Ve „Moe komt HeJeiland onderdak? UIT DE PROVINCIE Brandh SLOPERIJ VEI uw N UURVt GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN Gele 1 Spaar A. J. Si Minister In 't Veld over woningbouwproblemen L. P. Wijffels yragen aan de Minister Wat is t Mnimnraiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii H TERNEUZEN BOUWT SCHOLEN IN 1951 N ^furmgjP PRODUCT' Belgisch aanbod aan Eisenhower Amerikaans legertoestel verongeluk! terneuzen BRESKEN S. HULST. SLUISKIL S&2SS» z„al agenda SLUIS. Het verlaten Eiland Noord-lerland over da Nederlandse vliegtuigen Frankrijk schorst ambtenaren NOORDSTRAAT 27-29 - TERNEUZEN (UU CII koopt U het best bij uw Bakker m Nu de nieuwe van kracht zijn het de A.N.W.B. voornaamste bei even in vogelvlu Iedereen is nu e< bruiker en ieder w wet te kennen! Voor de voetgai er niet veel. Hij bt voor hem in vo grondregel van geldt: „ieder moet gen dat hij het v gevaar brengt". I b.v. altijd van de steekplaatsen gebr Natuurlijk moet op de trottoirs lopen; als die er i de grote weg, d£ bruik maken van De A.N.W.B. raac ger met klem aan nis op een onverlii te houden. De fietser moet verkeer voorrang halve als hij zelf rangsweg rijdt. Hij sagier op de fiets r die passagier onde: leen op een specia; de wielrijder toege een hond of een pa te laten meedraven adviseert: houdt hi Een wagen (kinc mag niet worden Gesloten formatie: (verenigingen e.d. bruik maken van rijwielpaden. „Dooi der rem, zoals mi gens nogal eens zie dus niet meer toeg Over bromfietse niet veel nieuws. J den onderscheiden motorfietsen, maa steeds niet bekend onder de ene en w andere categorie zr aan fietsen gelijkj fietsen krijgen een plaat aan de voora moeten ten minste zijn, zij moeten var rijwielpaden gebrc mogen daar niet dan 20 km. Een ri. deze categorie nie het berijden van ee torrijwiel gelijkgesl is wel een rijbewijs der dus ten minste Deze bromfietsen 1 wone blauwe kenl HET BESTE Al voor Uw zoals: Haardblokkc Kachelblokh Aanmaakho IS EN BLIJFT Tel. 2252 TERNEl credieten groot I verkrijgbaar doel sn voor iedi Gemakkelijke voo: Vraagt inlichtingei crediet-Instelling werking", Verstol Leeuwarden - nmininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i I ii i e ERKEND S' I I OP HET GEI k a E De Minister van Wederopbouw, Mr i. i» 't Veld, heeft in de „Gro te Club" te Amsterdam op m«"° dieinfc" van de „Nedcrlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Msndter een causerie gehouden aver het onderwerp Jloe komt 'flbedsrtand weer onder dak De Minister begon zijn betoog met er op te wijzen, dat volgens secente gegevens van het Insti tuut voor Opinieonderzoek 32 van de ondervraagden menen, •Jat het woningbouwprobleem he belangrijkste is, waarmede de re gering te doen heeft. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek lag het w-onmg- lekort in 1947 tussen 230.000 en 320.000. Het ministerie hield zich aan een tekort van 250.000 De Minister herinnerde eraan hoe hem aanvankelijk met zijn bouw plan van 33.000, jaarlijks op te weren met enige duizenden, „een te groot optimisme" werd verwe er. „Mijn optimisme is,™et groot geweest", zo zeide hij, „want zoals bekend zijn wij op het program ingelopen en er is meer gebouwd dan eerst werd 1951 zullen 50.000 woningen worden gebouwd en in het top jaar 1952 55.000. Met de bouw van deze 55.000 woningen zal men gen jaar op het bouwplan voor zijn Wanneer wij in dit tempo voortgaan, zal het womngpro- bleem in 1965 zijn opgelost. In fcxtaT geval zal er dan geen wo ningtekort meer zijn. Dan zal men sen begin moeten maken met opruimen van krotten en het om vormen van duplexwor/ingen tot eengezinswoningen. Bouwplan moet worden uitgevoerd. Het uitvoeren van dat bouw- oian moet in ieder geval worden loSgTzet. Indien dit niet zou ge schieden, zouden wij niet meer uit de moeilijkheden komen. In dien er omstandigheden zijn, die ons