SPANNINGEN IN ATJEH Minister Mansholt verdedigt zich Adenauer wijst Grotewohls voorstel af juinea iriite.4 SENATOR BRIDGES Offensief der Verbondenen op West-Koreaanse front //comité Chefarine.,4 sonderen. Amerikaanse soldaten op vrije voeten Nederlander heeft auto-ongeluk in Frankrijk WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. President Sukarno over Nieuw Guinea Heftige gevechten bij Tjitjalengka Nederlanders in Djokja Q naturaliseren zich lT. Harold Stassen over de wereldsituatie Ilse' Koch*'schuldig bevonden Bommenwerper verongelukt Regeringsmaatregelen op komst wil afbreken van betrekkingen De communistische troepen, die oprukken over de met sneeuw bedekte heuvels van Midden-Korea, zijn gevorderd tot op 80 kilometer van Taegoe, waar zich het Hoofdkwartier der Verbonden troepen in Zuid- Oost-Korea bevindt. Drie punten van de voornaam ste aanvoerweg voor de Verbondenen in het gebied ten Zuiden van Wondjoe worden door de communis ten hetzij reeds aangevallen, hetzij bedreigd. Zuivering in Oost-Duitsland zich onbehaaglijk en hebt, doel een Chefarine,,4w«»- i samen werking va» jeneesmiddeiea m enigd, voelt U zidt ens, weer in siaai iw verk te deen. collega dood an do Ambono» lairon Frankering bj| Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent. Losse nummers 7 cent. DINSDAG 16 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1630. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 19 cfc minimum per advertentie j Rubriek Kleine Advertenties- regels 60 ct.; iedere regel 12 ct Vermelding onder nummer Bfc reau van dit Blad 15 cent Inzending advertenties tot (ter namiddags 2 uur. Berichten over toenemende spanningen in Atjeh, veroorzaakt door het optreden van onlangs daarheen gebrachte troepen on derdelen van de A.P.R.I., hebben het parlementslid Mohammed Noet el ibrahimy aanleiding ge geven aan de regering vragen te stellen. Hierin zegt hij o.a. „dat volgens recente berichten de nieuwe A.P.R.I.-troepen in het wilde weg schoten lossen, die on der de bevolking consternatie veroorzaken en bedoeld zjjn om schrik aan te jagen". Deze vragen komen tegelijk met berichten uit Kotaradja dat militairen van de A.P.R.I., waar onder personeel van het voor malige K.N.I.L., volledig bewa pend uitgaan en in pantserwa gens met loeiende sirenes door de stad rijden, terwijl overigens in Atjeh alles rustig is. Het lid Ibrahimy vraagt voorts, „of de intimiderende houding der A.P.R.I. verband houdt met de spanning, die er heerst tussen het Atjehse volk en de centrale regering en het voornemen van het ambtenarencorps in Atjeh om zijn functies neer te leggen in verband met de eisen in zake autonomie voor Atjeh". In dit verband zij herinnerd aan de eisen, in Atjeh gesteld voor een eigen autonomie, terwijl Dja karta oordeelt, dat Atjeh behoort bij de provincie Noord-Sumatra, welke de gebieden Atjeh, Tapa- nuli en Oost-Sumatra omvat. De intimidatie-actie zou wel eens kunnen leiden tot een bot sing tussen de A.P.R.I. en het Atjehse volk. „Weet de regering niet, dat een dergelijke intimide rende houding een overblijfsel is van het koloniale leger? Zo vraagt Ibrahimy. Zulk een optreden verwekt sentimenten bij het volk in de daerah, waar men de indruk krijgt, dat de centrale regering A.P.R.I.-troepen heeft gezonden om het volk te onderdrukken, zoals dit b.v. is gebeurd in Zuid- Celebes. Aldus de steller der vragen in het Indonesische parlement, die De 3 Amerikaanse sergeants, die al jagende onopzettelijk de grens met Oost-Berlijn hadden overschreden en door de Oost- ctuitse politie werden gearres teerd, zijn Maandag door de Sow- jet-autoriteiten op vrije voeten ge steld. De vrijlating was een dag vertraagd, omdat het Zondag Russisch nieuwjaar was en de Russen, die niet in hun nieuw jaarsviering wensten te worden gestoord, hun telefoons van de haak hadden gelegd. De heer P. van Bommel uit Til burg is Maandag te Gonesse in het Franse departement Seine et Oise met zijn auto in botsing ge komen met een vrachtauto. Vier personen die bij hem in de auto zaten, werden gewond en moesten naar het ziekenhuis te Gonesse worden overgebracht. