De Kabinetsformatie De V. N.-troepen naderen de 38ste breedtegraad Defensieprogramma Canada van VRBEID mse cing De Sowjet-nota aan de Westelijke Mogendheden WEK DE GAL IN UW LEVER OP ■Hiü ®ci gjn i Sneeuw en storm IN NOORWEGEN Guerilla-activiteit neemt af De Verbonden troepen in Midden-Korea hebben een punt op een afstand van minder dan 50 km van de 38 ste breedtegraad bereikt. Zij bevinden zich daar Noordoostelijk van Seoel. Verenigde Staten onderschrijven Frans voorstel voor een verenigd Europees leger WEERSVERWACHTING HOOGWATER, op onder op onder 8.10 17.40 9.08 20.38 8.08 17-42 9.18 21.57 8.06 17-44 9.28 23.14 Prinses van Rélie heelt een dochter Westerling nog in België? De Sow jet-Unie heeft in haar antwoord op de jongste Amerikaanse, Britse en Franse nota's over de voorbe reiding van een conferentie der Grote Vier aange drongen op een spoedige bijeenkomst van de Raad van de Ministers van Buitenlandse Zaken. In de nota wordt de mogelijkheid toegegeven, dat andere kwesties naast de herbewapening van Duits land worden besproken. A. DEN DOOLAARD 50 JAAR Australië en de 38-ste breedtegraad les: 5 regels 60 cmbë 10 Ct; minimum M ;e stakers Staien vragen Igoederen terug te onder op onder 17.44 9.28 23.14 17.45 9.33 17.47 9.52 0.30 Commissie van Goede Diensten Fraakering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur L Tan de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. te WOENSDAG 7 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1649. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 dl minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties'. 1 regels 60 ct.; iedere regel me*£ 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meezt Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. Naar wij vernemen, hebben de Kabinetsformateurs gisterenmor gen een onderhoud van ongeveer 5 kwartier met Minister Van den Brink gehad. Nader vernemen wij nog, dat Dr. W. Drees Maandagavond de waarnemend fractieleider van Je Partij van de Arbeid Mr. Burger, heeft ontvangen. Mr. van Schaik heeft Maandag gen uetreffende de publieke- ;n semi-publieke investeringen, maat regelen inzake particuliere inves teringen, corasmmpti e bepe rki ngen en tenslotte ock fiscale maatrege len Dit alles wordt thans tn ender- I nr: verband besproken Wanneer men het over de grote lijnen van de verschillende maatregelen eens zal zijn, zullen de persoonskwes ties in verband met de Kabinetts- avond een bespreking gehad met formatie nader bezien worden Ooi: Pr«f. Eomme. PERSCONFERENTIE MET K ABINETdFORM-A TETTRS. „Wij staan voor 3 moeilijke pro blemen: n.l. opvoering van de de fensie-maatregelen bezuiniging op de gewone Staatsuitgaven, en de gezondmaking van onze beta lingsbalans. Deze 3 .problemen, die onderling ten nauwste samenhan gen, vormden reeds in het demis- siomnaire Kabinet een onderwerp ran voortdurende beraadslaging. Deze beraadslagingen werden doorkruist door de Kabinetscrisis", aldus verklaarde Dr. Drees Dins dagmorgen op een persconferentie, die door de beide Kabinetsforma teurs werd gegeven. Reeds op 5 December werd op dracht gegeven aan een commissie wan hooggeplaatste ambtenaren am ra port uit te brengen betref fende de maatregelen, die geno men zouden kunnen worden om bovengenoemde problemen op te lossen. Op 22 Januari werd het rapport wan de commissie ingediend. Op 26 Januari werd een REA-verga dering ter bespreking van dit rap port vastgesteld. (REA is Raad ▼oor Economische aangelegenhe den uit de Ministerraad). Op 24 Januari nu kwam de Ka binetscrisis. Ondanks deze crisis werd met de behandeling van het rapport door gegaan, opdat de nieuwe Regering een algemeen inzicht zou hebben van de wijize waarop haar voor gangster de problemen zag". „De maatregelen, die genomen nullen moeten worden betreffen onder