dwingen minder te bouwen dan wij ons hebben voorgenomen, hehben wij gedurende een onaf zïenöare tijd te kampen met het BmTgprobleem. u -r—iz staat. De oorlog m Korea heeft tot gevolg gehad, dat de tegen stellingen op internationaal ge bild zijn verscherpt. Door de on vermijdelijk daarop volgende ver eng der militaire uitgaven on dervindt de begroting een nieuwe zware belasting, de betalingsba lans wordt ongunstig beïnvloed, de prijzen der grondstoffen stij gen en de aanvoer woidt moeilij ker Dit alles heeft een grote in vloed op het bouwplan en de ƒ540.000.000, die de Minister ter beschikking heeft vooi het uit- voeren van het bouwprogramma, zullen niet meer voldoende zijn het tempo vol te houden. Bezuinigingen—maar niet op woningbouw De minister vroeg zich af, of de bezuinigingen, die de gewij zigde omstandigheden met zich brengen, moeten worden doorge voerd op het gebied van de con sumptie of op dat van de mves tering. Zou men op de consump tie bezuinigen, dan is iedereen ontevreden. Dit acht spr. een on juiste houding. Immers, zo ver volgde hij, in Nederiand wordt jaarlijks voor 500.WHMM». aan alcohol uitgegeven en een- zelfde bedrag aan tabak, voo luxe-artikelen als koffie en thee komt er nogmaals 100.0W.uw bij. Minister In 't Veld gaf als zijn mening te kennen, dat een bezuiniging op deze artikelen zeker eerder in aanmerking moet komen dan op de woning bouw- Nooit mag men op de wo ningbouw beknibbelen, zo zeide hij. Men dient er rekening mede te houden, dat het samenwonen, zoals dat nu noodgedwongen geschiedt, nooit een normale toestand mag worden. Te ^c leidt zij tot morele verwording. Zij is schadelijk voor de licha melijke en geestelijke gezond heid. Ook op -het gebied der in vesteringen zal er bezumigd moeten worden, aldus mmiste Tn tVeld, echter in geen geval op productieve investeringen- Doen wij dat, dan tasten wij ze eigen welvaartsbronnen aan en dat zou een misdaad zijn, m alleen voor het huidige ogenblik, doch voor de toekomst van het Nederlandse volk. Zo er al P consumptieve investeringen^ zuinigd moet worden, nooit mag dit geschieden ten aanzien van de woningbouw. Eerder op open- bare gebouwen en gebouwen voor vermakelijkheidsobjecten. Bezuiniging op de bouw van kleuterscholen acht de numster alleszins verantwoord. De bouw van gewone lagere scholen dient echter voort te gaan, mede m verband met de toeneming de bevolking. Men leest vaak over stadhuis plannen e-d.", zo zeide minister In 't Veld. „Er worden echter zeer weinig van deze plannen uitgevoerd. Het blijven m de meeste gevallen P^nnen. daar zorgen wij wel voor, want de woningbouw moet vóór gaan. Meer normalisatie Ten slotte verweet de Ministe de Nederlandse architecten, zij te weinig bereid zyn ratl°nf;l satie toe te passen. Te vaak wi len zij door kleine individuele a wijkingen „een persoonlijk cr chet" geven aan de door hen o worpen huizencomplexen. D- wordt in de uitvoering veel t duur en zeker nu de go udstoffe zo in prijs zijn gestegen, dat he de vraag is, of men het bouwterr po kan volhouden met het than, beschikbare budget. Indien de gemaakte plannen kunnen worden verwezenlijkt, zullen in het komende jaar in de gemeente Terneuzen niet minder dan 3 nieuwe scholen worden ge bouwd, t.w. een openbare school C in de Zuidlandpolder, een Chris telijke school te Sluiskil en een school voor neutraal kleuteron derwijs in de Noordpolder. Tevens zal medewerking worden verleenc aan de Ver. voor Chr. Volksonder wijs te Terneuzen tot de bouw van een achtste leslokaal aan de Hervormde school aan de Leeu wenlaan. Aldus besloot de gemeenteraad Donderdag 11 dezer. Het besluit tot het bouwen van de kleuter- I school in de Noordpolder werd reeds eerder genomen. De agenda bevatte niet minaei dan 23 agendapunten, waaronder de behandeling van de begroting 1951. Afwezig wegens ziekte de heer Henry. De