Trekken de Chinezen terug? Rond de Kabinetscrisis De lawines in de Alpen UIT INDONESIË Uitgifte Amerikanen heroveren Jongwol en Hoensong De Politieke Commissie over Korea Een kleine gepantserde strijdmacht van de V. N.- troepen is gisteren via de stad Hoensong in Centraal- Korea doorgestoten tot minder dan 50 km van de 38 ste breedtegraad. Dit is het noordelijkste punt. dat de troepen van de Verenigde Naties sinds de val van Seoel hebben bereikt. De reis van Eisenhower 1950 was voor Antwerpen een na-oorlogs recordjaar Maarschalk Mannerheim ernsiig ziek Arrestaties te Parijs ZEEPOST VOOR OOST EN WEST Nieuwe uitbarsting van de Lamington? WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Jtn. 27 8.29 17-17 22.35 10.06 24 8.33 17.12 18.39 930 25 8.32 17.14 19.58 9.44 28 8.28 17.19 23.57 10.16 29 8.26 17.21 10.27 30 8.25 17.22 1.21 10.42 31 8.23 17.24 2.50 11.01 f200 millioen 23/4 belastingcertificaten Brand eist kinderlevens MET RHEUMATIEK KAN NIEMAND WERKEN Sovjet-Unie steunt Twaalf-Landen-Plan Aanval door een Jaquar Geen Assemblee te Parijs Massagraf te Maagdenburg ontdekt Praekerin* MJ Abonnement: Temeuzen. Olreeteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Sedactieadres: Noordstraat 55—57 Temeuzen Telefoon 2510 Né 5 uur 2073 Gironummer 38156 Abonnementsprijs: 4,55 per kwartaal Pe* week 37 cent Losse nummers 7 cent Verschijnt dagelijks VRIJDAG 26 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1639. - Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 e Iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum advertentie L50. Vermelding: Brieven onder nummer of Jw Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 Tegelijkertijd rukte een andere1 bonden troepen op een Chinese ■Érüdmacht onder dekking van eenheid, naar schatting ter sterk- artillerie en vliegtuigen de plaats te van en compagnie. Men riep Jongwol binnen. Zij ontmoette de hulp der luchtmacht in en verspreide tegenstand. i opende het vuur. ,j-_ In dit deel van het frontgebied Lucht verkenners melden, dat ztin reeds enige tijd geen Chine- Noordelijken ten N. van Itsjon aen meer waargenomen en ook en Jondjoe hun defensie zwaar Xcïordkoreaanse krijgsgevange- versterken. Tien km ten Z.W. van nen verklaarden al sinds weken Jongwol heeft^de^artillene^ aei geen Chinezen meer te hebben gezien. Langs de westelijke sector van het centrale front hebben de troe pen der V- N. contact met de Noordelijken onderhouden. Bij Itsjon kwamen eenheden der V. N. onder vuur van lichte wa pens en mortieren. Naar gemeld wordt graven kleine eenheden Chinese communisten zich in bi] Koemjangjan. Zeven km ten N.W. van Itsjon stootten de Ver- Ceneraal Eisenhower zal Zater dag van zjjn inspectietocht door Snropa naar de Ver. Staten terug keren en de Donderdag daarop op een openbare bijeenkomst van het Congres verslag uitbrengen van zijn bevindingen. Dc volgende dag, 2 Februari, zal hij een radiorede houden. ■et jaar 1950 is voor de haven van Antwerpen een naoorlogs re cordjaar geworden. In totaal werden 9650 zeesche pen met een gezamenlijke tonnen- maat van 22.452.998 metrieke ton ingeklaard. Dit betekent ten op zichte van 1948 een stijging met 2 millioen ton. De gezamenlijke tonnenmaat van de in 1950 inge klaarde zeeschepen bleef echter anderhalf millioen ton beneden die van 1938. Wat betreft het aantal en ton nenmaat der schepen, nam Neder land, na Engeland, met 2010 sche pen de tweede plaats in. Van de 9650 ingeklaarde sche pen voeren er 466 onder de Belgi sche vlag. V. N. ongeveer 2.000 tegenstan ders onder vuur genomen. Een grote Noordkoreaanse een heul, die Woensdag ten Z.W. van Jongwol is omsingeld, wordt thans door een divisie der Ver bonden „zwaar gehavend" Een