Ve Het antwoord op de Russische nota UIT DE PROVINCIE Exploitatiekosten opScheldedienslen vertienvoudigd N Brandh' SLOPERIJ VEI Gele Spaar uw A.J.Si UURVf Geen tienvaartkaarten Verklaring van Taft 1 L. P. Wijffels Wat is affliMiiiiiniiiiiiuiiiiiiuiiiiMii rui Onteigening van Amerikaans bezit in China Het bezoek van Eisenhower aan Brussel de p.z.e.m TERNEUZEN IJZENDIJKE. Acheson over nieuwe stappen van de V.N. inzake Korea OVERSLAG. Het verlaten Eiland ZUIDDORPE. (oninklijk gezin Vrijdag terug uit Sankt Anton Israël tegen Duitse bewapening NOORDSTRAAT 27-29 - TERNEUZEN L^GOUIUU Cl l I\UCftJCö koopt U het best bij uw Bakker Nu de nieuwe van kracht zijn het de A.N.W.B. voornaamste bei even in vogelvlu Iedereen is nu et bruiker en ieder w wet te kennen! Voor de voetgar er niet veel. Hij be voor hem in vo grondregel van c geldt: „ieder moet gen dat hij het v gevaar brengt". E b.v. altijd van de steekplaatsen gebr Natuurlijk moet op de trottoirs lopen; als die er 1 de grote weg, de bruik maken van De A.N.W.B. raad ger met klem aan nis op een onverlie te houden. De fietser moet verkeer voorrang halve als hij zelf rangsweg rijdt. Hij sagier op de fiets r die passagier ondei leen op een specia: de wielrijder toege een hond of een pa te laten meedraven adviseert: houdt hc Een wagen (kinc mag niet worden Gesloten formatie; (verenigingen e.d. bruik maken van rijwielpaden. „Dooi der rem, zoals mi gens nogal eens zie dus niet meer toeg Over bromfietse niet veel nieuws. 5 den onderscheiden motorfietsen, maa steeds niet bekend onder de ene en w andere categorie zu aan fietsen gelijks fietsen krijgen een plaat aan de voora moeten ten minste zijn, zij moeten var rijwielpaden gebrr mogen daar niet dan 20 km. Een ri. deze categorie nie het berijden van ee torrijwiel gelijkgesl is wel een rijbewijs der dus ten minste Deze bromfietsen 1 wone blauwe kent HET BESTE Al voor Uw zoals: Haardblokkc Kachelblokh Aanmaakho IS EN BLIJFT Tel. 2252 TERNEI credieten groot i verkrijgbaar doel en voor iedi Gemtkkïlijke voo Vraagt inlichtingei crediet-Instelling werking", Versto: Leeuwarden mmniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i e ERKEND S' I OP HET GEI Amerikaanse regering overleg van de republikeinse Pa^ niee"de met de regeringen van buitenlandse politiek te be^p EmMa,,/, en Frankrijk over het ken. Hij vermeed echter een aoor Westerse antwoord. Er hadden Senator Taft gedaan aan o ooi zich geen verschillen van inzicht een bespreking van bet opstelle -- - van een gemeenschappelijke poli tiek met regeringsleiders positief te aanvaarden. leson spraK. een ucuuu <->=- Naar aanleiding van de opmer- gen, volgen? hetwelk Engeland i j^ing- van Taft, dat de V.N. lont er reeds een voorlopig antwoord 1 een „praatcollege" waren gewor- aan de Sow jet-Unie had gezonden. den, zeide Acheson, dat dit juist Hij had niet gehoord van het een van (je functies der V.N. was. bericht, dat de Ministers van het Desgevraagd antwoordde Ache- Britse Gemenebest informeel wa- son, dat het prestige van de V.N. ren overeengekomen, dat commu- daalde, naarmate zij er niet nistisch China bij besprekingen in slaagden een of andere belang- over het Japanse vredesverdrag ryke kwestie op te lossen, diende te zijn vertegenwoordigd.! ontwikkeld tussen de drie landen Zij «ouden de Russische nota in de toekomst beantwoorden. Acheson sprak een bericht te Het agentschap Nieuw China heeft Woensdag bekend gemaakt, dat de Caltex- en Standard Va cuum Oil-maatschappijen tot de eerste Amerikaanse eigendom men behoorden, die door de Chi nese communistische autoriteiten werden overgenomen in het ka der van onteigening van alle Amerikaanse eigendommen en blokkering van Amerikaanse ac tiva in China. Alle Chinese