De politieke commissie der Verenigde Naties STORM IN DE ALPEN DE STRIJD IN KOREA meyer e aarden De Verenigde Staten hebben Zaterdag bii de Poli tieke Commissie der Verenigde Naties een resolutie ingediend, waarin China als aanvaller in Korea brand merkt. WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. Lawines teisteren vele dorpen Van Vrijdagavond tot Zondag hebben in de Zwit serse-, Italiaanse- en Oostenrijkse Alpen zware stor men gewoed, die gepaard gingen met sneeuwverschui- vingen op grote schaal. Vele dorpen werden door deze sneeuwmassa s ge- isoleerd. Volgens oficieuze schattingen zijn minstens 78 personen om het leven gekomen. Zondagavond scheen de sneeuwval af te nemen en plaats te maken voor mist. Verhoogde communistische activiteit De Ned. Vrijwilligers in actie Wondjoe, sleutelpunt van wegen en spoorwegen in Midden-Korea, is, nadat het drie dagen bezet is ge weest door de Verbonden troepen, die een tegenaan val hadden uitgevoerd, door de communisten her overd. Generaal MacArthur verklaarde voor zyn vertrek naar Tokio: „Niemand zal ons de zee in drijven. Het Amerikaanse Achtste leger, dat zich aangordt voor een verwacht communistisch offensief, wordt in het midden van het Koreaanse schiereiland het sterkst bedreigd. Er zijn reeds communistische mili tairen ten Z.-O. van Tanjang, 55 km van Wondjoe, waargenomen. Amerikaanse patrouilles, meldden, dat zich rond om Soewon en in het aan de Oostkust gelegen gebied van Koengnang sterke communistische eenheden be vinden. güSi op onder op onder Jan. •ing der Politieke van de nieuwe hina omtrent het e Commissie bij :n 48 uur op te a gelegenheid te stellen hun Frankering b$J Abonnement: Terneazen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. MAANDAG 22 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1635. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 dj minimum per advertentie fUSXk Rubriek Kleine Advertenties: E regels 60 ct.; iedere regel mm 12 ct. Vermelding onder nummer Bk reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot AR namiddags 2 uur. In de Amerikaanse resolutie worden de volgende 6 hoofdpun ten naar voren gebracht: 1. Het communistische China treedt als aanvaller in Korea op. 2. De Verenigde Naties zijn vastbesloten het hoofd te bieden aan deze aanval. 3. Alle staten worden ver zocht de actie der Verenigde Na ties in Korea te steunen. 4. Op alle staten worden een beroep gedaan zich te onthouden van het verlenen van steun aan de aanvaller. 5. Een commissie uit de V. N. moet de dringende opdracht krij gen na te gaan welke maatrege len tegen de aanvaller moeten worden genomen. 6. Aan de voorzitter van de Algemene Vergadering moet wor den opgedragen twee personen aan te wijzen, die, tezamen met een „commissie voor het verlenen van goede diensten," moeten vor men, die ernaar moet streven de Koreaanse oorlog op vreedzame wijze te doen eindigen. In de aanhef der Amerikaanse resolutie wordt verklaard dat de Algemene Vergadering er nota van heeft genomen dat de Veilig heidsraad, „tengevolge van ge brek aan overeenstemming tus sen de permanente leden", er niet in geslaagd zijn voornaam ste functie te vervullen, namelijk het handhaven van de internatio nale vrede en veiligheid, die ge schonden zijn door het ingrijpen der Chinese communisten in Ko rea. Nadat is geconstateerd dat de regering te Peking alle voor stellen der V. N." om tot een vreedzame regeling van het Ko reaanse geschil te komen, heeft verworpen en dat haar strijd krachten hun inval in Korea en hun aanvallen op grote schaal op de Verbonden troepen voortzet ten, komen de zes hiervoor ge noemde punten. De resolutie werd door de Verenigde Staten alleen ingediend. In de resolutie wordt verder geconstateerd dat de Chinese communistische regering, door het verlenen van rechtstreekse hulp aan „hen, die de aanval in Korea hebben geopend en door haar strijdkrachten te doen deel nemen aan vijandelijkheden tegen de Verbonden troepen, zich zelf aan het bedrijven van agressie in