Toenemende gevechten in Korea China als agressor gebrandmerkt Truman en Pléven Accoord over Kanaal van Terneuzen Kosing door de vloot beschoten De Politieke Commissie hebben gemeenschappelijke verklaring uitgegeven Nederlanders emigreren naar Australië De jarige Prinses ontving 2000 brieven DONDERDAG 1 FEBRUARI 1951. 7e Jaargang No. 1644. Troepen der Verbondenen zijn Woensdag in de Wes telijke sector van het front op Korea langzaam ge vorderd. Zij stuitten op toenemend verzet van de Chinezen. Aan de verbitterde gevechten langs een front van 65 km breedte namen manschappen van vele landen deel. Aanvallen en tegenaanvallen wissel den elkaar af. Nieuwe Koffiebon De Algemene Vergadering der Verenigde Naties komt heden in voltallige zitting bijeen ter ratificering van het met overweldigende meerderheid genomen besluit van de Politieke Commissie om communis tisch China als agressor in Korea te brandmerken. De Commissie beëindigde Dinsdagavond het debat dat tien dagen heeft geduurd door met 44 tegen 7 stemmen, bij 8 onthoudingen, de Amerikaanse resolu tie aan te nemen, waarin Peking wordt veroordeeld. President Truman en de Franse Premier Pléven heb ben Dinsdag, na afloop der door hen gevoerde be sprekingen, een gemeenschappelijke verklaring uitge geven. Het volgende is hieraan ontleend- HOOGWATER. n.m. 10.25 11,— 11.40 11.500 De Veiligheidsraad GRIEP! RAPPORT STEENBERGHE-VAN CAUWELAERT. DE SCHELDE-RIJNVERBINDING. Naar het „Handelsblad van Antwerpen" mededeelt, heeft de bekende commissie Steenberghe—Van Cau- welaert bepaalde voorstellen geformuleerd met be trekking tot het Kanaal van Terneuzen naar Gent en de stop van Ternaaien. In de besprekingen aangaande de Schelde-Rijnverbinding kon geen overeenstem ming worden bereikt. Churchill heeft een motie ingediend WEERSVERWACHTING FranKeiing dij Abonnement: Terneuzen. OUecteur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactle-adress Noordstraat 5557 Terneuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Per week 37 cent Losse nummers 7 cent DE Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ceafi Iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of ASXtB Bureau van dit Blad 15 cent meer. Tn^nding advertenties tot 's namiddags 2 vm Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Be Verbonden legers intensi veerden bij het aanbreken van Woensdag hun opmars aan het centrale en Westelijke front in K®rea. De troepen aan het centrale front hadden tot dan toe nog geen verzet ontmoet. In het Westen stootten de Verbondenen op de hoofdlinies der communisten ten N. van Soewon- Hier hadden ge vechten van man tegen man plaatst. Het scheepsgeschut en de lucht macht van de Verbondenen be stookten de Noordkoreaanse ver bindingscentra voor de tweede achtereenvolgende dag. Een Amerikaanse vlooteenheid had Woensdag de stad Kosong, '11 belangrijke weg- en spoorwegten- trum aan de Oostkust, 25 km ten 2. van de 39ste breedtegraad, tot doelwit genomen. Ook vliegtuigen van vliegdekschepen namer. aan deze actie deel. Het etmaal tevoren had deze vlooteenheid de stad Kansong, 3U km Zuidelijker, onder vuur geno men. De eenheid wordt aange voerd door 's wereld grootste slag schip, de Amerikaanse „Missouri", en omvat ook schepen speciaal be stemd voor het afvuren van ra ketten. Volgens een officieel rapport heeft de aanval op Kamsong het betrokken gebied „geheel geneu traliseerd". Verder naar het Zuiden aan de Oostkust verzetten de communis ten zich tegen de aanval van een strijdmacht der Verbondenen bij Kangjoenig, 15 km ten Z. van de 38ste breedtegraad. Aan deze aan val was een zwaar vlootbombarde- ment voorafgegaan, doch de com munisten brachten verscheidene bataljons in het vuur om de Ver bonden strijdkrachten naar hun aanvankelijke stellingen terug ts dringen. Aan de Westkust werd door de Verbondenen de gehele naaht een artillerievuur onderhouden, met behulp van lichtbommen, op de stellingen van de communisten. De Geallieerde vliegtuigen maakten ook gebruik van lichtbommen om de in het heuvelachtige