personeelsleden van de oliemaatschappijen zijn in „beschermings-eenheden" georga niseerd om „sabotage door Ame rikaanse imperialisten" te voor komen. Volgens andere te Hongkong ontvangen berichten zijn de elec- triciteits- en telefoonmaatschap pijen te Sjanghai reeds door de regering te Peking overgenomen. HJj voegde er aan toe niets te we ten vim plannen, waarbij de V.S zouden trachten de opvattingen van de Chinese communisten te vernemen over een vredesverdrag met Japan. Op de vraag of uit de berichten dat de V.S. 10 millioen dollar aan wapens naar Formosa zonden, enige wijziging in de regerings- politiek "egenover nationalistisch China was te concluderen, ant woordde Acheson dat de V.S. reeds enige tijd economische en militaire steun aan het regiem van Tsjiang Kai Sjek verleenden. NEDERLAND KEURT BENOEMING EISENHOWER GOED. De Nederlandse regering heeft bij een schrijven van minister Stikker aan Paul van Zeeland, voorzitter van de Atlantische Raad, officieel haar goedkeuring gehecht aan het besluit van de Noord-Atlantische Raad om ge neraal Eisenhower te benoemen tot opperbevelhebber van de strijdkrachten in Europa. Generaal Eisenhower heeft Woensdagmorgen een onderhoud gehad met de Belgische Premier, Joseph Pholien, en de Minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, die tevens voorzitter is van de Raad van het Atlantische Pact. Prins Boudewijn, hoofd van de Belgische Staat, kon Generaal Eisenhower niet ontvangen, daar hij lijdt aan de .„driedaagse griep" welke thans in België heerst. De tekorten op de Westerschei- ttadiensten zijn meer dan het tienvoud van vóór de oorlog. De toestand van 's lands financiën is een begrijpelijke reden om de kosten zo laag mogelijk te houden. Hoewel op de bouw van aanlegplaatsen met kopla- ding voor de grote wagenveren is aangedrongen, is die toestand oorzaak, dat de daarvoor beno digde bedragen niet gemakkelijk worden gevoteerd, aldus het ant- woord van Ged. Staten op de al gemene beschouwingen der Prov. Staten naar aanleiding van de begroting van de Provinciale Stoombootdiensten voor 1951. verwerken. De Statenleden hadden ge vraagd om asbakjes in de rook- salon le klasse op de veerpon ten. Ged. Staten antwoorden, dat deze met de noorderzon verdwij nen. Overwogen wordt het aan brengen van vaste asbakjes. Bij de begroting van de P.Z.E.M. werd opgemerkt, dat bezwaren bestaan tegen het handeldrijven in kleine apparaturen door de F.Z.E.M. In 1950 had deze handel een bruto-opbrengst vah ƒ257.000 terwijl de zuivere winst ƒ716, was. Men wil dit aan de midden stand overlaten. Van de zijde van Ged. Staten werd gezegd, dat de raad van bestuur een uitspraak zal doen in deze zaak. TERUGKERENDE MILITAIREN. Met het troepentransportschip „Groote Beer", vermoedelijke aan komst te Amsterdam op 12 Jan. 1951, komen de volgende Zeeuws- Vlaamse militairen uit Indonesië in het vaderland terug: W. C. H- Willekens, Hulst. P. A-'v. Vlierberghe, Koewacht. J. Bu{jze en J. Wiersma uit Sluiskil. „Onderling Samenwerken" Zaterdag hield de varkensver- eniging „Onderling Samenwer ken" te Driewegen haar jaarver gadering bij de heer Joz. Klaas- sen. Aanwezig waren 33 leden. Blijkens het jaarverslag waren er ter keuring aangegeven 66 stuks varkens, welke alle zijn opgenomen. Van de 5 zieke var kens, waarvan geen enkele met dodelijke afloop, is er één ont eigend en door de vereniging ver kocht. De vereniging telde op 31 De cember 57 leden en 1 donateur. Het was een gunstig jaar. De inkomsten bedroegen 327,40 en de uitgaven 151,84, zodat er een goed slot viel te boeken van 175,56, benevens 31,08 aan rente over 1949, samen alzo 206,84. De maatschappij bezat o»p 31 Dec. ƒ1570,96, welke gel den alle geplaatst zijn op de Rijkspostspaarbank. Aan