NIEU VER akkertje 'ABMsïrqOP WAT BRENGT DE RADIO? Slecht Grieperig Hoe Admiraal Canaris c.s. aan hun einde kwamen Gij snakt j-»'ADEm! Wederom ontploffing in Nevada Bij Griep en Kou help! DAMPO trouw AUTO-, MOTOR Vericlari Minister van V< Da ter dood ve oorlogsmisd» Demonstrerende Conservatieve Britse Lagerhui] De spoorwegstaking in de Verenigde Stahn Amerikaanse versterkingen in Duitsland aangekomen Geen vertegenwoordiger van Peking in commisie Y.N. Egyptische Regering verbiedt stakingen Neem n Walther Huppenkothen, voormalig S.S.-kolonel ert openbare aanklager in het proces van de S.S. tegen de vroegere leider van de Duitse contra spionagedienst („Abwehr"), admiraal Wilhelm Canaris, generaal Hans Oster, de hoge beambte van het Duitse ministerie van Justitie Von Dohnanyi, en nog drie anderen, allen beschuldigd van medeplichtigheid aan de samenzwering van 20 Juli 1944 tegen Hitier, staat thans, zoals ge meld, terecht voor een Duits gerechtshof te Munchen. CLEMENTIS Arrestaties te Bredavi Zuiuering in de Sowjet-zone De siand van de havenstaking in Engeland Peking verwerpt uitnodiging Iriaanse politieke vertegenwoordiging telegrafeert President Quirino Drie personen gedood bij beschieting door bende Lawines in Italië Amerikaans speelgoed naar Nederland Arrestaties in Argentinië Franse manoeuvres bij Trier mingen worden gehouden red. A.N.P.) Stemmen Over het bezoek van Sukarno aan de Philippijnen Het verlaten Eiland Belgische ambtenaren mogen joa.. geen lid zijn van de communistische partij Op 1 Januari zijn keersregels van kra< Enkele weken na die het Nederlandse Insi publieke opinie (Nipi in ons land een ex£ men. Aan talloze manne in alle delen van 't Nipo-enqueteurs eei van een waarschuwt een voorrangsweg zii ondervraagden deze zijn punt bekeken, eerste vraag: „Een fietser nade punt en ziet dit bor< het kruispunt het rechts voorrang gevi 58 Procent meent woordt goed: de fiet verkeer van rechts geven. 3 Procent ai mieent dat de fietser den en 35 procent De fietser moet punt met een vocir tuurlijk ook het veri voorrang geven. SI cent van het publieR echter het juiste procent van het pub fout (fietser voorran cent weet dit helema 58 Pricent meent t autoverkeer van r t voorrangsweg moet 1: 8 p.ocent (fout) dat rang heeft en 34 pro ook niet. Dat een auto oo! van links op een moet laten voorgaan. 34 procent. 30 Pro auto voorrang (foul „Op Ceram zijn n« veringsacties tegen b E.M.S. gaande. De civiele en milt nen warden goed bel schuldigen zullen straft", adus heeft sche Minister van V< zijn wekelijkse p< verklaard. De mog opneming van deze vangenen in de Ap.i van hun militaire ku aanpassin gs vermoger Aangaande de kw China als agressor, ze ter: „Wij betreuren he dat de Amerikaans aangenomen, daar dil der 12 Aziatische landen om een vre< sing te verkrijgen, b Regering acht de we ten beter dan de Am solutie." De commissie voo se Zaken van d Bondsdag heeft beslo tie te vragen voor i veroordeelde) oorlog wier vonnis ongewij: ven. Zij verklaarde zich de bekendgemaakte gingen van de andei den. De commissie hee kaanse autoriteiten terechtstellingen ni bodem te doen gesc De Egyptische poli derdag 13 arbeiders, dustrieplaats Shubr nabij Cairo, demons luidkeels „Geef o kleren" te roepen, -g grond van „het v onrust onder de arl arbeiders zijn kor textielfabrieken we ligheid ontslagen". Kennedy, de voorzitter van de vakvereniging van spoor,mannen, heeft verklaard, dat de stakers in grote getale gehoor geven aan de aansporing van hun vakvereniging om weer aan het werk te gaan. Naar Kennedy's overtuiging zou de staking spoedig tot het verleden behoren. Wilson, de directeur van het bu reau voor de defensie mobilisatie, heeift oo kper radio 'n beroep ge daan op de stakende spoormannen om terstond weer aan het werk te gaan en een