UIT DE PROVINCIE VALDA dmerkt SPORTNIEUWS Hoe komt een melkprijs tot stand? BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE 1 ontving ïn WAT BRENGT DE RADIO? Binnenlands Nieuws TERNEUZEN GROEDE. HOEK. VLTSSTNGEN. De werking van de Lamington VOETBAL. Zoetwatermossels POLITIE V OETB AL. OP VOETBALVELD OVERLEDEN. SCHAATSEN. Neem een doos echte UW HOEST ligheidsraad iRWACHTING IS MOSSELCULTUUR VISTEELT OF KUSTVISSERIJ? Er heerst verschil van mening tussen de inspectie der belastin gen te Zierikzee, Middelburg, Goes en Tholen aan de ene zijde en de Zeeuwse mosselvissers aan de andere zijde over het al of niet verschuldigd zijn van onder nemingsbelasting. Sedert 1947 worden aan de mosselkwekers voorlopige aan slagen in de ondernemingsbelas- tin© opgelegd, waarbij men van de zijde der belastingen zich be roept op art- 18 van het besluit op de inkomstenbelasting 1941 en de mosselcultuur wordt be schouwd als visteelbedrijf. Van de zijde der mosselkwe kers wijst men er op, dat van het telen van dieren in dit geval geen sprake is. Het mosselzaad en de halfwas mosselen worden in de vrije natuur opgevist en de vis- serijwet beschouwt de mossel visserij dan ook als kustvisserij. Kustvisserij is in art. 3 van de wet op de ondernemingsbelasting uitdrukkelijk van deze belasting vrijgesteld. De Raad van Beroep heeft de ze kwestie behandeld en met spanning wordt de uitslag door de betrokkenen afgewacht. DE GEDUPEERDE MOSSELKWEKERS. Door de Stichting voor de Zeeuwse Visserijbelangen worden pogingen aangewend om voor die mosselkwekers, die in 1950 geen inkomsten hebben gehad, omdat hun bedrijf verwoest werd door het optreden van de mossel parasiet vermindering van pacht te verkrijgen, voor hun van de Staat der Nederlanden gepachte visserijgronden. Van een vermindering van pacht over de gehele lijn wil het bestuur der visserij op de Zeeuw se stromen niets weten, wel zou in individuële gevallen pachtver- mindering misschien mogelijk zijn. De /eeuws-Vlaamse beeldenserie. Onlangs berichtten wij, dat de heer But alhier het initiatief nam tot het gratis beschikbaar stel len aan verenigingen e.d. van een aantal kleurenbeeldplaten van Zeeuws-Vlaanderen. Hoewel er verwacht werd dat er vraag zou komen naar deze collectie prachtige opnamen, overtrof het aantal naar deze films de gestel de verwachtingen. Hieronder zijn o.m. verzoeken uit Den Haag, Heemstede, Hil versum, Amsterdam, Velp enz. Het was ook een hoopvol teken, dat uit de aanvragen bleek, dat in de kringen waar de beelden zullen worden vertoond reeds plannen beraamd werden een bezoek aan Zeeuws-Vlaanderen te brengen en het zeer op jrijs zou worden gesteld indien eeds door middel van licht- celden kennis kon worden ge naakt met de streek waarheen le reis van velen a.s. seizoen zal leiden. Tweede filmavond P.S.V. De zeer goed geslaagde film avond, welke onlangs werd ge houden door de plaatselijke Po- litiesportvereniging P.S.V. wordt gevolgd door een tweede op 8 en 9 Febr. a.s. Het aantal ambtena ren, waarvoor deze films worden vertoond, en deze filmavonden bezocht is zó groot dat twee avonden worden georganiseerd. Behalve over een aantal ge kleurde en niet-gekleurde Ame rikaanse geluidsfilms, kreeg de vereniging de beschikking over „Walcheren verwoest en her steld", en de onthulling van het monument aan de Westsluis. WOENSDAG 31 JAN. