De Kabinetscrisis pfiMEN Eisenhower spreekt het congres toe Noordelijke tegenaanval bij Itsjon De hereniging van Duitsland Joodse protesten Amerikaanse resolutie aanvaard VON BALLUSECK in de Veiligheidsraad Nog steeds geen formateur benoemd Staking in Frankrijk JiWl ZWITSALETTEN VEEL AMERIKAANS MATERIAAL NAAR EUROPA Generaal Dwight D. Eisenhower, de opperbevel hebber van de Noordatlantische strijdkrachten, heeft Donderdag tot het Amerikaanse Congres gezegd, dat het staat voor verreikende beslissingen, die mogelijk de loop van de Westelijke beschaving zullen bepalen. Chinezen en Noordkoreanen hebben bij Itsjon op de rechterflank van het front in WestKorea een tegenaanval ingezet. Amerikaanse en Franse troepen hebben de eerste stoot opgevangen. Er wordt hard gevochten. (Van de speciale A.N.P.-correspondent.) Het vraagstuk der hereniging van Oost- en West- Duitsland zal naar in parlementaire kringen verwacht wordt spoedig opnieuw in de Bondsdag worden be handeld. De Bondsdag zal, zo is officieel aangekon digd, niet nalaten een antwoord te geven op de twee dagen geleden door de Oostduitse Volkskamer aan hem gerichte oproep. De vraag is slechts of hij zich zal richten tot het Oostduitse orgaan dan wel, wat waarschijnlijker wordt geacht, tot de geallieerden. De regering heeft zich bereid verklaard de debatten over de kwestie in het parlement te doen vooraf gaan door een regeringsverklaring. 1 ™5 Nederland gaat meer vrijwilligers naar Korea sturen Churchills motie geen motie van wantrouwen Dulles nodigt Japan uit zich aan te sluiten bij het Westen De Algemene Vergadering der V. N. heeft de Amerikaanse resolutie, waarin China als agressor wordt gebrandmerkt, met 44 tegen 7 stemmen bij Q onthoudingen aangenomen. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. rrH.-,i«-~TVir oil At».»nilMI-fnl 'l-lr Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Temeuwm Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 2 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1645. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 cenf Iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum ptü advertentie 1.50. Vermelding: Brieven onder nummer of Afirsa Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Donderdagmorgen te tien uur heeft H. M. de Koningin Minister Stikker op het Paleis Noordeinde te Den Haag in gehoor ontvan gen. Het bezoek duurde ongeveer een uur. Op zijn departement terugge keerd, heeft de heer Stikker tegenover een redacteur van het A.N.P. verklaard: „Mijn taak is volbracht. Ik heb overeenkom stig mijn opdracht rapport aan Hare Majesteit uitgebracht. Het spijt mij, dat ik u niets meer kan zeggen". H.M. de Konnigin heeft giste ren om 12.00 uur een conferentie gehad met de fractie-voorzitter van de K.V.P., Prof. Mr. C. P. M. Romme. De wnd. fractie-voorzitter van de P.v.d.A., Mr. J. A. W. Burger, is om 14.00 uur gisterenmiddag door de Koningin voor een con ferentie uitgenodigd. Om tien over één verliet Prof. Romme het paleis Noordeinde. Op de vraag, of er reeds een kabinetsformateur was aangewe zen antwoordde Prof. Romme aan de wachtende journalisten, dat hij alleen bij de Koningin was geweest om advies uit te brengen. „Vanmiddag zult U nog wel meer adviseurs zien". Kort daarna begaf Koningin Juliana zich naar het paleis aan het Korte Voorhout, waar zich ook Prinses Wilhelmina bevindt. Tegen twee uur keerde Konin gin Juliana terug op het Paleis Noordeinde. Even te voren was daar Mr. J. A. W. Burger, de wnd. voorzitter van de P.v.d.A.