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Later meer bewolking. Aanvankelijk wisselend be wolkt met nu en dan flinke op klaringen. Later toenemende be wolking, maar tot aan de avond vrijwel overal droog weer. Mati ge van Noord-West naar Zuid- West tot Zuid krimpende wind. Weinig verandering in tempera tuur. WOENSDAG 17 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m, n.m. 8-59 9.47 9.34 10.22 10.14 11.02 10.24 11.12 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Jan. 17 8.41 17.— 12.04 4.03 18 8.40 17.02 12.28 5-16 19 8.39 17.03 13.02 6-25 20 8.38 17.05 13.49 7.25 ten slotte de vraag steil», of de regering nieuwe onlusten wil ver oorzaken in een gebied, dat sedert de proclamatie der onaf hankelijkheid rustig is gebleven. Kan de regering het ontactvolle optreden van de leiders der A.P.R.I. tolereren, leiders die de geest van het volk dezer daerah niet begrijpen en „kan het zijn, dat dit optreden van hogerhand is geregeld?", aldus Ibrahiy. „Indien het Indonesische volk werkelijk één is, ben ik er van overtuigd, dat Irian weer bij ons zal zijn teruggekeerd vóór het ochtendgloren op 1 Januari 1952", aldus sprak president Sukarno aan het eind van een redevoering, die hij tijdens een persdiner ten paleize te Djakarta hield. De Indonesische president, die bij deze gelegenheid zijn stilzwij gen met betrekking tot Irian ver brak, zeide tevens in de loop van zijn toespraak: „Wanneer het volk mijn redevoeringen over Irian in het afgelopen jaar be schouwt als een belofte, die niet in vervulling is gegaan, ben ik bereid vrijwillig af te treden als president". Hij doelde daarbij op zijn uitspraak, dat Irian vóór 1 Januari 1951 tot Indonesië moest behoren. Sedert enige dagen vinden hef tige gevechten plaats in dé om geving van Tjitjalengka, ten Oos ten van Bandung, tussen eenhe den van de Apri en groeuen terro risten, wier aantal ongeveer 300 zou bedragen en die goed gewa pend zijn. Uit militaire bron wordt verno men, dat verschillende Apri-mili- tairen zijn gesneuveld. Negentien in Djokja woon achtige Nederlanders hebben te kennen gegeven het Indonesisch Staatsburgerschap te willen aan vaarden. Onder hen bevinden zich enkele R. K. Geestelijken en Dominees. Ook Prof. Dr Zoet mulder S. J-, hoogleraar in de Javaanse taal aan de Gadjah Mada, heeft het Warga-Negara- schap aangevraagd. De leider der Amerikaanse republikeinse partij, Harold Stassen, die zojuist van een we reldreis is teruggekeerd, heeft gezegd, dat de vooruitzichten voor de vrede zijn inziens wat gunstiger zijn dan maanden lang het geval is geweest. De onrust, die hij aan de gren zen van de Sowjet-Unie had aan getroffen, wijzen op de moge lijkheid, dat er moeilijkheden in het Sowjet-leger komen, indien de Sowjet-Unie een oorlog be gint. Hoog en laag begint „het communistisch imperialisme" in te zien, dat de West-Europese landen en de V. S. voortgang maken met het bewapenings program. Use Koch is schuldig bevon den en tot levenslange dwang arbeid veroordeeld. Zij was niet verschenen bij de voorlezing van haar vonnis. Volgens de gerechts arts was zij niet in staat om te verschijnen, doch simuleerde zij een geestelijke afwijking. Zoals bekend is de doodstraf in West-Duitsland afgeschaft. Ilse Koch werd verder veroor deeld tot het verlies van haar burgerrechten. Zij was aanvankelijk beschul digd van 36 moorden, medeplich tigheid aan 146 moorden en een poging tot moord, alles met be trekking tot het kamp Buchen- wald. In de loop van het proces werd het aantal beschuldigingen verminderd. Ilse Koch is ten slotte schuldig bevonden aan het aanzetten tot een moord, het aan zetten tot een poging tot moord, het