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Graim.8.00 Nws.; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 9.30 Waterstanden; 10.00 Schoolradio; 10.20 Kookpraatje; 10.35 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Orgel; 12.30 Mededelingen; 12.38 Piano; 12.55 Kalender; 13.00 Nws. 13.15 Orkest; 13.50 Gram.; 14.00 Gespr. portret; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Kin derkoor; 15.20 Voor de jeugd; 16.30 Voor de ziekeni; 17.00 Voor de jeugd; 17-30 Kwartet; 17.45 Causerie; 18.00 Nws.; 18.15 Varia; 18.50 Reportage; 18.30 Actualitei ten; 18.35 Banjomuziek; 19.00 Causerie; 19.15 Trio; 19.30 Voor de jeugd20.00 Nwis.20-05 Scha ken; 20.06 Sprookje; 21.05 En semble; 21.35 Toespraak; 21.45 Orkest; 22.15 Schets22.30 Ma;ï- nierskapel; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 7.45 Dagopening; 8.00 Nws.; 8.15 Ge.v. muziek8.45 Gram.'9.00 Voor de jonge zieken; 9.30 Gram.; 10.30 Morgendienst; li.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.30 Mededelingen12.33 Kwartet; 13.00 Nws.; 13.15 Reportage; 13-20 Marinierskapel; 14.00 Lchte muziek; 14.45 Voor de meisjes; 1500 Ensemble; 15.15 Orkest; 16.15 Voor de jeugd; 17.30 Lichte muziek; 18.00 Koor; 18.30 Or kest; 19.00 Nws.; 19.15 Voor de jeugd19.30 Commentaar; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Schaken; 20.06 Sprookje; 21.05 Ensemble; 21.35 Toespraak; 21.45 Orkesst; 22.15 Schets, 22.30 Marinierskapel; 23.00 Nws.; 23.15 Gram. BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 13.00 Nieuws; 13.15 Opera; 14-00 Gram.; 14.30 Schoolradio; 15.45 Clavecimbel- muziek; 16.00 Orkest; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.50 Boekbespre king; 18.00 Hoornrecital; 18.25 Gr^im.18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Piano; 19.50 Radiofeuilleton; 20.00 Orkest; 20.50 Actualiteiten; 21.05 Orkest; 21.50 Piano; 22.00 Nws.; 22.15 Kwartet; 23.00 Nws.; 23.05 Ver- r-oekprogramma. Z.V.U.-toneelavond. Verwijzend naar de advertentie in deze editie treedt Woensdag avond „De Haagse Comedie" op voor de afd. Terneuzen der Z.V.U. met het blijspel ,,De knecht van twee meesters" van Carlo Goldi- ni. Op een vorige Z.V.U.-toneel avond bleek, dat de belangstelling groter was doordat er een goed kopere rang was bijgevoegd. Ook deze maal zal er weer gelegenheid zijn om hiervan gebruik te ma ken, waardoor verwacht mag worden dat vele toneelliefhebbers Woensdagavond een bezoek aan het Concertgebouw zullen bren gen. Gemeenteraad. Begroting' 1951 z.h.s. aangenomen. De raad van Groede kwam gis teravond in openbare zitting bij een onder voorzitterschap van Burgemeester J. C. Everaars. Na opening, waarbij de Voor zitter de aanwezigen verwelkom de, werden de notulen onveran derd vastgesteld. Aan een ontwerp van Ged. St. inzake de toekenning van 10 op de bezoldiging van de wethou ders hechtte de raad haar goed keuring. Eveneens werd een adres van de zijde van de bewo ners van het Buurtschap ,,De Ma- rollenput", waarin werd verzocht financiële medewerking te verle nen, gunstig onthaald. Besloten werd aan de P.Z.E.M. een verzoek te richten, of zij bereid is, haar gebruikelijke bijdrage in de on rendabele kosten te verlenen, zo als zij dit doet in de z.g. onrenda bele gebieden. Voor het jaar 1951 werd het be drag per leerling op ƒ27,30 vast gesteld. Begroting 1951. De begroting 1951 werd z.h.s. vastgesteld. Zij sluit in de gewo ne dienst met een tekort van 17.000,op een bedrag van 236.822,76. De post onvoorzien bedraagt 2.298,70. De Kapitaal dienst sluit aan inkomsten en uit gaven met 158.789,50. De onren dabele schuld welke Groede heeft, bedraagt in totaal 18.500, wat nog geen 10 per inwoner bete kent. Dat de begroting 1951 een te kort van 17.000 aangeeft, is dus geenszins onrustbarend. Bij monde van de heer v. d. Hooft hield de P.v.d.A.