De troepen van (Se Verenigde Naties heroveren terrein De vulcanische uitbarsting in Papoea Imeyer „Onbekende feiten over de Koreaanse oorlog*' NIEUWE CHINESE VOORWAARDEN /e /aarden De dienstneming voor Korea Verhoogde guerilla-activiteit Vonnis Ambonese militairen contra Staat bekrachtigd Een woordvoerder van het bestuur van Australisch Nieuw-Guinea heeft gister medegedeeld, dat 22 in heemsen en een Europeaan om het leven zijn geko men tengevolge van een hevige uitbarsting van de vulcaan de „Lamington." Men verkeert in het onzekere over 34 blanken, van wie men weet, dat zij zich in de buurt bevonden toen de vulcaan, 160 km van Port Moresby verwijderd, tot uitbarsting kwam, zo voegde de functionaris er aan toe. De delegatie van India heeft Maandag nieuwe voor waarden van communistisch China betreffende Korea en de regeling van andere kwesties in het Verre Oos ten voorgelegd aan de Politieke Commissie van de Verenigde Naties. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Watersnood in België op onder op onder Jan. 9.30 24 8.33 17.12 18.39 25 8.32 17.14 19.58 9.44 26 8.30 17.15 21.16 9.55 27 829 17.17 22.35 10.06 Prins Bernhard sn Prinses Beatrix weer hersteld op onder op onder Jan. 26 8.30 17.15 21.16 9.55 27 8.29 17.17 22.35 10.06 24 8.33 17.12 18.39 9.30 25 8.32 17.14 19.58 9.44 28 8.28 17.19 23.57 10.16 28 8.26 17.21 10.27 30 8.25 17.22 1.21 10.42 31 8.23 17.24 2.50 11.01 ering der Politieke n van de nieuwe China omtrent het :ze Commissie bij gen 48 uur op te en gelegenheid te e stellen Bun choten gelost o van Indonesisch 'arlementslid Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. DINSDAG 23 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1636. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 clï minimum per advertentie 1.501 Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 ct.; iedere regel ixasm 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent C3ME< Inzending advertenties tot ém namiddags 2 uur. en ties: 5 regels 60 ca ;nt nm 10 ct; minimum onder nummer o£ i cent meer. tot 's namiddags 2 Troepen van de V. N- hebben Maandag 't vliegveld van Wond- joe weer bezet. Verder werd een heuvel bestormd van waar zij twee dagen geleden werden ver dreven. Patrouilles van de V. N. van onbekende sterkte drongen giste ren naar het N. op ongeveer in de richting van Seoel en herna men Osan, Itsjon en Koemjang- sjangni waarbij zij weinig tegen stand ondervonden. Na een snelle opmars bereikten zij een punt op 32 km afstand van Seoel, waarna zij later behouden terugkeerden. In dit gebied zijn aanzienlijke communistische troepenmachten waargenomen. Volgens een mededeling' van het Achtste leger zijn in Itsjon en Koemyangjangni 347 commnisti- sche manschappen gedood. Een krachtige tegenaanval van grond- en lucht strijdkrachten der Verbondenen had een Zuid waartse opmars van de commu nistische troepen in de streek van Wondjoe belemmerd en ernstige verliezen bij de tegenstander ver oorzaakt. De communistische troepen waren thans waarschijn lijk ten N. van Wondjoe aan het concentreren voor een nieuwe aanval. Volgens een communiqué van de Verbonden luchtmacht heeft het optreden van de luchtmacht in de periode van 22 November tot 21 Januari de tegenstander 60.300 verliezen toegebracht. Britse troepen hadden commu nistische eenheden uiteengesla gen om de herbezetting van het vliegveld van Wondjoe mogelijk te maken. Kort na de herovering landde er generaal Ridgway, de bevelhebber van 't Achtste leger, voor een conferentie met zijn onderbevelhebbers Ridgway verklaarde, dat de situatie „steeds beter" werd. Hij bracht later een bezoek aan de Franse troepen en onderhield zich met generaal-majoor Clark L. Ruffner, commandant van de Amerikaanse tweede divisie. Pantserkolonnes der Verbonden legers zijn op vier belangrijke punten op een front van 100 km breedte diep in de Chinese linies doorgedrongen. Er zijn echter geen