de beurt van aftreden wa ren de heren Joz. de Kraker Jz., Jan HamelinR en Jac. de Feijter, die met bijna algemene stemmen werden herkozen. Tot lid van de financiële commissie werd geko zen de heer P. Cleemput en tot bode werd benoemd de heer P. Rinkhout. De uitkeringsbedragen zijn voor 1951 vastgesteld op 1,50 tot en met 22 kg en daarboven op 1,25. De contributie bedraagt 50 ct. per varken per maand. Wie geen varken heeft, betaalt 10 ct. per maand. Na een gedachtenwisse- ling van huishoudelijke aard sloot de voorzitter met dank voor het aangenaam verloop, de ver gadering. De nieuwe instrumenten der Harmonie. Temeuzense bevolking aan de „Harmonie" zullen worden over gedragen. Hiertoe zal een film avond worden georganiseerd in het Concertgebouw. Ook sprak de voorzitter woor den van dank tot de plaatselijke pers, die een zo werkzaam aan deel had in de actie. Hij hoopte op verdere medewerking, die zeer op prijs wordt gesteld. Namens het Comité sprak de voorzitter, de heer Ir. J. F. Denie, z'n vreugde uit dat deze belang rijke dag voor de „Harmonie" was aangebroken. Spr. hoopte, dat men nu niet zal denken: De spullen zijn er en nu gaan we 't maar langzaam aan doen. Uit het hartelijk applaus, dat hierop volgde, bleek wei dat allen van plan zijn er nog een ■cnépje op te doen om de „Har monie" tot een vereniging te Joen uitgroeien, waarop Terneu- zen trots kan zijn. Beide sprekers lieten niet na hun dank uit te spreken tot de N.V. D. Ansingh en Zn., die de instrumenten hebben geleverd. Na dit officiële gedeelte wer den de instrumenten aan de leden uitgereikt, die alle blijde met hun nieuwe aanwinst, evenwel niet eerder huistoe keerden; dan na dat de instrumentetn met het spelen van twee pittige marsen waren ingewijd. Beroving In de Ossewaide. Deze week vierde de heer J. Clarijs zijn dertigste geboorte dag en daar hij nog steeds vrij gezel is, ging dit niet in stilte voorbij. IJzendijke houdt op dit gebied een stukje folklore in ere. Het is in ons dorp reeds uit de oude tijd gewoonte, dat iemand die 30 jaren telt en zich nog geen levensgezellin heeft gekozen „de sleutel van de osseweide" wordt gebracht. Dit gaat met veel tam tam gepaard, waarbij de jeugd zich niet onbetuigd laat. Gewa pend met bussen, potdeksels, kortom alles wat op de vuilnis belt bemachtigd kan worden, trekt men onder oorverdovend lawaai naar de woning van de jubilaris. Hierbij wordt ook nog een vrouwelijke stropop meege voerd en daar de heer Clarijs als schutter en toneelspeler een ze kere bekendheid geniet, was er veel volk op de been. O.a. merk ten we op burgemeester Von Bönninghausen, het hoofd der school, een drietal persfotografen en enige journalisten. In de ere- boog, welke voor de woning werd geplaatst, prijkte behalve de „sleutel" een os en door efe'n zij ner vrienden werd het volgende gedicht voorgelezen: Asm de suggestie meer kleine schepen te bouwen kan geen ge volg worden gegeven. Met kleine schepen kan men de zware vrachtauto's met aanhangwagens niet overzetten. Op andere vragen werd geant woord, dat er, wat de verkeers regeling te Kruiningen en Perk- polder betreft, geen gegronde Klachten zijn, hoewel de ruimte ®ts te wensen overlaat. Aan de haven van Breskens kan nog een verbetering worden verkregen, wanneer de verkeers- weg van de aanlegplaats west- waarts komt te liggen van het parkeerterrein. De geringe tijd voor laden en lossen maakt het onmogelijk de kaarten in te nemen bij het aan boord gaan. Invoering van tien- vaartenboekjes voor auto's zou er op neerkomen, dat tegen in wisseling van een coupon een kaart wordt verstrekt. Dit biedt voor het publiek geen voordeel. De kaartverkoop op het par keerterrein te doen plaatsvinden levert bezwaren op uit een oog punt