Wat gebeur! er in het Verre Ooslen De stakingen in Buitenland het Bittere gevechten van man tegen man ARBEID a Si8!! m Het programma van Generaal De Gaulle inse cing Verhoging van de belastingen in de V. S. M De opmars der V.N.-troepen duurt voort DINSDAG 6 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1648. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Drie sterke gepantserde colonnes van het Achtste leger zijn diep in het door de tegenstander gehou den gebied doorgestoten. Een colonne naderde Seoel tot op 12 km. ben an- dere drong Anjangni binnen, ongeveer 11 km van de Zuidwestelijke buitenwijken van Seoel gelegen. Tegenaanvallen op de colonnes werden afgeslagen. Alle drie keerden na de stoot terug na de tegen stander zo veel mogelijk schade te hebben berok kend. Men stootte niet op gepantserde tegenstand. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op Febr. 7 8.11 17.38 8-56 S 8.10 17.40 9.08 9 8.08 17.42 9.18 10 8.06 17-44 9.28 Rau wil niet in Commissie van Goede Diensten Wysjinsky ontbiedt Diplomatieke Vertegenwoordigers onder op onder 17.44 9.28 23.14 17.45 9-33 17.47 9.52 0.30 Commissie van Goede Diensten ;e stakers Staten vragen tgoederen terug Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen TeL 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. ■j&f t m m ibi Adver tentieprijs: per mm 10 clj minimum per advertentie /L5ü. Rubriek Kleine Advertenties: 3 regels 60 ct.; iedere regel m&si 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer» Inzending advertenties tot dffl namiddags 2 uur. Het is niet algemeen bekend, dut de regering van generaal 1 <e Gaulle de toestand juist inzag on een nieuwe politiek uitstippelde. Op 24 Maart 1945 oubliceerde de voorlopige Franse regering een verklaring, die aan duidelijkheid niets te wensen overliet: 1. Indo-Chinese onderdanen zul len het staatsburgerschap yan de Franse Unie bezitten en in alle ambten en functies benoembaar zijn, zonder dat onderscheid zal ge maakt worden op grond van ras, geloofsovertuiging of origine. 2. Indo-China zal een Federale regering krijgen met als ministers Indo-Chinese of Franse inwoners van Indo-China. 3. „Vrijheid van mening, gods dienst, drukpers en vergadering en democratische vrijheid in het alge meen zullen de basis vormen van de Indo-Chinese wetten". 4. Alle landen in Indo-China dienen autonomie te bezitten. Dit waren de voornaamste doel einden, welke de voorlopige Franse regering op dat tijdstip nastreefde. Slechts het feit dat het communis me gebruik kon maken van de om standigheid dat Frankrijk in die belangrijke maanden in 1945 in In do-China verstek moest laten gaan, verhinderde dat deze vreedzame en wettige revolutie zich met succes heeft voltrokken. Moet nu de Viet-Minh werkelijk als een communistische beweging worden beschouwd? Het commu nistische propaganda-apparaat heeft zich veel moeite gegeven deze bewering te ontzenuwen. Van die zijde is beweerd, dat Ho Tsji Minh geen communist doch nationalist is. Een en ander wordt door zijn levensloop gelogenstraft. Onder zjjn werkelijke naam N'Guyen Ai Quoc is de leider van de Viet- Minh altijd communist geweest. In zekere zin is hij zelfs „strenger in de leer" dan Mao Tse-tung. Als men nagaat, en op welke wijze de huidige oorlog in Indo- China is ontstaan, treden Ho Tsji Minh's bedoelingen duidelijk aan het licht. In Maart 1946 werd een voorlopige overeenkomst gesloten tussen de vertegenwoordiger van de Franse Republiek en Ho Tsji Minh. De Vietnamese republiek werd als een onafhankelijke staat erkend waarvan de regering, het parlement, het leger en het geld wezen onder de Indo-Chinese Fede ratie en de Franse Unie zouden ressorteren. Enkele maanden later werd Ho Tsji Minh te Parijs offi cieel, met de eerbewijzen aan een staatshoofd verschuldigd, ontvan gen. Desondanks begonnen Ho's strijd krachten op 19 December een actie tegen de Franse troepen te Hanoi. De coup was zorgvuldig voorbe reid.. Reeds dagen tevoren waren doorgangen tussen de huizen ge maakt om de aanhangers van de Viet-Minh gelegenheid