aanzetten tot ernstige licha melijke mishandeling in vijf ge vallen en tot lichamelijke mis handeling zonder meer in twee gevallen. De verdediger van Ilse Koch, Dr. Alfred Seidl, deelde mede bij het West-Duitse opperge- rechtshof in beroep te zullen gaan. In een voorstad van Chicago is een Mitchell-bommenwerper B-25, die aanstalten had gemaakt om op de nabijgelegen vliegba sis van de marine-luchtmacht te landen, op een boerderij in gevlogen. In het brandende wrak zijn vier lijken aangetroffen. De machine had een bemanning van vijf aan boord, die van een oefenvlucht terugkeerde. Aan het eind van het agrarisch congres, dat de Partij van de Ar beid in Zwolle heeft gehouden, oefende minister Mansholt cri- tiek uit op de boeren en de in stanties, die de aanvankelijk ge gronde critiek op de verlaging van de melkprijs hebben doen ontaarden in een rel. „Als de zaak niet zo ernstig was, zou ik moeten lachen", al dus de minister, „over de eenzij dige manier waarop vooral de Friese Maatschappij van Land bouw haar leden heeft voorge licht. Zelfs is men in deze krin gen tot de ondemocratische en onverantwoordelijke stap geko men om tegenmaatregelen aan te kondigen". Spr. hoopte, dat het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité, dat eveneens is „uitgegleden", weer met beide benen op de grond zou komen te staan. Met nadruk wees minister Mansholt er op, dat de berekeningen van de re gering reëel en concreet zijn, wat van de cijfers van het Land- bouw-Economisch Instituut niet gezegd kan worden. De bestaanszekerheid van de boer wordt voor de periode No vember 1950 tot November 1951 gewaarborgd door de garantie marktprijs van zeventien en een halve ct., zo zeide spr. „Het zou onverantwoordelijk zjjn, wanneer de overheid er achttien cent van zou maken, zoals de boeren vra gen, want dit zou ten koste gaan van andere bevolkingsgroepen". Minister Mansholt noemde het verzekeren van een redelijke be staanszekerheid voor boeren, tuinders en landarbeiders de rode draad, welke door zijn landbouw beleid loopt. In dit verband kon digde hij aan, dat de regering ook in de toekomst als één van de voornaamste punten van haar landbouwpolitiek de rationalisa tie van de kleine bedrijven zal blijven beschouwen. Wanneer de boeren erin slagen de eigen vee voederproductie nog uit te brei den, biedt de toekomst hoopvolle perspectieven. De minister noemde o.m. de stijgende consumptie in eigen land van varkensvlees. Daarnaast is er een grotere vraag uit het buitenland. Zo werd er o.a. on langs een bacon-contract geslo ten met Engeland en biedt Duitsland toenemende mogelijk heden. De bedoeling is, dat er dit jaar 2.7 millioen varkens zul len zijn, maar een uitbreiding met nog een half millioen zou zeker welkom zijn. Dan echter zou nog krachtiger De Amerikaanse senator Brid ges heeft zich, daar de Verenigde Staten reeds in een derde wereld oorlog waren gewikkeld, uitge sproken voor het afbreken van de diplomatieke betrekkingen met de Sowjet-Unie. Hij bepleitte hulp aan de Chi nese nationalisten in de vorm van een blokkade van het door de communisten beheerste China en steunverlening aan de nationa listische guerillastrijders op het vasteland. De senator heeft verder ver klaard, dat de Verenigde Staten „even goed kunnen proberen met Satan als met Stalin te onder handelen." Hij drong er op aan, dat ook de diplomatieke betrek kingen met de andere communis tische landen zouden worden af gebroken. Senator Bridges is republikein. Hij heeft zitting in de commissie voor de strijdkrachten van de Senaat. Andere door hem gestelde ei sen zijn: De communistische lan den moeten uit de Verenigde Na ties worden gezet. Generaal Mac- Arthur moet machtiging krijgen voor het doen bombarderen van bases der Chinese communisten. De Amerikaanse strijdkrachten in Korea moeten worden terugge trokken, „daar de diplomaten er wel voor zorgen, dat de strijd