van controle. De „Prinses Irene" maakt 's morgens en 's middags een vaart voor de arbeiders uit West Zeeuws-Vlaanderen, die in Vlis- singen werken. Op de lijn Krui ningen—Perkpolder is een derde schip ingelegd, teneinde het gro tere vervoersaanbod te kunnen De vooraanstaande Republikein se leider Taft heeft voor d' na tionale persclub verklaard, dat hij er voorstander van is Rusland te waarschuwen, dat een aanval op West-Europa oorlog met de v er. Staten zou betekenen. Voorts is hij gekant tegen net zenden van meer Amerikaanse landstrijdkrachten naar Europa op dit ogenblik. Naar zijn mening moet Amerika zich concentreren op de versterking van de zee- en luchtmacht. Wij zijn ten nauwste betrok ken bij het welzijn van West- Europa- De kwestie is echter, hoe wij het hest een eventuele loorlog kunnen uitvechten. Een oorlog te land met Rusland moeten wij ze ker niet kiezen. Op dit gebied zijn de Russen ons de baas. Ter zee en in de lucht kunnen wij meer presteren", aldus Taft. De te bouwen zee- en luchtmacht zou zo sterk moeten zijn, dat in grote £t\J Öttlh 11IVVWV" -nat,p He gehele wereld zou kunnen worden beheerst en niet alleen de'worden afgeschreven Stille- en Atlantische Oceaan. Taft is er ook tegen, dat G^ne raai Eisenhower het opperbevel van het Atlantische leger in Euro pa op zich neemt- Europa zou evenwel niet aan zijn lot worden overgelaten. >,Er zullen wapens worden geleverd. Dat is alles wat we gezegd hebben te zullen doen". De Russen zouden het Ameri kaanse leiderschap bij de West- Europese verdediging agressiever vinden dan dat van Engeland of Frankrijk. Over Generaal Eisenhowers nieuwe functie zei hij „Naar mijn mening is het ver keerd dat wij de leiding op ons nemen van een enorm internatio naal leger dat tegenover de Rus sen aan de Russische grens staat. Ik geloof dat dit eerder oorlog dan vrede zal brengen". Volgens de Senator zijn de Ver. Naties een discussiegroep gewor den. Bij het bepalen van de mili taire politiek mloesten de V. N Het is niet alles goud wat er blinkt, maar toch zijn de nieuwe instrumenten van de „Harmo nie", welke gisterenavond door de N.V. D. Ansingh en Zn. uit Zwolle in het clubgebouw „La Belle Vue" werden afgeleverd, goud waard voor ons plaatselijk muziekcorps. Het bestuur, leden-muzikanten en comitéleden van het Instru mentenfonds sloegen met glun dere ogen het uitpakken van de verschillende instrumenten gade. Keurig in slagorde uitgestald op tafels, was het een lust de glim mende tuba's, bombardons, pis tons, diepzwarte klairinetten e.d. te zien, wachtend op het moment, dat ze aan de leden zouden wor den ter hand gesteld. Alvorens hiertoe over te gaan, sprak de voorzitter der „Harmo nie", de heer C. L. de Smidt, de aanwezigen toe. Hij memoreerde dat nog slechts een jaar geleden het plan tot de Instrumenten actie rijpte en dat nu het ver blijdende resultaat reeds te zien is. Hij dankte hiervoor in warme bewoordingen de leden van het Comité Instrumentenfonds en wekte de werkende leden op, de verwachtingen vpn het comité en de Terneuzense bevolking niet te beschamen. De heer De Smidt deelde nog mede, dat op 1 Februari de in- strujnenten officieel door Bur gemeester Tellegen namens de Van een 69-jarige ingezetene, die in een late Nieuwjaarsstem ming, met de bekende 22-jarige C.V. en de 18-jarige J. de K.. bei den wonende te Zaamslag, enige café's had bezocht, werd in de avond van 2 Januari een tweetal portemonnaies en zijn portefeuille met bescheiden ontfutseld, van welke beroving de volgende dag aangifte bi] de politie werd ge daan. Daar genoemde „dames" Verdwenen waren, werd hun op sporing verzocht. De politie van Bergen op Zoom wist ir, de nacht van 5 op 6 Januari de hand op beiden te leggen, toen zij, na