V.N.-troepen op weg naar Seoel Politieke Commissie dmerki Geringe tegenstand Bevriezing lonen en prijzen in de V.S. Maarschalk Mannerheim overleden ontving :n Nog geen beslissing Engeland achter Indonesië inzake Irian Vergadering van de Partijraad Partij van de Arbeid Verbonden troepen hebben in mistig weer hun opmars „met beperkte doelstelling" voortgezet tot enige kilometers van Seoel tegenover toenemend verzet. In het algemeen ontwijken de Noordelijken zo veel mogelijk de strijd. In het gebied van Soewon heerste de gehele dag lucht- en artillerie-activiteit, «aar er waren slechts tweemaal gevechten, op kleine schaal. Op de overige delen van het front was het in het algemeen rustig. WEERS VER WACHTING DE LEVENSLOOP VAN MANNERHEIM. HOOGWATER. igheidsraad ÏR WACHTING Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur Hoofdredacteur 1. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. MAANDAG 29 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1641. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 rSj minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: I regels 60 ct.iedere regel mest 12 ct. Vermelding onder nummer Bu- reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot de* namiddags 2 uur. 2uidkoreaanse troepen hebben van zee uit een aanval gedaan op Intsjon, de haven van Seoel, ter wijl Amerikaanse oorlogsschepen het gebied beschoten. De aanval duurde vier uur. Veertig commu nisten werden gedood. De Zuid- koreanen trokken daarna terug. Uit Koemjangdjangi, ruim 30 km ten Z.O. van Seoel, worden zware gevechten van man tegen man gemeld. De plaats is in han den van de Verbonden troepen. Pantsertroepen van het Acht ste leger, dat Vrijdag Soewon ver overde, drongen Zaterdag tot meef dan tien km ten N. van die stad door. De Chinezen trokken zich op de rivier de Han terug. De Verbondenen hebben tot dusver bij hun opmars langs de West kust weinig tegenstand ontmoet, zulks in tegenstelling tot het ge bied van Koemjangdjangni. Nog meer naar het Oosten was een geallieerd bataljon aanvanke lijk gedwongen zich terug te trek ken om zich opnieuw te groepe ren, maar later werd een niet met name genoemd dorp ingenomen. Voor de derde dag achtereen drongen patrouilles van de geal lieerden ook Zaterdag door tot 'n 16-tal km ten N. van Wondjoe, in he* midden van het schierehnnd, zonder op tegenstand te stuiten. In Oost-Korea verzamelen zich meer dan 300 communisten bij Pjongtsjang, 20 km ten N. van de mijnstad Jongwol. Admiraal Radford, comman dant van de Amerikaanse Stille- Oceaanvloot, heeft Zaterdag te Tokio verklaard: ,,Ik geloof, dat we in Korea kunnen blijven". Iedereen met wie hij had gespro ken, was „zeer optimistisch" over de operaties in Korea. Twintig km ten Z. van Tanjang hebben de Verbonden legers Ol- san bezet. Men stuitte slechts op zeer lichte tegenstand. De lucht macht maakte gebruik van het gunstige weer en viel in 200 vluchten doelen bij de Mandsjoe- rijse grens aan. De strijdkrachten van de V.N. hebben delen van het tweede N. Koreaanse legercorps afgesneden en omsingeld. Het tweede leger corps bestaat uit vijf kleine divi sies, die zich ten Z. van de front lijn bevinden. Dit werd in een speciaal com muniqué door het Achtste leger meegedeeld. Ridgway over: „Waarvoor wij vechten". „Men vraagt mij wel eens", al dus luitenant-generaal Ridgway, opperbevelhebber van het Achtste Amerikaanse leger in Korea, in een toespraak tot zijn manschap pen, „waarom wij in Korea zijn en waarvoor wij eigenlijk vech ten. Het antwoord hierop is: voor onze eigen vrijheid. Het gaat er om of wij ook in andere landen de door panische schrik aange grepen stromen van radeloze vluchtelingen, die overal heen trekken als zij de communisten maar achter zich kunnen laten, zullen krijgen, of dat wij reeds buiten onze grenzen en die van onze bondgenoten erin zullen sla gen dit kwaad uit te stampen. De offers, die wij reeds hebben ge bracht en nog zullen brengen zijn voor onze eigen zaak en niet die van anderen". MacArthur