei ders konden echter vluchten- De Franse, Zwitserse, Belgi sche, Amerikaanse en Neder landse politieapparaten hebben aan het onderzoek meegewerkt. Volgens Reuter zijn 25 bende leden gearresteerd. Vier van de bendeleiders zijn ontsnapt. Volgens de politie werden toe risten en pelgrims door zakken rollers van hun reischèques be roofd. De zakkenrollers gaven de chèques door aan leiders van de bende te Milaan, die er valse handtekeningen op plaatsen. De chéques werden verzilverd in Italië en in het buitenland door mensen met valse identiteitspa pieren. De Italiaanse politie zegt, dat zij ter waarde van ongeveer 100 millioen lire aan reischèques weest. heeft gevonden in het hoofd kwartier van de bende. Van de „American Express Company" te Rome had zij vernomen, dat in Rome alleen al voor een derge lijk bedrag aan reischèques was gestolen. De politie gelooft daar om dat de totale waarde van de gestolen chèques op zijn minst 300 millioen lire bedraagt. De K.N.A.C. heeft zich, in ver band met een onafgebroken reeks van klachten welke haar hier over bereikt, opnieuw tot de mi nister van Verkeer en Water staat gewend met het verzoek machtiging te verlenen tot het fgeven van kentekenbewijzen voor enkele typen personen auto's, die niet in overeenstem ming zijn met de bepalingen van het wegenverkeersreglement. Dit zijn o.m. enkele typen Ford, Peu geot, Fiat, Skoda, Oldsmobile, Nash en Plymouth. De K.N.A.C. is van mening dat geen voldoende redenen aanwe zig zijn in deze tijd van bezuini ging op alle fronten, houders van deze reeds langere tijd aan het verkeer deelnemende auto's, uit een oogpunt van veiligheid, te verplichten de toch nog altijd be trekkelijk kostbare voorzieningen te doen uitvoeren. Dat de afwijkende plaats van de stadslichten, waar het hier in bijna alle gevallen om gaat, de veiligheid van het verkeer in ge vaar zou brengen, is een argu ment dat door de K.N.A.C. niet gedeeld kan worden, daar immers deze lichten alleen dan gevoerd mogen en kunnen worden indien de weg door de openbare ver lichting goed verlicht is. De „Peugeot 203" wordt boven dien reeds geruime tijd geheel olgens de eisen afgeleverd. Te Airoio zijn 400 militairen en vrijwilligers uit omliggende dor pen in ploegen bezig de nog be dolven 4 mensen uit te graven. Het verkeer tussen Italië en Zwitserland door de St. Gotihard- pas hervat. Door nieuwe lawines is de spoor lijn door de St. Gothardpas weder om versperd. Te Milaan is het bericht binnen gekomen dat het dorpje Canza door een lawine is getroffen. Een boer werd gedood en tenminste 5 personen raakten bedolven. Canza ligt in het Formazzadal. De lawine kwam Zondag reeds omlaag. Ten Z. O. van de Brennerpas, kwam een oude boer te Chienesm om toen daar een sneeuwmassa in het Pusteriadal omlaag kwam. Volgens deskundigen kan er ieder ogenblik nog een sneeuw massa bij Airoio neerkomen De vorige was slechts een „halve". Alle vrouwen en kinderen zijn geëvacueerd naar cementen Al penforten. Men zoekt nog naar 4 personen. Negen tiende van de bevolking is reeds vertrokken. John Foster Dulles heeft te Ma nilla verklaard te hopen, dat Rus land tot de ondertekenaren van een vredesverdrag met Japan zal behoren. „Ik zie niet in waarom de Rus sen niet zouden meedoen als zij werkelijk de vrede willen waar over zij spreken", aldus Dulles op een persconferentie. Hij izei dat de Ver. Staten ook zonder Rusland de pogingen voort zetten om tot een verdrag te ko men. DODELIJK MIJNONGEVAL. In het ondergrondse bedrijf van de mijn „Laura" te Eygels- hoven geraakte gistermorgen de 40-jarige houwer M. Janssen te Kerkrade onder vallend gesteen te. Hij werd ernstig gewond en overleed kort daarop. PIPER-CUB MAAKT NOODLANDING. Een piper-cub van de nationa le luchtvaartsehool te Hilversum heeft gisterenmiddag omstreeks kwart voor zes