meen": algemene bezuiniging of» de Staatsbegroting, bezuinigin- IIK. MS. „BANCKERT" BEZOEKT AUSTALIë. Van 11 tot 17 Februari a.s. zal Mr. Ms. torpedobootjager „Ban- okert'onder bevel van luitenant ter Zee der eerste klasse J. G. Stegeman een niet-officieel be zoek aan Melbourne brengen. thans echter zijn hieromtrent reeds besprekingen gevoerd." De Minister-President deelde voorts me.le, dat :n verband met het bovenstaande tol nu toe slechts contact is gezocht medie Ministers cie in het bijzonder m, i de aan de orde zijnde probismen te maken hebben. Op een vraag of de fjr.mate.irs nog contact zullen zoeken met de voorzitter van de V.V.D., Mr. Oud, antwoordde Dr. Drees: „Hierover hebben wij nog geen beslissing genomen". Over de tijdsduur van de Kabinetsformatie wensten Cc formateurs zicli niet uit te Laten. U zult 's morgens „kiplekker" ait bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVER PILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Kist Carter's Leverpilletjes. Het spoorweg- en wegverkeer in het Z. van Noorwegen, tussen Oslo en Stavanger, is door hevi ge sneeuwval verlamd. Vier personentreinen zijn in de nacht van Maandag on Dinsdag ingesneeuwd, evenals de sneeuw ruimer, die te hulp was gezon den. Op sommige wegen ligt de sneeuw drie meter dik. Alle be schikbare werkkrachten doen hun best om de treinen en de autobussen vrij te maken. Ter hoogte van Bergen is een vissers boot in de storm gezonken. De bemanning van zes koppen kwam om het leven. De Amerikaanse regering heeft de uitnodiging der Franse autoriteiten om een waarnemer te zenden naar de te Parijs te houden conferentie voor de in stelling van een Verenigd Euro pees leger, aanvaard. In de brief van de Amerikaan se minister Acheson aan zijn Franse collega Schuman, waarin hij dit mededeelt en verklaart dut de Amerikaanse ambassadeur te Parijs Bruce de conferentie als waarnemer zal bijwonen, zegt hij o.m. dat de Amerikaanse re gering het Franse voorstel ,,van ganser harte onderschrijft", zo als zij immer voorstandster is geweest van alle maatregelen om de eenheid van Europa te bevor deren. „De V. S. hebben in het ver leden door hun verklaringen, ge sloten verdragen en handelwijze steeds blijk gegeven van hun voortdurende belangstelling voor Europa. Zij hebben immer ge werkt voor een nauwer samen gaan van de Europese landen en zijn nimmer in gebreke gebleven l uiting te geven aan hun bereid heid tot samenwerking met Europa." Acheson brengt in zijn verle den week geschreven brief, waar van de tekst Maandag voor pu blicatie is vrij gegeven, nog in herinnering dat de V. S- zich ook hebben uitgesproken voor het plan-Schuman, om tenslotte als zijn verwachting uit te spre ken dat 'n nauw samengaon van de regeringen van Frankrijk, W- Duitsland en andere Europese landen, die tot samenwerking ge neigd zijn, een redelijke hoop op levert dat oplossingen op lange termijn zullen worden bereikt voor vele vraagstukken der Wes terse staten, of deze nu op poli tiek, militair of economisch ge bied zijn gelegen. Vliegeniers meldden, dat er 400 tot 500 afzonderlijke verdedigings stellingen-zijn langs een 5 km lan ge bergrug, 20 km ten Noorden van Itsjon. Zij melden voorts krachtig afweergeschut. Er verschenen gisteren voor het eerst op het Westelijk front Noordelijke tanks en gemotori seerde artillerie. Aan het Westelijk front in Ko rea is Dinsdag, het begin van het Chinese niéuwe jaar, een ge vechtspauze ingetreden na een nachtelijk spervuur van geallieer- ten de veldartillerie, mortieren en vlootgeschut. De enige communistische acti viteit in het Westen beperkte zich tot de Turkse sector, waar de communisten met handwapenen de Verbondenen beschoten doch geen aanval ondernamen. De Verbondenen vorderden langzaam aan het Centrale front, nadat zij communistische