De Noord-Koreanen bereiken de 37ste breedtegraad jumea irine4 De economische boodschap van Truman Kirkpatrick berispt de Duitsers De Politieke Commissie „President Wiersma" heeft een wakkere bemanning Chefarine,t4" vonderen. ivcomité Frankering b]| Abonnement: Terneuzen. MAANDAG 15 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1629. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. tot Speerpunten van de Chinese en Noordkoreaanse strijdkrachten, voorzien van tanks, hebben de 37ste breedtegraad bij Ansong, ongeveer 64 km ten Zuid oosten van Seoel, bereikt. De Noordelijke strijdkrachten aan de Oostkust zetten haar opmars in Zuidelijke richting voort na de verovering van Kangnoeng, ongeveer 27 km hemels breed ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. De griep in België Vertrouwenslieden! van Ambonnezen vragen bemiddeling van de U.N.C. I. f\ Mariniers naar Suriname? Neutraliteit niet aanvaardbaar aanvaardt resolutie betreffende Korea WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Treinongeluk in Zweden Vliegtuig neergestort in Natal Jan. op onder op onder 16 8.42 16-58 11.47 2.48 17 8.41 17.— 12.04 4.03 18 8.40 17.02 12.28 5-16 19 8-39 17.03 13.02 6.25 De Amerikaanse strijdkrachten Gemenebestconierentie geëindigd In 1950 vele malen hulp verleend 5 regels 60 :t.; minimum p«L ummer of eer. lamlddags 2 op onder op onder Jan. 18 8.40 17.02 12.28 5-16 19 8-39 17.03 13.02 6-25 20 8.38 17.05 13.49 7.25 21 8.37 17.06 14.50 8.12 collega dood zich onbehaaglijk en hebt, doet seis Chefarine„4"wah samenwerking va» leneesmiddeiea m enigd, voelt U ziel ins, weer in staat iw verk te dee*. an de Ambonest tairen Direeteur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. Advertentieprijs: per mm W'; minimum per advertentie f'X3'V Rubriek Kleine Advertenties,: I regels 60 et.; iedere regel ssssts 12 ct Vermelding onder nummer Bfc reau van dit Blad 15 cent mceg, Inzending advertenties namiddags 2 uur. De „Helden van Wondjoe" hou- 15 km ten Noorden van de 37ste den drie km ten Z. van de stad breedtegraad, oprukte, hardnekkig stand. De communis ten hebben duizenden manschap pen de dood ingezonden bij de po gingen om door de passen van het Sobaek-gebergte heen te komen. Grote transportvliegtuigen heb ben honderden tonnen voorraden voor de Verbonden legers uitge worpen, terwijl honderden ge- Amerikanen leggen groot vlieg veld in Zuid-Korea aan. Het Hoofdkwartier van Gene raal MacArthur heeft gisteren medegedeeld, dat Amerikaanse ingenieurs bezig zijn in de rijst velden „ergens iri Zuid-Korèa" vechtsviiegtuieen en bommen- een £root vliegveld aan te leggen. vecnisvnegiuigen en uununen H werpers de legers van de tegen stander bestoken en de voorhoede van de bevoorradingsbases trach ten af te snijden. Vier communistische divisies zijn echter ten Westen van Wond joe doorgetrokken en dreigen om de troepen, die de bergpassen verdedigen, heen te trekken. Aangevulde legers trekken langs een 90 kilometer lange linie van de Westkust naar een punt ten N. van Tanjang. Meer dan 11.000 manschappen bevinden zich in het gebied van Osan en luchtverkenners melden dat een grote kolonne troepen langs de Han, ten N.W. van Wondjoe, naar het Z.O. trekt. Patrouilles der V.N. vonden Jodjoe aan de weg van Itsjon naar Wondjoe verlaten. 18 Km te Z.W. van Itsjon trok de tegen stander zich terug. Zondag werden ruim 300.000 man communistische troepen sa mengetrokken in de Westelijke en Centrale sectoren van het Ko reaanse front, als voorbereiding voor een aanval in twee richtin gen op de ongeveer 240 km lange Geallieerde verbindingslinie. De 38e en 50e Chinese communisti sche legers staan opgesteld rond om de steden Soewon en Osan, dwars op de enige goede weg, die langs de Westkust in Zuidelijke richting loopt. Ook in de centrale frontsector, ten Noorden en ten Oosten van Wondjoe, blijven de communis ten hun troepen versterken. De hier opgestelde Amerikaanse, Ne derlandse en Zuidkoreaanse troe pen hebben drie dagen achtereen de ene