einde te maken aan de spiking, die de veiligheid van het land in gevaar brengt. Meer dan 5000 spoormannen hebben Maandag hun werk aan het Centraal-Statian van Pennsylva nia hervat. Spoorwegstaking neemt af. Gemeld wordt, dat gisteren ue in Amerika stakende rangeerders in grote getale naar het werk be gonnen terug te keren. Niet slechts de stakers wier actie de verschepingen naar Korea ver traagden, doch ook de stakers aan de Oostkust, zoals In Boston, Phi ladelphia en andere plaatsen. Volgens mededeling van het Belgische Ministerie van Openbare Werken is de toestand op de Schel de, de Leie de Dender, de Sambre en de Maas weer geheel normaal. De eerste omvangrijke verster king van het Amerikaanse leger in Duitsland is Zondag aangeko men, zo verneemt Reuter uit legerkringen. Het is een duizend man sterk bataljon luchtdoelartil lerie. Donderdag wordt nog een ba taljon verwacht, vermoedelijk ook luchtdoelartillerie. Het is nog niet bekend, wan neer troepen ter sterkte van een divisie naar Duitsland zullen wor den gezonden. Naar verluidt kan De Sowjet-Unie heeft Maandag in de Commissie voor Technische Bijstand van de Economische en Sociale Raad van de V. N. voorge. steld, dat een vertegenwoordiger van de Regering te Peking zitting zou nemen in de commissie. De commissie besloot met 11 te gen 2 stemmen de beslissing van haar voorzitter, dat de kwestie niet binnen haar bevoegdheid valt, te steunen. De Sowjet-Unie en Polen stem den tegen. De Egyptisc he Regering heeft een stakingsverbod uitgevaardigd, dat zal worden toegepast indien meer dan 3 ambtenaren, employe's of arbeiders „het werk ter bevor dering van een gezamenlijk doel nee, leggen". Overtreders kunnen met gevan genisstraf of boeten worden ge straft. Deze maatregel der Egyp tische Regering ts het igevotg var. een reekis stakingen of stakings dreigingen door dokters, werk tuigkundigen en onderwijzers. Huppenkothen, die deel uit maakte van de „Nibelungen"- divisie der S.S., werd 8 Mei 1945 door de Amerikaanse troepen krijgsgevangenen gemaakt. De Amerikanen stelden hem in Ja nuari 1949 op vrije voeten, waar op hij in December van hetzelfde Amerika zijn plan om tegen het jaar door de Duitsers opnieuw voorjaar twee tot vier divisies in werd gearresteerd. Hij wordt ook Duitsland te hebben, als gevolg beschuldigd van het doen folte- van de oorlog in Korea niet uit- ren van Poolse gevangenen op voeren. j bet hoofdkwartier van de S.S. te Berlijn, met het doel inlichtingen Een woordvoerder van de Ame rikaanse Hoge Commissaris te Frankfort heeft verklaard, dat de commissie absoluut geen bevesti ging heeft van het bericht, dat Vladimir Clementis, oud-Minister van Buitenlandse Zaken van Tsje- cho-Slowakije, in Duitsland zou zijn aangekomen. De Hoge Com missie had in geen geval wat met de zaak te maken. Tevoren ha een andere Ameri kaanse woordvoerder verklaard, dat het mogelijk is, dat Clementis in Duitsland is. In dat geval had hij zich niet bij de Amerikaanse autoriteiten gemeld. De directeur en een inspecteur van een Staats suikerfabriek te Breclavi, nabij lirno, zijn volgens het communistische blad Rude Pravo gearresteerd onder beschul diging van aansprakelijkheid voor het verlies van 900 wagonladingen suikerbieten. De directeur is volgens het blad een typisch "oorbeeld van „een volkomen a-politiek iemand, die ztch na Februari 1948 bij de com munistische partij heeft aangeslo ten en nimmer een poging heet', gedaan om de leer van Marx en Len.n in toepassing te brengen' De leiders van de plaatselijke organisatie van de communistische partij worden, aldus het blad, Be schuldigd van gebrek aan waak- zaanflueid. van de samenzwering tegen Hit- Ier. Hij verklaarde het enige exemplaar van de fotocopie der dagboeken, tezamen met het ori gineel, te hebben verbrand. In antwoord