oorlogscorrespondent van Reuter bij het Achtste Ameri kaanse leger in Korea meld: Donderdag dat patrouilles dei Verbondenen in de afgelopen 24 uur een gebied ter breedte var, ruim 110 km hebben doorkruist, waarbij zij over afstanden van 15 tot 40 km in door de' communis ten bezet grondgebied zijn ge drongen, zonder veel tegenstand te ontmoeten. De communistische strijdkrach ten, die over de gehele breedte van de westelijke en centraie fronten zijn teruggetrokken, blij ven weinig of niet reageren op het agressieve patrouilleren der Verbondenen. Een zwaar bewa pende geallieerde patrouille waar- zich ook pantserwagens bevon den, is Woensdag tot op 15 km ten N. van het zwart geblakerde en met de grond gelijk gemaak te centrum van wegen en spoor wegen Wondjoe doorgedrongen. Van hieruit werd opgerukt naar Hoengsong, waar een bataljon en een compagnie der communis ten, die zich op mars bevonden, uiteen werden geslagen. De over blijvende manschappen trokken zich in Noordelijke richting terug Marine-eenheden van de V. N. bombarderen de haven en stad Intsjon aan de Westkust van Ko rea. Aan de operatie namen Ca nadese en andere oorlogsschepen van het Britse Gemenebest deel. Op 9 Sept. van het vorig jaar begon de grootscheepse landing van geallieerde troepen bij Ints jon, die ten doel had het aanvan kelijke Noordkoreaanse offensief te doen ineenstorten. Op 4 Jan. van dit jaar werd de haven, 30 ten W. van Seoel, door de Amerikaanse verliezen. Volgens het Amerikaanse de partement van Defensie hebben de Amerikaanse strijdkrachten in Korea de laatste week 1-064 man verliezen geleden, waardoor het totale aantal doden, gewon den en vermisten tot 46.201 man gestegen is. Gesneuveld zijn on geveer 6.500 man. Baron Gustaaf Mannerheim, de 82-jarige Finse Maarschalk en oud-President van de Finse Repu bliek is zeer ernstig ziek in het kantonnale ziekenhuis te Lausan ne, waar hij Dinsdagavond een spoedoperatie heeft ondergaan. Volgens de behandelende artsen zijn de kansen op herstel gering, De Parijse politie deelt mede, dat 3267 communistische demon stranten ter identiteitscontrole zijn aangehouden. Zes personen, die wegens het dragen van vuurwapens of verzet tegen de politie zijn gearresteerd, zullen binnenkort worden berecht evenals 25 mensen, die wegens het verspreiden van pamfletten zijn aangehouden. Onder degenen die voor identi teitscontrole zijn aangehouden, bevinden zioh 48 buitenlanders. Als blijkt dat zij aan de demon stratie wilden deelnemen, bestaat de kans dat zij het land uit worden gezet. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspon dentie uiteglijk ter Fost moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip ver meld: Indonesië m.s- „Oranje" (6 Fe bruari), Nieuw-jGuinea s.s. „Rotti" (29 Januari). Antillen m-s. „Delft" (30 Jan.). Suriname s.s. „Cottica" (31 Ja nuari). Volgens door de Australische Minister van Buitenlandse Zaken ontvangen berichten is er Donder dagochtend «roeg een nieuwe uit barsting van de vulkaan de La mington op Nieuw-Guinea ge weest. Regerings-functionarissen heb ben de evacuatie bevolen van een groot gebied rondom de Laming ton vulkaan, daar een deskundige heeft gewaarschuwd voor de mo gelijkheid van een nieuwe grote uitbarsting gedurende het week einde. Aan alle vliegtuigen, behalve die zijn betrokken bij het red dingswerk, is verboden binnen 80 km van de vulkaan te komen. Volgens een bericht is de vul kaan Lamipgton Donderdagoch tend wederom in werking -getre den. Niettegenstaande een waarschu wing verlieten de hulpploegen niet het gevaarlijke gebied. Er was in middels een massa-evacuatie ge last. H. M. de Koningin was Donder dagochtend reeds vroeg aanwe zig in het paleis Noordeinde, waar zij in de loop van de och tenduren in verband met de Ka binetscrisis ontving de Vice- Pre sident van de Raad van State, Jhr Mr F. Beelaerts van Blokland, de voorzitter der Eerste Kamer Prof. Mr R. Kranenburg en de voorzitter van de K.V.P.