Communistisch offensief in Korea METEOOR BOVEN NEDERLAND Prof. Edelman terug uit India enmgen 1 HET PLAN VAN PAUL VAN ZEELAND Daniël Halan over de Britse protectoraatsgebieden CHINEZEN HEROVEREN HOENGSONG ER HEERST CHRONISCHE VOEDSELNOOD oor veteranen esp WOENSDAG 14 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1654. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen. De troepen der V. N. hebben het contact met de communisten, die een tegen-aanval aan het centrale front hebben ingezet, verbroken en zich terugge trokken op nieuwe stellingen ten Z. van Hoengsong. De verliezen van de communisten bij de Maandag gevoerde operaties te land worden op 2.488 geschat. Griep, zware hoofd- en Den Haag en Delft hoorden harde slag Commandant Nederlandse Korea-detachement gesneuveld De Kabinetsformatie VL00T0EFENINGEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER. ikingen in België S VERWACHTING OOGWATER. sn rt len v.m. 10.49 11.24 0.04 0.14 n.m. 11.25 12.40 12.50 DE TERUGKEEK VAN EISENHOWER NAAR EUROPA. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Direrteur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie adres: Noordstraat 5557 - Terne uzen Tel. 2510 Na 5 uur Tel. 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal- Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. Advertentieprijs per mm 12 ct.; minimum per advertentie 1,80. Rubriek Kleine Advertenties 5 regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Aan het front langs de Han »en O- van Seoel hebben 2 com munistische compagnieën gister middag een aanval ondernomen tegen een bataljon der Verbonde nen. Tien km ten N.-O. en N.-W. van Itsjon wordt hevig gevoch ten. Op de noordelijke oever van de Han tij Seoel hebben de commu nisten buitgemaakte Britse tanks tot aan de koepels ingegraven en aodoende in forten veranderd, die de linies der Verbondenen ten Z- van Seoel beschieten. De tanks werden in Januari tijdens de te rugtocht van de geallieerde troepen bij de rivier de Imdjin achtergelaten. De ruim 50.000 man communis tische Chinese en Noordkoreaan- se troepen, die Maandag in de centrale frontsector een tegen offensief hebben ingezet, drongen de oprukkende Verbondenen in het centrum terug, omsingelden vooruitgeschoven eenheden en dreigen door te breken naar de van vitaal belang zijnde stad Wondjoe. In de westelijke frontsector nam Maandag de tegenstand der communisten plotseling toe. De troepen der Verbondenen moes ten hier, onder zware vijandelij ke druk, terugtrekken op de zui delijke oever van de Han. Bekend is dat vele communistische mili tairen er in het gebied van Seoel in zijn geslaagd de oprukkende Verbondenen te ontwijken en door de Verbonden linies heen te sijpelen. Zij nemen thans deel aan de plotselinge communisti sche aanval in het centrum. Te Tsjipjong en in het gebied rondom deze stad houden de Ver bondenen stand tegen de aanval lende communisten, die in snel tempo versterkingen krijgen. In Amerikaanse legerkringen te Tokio zegt men dat het nog te vroeg is om te kunnen zeggen of de communistische aanval in de centrale frontsector het begin is van een algemeen offensief. Ver klaard wordt dat de linie der Verbondenen in deze sector een diepe wig dreef in de communis tische stellingen en dat de mo gelijkheid bestaat dat de com munisten hier alleen het front willen „recht trekken." CHINEZEN HEROVEREN HOENGSONG. Be Chinese communisten heb ben op het centrale front in Ko rea Hoengsong heroverd. De stad viel na zware gevech ten van man tegen man in de straten. De Chinezen hadden de stad van drie kanten ingesloten. De Amerikanen verloren artille rie en voertuigen toen zij zich losvochten uit een Chinese val ten N. van Hoengsong. Hoeng song werd prijsgegeven „om een gunstiger verdedigingslinie te behouden". Het hoofdkwartier van het 8ste leger noemt de toestand in het gebied van Hoengsong „beweeg lijk". Een V. N.