Attlee over Engelands defensieve inspanning DE POLITIEKE COMMISSIE Het N.V.V. dmerkt Luchtactiviteit op Korea en de Kabinetscrisis ontving ïn Mr. D. U. Stikker een onderzoek opgedragen Rede van President Sukarno Nederlandse escadrille in Ulster Frankrijk heeft Maandag in de Politieke Commissie verklaard, de Amerikaanse resolutie om communis tisch China als agressor te brandmerken te zullen steunen. Denemarken verklaarde de Amerikaanse resolutie in het algemeen te zullen steunen en eventuële sanc ties tegen de regering van Peking te zullen overwegen. Vice-Admiraal van Holthe Voorzitler van Chefs van Staven-comité WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Montgomery en Juin bij de commandostaf van Eisenhower Franse premier in Washington China en de Amerikaanse resolutie De kwestie Nanno Sjoerd Ook griep in de Sovjet-Unie Vlootoefeningen in de Middellandse zee ligheidsraad ÏR WACHTING Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. DE DINSDAG 30 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1642. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 dl minimum per advertentie L&u. Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel mm: 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meet Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. De Britse Minister-President, In het volgende begrotingsjaar Attlee, heeft Maandag in het La- zal meer dan twee maal zoveel gerhuis verklaard, dat Engeland voor de defensie worden uitgege- 1 April a.s. in totaal 800.000 man i ven als dit jaar en in 1953—1954 onder de wapenen zal hebben. Ge- meer dan drie maal zoveel als op durende de zomer zullen 235.000 het ogenblik. reservisten voornamelijk vete- De totale begroting van de de- ranen uit de tweede wereldoorlog fensie voor de komende drie jaar voor een oefening van 15 da- zal mogelijk 4,7 milliard Pon(* -1 - kn/jrn non ir\ 701HP Att PP gen worden opgeroepen, zo zeide hij. Attlee verklaarde, dat de rege ring niet geloofde, dat oorlog on vermijdelijk is. Haar doel was oorlog te voorkomen. Tegen 1953 1954 zou Engeland zijn produc tie van tanks en vliegtuigen ver viervoudigd hebben, zo zeide Att lee. Het Kabinet der Koningin deelt mede: Hare Majesteit de Koningin heeft aan Mr. D. U. Stikker op gedragen informatorisch de mo gelijkheden te onderzoeken van de vorming van een Kabinet, dat Het vertrouwen heeft van het parlement en Haar daaromtrent een rapport uit te brengen. President Sukarno heeft Maan dagochtend voor het Philippijnse Congres een redevoering gehou den, waarin hij o.a. zeide, dat een deel van het Indonesische grond gebied nog bezet is door een bui tenlandse mogendheid en dat In- donesië's vrijheidsbeweging, het nationale leven en zijn vrijheden zich nog niet kunnen uitleven ten gevolge van een internationale overeenkomst, die aan Indonesië door een overmacht is opgelegd. Sukarno wijdde voorts uit over de hulp, die Indonesië in zijn vrij heidsstrijd heeft ondervonden van de Philippijnen, maar, zeide hij, onze vrijheid is nog niet vol ledig en absoluut. Deze vrijheid is echter niet een doel op zichzelf. Na afloop van deze rede heb ben sommige leden van het Phi lippijnse parlement verklaard, dat zij een bijdrage vormt voor de broederband tussen beide volken. Andere parlementsleden hebben echter uiting gegeven aan hun te leurstelling over het feit, dat in de rede van president Sukarno op geen enkele wijze is gezinspeeld op de houding van Indonesië tegenover het communisme. sterling bedragen, zo zeide Attlee. Alleen voorraadvorming viel niet onder deze post. Het oproepen van 6.600 reser visten voor de vloot maakt het mogelijk meer schepen in volle dige dienst te nemen, zo verklaar de Attlee. Er zullen geen reservisten wor den opgeroepen, die de industrie in geval van mobilisatie nodig zou hebben. De toegenomen pro ductie zal voornamelijk worden