op een vraag over beweerde mishandelingen in het hoofdkwartier van de S-S. te Berlijn zeide Huppenkothen: „Ik vroeg altijd naar de gezondheid der gevangenen en ik probeerde in hen gevoelens van vertrouwen en kameraadschap te kweken. Ik heb nooit iets gehoord van klach ten over te fel licht in, of te grote verwarming van de cellen. Ik heb inderdaad gevangenen ge zien, wier handen dag en nacht geboeid waren, doch dat ge schiedde in opdracht van Himm- ler zelf en het gebeurde alleen bij gevangenen, die mogelijk zelf moord zouden willen plegen". Huppenkothen verklaarde ten slotte nog zich altijd verzet te hebben tegen het gebruik van geweld bij ondervragingen, „niet uit menselijke overwegingen, doch omdat ik van mening ben dat mishandelingen het persoon lijk contact tussen ondervrager en ondervraagde, dat een eerste vereiste voor een geslaagde on- Onverwachts is een controle bevolen voor de leden van de Christelijk-Democratische Unie n de Sow jet-Russische zóne van Duitsland met gelijktijdige wijzi ging van de inrichting der partij administratie, naar het model van de bij de Socialistische Een heidspartij uitgevoerde zuive ring. Volgens de „Neue Zeitung" zal ook het personeel en alle mede werkers van de onder Sowjet- Russische controle staande pers en radio en het voorlichtingsbu reau van de Sowjet-zöne op hun „politieke betrouwbaarheid" ge test worden. Het vermoeden zou namelijk bestaan, dat de Wester se pers uit deze kringen vertrou welijke inlichtingen ontvangt. Volgens het bestuur van de Oostberlijnse volkspartij is de vei ligheidsdienst van de Sowjet- zone een „grote sabotage-actie tegen de Oostduitse valuta" op het spoor gekomen. De actie zou over de gehele Sowjet-zöne op effectieve en uniforme wijze ge organiseerd zijn- In verband hiermede, aldus de mededeling, zijn in Thueringen reeds ver scheidene personen gearresteerd, die gepoogd hadden uit de circu latie genomen bankbiljetten we derom in omloop te brengen. Men bad de oude bankbiljetten aangeboden onder de voorspiege ling, dat een nieuwe geldhervor- ming voor de deur zou staan. Volgens de Engelse Havenraac bedraagt het aantal stakers Liverpool, Birkenhead en Man chester 11.350. 73 Schepen zijn door de staking volledig en 28 ten dele getroffen. Radio-Peking deelt mede, dat de Regering van de Chinese Volksre publiek een uitnodiging vain tie Columbiaan.se afgevaardigde Ur- daneta Arbalaez, voorzitter van de Politieke Commissie der V. N., om een vertegenwoordiger te zenden ter bespreking van de door de Ver. Staten tegen haar uitgebrach te beschuldiging van agressie van de hand gewezen. Uw luchtwegen zijn door slijm verstopt. Los dat gevaarlijke slijm op met de kradv tig werkende AKKER'S Uit Seimarang wordt gemeld, dat dé 34-jarige directeur-administra teur van de onderneming .Djati- rungo" bij Semarang, de heer J. A. Weijnsohènlk een politieman en 'n mandur (opzichter over de arbei ders) in een jeep van uit '11 hin derlaag werden doodgeschoten. Deze beschieting geschiedde door 'n bende van 10 man sterk. Een politieman, die niet getroffen werd, kreeg de waarschuwing dat meer van dergelijke overvallen zullen volgen, indien de politie het werk van de benden belommert. Op genoemde onderneming be vindt zich 20 man politie. Reeds eerder werden 2 Indonesi' rs ver moord. te verkrijgen Hij maakte deel uit van „de speciale commissie-Staufenberg", die belast werd met het onder zoek naar de „samenzwering van Rastenburg". De commissie ontleende haar naam aan Graaf von Staufenberg, de voornaam ste samenzweerder, die ook per soonlijk de bom aanbracht, waar door Hitier het leven moest ver liezen. Zoals bekend, overleefde de „führer" door een voor hem gelukkige samenloop van om standigheden de aanslag, waar op met de meeste gestrengheid tegen de samenzweerders werd