vijandelijke aanval na de andere moeten afslaan. Vliegers hebben medegedeeld, dat in het gebied ten Noorden van Pjongjang op uitgebreide schaal verplaatsing van troepen plaats vinden. Marinevliegtuigen afkomstig van het AmPl*ik'"l~,se vliegdekschip „Leyte", zijn Zater dag de gehele dag in actie ge weest om de Verbonden troepen, vooral die in de gebieden van Soewon en Wondjoe, bij te staan. De vliegers verklaarden, dat de wegen ten Oosten van Soewon „geheel zijn ingenomen door vij andelijke troepen." Het vliegveld zal in eerste instan tie worden gebruikt door jagers van de eerste vliegtuiggroép der Amerikaanse marine. Het zal ech ter ook geschikt worden gemaakt voor gebruik door alle soorten Geallieerde vliegtuigen, die boven Korea opereren. Telegram van N.-Koreaanse regering aan de V.N. De Noord-Koreaanse regering heeft in een telegram aan de V. N. opnieuw verzocht de Ame rikaanse strijdkrachten uit Korea te doen terugtrekkeii. „De Amerikaanse imperialis ten" werd verweten verdere „bloedige misdaden" tegen het Koreaanse volk te begaan. „Het is hoog tijd, dat de V. N. de kwestie van de terugtrekking van de Amerikaanse strijdkrach ten uit Korea en de stopzetting van de buitenlandse militaire jn- interventie tegen het Koreaan se volk regelen", aldus het tele gram. Het corps Mariniers heeft mee gedeeld, dat het begonnen is 2250 reserve-officieren voor actieve dienst op te roepen. Millioen vluchtelingen in Poesan. In Poesan bevindt zich reeds een kwart millioen vluchtelingen en hun aantal neemt per daig met vijftig duizend toe, verklaarde een hoge Amerikaanse officier, hieraan toevoegend: „Het is een probleem". Zoals bekend, is Poe san de voornaamste aanvoer - haven van de strijdkrachten der Verbondenen. De griep heeft thans drie op de tien Belgen aangetast. In de gro te bedrijven en de openbare in stellingen ondervindt het werk door de gevolgen van de epide mie een grote vertraging. De Ministerraad moest doordat enkele ministers met griep te bed lagen tot heden worden uit gesteld. In tegenstelling tot de ziekte in Engeland, is de epide mie in België van een goedaardi ge soort. Niettemin vallen onder de ouden van dagen en de long lijders vele slachtoffers. Gedurende de eerste negen da gen van dit jaar heeft de directie van het Sint-Jansziekenhuis te Brugge 21 doden geregistreerd. In de zelfde stad, waar ook en kele scholen voor lager onderwijs gesloten zijn, heeft de epidemie de openbare diensten ontwricht. Ook de Scheldestad wordt niet gespaard. Eergisteren werden er in het Stuyvenbenggasthuis al daar zoveel patiënten opgenomen, dat er tegen de avond bijna geen bed meer ongebruikt was. Vol gens de geneesheren van Ant werpen gaat het om een griep, die na enkele dagen verpleging geweken is. De griepepidemie heeft echter en verontrustende omvang aan genomen in het gebied van de Leie en de Mandel, en in de streek van Waregem. Zowel in het Vlaamse als in het Waalse landsgedeelte hebbeix enkele scholen hun deuren geslo ten. Het ministerie van Volksge zondheid heeft de bevolking aan geraden, lijders aan griep niet te bezoeken. Verder wordt aangera den zich goed te voeden, terwijl het dragen van warme kleding en goede schoenen wordt aanbe volen. Verder legt ze er de nadruk op, vooral niet te verzuimen bij de eerste symptomen van griep het advies van een geneesheer te vragen. Het Bureau Zuid-Molukken te 's Gravenhage deelt het volgen de mede: „De vertrouwenslieden van de Ambonese ex K.N.I.L.