-fractie vóór de behandeling van de be groting een beschouwing. Hij be treurde het, dat door het enge plaatselijke belang het ontwerp van G.S. voor het instellen van het z.g. strandschap West Z. Vlaanderen in Groedes raad werd getorpedeerd. De P.v.d.A.-fractie was zich bewust, dat het begro tingstekort een gevolg is van noodwendige uitgaven door de financiële politiek in het verle den. Spr. eindigde met te zeggen, dat de P.v.d.A. de begroting zou steunen en hoopte, dat in 1951 de arbeid van de raad door eendrach tige samenwerking gekenmerkt zou worden. In zijn beantwoording zeide de voorzitter dat B. en W. haar taak steeds ruim heeft gezien en wat betreft de afstemming van het strandschap, deelde de voorz. me de, dat dit gebeurd was, daar de Planologische dienst alles afwees en Groede dus geen zaken kon doen met deze mensen. Groedes kracht als recreatieoord is gele gen in het gezicht op de Schelde en Walcheren en niet, zoals de Prov. Planologische Dienst het ziet, in de duinen, waarom Groe de hotels of restaurants op het duin verkiest. Wat betreft de wens der P.v.d. A. zeide de voorz. dit steeds te hebben gewild. Hij hoopte dan ook dat deze wens in 1951 in ver vulling mocht gaan. Ontspanningsavond, Zaterdag had op de gemeente lijke gehoorzaal alhier de jaarlijk se ontspanningsavond plaats van de L.J.G. en Z.P.M., afd. Hoek en Terneuzen. De avond werd geopend door de heer D. de Zwarte, die in het bijzonder de algemeen secretaris der L.J.G., Ir Bos, hartelijk wel kom heette. Na het zingen van het Zeeuws-Vlaams volkslied, werd een rijk gevarieerd pro gramma uitgevoerd, bestaande uit muziek, zang en toneel. Het L.J.G.-orkest, onder leiding van de heer D. J. Haak te Hoek, opende de rij met enige populaire nummertjes, waarbij de „Zingen de Zusjes", de dames De Feijter uit Axel, de refreinzang verzorg den. Dit orkest ontwikkelt zich voortdurend en het was een ge not om er naar te luisteren. Voor al de accordeonist D. J. Haak bleek een virtuoos op zijn instru ment. Hierna bracht het Z.P.M.-koor- tje, onder leiding van Tonny van Dixhoorn, enige zangnummers ten gehore. Als eerste toneelstukje werd opgevoerd: „Niet vrijen in de keu ken". Het gedeelte vóór de pauze werd besloten met een rede van de heer Ir Bos, die het onderwerp behandelde „Hoe een L.J.G.- avond moet worden verzorgd". „Als plattelandsmeisjes en -jon gens hebben we onze totale in spanning nodig, daar het werk veel van ons vergt. Daarom mo gen we op z'n tijd ook wel eens ontspanning hebben, maar men moet hierbij oppassen, dat dit geen ontspanning wordt in nega tieve zin. Het is helemaal niet no dig om het publiek met het „tap pen van moppen" in de juiste stemming te brengen. Men moet goed toneel brengen en... ook goede muziek! Ook hieraan ont breekt nogal eens het een en an der en dikwijls vervalt men tot ordinaire schlagers". Na de pauze volgde weer een optreden van het L.J.G.-orkest, waarna werd opgevoerd het spel: „Onterfd", dat uitstekend vertolkt werd. Een hartelijk applaus was de beloning voor de dames en he ren. Een korte sketch maakte de lachspieren nog even los en na een zangnummertje van Suzan van Dixhoorn naderde alweer het einde van deze avond. De heer D. J. Haak sprak het slotwoord, waarna nog 2 coplet- ten van het Wilhelmus werden gezongen. De Landbouwjongeren kunnen op een zeer geslaagde avond te rugzien en de talrijke aanwezigen gingen tevreden huiswaarts. Gezellige avond duiven- houdersvereniging. De duivenhoudersvereniging „De Reisduif" belegde Vrijdag een gezellige avond in de boven zaal van café