aanwijzingen, dat dit meer dan krachtige verkenningsacties zijn om de communisten zo veel mogelijk verliezen toe te brengen en hen uit hun evenwicht te bren gen bij hun voorbereiding voor een nieuwe opmars naar het Zui den. Onder dekking van vliegtui gen zijn de Verbonden legers Seoel tot op 30 km genaderd. Britse troepen in Noord-West Korea zijn Maandag teruggeval len en bereiden zich voor op nieuwe communistische aanval len na een verwoede tweedaagse veldslag in de buurt van Itsjon. De Chinezen schijnen vastbe sloten te zijn de 110 km lange weg van Soewon naar Wondjoe in hun bezit te krijgen. Zij zouden een grote troepenmacht, die de laatste 10 dagen rond Soewon was samengetrokken, naar het hoge terrein, dat de weg beheerst dirigeren. Verder is melding gemaakt van zware communistische con centraties in de buurt van Koem- njangdjangdj, 15 km ten Oosten van Soewon en bij Kondjiamni, 10 km ten Noord-Westen van Itsjon. Tachtig km ten Zuid-Oosten van Wondjoe, waar de commu nisten hebben geprobeerd achter de linies der verbondenen te ko men en een belangrijke pas door het Sobaek-gebergte te Poenggi te veroveren, zijn troepen der V. N. in zware gevechten gewik keld met een grote communisti sche strijdmacht ten Zuid-Westen van Tanjang. Zondagnacht werd 'n patrouil le van de V. N. door geconcen treerd vuur van een grote com munistische strijdmacht gedwon gen zich 17 km ten Zuid-Oosten van Tsjetsjon terug te trekken. Langs de Oostkust joeg een regiment der V. N- een 2 tot 3000 man sterke guerillagroep 25 km ten Zuiden van Kangnoeng uit een. 85 Guerillero's onder wie de commandant, sneuvelden, er wer den 11 gevangenen gemaakt. De communisten versterken zich verder aan de Westelijke en centrale sector. Er wordt mel ding gemaakt van verhoogde guerilla-activiteit achter de linies der Verbondenen. Het gerechtshof te 's-Graven- hage heeft gisteren het vonnis van de president der Arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage in het kort geding Ambonese militairen contra Staat der Ne derlanden bekrachtigd, met dien verstande, dat het gerechtshof daarenboven 4kan de Staat der Nederlanden de demobilisatie en afvloeiing ter plaatse, dus op Java, heeft verboden. De uitspraak van het gerechts hof luidt: „Verbiedt apèllant de wegvoering, afvloeiing of demo bilisatie van geïnterneerden en alle andere op Java, thans in kam pen verblijvende Ambonese oud- KNIL-militairen en de bij hen behorende gezinnen, zonder hun toestemming, naar, op of binnen door APRI-troepen, dus door de regering der republiek Indonesia bezet of beheerst gebied". Tot de oorlog in Korea werd bijna een jaar geleden besloten in een geheim verdrag tussen de Chinese communisten en de Sow- jet-Unie, aldus schrijft William Bradford Huie, de directeur van het tijdschrift „New American Mercury" in het Februarinum- dat vandaag verschijnt. Volgens het artikel „onbeken de feiten over de Koreaanse oor log" waren het de Chinese com munisten, die van het begin af de Koreaanse oorlog voorbereid den en voerden. In Februari 1950 zouden een verdrag en een aan tal overeenkomsten door de re geringen van de Sow jet-Unie en communistisch China zijn gete kend. De afdeling censuur van het Achtste leger heeft besloten tot nader order de publicatie te ver bieden van alle inlichtingen be treffende de operaties ten W. van de lijn N.-Z. via Jodjoe (aan de Han). LUCHTSLAG BOVEN KOREA. Vierentwintig communistische straalvliegtuigen, het grootste aantal, dat tot dusver in een dag iboven Korea in de lucht is ge weest, hebben Zondag slag gele verd met 29 Amerikaanse straal jagers, zo heeft generaal Mac- Arthurs hoofdkwartier gisteren meegedeeld. In vijf verschillende gevechten werd één Miig-15 zeker en een an dere waarschijnlijk vernietigd. De Amerikaanse vliegtuigen leden geen schade, aldus de be kendmaking. Zoals reeds is aangekondigd, heeft de Regering besloten de ge legenheid tot vrijwillige dienst neming bij