opgetreden. Een der getuigen is veldmaar schalk Halder, destijds chef van dervraging is, verstoren", de Duitse Generale Staf. Ook het hoofd van de Deense militaire geheime dienst zal getuigen. Op 8 April 1945 werd door de S-S- een proces gevoerd tegen admiraal Canaris en vijf medebe- klaagden. Huppenkothen eiste als openbare aanklager „in op dracht van hogerhand" de dood straf. Deze werd in de vroege ochtend van de 9e April d.a.v. door ophanging voltrokken. Een van de voornaamste pun ten van het proces wordt ge vormd door de vernietigde dag boeken van admiraal Canaris. Huppenkothen verklaarde deze dagboeken kort voor het einde van de oorlog, toen hij in Oos tenrijk vertoefde, „in opdracht van hogerhand" te hebben ver brand. Volgens Huppenkothen werd in Canaris' dagboeken een zeer nauwkeurige, chronologische be schrijving gegeven van alle fasen Italië is de afgelopen 48 uur geteisterd door sneeuw, regen en storm. Nabij Florence stortte een brug over een rivier in. Twee per sonen kwamen om het leven. In de provincie Ferrara werden 13.000 acres bouwland over stroomd. Honderden boerengezin nen moesten zich in veiligheid stellen; er waren geen slachtof fers. Lawines hebben wegen nabij de Oostenrijkse grens en aan de Oos telijke oever van het Gardameer versperd. Het verkeer over de Ita liaans-Franse grens is verstoord. De spoorwegverbinding tussen Domodossola en Locano in Zwit seriand is verbroken. Te Sabbioni, dat ten Noorden van Domodossola, in de vallei van Formazzo, is gelegen, ligt de sneeuw elf meter hoog. De „Aagtedtjk" van de HollantL Amerika-lij ii vertrekt Maandag uit Philadelphia met 8 ton speelgoed vooir Nederland, 3 voor Luxem burg, 6 voor Belgic 50 voor de Amerikaanse en 25 ton voor de Franse zone van Duitsland. Deze 92 ton is de eerste zen ding van ongeveer 7 millioen speelgoederen, die kinderen in alle delen van de Ver. Staten hebben De heer N. Jouwe heeft na mens de Iriaanse politieke ver- bijeengebracht als „een bewijs van tegenwoordiging een telegram .JV.-, aan de president der Philippij nen Quirino, gezonden met be trekking tot het zelfbeschik kingsrecht. In dit telegram wordt het vol gende gezegd: De Papuase bevol king is diep geschokt door Uw verklaring omtrent het steunen van de Indonesische aanspraken inzake Westelijk Guinea. Wij wensen Nederlandse hulp tot wij met onze broeders in Oos telijk Nieuw-Guinea zelf onaf hankelijkheid hebben verkregen. De Philippijnen hebben het zelf beschikkingsrecht van Amerika ontvangen. Wij wensen hetzelfde recht uit handen van Nederland en willen onafhankelijkheid, zo dra onze bevolking in staat is zichzelf te besturen en Nederland ons voldoende scholen, zieken huizen, fabrieken enz. verschaft heeft, evenals Nederland in het verleden aan Indonesië gedaan heeftT In Argentinië zijn 22 arresta tiebevelen uitgevaardigd tegen personen, die betrokken waren bij de recente spoorwegstaking. Zij rijn beschuldigd van het maken van inbreuk op het recht tot vrijheid van werken, deelne ming aan een illegale organisatie en samenzwering tegen de veilig heid van de Staat". goede wil" Dieze „speelgoed golfactde" is 'n initiatief van de organisatie van oudgedienden van het Amerikaan se legioen. In het afgelopen weekeinde heb ben de Franse bezettingstroepen oefeningen gehouden bij Trier, die door de Franse Minister van Ooa- log, Jules Mioch, werden bijge woond. Onder meer is met nieuwe 50- ton tanks geoefend, die naar ver luidt de jongste „Stalin"-4anks van het Sowjetleger evenaren. Minister Moch heeft aan een Franse officier en buitenlandse militaire waarnemers, die de oefe ningen bijwoonden, meegedeeld, dat Frankrijk aan het einde van dit jaar 5 divisies gevechtsklaar zal hebben om bij een noodtoe stand ingezet te worden. Dinsdagmorgen, kort voor de dageraad, heeft op het