tegen aanvallen met goed gevolg had den afgeweerd. Zij drongen van Hoergeong uit naar het N. Amerikaanse lichte bommen werpers rapporteerden, terugge keerd van nachtelijke vluchten, ongeveer 500 communistische voertuigen aanmerkelijk min der dan de nacht tevoren op Noord-Koreaanse wegen waarge nomen te hebben. Zij werden door het slechte weer in hun ope raties belemmerd. De luchtaanvallen aan het Cen- Be Canadese minister van De fensie, Brooke Claxton, heeft in het Canadese Lagerhuis een de- fensieprogramma ingediend, dat alle vorige Canadese defensie programma's in vredestjjd in de schaduw stelt. Voor de komende drie jaar is vijf milliard dollar uitgetrokken medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. Veranderlijke bewolking. Veranderlijke bewolking met hier en daar een enkele bui. Meest matige wind uit zuidelijke richtingen. Dezelfde of iets lage re temperaturen dan gisteren. DONDERDAG 8 FEBRUARI. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.09 3.44 4.24 4.34 tun. 3.35 4.10 4.50 5. BON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Febr. S ié Dit driejarenplan voorziet in een vloot van honderd schepen, 115.000 manschappen voor leger, vloot en luchtmacht en veertig lucht-eskaders, waarvan elf in Europa gestationeerd zouden worden. Tevens is een regiments gevechtsgroep van 5000 6000 man voor Europa bestemd. In Canada wordt een net van waar- schuwingsposten voor de nade ring van vliegtuigen met de laat ste en krachtigste radarapparaten aangelegd in aansluiting op het Amerikaanse net. Deze posten worden voorzien van de benodig de gevechtseskaders. De luchtmacht zal tweemaal zoveel mogen uitgeven als leger en vloot. Vliegtuigen zouden de grootste bijdrage van Canada aan Europa vormen, omdat deze het meest benodigd zijn. De lucht macht zou spoedig drie gevechts eskaders aan Eisenhower ter be schikking stellen. Op den duur zou de luchtmacht groter worden dan het leger. In het komende financiële jaar wordt meer dan 1.6 milliard dol lar voor de defensie uitgetrokken. In de komende drie jaar zon de luchtmacht, die thans drie ge regelde en twaalf reserve-eska ders heeft, tot 40-eskaders wor den uitgebreid, hetgeen een ver meerdering van 3000 vliegtuigen betekent. De bezetting van de vloot, die thans ongeveer 10.000 man telt, zon verdubbeld wor den. trale front waren de zwaarste sinds het Achtste leger 12 dagen geleden zijn offensief begon. De Britse kruiser „Belfast" en de Amerikaanse zware kruiser „Saint Paul" en de torpedoboot jager „Hank" bombardeerden Maandag communistische troe penconcentraties, gebouwen en geschutsstellingen in het gebied van Intsjon. Aan de Oostkust verleende de vloot der V. N. verdere steun aan Zuid-Koreaanse landstrijdkrach- die zich in het gebied van Kangnoeng tegenover 3 Noord- Koreaanse bataljons bevinden. Amerikaanse infanterie, voor afgegaan door tanks, blijft vol gens de laatste berichten lang zaam vorderen ten N. van An- jangni, 11 km ten Z. van Seoel, achter een scherm van granaten, raketten en bommen. Aan de Centrale sector zijn een heden van het Achtste leger meer dan 25 km ten N. van Wondjoe opgerukt en een opmars ten O. en W. van Hoengsong begonnen. Amerikaanse en Zuid-Koreaanse gemotoriseerde compagnieën be reikten posities 20 km ten N.O. en 11 km ten N.W. van Hoeng song. Uit Tokio wordt thans gemeld, dat de Verbondenen bij hun op mars aan het Centrale front van Hoengsong uit een punt op ge lijke hoogte met Seoel bereikt hebben. De Prinses van Rétfte, de eöhtge- notle van Koning Leopold van Bel gië, heeft in de nacht van Maan dag op Dinsdag ihet leven geschon ken aan een dochter. Dit is het) tweede kind uit het tweede huwelijk van Koning Leo pold, dat in September 1941 werd gesloten. Het eerste kind, Prins Alexander, werd op 18 Juli 1942 geboren. De titel van