geconcentreerd op vergroting van de kracht der strijdkrachten, die, wat uitrusting betreft, de laatste vijf jaar in hoofdzaak op hun voorraden hebben geteerd. Attlee zeide, dat de productie van de twee-motorige bommen werper Canberra zal worden ver groot en dat thans ook de eerste orders zijn geplaatst voor een viermotorige straalbommenwer- per. Het program voor de bouw van schepen tegen duikboten en mij nen zal thans ook sterk worden versneld. De Britse regering zal zo veel mogelijk maatregelen tot voor raadvorming van voedsel en grondstoffen nemen. De versnel ling van de defensievoorbereidin gen zou een daling van de levens standaard meebrengen. Er zou den „aanzienlijke maatregelen worden genomen om de vraag naar consumptiegoederen in toom te houden" De industrieën, die de voor de defensie nodige goederen moeten leveren, zijn juist diegene, die de grootste bijdrage leverden aan de Britse export, zo zeide Attlee. De andere industrieën, vooral de tex tielindustrie, zouden haar uitvoer moeten vergroten om het verlies goed te maken. Winston Churchill, de leider van de oppositie, verklaarde, dat de oppositie al deze voorstellen „eerlijk en goedwillend" zal over wegen. „Wij zullen erover zeggen, wat wij op het hart hebben, zonder enige andere gedachte dan aan de veiligheid van ons bedreigde va derland". De afdeling van de „Ierse bond tegen verdeling" in Derry heeft een „binnenkort" te houden open bare bijeenkomst aangekondigd tegen de aanwezigheid van Neder landse strijdkrachten op de lucht basis Eglinton. In deze verklaring wordt die danspartij, waartoe de Nederlan ders heden zijn uitgenodigd, „een pseudo-burgeriijk welkom georga niseerd door de Unoïstische min derheid" genoemd. „De houding van de Nederlan ders ten aanzien van deze uitno diging moet beschouwd worden als een graadmeter van de oprecht, heid van de verklaring der Neder landse Regering, dat zij zich niet in het politieke geschil tussen Ierland en Engeland wenst te mengen". Eenheden van de Geallieerde grond- en luchtstrijdkrachten hebben een hevige aanval inge zet op de Westkust van Korea, ter hoogte van de haven Intsjon. Speerpunten van het 8ste Ame rikaanse leger zijn vanuit Soe- won opgerukt naar Intsjon. Het gebulder van het scheeps geschut van Britse en Ameri kaanse oorlogsschepen, dat een regen van granaten over het ge bied van Intsjon uitstortte werd de gehele dag gehoord. Britse vliegtuigen voerden onophoude lijk aanvallen uit op samentrek kingen van communistische troe pen in dorpen nabij de kust. De oprukkende eenheden der Verbondenen ondervinden bij De Libanon diende twee amen dementen in op de Amerikaanse resolutie. Het eerste stelt voor de zinsnede, dat „Peking alle voor stellen der V.N. met betrekking tot een staken van het vuren heeft verworpen", te lezen als: „Peking heeft de voorstellen voor een staken van het vuren niet aanvaard". Het tweede amendement wil 'n rapport over eventueele sancties tegen communistisch China op schorten. De in de Amerikaanse puc^ucic, m resolutie voorgestelde commissie ie iiuuucn en hec bouwen van voor collectieve maatregelen zou woningen zou worden beperkt. I haar rapport over „verdere maat- De Vice-Admiraal Jhr. E. Jvan Holthe chef marinestaf is benoemd tot voorzitter van het chefs-van-staven-comité in de plaats van de afgetreden Gene raal Kruis. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Later opklaringen. Aanvankelijk zwaar bewolkt met later opklaringen. Overwe gend droog weer met ongeveer dezelfde temperatuur als gister. Aanvankelijk zwakke verander lijke wind, later toenemende wind uit Zuidelijke richtingen. WOENSDAG 31 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 7.08 Terneuzen 7.43 Hansweert 8.23 Walsoorden 8,33 7.42 8.17 8 .57 9.07 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder MAAN onder Jan. 30 8.25 31 823 17.22 17.24 op 1.21 2.50 10.42 11.01 Het dagelijks bestuur van het N.V.V. hield zich in zijn vergade ring van 29 Januari bezig met de sociale en economische aspecten van de huidige kabinetscrisis. Met het oog op de gespannen internationale toestand en de ur gentie van een aantal sociale en economische vraagstukken, wordt een snelle oplossing van de crisis uitermate gewenst geacht. Alle politieke partijen en per sonen, die bij de oplossing van de kabinetscrisis betrokken zul len worden, dienen er zich re kenschap van te geven, dat het nieuwe kabinet, van welke aard of samenstelling ook, geconfron teerd zal worden met het vraag stuk van het levenspeil der gro te volksmassa, in verband met de onvermijdelijke bewapeningsuit gaven en het tekort op onze be talingsbalans, alsook met enkele zeer dringende problemen op het terrein der sociale voorzieningen. Het N.V.V. meent er thans geen twijfel over te moeten laten be staan, wat het van elke toekom stige regering meent te mogen verwachten, namelijk: a. een uiterste poging om het levenspeil van de grote volks massa, ondanks bewapeningsuit gaven en betalingsbalansmoei lijkheden, te handhaven door 1. ingrijpende maatregelen ter verhoging van de arbeidsproduc tiviteit en van de productie, me de ook door vereenvoudiging van productiemethoden en normalise ring van artikelen, verpakkin gen, assortimenten enz.; 2. het aanspreken van onze monetaire reserves en/of het op nemen van buitenlandse lenin gen; 3. het in overeenstemming brengen van de investeringen met het door de militaire in spanning sterk dalende aanbod van nieuwe arbeidskrachten; 4. een oorlogswinst- en een sterk verhoogde weeldebelasting en distributie van sommige ver- bruiksartikelen; 5. priisbeheersing en het ver bieden van onredelijke prijsaf spraken van ondernemers; 6. handhaving van de huidige loonpolitiek. b. Snelle invoering van de wachtgeld- en werkloosheidsver zekering, waarvoor in bepaalde bedrijfstakken bijzondere rege ringsmaatregelen nodig zullen zijn. c. Compensatie van de huur- stijging en van de stijging van de kosten van het levensonder houd voor de ouden van dagen. d. indiening van een wets ontwerp terzake van de defini tieve ouderdomsvoorziening, uit gaande van een bodemvoorzie- nig gefinancierd door een be stemmingsheffing met aanvul lende voorzieningen op orthodoxe verzekeringsbasis. De chef van de Amerikaanse le ger,voorlichtingsdienst, generaal- majoor Lloyds Parks, heeft „pers berichten uit Londen" over de aanstelling van veldmaarschalk Montgomery en generaal Juin bij de staf van het oppercommando van Eisenhower bevestigd. Montgomery zal benoemd wor den tot plaatsvervangend opper bevelhebber van het Centrale Europese commando. Plevèn, de eerste Franse pre mier, die sinds twintig jaar een bezoek aan de Verenigde Staten brengt, kwam te Washington aan voordat President Truman, die hem zou verwelkomen, aan het station arriveerde. Bijna 45 minuten na aankomst van Plevèn kon President Tru man hem in een straat voor het station begroeten. Dean Acheson, de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Generaal Marshall, de Minister van Defen sie en andere leden van het kabi net waren ook aanwezig. regelen" tegen de Chinese „agres sie" kunnen opschorten, indien een voorgestelde commissie van goede diensten bevredigende vor deringen zou melden. Nederland verklaarde zich eveneens voor de Amerikaanse resolutie met het Libanese amendement erin verwerkt. De Nederlandse afgevaardigde Von Balluseck zeide, zich te zullen ont houden bij de stemming over de resolutie van de Aziatisch-Arabi- sche groep. Hij betoogde, dat het Amerikaanse voorstel de deur voor een vreedzame regeling van het vraagstuk open liet. Niets verhinderde Peking om zijn bedoelingen verder te verdui delijken, aldus Von Balluseck. Het feit bleef bestaan, dat de Neder landse troepen zich met andere troepen der V.N. in