Breepoel. Tevens werden die avond de prijzen uit gereikt van de onlangs gehouden duivententoonstelling. De 3 schepen voor Rusland. Zoals bekend zijn bij de Kon. Mij. „De Schelde" ie Vlissingen drie schepen voor Russische re kening in aanbouw. Het betreft hier motorvrachtschepen met die- sel-electrische aandrijving. Zij zullen met een snelheid van vijf tien knopen kunnen varen en worden uitgerust met ijsverster- king. Zij zullen 6500 ton meten. Waarschijnlijk zullen ze dienst doen in de Oostzee. Het eerste schip zal eind 1953, de andere twee in de loop van 1954 afge leverd moeten worden. De vulcaan Lamington in Aus tralisch Nieuw-Guinea werkt nog steeds. Zondag ontkwamen dertig blanken zonder letsel, toen de krater wolken puimsteenstof een 31/2 km de lucht inslingerde. Deze dertig waren de enige menselijke wezens in de gevaarlij ke zone. Zij waren bezig met het begraven van de slachtoffers van de eerste uitbarsting. Zondag de den zich twee uitbarstingen voor. De ene duurde een uur, de andere een kwartier. Volgens de hoofdadministra teur van Nieuw-Guinea, kolonel H. K. Murray, zullen de lijken van blanken, die men vindt en be graaft, binnen een half jaar wor den opgegraven, wanneer naar andere slachtoffers wordt ge zocht. Toen de vulcaan Zaterdag begon te werken, hebben de auto riteiten alle opsporingsgroepen uit het rampgebied teruggetrok ken. Men is tevens begonnen met de ontruiming van Popendetta, een 16 km van de vulcaan af gele gen dorp, dat aan de eerste uit barsting ontkwam. AardenburgDe Zeeuwen 14 Na een kwartier spelens open de De Zeeuwen-midvoor de score. Aardenburg bleef goed partij geven, maar kon niet voorkomen dat De Klerk er 02 van maak te. Kort hierop wist de thuisclub haar achterstand te verkleinen tot 12, met welke stand ge draaid werd. Na de thee werd Aardenburg geheel op eigen helft terugge drongen en door nog twee doel punten aan de score toe te voe gen wist De Zeeuwen de stand op 14 te brengen. OostburgBiervliet 22. Een verzwakt Oostburg-elftal behaalde een Verdienstelijk ge lijkspel tegen Biervliet in een niet bepaald faire wedstrijd. De bezoekers hadden in de eerste helft het beste van het spel, doch wisten in deze periode slechts eenmaal te scoren door De Kramer (01). Nadat Biervliet een strafschop had benut, keerden de kansen door twee doelpunten van De Koning werd het 22. Een ver woede strijd om het leidende doelpunt volgde, doch geen der partijen slaagde er nog in het net te vinden. SteenCorn Boys 20. Corn Boys heeft het in St. Jan steen niet kunnen bolwerken, on danks het feit dat de Sassenaren technisch de meerderen waren. Na ongeveer 20 minuten spelens kon Wesepoel de thuisclub de leiding geven (10), met welke stand de rust aanbrak. In de tweede helft bleef Steen een pittig partijtje spelen en kreeg Corn Boys weinig kans de stand te vereffenen. Integendeel, in het laatste gedeelte van de wedstrijd scoorde de thuisclub nogmaals, zodat het einde een verdiende 20 zege voor Steen bracht. De stand in de 4e klasse G: Hulst 10 8 1 1 17 EMM 9 7 0 2 14 PSK 9 7 0 2 14 Robur 8 4 1 3 9 Hontenisse 10 4 1 5 9 IJzendijke 10 2 4 4 8 Hoofdplaat 7 1 1 5 3 Yerseke 6 0 2 4 2 De Patrijzen 7 0 0 7 0 Op de tweede dag van de vee houderijconferentie die op „Birk- hoven" werd gehouden, sprak de heer R. Visser, voorzitter van de veehouderijcommissie van de Stichting van de Landbouw, over het onderwerp: „Hoe komt een melkprijs tot stand?" Hij besprak de historie, die aan de vaststelling van de melkprijs in 1949 en 1950 op 18 cent is voor afgegaan. Een ingesteld onder zoek wees uit, dat deze