proefter- rein van Nevada wederom een atoomontploffing plaats gehad. Volgens Julian Hartt, vlieg tuigexpert van „The Los Ange los Examiner" betreffen de proefontploffingen „slaghoedjes" voor de waterstofbom. Het werk aan de waterstofbom begon meer dan één jaar geleden. Sindsdien is niets over de vooruitgang be kend gemaakt. Volgens Hartt zal binnen negen a tien maanden in de Stille Oceaan een proef met de bom genomen worden. Des kundigen zijn het er over eens, dat de waterstofbom zelf slechts door middel van een atoomont ploffing in werking kan worden gesteld. Twee afzonderlijke schokken deden ruiten in Las Vegas sprin gen. Ook twee winkelruiten wer den versplinterd. (Las Vegas ligt ongeveer 50 km hemelsbreed van Indian Springs, waar de proefne- Op een afstand van ongeveer 700 km van Las Vegas, in Oak land, zag men een „verblindend wit licht". De twee schokken werden voor afgegaan door een reusachtige lichtflits. De inwoners van Las Vegas en omgeving waren ge waarschuwd zich tegen de dage raad niet bij de ramen op te hou den. Vele nieuwsgierigen haddon zich naar buiten begeven en zich langs de wegen opgesteld, tevens om mogelijk gevaar van glas splinters te ontgaan. De schokken werden gevolgd door een sterke warme lucht stroom langs de grond. In Los Angeles, 480 km verder weg, trilden de ramen 24 minuten na de lichtschijn. Zij werd in Los Angeles per televisie opgevangen en verder uitgezonden. De commissie voor atoomener gie heeft verklaard, dat er, vol gens de tot nu toe verkregen in lichtingen, geen „radiologische risico's" aan de proefnemingen waren verbonden. Het Indonesische dagblad „Merdeka" bevat waarschuwin gen en maant tot voorzichtig heid met betrekking tot de toe komstige besprekingen inzake het plan tot een vriendschaps verdrag tussen de Philippijnen en Indonesië. Het legt de nadruk op de bestaande verschillen tus sen de beide landen op het ter rein van de internationale poli tiek en verklaart, dat het nood zakelijk is, met deze verschillen en de consequenties daarvan re kening te houden, alvorens be sluiten te nemen, die de positie van elk dezer landen kan be- in vloeden. De „Nieuwsgier" schrijft in een artikel inzake het resultaat van het bezoek van president Sukar no aan de Philippijnen: „De teleurstelling in politieke kringen moet des te groter rijn. omdat zich een fundamenteel an dere houding tegenover het com munisme heeft gemanifesteerd". De heer Tambunan, voorzitter van de commissie van Buiten landse Zaken in het parlement, heeft verklaard, dat het ontwor pen verdrag moest worden be schouwd als een eenvoudig ver drag van goede nabuurschap en dat ook dergelijke overeenkom sten met Birma, Thailand, India en waarschijnlijk Australië zou den worden gesloten- Hij heeft tenslotte het gerucht tegenge sproken, dat Amerika op de on dertekening van een verdrag met de Philippijnen invloed zou heb ben uitgeoefend. door P. DE VRIES. 62) (Nadruk verboden). De Koninklijke Prins Ko'.idewiin van tielgië heeft Maandag een de creet getekend, waarin ambtena-' ren wordt verboden „zich aan te sluiten bij bewegingen, waarvan hert duidelijk is dat zij guhoor ge ver. aan 'buitenlandse bevelen 0[ overtreding van dit besluit staat ontslag. Alhoewel de com munistische i.jartSij in het besluit niet met name wordt genoemd, is het deciect in hoofdzaak tegen haar gericht. boot was weg. vertrokken. De heren waren Te drieën vertrok men weer en nadat men een uur later het gro te verlaten dorp had bereikt, be steeg men de berg, die hen nog van het kamp scheidde. Ondanks het feit, dat het reeds over vieren was, brandde de zon onbarmhartig fel en het zweet gutste de mannen van het ge zicht. Toen men eindelijk het half verscholen bergplateau had bereikt, plakten hun kleren aan hun lichamen van het transpire ren en de matrozen lieten