- fractie in de Tweede Kamer, ge arriveerd. Mr. Burger verliet het Paleis om tien over drieën. De wachtende journalisten kon hij niets anders mededelen, dan dat hij advies had uitgebracht. Om half vier arriveerde Prof. Mr. P. Lieftinck, minister van Financiën van het demissionairre kabinet, ten paleize. De Koninging ontvangt de Ministers Lieftinck en Van den Brink. Om half vijf arriveerde Mr Van den Brink, minister van Economi sch Zaken in het demissionaire kabinet eveneens op het paleis Noordeinde. Communistische en niet-com- munistische mijnwerkers in mid den-Frankrijk zijn Donderdag een 24-uursstaking begonnen om kracht bij te zetten aan hun eisen tot loonsverhoging. Donder dag zou een door het niet-com- munistische vakverbond van Franse mijnwerkers aangekon digde staking zijn begonnen, wa re het niet dat op het allerlaatste functionarissen Na een bespreking, die twee ~enblik door HM de Koningin heeft giste- uur duurde, verliet Prof. Mr^Lief- van het ministerie van Arbeid kon renmiddas achtereenvolgens de tinck om half zes het paleis worden medegedeeld, dat de on- minTsters Lieftinck en Van den Noordeinde. In antwoord op vra- derhandeiingen met de Regering r gen van journalisten zei Prof. cninstiee wending hadden ge- ministers Lieftinck en van oen journalisten zei Prof. Brink ontvangen om Haar voo Lieftinck; ;iEr is geen nieuws, heren." Hij voegde er aan toe: „Ik ga liever naar het paleis Soestdijk dan naar het paleis Noordeinde. De rit er heen is zo veel aardiger." Minister Van den Brink die na minister Lieftinck door H. M. de Koningin is ontvangen, verliet om kwart over zes gisteravond het paleis. Ook hij deelde mee, geen nieuws te hebben. Koningin Juliana vertrok om half 7 van het paleis Noordeinde naar Soestdijk- te lichten over de problemen, samenhangende met het sluitend maken van de betalingsbalans, welke op het ogenblik besproiftn worden in de raad voor economi sche aangelegenheden uit de Mi nisterraad. DE ANTI-PIJN TABLETTEN f een gunstige wending hadden ge nomen. Het ministerie van Industrie maakte Donderdag bekend dat slechts vijftien procent van de mijnwerkers in midden-Frankrijk aan het stakittgsparool gehoor heeft gegeven. Elders in Frankrijk wordt, op aanstichten van het onder com munistische leiding staande v-k Eisenhower verklaarde, dat de Westeuropese industrie en ar beidskracht groter was dan die van enig ander gebied behalve de Verenigde Staten- Als West Eu ropa van Amerika,s zijde naar de andere kant overgaat, betekent dit, dat het militaire machtseven wicht zo drastisch verstoord wordt, dat de Amerikaanse vei ligheid in gevaar wordt gebracht. Bovendien zouden met W.-Europa ook andere gebieden, die ermee verbonden zijn, in de handen van mumsuscne leium* v .verbonden zijn, in ae nanuen van verbond „Confédération general h comrnunisme vallen, aldus de j,. Tv.,.,,oil" op kleine schaal ge-1 du Travail' staakt. Naar schatting nemen twee re gimenten Chinezen en Noordkore anen aan de tegenaanval ten N. van Itsjon deel. De strijd woedt op een afstand van ongeveer 50 km ten Z.-O. van Seoel. In de aan vang belette het slechte weer de V.N. luchtmacht steun te verle nen aan de grondstrijdkrachten der Verbondenen. Toegesnelde versterkingen raakten eveneens in een zware strijd- Op een af stand van ongeveer 11 km ten N.-W. van Soewon viel een een heid Noordelijken van niet beken de sterkte met lichte wapens de Turkse troepen aan. Op andere plaatsen van het Westelijke front bleven de Ver bonden legers al strijdend lang zaam oprukken, gesteund door zware artillerie- en luchtaanval len op de tegenstander. Ook op het Oostelijke en Cen trale front hebben vliegtuigen der V.N. aanvallen gedaan. Van hier werd overigens weinig strijd tussen de grondstrijdkrachten gemeld. Volgens waarnemers had de tegenaanval aan het Westelijke front veel overeenkomst met die waarbij MacArthurs offensief voor Kerstmis tot staan werd ge bracht en de troepen der V.N. tot Pjongjong teruggedreven wer den. thans zag het er echter naar uit, dat de troepen der V.N. de toestand goed in hun macht had den. Vliegende „vrachtauto's" hebben de Verbonden troepen van 42 ton munitie en voorraden voorzien. Donderdag verminderde de tegenstand, die de Chinese troe pen ten noorden van Soewon aan de opmars der Verbondenen hebben geboden, zulks als ge volg van de uiterst krachtige