Korea bevon den en strijd leverden tegen Chi nese communistische troepen. De strijd zou eerst gestaakt moeten worden alvorens „vruchtbare en eervolle besprekingen" mogelijk zouden zijn. Nederland zou aan een andere bewoording van het gedeelte van de Amerikaanse re solutie, dat aandringt op het over wegen van eventuele sancties, de voorkeur gegeven hebben. België verklaarde, dat het de gehele Amerikaanse resolutie zou steunen. Arabisch-Aziatische resolutie geamendeerd. De Arabisch-Aziatische groep van 12 landen heeft Maandag haar resolutie, waarin aangedron gen wordt op het houden van een voorbereidende conferentie met de regering van Peking over Ko rea en andere vraagstukken van het Verre Oosten, geamendeerd om tegemoet te komen aan de verlangens van landen, die er in het algemeen mee hadden inge stemd. maar vonden, dat een spe ciale verwijzing moest worden opgenomen naar een staking van het vuren. Er werd een clausule inge voegd, waarin wordt gezegd, dat de voorgestelde conferentie als eerste taak een overeenkomst over een staking van het vuren tot stand moet brengen. Reuter verneemt uit gewoon- lijk welingelichte kringen, dat de Indiase delegatie te Lake Success inlichtingen heeft ontvangen, dat Peking het aannemen van de Amerikaanse resolutie, om China als aanvaller te brandmerken, zou beschouwen als het sluiten van de deur voor een vreedzame regeling van de Koreaanse oor log. De Franse afgevaardigde La- coste betuigde zijn instemming met de Libanese amendementen. Het aanbevelen van sancties zou slechts dan voor bespreking door de Assemblee aan de orde zijn, in dien de pogingen van de Commis sie van Goede Diensten tever geefs bleken te zijn. De V.N. zouden geen reden van bestaan hebben, indien zij zich aan haar verantwoordelijkheid zouden onttrekken op het ogen blik van haar grootste crisis. De Amerikaanse resolutie was niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. Het bedoelde een eind te maken aan leen gewapend conflict om uitbrei ding ervan te voorkomen en de vrede te herstellen, aldus Lacoste. Dr Urena, de Dominicaanse af gevaardigde, deelde mede, tegen de Aziatisch-Arabische resolutie te zullen stemmen. Hij had zich eerder uitgesproken voor de Ame rikaanse resolutie. Hoewel La- tijns-Amerika een derde van het aantal leden der V.N. omvatte, had men het buiten de voorgestel de zevenmogendhedenconferentie gehouden. Dr Tsiang, de Chinees-nationa listische afgevaardigde zeide, de Amerikaanse resolutie te zullen steunen, hoewel hij haar slechts een „halve" maatregel vond. Hij bestreed het voorstel van de 12 Arabische landen en zeide, dat de voorgestelde zevenmogendheden conferentie gelijk stond met een nieuw Jalta. Nationalistisch Chi na, dat meer rechtstreeks belang hebbende was dan elk van de ze ven landen, werd er buiten gehou den. Dit was ook het geval met de enige wettig erkende regering hun opmars slechts geringe Chi nese of Noordkoreaanse tegen stand. Vliegers van Amerikaanse lich te bommenwerpers meldden na terugkeer van door hen uitge voerde aanvalsvluchten dat er grotere bedrijvigheid heerst ach ter de communistische stellingen. Dean Rusk, die belast is met zaken betreffende het Verre Oos ten heeft verklaard: „Wij kun nen het ons niet veroorloven bij het communistische China en zijn buurstaten de indruk te wekken dat de strijdkrachten van Peking onweerstaanbaar zijn en dat China's buren thans, ten koste van hun vrijheid, met de com munisten tot overeenstemming» moeten komen. De* Amerikaanse troepen blijven in Korea om aan te tonen dat de communistische aanval kan worden tegengehou den". Rusk zeide verder nog dat het vermogen der Verenigde Staten om het hoofd te bieden aan het de gehele wereld bedreigende communistische gevaar, gestadig groeit. Mustangvliegtuigen van de V. N. hebben Maandag meer dan 36.000 liter napalm (benzinegelei) ten