zich ipuffend op de grond vallen. Doch Kees, die eerst naar be neden gekeken had, uitte een kreet van schrik. Zwijgend wees hij omlaag en de andere mannen sprongen weer overeind, nieuws gierig kijkend in de aangegeven richting. Het kamp, of wat er van over was, lag geheel verlaten. De bouwput was afgebroken en het elkaar gezet. Het leed geen twij XXXI. Whiteheaven uitte een verwen sing en Kees wilde impulsief over de rand van het plateau naar beneden rennen, doch de in genieur hield hem nog net vast. Wacht een ogenblik, jongen," zei hij, zichzelf weer geheel be heersend. „je kunt nooit weten. Voorzichtigheid kan nooit geen kwaad. We gaan samen, maar houden onze wapens gereed om op alle eventualiteiten voorbe reid te zijn." Behoedzaam daalde men nu de steile heuvel af en na een paar minuten was men bij de over blijfselen van het kamp aange land. Overal zag men in t mulle zand afdrukken van laarzen. Maar toen men het houten ge bouwtje, dat nog overeind stond, van binnen bekeek, bleek het ge heel verlaten te zijn. In de hoek stond een roestig fornuis en voorts bij het enige raam dat het bouwsel rijk was, een ruwe hou ten tafel, waaromheen enkele krukjes, eveneens provisorisch in gat was ruwweg dichtgegooid. Van de twee hutten was er een finaal verdwenen. De ander stond nog overeind. Maar van een levend wezen was geen spoor meer te bekennen. En ook de fel, of de gouddelvers waren vertrokken. Voor alle zekerheid zette Whi teheaven één der matrozen bui ten op wacht, waarna de anderen naar binnen gingen. „Niets bijzonders te ontdek ken," zei Kees, die naar het for nuis was gelopen en er in keek. Doch de ingenieur die bij de ta fel stond riep: „Kees kijk eens!" De aangesprokene draaide zich om en zag, dat Whiteheaven een vel papier in de handen had. In een paar stappen was Kees bij hem en zag, dat het een brief was. „Wat voor taal is het," vroeg Whiteheaven. „Ik kan het niet lezen." „Dat is Duits," antwoordde Van Bergen, die even een blik op het beschreven vel wierp. „Waaruit dus blijkt, dat ik wel gelijk had, toen ik veronderstelde, dat het moffen waren. Laat mij het eens lezen.' Kees nam de brief in handen en vertaalde het Duits, zo goed en kwaad als het ging in het Engels. Er stond: „Mijne Heren, Juist op tijd hebben we er lucht van gekregen, dat er pottenkij kers op het eiland waren. Wan neer U soms gedacht hebt, dat wij niet waakzaam bleven, on danks onze werkzaamheden, dan had U het mis. Maar U bent toch te laat. We zijn juist klaar en al zou U onze put opnieuw openen, U zult niet veel meer vinden. Wat we gevonden hebben, namen we natuurlijk mee en is ruim schoots voldoende voor' ons, om ergens in de wereld een nieuw leven te beginnen. Hetgeen we dan ook gaan doen, want we wa ren nimmer van plan ons gehele verdere leven op een verlaten, nagenoeg onbekend eiland te blijven. Een onzer mannen heeft een paar dagen geleden Uw mooie schip in de baai ontdekt. En bij die gelegenheid heeft hij een ge sprek afgeluisterd, dat twee Uwer mensen op het dek voerden. Het was in de avond en onze kame raad had zich goed verborgen, zodat hij van boord af niet zicht baar was. We willen daarom wel het een en ander vertellen van onze aan wezigheid, temeer, omdat het U toch onmogelijk zal zijn ons te achterhalen. Toen in 1945 Duitsland noodge dwongen moest capituleren, be vonden wij ons in Noorwegen. En aangezien we ruimschoots vol doende brandstof aan boord had den van onze onderzeeërs, beslo ten we een poging te wagen om ver weg te gaan. Dat is ons ten dele gelukt. Gedurende vrijwel de hele reis zijn we achtervolgd en wij waren de enige, die er in slaagden aan de jacht te ontko men. Van onze andere kamera den hebben we nooit meer iets gehoord, zodat we moeten aan nemen, dat ze ten onder gegaan zijn. (Wordt vervolgd). DONDERDAG 