bombardementen uit de lucht en beschieting door de Geallieerde artillerie in de afgelopen 24 uur. Slechts in de oostelijke front- Hoewel het nieuwe voorstel van de Oostduitse regering hier in het algemeen niet als een serieuze basis voor besprekingen wordt beschouwd, wint in vele kringen het inzicht veld, dat Bonn zich niet met een volledig negatieve instelling van de aandrang uit het Oosten kan afmaken. Men vreest namelijk van de volharding, wel ke Grotewohl en zijn regering aan de dag leggen, een uitwer king op de op dit punt zeer gevoe lige publieke opinie. De bij velen reeds bestaande indruk, dat de Sowjet-Unie in dit stadium ge neigd zou zijn bepaalde politieke concessies te doen om een herbe wapening van West-Duitsland te voorkomen, is door deze volhar ding versterkt. Men hoort dan ook in invloed rijke kringen de mening uitspre ken, dat men in Bonn slechts een teken van zwakte zou geven door het contact blijven uit de weg te gaan. Het gezaghebbende blad Frank furter Allgemeine Zeitung gesomde bezwaren. In elk geval is men er algemeen van overtuigd, dat men tegenover de actie van het Oosten een daad moet stellen, die generlei twijfel laat bestaan aan de ernst waar mee de regering van Bonn harer zijds de hereniging nastreeft. Het door Dr Schumacher aan de kan selier gedane voorstel om op nieuw een formeel verzoek aan alle vier bezettende mogendheden te richten om zo spoedig mogelijk vrije verkiezingen mogelijk te ma ken voor een parlement voor ge heel Duitsland, is als zulk een daad bedoeld. De door Schumacher voorge stelde acte stemt overeen met de op 15 Januari door Adenauer nog eens geformuleerde opvatting van de regering, dat slechts een besluit der vier bezetters verkie zingen kan mogelijk maken. Een formele stap bij de geallieerden zou een herhaling betekenen van het beroep dat de Westduitse re gering op 22 Maart 1950 tot de geallieerden richtte en dat op 14 sector had enig contact van be tekenis met de tegenstander plaats. Hier geraakten troepen der Verbondenen in strijd met twee bataljons der communisten. Jachtbommenwerpers van het vijfde Amerikaanse luchtmacht korps voerden Woensdag ruim 500 aanvalsvluchten uit, waarbij ongeveer 300 communistische sol daten werden gedood. Ten noorden van de weg van Soewon naar Intsjon trekken eenheden van het achtste leger langzaam op. Zij ontmoeten wei nig tegenstand. Zij zagen honder den gesneuvelde Chinezen die Amerikaanse uniformen droegen en Amerikaanse wapens bij zich hadden. Chinese soldaten gaven zich vrijwillig over. Een groep van 6 Chinese sol daten heeft zich, voor het eerst sinds het deelnemen van de Chi nezen aan de strijd op Korea, vrijwillig aan een Geallieerde eenheid overgegeven. De activiteit van de Verbon den luchtmacht in Korea. Luitenant-generaal Stratemeyer bevelhebber van de luchtmacht in het Verre Oosten, heeft giste ren medegedeeld, dat vliegtuigen der V. N. in de laatste helft van Januari „de zwaarste en langdu rigste luchtaanval van de Kore aanse oorlog" hebben onderno men. Bovendien hadden 10.000 aanvalsvluchten de „reeds zwaar gehavende communistische ver bindingen in Noord-Korea nog meer toegetakeld". generaal. Eisenhower zeide geen rapport te zullen uitbrengen over zijn besprekingen in Duitsland, om dat „daar nog een politieke over eenkomst moeten worden be reikt." Hij verklaarde „geen or.- bereidwillige contingenten" te willen hebben. In Nederland, Frankrijk, Bel gië, Denemarken en andere lan den had Eisenhower op zijn rondreis door Europa een vast besloten houding gevonden. De ze landen toonden een hernieuw de verzetsgeest en de vastbeslo tenheid om als vrije mensen te leven. bereikt over grotere militaire voorbereidingen, die de Neder landers gaan maken." Amerikaanse troepen zullen naar Europa worden gezonden naar verhouding tot wat West- Europa zelf op de been brengt. Eisenhower verklaarde in dit verband, dat Frankrijk had be loofd tegen het einde van 1952 vijf-en-twintig