terrein ten N. W- van Soewon ingegraven te genstanders op te sporen. Men neemt aan, dat de voort durende activiteit uit de lucht, in combinatie met het artillerievuur, de strijdmacht van de tegenstan der die zich in dit gebied voor een tegenaanval voorbereidde, heeft verstrooid. Aan de reeds genoemde Weste lijke frontlijn ten N. van Soewon, die zich uitstrekt over een afstand van 65 km, n.l. van 8 km landin waarts van de Westkust naar ten N. van Jojoe, voerden de Chine zen versterkingen aan om te po gen 't offensief der Verbondenen te breken. De Chinezen hielden hier in de besneeuwde heuvels stand ondanks het op hen uitgevoerde hevige bombardement met raketten en napalbomimen. Men schat, dat zij in de afgelopen 24 uur een 3790 verliezen hebben geleden door liet optreden van de grondstrijdkrach ten der Verbondenen. Voorafgegaan door tanks, die witte fosfor en zwaar-explosieve granaten in de Chinese bergstel lin-gen schoten, probeerden de troe pen van 't Amerikaanse Achtste leger op te dringen, doch zij wer den tegengehouden door een hevig spervuur van kanonenn en mor tieren. Zij konden slechts kleine terreinwinst boeken en moesten het gebied zorgvuldig zuiveren van scherpschutters en mitrail- leursnesten. Communistische manschappen blijken zich onder camouflage in te graven, de te- •genstander voorbij te laten trek- ken en hem dan in de rug aan te vallen. De Turkse troepen maken voort gang ten N. W- van Soewon, waai zij twee Chinese tegenaanvallen wisten af te slaan. Patrouilles der V.N. Woensdag op slechts 16 km ten Z. van Seoel. Generaal Ridgeway, bevelheb ber van het Amerikaanse Achtste leger, zeide dat de toestand aan het Westelijk front „volledig be vredigend" was. Aanvankelijk werden er zware gevechten door kleine eenheden geleverd, doch het uitzicht op een groot treffen verminderde toen het front rustig begon te worden. Het centrum der gevechten was gisteren een heuvel, 11 km ten N. van Soewon gelegen. Tegen de avond deden de Chinezen met verse troepen 'n tegenaanval. Overigens was het een van de rustigste dagen, die de troepen der V N. in Korea hebben gehad. Luchtverkenners zeggen, dat de Chinezen op verschillende plaat- sén terugtrekken doch dat men niet van een algemene terugtocht kan spreken. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te 's Gra- venhage heeft bon 488 Algemeen (A- en B-kaart) en bon 496 Alge meen (D-kaart) aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie bi. de detaillist tot en met 17 Februa ri 1951. i Het rantsoen moet dienen voor zes weken, zodat de eerstvolgende lel- v.iN. streden bonaanwijzing op 15 Maart 1951 een afstand van zal plaatshebben. Het Verre Oosten: 1. de President en de Minister- President zijn het er „volkomen over eens" dat weerstand moet worden geboden aan agressie. De -virije landen in het Verre Oosten moeten worden geholpen bij lhun pogingen om hun veilig heid en onafhankelijkheid te hand haven. 2. Het Amerikaanse Staatshoofd en de Franse Regeringsleider zijn het er over eens dat alles in het werk moet worden gesteld om een eervolle oplossing voor het Kore aanse geschil te vinden. 3. Frankrijk en de Ver- Staten zullen hun steun verlenen aan ai- le maatregelen om agressie tegen te gaan en om uitbreiding van do oorlog buiten Korea te voorkomen. 4. Truman heeft Pléven toege zegd dat de Ver. Staten hulp zul Drukte wegens inscheping van honderden passagiers is een al gemeen verschijnsel op de terrei nen van de Kon. Rotterdamse Lloyd en toch Is er verschil op te merken tussen Indonesië-reizi- gers en emigranten. Bij de laat- sten is er soms iets van weemoed, die de uiterlijke vrolijkheid een bijzondere nuance verleent. „Wij weten van de toekomst nog te weinig, verwachten misschien te veel en hopen maar het beste was de uitlating van een der vaders, die met zijn gehele gezin in Australië wil proberen iets nieuws op te bouwen. Er komt heel wat kijken, voor het aantal passagiers, zoals gis teren voor de „Sibajak vast staat. De laatste vier weken melden zich ongeveer 150 uit