-mi- litairen te Den Haag hebben zich Zaterdag telegrafisch tot de U.N. C.I. te Djakarta gewend met het verzoek in verband met de uiterst precaire situatie van de Ambone se militairen op Java tussenbeide te willen komen. Verder werd gevraagd, of zij in dien de Nederlandse regering het rechterlijk vonnis niet zou eerbie digen, wil ingrijpen. I De Staten van Suriname hebben een brief tot de landsregering gericht, waarin zij mededelen met bevreemding kennis te heb ben genomen van het besluit van Den Haag tot vervanging van de landmacht in Suriname door ma riniers. Zij hopen, dat met de belangen van de Surinaamse militairen ter dege rekening zal worden gehou den- President Truman heeft aan zijn economische boodschap een overzicht toegevoegd van zijn Baad van Adviseurs. In dit over zicht wordt gezegd, dat de snelle wederopbouw van de gemeen schappelijke defensieve kracht in de eerste plaats voorrang dient te hebben. Dit betekent, dat van de hulpbronnen in en buiten de Ver enigde Staten een zo volledig mo gelijk gebruik dient te worden ge maakt. West-Europa heeft na de Verenigde Staten het grootste in dustriële potentieel van de wereld en beschikt over meer geschoolde arbeidskrachten dan de Verenigde Staten of de Sow jet-Unie. In de hand van een vijand zou West-Europa daarom een formi dabel hulpmiddel zijn. Het kan en moet zelf het grootste deel van de hulpbronnen voor eigen her bewapening verschaffen. In som mige landen, met name in West- Duitsland en Italië, worden de be schikbare arbeidskrachten en in dustriële capaciteit niet ten volle benut. Evenals in de Verenigde De Politieke Commissie der V.N. heeft Zaterdagavond met vijftig tegen zeven stemmen bij één ont houding eei plan voor een staking van het vuren in Korea en vervol gens een conferentie ter bespreking van de problemen van het Verre Oosten aanvaard. Aan de genoem de conferentie zouden Engeland, de Het Hoofdkwartier van het Ame- Verenigde Staten, de Sowjet-Unie rikaanse Achtste Leger heeft be kend gemaakt, dat de stad Jong- wol, 50 km ten Zuid-oosten van de stellingen der Verenigde Na ties te Wondjoe, in brand staat. Er is niet bij gezeigd of dit het gevolg is van straatgevechten of van bombardementen. In een eerdere bekendmaking is echter gemeld, dat een communistisch regiment naar Jongwol, ongeveer medegedeeld door het K.N M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Later enige regen. Half tot zwaar bewolkt met later plaatselijk enige regen. Ma tige wind tussen West en Zuid. Weinig verandering in tempera tuur. DINSDAG 16 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Wals oorden v.m. 7.55 8.30 9.10 9.20 nnn. 8.32 9.07 9.47 9.57 en de Chinese volksrepubliek moe ten deelnemen. De Sowjet-Unie en de vier lan den, die haar steunen, alsmede na tionalistisch China en San Salva dor, stemden tegen en de Philippij- nen onthielden zich. Het plar dat door Israël werd ingediend en mede de principes be vat van het voorstel van de Com missie van Drie der V.N. voor op lossing van de Koreaanse kwestie, stelt tevens de terugtrekking van de buitenlandse troepen voor. De Sowjetrussische en Poolse af gevaardigden verklaarden, dat zij tegen de resolutie hadden gestemd, omdat noch vertegenwoordigers van Noord-Korea noch die van de Chinese volksrepubliek aan het de bat hadder. deelgenomen. De Philippijnse afgevaardigde verklaarde vóór de stemming, dat de V.N'. de weg opgingen van „een Op de lijn Kdruna (Zweden Narvik is een uit Noorwegen ko mende personentrein op een met erts geladen goederentrein gere den. Er zijn 16 wagons ontspoord. Een machinist kwam om het le ven. nieuw München" wat betreft haar optreden tegenover China. De nationalistisch-Chinese afge vaardigde had gewild, dat nationa listisch China aan de viermogend- hedenbesprekingen zou deelnemen. De Commissie besloot met 45 tegen 5 stemmen by 8 onthoudin gen, waaronder die van verscheide ne Arabische landen en de Philip- pijnen, het plan naar Peking te zenden, met het verzoek om een spoedig antwoord. Boven Natal (Zuid-Afrika) is een vliegtuig in de lucht ontploft. Tien Passagiers en de beman ning van twee kwamien om het leven. Het toestel vervoerde va- cantiegangers, die van de kust naar Johannesburg terugkeerden. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Het Amerikaanse departement van Defensie heeft meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de sterkte van de strijdkrachten vóór 30 Juni op 3.462-205 man te bren- De Premiers van de negen lan den van het Britse Gemenebest hebben hun tiendaagse conferen tie te Londen beëindigd. In een slotverklaring zeggen zij dat zij elke uitvoerbare! regeling voor een openhartige gedachten- wisseling met Stalin of Mao Tse Toeng zouden toejuichen. Aan gedrongen wordt op een spoedig accoord met Duitsiand en Japan. ,,Wij willen ons niet bemoeien met de zaken van de Sowjet- Unie, Ohina of enig ander land. Wij zijn slechts vastbesloten onze eigen zaken te blijven regielen zonder vrees voor agressie", aldus de verklaring, In het communiqué wordt verder gezegd .Zolang de vrees voor agressie bestaat, zullen wij onze verdedi ging moeten versterken. Wij zijn bereid de nodige offers te dra gen". De Britse Hoge Commissaris in Duitsland, Sir Ivon Kirk patrick, heeft West-Duitsland in scherpe bewoordingen gewaar schuwd vóór de politieke instel ling, die tracht Oost tegen West uit te spelen om ogenblikkelijke voordelen voor Duitsland te be reiken. Neutraliteit in het huidige conflict was volgens Kirkpatrick niet aanvaardbaar. Duitsland moest zelf beslissen, of het met de Westelijke mogendheden wens te samen te gaan, doch nam het die beslissing, dan zou het zich ook die overeenkomstig moeten gedagen. Kirkpatrick sprak de overtuiging uit, dat de Atlanti sche gemeenschap Europa een solide basis gaf voor hoop op de toekomst, onafhankelijk van hetgeen Duitsland zal besluiten". Als een man van Mars Duitse kranten kon lezen, zou hij de in druk krijgen, dat het Duitse volk bij iedere gelegenheid een graan tje wenst te pikken, zowel bij Rusland als bij de Westelijke ge allieerden, dat het Duitse volk geen behoefte heeft aan vriend schappelijke betrekkingen met wie dan ook", zeide Kirkpatrick. ,,Op het ogenblik heeft het Duitse volk geen begrip voor de opofferingen, die 'n bondgenoot schap met zich mee brengt. Ik heb weinig tekenen gezien van open lijk verlangen om het standpunt van anderen te begrijpen of om de Duitse politiek af te stemmen op de politiek van enige andere mogendheid. Men schenkt alleen aandacht aan het Duitse gezichts punt- De Duitse regering ont moet nooit critiek wanneer zij de Duitse belangen zodanig verde digt, dat daardoor de betrekkin gen met Amerika, Engeland of Frankrijk worden geschaad". Wel werd de West-Duitse rege ring voortdurend verweten, dat zij de Westelijke mogendheden niet afviel, aldus Kirkpatrick. De populairste redevoeringen waren volgens Kirkpatrick in Duitsland die welke die landen tartten, waarvan Duitslands vei ligheid en voorspoed het meest afhankelijk zijn. Hij vervolgde: „Tweemaal in deze eeuw heeft Duitsland er de voorkeur aan ge- gegeven zich tot vijand van de ge hele wereld te maken en het kan zich niet permitteren een derde maal een dergelijke fout te ma ken. Het moet inzien waar zijn belangen liggen. Zijn onverbloemde waarschu wing heeft in de West-Duitse hoofdstad enige opschudding ge wekt en wordt gezien als een reactie op de toenemende afkeer van de West-Duitse militaire bij drage, die in de Duitse publiciteit is waar te nemen. Daarnaast is de belangstelling in West-Duits- land voor de Russische suggestie van neutralisering van Duitsland sterk toegenomen. Dezelfde Duit se politici en bladen, die volgens Kirkpatrick steeds klaar staan met critiek op de Westelijke mo gendheden, hebben in de laatste maanden herhaaldelijk hun be zorgdheid moeten uitspreken voor de verlammende invloed, welke de defaitistische inblazin gen van de Oost-Duitse propa ganda in brede kringen in West- Duitsland heeft". Kiricpatricks rede veraste de Duitse politici in Bonn, juist na dat zij het meer dan een maand oude overleg hadden beëindigd over het antwoord op het Oost- Duitse verzoek tot het openen van besprekingen over eventuele hereniging van Duitsland- Adenauer heeft besloten geen direct antwoord te geven aan Dr. Grotewohl. Hij zal vandaag het standpunt van zijn regering be kend maken- Staten zuilen in West-Europa de werktijden moeten worden ver lengd en zullen er meer arbeiders in het productieproces moeten worden ingeschakeld. De Raad van Economische Ad viseurs geeft