de Prinses van Rë- tie baar eigen naaim is Lilian Baels die haar kort na haar hu welijk werd verleend, is afgeleid van de naam wan een Koninklijk landgoed. De iJrinses is 34 jaar oud. De Grootmaarschalk van het Hof deelt mede, dat het gisteren geboren Prinsesje de namen Ma rie-Christine, Daphne, Astrid, Eli zabeth, Leopoldine zal dragen. „De Nieuwe Gids'' verklaart te vernemen, dat Westerling en zijn vrouw nog in België vertoeven. Het bericht, als zou het echt paar, dat in een pension bij de Naamse-Poort logeerde, aan boord van een particulier vlieg tuig België verlaten hebben met bestemming naar Spanje of Por tugal, is uit de lucht gegrepen, zo verklaart het blad. Westerling zou ondergedoken zijn en wacht op de terugkeer uit Zwitserland van zijn Belgische financier, een effectenhandelaar te Brussel. Westerling, zo voegt het blad er aan toe, zou het copyright van zijn gedenkschriften aan een Amerikaanse nieuwsbureau ver kocht hebben. Amerikaanse toestellen hebben een communistische tank van het type „T-34" vernield. Het aantal in een week vernielde communis tische tanks was daardoor tot 4 gestegen. Zeven andere tanks werden zwaar beschadigd. Generaal Ridgway heeft ver klaard, dat de verliezen toege bracht aan de Chinese communis ten in het verloop van de opera ties in sommige gevallen 100 communisten tegen één geallieer de militair bedroegen. De gene raal zeide, dat het zijn bedoeling was de vijand zo groot mogelijke verliezen toe te brengen ten koste van zo weinig mogelijk eigen verliezen. De Verbondenen zouden zelf tijd en plaats van elke offensieve actie bepalen. De guerilla-activiteit is de laat ste maanden aanmerkelijk min der geworden. Het opperbevel der V. N. had de situatie thans beter in de hand dan ooit tevoren. De Verbonden strijdmacht be stond op het ogenblik uit Ameri kanen, Engelsen, Turken, Grie ken, Fransen, Nederlanders en Zuid-Koreanen. Het was een keurtroep met een hoog moreel. Aan de andere kant verklaarde de bevelhebber van het Achtste leger, dat de militaire reputatie van de Chinezen niet met de wer kelijkheid overeenstemde. Men moest de Chinezen echter ook niet onderschatten. Enkele eigen schappen waarop de generaal de aandacht vestigde waren hun dis cipline, uithoudingsvermogen, ca mouflagetechniek en grote sober heid. De Chinezen hebben versterkin gen aangevoerd naar het Weste lijk front. In een bericht is ge zegd, dat 2000 man in allerijl naar het gebied van Itsjon zijn gezon den. Turkse troepen, die bijna 48 uur achtereen met de Chinezen man tegen man om hoog terrein ten N.-W. van Soewon gestreden hadden, hebben zich thans in het bezit gesteld van twee heuvels. Rond Anjangni wordt nog hier en daar gevochten. Een pantser colonne drong van Anjangni uit 16 km in N.O. richting door. Ten N. van Koemjangdjangni moes ten de Amerikanen een heuvel- stelling opgeven na een tegen aanval van de Chinezen. Zestien km ten N.O. van Itsjon gelukte het de Chinezen de geal lieerde stellingen binnen te drin gen, hetgeen een beperkte ge allieerde terugtocht veroorzaak te. Heden viert de heer C. Spoelstra, beter bekend onder zijn schrijver- pseudoniem A. den Doolaard, te Beekbergen (Geld. i waar hij woont, zijn 50ste verjaardag. In de Sowjet-nota wordt gezegd, dat de Sowjet-regering van me ning is, dat er geen reden is om het bijeenroepen van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken nog langer uit te stellen. „Er is een dergelijke toestand geschapen, dat, terwijl de 'confe rentie van de Ministers van Bui tenlandse Zaken om de een of an dere reden voortdurend wordt uit gesteld, niet alleen het feit er is, dat Duitsland niet ontwapend wordt, maar integendeel maatre gelen in practijk worden ge bracht, die betrekking hebben op het herstel van een staand Duits leger en van de oorlogsindustrie in