vallers, mensen die aanvankelijk geboekt hadden, maar om een of andere reden de reis nog wat uitstelden. Maar er zijn gegadig den genoeg en hun plaatsen kon den tijdig worden aangevuld. Het was zelfs zo, dat Dinsdagavond nog telegrammen verzonden wer den voor passage. Bij wijze van proef heeft de regering twee maatschappelijke werksters meegezonden, de da mes T. C. Kramer en K. Mulder. Zü hebben tot taak gekregen gedurende de reis op weten schappelijke wijze een onderzoek in te stellen naar de motieven, VRIJDAG 2 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.34 10.09 10.49 10-59 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 1 8.21 17.26 4.21 11.30 2 8.19 17.28 5.46 12.15 3 8.18 17.30 6.57 13.20 die tot emigratie geleid hebben en ook zullen zij hebben na te gaan, welke moeilijkheden de emigranten tijdens hun voorbe reidingen hebben ondervonden. Beiden zullen twee weken in Australië blijven, om ook haar indrukken over het kampleven te kunnen mededelen. Slaagt de proef, dan is er kans dat de re gering op ieder volgend schip maatschappelijke werksters een taak geeft. Ds. S. Hoekstra, Gereformeerd predikant te Rotterdam emi greert eveneens. Hij is door de Free Presbyterian Church naar Melbourne beroepen. Zijn werk zal allereerst zijn: De geestelijke belangen te behartigen van de daar wonende Nederlanders van afkomst. Het hem toegewezen rayon is zeer uitgestrekt, n.l. Vic toria en Zuid- en West Australië. Het Australisch geestelijk leven kenmerkt zich door een geweldi ge invloed en een dominerende plaats van het modernisme, al dus Ds. Hoekstra, „maar wij zien het zo, dat het Calvinisme een grote kans krijgt". Binnenkort zullen Ds. J. H. F. van de Boom uit Groningen en Ds. J. A. Schep uit Schiedam hem volgen. De eerste krijgt Nieuw Zuid-Wales, Queensland en waar schijnlijk een deel van Nieuw- Guinea tot werkterrein, de laat ste zal zijn arbeid voornamelijk op Tasmanië vinden. Toen om drie uur gisterenmid dag de inscheping van de emi granten, die met de Sibajak naar Australië vertrekken zouden, was afgelopen, ontbraken nog 73 pas sagiers. Men wachtte en om 4 uur waren nog 38 passagiers bin nengekomen. Om half vijf arri veerde een bus met 25 emigran ten uit Zuidlaren (Gron.). Hun reis was al erg onfortuinlijk be gonnen. De bus was onderweg in brand geraakt en men had op een andere bus moeten wachten. Er ontbraken nog tien emigran ten toen de Sibajak om vijf uur vertrok. len blijven verlenen aan de strijd krachten dar Franse Unie en aan die van de Verenigde Indoohinsse Staten. Frankrijk zal meer oor- logsmaterieel ontvangen. Europa 1 President Truiman en Minis ter-President Pléven erkennen het vi|tale belang van Europa voor de verdediging van de gehele vrije wereld. 2 Het Amerikaanse Staatshootd en de Franse Regeringsleider heb ben .fundamentele overeenstem ming" bereikt over de stelling dat het behoud van de vrede in Euro pa en de wereld zal worden be- worden door het steeds meer in elk opzicht invoegen van een de mocratisch Duitsland in n krach tige Westeuropese gemeenschap. 3 President Truman sprak de hoop uit dat het plan Schuman „zo spoedig mogelijk op bevredigend': wijze zal worden verwezenlijkt 4. Truman sprak zijn voldoening uit over 't houden te Parijs (aan vang 6 Febr. a-s.) van een con ferentie om tot de instelling van een Europees leger te geraken. De President verklaarde te hopen dat de conferentie zal slagen. Truman aanvaardde Plévens voorstel om de conferentie door een Ameri kaanse waarnemer te doen bijwo nen. Als zodanig zal hij de Fran- sc Ambassadeur te Parijs, David Bruce, aanwijzen. COMMENTAAR. Men voorspelt te Washington De Atlantische verdediging. 1. De President en de Premier ■geven opnieuw als hun overtuiging te kennen dat Duitse deelneming aan de gemeenschappelijke verde diging der Westerse landen de vei ligheid van Europa beter zal ver zekeren', zonder dat "hierdoor ver andering komt in het louter ver dedigende karakter vaji de organi satie van het Noord-Atlantische Verdrag. 