een geslaagde noodlanding gemaakt op een wei land achter het nationaal lucht vaartlaboratorium aan de Sloter- weg te Amsterdam. De piloot, die met het lesvliegtuigje een rond je Hilversum Amsterdam/Hil versum vloog, had boven de hoofdstad niet voldoende benzine meer en besloot om het luchtver keer op Schiphol niet te stagne ren, een noodlanding te maken. De piloot is ongedeerd en het toestel onbeschadigd. ALLE EIEERAPERS NOG GEEN KENNERS. Gisteren meldden wij uit Dord recht, dat aldaar door de heer H. van Prooyen in een weiland een ei was geraapt, dat door de vin der als het eerste kievitsei van dit jaar werd beschouwd. Der traditie getrouw zond hij het naar Hare Majesteit de Ko ningin. De vinder uit Dordrecht moest echter tot zijn teleurstel ling ervaren, dat hij zich gran dioos had vergist. Het ei was door een plevier gelegd. KINDERLOOS EN TOCH EEN TWEELING. Een lang niet alledaags geval doet zich te Lunteren voor. Een winkelier, wiens huwelijk niet met kinderen is gezegend en die deswege gaarne wilde overgaan tot adoptie van een pleegkindi richtte zich met een desbetref fend verzoek tot een daartoe aangewezen instantie te Amster dam. Groot was s mans verwon dering, toen hij enige tijd daarna een brief terug kreeg om nadere inlichtingen, daar bij informatie op het gemeentehuis van Ede ge bleken was, dat aanvragers hu welijk in stede van kinderloos gezegend zou zijn met.een tweeling. De Lunteise winkelier, die on middellijk de gemeentesecretarie opbelde, kreeg van de afd. bevol king te horen, dat inderdaad in 1947 een tweeling op zijn naam werd ingeschreven Nader is gebleken, dat een naamgenoot van de winkelier wel vader is van twee op dezelfde dag geboren kinderen, zodat hier naar alle waarschijnlijkheid een verwisseling van ouders heeft plaats gehad. Althans de naamgenoot staat als kinderloos geboekt. Natuurlijk is er geen Salomo's wijsheid nodig om dit tweelin genraadsel op te lossen en even- tuële toekomstige consequenties te voorkomen, maar het zal wel enige soesah geven. Een bevol kingsadministratie is een ernsti ge zaak, gebonden aan strenge voorschriften. GEVAARLIJKE HONDEN. Twee bloeddorstige honden, vermoedelijk een bouvier en een Duitse herder, maken al een week de Naardense polders on veilig. Bij een boer beten zij twee schapen dood. Enige dagen later doodden zij bij een andere boer drie schapen. De honden schenen hierdoor de smaak te pakken gekregen te hebben, want dezer dagen hebben zij bij een veehouder zeven varkens van ongeveer 100 kilo niet alleen doodgebeten maar zelfs gedeelte lijk opgegeten. Maandag kwamen de honden, waarvan de eigenaar onbekend is en waarvan geen spoor valt te bekennen, ondanks het feit dat de politie al enige dagen gepost heeft, het hertenkamp van de uitspanning „Oud Valkeveen" binnen waar zij een hert aanvie len. Dit wist echter over een hoge omrastering te springen en zo de dood te ontkomen. DODELIJK VERKEERS ONGEVAL. Dinsdagmorgen gebeurde te Veendam een ernstig verkeers ongeluk, dat aan de 14-jarige Janny Horlings uit Nieuwe- Pekela het leven kostte. Het meisje had zich gistermorgen per fiets naar de Chr. Mulo- school te Veendam begeven en werd onderweg aangereden door een grote trailer met oplegger, beladen met balen aardappel meel, bestemd voor de firma L. J. Meyer te Veendam. Van de tegenovergestelde richting kwam een bakkerskar. Desondanks wil de de bestuurder van de vracht auto, P. J. B. uit Bellingwolde, de fietsers passeren. Bij deze manoeuvre geraakte de oplegger het fietsende meisje, dat daar door kwam te vallen. De rechter wielen van de oplegger gingen over het hoofd van het meisje, dat onmiddellijk dood was. BRANDJE IN HET RAADHUIS Een brandweerauto van Rot terdam reed Dinsdagmorgen met sirenegeloei door de stad en stopte voor het stadhuis, even later gevolgd door een gereed schapswagen. Brandweermannen snelden naar binnen en ook de vrijwillige brandweer, die met twee slangenwagens acte de pre sence kwamen geven, bemoeide zich met het geval. Langzamer hand verzamelde zich heel wat publiek voor het raadhuis en men wees op pluimpjes rook, die uit de kelder kwamen. Inmiddels werd daar een brandje met em mers water geblust. De stoker HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Aloma of the South Seas". Concertgebouw, 8 uur: Opvoering van 'het toneelstuk „Eva Bonheur", Tem. Bestuur- dersbond. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Bruiloft met hindernis sen". KLOOSTERZANDE: Hotel „De Linde, 2 uur: Openb. aan besteding maken van werken tot verdediging van de onder zeese oever Calamiteuze Water schap Walsoorden. IJZENDIJKE: Hofzicht-Thea- ter, 7.15 uur: Filmvoorstelling Mc -Co rma ck-D e ering. MORGEN: GOES: 10.30 uur: Hengstenkeuring. Centrale had enig oud houtwol naar fle stookketels van de centrale ver warming in het hoofdbureau van politie gebracht en er blijkbaar geen erg in gehad, dat de jute zakken, die hij wat dicht bij het vuur had gehouden, aan hef schroeien waren geraakt. Het ge val verwekte nogal wat conster natie, maar het stadhuis staat er nu nog. „De politiek van het Verbcanl der beide partijen (democratisch en republikeinsbehoort tot het verleden", aldus heeft de republi keinse Senator Robert Taft te Denver in Colorado verklaard. Hij voegde er aan toe, dat presi dent Truman sedert zijn verkieziag „nooit de republikeinen heeft ge raadpleegd met betrekking tot de buitenlandse politiek". Meer dan 26.000 mijnwer kers in het gebied van Luik zijn gisteren in wilde staking gegaan. Zij eisen een loonsverhoging van 5% met terugwerkende kracht tot 1 Januari. Na opening der raadsvergadering richtte burgemeester Van Roseveld zich allereerst tot de raad met een kort overzicht van het jaar 1950. De bevolking kwam van 1905 op 1967 inwoners. Voor de bouwnij verheid was het een moeilijk jaar geweest door het remmende gebrek aan bouwvolume. Met de uitvoe ring der openbare werken was de gemeente niet gelukkig. Na 'n zeer lange stagnatie in het werk aan de wegen, ging de aanneemster, de Zuid-Nederlandse Asphalt Mij fail liet. Het duurde lang, doch einde lijk kreeg men vergunning t werk opnieuw te besteden. Thans is men gelukkiger met de aannemer, doch deze kreeg al vlug te kampen met regen, vorst, sneeuw etc., zodat het werk nog niet vorderde. Met kracht wordt nu het werk uitgevoerd. Sedert de bevrijding werden 62 partic. woningen en 57 woningwet woningen gebouwd. Hieronder zijn 19 bedrijfspanden. In 1950 konden 29 bouwvergunningen worden af- gegeven en 30 voor definitief ner- stel. De bijz. lagere en Rijksland- bouwwinterschool kwamen gereed. De offic. opening der Landbouw- huishoudschool zal spoedig volgen. De burgemeester hoopte, dat in 1951 het Gemeentehuis gebouwd zal worden en. ook de kleuterschool een beter gebouw zal kunnen krq- gen Ook voor de brandweerauto en de lijkkoets zal een bergplaats worden gebouwd. Thans heeft de gemeente nog 50 bouwaanvragen lopen, doch gezien 't geringe bouw- volume *20 woningen in 3 jaar) zal het nog wel 9 jaar duren eer deze door p. DE VRIES. 58) (Nadruk verboden). Het wachten duurde lang, maar. het houtvuur gaf nu een behaag lijke warmte, waaraan ook de mannen zich koesterden. De damp sloeg weldra uit hun natte kleren. Kees had een klein flesje brandewijn, dat hij van tijd tot tijd aan Josiens' lippen zette. Een enkele maal zuchtte het meisje, doch tot bewustzijn kwam ze niet. Kees sprak niet, doch zat bij het vuur, met Josien's hoofd op zijn schoot. Hij liet geen oog van haar af en iedere beweging, die ze maakte, gaf hem hoop, dat de redding nog niet te laat was ge- Juist toen hij voor de zoveelste maal getracht had haar een paar