van het ontvreemde geld enige dagen goede sier te hebben gemaakt, in de straten aldaar doolden. Onder veilige hoede werden zij weer naar Terneuzen gebracht. Nadat zij bekend hadden het feit te hebben gepleegd, zijn beiden naar Middelburg overgebracht, waar zij zich voor de Officier van Justitie zullen hebben ie verant woorden. Aanrijding. Vermoedelijk tengevolge van gladheid van de weg werd Woens dagmorgen te ongeveer kwart over 7 een vrachtwagen, waar voor twee paarden, vai. de vracht rijder M. de F. te Zaamslag, tus sen Zwaantje en Driewegen, aan gereden door een jeep bestuurd door J. V. uit Terneuzen. De vrachtwagen werd licht be schadigd. Uitslag prijsbiljarten. In het café bij E. Dhert alhier, werd een biljartwedstrijd gehou den, waaraan 45 spelers deelna men. In tegenstelling met an dere wedstrijden waren thans veel spelers aanwezig van buiten de gemeente, o.a. Zelzate, Moer- beke, Wachtebeke, Eecloo, Koe wacht en Oostakker. De prijzen bestonden uit kal koenen, konijnen en geldpdijzen. De uitslag was: 1. M. Burgrave—- Van Kerckhove (Zelzate); 2. Fl. Eonne—E. Poppe (Koewacht); 3. A. Dhert—R. Neijt. De kalkoen bij de prijsslag werd gewonnen door R. Neijt (Zelzate). Vandaag 8 Januari 1951, Wil ons vriend Jacq Clarijs Vluchten naar Parijs. De vrienden zeiden tegen elkaar: Dat krijgt hij nooit voor mekaar. Want eer hij er goed aan dacht, Was hij in de Ossewei gebracht. En u ziet, hij is wat blij Om te gaan rijden in de wei. Is dit niet naar uw verlangen. Dan had u een meisje moeten [vangen. Mhar alle hoop is niet verloren, Hier is een juffrouw en heet [Verschore. Deze dame is nog vrij En haalt u misschien nog uit [de wei. Als u deze niet mocht [interesseren, Zult u niet uit de weide [wederkeren. Beste vriend, wij hebben onze [dienst bewezen, Dat kunt u uit dit briefje lezen. Verder heel veel plezier, Dat is de wens van Uw [vrienden hier. Sjaak nam een en ander spor tief in ontvangst en deelde aan de kinderen een versnapering uit, waarna de vele vrienden naar binnen trokken om deze ver jaardag verder te vieren. Een schutterskonhxg. Gisteren hield de handboogmij. „St. Sebastiaen" haar jaarlijkse koningschieting. Dit jaar was het de heer Ed. van Schoonacker, die reeds in de tweede ronde de koningsvogel wist te vellen. Dit is in zijn schuttersloopbaan de tweede maal dat hij de konings titel verwierf. p. door DE VRIES. o 39) 40) De Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken heeft op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat de V.S. pessimistisch da{ er in Towns- gestemd waren over de mogelijk- jacht lag, waarmede heid. dat communistisch China c-t conrw zou ver- (Nadruk verboden). (Nadruk verboden). Ik wist in Holland reeds het adres van de vriend van mijnheer Van Bergen en zodra ik in Aus tralië arriveerde, ben ik daar heen, naar Cloncurry gegaan. Daar zag ik de beide heren ze wees naar Kees en Whiteheaven eens tezamen en ik zou geen goed journaliste zijn, als ik niet UJU viun.il heid, dat communistisch China gunstig zou reageren op nieuwe stappen van de V.N. om de vrede in Korea tot stand te brengen. Enkele leden van de V.N. waren van mening, dat opnieuw stappen moeten worden gedaan om zeker heid te hebben, dat de Chinese communisten zouden weten, dat de V.N. een vreedzame oplossing in Korea van ganser harte wen sen. De V.S., aldus Acheson, ver wachtten niet veel van nieuwe stappen. Hij was het er mede eens, dat de V.S. duidelijk moeten maken, dat zij niets onbeproefd heten om een vreedzame regeling te bereiken. men naar Saint George zou vers trekken. Het vinden van dit jacht was voor mij niet moeilijk en toen ik daartoe de gelegen heid het gunstigste achtte, ben ik in de nacht aan boord gegaan en heb mijn bivak opgeslagen