8 FE9R. RiLVERSUM I: 7.00 N:euw»; 7.i5 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws.815 Gram.; 9.00 Mor genwijding; 9.15 Gra n.9.30 Wa terstanden 9.35 Gram.; 10.30 Hot eerste lustrum van de Partij ra* de Arbeid!; 12.00 Ztmg; 12.30 Me dedelingen; 12.38 Orgel; 13.00 Nws.; 13.15 Allerlei; 18.20 Or kest: 13.45 Causerie; 18.50 Ontaart; i4 00 Voor <ie wouw; 14.80 Piano; 15.00 Voor de zieken; 1100 Cau serie; 17.00 Vojr de jeugd; 17.50 (auerie; 18.00 Nws.. 18.15 Sport; 18.30 Orkest; 19.00 Jiauserie; 19.18 Gram.; 19.50 Causerie; 20.00 Nws.; 20.05 Groetten: 20.15 Aller lei; 20.20 Orkest; 21.25 Hoorspel; 22.35 Gram.; 23.00 Nws.; 23.16 Sport; 23.30 Dansmuziek. HILVERSUM II: 7.00 Nieuw#; 7.15 Gymai stick; 7.30 Koor; 7.46 Morgengebed; 8.00 Nws.; 8.1» Schoolradio. 10.00 Gram.; 10.15 Ggaon.9.00 Vom- de vrouw; S',40 Morgendienst; 10.45 Graim.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Schoolradio; 2.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Mededelingen: 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws.; 13.20 Kwartet; 18.40 Piano; 14.00 Orkest; 14.45 Gram.; 15.00 Voor de vrouw:; 15.30 Piano; 16.00 Lezing; 16.45 Ensemble; 17.00 vteor de jeugd; 17.80 Lichte muziek; 18.OO Trio; 18.30 Cause rie: 18.45 Graait; 19.00 Nws.; 19.15 auserie; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nws.20.05 Gev. rogram- ma; 22.10 Gram.22.15 BuiteoJ. overzicht22.35 Gram.22.45 Ge bedl; 23.00 Nws.23.15 Gr.m. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.33 Voor de boeren; 12.40 Orkest>3.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Voor de jeugd; 15.00 Eng. les; 15.15 Kamermu ziek; 15.40 Franse les; 16.00 Gram.16.30 Causerie; 16.45 Gram.; 17.00 Nws.; i7.10 Gram. 17.15 Voor de jeugd; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.19.30 Koor20.00 co-zoek programma; 21.00 Amateuruitzen ding; 21.30 Kwintet; 21.45 Actu«_ liteiten; 22.00 Nws.; 22.15 Pian»; 23.00 Nws.23.05 Gram. In het Britse Lag derdagavond een motie, waarin de r tiseerd wordt wej handeling van het bleem, verworpen 289 stemmen. In de motie wol „de tegenstelling tussen de belof ten der ministers en de huidige tekorten, die grote ontberingen in de gezinnen en wijdverbreide industriële ontwrichting en stil legging van het werk teweeg hebben gebracht". Alle negen liberale leden ont hielden rich van stemming. luwuui *VX~ lil" Bijna de hele Togoestam trok met het opperhoofd en Wicked uit om zich in 'het bezit te stellen van de nationale fetisch van het ge hate btiurvolk der Boahoe's. „Verberg je in de struiken, jon gens' 1;ep het opperhoofd der Togoe'goe's. Wicked en hij bleven op de uit kijk staan. „Met welk soort van vervoer middel komen zij"? vroeg het op perhoofd. Maar het antwoord hoefde hem niet door Wicked te worden gege ven, want in de veite was een re gelmatige brom loon hoorbaar en spoedig zag men het vliegtuig van onze vrienden boven de horizon verschijnen. gen beschuldigt men de Britse communisten naar aanleiding van dit pamflet er van, dat zij een nieuwe gematigd schijnende richtlijn van de Kominfonn vol gen om de linkse socialisten, die door de extremiteit van het com munisme worden afgestoten, te Ipkken. reeds eerder plaats te Souburg. De wedstrijd werd echter bij de stand 2—3 gestaakt, 't Is voor de Bressiaanders te hopen dat 2—3 ditmaal de eindstand is, want de positie van Breskens, dat nu de rode lantaarn draagt, is er door de recente successen van de rood-zwarte Oostburgers njet beter op geworden. van de economische commissie voor Europa van de Ver. Natie- te Genève bijeen zal komen. M hoopt, dat de landen met e surplus aan kolen hun „gent men's agreement" om de exp' niet te beperken tot Juni zulle I verlengen, zodat het Europe1 probleem kan worden opgelo.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2