-fractie der Tweede Kamer, Prof. Mr C- P. M. Romme. Op de lijst van personen, die H. M. de Koningin gistermiddag in het paleis Noordeinde zou ontvangen kwamen voor de na men van de volgende fractievoor zitters der Tweede Kamer: Mr J. A. W. Burger (waarnemend voor zitter van de fractie der patij van de Arbeid.), Dr J- Schouten (AR.), H. W. Tilanus (C-H.), Mr P. J. Oud V.V D.) en G. Wage naar (C-P.N.). MINISTER ROEM „BETREURT AFTREDEN VAN MINISTER STIKKER TEN ZEERSTE". „Ik betreur het aftreden van de heer Stikker als minister van Buitenlandse Zaken ten zeerste zo verklaarde de Indonesische minister van Buitenlandse Zake.i, Mr Moh. Roem, tegenover Aneta- Minister Roem vervolgde: „Hij is kundig en bekwaam en het ver wondert mij niet, dat het gehele Nederlandse kabinet solidair acn- ter minister Stikker staat. INDONESISCHE PERSSTEMMEN. Het blad „Sumber" noemt het aftreden van het kabinet-Drees een verrassing, en zegt, dat het niet moeilijk is om te begrijpen, km Verbonden ruimd. strijdkrachten ont- havenstaking te SEMA- RANG. Ook na de arrestatie van de sta kingsleider is het werk in de ha ven van Semarang niet hervat. Op van officiële zijde gegeven order werd een der twee op de rede liggende tankers gelost. Het Semarangse Stoomboot en Prauwenveer weigerde een sleep boot beschikbaar te stellen, al thans niet zoals voorheen „onder bands"' Over deze kwestie wer den Vrijdagochend besprekingen gevoerd waarvan de resultaten neg onbekend zijp. VIER TABAKHANGLOOD- SEN IN VLAMMEN. Woensdagavond zijn in het Be- stü'se 4 tabakhangloodsen, medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. Weer iets kouder. Voor de Noordoostelijke helft van het land: droog weer met op klaringen, lichte vorst en overwe gend matige Oostelijke wind. Voor de Zuidwestelijke helft van het land: zwaar bewolkt met plaatse lijke opklaringen en overwegend droog. Temperaturen om het vries punt. Matige tot zwakke wind tus- se« Oost en Zuidoost. ZATERDAG 27 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v-m. 4.20 4.55 5.35 5.45 n.m. 4-43 5.18 5-58 6.08 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN eigendom van de Landbouw Mij „Oud Djember'' door bandstich- tci's vernield. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Op de oliepalmondememiing „Hengelo" nabij Kisaran werd 'n bandiet, die met een stengun een planter miet loongelden opwachtte,, door de politie neergeschoten, ter wijl twee handlangers werden ge arresteerd. De leider van deze roofoverval werd ook gesnapt, doch deze wist weer te ontvluchten toen de poli tie bij hem huiszoeking hield. Thans wordt hij achtervolgd. Tijdens de huiszoeking werden papieren gevonden, waaruit de po litie nadere conclusies kon trek ken omtrent de leiding van de bende. „KOLONIALE AANHOUDING De douane in de haven van Se marang hield enige tijd geleden een prauw aan waarin een bedrag van 1301 aan vooroorlogse zil veren guldens en rijksdaalders werd aangetroffen. De smokkelaar protesteerde hef tig tegen de aanhouding die hij „Koloniaal" noemde. Het ant woord van- de douane luidde: „Dit geld is koloniaal want het draagt de beeltenis van Koningin Wilihelmina. Daarom willen wij het inwisselen tegen ons nationale geld met de beeltenis van Presi dent Sukarno." INDONESIE'S VERZOEK AAN DE VEILIGHEIDS RAAD OVER IRIAN. De Indonesische Regering zal aan de Veiligheidsraad verzoeken, om aan te tekenen, dat „West- Irian niet meer door Nederland wordt beheerd", met dien ver- stamde dat „de Nederlanders geen