als zijn mening te kennen, dat voor het bereiken van de noodzakelijke defensieve sterk te in West-Europa zowel econo mische als militaire hulp vereist is. De meeste Europese landen hadden reeds aanzienlijke vorde ringen gemaakt in hun streven naar economische zelfstandigheid, zodat hun welvaartsbronnen ie grotere mate toereikend ware® geworden om te voldoen aan de eisen, die hieraan werden gesieïd Thans zijn deze eisen aanmerke lijk groter geworden, terwijl die bovendien nog aanzienlijk groter zal worden als gevolg van hu» herbewapening. De Raad vestigt er de aandacht op, dat de Wesf- Europese landeVi meer moeten uitvoeren om eenzelfde gedeelte van hun import te kunnen finan cieren als voorheen, daar de prij zen van de grondstoffen, die z® moeten invoeren, sneller zijn ge stegen dan hun exportprijzen. Economische hulp voor herstel- doeleinden moet volgens de advi seurs van Truman plaats maken voor hulp, die bijdraagt tot ver sterking van de gemeenschappe lijke defensie. Truman noemde de Amen- kaanse economie gezond. Zij kan nog krachtiger worden. De Ame rikaanse productie is thans 50 hoger dan 10 jaar geleden. De agrarische productie is met 25 gestegen. Er bestaat werkgele genheid voor 13 millioen mensen méér dan 10 jaar geleden. De productiecapaciteit is 20 gro ter geworden, de capaciteit va*, de olieraffinage-industrie 40 en de capaciteit van de electrki- teitsindustrie 70 In de 5 jaar, sedert de oorlogsproductie ward gestaakt, heeft het Amerikaanse bedrijfsleven ruim 90 milliard dol lars geïnvesteerd in fabrieken en installaties en is de productie per man-uur met ongeveer 10 ge stegen. Voorts is de productie vaas goederen en diensten thans meer dan 10 hoger dan het jaarge middelde van 1949. In het jaaroverzicht, dat Schip per Slis van de „President Wiersma" gaf, blijkt dat de Breskense reddingsboot terdege zijn nut afwerpt voor de gehele Scheldemond. Het begon reeds op 7 Maart van het afgelopen jaar, toen de reddingboot uitvoer, omdat men zich ongerust maakte over het uitblijven van de veerboot „Ko ningin Juliana", die met mist de haven niet kon binnenlopen. Op 10 Maart verleende de „Pre sident Wiersma" hulp aan de Breskens 9 die in moeilijkheden verkeerde bij de Middelsteen- bank. De 3e April was het de coas ter „Glashaven", die 1)4 a 2 mijl uit het Oostgat voor Westkapel- le met een defect aan de motor te kampen kreeg. Na hulpver lening werd de coaster overgege ven aan 'n bergingsmaatschappij. Op 17 Juni raakte het plezier jacht ,,Byou", van de heer Smit, de directeur van ,,De Schelde", vast op de Schone Waardin. De „President Wiersma" schoot te hulp en bracht het jacht veilig de Viissingse haven binnen. Een week later, op 25 Juni, was het 'n Engels plezierjacht, de ,,Jane" die vastzat bij Hoofdplaat. De 10de Juli zat het motor- zandschip „Terneuzen 5" over de plaat geschoven. Het was zijn sleper kwijtgeraakt en verkeerde in moeilijkheden. De „President Wiersma" bood hulp, wist de zandboot vlot te krijgen en in Vlissingen binnen te loodsen. 23 Juli geraakte het plezier jacht „Thor" met ruw weer op de Hoge Plaat vast. Vijf personen nam schipper Slis over op de reddingsboot, terwijl hij ook het jacht in veilige haven bracht. De dag daarop werd het Noorse s.s. „Songa" op de rede van Vlissin gen aangevaren door de Pooi „Baltic". Ook hier verleende de ,,Pr. Wiersma" hulp door ver schillende personen naar Vlissïn- gen te brengen. Op 12 Aug. kwam het Engelse plezierjacht „Borkum" op de Hoge Plaat vast te zitten. Kapi tein Slis bood hulp, doch hét jacht wist zelf vlot te komen. Twee September kreeg de schip per het verzoek uit Nieuwpoart te zoeken naar 't zeiljacht ,,yas- lam", dat uit die havenplaats was vertrokken en nergens was binnengelopen. Toen de reddings boot een hele nacht naar hrf, jacht had gezocht, bleek dat het veilig in Terneuzen lag. Vijf da gen later echter werd de „Vas- lam" van de Hoge Plaat afge haald en in Breskens binnenge bracht door de reddingsboot. Op 22 Dec. voer het Engelse