Voorzitter sprak de hoop uit, dat de heer Henry spoe dig weer geheel hersteld in ons midden moge terugkeren. Gezien het grote aantal agendapunten en de te voorziene lange duur van de vergadering werd aan elk der raadsleden het jaaroverzicht van de Voorzitter op schrift voorge- DE ZEEUWSE VLAS INDUSTRIE. De vlasindustrie staat weer in het middelpunt der belangstelling in Zeeland. De helft van de Ne derlandse vlasindustrie is geves tigd in Zeeuws-Vlaanderen en is van groot belang voor dit gewest Ged. Staten van Zeeland zien dit ook in en hebben destijds een opdracht verstrekt aan de P ano- logische Dienst om rapport uit te brengen over deze industrie. Ruim 600 vlassers hebben hun medewerking verleend aan enquête in Zeeuws-Vlaanderen. Tn welingelichte kringen wor.lt verklaard, dat België Eisenhower eft beloofd dat het binnen zes rranteTrerm ikrc tcx inianicittiuiviio'i'c i van het Atlantische leger zal stel- len Tegen Juli 1952 zouden daar nog 2 of 3 divisies bijkomen- Naar vernomen wordt, zullen de Socialistische en Liberale leiders in België zich niet langer verzet ten tegen verlenging van de dienstplicht van 1 tot 2 jaar- Het Tweede Kamerlid de heer Van dér Weijden (K.V.P.) ..heeft dè Minister van Financiën de volgende vragen gesteld: Is het de Minister bekend, dat het uitblijven der realisering van 's Ministers toezegging, d;at spoe dig de bedragen, welke bij de amurifte voor de Veimogensaan- wasbelasting en de Vermogens- heffing ineens voor „uitmerge- mogen worden afgetrokken, sullen worden bekendgemaakt, zo wel de belastingplichtigen als de belastinginspecteurs voor grote jnoeiijkheden plaatst? Weet de Minister, dat door het uitblijven hiervan geen definitie ve aanslagen aan land- en tuin bouwers voor Vermogensaanwas- belastïng en Vermogensheffing ineens kunnen worden opgelegd, ■waardoor deze belastingplichtigen steeds in het ongewisse blijven verkeren, welke bedragen zij ver schuldigd zijn Is de Minister bereid te bevor deren dat nu zeer spoedig deze bedragen van aftrek voor „uit mergeling" aan de belastingin specteurs bekend gemaakt zullen worden Het Tweede Kamerlid de heer gifhouten (A.R.) heeft aan de Mi nister van Marine de volgende vragen gesteld: Zijn de berichten, dat de Tjerk Hjddes" over enkele dagen naar Indonesië zal vertrekken, juist? Zo ja, is de Minister dan niet van oordeel, dat in het plan te de zer zake een wijziging möet wor den gebracht en dat in de huidige omstandigheden het vertrek van dit schip dient te worden uitge steld? Is de Minister bereid te bevorde ren, dat het vertrek van dit schip in ieder geval wordt uitgesteld, op dat de Kamer daarover, alvorens het plaats heeft, haar oordeel kan uitspreken Ongeveer 50 km ten Westen van Albuquerque is een tweemo- torig toestel van de Amerikaanse luchtmacht met 11 personen aan boord neergestort en verbrand Een reddingsploeg van de nabij gelegen vliegbasis Kirtland, meld die gisterenmorgen, dat zij zeven gewonde passagiers en leden van de bemanning had aanget.ro ,fen. Men zoekt nu naar de 4 vermis elHet vliegtuig had geseind, dat de inzittenden zich gerold maak ten om het toestel te verlaten. Alle 11 inzittenden van het toe stel zijn thans terecht. Zeven van hen hebben verwondingen opgelopen. Oost Z.-Vlaanderen telt 75 root putten en West Z.