kostprijs aanzienlijk hoger ligt dan de ra ming van de Minister en zijn ga rantieprijs benadert. Gebleken is bovendien, dat de melkkostprijs op de zandgronden aanzienlijk ho ger was dan die op de kleigron den. De veehouderijcommissie van de Stichting heeft toen over wogen een regionale garantieprijs in te stellen maar dit plan bleek in de practijk niet te verwezenlij ken. Toen is de Minister verzocht voor 1951 de garantieprijs op 18 cent te willen handhaven. Groot was de verbazing in veehouders kringen, toen Minister Mansholt in November van het afgelopen jaar toch de garantieprijs op 18 cent te willen handhaven. Groot was de verbazing in veehouders kringen, toen Minister Mansholt in November van het afgelopen jaar toch de garantieprijs vol gens zijn aanvankelijke voorne men vaststelde op 17 V2 cent. De heer Visser noemde dit besluit een ernstig feit, waardoor het ver trouwen in de Regeringspolitiek ten aanzien van de landbouw werd geschokt. De voederprijzen stijgen en de Minister gaat over tot verlaging van de garantieprijs. De veehouderijcommissie heeft al het mogelijke gedaan, om in dit besluit verandering te brengen. De heer Visser gaf als zijn per soonlijke mening te kennen, dat de Minister wel niet op zijn be sluit zal terugkomen. Hij meende, dat met de verlaging der melk- garantieprijs een nationaal belan; is tekort gedaan. De activiteit van de jonge boeren zal temperen, di bedrijfsinvestering en rationalisa tie zouden afnemen, waarmee ons land schade wordt gedaan. De heer Visser sprak als zijn ver wachting uit, dat het nieuwe ka binet een open oog moet hebben voor de belangen der veehouderij. De veehouderij leverde een be langrijke bijdrage in het herstel van Nederland. Het zou onredelijk zijn, wanneer de huidige belan gen der veehouderij tekort zou worden gedaan. De zoetwatermossel, een week dier dat in talrijke rivieren in de Ver. Staten voorkomt, is een be langrijke rol gaan spelen in de Amerikaanse nijverheid. Deze mossel is de voornaamste leverancier van het paarlemoer, dat gebruikt wordt voor de var- vaardiging van knopen, asbakjes en souvenirs. Dit jaar zulten ongeveer 10.000 ton mosselschelpen in Muscatine in de Staat Iowa, het centrum van de Amerikaanse industrie van paarlemoeren knopen^ verwerkt worden. De mossels worden met een sleepnet uit de rivierbedding op gevist en, zolang gekookt, tot de schalen openspringen. Na van de inhoud ontdaan te zijn worden deze daarna naar de fabrieken gezon den,, waar zij gesneden, geslepen en gepolijst worden tot knopen en andere voorwerpen van paarle moer. Een toenemend aantal fa brikanten van boven- en ondejr- kleding geeft de voorkeur aan knopen, welke uit deze mossel- EEN DUUR FEESTJE Op 27 Jan. was een 20-jarige verkoper uit Amsterdam bij ken nissen op een fuifje. Er waren ongeveer 16 genodig den, alle jongelui van omstreeks 19 tot 20 jaar. Later op de avond werd door de mieesten, wegens de warmte, het colbertjasje uitge trokken en deze jasjes hingen al len ovejr elkaar op de knop van de trapleuning in de gang. Tegen 24 uur verlieten die gasten het huis. Toen genoemde als laatste ver trok wilde hij nog enige foto's la ten zien, maar tot de ontdekking kwam dat zijn portefeuille uit zijn jasje was verdwenen met een be drag van 145 en papieren. LEEUW SLOEG OPPASSER OP HET HOOFD. Tijdens de voorstelling van het circusfestival in het Scalatheater te 's-Gravenhage heeft zich een klein incident voorgedaan achter het toneel, waar de leeuwen- en berenkooien staan opgesteld. Het berennummer was juist af gelopen en een 24-jarige oppasser was