daar hopeloos is". De productie moet tot het hoogst mogelijke peil worden opgevoerd. Algeme ne militaire dienstplicht moet worden ingevoerd om de Verenig de Staten in staat te stellen „een oorlog te winnen, die dodelijker zal zijn dan welke andere krijg ook in de geschiedenis der mens heid." aan de eigen veevoedervoorzie ning moeten worden gewerkt, hetgeen mogelijk is door het po tentieel arbeidsoverschot, dat op het huidige kleinbedrijf 20 be draagt, productief te maken. Spr. herinnerde er aan, dat de voe dingswaarde van aardappelen en voederbieten resp. 2% en 3 maal zo groot is als die van granen op zandgronden. Ais komende regeringsmaat- icgelen kondigde minister Mans holt aan: a. een vijt-jarcnplan tot be strijding van de runder-t.b.c. met het doel de Nederlandse vee- steaiel-t.b.c.-vrij te maken. De uitvoering van dit plan is moge lijk denk zij de Marshall-hulp, waardoor de overheid 50 mil lioen gulden kan bijdragen. b. De „ereschuld" inlossen, welke nog steeds tegenover de landarbeider bestaat, zodat deze een gelijk loon zal ontvangen als ieder ander productief arbeider. c. Een stimuleren van de vor ming van landbouwwerktuigcoö peraties. Thans zijn er reeds 220 in ons land, welke ongeveer 50.000 ha land bestrijken. d. Bijzondere aandacht voor de ruilverkaveling en de verbe tering van de grond (spr. deelde mede, dat het nieuwe wetsont werp voor de ruilverkaveling binnenkort het parlement zal bereiken). De uitvoering van al deze maatregelen kan de bestaans zekerheid van de boer waarbor gen, maar daarnaast is een in ternationale marktordening no dig. De samenwerking tussen Nederland en België zal beslis send blijken, want wanneer deze twee landen zo contrasterend van economische constellatie tot overeenstemming op land bouwgebied komen, zal dit de basis blijken voor algeme ne West-Europese samenwerking. Helaas moest minister Mansholt vaststellen, dat er tijdens de laatste besprekingen in Den Haag een stap terug is gezet. „België zai zijn bezwaren op zij moeten zetten en bereid moe ten zijn over eventuële geschillen in de toekomst arbitraal te doen beslissen." Minister Mansholt legde er de nad'uk op, dat de komende maanden beslissend zullen zijn. Komt men niet tot overeenstemming, dan zal bin nen enkele jaren een chaotische toestand op landbouwgebied in West-Europa heersen. voert door twee bergpassen ten Z.O. van Wondjoe", verklaarde hij nog. De Verbonden troepen hebben Zondag ten O. van Wondjoe het belangrijke knooppunt van wegen Jongwol heroverd. De leiding der Verbonden luchtmacht meldt, dat luchtaanvallen de oorzaak waren van ruim 1000 man verliezen der communisten rondom Wondjoe en 1400 in het gebied ten Westen van Soewon, waar grote aantal len troepen door de communisten worden samengetrokken. Voorts werden 47 steden en dorpen uit de lucht aangevallen. Boven Pjong jang werd vuur van luchtdoelar tillerie ontmoet. Maandag Ie slechts één „Jak"-jager waarge nomen. Door de radio-stations van New York is een uit Osan (Korea) af komstig bericht omgeroepen, in houdend dat de Verbonden troe pen op het Westkoreaanse front tot het offensief zijn overgegaan. Gemeld werd dat eenheden infan terie, gesteund door gevechtswa gens, Maandag bij het invallen van de duisternis aanvielen en ongeveer 20 km in Noordelijke richting doorstootten. De aanval gaat in de richting van Seoel. De Chinese en Noordkoreaanse troepen hebben klaarblijkelijk hun frontale aanvallen op de 2e Amerikaanse divisie, die, bijge staan door Franse en Nederland se troepen, onwrikbaar ten Zui den van Wondjoe stand houdt, gestaakt. Zij zijn terug gevallen op hun beproefde doorsijpelings- 'nethode. Zij pogen nu in verbiu ding te komen met de communis tische guerilla's. Uit 'n communiqué van de ma rine der Verbondenen blijkt, dat een hevige slag woedt te Tsjok- songni, 25 kilometer ten Zuiden van de 37ste breedtegraad en on geveer 70 km