-regiment waar van eerder werd gemeld dat het omsingeld was, is op weg zich bij andere eenheden Jn het Z. te voegen. ZUTOKOREANEN OVERSCHRE DEN 38ste BREEDTEGRAAD NIET. Het hoofdkwartier van het 8ste leger heeft Maandag het bericht tegengesproken, dat de Zuidko- reaanse Kapitooldivisie aan de Oostkust de 38ste breedtegraad zou hebben overschreden en de stad Jangjang, 8 km ten noorden van de breedtegraad, zou hebben veroverd. Meegedeeld wordt, dat het bericht op een vergissing be rustte, daar de Zuidkoreanen later gedwongen werden terug te trekken toen zij vlak bij de breedtegraad waren. TWEEDE BELGISCH CON TINGENT VOOR KOREA? Het eerste Belgische contingent voor Korea, een bataljon ter sterkte van ongeveer 700 man, is zoals gemeld in December naar Korea vertrokken. De Belgen willen thans een tweede contin gent vormen, welks leden als re serves voor de eerste eenheid moeten dienen. Men verwacht dat dit tweede Belgische contin gent eind April a.s. naar Korea zal vertrekken. V. N.-COMMISSIE VAN GOEDE DIENSTEN VOOR KOREA. Dr. Padilla Nervo, hoofd van de Mexicaanse delegatie bij de Verenigde Naties, heeft zich be reid verklaard zitting te nemen in de commissie van goede dien sten der Verenigde Naties voor Korea. Aangezien de Zweed Grafstrom er ook in heeft toege stemd deel uit te maken van de commissie, is deze thans gevormd (het derde lid, tevens voorzitter, is, zoals bekend, de voorzitter van de algemene vergadering, de Per; Entezam. Generaal MacArthur heeft Dinsdag voorposten op de zuide lijke oever van de Han bezocht. De bevelhebber van het achtste leger, generaal Ridgway, deelde hem mee, dat de communisten in een „zelfmoordaanval" stoottroe pen van naar schatting 120.000 man bij de eerste aanval in de strijd hebben geworpen. De twee generaals hebben plan nen ontworpen om het nieuwe Chinese offensief het hoofd te bieden, in het bijzonder in het centrum van Korea. Hoewel geen van beiden de ernst van de hui dige toestand onderschatten, wa ren zij naar verluidt van mening, dat de troepen der V. N. er tegen zijn opgewassen. borstverkoudheid, diep vast zittend slijm, snuift en wrijft U weg met DAM PC MACARTHUR VOELT NIET VOOR EEN STELLINGEN OORLOG. Teruggekeerd van zijn bezoek aan het front in Korea heeft ge neraal MacArthur verklaard het van zekere zijde opgeworpen idee om dwars door Korea een linie te vestigen en een stellingen oorlog te beginnen, volkomen ir reëel en illusoir te vinden. Hij voegde er aan toe: „In het huidi ge stadium van de campagne te spreken over overschrijden van de 38ste breedtegraad, behalve dan door verspreide patrouilles en volgens de tactiek van het ogenblik, is een puur academi sche kwestie. Wat de toekomst voor Korea nog in petto heeft, blijft voornamelijk afhangen van tot nog toe hier niet bekende in ternationale overwegingen en be sluiten." Reuter meldt, dat generaal MacArthur te Tokio nog ver klaarde: „Vanuit militair stand punt gezien moeten de Verbon denen eerst de bestaande over macht van de Chinese communis tische troepen beduidend vermin deren, voordat wij er werkelijk ernstig over kunnen gaan den ken grote operaties ten noorden van de 38ste breedtegraad uit te voeren." Het laatste frontnieuws. In bataljonssterkte oprukken de communistische troepen drei gen de weg tussen Wondjoe en Jojoe in handen te krijgeu, even als het gebied ter weerszijde van Wondjoe. De wig, die de commu nistische troepen Maandag in de linies der Verbondenen hebben gedreven is Dinsdag tot een 30 km breed front verwijd. De Verbondenen houden stand op de westelijke vleugel hunner linies. Juist ten Z- van Seoel. In dien de communisten erin zou den slagen de weg tussen Won djoe en Joejoe in hun macht te krijgen, kunnen zij zowel in oostelijke, als in westelijke rich ting aanvallen en zodoende de flanken