bezoekt Soewon. Generaal Douglas MacArthur heeft zich Zondag per vliegtuig naar Soewon begeven en een be zoek gebracht aan het front, dat iets meer dan 15 km van Seoel ligt. Vooruitgeschoven eenheden van de Verbonden troepen heb ben Zondag de opmars naar Seoel voortgezet. MacArthur, die werd vergezeld door de opperbevelhebber der Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten, generaal Strate- meyer, keerde na een oponthoud van twee uur naar Tokio terug. Generaal Ridgway, de bevel hebber van de troepen te velde, deelde MacArthur mee, dat de Chinezen aan het front van het Achtste leger sinds 1 Januari ten minste 40.000 man aan doden en 120.000 man aan gewonden had den verloren. Op weg naar Korea gaf Mac Arthur zijn piloot opdracht over Seoel, het vliegveld Kimpo en de haven Intsjon te vliegen. De vlucht boven Intsjon ging echter niet door, omdat de hoog binnen komende granaten van de Ameri kaanse schepen voor de kust het vliegen boven de stad gevaarlijk maakten. De aflossing van Hr Ms „Evertsen". Naar wij vernemen wordt Hr. Ms. „Evertsen", die op het ogen blik in de Koreaanse wateren opereert, in Juni a.s. in Neder land terug verwacht, bijzondere omstandigheden voorbehouden zal Hr. Ms. „Jan van Galen" in Maart a.s. naar Korea vertrekken om de „Evertsen" af te lossen. PLEVEN NAAR WASHINGTON VERTROKKEN. De Franse premier René Ple ven is Zaterdagnacht per vlieg tuig naar Washington vertrok ken. Hij was vergezeld van Pa- rodi, secretarisgeneraal van het ministerie van Buitenlandse Za ken, Alphand, de Franse verte genwoordiger in de raad van plaatsvervangers der ministers van Buitenlandse Zaken en gene raal Juin, inspecteur generaal van de Franse strijdkrachten. Vlak voor zijn vertrek had Ple ven nog een onderhoud met mi nister van Buitenlandse Zaken Robert Schuman. DE LAWINES IN DE ALPEN. Oostenrijkse functionarissen schatten de schade, aangericht door de lawines, op 70 tot 100 millioen shilling (ongeveer 26 k 38 milioen gulden). De Zwitserse lawinedienst meldt, dat het gevaar van lawines bij bewoonde plaatsen thans zo goed als voorbij is. De grote hoeveel heden sneeuw, die de laatste da gen waren gevallen, waren nu vastgevroren aan de onderliggen de sneeuwlaag. De Amerikaanse regering heeft ihet nodig zou hebben gemaakt de Untiim non i ro rr o K) ct /-lor* I nnn - pn Vrijdagavond de lonen en prijzen bevroren met ingang van Donder dag middernacht. Dit werd medegedeeld op een persconferentie, gehouden door Michael Disalle, directeur van de raad voor prijsstabilisatie, en Cyrus Ching, voorzitter van de raad voor loonstabilisatie. D» prijzen zijn bevroren op het hoogste peil, dat zij in de periode van 19 December tot 25 Januari hebben bereikt. Disalle verklaarde, dat het doel van de bevriezing was de prijzen van alle goederen en diensten, behalve van die, welke in de wet op de defensieproductie worden genoemd, te stabiliseren. Op de vraag, waarom de prij zen niet zijn bevroren op het peil van enkele weken geleden, zoals was overwogen, antwoordde Disalle, dat een dergelijke stap 'naar de mening van de regering Tengevolge van zware sneeuw val begon de vergadering van de Politieke Commissie later dan was vastgesteld. Polen deelde mede, dat het de Arabisch-Aziatische resolutie tot een zevenlandenconferentie met de Chinezen zal steunen als eri- kele kleine wijzigingen, voorge steld door de Sowjet-Unie, wor den aangebracht. Zuid-Afrika gaf te kennen, dat het de Amerikaanse resolutie zal steunen. De Zuidafrikaanse afge vaardigde hoopte, dat daarna de Verenigde Naties al het mogelijke De correspondent voor Zuid- Oost-Azië van de „Melbourne Herald", Denis Warner, seinde uit Singapore aan zijn blad dat het officiële standpunt van de Britse autoriteiten in Zuid-Oost- Azië inzake de kwestie Irian niet strookt met het standpunt van Australië. Volgens de corres pondent is deze zienswijze offi cieel ter kennis gebracht van de Australische regering. De Britse autoriteiten, aldus Warner, zijn van oordeel dat pre