N.O. van Soewon neergewor pen. Zij lieten het gebied in een vlammenzee achter. Ten N.O. van Koenjangsjangni hebben de oprukkende Verbon den troepen de Chinezen van twee heuvels verdreven. Toen de Chinezen een tegen aanval ondernamen, werden zij door artillerie en jachtbommen werpers uiteengeslagen. Patrouilles van de Verbonden troepen drongen noordwaarts door tot Pjongtspang, 30 km ten O. van Wonjoe. ne en ee weiug einciiue in Korea en met de Latijns-Ame-1 de tegenstander. Communistische troepen zon der Legerleiding. De verbonden troepen, die ten Noorden van Soewon oprukken, zijn Maandag voor het eerst se dert de ontruiming van Seoel ernstig in botsing gekomen met rikanen. De gedachtengang van India op het ogenblik, was vol gens Tsiang, dat het communis me te verkiezen was boven oor log. Het persbureau „Exchange Te legraph" meldt te Londen berich ten te hebben ontvangen, volgens welke dfe delegatie van India te Lake Success er van verwittigd zou zijn, dat communistisch China elke vredesonderhandeling zou afwijzen» indien de Amerikaanse resolutie, die communistisch Ghina als aanvaller veroordeelt, door de V. N. zou worden aangenomen. Zoals bekend weigeren de Ame rikaanse bezettingsautoriteiten in Duitsland zorg te dragen voor terugzending naar de ouders in Assen van de 7-jarige Nanno Sjoerd, zoon van het echtpaar Meinders. Zij beschouwen de jon gen, die thans in Bremen is bij een pleegmoeder die het kind niet wil afstaan, als te behoren tot de ontheemden, voor wie wet telijke maatregelen geldend zijn. Naar wij vernemen heeft de Nederlandse regering thans aan de Nederlandse consul te Bremen opdracht gegeven, tegen de Ame rikaanse autoriteiten bij het dis trict-Court een proces aanhangig te maken ten einde het kind naar de ouders te doen terugbrengen. De Sowjet-Russische gezond heidsdiensten nemen thans bij zondere maatregelen om de griepepidemie in Rusland tegen te gaan. Zo meldt radio Moskou. De radio heeft de luisteraars aangeraden voorzorgsmaatrege len te treffen en in geval men griep meent te hebben, liever de dokter te laten komen dan naar klinieken te gaan. Tegen het gebruik van sulpha- praeparaten wordt gewaar schuwd, dat het lichaam er te snel aan zou wennen, zodat zij in geval van bijkomende longontste king niet meer zouden kunnen i worden toegepast. De Chinezen groeven zich in in „zelfmoordstellingen" langs de weg SoewonSeoel. Zij gaven zich niet over ondanks bombar dementen en beschieting en kwa men om in hun eenmansgaten. Het ziet er naar uit, dat Chi nese troepen zich in de heuvel ruggen op een afstand van 12 tot 25 km ten Noorden van Soe won ingegraven hebben. Verschillende krijgsgevangenen verklaarden reeds 3 dagen niets te eten te hebben gehad. Volgens andere waren de officieren „naar het Noorden" gegaan „naar een belangrijke conferentie-" De soldaten hadden opdracht ontvangen 30 dagen stand te houden. Volgens de Inlichtingendienst der Verbonden legers bestaan de troepen, tegenover welke zich het Achtste leger aan het Westelijke front geplaatst ziet, hoofdzake lijk uit Chinezen met slechts wei nig Noordkoreanen. De troepen der Verenigde Naties versterken zich in Soewon. Nederlandiers gesneuveld- De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in Korea be gin Januari 1951 bij actie zijn ge sneuveld: A. A. van Balkom, sergt majoor, legernr. 140610012, afkomstig uit Nijmegen; P. K- Smit, soldaat, legernr 280106392, afkomstig uit Amsterdam. AANMELDINGSBUREAL KOREA-VRIJWILLIGERS VERPLAATST. Op Woensdag 31 Januari zal het aanmeldingsbureau voor de Korea-Vrijwilligers worden ver plaatst van deCasuaristraat 16 naar de Nieuwe Frederikkazerne aan de Van Alkemadelaan te Den Haag. Correspondentie dient gericht te worden aan de res. majoor J. de Groot, per adres Nieuwe Fre derikkazerne, gebouw E4, Den Haag- De Britse thuis- en Middelland- se-zeevloot en de Amerikaanse zesde vloot zullen deelnemen aan de grootste gecombineerde vloot oefeningen na de oorlog, die 12 en 13 Februari in de Middelland se zee worden gehouden, zo deelt de Amerikaanse voorlichtings dienst te Londen mede. Vliegdek schepen en zware kruisers zullen o.m. „in actie" komen. is: 5 regels 60 ce.if; 0 ct; minimum jpsa nummer of A&aa meer. 