bevoegdheid meer bezitten om dit gebied te regeren". De Regering zal verder de raad verzoeken, om de Nederlanders geen tostemming te verlenen aan de Veiligheidsraad rapporten uit te brengen over de situatie in Irian als hun 'koloniaal gebied. Volgens de laatste berichten worden in Oostenrijk nog 56 per sonen vermist. Er zijn tot nog toe 68 lijken geborgen- 62 Personen, die door lawines waren bedolven, zijn ge red. Alle hoofdwegen en de voor naamste spoorlijnen in West- Oostenrijk zijn thans naar gemeld weer berijdbaar. Volgens de laatste officiële cij fers zijn in Zwitserland 75 perso nen door lawines om het leven gekomen. In de Noordatlantische Alpen daalt thans de temperatuur. Men hoopt dat eo- een einde is gekomen aan de sirocco, de waume wind uit Noord-Afrika, waardoor duizen den tonnen smeltende sneeuw wa ren losgeraakt. Volgens niet-officiële cijfers zijn in Italië 34 personen tengevolge van lawines om het leven geko men» 50 werden gewond. De materiële schade wordt ge schat op honderden mdllioenen lire, maar de volle omvang van de schade staat nog niet vast. Reddingsploegen trachten dor pen en boerderijen uit hun isole- mt te verlossen. De Brenner-pas is Woensdag voor eenrichtingsverkeer geopend. Tot nu toe is men er niet in geslaagd het St.-Bernard kloos ter bij de Simplonpas, dat reeds vier dagen tengevolge van lawi nes is geïsoleerd, te bereiken. Ook het dorp Simplon is geïso leerd. Het is niet bekend of er slachtoffers zijn. De toestand in Oostenrijk is ernstig. Tienduizenden Tirolers zijn in afgelegen dalen van de buitenwerelld afgesneden. Hetzelfde geldt voor de pro vincie Salzburg waar het gevaar van overstromingen dreigt door de moraines, achtergelaten door de lawines. Men vreest dat het sneeuwwater van de berghellin gen eveneens grote schade zal aanrichten als het begint te dooien. In sommige delen van Oosten rijk is de temperatuur weer ge stegen, zodat het gevaar groter geworden is. Een vrouw, die met haar hele gezin bedolven raakte werd na 27 uur gered. Zij her stelt thans in een ziekenhuis. Duizenden wilde dieren zijn eveneens het slachtoffer gewor den van de buitengewone sneeuw val. Wilde hoefdieren kunnen door de sneeuw niet hun weide gronden bereiken en komen van honger om. Ook in Italië bestaat het gevaar van nieuwe lawines. In het dal, van Badia is een sneeuwmassa omlaag gekomen doch er zijn geen berichten over schade of slachtoffers. Militairen pogen met voedsel en medica menten afgesneden plaatsen te bereiken. Volgens officieuse schattingen is het aantal slacht offers in Italië gestegen tot 34. Volgens de eerste schatting bedraagt de materiële schade die in de afgelopen week door de lawines is aangericht, meer dan 5 millioen Zwitserse frank, waar van drie millioen enkel voor het kanton Graubuenden. Er zullen maanden nodig zijn om een nauwkeurige balans van de scha de te ramen. Een kloosterling van het St.- Bernardklooster heeft telefonisch medegedeeld, dat er een slede met voedsel en post van de Ita liaanse kant is gekomen. Het klooster is niet beschadigd. Negentig arbeiders, die zes da gen door lawines van de buiten wereld afgesloten zijn geweest, zijn erin geslaagd uit een kamp op de Groos Glockner, in de Oostenrijkse Alpen, te komen. Enigen van hen werden onver- wiild naar een ziekenhuis over gebracht. Op de top van de berg, tegen wiens helling het door vorige la wines zwaar geteisterde dorpje Heiligenblut ligt, worden twee nieuwe sneeuwmassa's waarge nomen. Lawinewachters houden zich gereed om sirenes in wer king te stellen en klokkenluiders staan bij de kerkklokken gereed om de inwoners direct te kunnen waarschuwen, indien de sneeuw massa's zich in beweging zouden zetten. DE GEHUWDE AMBTENARES IN