te geven zich te verplaatsen zonder op straat te komen. Lieden die het deden voorkomen of zij invalide waren, waren erin geslaagd de Franse ziekenhuizen binnen te dringen, er was materiaal voor barricades verzameld en bij de overwegen van de spoorwegen stonden spoorwagens gereed om het verkeer te beiemmeren. Terwijl de strijdkrachten van de Viet-Minh al gereed stonden om tot de aanval over te gaan en de regering Hanoi reeds verlaten had, overhandigden Ho Tsji Minh en zijn Minister van Oorlog, Giap, de 'ranse autoriteiten enige brieven die in welwillende bewoordingen waren gesteld. De Viet-Minh ging tot het offensief over en brak door gewelddadig optreden de overeen komsten, die zij pas had onder tekend De huidige toestand. Op het ogenblik kan men de toe stand in Indo-China als volgt ken schetsen 1. Het schiereiland Indo-China is in drie staten verdeeld, die met Frankrijk de Franse Unie vormen: Het Koninkrijk Cambodja, het Ko ninkrijk Laos en de staat Viet-Nam. Keizer Bao Dai is het staatshoofd van dit laatste land. Hij is de man, die tot 1945 Keizer van Annam is geweest. De drie staten zijn te Pa rijs vertegenwoordigd bij de As- semblée van de Franse Unie. 2. In Laos en Cambodja gaat het leven zjjn normale gang. Er zijn reeds vertegenwoordigende licha men gekozen, die ongestoord func- tionneren. 3. In Viet-Nam daarentegen is het gezag van de Keizer en dat van de centrale en plaatselijke bestuurs organen slechts gering. De Franse autoriteiten hebben alle in Viet- Nam aanwezige diensten met inbe grip van de politie en de veilig heidsdienst onder Vietnamese lei ding gesteld. De moeilijkheid is, dat Viet-Nam wel zelfbestuur heeft, doch dat de Vietnamese regering geen gezag zou bezitten, als de Franse strijdkrachten het land zou den verlaten. 4. De strijdkrachten der Viet- Minh, die naar men meent honderd bataljons tellen, zijn minder sterk dan de Franse en Vietnamese troe pen tezamen, doch de guerilla in een tropisch land met dichte oer wouden en grote moerasgebieden opent voor hen vele mogelijkheden. Hun bewapening wordt voortdu rend beter. 5. De grote massa der Annamieten staat evenmin achter Ho Tsji Minh als achter Bao Dai. Zij heeft genoeg van oorlog en conflicten en is be reid iedereen, die zich van de macht meester maakt te steunen. Ho Tsji Minh schijnt er niet in ge slaagd te zijn de bevolking van de gebieden, waarin hij het gezag uit oefent, voor zich te winnen; de ge heime politie kan wel met ijzeren vuist regeren, doch op deze wijze kan men van de bevolking geen trouwe aanhangers van het com munisme maken. Kostbare geschiedenis. In de afgelopen vier jaar heeft Frankrijk bij de strijd in Viet-Nam aanzienlijke verliezen aan man schappen geleden en de financieie lasten zijn enorm. In 1950 werd voor dit doel frs. 200.000.000.000 uit gegeven. Een en ander vervult de Fransen met bezorgdheid en ver zwakt het land en zijn positie in Europa. De communistische over winning in China en de agressie in Korea hebben het probleem nog in gewikkelder gemaakt Misschien zal Mao Tse-tung interveniëren om Ho Tsji Minh te helpen. Op welke wijze dit zal geschieden, is nog niet duidelijk doch het kan desastreuse gevolgen hebben. Een dergelijke steun zou verleend kunnen worden in de vorm van wapenleveranties, steun van luchtstrijdkrachten en Chinese „vrijwilligers". Een derge lijke interventie zou de langzame verbetering in de militaire toestand in Indo-China, die men in de laat ste maanden kan constateren, weer te niet doen. Ingrijpende maatregelen zijn daarom nodig. Indien het Franse front in Indo-China ineen zou stor ten, zou de positie van de tegen standers van de communisten in Malakka en de Philippijnen on houdbaar worden. Uit de houding van de communistische partij in Frankrijk blijkt, met hoeveel be langstelling Moskou de strijd aan dit front volgt. Door propaganda en sabotage bij de productie en het vervoer van oorlogsmateriaal trachten de communisten te berei ken, dat de Franse strijdkrachten zich uit Indo-China moeten terug trekken. Een dergelijke evacuatie