het Ned. Detachement Verenigde Naties wederom open te stellen met het oog op een bin- nekort naar Korea te zenden aanvullingsdetachement en om te zijner tijd het thans op Korea dienende detachement af te los sen. Voor dit detachement kunnen zich thans melden: beroeps, re serve en dienstplichtig personeel, al dan niet onder de wapenen, oorlogsvrijwilligers, oud O.V.W- ers en militairen met kort dienst verband. Leeftijd voor officieren en onderofficieren niet jonger dan 19 en bij voorkeur niet ouder dan 35 jaar, voor korporaals en soldaten van 19 tot en met 30 jaar. Sir Bemegal Rau, hoofd van de Indische delegatie, zeide dat hij het nieuwe aanbod heeft ontvan gen via de Indische ambassadeur te Peking. De hoofdpunten van het aan bod zijn: 1. Als het principe dat alle buitenlandse troepen uit Korea moeten worden teruggetrokken, is aanvaard en in praktijk wordt gebracht, zal de Chinese volksre publiek de verantwoordelijkheid op zich nemen de Chinese vrijwil ligers te adviseren naar China terug te keren. 2. Wat betreft de beëindiging van de oorlog en de politieke regeling van het Koreaanse pro bleem acht de Chinese volksrepu bliek het mogelijk twee stappen te doen, n.l.: a. tot een staking van het vuren voor een beperkte tijd kan worden besloten op de eerste ver gadering van de Zevenlanden-con ferentie. Als dit besluit wordt uit gevoerd, kunnen de onderhande lingen worden voortgezet. b. opdat de oorlog in Korea volledig kan worden beëindigd en de vrede in Azië kan worden ver zekerd, moeten alle voorwaarden voor de beëindiging van de oorlog worden besproken in verband met de politieke problemen. Over de volgende punten moet overeen stemming worden bereikt: 1. Stappen en maatregelen voor de terugtrekking van alle buiten landse troepen uit Korea. 2. Over voorstellen aan het Ko reaanse volk betreffende maat regelen ter oplossing van interne problemen moet door het Kore aanse volk zelf worden beslist. 3. De Amerikaanse strijdkrach ten moeten uit Taiwan (Formo sa) en de Straat van Formosa worden teruggetrokken in over eenstemming met de verklarin gen van Caïro en Potsdam. 4. De rchtmatige status van de Chinese Volksrepubliek in de Verenigde Naties moet worden bevestigd. Gegadigde, die niet meer in werkelijke dienst zijn, moeten tenminste twaalf maanden mili taire dienst hebben verricht. Zij die thans onder de wapenen zijn, nagenoeg twaalf maanden. Men kan zich persoonlijk of schriftelijk aanmelden vóór of uiterlijk op 17 Februari a.s. bij de reserve-majoor J, de Groot, Ca- suariestraat 16 te 's-Gravenhage, elke werkdag tussen 9 en 17 uur, des Zaterdags tot 12 uur. Bij schriftelijke aanmelding moet opgegeven worden: ge slachtsnaam en voornamen vol uit, geboortedatum en plaats, eventueel rang en functie, vroe ger of tegenwoordig militair on derdeel, gehuwd of ongehuwd, volledig burger-adres. Zij, die thans onder de wapenen zijn, dienen een schriftelijke aan melding in te zenden door tussen komst van hun compagnies- of overeenkomstige commandant. Zo spoedig mogelijk na aanmel ding volgt een geneeskundig on derzoek. Bij geschiktbevinding treedt de vrijwilliger onmiddellijk in werkelijke dienst. Het ligt in de bedoeling het te vormen detachement een korte, doch intensieve training hier te lande te doen volgen. Opgeroepenen voor het genees kundig onderzoek ontvangen voor zover zij meer dan 5 km van de plaats van keuring wonen de reiskosten vergoed onder over legging van het reisbiljet. Bij on geschiktheid kan aanspraak wor den gemaakt op vergoeding van loonderving tot een maximum van 8,per dag onder overleg ging van een ten gemeentehuize te verkrijgen werkgeversverkla ring. Voor het personeel van het de tachement geldt de jaarwedde- regeling van het beroepsperso- neel. Gedurende het verblijf bui ten Nederland wordt de jaarwed de verhoogd voor gehuwden met 70 en voor ongehuwden met 35 Gegadigden, die niet behoren tot het beroepspersoneel, dienen