RIJKSDIENST. De voorgenomen maatregel tot ontslag van huwende en ge huwde ambtenaressen in dienst van het Rijk is enige malen op geschort, laatstelijk tot 1 April a.s. Naar wij vernemen is de ontslagtermijn thans andermaal verlengd. Het gehuwde vrouwe lijke Rijkspersoneel kan dienten gevolge in dienst worden gehou den tot 1 Januari 1952. dat de motie van wantrouwen als reden had: „Vrees van de reactionnaire zijde (V.V.D., A.R. en C.H.U.), dat het kabinet-Drees op een zeker ogenblik zijn stand punt inzake Irian zou prijsgeven, ten gevolge waarvan de souve- reiniteit over West-Irian aan In donesië zou worden overgedra gen, omdat het Nederlandse Ka binet niet sterk genoeg zou zijn om de Amerikaanse en Engelse druk te weerstaan". Het blad vraagt zich af, in hoeverre de bovenbedoelde druk invloed zal hebben op de positie van het Indonesische Kabinet, „dat zich thans ook in grote moeilijkheid bevindt". De „Pedoman" constateert, dat het nieuwe kabinet ten aanzien van Irian zeker een minder pro gressieve houding zal aannemen, dan het afgetreden kabinet." In dien de souvereiniteit later over gedragen zou 'worden, dan zou dit uitsluitend zijn, indien de machtsverhoudingen, internatio nal zowel als tussen Nederland en Indonesië, het Nederlandse Kabinet dwingen een dergelijke jolitiek te volgen. De belangrijk- de factor is daarbij, de macht velke Indonesië kan vormen." De „Nieuwsgier" constateert, dat het kabinet „niet gestruikeld is over Irian, maar aan het ein de van het debat hierover". Het blad acht het duidelijk, dat het kabinet gevallen is „door gebrek aan wezenlijke bestuurskracht en vermoeidheid". Het blad voert voorts aan, dat de „landsverde diging vis a vis het perspectief der financieel-economische ont wikkelingen, een grote rol heeft gespeeld. Generaal Kruis heeft op een psychologisch moment ontslag genomen", aldus het blad, dat niet gelooft dat deze crisis iets feitelijks veranderd in de situatie, „welke weinig ruim te manoeuvreren laat". „Misschien keert de Katholiek- Socialistische coalitie in een nieuwe vorm terug. Misschien treedt zij naar buiten in een vorm, die iets meer belooft, dan de duffe fantasie en het energie- loze beleid, waartoe de politieke verhoudingen elke Nederlandse regering schijnen voor te be stemmen. Men moet de hoop nooit opgeven", aldus de „Nieuwsgier". BRITSE PERSSTEMMEN. Het Britse Conservatieve blad „Daily Telegraph", dat voor zijn Iezars de aard en de omstandig heden van de Nederlandse Kabi netscrisis uiteenzet, verklaart, dat de Nederlandse Regering „op een nogal eigenaardige wijze" is ge vallen. „Iedere vriend van Nederland moet in de huidige omstandighe den hopen, dat de oplossing bin nen enkele dagen zal worden ge vonden en niet zoals in de Ne derlandse politiek nogal eens wil gebeuren nadat weken zjjn voorbijgegaan'", aldus het blad. Een zeer felle brand in een woon huis op een tuindersbedrijf aan de Zuiderakerweg in Sloten, gemeen te Amsterdam, heeft gisteravond waarschijnlijk 4 kinderen van het leven beroofd. Omstreeks half tien Donderdag avond werden de bewoners van de Zuiderakerweg buiten het eigenlij ke Sloten, opgeschrikt door de kreet „brand". Het vuur bleek te woeden in het achterhuis een tot huis verbouwde schuur ep het tuindersbedrijf van de familie Meekel. In deze schuur woonde W. Meekel en zijn gezin, bestaande uit man, vrouw en vijf kinderen. De brand, die vermoedelijk op de bo venverdieping is ontstaan, verbreid de zich zo bliksemsnel, dat men geen kans zag de kinderen, die in bed lagen, nog naar buiten te bren gen. Slechts de oudste jongen Nico- laas kon zich redden. Onmiddellijk schoot van alle kanten hulp toe, maar het was niet mogelijk het fel brandende huis meer binnen te gaan. Aanvankelijk