ten Z.O. van Wond joe. Gemeld werd, dat marine vliegtuigen de belegering van Tjoksongni door de communisten verbraken en het een reddings- convooi mogelijk maakten de stad te bereiken, terwijl hefschroef- vlieg tuigen de gewonden weg voerden. Een communistische oenheid is doorgedrongen tot op 50 km ten Z.O. van Wondjoe. Een woordvoerder van de 2e Ameri kaanse divisie zeide, dat dit geen guerilla's, doch geregelde troepen zijn, waarvan hij de sterkte niet wilde schatten. „Het beeld achter het front is volkomen onoverzichtelijk, daar guerilla's en doorgesijpelde ge regelde eenheden der communis ten het wegverkeer bestoken, dat AMERIKANEN VRIJGELATEN De Noordkoreanen hebben Zon dag vier Amerikaanse gevange nen in de sector van de tweede divisie vrijgelaten. Deze ver klaarden goed behandeld te zijn. maar men had hun de warme kleding en schoenen ontnomen. Peking overweegt de voorstellen. De communistisch-Chinese re gering heeft de Indiase regering doen weten, dat het jongste plan van de V. N. van vijf punten voor vrede in het Verre Oosten te Peking zorgvuldig wordt overwo gen, aldus is uit gezaghebbende bronnen te New-Delhi vernomen. De 1.750.000 communisten in Oost-Duitsland zullen de komen de zes maanden gezuiverd wor den van alle „vijandige en afwij kende elementen". Men ver wacht, aldus Reuter, dat het aantal leden gedecimeerd zal worden. Kanselier Adenauer heeft op een persconferentie naar aanlei ding van Grotewohls voorstel tot het houden van besprekingen tussen Oost en West-Duitsland, over de eenheid van Duitsland, medegedeeld, dat zijn regering slechts onderhandelingen zal be ginnen „met lien, die onvoor waardelijk bereid zijn een regi me te erkennen en te garanderen, dat gebaseerd is op wettelijkheid, een regeringsvorm die de vrijheid en de bescherming der menselij ke rechten en de handhaving van de vrede eerbiedigt." Zijn regering, zo zeide hij, zou niets ongedaan laten om de een heid van Duitsland tot stand te brengen. Adenauer gaf antwoord op Grotewohls brief van 30 Novem ber in de vorm van een verkla ring voor de pers. Sinds de vorming der West- Duitse regering had deze „alles gedaan om de Duitse eenheid tot stand te brengen." De Westduit- se regering' en de Bondsdag waren de eerste geweest, die ge poogd hadden de zaak van de Duitse eenheid te dienen. In September 1950 had de Bondsdag „vrije algemene ver kiezingen onder internationale controle" voorgesteld voor alle bezettingszónes. De Sowjetjauto- riteiten hadden op deze voorstel len niet geantwoord. Adenauer stelde de volgende voorwaarden voor vrije verkie zingen in geheel Duitsland voor: 1. Waarborgen van vrijheid en veiligheid aan de Duitsers in de Sowjet zóne. 2. Het toekennen dèr „normale democratische vrijheden" aan Duitsers en organisaties in de Sowjet-zóne (zoals vrijheid van vergaderen, vrijheid van spreken enz.). De „wet op de bescherming van de vrede" in Oostduitslané was niet met bovenstaande be ginsel in overeenstemming. 3. Er was geen plaats voor een „volkspolitie met een militair karakter zoals die in Oostdults- land bestaat." In West-Duitsland, zo verklaar de Adenauer, bestaat een derge lijke politie niet, „die als werktuig in buitenlandse handen een bedreiging van het Duitse volk vormt." De kanselier zeide verder, dai de verdeling van Duitsland het gevolg was van een regerings stelsel, dat in de Sowjet-zone is ingevoerd. Het was vreemd aan de geschiedenis en de aard der Duitsers en verhinderde deze hun eigen politiek en sociaal leven te vormen. Voorts konden de Oost- Duitsers niet vrijelijk met hun andere volksgenoten omgaan. „Op deze wijze is de vereniging van Duitsland op een grondslag van vrijheid met geweld verhinderd". Adenauer voegde er aan toe: „De autoriteiten van de Sowjet- zone kunnen er niet onkundig van zijn, dat de federale regering zich tot nu toe heeft onthouden van welke militaire maatregelen ook". Britse reactie. Een Britse woordvoerder zeide te Bonn, dat de verklaring van de Westduitse Bondskanselier, Dr Konrad Adenauer, over de Oosfc- duitse voorstellen tot vereniging van Duitsland, „in overeenstem ming is met de politiek der Britse regering". „Dr Adenauer", ver volgde de woordvoerder, „heeft als vrij man gesproken. Het zou een vergissing zijn te menen dat de geallieerde Hoge Commissie zich ermede heeft bemoeid". 