der in de westelijke en centrale frontsectoren opgestelde Verbonden troepen bedreigen. Luitenant-generaal Ridgway, heeft generaal MacArthur mede gedeeld dat 120.000 man commu nistische troepen zijn samenge trokken voor een krachtig offen sief in de centrale frontsector. Men meent dat hiervan tot dusverre vijftig duizend man zijn gebruikt in voorhoede-acties. De Nederlandse regering deelt met diep leedwezen mede, dat blijkens bericht van het hoofd kwartier van generaal Mac Arthur uit Tokio de luitenant kolonel van de garde grenadiers M. P. A. den Ouden, commandant van het Nederlandse detache ment Verenigde Naties, in de omgeving van Hoengson is ge sneuveld. Verscheidene inwoners van Den Haag en van Delft hebben in de nacht van Maandag op Dins dag om vijf minuten vóór mid dernacht een lichtstraal waarge nomen, gevolgd door een harde slag. Vooral in Delft was de slag die gehoord werd vrfö hevig. Over het lichtverschijnsel en de knal deelde een oogetuige het volgende mede: Toen de klok van de naburige Bethlehemkerk tien vóór twaalf wees, zag hij het lichtverschijn sel. Hij beschreef het als een soort bol met daarachter een brede streep. Het voorste ge deelte van „het ding" was geel wit, het achterstuk wit. De zegs man, die een vrij doorzicht had in de richting van de zee, zag het verschijnsel, dat een boog vorm had, in die richting naar beneden gaan, toen het zich vol- De kabinetsformateurs hebben Dinsdagmorgen een onderhoud ge had met minister Van den Brink. Dinsdagmiddag ontvingen zij minister Stikker en Jhr. Tjarda van Starckenborgh Stachouwer tesaimen. Prof. Dr. Ir. O. H. Edelman, koogleraar aan de landbouwhoge school te Wagenlngen, is dezer dagen teruggekeerd uit India, waar hij 4 weken verblijf heeft gehouden als vertegenwoordiger van de Nederlandse regering, o.m op enkele congressen die gehouden werden te C alcutta en Bangalore. Prof. Edelman deelde naar aan leiding van dit bezoek mede, dal Nederland belangrijke bijdragen zou kunnen leveren in de ontwik keling van India. De Wageningse hoogleraar heeft over de aard de zer bijdragen reeds advies uitge bracht. Het is opvaüend, aldus de prof., hoe weinig vooraanstaande Indiërs van Nederland af weten. Nederland heeft zich nooit inge spannen propaganda te maken in het buitenland voor zijn weten schappelijke en technische presta ties. In India liggen vele millioe- Paul van Zeeland, de Belgische minister van Buitenlandse Za ken, heeft onlangs in een uiteen zetting over de internationale politiek voor de algemene raad van de C.V.P. verwezen naar het „inter-Europees en inter-Atlan- tisch herbewapeningsplan", dat hij in het begin van Januari had voorgelegd aan de plaatsvervan gers van de organisatie van het Noord-Atlantisch pact. Van Zeeland zou zijn plan er op baseren, dat de West-Europe- se landen besloten hebben zich te verenigen in een gemeenschappe lijke verdedigingspoging en dat dus gewapende conflicten tussen deze landen of streven naar autarkie niet meer te vrezen zijn De bewapeningsprograms zou den moeten worden vastgesteld op het hoogste niveau van de in ternationale organisatie. Hun verwezenlijking zou moeten ge schieden in het kader van de in ternationale werkverdeling: Spe cialisatie en wederzijdse afhan kelijkheid van de verschillende zones. Het plan van de minister zou verder nopen tot een ruimere en snellere vrijmaking van de inter ne Europese handel, en o.m. tot afschaffing van de douanebar rières voor het handelsverkeer onder de landen, die zich voor de gemeenschappelijke taak inspan nen. Op het gebied van de ar beidskrachten zou het plan over wegen: 1. Instelling van een intern Europees lichaam voor werkver schaffing. 2. Instelling van Europese centra voor snelle vakopleiding. 