Korea heeft schuldig gemaakt." De onder punt vijf genoemde commissie krijgt de opdracht rap port over haar bevindingen aan de Algemene Vergadering uit te brengen. Tenslotte wordt vastgesteld dat het „de politiek der V. N. blijft een einde te maken aan de vijan delijkheden in Korea en het Ko reaanse geschil op vreedzame wijze tot oplossing te brengen," in verband waarmede wordt voorge steld de onder punt zes genoemde medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Overwegend zwaar bewolkt. Overwegen zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen of mot regen en in het Noord-Oosten van het land tijdelijk wellicht enige natte sneeuw bij temperaturen om het vriespunt. In de ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige wind, aanvankelijk uit uiteenlopende richtingen later Zuidwestelijk. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als Zondag. MAANDAG 22 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1. 27 2.02 2.42 2-52 n.m 1.45 2.11 2-51 3.01 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Jan. 22 8.36 17-08 16.02 8.47 23 8-34 17.10 17.19 9.12 24 8.33 17.12 18.39 9-30 25 8.32 17.14 19.58 9-44 commissie in het leven te roepen. De leider der Amerikaanse de legatie, Warren Austin, zeide, dat de Politieke Commissie thans 3 dagen de tijd had om het ant woord van Peking te bestuderen. „In de resolutie", aldus Austin, „is vastgelegd hetgeen de gehele wereld reeds weet, namelijk dat er voor de tweede maal in Korea agressie is bedreven. Nu is de tijd gekomen om de gelederen te sluiten. Een gezamenlijk optreden is de beste wijze om verdere aan vallen tegen te gaan. Ook kunnen wij slechts op deze wijze het handvest der V. N. in stand hou den. Het beginsel „veiligheid voor allen" moet worden gehand haafd." Nadat zes kleine Zuid-Ameri kaanse Staten, Griekenland en Turkije hun steun aan de Ameri kaanse resolutie hadden toege zegd, verklaarde de Indonesische gedelegeerde, de heer Palar, dat een veroordeling van China ,,in d huidige delicate toestand" de moeilijkheden voor het scheppen van de vrede slechts zou vergro ten. Indonesië is teleurgesteld, dat het antwoord van Peking de doeleinden, waarnaar de Verenig de Naties streven, niet onmid •dellij k tegemoet komt. De Indonesische delegatie is van mening, dat de tegenvoorstellen van Peking de nauwgezetste aan dacht verdienen. Irak liet zich in dezelfde zin uit, terwijl Tsjecho - Slowakije China steunde. De Indiase gedelegeerde, Sir Benegal Rau, verklaarde, dat het antwoord van Peking de begin selen van de Verenigde Naties gedeeltelijk aanvaardt en gedeel telijk niet. Het houdt eveneens gedeeltelijk een verzoek om op heldering en gedeeltelijk 'n aan tal tegenvoorstellen in en de bes te manier om het te waarderen zou een onderzoek van de tegen voorstellen zijn. ,,Het enige resultaat van een brandmerking van China zou zijn, dat alle problemen in het Verre Oosten niet alleen onopge lost, doch onoplosbaar zouden blijven. Als de (Amerikaanse) resolutie wordt aanvaard, is on derhandelen, zelfs om misver stand uit de weg te ruimen, ver der onmogelijk," zo zeide Sir Be negal. „Mijn Regering is op het ogenblik tegen zulk een ramp zalige koers." De Nederlandse gedelegeerde in de Politieke Commissie van de Verenigde Naties, de heer Von Balluseck, heeft in dit lichaam zijn steun toegezegd aan de reso lutie, waarin China als aanvaller in Korea wordt gebrandmerkt. De leden van de Verenigde Na ties moeten collectief hun loya liteit aan de organisatie tonen, zo zeide hij. Het debat in de commissie be gon later dan was voorgenomen, omdat vele delegaties nog geen definitieve instructies van hun regeringen hadden ontvangen. Von Balluseck bracht de pogin gen van de Arabische en Aziati sche landen in herinnering en zeide, dat Peking de oproep om een vreedzame regeling te aan vaarden niet had aangenomen, ofschoon deze uit Azië zelf kwam. Het laatste antwoord van Pe king kwam volgens hem hierop neer, dat alle Chinese eisen bi; voorbaat met de pistool op de borst