2. Het probleem van de grond- stoffenvoorziening kan niet uit sluitend door nationale krachts inspanningen worden opgelost, doch het moet zo spoedig en zo krachtig mogelijk, in internatio naal verband worden behandeld. 3. Truman en Pléven erkennen de vitale noodzaak om inflatie en stijging der prijzen tegen te gaan, hetgeen door krachtige, nationale en internationale, maatregelen dient te geschieden. President Truman en Premier Pléven verklaren verder nog dat zij alle voor hun lauden van ge meenschappelijk belang izijnde vraagstukken hebben besproken en dat zij opnieuw hebben bevon den dat er tussen hen fundamen tele -gelijkheid van inzichten be staat. Zij bevestigen opnieuw hun ge loof in het beginsel der gemeen schappelijke veiligheid, belichaamd in het Handvest der Ver. Naties, dat zij als het voornaamste bol werk voor het handhaven van de wereldvrede en voor het overleven van een vrije Staten gemeenschap beschouwen. Pléven vertrekt heden uit Washington naar Ottawa voor be sprekingen met de Canadese Re gering. dat die tussen de Ver. Staten en Frankrijk gesloten overeenkom sten van grote invloed zullen zijn op de buitenlandse politiek van alle Noord-Atlantische mogend heden. In normaler tijden zou zij als een volledig bondgenootschap zijn be schreven. Vele diplomaten te Washington zijn van mening dat de Ffans-Arr«eTi'.'.<»anse verklaring, de eerste van die aard in vele ja ren, een helderder beeld geeft van het inzicht en de bedoelingen der bedde Staatslieden dan enige an dere door hen afzonderlijk in de afgelopen, maanden gedane me dedeling. Sommige diplomaten te Was hington zijn van mening dat Frankrijk thans met de nauwe ban- Jen met de Ver. Staten w wöt ver bonden, die tot dusverre werden gereserveerd' voor de Engels spre kende landen. Men merkt te Washington ver der op dat er in de Truman-Plé- ven-verklaring geen woord staat over onenigheid met betrekking tot vraagstukken betreffende het Verre Oosten, zulks in tegenstel ling tot het communiqué dat in de afgelopen maand werd uitgegeven na de tussen de Amerikaanse Pre sident en de Britse Premier Attlee gevoerde besprekingen. De verklaring wordt als een geestdriftige en onbelemmerde uiting van eenheid tussen de Ver. Saten en Frankrijk op het gebied der buitenlandse politiek, zowel in beginsel als in practijk, be schouwd. De Commissie verwierp het voorstel van de 12 Aziatische lan den dat communistisch China en zes andere landen eerst zouden confereren over een staking van het vuren in Korea en daarna andere problemen van het Verre Oosten zouden bespreken. Engeland en Frankrijk stem den voor de Amerikaanse resolu tie. Tegen stemden de Sowjet- groep van vijf plus India en Bir ma. Afghanistan, Egypte, Indo nesië, Pakistan, Zweden, Syrië, Jemen en Joego-Slavië onthiel den zich. De vertegenwoordiger van Saoedi-Arabië nam niet aan de stemming deel omdat hij geen instructies van zijn regering had. De Amerikaanse resolutie voor ziet ook in de bestudering door de commissie voor collectieve maatregelen van mogelijke sanc ties tegen China. Zij is evenwel aangenomen met een amende ment van de Libanon, dat laatst genoemde commissie machtigt haar rapport uit te stellen als een uit drie leden bestaande commis sie van goede diensten, waarin de resolutie eveneens voorziet, be vredigende vorderingen maakt. Als de resolutie vandaag dooi de assemblee wordt goedgekeurd en gezien de grote meerder heid in de politieke commissie wordt dit als vaststaand aange nomen zal de volgende stap zijn het oprichten van de com missie van goede diensten. In de Amerikaanse resolutie wordt gezegd dat hot de politiek van de Verenigde Naties blijft een staking van de vijandelijk heden in Korea tot stand te bren gen en de gestelde doelen met vreedzame middelen te bereiken. Zij verzoekt de voorzitter van de Aigemene Vergadering, de Pers Entezam, onverwijld twee perso nen aan te wijzen om samen met hem hun goede diensten daartoe te verlenen. Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat Entezam hiervooi Lester Pearson (Canada) en Sir Bnegal Rau (India) op het oog heeft. Men meent te weten dat Pearson de uitnodiging slechts zal aanvaarden als Sir Benegal ook bereid is in de commissie van goede diensten zitting te nemen. Over het Aziatische plan werd in drie delen gestemd. Het deel waarin wordt aangedrongen op een conferentie van zeven landen werd verworpen met 27 tegen 18 stemmen, bij 14 onthoudingen. De Sow jet-groep en Joego-Slavië stemden met de 12 indieners van het plan voor. India en de Commissie van Goede Diensten Van betrouwbare zijde te New Delhi is verklaard, dat India geen zetel in de Commissie van Goede Diensten, voorzien in de door de Politieke Commissie der V.N. aaangenomen resolutie om China als agressor te brandmer ken, zou aanvaarden. Volgens berichten uit Lake Success zou de voorzitter van de algemene vergadering, Nasrollah Entezam, de Indische afgevaar- KOREA NIET OP DE AGENDA. De Veiligheidsraad beeft Woensdag eenstemmig besloten de Koreaanse kwestie van de agenda weg te laten. Dit geschiedde op voorstel van Engeland. Door dit besluit is mo gelijk gemaakt, dat de algemene vergadering de in de politieke commissie aanvaarde Amerikaan se resolutie, waarin China als agressor gebrandmerkt wordt, in behandeling kan nemen. Zij kan geen aanbeveling doen aangaande kwesties, die bij de Veiligheids raad in behandeling zijn. De Sowjet-afgevaardigde her haalde het standpunt van zijn delegatie, dat de Koreaanse kwes tie op onwettige wijze op de agen da van de Raad was geplaatst en dat hij daarom voor afvoering van dit punt zou stemmen. De vertegenwoordigers van Ne- JLiIlieZcUII, UC ax6v-vuui VCl icgcn w* digde Rau en de Canadees Pear- derland, Brazilië en Turkije na- son willen uitnodigen met hem men gisteren voor de eerste maal in deze Commissie zitting te ne- sedert de verkiezing van deze lan- men. den in de Raad, hun zetel in. Elk Gezaghebbende Indische krin- van deze landen is voor drie jaar gen te New Delhi kenschetsten gekozen, met ingang van 1 Ja de beslissing van de Politieke nuari JJ. Commissie als een „ongelukkige' die de kansen op een regeling door onderhandelingen van het Koreaanse vraagstuk en andere vraagstukken van het Verre Oos ten heeft verminderd. De vergadering van de Raad van gisteren was de eerste van dit jaar. Nadat de Raad had ge stemd, ging hij uiteen zonder een datum voor de volgende vergade ring vast te stellen. Mijnhardt's Grieppoeders. Doos 45 ct. Een merwaardige verschijning reed gisterenmiddag om kwart over vier de hekken van Paleis Soestdijk binnen. Het was een donkerblauwe Haagse arrestan tenwagen, die op de verjaardag van Prinses Beatrix een bezoek aan het Koninklijk Paleis kwam brengen. De inhoud van deze auto was echter vreedzamer dan haar uiterlijk zou kunnen doen vermoe den. Zorgzaam was een groot schoolbord horizontaal in de wa gen geïnstalleerd en daarop stond dan het geschenk van de Prinses Beatrixschool te Den Haag. Een week lang hadden alle klassen van deze openbare lagere school in de residentie aan het kunststuk gewerkt. De 5e klasse maakte de ondergrond van het liefst 90 bij 70 bij 50 cm metende berglandschap, dat Sankt Anton voorstelt, de 6e maakte van gips het landschap, de 4e klasse nam het stationnetje voor haar reke ning, de kinderen uit de 3e ver vaardigden de huisjes, die van de 2e de skiënde poppetjes van aan geklede pijpeschoonmakers en de jongsten creëerden tenslotte de boompjes. Ergens op de gipsvlak- te stonden de Prinsesjes op haar Wat de stop van Ternaaien be- worden geheven, waarmee Neder- treft wordt geadviseerd de bouw land accoord is gegaan. ae SCHELDE RIJN VERBINDING Naderhand kan dan de Maas bovenstrooms van de Belgisch- Nederlandse grens worden recht getrokken ter opheffing van de gevaarlijke bochten. KANAAL TERNEUZEN—GENT De onderhandelingen over het kanaal Terneuzen naar Gent heb ben, behoudens een enkele tech nische kwestie (de voeding van het kanaal)tot overeenstemming geleid. Van Nederlandse zijde is daar bij de eis gesteld, dat Terneuzen als Belgisch spoorwegstation zal worden behandeld. Dit