sident Soekarno, vice-president Katta en prqmier Natsir behoren tot de gematigde groep, en iedere steun verdienen. Door zich te verzetten tegen president Soe karno met betrekking tot diens Irian-programma helpt men de communisten in Indonesië. De „Melbourne Herald" geeft in een hoofdartikel een commen taar op dit bericht van zijn cor respondent. Het blad schrijft „het kan zijn dat Australië eerst zal merken alleen te staan in het streven de Nederlandse souve- reiniteit over West Nieuw-Gui- nea te handhaven, terwijl zelfs de Nederlanders zelf niet bereid zijn deze souvereiniteit te behou den. Het gebied is van grote stra tegische waarde voor ons. Het is wel laat om de nadruk te leggen op dit punt tegenover de Neder landers, die nu meer bezorgd zijn over de veiligstelling van hun Java, dan over het van een afgelegen als een gunst voor - economische bezittingen en hun bourne Herald burgers op vasthouden buitenpost Australië. Onze visie zou echter krachtig naar voren kunnen worden ge bracht in de Verenigde Naties, die noch Australië's argument voor regionale veiligheid zou kunnen negeren, noch de bescher ming van de inheemse bevolking van West Nieuw-Guinea tegen het „overdragen" aan een oner varen voogd, zonder dat deze be volking garanties krijgt voor welvaart of toekomstig recht op zelfbeschikking. Australië bereikt niet veel met het overhandigen van diploma tieke protesten aan Djakarta of het afsteken van verontwaardig de redevoeringen in antwoord op Indonesië's ambities. Nieuw-Gui nea is niet het einde van Aus tralië's defensielijn. Australië wenst vriendschappelijk gezinde buren in de Indonesische eiland keten. Het is waarschijnlijker dat wij deze zullen krijgen door een reohtstreekse toenadering dan door razen en tieren. Australië zou het Nieuw-Gui- nea-pr bleem in de Verenigde Naties moeten brengen en voor komen dat het probleem een op lossing vindt die strijdig is met de Australische belangen, in om standigheden die Australië niet kan beïnvloeden", aldus de „Mei- zullen doen om tot een vreedza me regeling te komen voordat zij tot formulereinig van strafmaat regelen overgaan. Een afgevaardigde van de Li banon kondigde aan, dat zijn de legatie zowel de Amerikaanse resolutie als de Aziatische zal steunen. Warren Austin (V-S.) stelde 2 vragen: 1. Zijn de Verenigde Naties in staat een moreel oordeel uit te spreken dat in overeenstemming is met de duidelijke feiten? 2. Zijn de Verenigde Naties in staat maatregelen te formuleren voor een collectief optreden, ge baseerd op deze feiten en de mo rele uitspraak? De wereld, aldus Austin, wacht met ingehouden adem op het ant woord. „Ik heb volkomen vertrou wen in deze Commissie. Wij moe ten ons echter eerlijk afvragen, of de Verenigde Naties ten opzichte van China nog langer in de posi tie van een verzoeker moet blij ven. Austin verklaarde dat zijn rege ring sterk tegen het voorstel der 12 Aziatische landen is. Amerika is ook niet voor Is- raëls voorstel om de Commissie voor de sancties niet met haar werk te laten beginnen alvorens een verzoeningsgroep alle moge lijkheden van een vreedzame op lossing heeft onderzocht. Tevoren had een afgevaardigde van Ethiopië nog gezegd dat zijn delegatie de Amerikaanse resolu tie zal steunen. Na de rede van Austin ging de Commissie tot vandaag uiteen. medegedeeld door het K.N M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Weinig verandering in temperatuur Matige tot zwakke wind tussen N.O. en N.W. Half tot zwaar be wolkt met hier en daar enige lichte neerslag. In de ochtend in het Noorden en Oosten van het land plaatselijk temperaturen even onder het vriespunt, overi gens temperaturen boven het vriespunt. De Finse Maarschalk Manner heim is Zaterdagavond op 83-ja- rige leeftijd te Lausanne overle- Veldmaarschalk Baron Karei Gustaaf Mannerheim, in de eerste wereldoorlog Officier der Russische cavalerie, leidde in de tweede oor log tot tweemaal toe het Finse leger in de strijd tegen de Russen. Mannerheim, soms „Finlands on