5 regels 60 eess&i ct.; minimum tm ïummer of AA9K leer. namiddags 2 leiden, want uilen onze politie. n vervulling gaas. e President in eea elicoptère. arno is Maandag- tuin van zijn pa- elicoptère gestapt, nuten boven Dja- Er werd een tus- naakt op het dak erie van Defensie. [ES OP DE REDE, p deze rede, zeide un de fractie vaa ée ij de redevoering®», ident het afgelopen m heeft gehouden, •en belofte had ge rede acht ik een kenning, beter dan zoeken om fouten .an Gezondheid, Mé de van Sukarno he. luidelijk maakt, dai was van beloften, ;rdojo van de Sobs 1 de belofte vam. «te verwezenlijkt is, het karno aftreedt )VER HET AZIA- BLOK. adviseur van het ninisterie van Bui en, Hadji Agus Sa- ianzien van berich- on, waarin gesoro- over een Aziatisch i ook zou worden door Indonesië, it Indonesië geen n accepteren, daar jdig is aan de zelf- litiek van Indone- wordt zelf geblsk- koloniale gebieden elijk Irian en Oost- :vorming is econo- te voeren, aange- 4 gebonden is aan ;t, aldus Salim In- et betrokken war en tuële derde we- mm Walsoorden 11.40 12.25 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder op Jan. 18 8.40 17.02 12.28 19 8-39 17.03 13.02 20 8.38 17.05 13.49 21 8.37 17.06 14.50 MAAN onder 5-16 6-25 7.25 lijkheden mogen deze militairen, zowel met het oog op de reacties in de Indonesische Republiek als die bij de Papoea's, niet naatr N.- Guinea worden overgebracht. Men zou de nieuwe fase van Nieuw- Guinea zeer ongelukkig inluiden, als men de Papoea's enkele dui zenden van deze militairen, waar van ze niet gediend zijn, zouden 8.12 i sturen- ten; v—yr j nuu Dit kan gebeuren volgens nog nader vast te stellen regelen. De Amerikaanse regering heeft Maandag de bouw van nieu we winkels, restaurants, kanto ren en andere dergelijke gebou wen tot 15 Februari verboden. AMERIKAANSE LEGER. Het Amerikaanse leger zal te gen de zomer van dit jaar in kracht gelijkwaardig zijn aan 24 divisies op oorlogssterkte. Deze mening werd afgelegd in een verklaring van generaal Collins te Tokio. Generaal Collins zeide, dat er binnen twee of drei maanden op wes, Westpolder (gem. Ulrum), voorzitter van de stichting voor de landbouw, en „De Kerk in een veranderde agrarische wereld", ingeleid door Ir. D. S. Tuyman te 's-Gravenhage, secretaris van de Hollandse Maatschappij van Landbouw. De leiding berust bij Ds. A. A. Koolhaas uit Amersfoort. Tijdens een ruzie in het voor malige K.N I-L.-kamp te Surabaja heeft een Amibonnese sergeant 'n andere Ambonnese sergeant neer geschoten. De dader heeft zich onmiddellijk gemeld. De oorzaak was een per soonlijke kwestie. ÏRIEP. 20 tablotto»! fo.z» -n aantal legale heven over. ?rd om deze zaak stellen in een be- e zusterorganisa- in mening te pol dus geen enkele m bepaalde actie lts werd besloten terie in georgani- e bespreken. Er slissing gevallen, e zal worden on- nbonezen, die, :r, ucties van Minis >r 15 dezer moes- en drie mogelijk- laar de A.P.R.I:; plaatse; ar een der eilan hukken, te Djakarta nog ;en te verkrijgen, et de mededeling aag rapport was vei neemt de corres- Aneta te Surabaja in het kader van de algemene afvloeiing van 'tvoor malige K.N.I.L. een groep miii tairen, afkomstig uit de To radja landen met hun gezinnen, in to taal 581 personen, met het K. P. M.-schip „Thedens" naar Mak as sar vertrekt. Op Celebes zullen zij door bemiddeling van de In donesische Regering naar hun woonplaatsen worden vervoerd.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1