-Vlaanderen 18 Het zal noodzakelijk blijken deze aantallen op te yoeren. Daar elke rootput een hectaie land no dig heeft, zal een behoorlijke uit breiding dienen te geschieden. Bemaalde gebieden zullen, worden van rootputten om versnippering te voorkomen. Elke rootput komt neer op een investeiing van 20.000, zodat een groot bedrag nodig zal zijn voor de uitbreiding. Een probleem is ook het ver ontreinigen van boezemwater. Een rootput verontreinigt het boezemwater even vee, als 1000 woningen. Natuurlijke bezinking in open watergangen Is niet vol doende, terwijl kunstmatige zui vering op honderdduizenden gul dens komt. Regelmatig worden onderzoekingen gedaan door net Rijksinstituut voor zuivering van afvalwater. Aan de hand van deze onderzoekingen werkt men ver der. van de samenkomst van Wemel- dingsezandweg en Broouwerijweg te besnoeien. Aanvaring. Het van Gent komende en voor Antwerpen bestemde Franse s.s. „Jumièges" is tijdens de vaart op het kanaal in aanvaring gekomen met het Ned. sleepschip Kanaal vaart 20. Laatstgenoemd vaartuig lieu schade op boven de waterlijn doch kon de reis naar Rotterdam vervolgen. Vechtpartij Gisteravond te 10 uur ontstond in de Cafetaria in de Korte Kerk straat een vechtpartij tussen op varenden van het in het Eerste Dok liggende Zweeds stoomschip „Syrius", waarhij de stoelen in het rond vlogen. De politie verwijderde de en bracht een hunner, die aanlei ding had gegeven tot de knok partij, en door zijn makker half murw was geslagen, in dronken toestand naar boord terug. Praktijkexamen Boekhouden. Voor het in December 1950 te Middelburg gehouden praktijk examen boekhouden vanwege de Ned. Ass. Van Praktijkexamens slaagden o.m. mej. J. J. Boeije en de heer A. C. L. Kaijser. lei ADVIES INZAKE KRUISPUNT. Desgevraagd heeft de A.N.W.B advies uitgebracht betreffende het kruispunt DorpsstraatWilhelmi- nastraat te Wemeldinge.' De A.N.W.B. is van mening dat het aanleggen van een centrale verkeersheuvel en het flauwer maken van de bocht in de Wilhdl- minastraat bij het kruispunt moei lijkheden kan voorkomen. Tevens wordt de raad gegeven de beplanting in de b'innenbocht Weg Breskens-Schoondijke slipgevaarlijk. De A.N.W.B. verneemt van Rijkswaterstaat, dat deze in 1952 het slipgevaarlijke wegvak Bres kens-Schoondijke, waar reeds herhaaldelijk ongevallen door slippen zijn voorgekomen, zal ver beteren. Dit is evenwel afhanke lijk van de beschikbare gelden. Benoemd. De heer F. Ivens, onderwijzer te Hulst, is benoemd tot hoofd der R.K. school te Ossenisse. Het nieuwe Schakelstation van de P.Z.E.M. Op het terrein van de Centrale der N.V. Prov. Zeeuwse Electr. Mij te Westdorpe werd gisteren de eerste betonnen paal ter leng te van 7.90 m. in de grond ge slagen voor het te bouwen nieu we 50 K.V.-schakelstation. Tal van officiële personen waren hierbij aanwezig, o.m. de uitvoe rend ingenieur van „Condor te Amsterdam, de architect van het werk, de heer C. H. B. Keiler, Ir. A. P. Lindenbergh van de P.Z.E.M. en verder vele leden van het personeel. Het dagelijks toezicht van het werk berust bij de heer J. Ver- siuijs, technisch ambtenaar bij de P.Z.E.M. Wanneer de nieuwe in aan bouw zijnde centrale te Vlissin- wen schakelstation met 50 K.V.- kabels op „Vlissingen" aangeslo ten. Tot dat tijdstip zal Zeeuws- Vlaanderen via de onlangs door de Schelde gelegde kabels door Noord-Brabant worden gevoed. Nadat de eerste paal tot te vredenheid der deskundigen was geslagen, ging ook de tweede paal de grond in. Namens de P.Z.E.M. sprak ver volgens Ir. A. P. Lindenbergh, die de uitvoerend ingenieur van de Condor-Mij., de heer De Jong, met het goede verloop geluk wenste. De vorst had een en an der gestagneerd, daar deze eer ste werkzaamheden reeds in de Kerstweek waren vastgesteld ge weest. De palen zijn voorzien van een speciale Condor-punt, welke pri ma werkt. Verscheidene foto's werden ge nomen, terwijl na afloop een ge zellig samenzijn plaats had in de directiekeet. legd. De Voorzitter volstond met dank te zeggen voor de prettige samenwerking in het afgelopen jaar. Deze dank ging naar de bei de wethouders, naar de raad, naar de politie, het personeel van de secretarie en het overig perso neel van de gemeente. De heer Colsen antwoordde de Voorzitter als oudste raadslid. Aan de heer H. P. J. van Mou- rik werd eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Openbare U.L.O.