s.s. Martacon" op een wrak en was in zinkende toestand. De „President Wiersma" bracht 13 mensen naar Vlissingen. De 23e Dec., 's avonds om half zeven, haalde de „Pr. Wiersma" nog 9 stuurlui naar de wal. Het geval van 29 Dec., toen de veer boot „Prins Hendrik" 7 uur ia mist ronddoolde, is algemeen be kend. De reddingsboot voer toen uit, om eens een kijkje te neme® bij het vermiste schip. Als men dit jaaroverzicht zidt, blijkt hoezeer een reddingboot met een wakkere bemanning no dig is voor de verradelijke Schel- demonden met z'n véle platen ea gevaarlijke stromingen. Het bestuur van Hongkong heeft verordend, dat alle Britse onderdanen van 17 jaar en ouder zich vóór 1 Februari moeten laten'inschrijven voor eventuele (nationale) dienst in geval van nood. leiden, want tllen onze peütïe- 1 vervulling Walsoorden 11.40 12.2b ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN lijkheden mogen aeze militairen, zowel met heit oog op de reacties in de Indonesische Republiek als die bij de Papoeia's, niet naair N.- Guinea worden overgebracht- Men zou de nieuwe fase van Nieuw- Guinea zeer ongelukkig inluiden, als men de Papoea's enkele dui zenden van deze militairen, waar van ze niet gediend zijn, zouden tCTl', A J DdU WUUg II I Dit kan gebeuren volgens nog nader vast te stellen regelen. De Amerikaanse regering heeft Maandag de bouw van nieu we winkels, restaurants, kanto ren en andere dergelijke gebou wen tot 15 Februari verboden. AMERIKAANSE LEGER. Het Amerikaanse leger zal te gen de zomer van dit jaar in kracht gelijkwaardig zijn aan 24 divisies op oorlogssterkte. Deze mening werd afgelegd in een verklaring van generaal Collins te Tokio. Generaal Collins zeide, dat er binnen twee of drei maanden op wes, Westpolder (gem. Ulrum), voorzitter van de stichting voor de landbouw, en „De Kerk in een veranderde agrarische wereld", ingeleid door Ir. D. S. Tuyman te 's-Gravenhage, secretaris van de Hollandse Maatschappij van Landbouw. De leiding berust bij Ds. A. A. Koolhaas uit Amersfoort. Tijdens een ruzie in het voor malige K.N I-L.-kamp te Surabaja heeft een Aimbonnese sergeant 'n andere Ambonnese sergeant neer geschoten. De dader heeft zich onmiddellijk gemeld. De oorzaak was een per soonlijke kwestie. s President in ee« slicoptère. ïrno is Maandag- tuin van zijn pa- licoptère gestapt luten boven Dja- Er werd een tus- ïaakt op het dak ;rie van Defensie. ES OP DE REDK, deze rede, zeide n de fractie van ée j de redevoeringen» lent het afgelopen n heeft gehouden, en belofte had ge» ■ede acht ik een renning, beter dan zoeken om fouten m Gezondheid, ws- le van Sukarno her, uidelijk maakt, das was van be lof tan. rdojo van de Sob si i de belofte van dfe "erwezenlijkt is, het karno aftreedt IVER HET AZIA- BLOK. r adviseur van het linisterie van Bui- in, Hadji Agus Sa- anzien van berich- >n, waarin gespro- iver een Aziatisch ook zou worden door Indonesië, t Indonesië geen n accepteren, daar idig is aan de zelf- itiek van Indone- wordt zelf gebint- koloniale gebieden elijk Irian en Oost vorming is eeono te voeren, aange- gebonden is aan ■t, aldus Salim le st betrokken wor- sntuële derde we- ;riep. 20t«biet*«»j icurs :n aantal legale >leven over. ïrd om deze zaak stellen in een be- e zusterorganisa- |n mening te pol dus geen enkele m bepaalde actie lts werd besloten terie in georganh :e bespreken. Er slissing gevallen, e zal worden -on nbonezen, die. :n ucties van Minis >r 15 dezer moes- en drie mogelijk- laar de A.P.R.I.; plaatse: ar een der eilan hukken, te Djakarta nqg ;en te verkrijgen et de mededeling aag rapport was Cl neemt de corres- Aneta te Surabaja in het kader van de algemene afvloeiing van 'tvoor malige K.N.I.L. een groep raiii tairen. afkomstig uit de Toradja landen met hun gezinnen, in to taal 581 personen, met het K. E. M.-schip „Thedens" naar Mak at, sar vertrekt. Op Celebes zullen zy door bemiddeling van de In donesische Regering naar hnn woonplaatsen worden vervoerd.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1