strijdwaardige di visies te zullen hebben. Wij moeten voor onszelf een muur van vrede en veiligheid op bouwen, zo zeide Eisenhower. Het belangrijkste element hierbij is de tijd. BIJEENKOMST VAN AMERIKAANSE DIPLOMATEN ÏN WEST-EUROPA. Te Frankfort zal een bijeen- eenkomst worden gehouden door Amerikaanse ambassadeurs in West-Europa en vooraanstaande ambtenaren van het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken, die vier dagen zal duren en die ten doel heeft meningen uit te wisselen over Europese vraagstukken. De bijeenkomsten zullen worden geleid door Per kins, Amerikaanse onder-minis ter van Buitenlandse Zaken, be last met Europese aangelegen heden. De Amerikaanse Hoge Commissaris McCloy zal als gast heer voor de ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken optreden. Er zal ook te Bonn en Berlijn wor den vergaderd. Het Amerikaanse Joodse Co- avondblad „Le Soir schrijft, mité te Parijs heeft een krachtig „MacCloy heeft reeds toegegeven protest laten horen tegen de dat hij de oorlogsmachine van Hitier uitrust. Hij heeft dezelfde mannen nodig om dezelfde oorlog voort te zetten". Generaal-Majoor Kurt Meyer, voormalig bevelhebber van de S.S., die wegens oorlogsmisdaden gratie-maatregelen in Duitsland. „Een dergelijke maatregel bete kent het prijsgeven van een der meest fundamentele oorlogsdoe len der geallieerden: de bestraf- whena°Mgwoïrd"Ts'wraak, ™Srf,t."zijn verzoek zal «oor vernietiging toe, aldus Eisenho- alg een eenvoudige maat- I het ministerie van justitie wor- wer- e van Euro- regel van gerechtigheid", aldus den behandeld. Meyer heeft m De .grootste behoefte van Euro regei va g s de oorlo„ Canadese krijgsgevan- U1U V» Vagviiw O tot levenslange gevangenisstraf is veroordeeld, heeft aan de Ca nadese regering om clementie na is niet Amerikaanse troepen, de verklaring. [J h materiaal dat snel in gro- De Franse socialistische partij te hoeveelheden" dient te worden beschouwt de wijziging <lervon- leleverd nissen eveneens met bezorgd- I Van Nederland zei generaal heid, zo heeft een woordvoerder I Eisenhower: „In de laatste paar van de partij verklaard, dagen hebben mij verklaringen Het communistische Panjse In de bijeenkomst van de Vei- genwoordige toestand zelf. Het ligheidsraad van Woensdag heeft is de enige hoop van ^un reg - woord op een welkom van de schrifft, dat dge7egering te Bonn Sepfember igSO door een besluit slechts door direct contact met van de Bondsdag werd her Grotewohl zou kunnen ervaren of de Oostelijke beloften ernstig ge meend zijn. Volgens het blad moet men er rekening mee hou den, dat „met de belofte van vrije verkiezingen iets nieuws in de uitdrukkingsvormen der Sow jet- politiek ten aanzien van Duits land is gekomen". Het blad vestigt er de aandacht •p, dat aan de Westelijke gealli eerden zou kunnen worden duide lijk gemaakt, dat het aanknopen van zulk een gesprek geen „uit breken uit de gemeenschap van het Westen" zou betekenen. In Bonn schenkt men aandacht aan nieuwd. Een belangrijk onder- Scheid is evenwel de om stand5 g- heid, dat een hernieuwing van deze stap thans zou worden ge daan op het ogenblik, waarop on derhandelingen der vier bezet tende mogendheden over de agen da van een eventuele nieuwe bij eenkomst van de Grote Vier aan staande lijken. BELGISCHE KAMER AANVAARDT DE UNIFICATIE DER ACCIJNSEN. De Belgische Kamer van Volks- uonn scnenKt men aanuacm aan vertegen woo r 1 i ge r s heett Don de omstandigheid, dat de laatste derdagmiddag het ontwerp tot lezing van het Oostduitse aanbod unificatie ?er accijnsrechten op enkele punten de indruk de Beneluxlanden met 102 tegen ■laakt van verder tegemoetko-85 stemmen by 2 onthoudinge ming aan de door Adenauer op-1 goedgekeurd. Men hoopt in Nederland een depót te vormen van 800 vrijwil ligers ter aanvulling en verster king van het Nederlandse deta chement Verenigde Naties in Ko rea, aldus vernemen wij van ma joor De Groot, het hoofd van het