betekent, dat de bijzondere tarieven voor hout- en kolenvervoer moeten worden hersteld. België stelde zijnerzijds de eis, dat te Temeuzen havengelden ski's, zo uit een geïllustreerd tijd schrift weggelopen. Henk van Veen en Nanny Pikar uit de hoogste klasse mochten het kunstwerk onder leiding van het hoofd der school, de heer G. J. Snooy en de onderwijzeres, mej. Sollewijn Gelpke, aanbieden. Na tuurlijk waren zij wat te vroeg en zo bleef dan ook de arrestanten wagen een uur lang tegenover Trier geparkeerd. Maar om kwart over vier kwam Prinses Beatrix van school en onmiddellijk ging ze met de Koningin haar cadeau bekijken en... critisch bekijken. Na een lange studie van het ge heel kwam ze tot de conclusie: ,,Ja, het lijkt er wel wat op...". Maar meteen begon ze met ken nis van zaken uit te leggen, dat er in Sankt Anton geen echt dorpsplein is, zoals de kinderen van de Haagse school dat hadden gemaakt. „En die weg voor het hotel is niet krom, maar hele maal recht" legde ze voorts uit. Maar de zweefbaan was prachtig op de goede plaats en ook de on afscheidelijke muzikanten in Sankt Anton bleken aanwezig te zijn. „Ik vind het gewoonweg gran dioos" zei de Koningin en toen kwam de limonade en de thee. Prinses Beatrix bleek nog hele maal vol te zijn van de enorme hoeveelheid post, die op Paleis Soestdijk was binnengebracht. „Tweeduizend brieven zijn geko men voor mij alleen" vertelde ze. Zoveel hadden Henk en Nanny er nog nooit op hun verjaardag gehad. „Stel je voor", zeiden ze. toen ze een half uur weer op straat stonden, „tweeduizend brie ven". Toen vertrok de arrestanten- auto weer naar Den Haag. Inzake de Schelde-Rijnverbin ding werd het onderzoek naar de economische gevolgen van de nieuwe verbinding door beide par tijen afzonderlijk gedaan op grond van een door de Nederlan ders opgestelde vragenlijst. Over deze lijst is lang onder handeld. Bekend mag worden verondersteld, dat de uitgangs punten geheel verschillend waren. De Belgen achten de bestaande mbindingen niet veilig en vragen leen kanaal in vaste grond, ge schikt voor modern verkeer, over eenkomstig de aanleg van het Amsterdam-Rijnkanaal. De Ne derlandse delegatie was van me ning, dat de bestaande verbinding voldoende is. Zij ging er van uit dat de nieuwe vaarweg moet wor den bekeken, uitgaande van de veronderstelling, dat de vermin dering van het na-oorlogse ver keer en de moeilijke positie van de Nederlandse betalingsbalans zou zijn opgeheven. Met de aan leg van een nieuw kanaal kan daarom naar de mening van de Nederlandse delegatie pas een be gin worden gemaakt, als de Be nelux economisch en monetair zal zijn verwezenlijkt. De Belgische delegatie wilde toen de door de Nederlanders op gestelde vragenlijst betreffende de economische en financiële ge- ses met een begeleidend volgen van een verbeterde scheep- van Neville Randall, vaartverbinding tussen Antwer-" pen en het Hollands Diep niet be antwoorden. Prinses Beatrix op voorpagina van de „Daily Graphic". Op de vooipagina van, het En gelse blad „Daily Graphic" stond gisteren een foto van Prinses Beatrix ter -gelegenheid van Haar 13e verjaardag. Op de binnenpa-gina stonden nog enkele foto's van de jarige Prin- artikel Winston Churchill heeft namens de oppositie in het Britse Parle ment een motie van wantrouwen tegen de Regering ingediend in verband met haar politiek ten aanzien van genationaliseerde ko lenmijnen. Hedenmiddag zal over deze motie worden gestemd. Bij aanvaarding van deze motie zou Attlee gedwongen zijn, het ontslag van zijn Kabinet aan te bieden. - De griepepidemie in Enge land is vrijwel voorbij. Vele oude mensen zijn aan de gevolgen van longontsteking overleden. Long ontsteking treedt vaak op na een griepaanval. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot -avond. Weinig wind. Over het algemeen zwaar be wolkt, maar overwegend droog weer. Op vele plaatsen nevel of mist. In de ochtend plaatselijk lichte vorst. Overigens tempera turen om het vriespunt.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1