druppels brandewijn toe te die nen, sloeg ze even haar ogen op en keek Kees aan. De jongeman slaakte een zucht van verlichting en gelijktijdig welde er een snik op. Zacht prevelde ze zijn naam. „Het is in orde, Josien, lieveling. en weer i Ik ben bij je. Straks brengen we je aan boord terug. Alles is in orde, hoor." Keeszei ze nogmaals, toen, met een zucht, viel ze terug in haar verdoving. Het was nog geen kwart over vier, toen dezelfde twee matro zen met nog twee anderen, in ijl tempo aankwamen met het wa gentje en de brancard. „Daar zijn ze! riep Whitehea- ven verheugd uit, terwijl hij op sprong om de vier mannen te be- groeten. „Gelukkig," verzuchtte Kees, terwijl hij dankbaar keek naar de aangekomenen, die doodop van vermoeidheid, bij het vuur neervielen. Whiteheaven werd nu actief. Samen met Kees tilden ze het meisje op de brancard en legden de meegenomen dekens over haar heen, waarna het dekzeil werd dichtgesnoerd. Nu lag ze in ieder geval goed warm. De achtergebleven matrozen tilden het meisje op het wagen tje. „Jongens," zei Whiteheaven tot de vier matrozen, die zo juist gekomen waren, „wij kunnen het nu wel met z'n vieren af. Rusten jullie maar wat uit bij het vuur." Daar wilden de vermoeide mannen niets van weten. „Samen uit, samen thuis," beslisten ze en nadat het vuur uitgemaakt was, volgden ze de anderen op weg naar de „Snow-flake". XXXIV. Toen Josien haar ogen opsloeg, was het haar, alsof ze uit een diepe slaap ontwaakte. Verwon derd keek ze naar het gezicht, dat haar vriendelijk toelachte. Maar dat was immers Kees... Ze knipperde even en keek toen om zich heen. Wat gek, nu lag ze in haar hut, aan boord van het jacht. Enhoorde ze het goed? Ja, de motoren draaiden op volle toeren. Maar.ze was toch het eiland opgegaanHoe kwam ze nu aan boord? ,,Zo, jongedame,'' zei Kees zacht, er voor zorgend, dat zijn toon zo opgewekt mogelijk was „eindelijk wakker? Nou, op z'n Hollands gezegd, je hebt een aar dig tukje gedaan, hoor." „Kees," prevelde ze zacht „Hoe „Stil maar," suste hij. „Er is niets, waar je je zorg over hoeft te maken. Je ligt als een prinses in je eigen hut en we varen op volle toeren huiswaarts." ,,Maarhet eiland dan? Duit- Endie mensen? Die. sers? „Later zal ik je alles vertel- len," antwoordde hij zacht, ter- wijl hij even zijn vinger op haar tippen legde. „Je bent behoorlijk ziek geweest, jongedame Maar nu knap je weer op en voor we in Townsville zijn, ben je weer honderd procent." „Wat is er dan met me ge beurd?" hield ze koppig aan. Het leek of ze even in haar geheugen zocht. „O ja. ik weet het al.... Dat was in het bosIk ben jullie achterna gegaanEn het was zo warmToen ben ik even gaan zittenOpeens zo'n grote spinop mijn armDie heeft me gebeten, voor ik het kon verhinderen Ik heb haar doodgeslagen, maar het was al te laatEen poosje later zwol mijn arm op.... Ik werd erg beroerden daarna ben ik geloof ik, gevallen. „Stil nu, Josien, antwoordde hij hartelijk, haar over haar zwarte haar strijkend, „dat is allemaal voorbij. Het gevaar is geweken, het gif is er uit. Je knapt nu weer gauw op, hoor? Wil je wat drinken? (Slot volgt). gebouwen voltooid zijn. Buiten die bouwaanvragen zijn er slechts 12 aanvragen voor woningen. Tot slot wendde de voorz. zich met een persoonlijk woord tot de wethouders, raadsleden en ambte naren ter secretarie. Spreker hoop te dat ook weth. Huijgh weer spoe dig hersteld zal mogen zijn. Weth. De Feijter beantwoordde de voorz. en hoopte, dat de prettige samenwerking zal voortduren. De notulen werden goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de minister van Sociale Zaken naar aanleiding van het verzoek om ontheffing keuring huisslachtingen. De minister vond het keuren echter van het grootste belang voor de volksgezondheid en onthield de gevraagde ontheffing. De