-school. Overeenkomstig het voorstel van B. W. werd voor het ge- meentepersoneel een ziekte-uit kering vastgesteld, bestaande uit een vergoeding van de helft van het bedrag dat hij per kalender jaar heeft betaald voor de verze kering tegen kosten van genees- kundige verzorging bij ziekte of ongeval voor zich of voor zijn ge zin, tot een maximum van 50,—. Zij die naar het oordeel van B. W. op aannemelijke gronden geen verzekering hebben gesloten, kun nen aanspraak maken op vergoe ding van de helft van de kosten welke zij per kalenderjaar aan geneeskundige verzorging bij ziekte of ongeval hebben ge maakt; eveneens tot een maxi mum van 50,- Het raadsbesluit d.d. 21 Juli 50 tot verkoop van een perceel grond in de Zeventriniteitspolder aan de heer P. Verhage werd ingetrok ken. De woningen Lange Kerk straat 73 en Nieuwediepweg 19 werden onbewoonbaar verklaard. Vervolgens werden vastgesteld het getal wekelijkse lesuren voor de vakonderwijzer aan de Open bare U.L.O.-school en het bedrag per leerling voor 1951 voor de openbare scholen in de gemeente. Overeenkomstig artikel 101 van de Lager Onderwijswet 1920 werd een voorschot verleend aan de besturen van de bijzondere scho len. Vermakelijksheidsbelasting In verband met het feit, dat de vermakelijkheidsbelasting voor de bioscoopvoorstellingen van 35 procent was gebracht op 20 proc., werd op voorstel van B. W be sloten de belasting voor zg^cultu^ rele films te brengen van 20 op 10 Od de algemene beschouwingen bij begroting 1951 en de naar aan leiding daarvan gevoerde discus sies, komen wij nader terug. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Nightstop in Dakar". MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc- „Nightstop in Dakar". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „Het laatste signaal". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „Ik ben een kleurling'". ZAAMSLAG: Café „De Vlas bloem", Paling-P rij skaarting. Aanrijding. Woensdagmiddag had op de hoek KapellestraatMeemun- 41) door p. DE VRIES. o (Nadruk verboden). ,,We hebben een kok aan boord en' een koksmaat," antwoordde Bream, hoewel minder stroef. „En ik blijf er bij dat U niet ver der kunt meegaan." Whiteheaven keek Kees aan en vroeg: ,,Wat denk jij er van? Josien draaide zich even naar hem toe en zei zacht in het Hol lands: „Toe Kees, mats me een beetje." De aangesprokene zuchtte eens en antwoordde de ingenieur, ter- wül hij nadenkend naar de vloer van het vertrek keek: „Ja, wat ik er van denk. Dat is moeilijk. Om te beginnen is het een land genote van me en dat trekt, niet waar? Ik moet eerlijk zeggen, dat ik, na hetgeen ze verhaalt heeft over haar reis en zo, be wondering gekregen heb voor haar doorzettingsvermogen. Al leen al het feit, dat ze er achter gekomen is, dat dit jacht de reis gaat maken, wel, iedere andere jonge vrouw zou het niet klaar gespeeld hebben. Persoonlijk lijkt het me ook niet erg om 'n vrouw aan boord te hebben. Ik weet, trouwens niet eens, of er wel een behoorlijke hut voor haar is, aangenomen» dat ze mag blijven. Maar ik denk toch wel een op lossing gevonden te hebben, die in dat geval de beste zal zijn. Daarom stel ik voor, dat we dit geval langs radiografische weg voorleggen aan directeur Thomp son En zijn beslissing uitvoeren. Gestel, dat de heer Thompson zegt, dat Josien aan boord kan blijven, dan zijn we allen, de ka pitein incluis, van de verant-, woording af, nietwaar? En in het andere geval draaien we om enwel, dan hebben we een paar dagen tijdsverlies en daar is ook wel overheen te komen." Zowel Whiteheaven als de lange stuurman knikten toestem mend en de laatste zei droog weg: „Daar moet je weer Hol lander voor zijn om op zo'n idee te komen." Alleen de kapitein reageerde niet en Kees kon aan zijn ge zicht niet zien of hij er voor of tegen was. Maar tenslotte zei Bream tot zijn stuurman: „Laat de marconist het verhaal naar Townsville seinen met de op dracht het door te geven aan mijnheer Thompson. We zullen het antwoord dan wel afwach- ten." 