aanmeldingsbureau voor Korea- vrijwilligers. De eerste aanvul ling zal ten doel hebben van het Nederlandse detachement, dat ter sterkte van 636 man is vertrok ken, een bataljon (917 man) te maken. Verwacht wordt, dat de sterkte van een bataljon over schreden zal kunnen worden aangezien er van de vrijwilligers op Korea nog geen enkele aan vrage om ontheffing is binnen gekomen. Zij blijven dus op hun post, ook al hebben zij zich slechts voor één jaar verbonden. Tot op heden hebben zich 363 vrijwilligers aangemeld. Onder hen bevond zich een banketbak ker uit Den Haag, die bij de eer ste aanmelding moest worden ge weigerd. Hij was toen minder jarig en zijn ouders verleenden hem geen toestemming. Bij de tweede aanmelding was hij ech ter meerderjarig geworden. Hij was de eerste, die zich meldde. Hoewel volgens de aanmel- dingsvoorschrfiten een werkelij ke diensttijd van twaalf maan den is vereist, hebben zich velen ruim 60 gemeld, die nog nooit onder de wapenen zijn ge- we°st. Hun aanmelding zal niet zonder meer ter zijde worden ge legd. Het aantal vrouwelijke vrij willigers is gestegen tot drie. De mogelijkheid bestaat, dat zij als verpleegster zullen worden uit gezonden. Van de officieren en onderofficieren, die zich de vori ge maal hebben gemeld doch niet konden worden uitgezonden, zijn er 120 opnieuw aangeschreven. Slechts 17 van hen hebben tot nu toe te kennen gegeven, dat zij zich niet meer beschikbaar wen sen te stelllen. De keuring van de nieuwe vrij willigers zal de volgende week in Den Haag beginnen. Na de keu ring zullen de vrijwilligers in de nieuwe Frederikskazerne worden ondergebracht. Wanneer zij ad ministratief zijn afgewerkt" zul len zij een opleiding ontvangen bij het korps commandotroepen te Roosendaal. voorzitter, Dr. Guebedo, van Ecuador, het volgende gezegd: „Ik ben U zeer dankbaar voor Uw vriendelijke en hoffelijke woorden van welkom. Hoewel ik mij van de grote eer bewust ben mijn land te mogen vertegen woordigen in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties, ben ik ook diep doordrongen van de plichten en verantwoordelijkhe den die het lidmaatschap oplegt. Ik behoef niet stil te staan bij de ernst van de internationale toe stand, of bij de veel onopgeloste problemen waarvoor de Veilig heidsraad is geplaatst. Wij zijn als zodanig ver afgedwaald van de hoopvolle dagen van San en het zou onrealis- i lllg Cii vcm land door zijn lidmaatschap van de Veiligheidsraad zijn aandeel moge bijdragen tot het vinden van een rechtvaardige formule len een blijvende basis voor in- ternatoinale vrede, rechtvaardig heid en recht. In deze geest zal ik trachten mij te kwijten van de plichten in deze raad, waaraan de Verenigde Naties de aller eerste verantwoordelijkheid heb ben opgelegd in het belang van de internationale vrede en veilig heid. Wij zullen ons deze verant woordelijkheid voortdurend voor ogen houden, aldus de heer Von Balluseck. de oorlog Canadese krijgsgevan genen laten doodschieten. Mening van Kaufman over de vrijlating van Krupp. De Amerikaanse procureur-ge neraal in het proces tegen Krupp, Joseph Kaufman, heeft zijn diep ste verontwaardiging uitgespro ken over de door de Amerikaanse Hoge Commissaris verordende vrijlating van Krupp. Volgens Kaufman had het proces tegen Krupp zonneklaar aangetoond, dat deze Duitse industrieel Hitier en het nazi-regiem van het begin af had gesteund. Zijn vrijlating zou de nog altijd in Duitsland be staande nationaalsocialistische geest slechts kunnen versterken. Door toepassing van een „pro cedure-kunststuk" zal Churchills Francisco - tisch zijn de mislukking van vele onzer pogingen niet te erkennen. motje tegen het beleid van de ge- Het is zelfs mogelijk, ofschoon natjonaijseerde kolenmijnen niet we nooit mogen wanhopen, dat motie van wantrouwen be er nog critieker tijden voor ons liggen. Tezelfdertijd zijn de Ver enigde Naties echter de opperste hoop van de mensheid en er kan geen sterker