West-Duitsland, alsmede talrij ke andere maatregelen, die ge richt zijn op de haastige voorbe reiding van een nieuwe oorlog. „De Sowjet-regering kan niet nalaten de aandacht te vestigen op het onduldbare karakter van de aldus geschapen toestand". „De Sowjet-regering acht ae bestudering in de loop van de zit ting van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken van an dere kwesties buiten die van de ontwapening van Duitsland moge lijk". Verwijzend naar het oorspron kelijke Sowjet-voorstel om de kwestie-Duitsland te bespreken op basis van de verklaring van Praag, wordt in de nota, die door het Franse Ministerie van Bui tenlandse Zaken is gepubliceerd, gezegd: „De Sowjet-regering gaat uit van het beginsel van het recht, dat alle leden van de Raad van Ministers van Buitenlandse Zaken hebben om ter bestudering door de Raad elk voorstel in te dienen, dat verband houdt met de kwesties, die opgenomen zijn op de agenda". De Sowjet-Unie had geen be zwaar tegen het houden van een voorbereidende bijeenkomst van plaatsvervangers te Parijs. „Be studering van de inhoud der kwesties, die op de agenda wor den geplaatst, moet niet deel uit maken van de taak van de voor bereidende conferentie", aldus de Sowjet-nota. De maatregelen, genomen door Engeland, Frankrijk en de V. S. zijn duidelijk gericht op een ver groting van de bewapening in Europa en in de V.S., zo gewel dig, dat zij een groeiende onrust ondere de volkeren, die pas onder de ontreddering en de ellende van de tweede wereldoorlog hebben geleden, zal uitlokken, aldus ver volgt de nota. „De Sowjet-regering kan haar ogen niet sluiten voor wat gedu rende verscheidene maanden ten aanschouwe van iedereen Is ge beurd. Terwijl de in New York door de Ministers der drie mo gendheden gehouden conferentie alleen de kwestie van de weder opstanding van de Duitse strijd krachten had opgeworpen en her stel van de oorlogsindustrie in West-Duitsland, is de werkelijke omvang van dit besluit van de drie mogendheden reeds groten deels sedert die datum onthuld. De gehele wereld weet, dat gedu rende meer dan een maand be sprekingen zijn gehouden tussen de regeringen van Frankrijk, de V.S. en Engeland aan de ene kant en de regering van Bonn aan de andere kant, welker omvang groot is en welker gevaarlijke be tekenis door alle vredelievende volkeren van Europa wordt waar genomen". De nota releveert in dit verband ook de besprekingen tussen generaal Elsenhower en de „revanche-regering" van Ade nauer. Naar uit een uit Canberra af komstig bericht zou blijken, heeft Australië de Verenigde Na ties medegedeeld, dat het van oordeel is, dat de strijdkrachten der V. N. bij de 38ste breedte graad, de grens tussen Noord- en Zuid-Korea, halt dienen te hou den. Naar wij vernemen is Mr. W. F. Scfhoikking, oud-.Minister van Oorlog en Marine benoemd tot lid van de Raad van State. De .be noeming gaat in 15 Febr. a.s. „Het voornemen, dat bestaat, om de weer in het leven geroepen Duitse strijdkrachten als een ge dwee instrument van een vastbe sloten groep mogendheden te ge bruiken, is op drijfzand gebouwd, daar, onder de dekmantel van een revanche-regering van het Ade nauer-Schumacher type, de man nen, die dagelijks hun invloed ver sterken, dat wil zeggen, zuiver en alleen hun hegemonie, militaris ten zijn van Hitiers gevolg, ver bitterd door de mislukkingen en vastbesloten om de nieuwe toe stand zelf te gebruiken voor hun eigen agressieve en imperialisti sche doeleinden". Indien de huidige toestand van haastige voorbereiding van een nieuwe oorlog voortduurt, zal de conferentie van de Ministers van Buitenlandse Zaken zich natuur lijk geplaatst zien voor voldongen feiten. Het is mogelijk, dat deze politiek van voldongen feiten overeenkomt met het verlangen van sommige agressieve kringen, maar de Sowjet-regering