's Middags kwam het ant woord. De marconist kwam met een triomfantelijk gezicht zijn hut uit en zei tot alle opvaren den, die allen even nieuwsgierig waren over de beslissing van de „baas": „Doorstomen!" En toen ging er een luid ge juich op, want ,miss" Josien had in die enkele uren het klaar ge speeld om het hele matrozen- corps voor zich in te nemen. XXI. De reis verliep van dag tot dag zonder dat er iets bizonders voorviel. jVIon had aanhoudend mooi weer en de motoren zongen regelmatig hun monotoon lied, zodat de schroef met een flinke snelheid in het water ronddraai de en het slanke jacht vele^ mij len per etmaal dichter bij het doel kwam. De bootsman had hoffelijk zijn hut aangeboden, maar de kapi tein had kort en bondig beslo ten, dat de monteur van de ma chinekamer, die een kleine hut in het officieren ver blijf had, maar moest verkassen en de boots manshut mede kon betrekken, hetgeen hij bereidwillig deed. Zodoende was er voor Josien een kleine, maar comfortabele hut Overigens maakte de zwarte journaliste zich op alle mogelij ke manieren verdienstelijk. Ze hielp de kok op alle mogelijke wijze, bracht het eten naar de salon voor de officieren, stond als een volleerde wasvrouw ach ter een grote teil met wasgoed en spande op het promenadedek een kabel, die dienst deed als waslijn. Een der matrozen had van een stuk hout geïmprovi seerde wasknijpers gemaakt en Zodoende hing een paar malen in de week een serie wapperende vlaggen blank gewassen kleding en ondergoed over het dek. Als er een klein ongeval plaats had hetgeen in de machinekamer nog al eens gebeurde was ze er dadeliik bij met jodium en verband en ontpopte zich als een jonge vrouw, die van alle markten thuis was. Soms zat ze 's avonds met aUe matrozen op het achterdek en vertelde van het leven in Holland. Op andere avonden was ze in de salon met de officieren, die geen dienst hadden en dan werd er op de radiomuziek ook wel eens een dansje gemaakt. En zelfs de stug ge Bream kon het niet nalaten om met belangstelling naar het rappe figuurtje te kijken, als ze zijn hut binnenkwam met een of andere lekkernij, die ze in de kombuis had klaargemaakt. Maar overdag vertoefde ze vaak in de hut van Whiteheaven en Kees en dan schreef ze een soort dag boek, dat ze later in Nederland wilde publiceren. (Wordt vervolgd). nestraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide auto's reden met een zeer kalme vaart. De schade beperkte zich dan ook tot lichte materiële schade aan beide wagens. De aanrijding schijnt ontstaan te zijn doordat de chauffeur van een der auto's naar "n in aanbouw zijnde woning zat te kijken en niet voldoende aandacht schonk aan het overige verkeer. Zwinbrug waarschijnlijk her bouwd. De Zwinbrug in de weg Sluis Zuidzande werd in de oorlog ver nield en door een noodbrug ver vangen; een voor het verkeer noodzakelijke maar onbevredigen de oplossing. Nu verneemt de A.N.W.B., dat waarschijnlijk nog dit jaar zal worden begonnen met de bouw van een nieuwe Zwin brug. Sir Basil Brooke, de premier van Noord-lerland, heeft ver klaard, dat zijn land bet perso neel van de Nederlandse Marine Luchtvaartdienst, dat deze maand komt oefenen hartelijk zal ontvangen. Hij betreurt de „inmenging" van Eire in deze aangelegenheid. De Franse Regering heeft be sloten ambtenaren, die hebben deelgenomen aan de „patriottische staking", waartoe de communis ten hadden opgeroepen te schor sen. De staking was gericht tegen de aanwezigheid van generaal Eisen hower in Frankrijk. De ambtenaren, op wie het be sluit betrekking heeft, zullen voor een disciplinaire commissie moe ten verschijnen. uixgebreiue Keuze. Gediplomeerd Horlogemaker TERNEUZEN - NOORDSTRAAT 103

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2