bestond nog hoop, dat de kinderen bij buren terecht waren gekomen, maar tegen half elf, nadat men overal had geïnformeerd, moest worden aangenomen, dat zij in het vuur waren omgekomen. Omstreeks die tijd trof de brandweer ook het ge heel verkoolde lijkje van een der kinderen in het inmiddels totaal uitgebrande huis aan. De brandweer uit Amsterdam, de G.G.D. en ook de politie hadden enige tijd nodig om het afgelegen terrein te bereiken. Toen de brand weer tenslotte de strijd aanbond, was het niet mogelijk méér te doen, dan het voorhuis, waarin de groot ouders van de slachtoffertjes wo nen, te behouden. Het zwaar ge troffen gezin is hij buren onderge bracht. De vader heeft nog wan hopige pogingen gedaan zijn kinde ren te bereiken en heeft daarbij lelijke brandwonden opgelopen. Hem werd eerste hulp verleend. De zorg voor Uw gezin of voor Uw toe komst vereisen de Inzel van ai Uw kracht en energie. Alleen soepele spieren en lenige gewrichten zijn geschikt voor grote lichamelijke prestaties. Wrijf ze weg, Uw rheumatiek, Uw spit. Uw lendenpijn; wrijf ze weg mei Akker's Kloosterbalsem, die door de huid heen diep in de daaronder liggende weefsels doordringt en door de warmte, die ze daar opwekt, Uw pijn verdrijft en U tot een ander mens maakt In korte tijd zult ook gij zeggen: ..Akker's Kloostetbalsem, geen goud zo goed" De Minister van Financiën is vaamemens, ter bevordering van het inhalen van de bestaande belastingachterstand over te gaan tot de uitgifte van 2% procent belastingcertificaten, voorlopig tot een bedrag van no minaal 1000 en 10.000. Deze uitgifte geschiedt krach tens de machtiging, vervat in de Lening wet 1949. De belastingcertificaten, mits voorzien van alle nog niet versche nen coupons, kunnen van 1 Jan. 1952 af, tegen de parikoers, onder verrekening van de lopende rente, Na een tocht per kano werd een vrij ernstig gewonde in het hos pitaal te Paramaribo opgenomen. Zijn verhaal was opwindend ge noeg om de verslaggevers^ in be weging te brengen. Jozef Landveld, een 47-jarige bosarbeider lag rustig in zijn hangmat in een hut te slapen toen hij door een jaquar werd bespron gen. Het roofdier trachtte hem weg te slepen. Landveld greep zich vast aan de post van de hut en riep luide om hulp. Een toegesnel de vriend loste een schot, dat de jaquar op de vlucht dreef. De Indiase afgevaardigde, Sir Benegal Rau, heeft Donderdag bij de hervatting van het debat over Korea in de Politieke Commissie der Verenigde Naties aangedron gen op het houden van een Ron detafel-Conferentie met de Rege ring van Peking om in Korea vrede tot stand te brengen. Sir Benegal legde de verklaring af bij de hervatting van het debat over een Arabisch-Aziatisch voor stel om een Zeven-Mogendheden- Conferentie over Korea en ande re problemen van het Verre Oos ten te houden. De Britse afgevaardigde Jebb verklaarde, dat er geen straf maatregelen tegen China moes ten worden genomen. De bedoe lingen van de Regering van Pe king moesten verder worden ge peild. Sir Benegal Rau meende, dat zijn voorstel om technische rede nen voorrang moet hebben boven de Amerikaanse resolutie, waar in China als agressor wordt ge brandmerkt. „Onze pogingen zijn gericht op het tot stand brengen van een vreedzame oplossing van de pro blemen in het Verre Oosten. Elke uitbreiding van het conflict zou slechts verder bloedgieten tot ge volg hebben." De Britse gedelegeerde verklaar de, dat zijn land het „in grote lij nen" eens is met de Verenigde Staten, wat betreft het brand merken van China als agressor, maar „de ernstige twijfel" koes tert omtrent het overgaan tot sancties, alvorens de bedoelingen van de Regering van Peking ver der waren onderzocht. De Nieuw-Zeelandse afgevaar