3. Internationale inspanning voor het bouwen van arbeiders woningen, ten voordele van die streken waar de huisvestingsmo gelijkheden ontoereikend zijn. Ten slotte zou het plan-Van Zeeland vrije kapitaalcirculatie willen, ook tussen de Verenigde Staten en Europa, waarbij even wel een massale kapitaalsuitvoer naar Amerika vermeden zou moeten worden. Het plan zou ook een ingewik keld stelsel tot regeling van de interne Atlantische betalingen bevatten. nen ha vruchtbare kustmoerassen op ontginning te wachten, maar van de Nederlandse ervaring in het droogleggen van lage gronden heeft men er slechts bij geruchte vernomen. Hetzelfde geldt voor de ervaring ten aanzien van de landbouwvoor lichting. Prof. Edelman bezocht vele landbouwhogescholen in In dia. Het onderzoek staat op rede lijk hoog ipeil. Men beschikt over nieuwe methoden om de landbouw te verbeteren, maar ihet zwakke punt is, dat deze methoden in de praktijk niet of nauwelijks worden toegepast, omdat er geen traditie op het gebied van de voorlichting bestaat. Landbouwkundigen zijn er niet in tel, hun salariëring is beneden alle peil: het onderzoek aan de proefstations en het onderwijs aan de landbouwhogescholen geschie_ den door chemici, botanici, phy- sici e.d. Ook de landbouwer geniet slechts weinig achting. India verkeert in chronische voedselnood. Deze is verergerd door de af scheiding van Pakistan. Millioenen Hindoes hebben Pakistan moeten verlaten en omgekeerd emigreer den millioenen Mohammedanen naar Pakistan. Veel bouwland kwam hierdoor braak te liggen. Onkruid woekert hier snel en het wordt steeds moeilijker, zulk land opnieuw in cultuur te nemen. De regering van India investeert enorme bedragen in uitbreiding van de irrigatie, doch dit leidt eerst op lange termijn tot pro ductieverhoging. De voedselnood kan alleen worden opgelost door een verhoogde productie van het bestaande cultuurland. Dit is in principe eenvoudig doch een org-a- uisatie om dit te bevorderen ont breekt. Het land heeft meststof nodig, doch de koemest wordt gebruikt als brandstof in de dorpen. Toch is India rijk aan steenkool: Kou men de middelen vinden om de steenkool naar de dorpen te ver voeren,, dan zou de koemest vrij komen voor bemesting. Kunstmest heeft op de uitge putte Indische cultuurgronden een fantastische uitwerking. Met bc_ scheiden gebruik van kunstmest op enige percentages van de beteelde oppervlakte zou de voedselnood in India tot het verleden behoren, al- dus prof. Edelman. Op de vraag naar de mogelijk heden in India voor Nederland r intellect antwoordde prof. Edel man, dat voor aanstelling van buitenlanders in overheidsdienst niet veel kans bestaat. Wel zijn er kansen in het par ticuliere bedrijfsleven: op de sui kerfabrieken, thee-, rubber- en koffieplantages. Op de congressen heeft de Nederlandse hoogleraar contact gehad met tal van verte genwoordigers van landen om de Indische Oceaan en met hen de mogelijkheden voor in Nederland afgestudeerden besproken. gens zijn waarneming nog in de lucht moest bevinden, werd het geheel wit, gaf een fel licht en doofde toen uit. Vier minuten later, om zes vóór twaalf op de toren van de Bethlehemkerk, hoorde hij een korte explosie. Andere waarnemers hebben het verschijnsel beschreven als „net een heel kleine V2". De mo gelijkheid is geopperd, dat het een meteoor is geweest. Een meteoor. De adjunct-directeur van het K.N.M.I- te De Bilt, deelde mede, dat waarschijnlijk een meteoor door de hemelruimte heeft ge zweefd. Het moet een meteoor van een bijzonder interessant soort zijn geweest, omdat nor maal een meteoor geen geluid geeft. Een soortgelijk verschijn sel is op 9 October 1948 boven Friesland gezien. Het feit, dat de heer Caspers in Den Haag ongeveer vier mi nuten nadat hij het lichtschijnsel zag het geluid hoorde, doet ver onderstellen, aan de hand van een ingewikkelde berekening, dat de meteoor op bijvoorbeeld 40 km hoogte heeft gezweefd en onge veer 50 km van de plaats, waar de