moesten worden ingewil ligd. Hij verklaarde verder, dat het niemand verwonderde, dat de Sowjet-Unie het tegenvoorstel van Peking zo warm had verwel komd. „De promotors van de zogenaamde vredesoproep van Stockholm valt het niet moeilijk in een adem te schreeuwen om vrede en „geen staakt-het-vuren De V. N. hebben zich zeer ge duldig getoond en zonder deze zelfbeperking zou de strategie van haar strijdkrachten in Korea wel eens anders hebben kunnen zijn. „Doch geduld moet geen zwakheid worden". De Egyptische afgevaardigde, zeide, dat het onbevredigende Chinese antwoord een reden is om de vredespogingen te verdub belen. Hij verklaarde, dat de V. N. zich niet moesten laten leiden door misplaatste trots en ngst voor prestige-verlies. Over ijlde daden dienden te worden vermeden. Andere delegaties, die het woord voerden w,aren die van Chili, Cuba, El Salvador en Bra zilië, die het Amerikaanse voor stel om China als aanvaller te brandmerken steunden. Polen noemde het Chinese voorstel „het eerste werkelijke vredesplan". Het feit, dat het Amerikaanse departement van buitenlandse Zaken het Chinese tegenvoorstel binnen een uur na ontvangst had verworpen, toonde vólgens de Poolse gedelegeerde aan, dat „het zelfs niet de moeite had genomen het Chinese antwoord te bestu deren". Chinese Volksrepubliek geen agressor, aldus de Republiek Indonesia Indonesië zal zijn zelfstandig- heidspolitiek stipt handhaven, al dus de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Mr. Moh. Roem. Volgens welingelichte kringen zal Indonesië de Chinese Volksrepubliek niet als agressor brandmerken. De woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken verwees naar de verklaring van de Indiase minis ter-president, Pandit Nehroe, dat een dergelijk Ibesluit de vrede in het Verre Oosten niet zou dienen. De lawines bij Zernetz in Zwit serland eisten 7 slachtoffers en blokkeerden spoorwegen en tele foonverbindingen werden ver nield. De omgekomenen behoorden bij reddingsploegen, die op zoek wa ren naar eerder door lawines ver raste personen. De ergste sneeuwstorm sedert mensen heugenis heeft gewoed rond de Matterhorn bij Zermatt, geduren de de gehele Vrijdagavond. Ook in Oostenrijk is schade aangericht door lawines. Een electrische centrale bij Feuchten in het Westen brandde af doordat kortsluiting was ontstaan in ka bels die door de sneeuw waren losgerukt. Een achttienjarige student die bij Linz aan het skie en was, werd door een lawine overvallen en is vermist. In Tirol zijn acht hoofdwegen versperd. Ook gedeelten van de St. Gott- hard-spoorlijn zijn bedolven onder een sneeuwlaag van negen a twaalf meter hoogte door lawines die Zaterdag naar beneden kwa- men. De opsporingen en de reddings pogingen zijn de gehele nacht en ook Zondagochtend voortgezet na de sneeuwstormen die in de Zwitserse Alpen hebben gewoed. Het is moeilijk nadere gegevens te krijgen omtrent de verschil lende ongevallen daar de spoor wegverbindingen onderbroken zijn, zowel op de lijn van de St. Gothard als in Grau Bundenland en sommige streken van Wallis. De telefoonverbindingen zijn ook onderbroken en die, welke nog werken, worden overstelpt met oproepen van mensen die inlich tingen over familieleden vragen. De Zwitserse radio-omroep heeft Zondag bekend gemaakt, dat 37 of 38 personen dit weekeinde om het leven zijn gekomen. Er wor den verder nog mensen vermist. Bovendien zijn er gewonden, van wie sommige er ernstig aan toe zijn. In de Oostenrijkse Alpen zijn Zaterdag 14 personen om het leven gekomen. Vijf personen liepen ernstige verwondingen op. Reddingsploegen, die de gehele nacht hebben gezwoegd om zeven personen, die nog bedolven zijn te redden, liepen gevaar door nieuwe sneeuwverschuivingen. Boven het Oostenrijkse berg plaatsje St. Antonien, dat Zater dagavond door lawines werd ge teisterd en geïsoleerd, hing Zon dagochtend een zware nevel. Vier woningen en vijf stallen werden verwoest. Een 70-jarige dorpsbe woner kwam om. Negen andere personen, die onder sneeuwmas sa's waren