moet tot iedere prijs vermeden wor den, daar de afwezigheid van Fran se troepen zou leiden tot het ver moorden van alle inwoners van Franse en gemengde origine in In do-China en van alle Indo-Chine zen die Bao Dai steunen. Bovendien zou hierdoor aan alle verzet tegen het communisme in Azië een eind komen De strijd in Indo-China is dus niet in de eerste plaats een strijd tussen Frankrijk en de Viet-Minh. Vier jaar lang heeft Frankrijk zich in Indo-China tot het uiterste inge spannen en dit heeft van zijn hulp bronnen het uiterste gevergd. Het is van vitaal belang voor de Ver enigde Staten en alle vrije volke ren, dat de verdediging van dit ge bied niet ineenstort. HAVENSTAKINGEN IN ENGELAND. De Londense havenarbeiders hebben geen gevolg gegeven aan de aandrang, zich aan te sluiten bij de staking van havenarbei ders in Noord-Engeland. In Man chester lag het werk in de ha vens tegen Maandagmiddag zo goed als stil, daar slechts onge veer 100 man aan het werk ge bleven was. Te Liverpool hebben 2000 havenarbeiders besloten de staking voort te zetten. Op een vraag in het Lagerhuis over de havenstaking verklaarde de minister van Arbeid, Bevan, De Regering van de Verenigde Staten heeft het Congres gisteren gevraagd om aanzienlijk hogere accijnzen en omzetbelastingen, waaronder een heffing van 20 op auto's en van 25 op televi sie- en radiotoestellen. De Minister van Financiën, John Snyder, legde deze voorstel len voor aan de financiële com missie van het Huis van Afge vaardigden als onderdeel van het programma der Regering om de inkomsten uit belastingen met 10 milliard dollars te verhogen. Dit programma voorziet in een ver hoging van de individuele inkom stenbelastingen met 4 d.w.z. het tarief van 20 wordt 24 22 wordt 26 enz. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Wisselende bewolking'. Wisselende bewolking met en kele plaatselijke buien Matige tot vrij krachtige wind, hoofdza kelijk tussen Z. en W. Ongeveer dezelfde temperatuur als gister. WOENSDAG 7 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.24 2.59 3.39 3.49 RON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN onder 19.15 Tegenaanvallen op de Verbon den troepen op andere plaatsen van heti Westelijk front wierden door geconcentreerd artillerievuur afgeslagen. De Verbondlen tucht-nacht viel bij heldere hemel aan in een po ging de groeiende tegenstand te breken. In een sector 20 km ten N. O. van lts,or. trekken de Ver bonden troepen zich enigszins te- Elders handhaafden zij hun Po sities of maakten enige vorderin- gen, Ivraak na bittere gevechten van mi .n tegen mam1. Aan het centrale front zijn pa trouilles van de Ver. Naties de stad Roengsoiig 16 km ten N. van Wondjoe, binnengetrokken in weerwil van krachtige tegenaan vallen. Zondag hebben de communisten ten N. W. en N. van Soewon te genaan vallen gedaan, die d - he vigste waren tan het 11 dagen geleden begonnen beperkte of fensief' van het Achtste leger. bij het aanbreken van de dag waren echter alle aanvallen af geslagen zonder verlies van het terrein. Amerikaanse infanterie en tanks zjjn Maandag Anjanghi binnen gedrongen, dat 11 km 'ten Z. van Seoel ligt. Tevoren waren in de nacht ge regelde slagen geleverd met C hi- nezen en Noordkoreanen, die hei strijdgewoel verhoogden door op hoorns en fluitjes te blazen en op de trom te slaan. De Noordelijken hebben in de afgelopen 24 uur 1475 man verlo ren. De Verbonden troepen hebben 20.38 de buitenwijken van Hoengson 16 21.57 km ten N. van Wondjoe, bereikt. 