kan niet nalaten de aandacht te vestigen op het onduldbare karakter van de aldus geschapen toestand, al dus de Sowjet-nota. er nummer ol at meer. t 'b namiddags 2 i als kiezer en als lid >ren, nadat de eerste tl enthousiasme voor lemen, vervolgde de k, bemoeilijkten ons verloren gaan van ijk achterland, het Indonesië en de be- vas. op de ontwerp-reso- congres voorgelegd, congres met voldoe- It, dat de gevoerde ïk krachtig heeft bij- het herstel van de en de productieve >ns volk en mitsdien Dud van de arbeids- andhaving van een hoog peil van be- eid en door dit alles economisch herstel, voorts de Indonesi- onder de loupe. De :fde naar de volledi van de koloniale ver- 'e Ronde Tafelconfe- begin geweest van g tussen vrije en naties. t terrein vol is van n klemmen, toonde g van de Nieuw-Gui- ie. Moge het de ver- ■menten in beide vol- zijn de weg te vin- i aanvaardbare con- ilossing in dit con- 1 kan op goede gron- n, dat de moeilijkhe- euw-Guinea uitslui- ompetentie van Ne- idonesië behoren, aver de pogingen tot samenwerking en eenheid, memoreer- menwerking in Be- Nauwelijks was de /an het hakenkruis de dreigende scha kel en hamer viel erse wereld. De we- bet ijzeren gordijn Vorrink een bedrei- vrede en voor de aensheid beleeft nu n wedloop in bewa- .veken hebben som- ïar buiten uit de in- als waren er scher- ngen in onze partij streden. Er zal op elegenheid zijn om lingen op hun juis- toetsen, aldus spr. lus van de stamp- ia 1 deelde de heer dat de P.v.d.A. een .000 nieuwe leden ischrijven. werd o.m. bijge- nister-president dr. linister mr. J. in 't n gehad sedert 8. In de medede- ,egd, dat de loons- i voorlopige zou een definitieve re- geschil tussen de schappijen en vak- loon- en arbeids- V HET WERK. iense havenarbei- bij de stakingsbe- aangesloten, heb- jochtend besloten i te hervatten. Zij ter scharen achter oger loon van de rpool, Birkenpool, Manchester. t de Sowjet-Unie it, de 672 schepen n de koopvaardij, haar in de vorige l van de leen- en imst afstond, on- te geven. :steld in een nota, wjet-ambassadeur Alexander Pan- ■handigd. Boven- t de 800 millioen n, die Rusland op en- en pachtover- lan de V. S. ver met de betaling Sowjet-Unie ten ZON EN MAANSTANDEN. ZON ii9 °P dr- 8.06 8.04 8.03 MAAN X!' Het amendement is ingedien door Republikeinse afgevaardigden en heeft betrekking op het wets ontwerp, waarbij de wet op de wederkerige handelsovereenkom sten, die in Juni a.s. afloopt voor de diuur van 3 jaar wordt ver lengd. gens de laatste berichten minstens 82 personen om ihet leven zijn ge komen en 500 gewond. Volgens functionarissen is de ramp de ergste in de Ver. Staten sedert 32 jaar. Men vreest, dat er nog meer Lij,ken onder de wrak stukken liggen. In bevoegde kringen verneemt men, dat ingevolge besprekingen tussen de Nederlandse en de Bel gische regering de prijs van Ne derlandse iboter zal worden ver laagd van 76 tot 74 francs per kg. Deze maatregel wordt heden ver moedelijk reeds van kracht. in wvan itsjon i.buu meter op. Zij lagen onder zwaar mortier vuur en vuur uit kleine wapenen. Andere geallieerde troepen dron gen onder zwaar spervuur tot 16 km ten N. n N.O. van de plaats op. Sterke communistische le gers naar men vermoedt me rendeel Noordkoreanen onder- Lester Pearson, de Canadese mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft de uitnodiging om zitting te nemen in de V. N.-commissie voor Ooer'e Diensten in het Koreaanse conflict van de hand gewezen. hebben de Sow- jet-Russische autoriteiten als „laatste aanbieding" 240 millioen beloofd en geweigerd over het teruggeven van de 672 schepen besprekingen te voeren. De Sow jet-Unie wil de schepen kopen, doch de Amerikaanse regering wil hierop niet ingaan, zolang de rekening niet is vereffend.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1