met deze beesten bezig. Hij stond met de rug naar de leeu- wenkooi, een van de leeuwen, Prins, sloeg de man met een klauw op het hoofd, waardoor hij een flinke wond opliep en tegen de grond werd geslagen. Door de G.G.D. werd hij naar het zieken huis vervoerd. Na daar de nacht te hebben doorgebracht, kon hij Zondag weer dienst doen, schelpen zijn vervaardigd boven die uit ander materiaal, zoals been, hoorn, leder, hout of plastic. Het vlees van de mossels is te taai en heeft een te sterke bij smaak voor menselijk gebruik- Het wordt echter om zijn hoog eiwitgehalte door het varkensvoer gemengd. Af en toe wordt in de mossels een parel aangetroffen, doch de waarde er van is niet zo hoog als die uit de pareloesters. Uitslagen Z aterdagmiddagvoetbal TWEEDE KLASSE D. ZaamslagDe Beren afg. HoekAZVV 30; Driewegen Spui 11. TWEEDE KLASSE E. Spui 2Zaamslag 2 41Kloe- tinge 3Hoek 2 afg.; Tern. Boys 2Zaamslag 3 100. Hoek—A.Z.V.V. 3—6. Hoewel Hoek de meeste tijd in de aanval was, duurde het nog 'n half uur eer het eerste doelpunt ontstond. P. van Tatenhove bracht dit op zijn naam. Kort daarop maakte J. Otterloo er 20 van, met welke stand de rust in ging. Na de thee bracht A. Dieleman de stand op 30, waarin, dank zij het prachtig verdedigen van A.Z.V.V.'s doelman, geen veran dering meer kwam. Gem.-Politie Terneuzen Rijkspolitie West Z.-Vl. 40. Maandagmiddag had op het ter rein aan de Molendijk een ont moeting plaats tussen een elftal der Tern. Gemeentepolitie en een elftal der Rijkspolitie in West Zeeuws-Vlaanderen. Door beter samenspel behaalde de Gemeen tepolitie een verdiende 40 over winning. Tijdens de in de morgenuren van Zondag gespeelde junioren- voetbalwedstrijd Haarlem-R.C.H. werd kort na de aanvang, de 16- jarige Jan Boeree van Haarlem onwel. Hij had practisch nog niet aan het spel deelgenomen en be gaf zich naar de kleedkamer, waar hij een uur later overleed. Later is gebleken, dat de jongen zich reeds de vorige avond niet fit voelde, doch in ieder geval wenste te spelen. SCHAKEN. Tweekamp Botwinnïk Bronstein om wereld kampioenschap. Op 15 Maart zal te Moskou een tweekamp tussen Botwinnik en Bronstein beginnen om het we reld-schaakkampioenschap. Er zullen in totaal 24 wedstrij den plaats vinden. Mocht de tweekamp echter onbeslist eindi gen, dan behoudt Botwinnik de titel. Er zal 3 maal per week worden gespeeld, terwijl na iedere ronde de afgebroken par tijen worden voortgezet. DE EUROPESE KAMPIOEN SCHAPPEN HARDRIJDEN. Andersen Europees kampioew. Na een langdurige discussie tussen de officials van de Noorse schaatsenrijdersbond en de ver tegenwoordigers van de I. S. U.. heeft het bestuur der I. S. U. be sloten Hjalmar Andersen uit te roepen tot Europees schaatskam pioen hardrijden. De foto van de reporter toonde een beeld van Hjalmar nog rij dende. Andersen had zijn ogen dicht geknepen, blijkbaar omdat hij hinder had van het felle licht. PASTILLES VOOR :s: 5 regels 60 cents .0 ct; minimum nummer of AdXttJ t meer. '8 namiddags 2 USJ Nadat Dr. Kolderman het nage maakte beeldje van de juwelier had gekregen zocht hij een rustig plekje oP, sneed een van zijn meest geleerde en meest verve lende boeken open en borg het beeldje in de aldus ontstane holte. ,,Deze maatregel zal mij onge twijfeld van groot nut kunnen zijn", veronderstelde de geleerde, terwijl hij peinzend voor zich keek. Men moet als avonturier op alles bedacht zijn. Hoe licht kan men mij niet trachten te ontvoe ren! Nu ben ik echter oP 'm der gelijke gebeurtenis grondig voor bereid". Na deze alleenspraak stak Dr. Kolderman het nagemaakte