een verband-akte te tekenen, waarbij zij zich verbinden min stens gedurende een jaar buitens lands werkelijke dienst te ver richten. Opgave als gegadigde houdt geen recht op aanneming in. Voor minderjarigen, die zich aanmelden, is de schriftelijke toe stemming nodig van degene, die de ouderlijke macht of de voogdij over hen uitoefent. Sinds Donderdag woedt een uitbarsting van de vulcaan „La- minigton", die in het Noordelijk gedeelte van Papoea, het Austra lisch gebied aan de Zuidkust van Oost-Nieuw-Guinea, is gelegen- De Australische Regering heeft per schip medische en voedsel voorraden gezonden van Lae in N.-O. Nieuw Guinea, naar Killer- ton, de haven, die het dichtst bij Papoea ligt. Dicht bij de vulcaan wonen niet veel mensen, doch binnen een straal van 80 km is het gebied tamelijk dicht bevolkt. Een vliegtuig heeft waargeno men, dat grote rotsblokken uit de krater worden geslingerd. Er hebben aardverschuivingen plaats en een „zandkleurige" stroom loopt een dal in, doch het is niet bekend, of dit een stroom water of aarde is. Zware wolken vulca nische as reiken tot 6 kilometer hoogte en drijven Noordwaarts in de richting van Lae en Zuid waarts in de richting van Port Moresby, de hoofdstad van Pa poea. De meeste blanken in het ge bied van de vulcaan zijn zende lingen. Een van hen, de eerwaar de heer D. J. Taylor van de Ang licaanse „Sangara-Missie, ver brandde levend toen de lava zijn Missie-gebouw, op de helling van de vulcaan, overspoelde. Naar verluidt zouden ten min ste 30 inheemsen van de Missie om het leven gekomen of ver wond zijn. Op de Missie van de heer Tay lor bevonden zich zijn echtgenote en vier kinderen alsmede een Australische onderwijzeres. Het medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Enkele opklaringen. Zwaar bewolkt met enkele op klaringen en hier en daar enige regen of motregen. Gedurende de ochtend plaatselijk mist. Overwe gend matige Zuid-Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG 23 JANUARI. v-m. n.m. Breskens 2.02 2-19 Terneuzen 2.37 2.54 Hansweert 3.17 3.34 Walsoorden 3.27 3.44 is niet bekend of zij óók tot de slachtoffers behoren. Eerdere berichten gewaagden van 50 omgekomen blanken. Het eerste vliegtuig met 10 over levenden uit de getroffenstreek allen vrouwen en kinderen is Maandag in Port Moresby aan gekomen. Het toestel was opge stegen van het vliegveld Higa- toera, dat op grote afstand van de vulcaan is gelegen. Op het vliegveld Higatoera is het eerste hulpvliegtuig geland met 2 dokters en 1 verpleegster. Piloten, die het vliegveld tracht ten te vinden door dichte aswol- ken heen, meldden, dat zij in heemsen op handen en voeten hadden zien wegkruipen van de vulcaan- Zij waren blijkbaar uit geput of trachtten de gevaarlijke gassen te vermijden. De piloot van een Australische luchtvaart maatschappij deelde mede, dat de aswolken een gebied van honderd vierkante kilometer bedekten en een hoogte bereikten van 12 km. Andere hulpvliegtuigen, die eer der hadden getracht op Higatoe ra te landen, konden het vlieg veld niet vinden. Er is nog een reddingsploeg per jeep uitgezonden. Zij zal echter veel tijd nodig hebben om het ge troffen gebied te bereiken, om dat het laatste gedeelte van de tocht door woest land te voet moet worden gemaakt. De Australische Minister van Buitenlandse Zaken, Spender, heeft bekend gemaakt, dat de schade, veroorzaakt door de uit barsting van de „Lamington", ernstiger is dan verwacht werd. De verwoesting bestreek een uit gestrekt gebied. De grootste schade was echter rondom Higatoera, 15 km van de vulcaan verwijderd, aangericht. De vulcaan schijnt, voor zover bekend, voor het eerst gewerkt te hebben. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN De hoofdweg tussen Luik en Verviers is door 'n overstroming van de rivier de Vesdre afgesne den. Aan de rand van Verviërs worden kelders van huizen leeg gemaakt. Door de ingevallen dooi waarop zware regenval is gevolgd, heerst ernstige waters nood in het Zuiden en Oosten van België. Te Laroche, waar de Ourthe buiten haar oevers is getreden, is een uitgestrekt gebied bouw land onder water gelopen. In de provincie Henegouwen zijn boeren tijdens het weekeinde bezig geweest met het in veilig heid brengen van hun vee op on dergelopen gronden. In de buurt van Bergen is de Haine buiten haar oevers getre den. De schrijver verklaart bij de voorbereiding van het artikel hulp te hebben gehad van Ralph Wallace, die een speciale reis naar Formosa en Tokio maakte, van Freda Utley, schrijver van veel boeken over het Oosten, en „van leden van de geheime dienst van de regeringen van Engeland, de V. S. en Nationalis tisch China". Als de belangrijkste punten van de overeenkomst noemt Huie het volgende: 1. De Sowjet-Unie zou 45.006 man Sowj et-Russisch personeel naar China zenden, van wie er 12.000 in het leger zouden dienst nemen, 8000 bij de luchtmacht, 3000 bij de vloot, 5000 op poli tiek gebied werkzaam zouden zijn, 12.000 bij de industrie en 5000 op cultureel gebied. 2. Alle bronnen van minera len, olie, bosbouw en voedsel voorziening van China zouden door gecombineerde Russisch- Chinese commissies worden be heerd. 3. Om de solidariteit van de leidende positie der werkende klassen te verzekeren zouden beide landen volledig samenwer ken op het gebied van economie en cultuur. 4. Volledige samenwerking zo* heersen tussen alle personen van beide landen, die bij de vei ligheid betrokken zijn. 5. Om de economische moei lijkheden van China te helpen oplossen besloot de Sowjet-Unie Chinese werkloze arbeiders in dienst te nemen. Reeds meer dan 500.000 Chinezen zouden naar de Unie zijn gezonden. Toen ver leden jaar opstand uitbrak in hét 26ste en 27ste Chinese communis tische leger, werden deze legers ontbonden en de manschappen naar werkkampen in Siberië ge zonden. 6. Om aan de meest dringen de behoeften van de Sowjet-Unie aan het Europese front in gevaï van een oorlog tegemoet te ko men besloot de volksregering van China werkkrachten en ex peditielegerkorpsen af te staan om onder Sowjet-Russisch op percommando te dienen. Wat het speciaal Chinese leger betreft werd volgens Huie hét volgende overeengekomen: 1. Het Chinese leger zou uit 5.700.000 man bestaan. 2. De Sowjet-Unie zou mét de opleiding van het Chinese leger belast worden en 50 Chine se divisies uitrusten. 3. Communistisch China zon 600 oorlogsvliegtuigen krijgen van de Japanse vloot, die de Sowjet-Unie aan het eind van de tweede wereldoorlog ontving. 4. De Sowjet-Unie zou 12 luchtbases en 10 bases voor het leger krijgen. Alle toekomstige militaire operaties zouden onder leiding van een gecombineerde Chinees-Russische staf geschie den. Volgens Huie was het Ameri kaanse ministerie van defensie in Mei 1950 door de geheime dienst van Nationalistisch China op de hoogte gebracht van de bewegingen van een uitgelezen Chinees communistisch leger on der leiding van generaal Lin Piao, dat Mandsjoerije binnen trok. ,,Dit kon slechts op één ding wijzen: Een dreigende aan val op Zuid-Korea. De Ameri kaanse bevolking kreeg van haar regering te horen, dat het op trekken naar Mandsjoerije van Lin Piao's troepen een hoopvol teken was. Hoopvol, omdat hei er op wees, dat China sterker werd in zijn verzet tegen de Sow jet-Unie. De oorlog in Korea was van het begin af een oorlog tus sen de V. S. en Zuid-Korea ener zijds en de Sowjet-Unie en com munistisch China anderzijds", zo besluit Huie zijn artikel. Prins Bernhard en Prinses Bea trix zijn weer geheel van de griep hersteld. ZON MAAN muuovui tjvmnvi Tcimoai u vttxi. ook deze veronderstelling onjuist is. De heer Gortzak (C.P.N.) vraagt verder, of Cochran bij de heer Roem heeft verklaard, dat Amerika achter de Indonesische eisen staat. Minister Stikker zegt, dat hem dat niet bekend is. Volgens de heer Gortzak staat Amerika op het standpunt, dat Nieuw Guinea past in