bedolven, zijn levend uitgegraven. Het Zwitserse plaatsje Ander- matt is zo goed als afgesloten van de buitenwereld. Er zijn vier mensen uit het puin gehaald, waaronder zij terecht kwamen oen het dorp Zaterdagavond door twee lawines werd getroffen. Drie personen werden dood aangetrof fen. Er worden nog 8 personen vermist. De dorpelingen zijn de gehele nacht in ploegen bezig ge weest met uitgravingen. Heé werk wordt voortgezet. Te Zuoz, in Oost-Zwitserland, zijn reddingsploegen met verdub belde energie aan het zoeken naar drie onder sneeuw bedolven kinderen en twee volwassenen. Z§ hoorden de kinderen om hulp roe pen. Zaterdagavond laat is het lijk van een kind te voorschip? gekomen. Het dorpje is zonder licht en water sinds het Zaterdag door lawines werd getroffen. Intussen wordt bericht, dat Zondag te Andermatt nog twee lijken zijn uitgegraven. Van de 35 onder het sneeuw bedolvenen zijr er tot dusver vier levend gered. Vijf mensen, onder wie drie kin deren, werden dood onder het sneeuw te voorschijn gebracht Nog zes personen worden ver mist. Volgens de Zwitserse radio ko men er nog steeds lawines voor, die slachtoffers eisen onder de bevolking van de dalen. De stafchefs van het Ameri kaanse leger en de luchtmacht, die zojuist van een inspectiereis door Korea zijn etruggekeerd, ge loven, dat de Verbonden troepen zich daar kunnen handhaven, zo deelde de democratische senator Johnson mee. Dit zou door de generaals in een besloten zitting van een Senaatscommissie zijn meege deeld. Een andere senator ver klaarde, dat er niet over ontrui ming van Korea gesproken is. Nederlanders dekten Amerikaanse aftocht. Bij de aftocht van de Ameri kanen uit Wondjoe dekte het Nederlandse detachemnt met nog enige onderdelen' de terugtocht van de Amerikaanse divisie, w,aarbij het was ingedeeld. De groep was na de zware gevech ten zeer vermoeid. De stemming werd echter uitstekend genoemd- Militaire deskundigen in Den Haag verklaarden, dat het dek ken van de aftocht moet worden beschouwd als een eervolle op dracht, die meestal wordt gege ven aan het beste onderdeel- Uit het feit, dat de Nederlanders de- opdracht hebben gekregen, blijkt wel dat de Nederlandse Vrijwilligers zich uitstekend heb ben gehouden. Men schrijft dit toe aan de gedegen opleiding van onze soldaten, die in Indonesië hebben geleerd alle mogelijke terreinmoeilijkheden te overwin nen. De laatste berichten vermelden, dat het detachement met de hulp van andere V.N.-troepen zijn po sitie Z. van Wondjoe handhaaf de, waarbij de tegenstanders gro te verliezen werden toegebracht. De Nederlanders lagen in de voorste gevechtslinie ingegraven in „foxholes". Het wekt de be wondering van de Amerikanen, hoe snel het detachement bij grote vermoeidheid door enige uren rust weer volkomen fit en gevechtsklaar is. Niettegenstaande de strenge koude wordt de geestkracht van de Nederlandse soldaat voorbeel dig genoemd. De commandant heeft Den Haag vier voordrach ten voor dapperheidsonderschei- dingen toegezonden. De zware ge vechten, waaraan de Nederlan ders hebben deelgenomen hebben ook hun tol geëist: officieel is bericht ontvangen, dat is ge sneuveld de soldaat J- H. Sour, ongehuwd, afkomstig uit Eygels- hoven (L.). Verder zijn er 12 lichtgewonden. Generaal MacArthur is Zater dag in Korea aangekomen waar hij op een persconferentie ver klaard: De strijdkrachten van de V. N. zolang in Korea zouden blij ven als de staatslieden van de V. N. zouden beslissen. MacArthur bestempelde de ac tie van de Chinese communisten als „nog veel schandelijker dan de aanval van de Japanners op Pearl Harbour" en in strijd met alle internationale verplichtingen ten aanzien van oorlogsverkla ring. „Onder de geldende politie ke richtlijnen en beperkingen en gezien de geografische situatie stonden het opperbevel van de V. N. geen middelen ten dienste om een dergelijke plotseling aan val te voorkomen of te keren,, noch bij het optrekken naar het Noorden, noch bij het daarop ge volgde stadia-gewijze terugtrek ken naar