beeld je, dat was overgebleven, vrolijk in de zijzak van zijn geruite col bertje. T OP DE AGENDA. igheidsraad beeft enstemmig besloten ie kwestie van de e laten. >dde op voorstel van >or dit besluit is mo kt, dat de algemene de in de politieke invaarde Amerikaan- waarin China als randmerkt wordt, in kan nemen. Zij kan :ling doen aangaande e bij de Veiligheids- ndeling zijn. t-afgevaardigde her standpunt van zijn t de Koreaanse kwes- :ige wijze op de agen- lad was geplaatst en rom voor afvoering zou stemmen, nwoordigers van Ne- zilië en Turkije na- 1 voor de eerste maal kiezing van deze lan- ad, hun zetel in. Elk den is voor drie jaar ;t ingang van 1 Ja- lering van de Raad was de eerste van lat de Raad had ge- hij uiteen zonder een de volgende vergade- stellen. ;en geïllustreerd tjjd- elopen. feen en Nanny Pikar e klasse mochten het nder leiding van het hooi, de heer G. J. onderwijzeres, mej. lpke, aanbieden. Na- m zij wat te vroeg en ook de arrestanten uur lang tegenover eerd. Maar om kwart vam Prinses Beatrix m onmiddellijk ging oningin haar cadeau critisch bekijken, e studie van het ge- ze tot de conclusie: t er wel wat op...". 1 begon ze met ken- •n uit te leggen, dat Anton geen echt zoals de kinderen se school dat hadden n die weg voor het t krom, maar hele- legde ze voorts uit. efbaan was prachtig plaats en ook de on- muzikanten in bleken aanwezig te et gewoonweg gran- e Koningin en toen ïonade en de thee. atrix bleek nog heie zijn van de enorme post, die op Paleis as binnengebracht, d brieven zijn geko- j alleen" vertelde ze. ?n Henk en Nanny op hun verjaardag je voor", zeiden ze. half uur weer op n, „tweeduizend brie- tok de arrestanten- ar Den Haag. eati'ix op voorpagina iaily Graphic". pagina van het En- laily Graphic" stond 1 foto van Prinses elegenheid van Haar tg. snpagina stonden nog van de jarige Prin- begeleidend artikel ïandall. pepidemie in Enge- el voorbij. Vele oude aan de gevolgen van ig overleden. Long- •eedt vaak op na een UiOV/Ul V ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr- 1 8.21 17.26 4.21 11.30 2 8.19 17.28 5.46 12.15 3 8.18 17.30 6.57 13.20 veerde een dus mei zj cuugi an ten uit Zuidlaren (Gron.). Hun reis was al erg onfortuinlijk be gonnen. De bus was onderweg in brand geraakt en men had op een andere bus moeten wachten. Er ontbraken nog tien emigran ten toen de Sibajak om vijf uur vertrok. werk voor het handhaven van di* wereldvrede en voor het overleven van een vrije Staten gemeenschap beschouwen. Pléven vertrekt heden uit Washington naar Ottawa voor be sprekingen met de Canadese Re gering. bij de els gesteld, dat Terneuzen als Belgisch spoorwegstation zal worden behandeld. Dit betekent» dat de bijzondere tarieven voor hout- en kolenvervoer moeten worden hersteld. België stelde zijnerzijds de eis, dat te Terneuzen havengelden schikt voor modern verkeer, over eenkomstig de aanleg van het Amsterdam-Rijnkanaal. De Ne derlandse delegatie was van me ning, dat de bestaande verbinding voldoende is. Zij ging er van uit dat de nieuwe vaarweg moet wor den bekeken, uitgaande van de aanzien van genationaliseerde ko lenmijnen. Hedenmiddag zal over deze motie worden gestemd. Bij aanvaarding van deze motie m Attlee gedwongen zijn, het ontslag bieden. van zijn Kabinet aan te door het K.N.M.I. ïldig van Donderdag- Dt -avond. Weinig wind. Over het algemeen zwaar be wolkt, maar overwegend droog weer. Op vele plaatsen nevel of mist. In de ochtend plaatselijk lichte vorst. Overigens tempera turen om het vriespunt.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3