aansporing bestaan om haar machinerie in de dienst van de vrede en veiligheid te steunen, te gebruiken en te ver sterken dan de ernst van de te- als een motie van wantrouwen be schouwd worden, aldus A.F.P Churchill heeft deze gang van zaken geaccepteerd. Om echter niet een „pijnlijke nederlaag" te lijden doet de Labour-partij haar best om al haar afgevaardigden bij de stemming aanwezig te doen zijn. John Foster Dulles, de republi keinse afgezant van President Truman, die in Japan besprekin gen voert over de mogelijkheden van een Japans vredesverdrag, heeft Japan in een toespraak uit genodigd zich bij het Westen te voegen in een „collectieve be scherming tegen rechtstreekse agressie". Hij zeide met nadruk, dat het aanbod aan Japan om een volledi ge partner van de anti-communis tische groep te worden niet was ,,een keuze die Amerika aan Ja pan opdringt". „Dit is een uitnodiging. En de keuze moet er een van Japan zelf zijn". Amerika zou „welwillend overwegen" Amerikaanse strijd krachten in en rond Japan te on derhouden „als bewijs van de eensgezindheid tussen onze lan den", alles gebaseerd „op samen werking met Japan en onze an dere vrienden", aldus Dulles. Tegen stemden de Sowjet-Unie, gen tot bestudering van mogelij- de Oekraine, Wit-Rusland, Polen ke sancties tegen China. Tsjecho-Slowakije, India en Bir- Hoewel er geen debat was. 'mochten de afgevaardigden hun stem toelichten. De Sowjet-afgevaardigde, Tsa- rapkin, verklaarde, dat de resolu tie in de Politieke Commissie was aangenomen „als gevolg van de brutale en openlijke pressie, chantage en bedreigingen van de V.S. tegenover die landen, welke van plan waren de resolutie van de twaalf (Arabisch-Aziatische) landen te steunen". Sir Gladwyn Webb (Engeland) zei, dat de Britse regering hoop te, dat de Commissie voor Goede Diensten, voorzien in de resolutie, onmiddellijk met haar werk zou beginnen. ma. Afghanistan, Egypte, Indone sië, Joego-Slavië, Pakistan, Saou- die-Arablë, Syrië, Yemen en Zwe den onthielden zich van stem ming. Tevoren had de Algemene Ver gadering met 32 tegen vijf stem men besloten geen debat te hou den over de resolutie- Vele der 60 leden brachten geen stem uit- De Assemblee heeft hiermee de Dinsdag door de Politieke Com missie goedgekeurde Amerikaan se resolutie geratificeerd. In een afzonderlijke stemming besloot de assemblee met 43 te gen 7 stemmen bij 8 onthoudin- Faris Bey el Choery van Syrië verklaarde, dat de Amerikaanse resolutie naar alle waarschijnlijk heid het Koreaans conflict zou uitbreiden. De V.N. zouden wat de resolutie betreft ongeveer 800 millioen mensen der wereldbevol king tegenover zich vinden. Sir Benegal Rau zei, dat de Amerikaanse resolutie geen eind maakte aan de vijandelijkheden: ook gaf het geen uitzicht op op lossing van een der andere pro blemen. Onmiddellijk na de stemming verklaarde voorzitter Nasrollah Entezam dat, hoewel de Assem blee besloten had China als agres sor te brandmerken „het duidelijk is, dat de V.N. de deur niet voor onderhandelingen hebben geslo ten en hopen op een vreedzame regeling. Ik zal haast maken niet de oprichting van een Commissie voor Goede Diensten". De Assemblee ging daarop uit een zonder een datum voor haar volgende bijeenkomst vast te stel len. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Plaatselijk opklaringen. In dé ochtend op vele plaatsen nevel of mist, overigens enkele overdrijvende wolkenvelden afge wisseld door opklaringen. Over wegend droog weer. In de och tend plaatselijk lichte vorst, overigens temperaturen enkele graden boven het vriespunt. Zwakke tot matige wind uit Z- richtingen. ZATERDAG 3 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.02 11.37 0.17 0.27 n.m. 11.25 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Febr. 2 3 4 5 op onder op onder 8.19 17.28 5.46 12.15 8.18 17.30 6.57 13.20 8.16 17.32 7.46 14.44 8.14 17.34 8-19 16.16

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1