jaarwedde der wethouders zal met 10 worden verhoogd. Het Chr. schoolbestuur „Johan nes" vroeg en verkreeg medewer king voor het bouwen van een rij wielbergplaats voor 760 en aan schaf verlichtingsarmaturen ten behoeve dei nieuwe bijz. school. De voorz. deed de mededeling, dat de herbouw van de nieuwe btje. school geheel voor rekening der ge meente zal komen in verband met de nieuwe financieringswet. Hoe onbillijk dit ook is, zal men dit moeten nemen, daar aan de wet niet te tornen valt. Enige goedgekeurde raadsbestaii- ten passeren de hamer. De heer J. Fremouw werd met alg. stemmen benoemd tot onder wijzer aan de openb. lagere school. De huurprijs der gem.-woningen werden met 15 verhoogd. De wo ningwetwoning v. d. Slikkestr. l i werd overgedragen aan A. v. a Meulende Reu. De aanvankelijk onteigende woning met tuin aan de Pr. Beatrixstr. 43 werd weder aan de vroegere eigenaar teruggegeven. De begroting '51 werd aangeboden. Zii sluit voor de gew. dienst met een bedrag van 286,112,62 en een post onvoorzien van 1881,2b. Lie kap. dienst sluit met 1.336.463,62. Aan J. Huigh-Neele en M. J. Zon- nevijlle werd een stuk tuingrond achter hun woning verkocht, ter wijl het van de erven Leenhouta- Quaak gekochte land tot 1 Oct. 51 voor 120 per ha verhuurd wordt aan S. M. Quist. Over een geschil met de heer J. de Wilde te Zuid- zande over een bedrag van 178,41 wegens kosten grondvervoer om de Brink voor de komst van het Vor- stelijk Paar in orde te maken, zal een rechtsgeding gevoerd worden. De heer L J. v. d. Walle-Huigh, werd benoemd als 2e gem.-werk- man in vaste dienst. Overgegaan werd tot de aankoop van de thans in huur zijnde Beres- ford brandspuit voor 2437,90. Bij de rondvraag vestigde de heer Neele de aandacht op de arbeiders, die in dienst van de Asphalt Mij waren toen deze failliet ging, en nog arbeidsloon tegoed hebben. Ook de voorz. vond dit geval zeer pijnlijk, zowel voor de arbeiders, de ambachtslieden als voor de gemeen te. Getracht zal worden hiervoor een oplossing te vinden. Hierna bleef de raad nog eiuge tijd in besloten zitting bijeen. ,Ja, en ze hebben hecï oeteeia een briefje achtergelaten," voeg de Whiteheaven er aan toe. De kerels bleken aardig van onze aanwezigheid op de hoogte te ^JJaar.... eh...." vervolgde Bream, „waarheen zijn ze dan vertrokken?" ,.Naar „ergens in de wereld antwoordde Kees sarcastisch, ter- geen orrzrm dan niet gezien?" „Welnee," zei Whiteheaven, die er "ook niets van begreep. ,,Is ze dan niet aan boord?' Bream schudde ontkennend het hoofd. „Ze is gisteren, een paar uren, nadat jullie vertrokken waren, weggegaan. En we dach ten, dat ze, evenals de vorige maal) jullie wel achterna gegaan Een vrouw aan boord brengt al tijd narigheid mee. Waren we na de ontdekking van haar aanwe zigheid maar onmiddellijk terug- gestoomd naar Townsville om haar aan wal te zetten. Dan zou den we ons heel wat narigheid bespaard hebben." „Haddenhaddendaar hebben we nu niets aan' meende gaan. Whiteheaven die zwijgend had toegezien, greep hem nu bij de arm en vroeg: „Wat ga je doen Kees?" „Wat ik ga doen?" vroeg Kees met doffe stem, „dat is toch een voudig zou ik zeggen. Ik ga Jo sien zoeken. Maar je kunt toch niet alleen gaan? Wacht een kwartier en ga Deroep ie uoen op ue mauuK-i. want ze waren allen bereid, de bootsman incluis, mee te gaan zoeken naar miss Josien. De klei ne. zwarte journaliste was er in geslaagd de sympathie van de meeste opvarenden te winnen. Dat bleek nu overduidelijk. (Wordt vervolgd). ke wel meenemen naar Vlissin- gen, terwijl in de ontmoeting tussen de West Zeeuws Vlaan derde klassers de bezoekers beste papieren hebben. PSK dedigt in Hulst haar laais kans op het kampioenschap v 4G. Robur tenslotte zal met De Patrijzen weinig moeite hebben.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2