een gordel van militaire en strategische dampen, die na de uitbarsting noig' zijn blijven hangen Gehele dorpen liggen begraven ondier lava en ae. Nader wordt gemeld dat de vlie gers der reddingsploegen ver klaarden dat het „geen nut heeft nog naar overlevenden te zoeken". Gemeld wordt dat een troep van 100 inboorlingen, onder leiding van 3 blanke vrouwen, door het se strijdmacht te hebben gedood. Een andere patrouille merkte 1000 Noordkoreanen „plus 200 vrouwen" op in hetzelfde gebied, waar de tegenstander kabels aan legt en zich ingraaft. Langs de Westkust zwermden patrouilles der V. N. om Soewon heen 10 km naar het Z.O. Geen vijand werd ontdekt. Itsjon bleek verlaten te zijn en zonder tegen stand bereikte men het 15 km -mtvtrtr- ttt? -ityilt ttr- (mwe," xu innrit de Amerikaanse vijfde lucht macht in Korea Dinsdag mee gedeeld. De eerste berichten zeggen niet hoeveel vliegtuigen bij de lucht slag betrokken waren, doch de vijfde luchtmacht verklaarde, dat het „mogelijk de grootste en de omvangrijkste luchtslag van de Koreaanse campagne" is ge weest. Austin was tegen schorsing van de besprekingen voor de tijd van 48 uur. Hij wilde zo snel moge lijk de Amerikaanse resolutie die China tot aanvaller bestem pelt behandeld zien. De Turkse afgevaardigde zei er niet zeker van te zijn, of de mededeling van het voorstel aan de Indische ambassadeur te Pe king v/el de juiste wijze van op- f was voor een goede irking tussen de leger- n de politieke leiding, sman verklaarde, dat de het vaste voornemen zo snel mogelijk verder n aan de uitbreiding van sie. Het besluit is geno- het Drie-Divisie-Plan uit en tot een Vijf-Divisie- ■t de uitwerking hiervan •eeds begonnen, er de zegsman. ;ht wordt, naar verder ;rnomen, dat het aftre- Generaal Kruis nog ver- e andere mutaties in de Staf te weeg' zal bren- nieuwe Chef van de Ge- taf Kolonel Hasselman, kenschetst als een uiterst officcier, die zijn spo- heeft verdiend bij de re- tie van de cavalerie. Een icier van de Generale mde Kolonel Hasselman riiter, zo hard als een len wordt, dat Lult-Ge- almeyer zal gaan optre- lersoonlijk adviseur van ter. ..«j, iras voor een land, dat in de V. N. wenst. Hij verschil ontdekken met ;e antwoord van Peking ;ht Sir Benegal Rau eni- ïillen te noemen. werd tot stemming an. itieke Commissie besloot igen 23 stemmen, bij zes sgen, de besprekingen 5 schorsen. het Franse persbureau leidt behoort Nederland aden die zich van stem- bben onthouden. 1 VERSCHIL TUSSEN f OUDE EN NIEUWB NESE VOORSTEL. de diplomatieke mede- ran de „New York Ti nnes Reston, ontwaren functionarissen te Wa twee verschillen tussen ironkelijke verwerping nmunistisch China van ;elen der V. N. tot een t vuren en het nieuwe vankelijk had commu- Jhina als eis gesteld, dat delingen over Formosa s vraagstukken van het sten aan een aanvaard- kt het vuren in Korea uden gaan. biedt het communis- ïa een staakt het vuren een bepaalde periode begin van onderhande ver andere vraagstuk- let Verre Oosten, vankelijk wilde Peking genwoordiger van Chi- ïet begin der zevenmo- denconferentie" over ken van het Verre Oos- de V. N. worden toe zegt communistisch :t met zoveel woorden, an het begin der con- ïf wil toegelaten wor- wil, dat zijn toelating d" wordt. auto van het Indonesi- ementslid Teungku Ha- voormalige gouverneur werden twee schoten, uit mitrailleurs, ge- :e veroorzaakten geen ke ongelukken, doek ee gaten in de achter- ncident geschiedde voor ïw van het parlement, was een militair. ;elde aan de pers mede, aar in ae omgeving van het par lement een militaire truck was geparkeerd waarin zich een mi litair, een Ambonees of Neder lander, bevond. In verband met de afstand viel het te betwijfelen of de dader wist wiens auto on der schot werd genomen. Hasan vroeg zich af of de schoten mis schien bedoeld waren als inti midatie tegen het parlement, dat juist beraadslaagde.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1