gekroonde Koning" genoemd, werd op 4 Juni 1867, als lid van een vooraanstaande Finse familie, ge boren. Hij werd in 1889 cavalene-offi- cier in het Tsaristische Russische leger. Bij een dienstreis in Midden- Azië legde hij 14.400 kilometer te paard af. Mannerheim, die populair was bij het Russische Keizerlijke Hof, vocht in de Russisch-Japanse oorlog van 1904—1905. In de eerste wereldoorlog voerde hij het bevel over het Zesde Russische cavalerie- korps, dat aan de fronten van Po len, Galicië, de Boekowina en Bes- sarabië streed. Na de revolutie der Bolsjewiki, in October 1917, bouwde hij met Duitse hulp een „boerenleger" op en wist hiermede de Russen uit Finland te verdrijven. Vervolgens wist Mannerheim de Duitsers, die hij ook niet vertrouwde, uit Fin land te krijgen. Mannerheim werd nu tot Regent van Finland benoemd. Tot 1919, het jaar waarin het Finse volk zich bij een volksstemming voor de Repu blikeinse staatsvorm uitsprak en het Regentschap eindigde, was htj in deze functie voor het heil van Finland werkzaam. Hij bracht de financiën in orde en installeerde n constitutionele regering. In November 1939 vielen de Sow- jet-Russische legers Finland bin nen. Aanvankelijk verliep de oor log zeer gunstig voor de Finnen, die de Russen herhaaldelijk met zware verliezen terugsloegen. Op den duur was de Russische over macht, die zich vooral in de lucht, bij de artillerie en in het gebruik van gevechtswagens deed gevoelen echter te groot. Na een uiterst hardnekkige en heldhaftige Finse tegenstand aan de z.g. „Manner- heimlinie" wisten de Russen deze, na een dagenlange beschieting met geschut van het allerzwaarste kali ber te doorboren. Finland, dat ge heel alleen tegen de Sowjet-Unie streed, moest in Maart 1940 de on gunstige vrede van Moskou sluiten Eind Juni 1941, toen de Duitsers de Sowjet-Unie binnen vielen, vat ten ook de Finnen de wapens tegen hun oude vijand weer op. Midden 1944 waren de krijgskansen op nieuw gekeerd en moest Finland ten tweeden male voor Rusland capituleren. Veldmaarschalk Man nerheim bleef President van Fin land en hij behield zijn reusachtige persoonlijke invloed en gezag, doch hij speelde geen grote rol meer in het Finse nationale leven. Op vier Maart 1946 trad Mannerheim we gens ziekte als President af. Hij werd opgevolgd door Paasikivi. Met het oog op zijn gezondheid vertoefde Mannerheim de laatste jaren in Zwitserland. Alleen in het voor hem gunstige seizoen, alsook ter vervulling van zijn burgerplich ten, zoals uit het uitbrengen van zijn stem, placht hij naar Finland te komen. ken „Mannerheimlinie" mochten zien. De kolonel glimlachte fijntjes, riep een eerste luitenant en droeg deze op de journalisten naar de „Mannerheimlinie" te brengen. Er volgde een tocht door een met gra naattrechters doorploegd veld, het „niemandsland" van de zo juist ge staakte strijd. Eindelijk bleef de Finse eerste luitenant staan en zei- de: „Mijne heren, hier is de „Man nerheimlinie". De verbaasde Ame rikanen zagen wat bouwvallige on derkomens, van hout, met denne- takken gecamoufleerd. Zij zagen loopgraven en een door de uiterst hevige Russische beschieting volko men doorploegd terrein. Maar, zo vertelden de journalisten later, zij zagen géén bunkers, géén mitrail leurstellingen, géén geschutsem- placementen, kortom niets wat maar ook in de verste verte op een moderne „linie" geleek. Na enkele ogenblikken van on gemakkelijk stilzwijgen nam een der Amerikaanse journalisten het woord. „Het is ongetwijfeld heel aardig, wat u ons laat zien", zeide hij be leefd. „Doch heeft u ons wellicht verkeerd begrepen? Het is de „Mannerheimlinie" die wij wensen te zien". De Fin glimlachte en antwoord de: „Dit is de Mannerheimlinie". De Amerikaan: „En uw berich ten dan over de zeer sterke „Man nerheimlinie", waar de Russische troepen zo lang zijn opgehouden door de verbeten tegenstand der Finnen?" De glimlach van de Fin werd breder. „Mijne heren", zeide hjj „de Finnen hebben inderdaad verbeten tegenstand geboden, doch een „Mannerheimlinie" heeft nimmer bestaan. Zjj was de meest geslaagde vinding van ons voorlichtingsbu reau. Het doel van het verspreiden der berichten over deze „geduchte linie" was de opmars der Russen te vertragen en hen te bewegen zo veel mogelijk projectielen te ver spillen aan een niet bestaande linie en dat is gelukt". datum van ingang der loon- en prijsstop drie of vier weken op te schorten. De rantsoenering van voedsel werd „in de nabije toekomst niet verwacht", aldus Disalle. Ernstige critiek van vakver enigingen op loon- en prijs stop. De leiders van de twee grootste Amerikaanse vakverenigingsor- gdnisaties hebben een zeer krach tige aanval gedaan op de loon- en prijsstop, die door de regering werd afgekondigd. William Green, president van de American Federation of Labour heeft ver klaard, dat de maatregelen „on rechtvaardig en oneerlijk" waren, wanneer niet aan de arbeiders de gelegenheid werd gegeven, om de onbillijkheden te ontgaan. De vice-president van het Congress of Industrial Organisations, Mi chael Quill, drong aan op een „grondige herziening" van de nieuwe bepalingen. Ambtenaren hebben verklaard, dat de prijsstop een spoedmaatre gel betrof en later door soepeler plannen vervangen zou worden. Ook in de bestaande bepalingen ten aanzien van de lonen zullen later wijzigingen gebracht wor den, die het mogelijk zullen ma ken, dat ten achter gebleven lo nen opgevoerd worden tot een zekere standaard. De eerste reactie van Congres leden was gunstig. Velen waren van mening, dat de maatregelen vroeger hadden moeten worden genomen. In sommige kringen voorspelde men, dat door de nieu we order sommige goederen schaars zouden worden, ook al hebben de meeste zaken- en in dustrieleiders toegezegd de maat regel te zullen steunen. HET ONTSLAG VAN GENERAAL KRULS. De „Washington Post" zegt, dat het ontslag van generaal Kruis als stafchef het verlies be tekent van een „effectief en hard werkend kampioen voor de de fensie van het Atlantische Pact. Het is geen geheim, dat gene raal Eisenhower verre van ver heugd was over de staat van pa raatheid en de hiertegenover in genomen houding, welke hij in Den Haag vond. „Het is een duidelijk feit, dat de regering van minister-presi dent Drees kennelijk niet gaarne bereid was om geld aan wapens te besteden. De houding der Ne derlanders, en in 't bijzonder die der socialisten was er een van het „verlenen van lippendienst aan de defensie." „Op zijn allerminst dan dient de Nederlandse kabinetscrisis de kwestie van de Nederlandse deel neming (aan het Pact) tot een beslissend stadium te brengen" aldus het blad. DE „MANNERHEIMLINIE". Na de capitulatie van Finland in Maart 1940, na de eerste oorlog tegen de Sowjet-Unie, verzochten Amerikaanse oorlogscorresponden ten in Finland aan een kolonel van de Finse generale staf of zij nu ein delijk de befaamde en veelbespro- De Partijraad van de Partij van de Arbeid heeft in een tweetal druk bezochte vergaderingen zich rekenschap gegeven van de situa tie, ontstaan door het aftreden van Mr H. van der Goes van Na- ters als voorzitter van de Tweede Kamerfractie en het uittreden van Ir H. Vos uit het Partijbe stuur. De behandeling van het eerste punt gaf de Partijraad aanleiding Mr Van der Goes van Naters een stemmig uit te nodigen zijn Ka merzetel te blijven bezetten. Het uittreden van Ir H. Vos gaf aanleiding tot zeer uitvoerige dis cussies, waarin onder andere na drukkelijk aandacht werd besteed aan de eigen taken van Regering, Kamerfractie, Parlement, Partij bestuur en de Partij als zodanig, zowel als aan hun onderlinge sa menwerking. Algemeen betreurde men het, dat Ir Vos gemeend had op deze wijze consequenties te moeten trekken uit het innemen van een afwijkend standpunt. Eveneens betreurde men het, dat Ir Vos geen gevolg had gegeven aan de nadrukkelijke verzoeken van de leden van het Partijbestuur om op zijn besluit terug te komen. De uitvoerige discussies in de Partijraad hadden, overeenkom stig het algemene verlangen, het resultaat, dat Ir Vos zich bereid verklaarde zijn zetel in het Par tijbestuur te blijven bezetten en een candidatuur te aanvaarden voor het op 8, 9 en 10 Februari in de Rivièrahal te Rotterdam te houden Congres nieuw te kiezen Partijbestuur. DINSDAG 30 JANUARI. v.m. n.m. Breskens 6-22 6.51 Terneuzen 6.57 7-26 Hansweert 7.37 8.06 Walsoorden 7.47 8.16 ZON- EN MAANSTANDEN. Jan. 28 29 ZON op onder 8.28 8.26 17.19 17.21 op 23.57 MAAN onder s: 5 regels 60 ceai; 0 ct; minimum jns nummer of Afteta meer. 