digde zei de Amerikaanse resolu tie te zullen steunen. De Sovjet-Unie steunt het Twaalf-Landen-Plan. De Sovjet-Unie heeft haar steun verleend aan het Arabisch-Azia tisch plan voor het houden van een voorbereidende Conferentie met de Regering van Peking over de problemen in het Verre Oos ten. worden aangewend voor de beta ling van aan de 'houder dezer cer tificaten opgelegde aanslagen in de vermogensbelasting, de in komstenbelasting en de vennoot schapsbelasting. Algehele of gedeeltelijke aflos sing wordt te allen tijde voorbe houden, met dien verstande dat bij gebruikmaking van dit recht vóór 15 Febiuari 1956 aflossing zal ge schieden a 101 procent, daarna a pari. Bij gedeeltelijke aflosbaar- stelling worden de af t-e lossen belastingcertificaten door loting aangewezen. De op 15 Februari 1971 nog uitstaande certificaten zijn per die datum a pari aflosbaar. De rente van 2% procent per jaar gaat in op 15 Februari 1951. Zij versdhijiit op 15 Februari van elk jaar. De gelegenheid tot inschrijving wordt opengesteld van 1 Februari 1951 af bij het agentschap van het Ministerie van Financiën te Am sterdam. Deze gelegenheid wordt, behoudens nadere wijziging, ge sloten op 30 Juni 1951. De in schrijvingen dienen te worden in gediend door bemiddeling van de banken of commissionnairs in ef fecten, leden van de vereniging voor den effectenhandel (bedrijfs groep effectenhandel). De storting van het verschul digde bedrag dient te geschieden door de bank of commissionnair in effecten, van wiens bemidde ling wordt gebruik gemaakt, op de dag, warop de inschrijving aan het agentschap van het Ministerie van Financiënl wordt opgegeven en wel op de rekening „agent schap financiën" bij de Nederland se Bank te Amsterdam, onder ver melding van „2% pirocent belas tingcertificaten". Hierbij zij echter opgemerkt, dat geen storting behoeft plaats te vinden vóór 15 Februari 1951. Bij de storting van de hoofdsom na 15 Februari dient de rente over het tijdvak van 15 Februari tot aan de stortingsdatum te worden bijbetaald. Als stortingsdatuim wordt beschouwd de datum, waar op het bedrag bij de Nederlandse Bank te Amsterdam ten gunste Dc volgende Algemiene Verga dering (in September) zal waar- schijniij'k te New York worden ge houden. De Franse Regering heeft een aanbod om de Assemblee in Parijs te doen houdca van de hand ge wezen om „materiële en techni sche" redenen. Genève, Edinburgh, Cannes en Blackpool worden door functiona rissen van de V. N. ongeschikt geacht voor het onderbrengen van de 3000 of meer afgevaardigden en de staf van de V. N. Te Maagdenburg is een massa graf met de stoffelijke resten van 29 voormalige gevangenen uit he1 kam|p Buchenwalde gevonden. De slachtoffers zouden hebben behoord tot een transport van 2 tot 30000 gevangenen, meest bui tenlanders, die in April 1945 naar •het Oosten, werden gevoerd. Drie bewakers van het trans port, wier namen niet genoemd zijn, zouden zijn gearresteerd. van de rekening „agentschap fi nanciën"" is geboekt. De recepissen zullen op de vier de beursdag na de storting worden verkrijgbaar gesteld bij het agent schap van het Ministerie van Fi nanciën te Amsterdam. Zij zullen vóór 15 Februari 1952 kosteloos worden verwisseld in definitieve schuldbewijzen. De gelegenheid tot verwisseling wordt in de Staatscourant tijdig aangekon digd. Opneming in de beursnotering zal worden bevorderd, zodat de verhandelbaarheid zal zijn verze kerd aanstonds na de sluiting der inschrijving, doch uiterlijk 1 Juli 1951. Prospectussen en inschrijvings formulieren zijn kosteloos ver krijgbaar bij de banken en com missionairs in effecten, leden van de vereniging voor den effecten handel.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1