het Zuiden." De betrek kelijke beperkte strijdmacht van de V- N. zou slechts door te ma noeuvreren de gevaren waar tegenover men thans geplaatst was kunnen ontlopen. Amerikaanse vliegtuigen heb ben o-m. een trein ten Noorden van Pjongjang gebombardeerd, die geladen was met zware en lichte artillerie. Superforten heb ben Zaterdag 200 ton bommen laten vallen op vijf verbindings centra in Noord-Korea. Ongeveer 25 straaljagers van het Russische type Mig-15 zijn Zaterdag twee maal in gevecht geweest met Amerikaanse straaljagers boven Noord-Korea. De gevechten wer den afgebroken zonder dat aan een van beide zijde schade werd geleden. Voor het eerst werd in deze week gebruik gemaakt van .Sabre-straaljagers" de snelste jagers als gevechtsbommen werpers. Ook is voor het eerst voor de luchtmacht gebruikt de grote 11,75 „Tiny-Tim" raket. In de nacht van Zaterdag op Zondag zijn negen bommen ge worpen op stellingen van de V. N. Twee vielen 10 km ten Z.O. van Osan en zeven 8 km ten O. van die plaats. Verhoogde communistische ac tiviteit is waargenomen in de om geving van Jongwol en even ten N. van de 37se breedtegraad. Aan het oostelijk front duurt de pa trouille-activiteit voort. Een speciale eenheid der N. heeft Zondag voor drie uur het vliegveld van Wondjoe weer be zet. Zij gaf het weer prijs tegen liet invallen van de duisternis na dat zij was gestuit op een regi ment communisten, die zich op een heuvel in de buurt bevond- STICHTING VOOR DE LANDBOUW. Het hoofdbestuur van de Stich ting voor de Landbouw heeft voor het jaar 1951 de heer H. D- Louwes herbenoemd tot voorzitter van de Stichting voor de Land bouw. Tot ondervoorzitter werd benoemd de heer C. J. van der Ploeg, voorzitter van de Ned- R. K. Landarbeiders'bond „Sint GEEN KWESTIE VAN LEEFTIJD De parfumfabrikante Mile Gabrielle Chanel gaf de Ame rikaanse vrouwen dezer dagen de' volgende tip „Leeftijd doet er niet toe. Op je twintigste kun je verruk kelijk zijn, op je veertigste charmant en voor de rest van je leven onweerstaanbaar Volgens berichten van het front heeft een kleine gemotoriseerde patrouille der V.N. strijd geleverd met talrijke communistische een heden te Koemnjangdjang, onge veer 40 km ten Zuid-Oosten van Seoel. Naar uit Tokio wordt gemeld, hebben troepen der V-N. Zondag de plaats Wondjoe weer bezet. Generaal-majoor Claude Ruff- ner, bevelhebber van de Ameri kaanse tweede divisie, heeft Zon dag „onze dappere Franse en Ne derlandse bondgenoten „eervol vermeld wegens hun voortreffe lijke prestaties ter ondersteuning van de divisie in haar strijd tegen de communisten in het gebied van Wondjoe. Deze vermelding volgde op een telegram van luitenant-generaal Matthew Ridgway, bevelhebber van het achtste leger, aan de korpscommandant der V.N. aan het centrale front op Korea waar in hij zijn „waardering" uit spreekt voor „allen in het korps, die op zo moe'dige wijze de vijan delijke aanval in het gebied ten Zuiden van Wondjoe afsloegen" Binnenkort opnieuw aanmelding voor Korea Naar wij vernemen overweegt de Regering om binnenkort we derom vrijwilligers op te roepen ter aanvulling en te zijner tijd af lossing van het Nederlandse deta chement Verenigde Naties in Ko rea. Nadere bijzonderheden over de aanmelding zullen spoedig wor den bekend gemaakt. Van bevoegde zijde is ons des gevraagd meegedeeld, dat er geen verband bestaat tussen deze nieu we aanmelding en de verliezen van het Nederlandse Korea-deta- chement, die tot dusverre zeer ge ring zijn geweest. Door de nieuwe aanmelding wil men zorgen voor de aflossing van de vrijwilligers, van wie her grootste deel een verbandacte van één jaar heeft getekend, die in het najaar dus ten einde. ZON MAAN 26 8.30 17.15 21.16 9.55 27 8.29 17.17 22.35 10.06 24 8.33 17.12 18.39 930 25 8.32 17.14 19.58 9.44 28 8.28 17.19 23.57 10.16 28 8.26 17.21 10.27 30 8.25 17.22 1.21 10.42 31 8-23 17.24 2.50 1101 ook aeze veronaersremng oniuisi is. De heer Gortzak (C.P.N.) vraagt verder, of Cochran bii de heer Roem heeft verklaard, dat Amerika