'b namiddags 2 «S3, r OP DE AGENDA. gheidsraad beeft ■nstemmig besloten e kwestie van de e laten. dde op voorstel van or dit besluit is mo st, dat de algemene de in de politieke nvaarde Amerikaan- waarin China als andmerkt wordt, in kan nemen. Zij kan ling doen aangaande g bij de Veiligheids- ïdeling zijn. -afgevaardigde her standpunt van zijn de Koreaanse kwes- ige wijze op de agen- ad was geplaatst en om voor afvoering zou stemmen, nwoordigers van Ne- zilië en Turkije na- voor de eerste maal kiezing van deze lan- ad, hun zetel in. Elk len is voor drie jaar t ingang van 1 Ja- ering van de Raad was de eerste van lat de Raad had ge- lij uiteen zonder een ie volgende vergade- stellen. en geïllustreerd tijd- glopcn. 'een en Nanny Pikar e klasse mochten het ider leiding van het hooi, de heer G. J. onderwijzeres, mej. Ipke, aanbieden. Na- n zij wat te vroeg en ook de arrestanten uur lang tegenover ;erd. Maar om kwart ram Prinses Beatrix n onmiddellijk ging mingin haar cadeau critisch bekijken, studie van het ge- se tot de conclusie: er wel wat op...". begon ze met ken- n uit te leggen, dat Anton geen echt zoals de kinderen ie school dat hadden n die weg voor het krom, maar hele- legde ze voorts uit. ïfbaan was prachtig plaats en ook de on- muzikanten in bleken aanwezig te ït gewoonweg gran- Koningin en toen onade en de thee. itrix bleek nog heie zijn van de enorme Post, die op Paleis is binnengebracht. 1 brieven zijn geko- i alleen" vertelde ze. :n Henk en Nanny op hun verjaardag je voor", zeiden ze, half uur weer op „tweeduizend brie- •ok de arrestanten- ir Den Haag. latrix op voorpagina aily Graphic". pagina van het En- )aily Graphic" stond foto van Prinses elegenheid van Haar |g. inpagina stonden nog van de jarige Prin- begeleidend artikel tandall. 10.16 10.27 pepidemie in Enge- el voorbij. Vele oude aan de gevolgen van ïg overleden. Long- •eedt vaak op na een ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Febr. 1 2 3 op onder op onder 8.21 17.26 4.21 11.30 8.19 17.28 5.46 12.15 8.18 17-30 6.57 13.20 veerae een uus mei cnugi cm- ten uit Zuidlaren (Gron.). Hun reis was al erg onfortuinlijk be gonnen. De bus was onderweg in brand geraakt en men had op een andere bus moeten wachten. Er ontbraken nog tien emigran ten toen de Sibajak om vijf uur vertrok. •werk voor het handhaven van de wereldvrede en voor het overleven van een vrije Staten gemeenschap beschouwen. Pléven vertrekt heden uit Washington naar Ottawa voor be sprekingen met de Canadese Re gering. bjj de els gesteld, dat Terneuzen als Belgisch spoorwegstation zal worden behandeld. Dit betekent, dat de bijzondere tarieven voor hout- en kolenvervoer moeten worden hersteld. België stelde zijnerzijds de eis, dat te Terneuzen havengelden schikt voor modern verkeer, over eenkomstig de aanleg van het Amsterdam-Rijnkanaal. De Ne derlandse delegatie was van me ning, dat de bestaande verbinding voldoende is. Zij ging er van uit dat de nieuwe vaarweg moet wor den bekeken, uitgaande van de m uonu UU-V 1»«V aanzien van genationaliseerde ko lenmijnen. Hedenmiddag zal over deze motie worden gestemd. Bij aanvaarding van deze motie zou Attlee gedwongen zijn, het ontslag van zijn Kabinet aan te bieden. door het K.N.M.I. :ldig van Donderdag- -avond. Weinig wind. Over het algemeen zwaar be wolkt, maar overwegend droog weer. Op vele plaatsen nevel of mist. In de ochtend plaatselijk lichte vorst. Overigens tempera turen om het vriespunt.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1