's namiddags 2 c» T OP DE AGENDA. Igheidsraad heeft enstemmig besloten ie kwestie van de laten. >dde op voorstel van »or dit besluit is mo kt, dat de algemene de in de politieke invaarde Amerikaan- waarin China als randmerkt wordt, in kan nemen. Zij kan ding doen aangaande e bij de Veiligheids- rideling zijn. t-afgevaardigde her standpunt van zijn t de Koreaanse kwes- iige wijze op de agen- lad was geplaatst en mm voor afvoering zou stemmen, nwoordigers van Ne- zilië en Turkije na- voor de eerste maal kiezing van deze lan- ad, hun zetel in. Elk den is voor drie jaar t ingang van 1 Ja- lering van de Raad was de eerste van lat de Raad had ge- hij uiteen zonder een de volgende vergade- stellen. ;en geïllustreerd tijd- elopcn. Teen en Nanny Pikar e klasse mochten het nder leiding van het hooi, de heer G. J. onderwijzeres, mej. lpke, aanbieden. Na- :n zij wat te vroeg en ook de arrestanten uur lang tegenover eerd. Maar om kwart /am Prinses Beatrix :n onmiddellijk ging pningin haar cadeau critisch bekijken, e studie van het ge- ze tot de conclusie: t er wel wat op...", begon ze met ken- n uit te leggen, dat Anton geen echt zoals de kinderen se school dat hadden n die weg voor het t krom, maar hele- legde ze voorts uit. efbaan was prachtig plaats en ook de on- 3 muzikanten in bleken aanwezig te et gewoonweg gran- e Koningin en toen ïonade en de thee. atrix bleek nog heie zijn van de enorme post. die op Paleis as binnengebracht, d brieven zijn geko- j alleen" vertelde ze. ?n Henk en Nanny op hun verjaardag je voor", zeiden ze, half uur weer op n, „tweeduizend brie- rok de arrestanten- ar Den Haag. eatrix op voorpagina ►aily Graphic". pagina van het En- )aily Graphic" stond foto van Prinses elegenheid van Haar fcg. ïnpa-gina stonden nog van de jarige Prin- bege leidend artikel tandall. pepidemie in Enge- el voorbij. Vele oude aan de gevolgen van ïg overleden. Long- •eedt vaak op na een ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Febr. 1 8.21 17.26 4-21 11.30 2 8.19 17-28 5.46 12.15 3 8.18 17-30 6.57 13.20 veerae een uus mei cnngian ten uit Zuidlaren (Gron.). Hun reis was al erg onfortuinlijk be gonnen. De bus was onderweg in brand geraakt en men had op een andere bus moeten wachten. Er ontbraken nog tien emigran ten toen de Sibajak om vijf uur vertrok. ■werk voor bet handhaven van de wereldvrede en voor het overleven van een vrije Staten gemeenschap beschouwen. Pléven vertrekt heden uit Washington naar Ottawa voor be sprekingen met de Canadese Re gering. bij de eis gesteld, dat Terneuzen als Belgisch spoorwegstation zal worden behandeld. Dit betekent, dat de bijzondere tarieven voor hout- en kolenvervoer moeten worden hersteld. België stelde zijnerzijds de eis, dat te Terneuzen havengelden schikt voor modem verkeer, over eenkomstig de aanleg van het Amsterdam-Rijnkanaal. De Ne derlandse delegatie was van me ning, dat de bestaande verbinding voldoende is. Zij ging er van uit dat de nieuwe vaarweg moet wor den bekeken, uitgaande van de f vi IfWIBU v - f— aanzien van genationaliseerde ko lenmijnen. Hedenmiddag zal over deze motie worden gestemd. Bij aanvaarding van deze motie zou Attlee gedwongen zijn, het ontslag van zijn Kabinet aan te bieden. door het K.N.M.I. ïldig van Donderdag- -avond. Weinig wind. Over het algemeen zwaar be wolkt, maar overwegend droog weer. Op vele plaatsen nevel of mist. In de ochtend plaatselijk lichte vorst. Overigens tempera turen om het vriespunt.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1