achter de Indonesische eisen staat. Minister Stikker zegt, dat hem dat niet bekend is. Volgens de heer Gortzak staat Amerika op het standpunt, dat Nieuw Guinea past in een gordel van militaire en strategische HKriiipen, ujtc ra ue mvtmismis fiw* zijn blijven hamgen. Gehele dorpen liggen begraven ondier lava en ae. Nader wordt gemeld dat de vlie gers der reddingsploegen ver klaarden dat het „geen nut heeft nog naar overlevenden te zoeken". Gemeld wordt dat een troep van 100 inboorlingen, onder leiding van 3 blanke vrouwen, door het Een andere patrouille merkte 1000 Noordkoreanen „plus 200 vrouwen" op in hetzelfde gebied, waar de tegenstander kabels aan legt en zich ingraaft. Langs de Westkust zwermden patrouilles der V. N. om Soewon heen 10 km naar het Z.O. Geen vijand werd ontdekt. lts jon bleek verlaten te zijn en zonder tegen stand bereikte men het 15 km tteAineriKaanse vijrae rucrn- macht in Korea Dinsdag mee gedeeld. De eerste berichten zeggen niet hoeveel vliegtuigen bij de lucht slag betrokken waren, doch de vijfde luchtmacht verklaarde, dat het „mogelijk de grootste en de omvangrijkste luchtslag van de Koreaanse campagne" is ge weest. Austrn was tegen schorsing van de besprekingen voor de tijd van 48 uur. Hij wilde zo snel moge lijk de Amerikaanse resolutie die China tot aanvaller bestem pelt behandeld zien. De Turkse afgevaardigde zei er niet zeker van te zijn, of de mededeling van het voorstel aan de Indische ambassadeur te Pe king v/el de juiste wijze van op- ities: 5 regels 68 os l a 10 ct.; minimiss der nummer of ent meer. ot 's namiddags 2 was voor een goede ring tussen de leger de politieke leiding, lan verklaarde, dat de iet vaste voornemen o snel mogelijk verder aan de uitbreiding van b. Het besluit is geno- Bt Drie-Divisie-Plan uit tot een Vijf-Divïsie- de uitwerking hiervan ;ds begonnen, de zegsman. t wordt, naar verder lomen, dat het aftre- ineraal Kruis nog ver- andere mutaties in de !taf te wee® zal bren- euwe Chef van de Ge- f Kolonel Hasselman, nschetst als een uiterst officcier, die zijn spo- jeft verdiend bij de re- van de cavalerie. Een ier van de Generale de Kolonel Hasselman ter, zo hard als een n wordt, dat Lult-Ge- meyer zal gaan optre- rsoonlijk adviseur van r. 'JU - is voor een land, dat n de V. N. wenst. Hg /erschil ontdekken met antv/oord van Peking t Sir Benegal Rau eni- llen te noemen, werd tot stemming 1. ieke Commissie besloot en 23 stemmen, bij zes ;en, de besprekingen schorsen. et Franse persbureau Idt behoort Nederland ien die zich van stern- jen onthouden. VERSCHIL TUSSEN OUDE EN NIEUWE ESE VOORSTEL. Ie diplomatieke mede- n de „New York Ti- nes Reston, ontwaren inctionarissen te Wa- ivee verschillen tussen onkelijke verwerping nunistisch China van len der V. N. tot een vuren en het nieuwe ankelij k had commu- tina als eis gesteld, dat slingen over Formosa vraagstukken van hét 'en aan een aanvaard- t het vuren in Korea den gaan. biedt het communis- i een staakt het vuren een bepaalde periode egin van onderhande er andere vraagstuk- et Verre Oosten, ankelij k wilde Peking enwoordiger van Chi- 2t begin der zevenmo- enconferentie" over en van het Verre Oos- de V. N. worden toe zegt communistisch met zoveel woorden, in het begin der eon- wil toegelaten wor- wil. dat zijn toelating wordt. hoten gelost i van Indonesisch arlementslid uto van het Indonesi- mentslid Teungku Ha- /oormalige gouverneur werden twee schoten, uit mitrailleurs, ge- veroorzaakten geen :e ongelukken, doek ie gaten in de achter- icident geschiedde voor w van het parlement, was een militair, side aan de pers mede, jmgeving van het par lement een militaire truck was geparkeerd waarin zich een mi litair, een Ambonees of Neder lander, bevond. In verband met de afstand viel het te betwijfelen of de dader wist wiens auto on der schot werd genomen. Hasan vroeg zich af of de schoten mis schien bedoeld waren als inti midatie tegen het parlement, dat juist beraadslaagde.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1