heer Caspers zich bevond, dus in de Noordzee is terechtgeko men. In het algemeen zweven deze meteoren op een afstand van 50 tot 100 km boven de aard oppervlakte. Zij verbranden langzaam doordat zij een gewel dige wrijving, die weer hitte- ontwikkeling tot gevolg heeft, ondervinden in de dampkring. Meestal bereikt een meteoor ook niet de aardoppervlakte en is hij voor die tijd verbrand. Slechts in zeer zeldzame gevallen en wel als zij zeer groot zijn, kunnen zij de aarde raken en dan aanzienlijke schade aanrichten- Dit jaar zullen op zeer ruime schaal in internationaal verband vlootoefeningen worden gehou den door landen van het Noord- Atlantisch pact. De Noordzee en de Atlantische Oceaan zullen o.m. tot het oefengebied behoren. Ojp een diner ter ere van de Britse minister voor de betrek kingen van het Gemenebest, Gordon Walker, heeft de Zuid- Afrikaanse premier, Daniël Ma- lan, verklaard dat Zuid-Afrika „niet oneindig lang" kan wachten op de vertraging van Britse pro tectoraatsgebieden aan Zuid- Afrika. Of de vertraging geschiedt door het feit, dat ons niet de bescher ming en de vooruitgang van de inheemse bevolking wordt toe vertrouwd zult ge zelf het beste kunnen uitmaken. Indien dit het geval is hebben wij reden ons gegriefd en verongelijkt te voe len. Voorts was er nog een ander aspect, dat Zuid-Afrika „als lid van het Gemenebest" niet over het hoofd kon zien: Zuid-Afrika was verplicht binnen zijn gren zen gebieden te dulden, die wel economisch geheel van Zuid- Afrika afhankelijk waren en voor een groot deel waren aangewezen op de Zuid-Afrikaanse defensie, doch welke door een andere mo gendheid werden bestuurd. Hier door voelde Zuid-Afrika zich be schouwd als een derde-rangsmo- gendheld. De drie gebieden, die onder een door de koning benoemde hoge commissaris staan, zijn Basoeto- land, Beetsjoenaland en Swazi land. Alle drie zijn lid van de Zuid-Afrikaanse tolunie. De hoge commissarissen zijn verantwoor ding verschuldigd aan het Britse ministerie voor de betrekkingen van het Gemenebest. De minister voor Gemenebest betrekkingen, Gordon Walker, verklaarde in zijn antwoordrede dat de Zuid-Afrikaanse premier niet had gesproken over het in zicht van de inheemsen met be trekking tot overdracht van de Britse protectoraatsgebieden in Zuid-Afrika. „Doch de Britse re gering", aldus minister Gordon Walker, „acht dit punt zeer be langrijk. De Britse regering meent dat geen volk, of wij er nu voor verantwoordelijk zijn of niet, eenvoudigweg onder een an der bestuur mag worden gesteld, zonder dat het hier zelf ten volle over is geraadpleegd." medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Verspreide opklaringen. In de ochtend hier en daar mist. Zwaar bewolkt met plaat selijk buien en hier en daar op klaringen. Meest zwakke wind uit uiteenlopende richtingen- Weinig verandering in tempera tuur. DONDERDAG 15 FEBRUARI. v.m. n.m. Breskens 8.03 8-52 Terneuzen 8.38 9.27 Hansweert 9.18 10.07 Walsoorden 9.28 10-17 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr- 14 7.59 17.51 100.28 3.01 15 7.57 17.53 10.58 4.12 16 7.55 17.55 11.40 5.16 17 7.53 17.56 12.35 6-08 ïnties: 5 regels 60 nt im 10 ct.; minimum gtë pder nummer of cent meer. tot 's namiddags 2 Luikse bekken, waar de :ersstaking vrijwel alge- werd Donderdagochtend :iging gemeld. :er 2000 arbeiders van de aalfabrieken te Herstal iet werk neergelegd. In iage breidt de staking Op het ogenblik wordt i drie van de 29 mijnen kolenbekken gewerkt, dagochtend is een af- g van de mijnwerkers van het Algemeen Bel- akverbond en van de jnwerkerscentrale ont- oor de minister van Ar- aciale Voorzorg, Van den ten der afgevaardigden het onderhoud, dat het comité van mijnwer- verenigd had met de omst over een loonsver- an vier procent, die de- n in de paritaire com- bereikt. De arbeiders chter een verhoging van ent met