23.141 Ten N. van Jcdjoe is men op n.m. 2.541 3.29' 4.09 4.19 stellingen in een reeks heuvelr ,g- gen gestoten. Men slaagde er niet in de hegen stander met artil lerie- en n.iortiervuur en aanvallen uit de lucht met naj-albommen te verjagen. De gezonken „Partridge'' is de vierde mijnenveger, di. tot nu toe in Koreaanse wateren op een m in gelopen is. Heb schip behoorde tcï oc mijnenvegers die de zeeweg baanden voor het grote slagschip „Missouri". De bemanning van de „Partrid. ge" bestond uit 4 officieren en 31 manschappen. Britse en Amerikaanse schepen hebben de m eratieis van het Acht ste leger gesteund'. Wegenknoop- 1 unten, opslagplaatsen en gebou wen in het gebied van Lntsjon werden onder vuur genomlen. Ten N. van deze stad vloog een olieopslagplaats in brand en twee munitie-opslaglJaatsen gingen de lucht in. VORDERING VAN ZülD- HOREANEN Het Zuidkoneaanse Ministerie van Defensie heeft bekend ge maakt dat ieder, die door de mili taire politie „klaarblijkelijk zender doel" op straat wordt aangetrof fen. gevorderd zal worden voor liet verrichten van zware arbeid voor het leger. De in de straten verblijvende menigte kan de militaire opera ties ie temmeren, aldus wordt als reden voor de maatregel oi gege ven. Eenheden van de V.N. schijnen voor het eerst in aanraking te zijn gekomen met eenheden, die zijn samengesteld uit Chinezen en Noord-Koreanen. Volgens inlich tingen van Amerikaanse zijde zouden de Chinezen zich niet, zo als beweerd werd, teruggetrokken hebben en door Noord-Koreanen zijn vervangen. De laatsten waren ter versterking er bij gekomen. Uit andere bron verluidde, dat de Chinezen 't zwaartepunt naar het Oosten verlegd hadden, waar door zij de achterhoede der V.N. dreigden af te snijden ingeval de geallieerde strijdkrachten zich te ver in de richting van Seoel zou den wagen. Dit was de reden waarom het geallieerde opperb vel voorzichtig te werk ging en zich waarschijnlijk niet eerder op Seoel zou werpen dan nadat alle hoogten aan en achter het front in het bezit der geallieerden zou den zijn. Het laatste frontnieuws. Twee krachtige tankcolonnes der Verbondenen zijn gevorderd tot minder dan elf km van de Han, ten Z. van Seoel. Zij ver overden Anayangni. Twee dui zend Noordelijken zouden gedood of gewond zijn. Anyangni was verlaten, toen de Verbondenen de stad bereik ten. ,,De nadering door onze tankcolonne van Seoel moet niet als van bijzonder belang worden beschouwd op dit ogenblik", al dus wordt in een officieel memo randum verklaard. Volgens een schatting van het hoofdkwartier van generaal Mac- Arthur zijn Zondag in alle secto ren bij hevige gevechten 8.365 Noordelijken gedood of gewond- President Truman heeft Vrij dag j.l. tegenover het Congres verklaard, dat de eerste ronde van belastingverhogingen later in het jaar zal worden gevolgd door een nieuw verzoek om ongeveer 6,5 milliard dollars. Andere basisvoorstellen van Mi nister Snyder waren: 1. Een verhoging van de be lasting op vermogdnsaanwas van 25 tot 37% 2. Een verhoging van de nor male inkomstenbelasting voor maatschappijen met 8 Maatschappijen met winsten, welke als „buitensporig" worden geclassificeerd, zullen een extra belasting van 30 blijven beta len op het bedrag, dat „buiten sporig" wordt geacht. De Minister heeft tevens ver hoging van de omzetbelasting op sterke dranken, bier en sigaretten aanbevolen. Uit gepubliceerde cijfers blij ken de meeste Amerikanen op het ogenblik bijna het dubbele van hun inkomen in 1940 nodig te hebben om op hetzelfde niveau te kunnen leven. Hooggeplaatste personen hebben vier maal zo veel nodig. De National Industrial Confe rence Board verklaarde, dat de hogere inkomstenbelastingen en de hogere kosten van levenson derhoud de meeste loonsverho gingen te niet doen. De belastin gen treffen het meest hem, die in 1940 100.000 dollar inkomen had. Teneinde dezelfde levens standaard te handhaven heeft hij thans 450.000 dollar nodig. Dit weerspiegelt volgens de Board de tendens om een steeds groter gedeelte van de hoge inkomsten als belasting te heffen. In 1948, het laatste jaar waar voor cijfers beschikbaar zijn, viel 46 pet. van de loontrekkers in de inkomensgroep van 2000 5000 dollars. Negen jaar geleden viel slechts 9.7 pet. in dze groep- Sir Benegal Rau van India heeft de voorzitter van de alge mene vergadering der Verenigde Naties meegedeeld, dat hij diens uitnodiging om zitting te nemen in een V.N.-commissie van Goede Diensten voor onderhandelingen met communistisch China over Korea, niet kan aanvaarden, zo werd gister te Lake Success ver nomen. De Russische Minister van Bui tenlandse Zaken Wysjinsky heelt gisteren de diplomatieke ver tegenwoordigers van Amerika, Engeland en Frankrijk het Rus sische antwoord overhandigd op hun nota's van de vorige maand over het Russische voorstel tot een conferentie van de „Grote Vier". Het antwoord wordt thans vertaald voor doorzending naar de respectieve hoofdsteden. Verwacht wordt, dat het Russi sche antwoord vandaag of mor gen zal worden gepubliceerd. De drie diplomatieke vertegen woordigers werden afzonderlijk, een kwartier na elkaar, op het Russische ministerie van Buiten landse Zaken ontvangen. In de nota, die Engeland, Frankrijk en Amerika de vorige maand aan de Sowjet-Unie deden toekomen, aanvaardden zij het Russische voorstel tot een voor bereidende conferentie te Parijs om een agenda vast te stellen. Zij vroegen nog nader, of Rusland bereid was alle oorzaken van on enigheid tussen de vier regerin gen te bespreken en niet alleen de herbewapening van Duitsland, zo als door Rusland voorgesteld. dat in alle havens van Engeland, met uitzondering van Liverpool en Salford, normaal gewerkt wordt. In Merseyside waren slechts 8100 van de in totaal 18-000 havenarbeiders in staking. Te Salford waren 1750 havenar beiders in staking gegaan. SPOORWEGSTAKING IN DE VERENIGDE STATEN. Een woordvoerder van het le ger heeft verklaard, dat de troe pen der Verenigde Naties moge lijk een ernstig gebrek aan mu nitie zullen krijgen als de sta kende spoorweglieden niet ten spoedigste naar het werk terug keren. Munitie die reeds op weg naar Korea had moeten zijn ligt thans nog op vervoer te wachten. In vele delen van het land worden beperkte dienstregelin gen ingevoerd. Thans zijn reeds 160.000 personen ten gevolge van de staking buiten werk. De ran geerders verklaarden, dat zij „te ziek voor het werk" waren. Deze „epidemie" heeft zich spoedig uit gebreid tot machinisten en sto kers. De gehele Amerikaanse auto industrie loopt gevaar te worden gemobiliseerd, indien de staking van wisselwachters en de daaruit voortvloeiende verlamming van de spoorwegverbindingen nog 'n week voortduurt, zo verklaarde een woordvoerder van genoemde industrie Maandag. Hij voegde er aan toe, dat op het ogenblik onge veer 125.000 arbeiders in de auto bedrijven tot werkloosheid zijn gedoemd. Dit getal zou aan hst eind van de week zeer goed tot 600.000 kunnen oplopen, doordat de fabrieken, die per spoor wor den bevoorraad, zouden moeten sluiten. De pogingen van verschillen de bedrijven om de aanvoer door middel van vrachtauto's op peil te houden, werden door het slechte weer nadelig beïnvloed, aldus de woordvoerder. STEENKOOLSTAKING IN AUSTRALIË. Het Hof van Arbitrage heeft leiders van de Australische mijn werkers, die Maandagmorgen be gonnen zijn met een staking van één dag per week, gedagvaard. De regering heeft de staking ver boden. De premier, Arthur Fadden, heeft gewaarschuwd, dat „de strijd aangebonden" zal worden, als de mijnwerkers de wet ne geerden. Waarnemers achten het mogelijk, dat vrijwilligers opge roepen zullen worden. De mijnwerkersleiders hebben de" geuite beschuldigingen als zou de staking op communistische in stigatie gehouden worden, tegen gesproken. Het betrof hier een zuivêr industrieel conflict. Volgens de Australische radio is de staking totaal in 250 mij nen van Zuid-Australië. Ook in de mijnen van Queensland, Vic toria'en Tasmanië wordt effec tief gestaakt. In Melbourne konden 20.000 arbeiders niet werken wegens gebrek aan stroom. In geheel Nieuw-Zuid-Wales is het verbruik van steenkool met twintig procent beperkt- Maan dag werd door 17.000 Australi sche mijnwerkers gestaakt, on danks het door de regering uit gevaardigde stakingsverbod. Er wordt thans werkloosheid op grote schaal verwacht. Te Mel bourne wordt slechts drie uur per dag gas geleverd. Het publiek poogt op grote schaal vervan gingsmiddelen voor verlichtings- en verwarmingsdoeleinden te ko pen. De bootwerkers hebben beslo ten geen overwerk meer te ver richten, hetgeen een belemme ring is voor het vervoer van steenkool uit Nieuw-Zuid-Wales naar andere Australische