terugwerkende t 1 Januari. gezamenlijke verdediging t-Europa en kan niet na- larvoor een nieuw offer n van zijn geoefende en soldaten. met hen zal op korte de strijdkracht geleverd worden, welke wij be- kelijk van onderdeel en is de duur van de herha- •ningen voor de land- ïans bepaald op: or de reserve-officieren tader (onderofficieren en eelte der korporaals); celijk van dc indeling zes >f vier weken; or de overigen: vier we lwee weken. efeningen zullen worden n in elkaar opvolgende te beginnen op 27 Maart en en kader) en 4 April rigen). ivember zullen de oefe- /oor de laatste ploeg zijn d. uur van de herhalings ten voor de luchtmacht- irlofgangers zal niet meer i week bedragen. 3e herhalingsoefeningen voor een groot gedeeite rokken worden de groot- ngers, die in 1949 of 1950 kele dagen opnieuw on- ivapenen zijn geweest. leeld door het K. N. M. I- lilt, geldig: van Vrijdag tot Vrijdagavond. Opklaringen. bewolkt met opklarin- Dverwegend droog weer. dnd uit zuidelijke richtin- geveer dezelfde of iets temperatuur dan giste- LD AG 17 FEBRUARI. EN MAANSTANDEN. ION MAAN onder op onder 17.55 11.40 5.16 17.56 12.35 6-08 17.58 13.43 6.48 men te werken binnen de z.g. Nederlands-Indonesische Unie, die slechts een papieren regeling U. De honderd duizenden Chi nezen in Indonesië zijn commu nist en vormen een gevaar van ket Chinese communisme, dat nauw samenwerkt met het Krem lin. Als de jonge en ambitieuze Indonesische regering er in slaagt het leiderschap van Nieuw-Gui- nea over te nemen, loopt de laat- Uit gewoonlijk betrouwbare bronnen te Londen verluidt, dat generaal Eisenhower, in de laat ste week van Maart naar Europa zal terugkeren om zijn functie te aanvaarden. Verder wordt tegen het eind van de maand een be kendmaking verwacht over de samenstelling van z'n opperbevel. Tegen spier-, zenuw- en gewrichts- rheumatiek, spit, ischias, lumbago, ver koudheden en pijnen. Het feit, dat in R 12 (Salicylamide) de voor de nevenverschijnselen verantwoordelijke zuurgroep ontbreekt, maakt het mo gelijk de voorgeschreven dosis zonder bezwaar in te nemen. Kuur verpakkinginh. 48 tabletten, Gid. 3.20. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. I scnoien op ue wegsiurraiuc wa gen afgevuurd, doch aanvanke lijk zonder resultaat. Toen men de achtervolging had ingezet werd de auto spoedig ontdekt. Met een doorschoten band had de dief de wagen op de Rijksweg I voor het paleis Soestdijk achter - I <?elaten. Op een gestolen fiets heeft hij zijn tocht voortgezet. I De vluchtende autodief was Inlemand minder dan Man us Oly, De Rijkspolitie in Apeldoorn wist hem de vorige week te ar resteren en op zijn reis langs de diverse politiegroepen, die zijn opsporing hadden verzocht, kwam hij ook te Wormerveer. In de nacht van Maandag op Dinsdag wist hij uit de kazerne te breken, kort nadat hij de diefstal van 2 auto's, drie fietsen en een partij kaas had bekend. In de nacht leek het aanvankelijk, dat hij zou ontsnappen. Op het stopsein reed hij recht op de politieman nen in, die zich slechts door haas tig opzij springen konden redden. Zij wisten de voorruit van de ge stolen auto met een schot te ver brijzelen maar Manus reed door. Een der banden bleek echter ka pot geschoten te zijn en ter hoog te van het paleis van H. M. de moest Manus stoppen, echter een fiets te vin- ook die en vervolgde zo it. De politie zoekt thans ubbelde energie naar de .ing. Zij hoopt daartrij op iewerking van de bevol king, temeer daar Oly door zijn bruut optreden nog meer ver nielt, dan steelt. Het feit bijvoor beeld, dat hij de gestolen auto's na ze gebruikt te hebben of tegen een boom oprijdt, of in het water laat verdwijnen, is voor zijn op treden kenmerkend. Zijn signale ment luidt: lang ongeveer 1 mtr> 77, donkerblond, flink postuur, lichtblauwe ogen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1