staten, waardoor de gevolgen van de sta king zich nog sterker doen gevoelen. In sommige Australi sche havens en vooral in Sydney, doet zich reeds een opeenhoping van steenkool voor. Volgens een radiobericht heeft de Franse treiler ..Jeanne Hélène" onmiddellijk om hulp verzocht op de positie 49.10 noord en 08.40 west. les: 5 regels 60 c«b£ 10 ct; minimum pm er nummer ol at meer. t namiddags 2 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 119 °P dr. 8.06 8.04 - 8.03 Het amëtfiTOTBBÏ 7§ Tngêcfien T door Republikeinse afgevaardigden en heeft betrekking op het wets ontwerp, waarbij de wet op de wederkerige handelsovereenkom sten, die in Juni a.s. afloopt voor de duur van 3 jaar wordt ver lengd. gens de laatste berichten minstens 82 personen om ihet leven zijn ge komen en 500 gewond. Volgens functionarissen is de ramp de ergste in de Ver, Staten sedert 32 jaar. Men vreest, dat er nog meer lijken onder de wrak stukken liggen. In bevoegde kringen verneemt men, dat ingevolge besprekingen tussen de Nederlandse en de Bel gische regering de prijs van Ne derlandse boter zal worden ver laagd van 76 tot 74 francs per kg. Deze maatregel wordt heden ver moedelijk reeds van kracht. van ïtsjon ï.ouu meter op. Zij lagen onder zwaar mortier vuur en vuur uit kleine wapenen. Andere geallieerde troepen dron gen onder zwaar spervuur tot 16 km ten N. n N.O. van de plaats op. Sterke communistische le gers naar men vermoedt me rendeel Noordkoreanen onder- Lester Pearson, de Canadese mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft de uitnodiging om zitting te nemen in de V. N.-eommissie voor Goede Dienisten in het Koreaanse conflict (van de hand gewezen. i als kiezer en als lid »ren, nadat de eerste i enthousiasme voor- lemen, vervolgde de s, bemoeilijkten ons verloren gaan van ijk achterland, het Indonesië en de be- vas. op de ontwerp-reso- congres voorgelegd, congres met voldoe- It, dat de gevoerde ?k krachtig heeft bij- het herstel van de en de productieve ins volk en mitsdien lud van de arbeids- andhaving van een hoog peil van be- eid en door dit alles economisch herstel, voorts de Indonesi- onder de loupe. De ifde naar de volledi van de koloniale ver- 'e Ronde Tafelconfe- begin geweest van g tussen vrije en laties. t terrein vol is van klemmen, toonde g van de Nieuw-Gui- 1e. Moge het de ver menten in beide vol- zijn de weg te vin- i aanvaardbare con- ilossing in dit con- 1 kan op goede gron- n, dat de moeilijkhe- euw-Guinea uitslui- ompetentie van Ne- idonesië behoren, over de pogingen tot samenwerking en eenheid, memoreer - menwerking in Be- Nauwelijks was de /an het hakenkruis de dreigende scha kel en hamer viel erse wereld. De we- bet ijzeren gordijn Vorrink een bedrei- vrede en voor de lensheid beleeft nu i wedloop in bewa- .veken hebben som- ïar buiten uit de in- als waren er scher- igen in onze partij etreden. Er zal op elegenheid zijn om lingen op hun juis- toetsen, aldus spr. lus van de stamp- ia 1 deelde de heer dat de P.v.d.A. een .000 nieuwe leden ischrijven. werd o.m. bijge- nister-president dr. ïinister mr. J. in 't n gehad sedert 8. In de medede- egd, dat de loons- i voorlopige zou een definitieve re- geschil tussen de schappijen en vak- loon- en arbeids- V HET WERK. iense havenarbei- bij de stakingsbe- aangesloten, heb- ;ochtend besloten te hervatten. Zij ter scharen achter oger loon van de rpool, Birkenpool, Manchester. t de Sowjet-Unie it, de 672 schepen n de koopvaardij, haar in de vorige i van de leen- en >mst afstond, on- te geven, isteld in een nota. wjet-ambassadeur Alexander Pan- •handigd. Boven- t de 800 millioen n, die Rusland op en- en pachtover- lan de V. S. ver met de betaling Sowjet-Unie ten hebben de Sow- jet-Russische autoriteiten als „laatste aanbieding" 240 millioen beloofd en geweigerd over het teruggeven van de 672 schepen besprekingen te voeren. De Sow jet-Unie wil de schepen kopen, doch de Amerikaanse regering wil hierop niet ingaan, zolang de rekening niet is vereffend.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1