tussen de olievaten. Totdat een van Uw matrozen mij daar van morgen vroeg vond. En dat is alles. Nu verzoek ik de kapitein zeer vriendelijk mij mee te ne men naar Saint George. Ik ben in staat om daarvoor een bedrag in geld te betalen, maar ik wil mij ook gedurende de reis heen en terug nuttig maken met aller lei werkzaamheden. Ten slotte zullen Uw sokken ook wel eens gestopt moeten worden." Die kan ik zelf wel stoppen! snauwde Bream. „Daar heb ik geen vrouw voor nodig en zolang ik gezagvoerder ben van de „Snow-flake" heb ik het nog niet meegemaakt, dat er een vrouwe lijke verstekeling aan boord was. En ik wens U ook niet aan boord te houden. Ik wil terugvaren naar Townsville en daar zullen we U aan de politie overgeven. Whiteheaven, die gedurende de tijd, dat Josien gesproken had geen blik van haar af had gela- ten, nam nu het woord en zei op rustige toon: „Juffrouw journa liste, wanneer U zelf even na denkt, zult U toch tot de con clusie moeten komen, dat U, ais vrouw alleen, niet aan boord van dit schip kunt verblijven. Te meer, als we het doel van onze reis in ogenschouw nemen. Ik veronderstel, dat Uw landge noot U wel met het een en ander op de hoogte gesteld zal heb ben." Josien's ogen schoten vuur. Ze keek de ingenieur strak aan en antwoordde: „Mijnheer, ik neem aan, dat U een moderne man bent. En U woont in een land, waar de vrouw nagenoeg even veel rechten heeft als de man. Mij dunkt, dat in het jaar 1950 een motief als het Uwe niet meer steekhoudend is. Wanneer U even in aanmerking neemt, dat ik alle moeilijkheden, verbonden aan het maken van een reis van Holland naar Australië, het zoe ken van één man in een land, dat tientallen malen groter is dan het onze, met succes bekroond, heb overwonnen en er ten slotte in slaagde om ongemerkt dit schip te betreden en me verbor gen wist te houden tot we in vol le zee waren, dan mag ik aanne men, dat U niet zo onsportief zult zijn om tot de kapitein van dit schip te zeggen: Keer om, we gaan eerst terug om die vrouw aan land te brengen. Wilt U mij om in scheepsterminologie te blijven in het gezicht van de haven doen stranden? Ik heb in Holland al mijn bezittingen te gelde moeten maken om voldoen de financiën voor de reis bijeen te krijgen en als ik deze tocht tot het einde mag meemaken, is er een krant in Holland,* die de ver slagen, die ik ervan maak, be hoorlijk zal belonen, waarmede ik zodoende de terugreis weer verdien. Maar als U mij naar Townsville terugbrengt, zal ik geen gelegenheid meer hebben om naar Holland terug te keren en is mijn tocht een mislukking geworden. Wilt U me dit aan doen?" ,Ja maar," weerlegde White heaven, die al begon te twijfe len, „U bent een vrouw „Juist, maar een vrouw die haar mannetje staat, als het no dig is. Indien U en de kapitein zulks wenst, wil ik even een de monstratie geven en een robber- tje vechten met een der matro- zen. Of hebt U nooit gehoord dat de Hollanders niet zo gemakke lijk zijn, als het er op aan komt?" Whiteheaven lachte even. „Ja wel, de Hollanders," antwoordde hij. de klemtoon leggende op de beide laatste lettergrepen. Maar de Hollandse vrouwen evenmin. Ik heb een paar jaren jiu-jitsu beoefend en er is vrij wel geen tak van sport, of ik heb er aan gedaan. Maakt U zich over mij maar geen zorgen. Kom mijnheer, wees sportief, zoals ik weet dat de meeste Australiërs sportief zijn en zeg kort en bon dig: Best, U moogt mee, maar op eigen risico. Dan komt het wel in orde. En dan moet de kapitein maar zeggen, op welke wijze ik mij aan boord verdienstelijk kan maken. Mijnheer Van Bergen weet bijvoorbeeld, dat ik ook be hoorlijk kan koken. Kent de ka pitein de echte Hollandse spek- pannekoeken? Als ik ze voor U klaar maak, kapitein, dan wat U ze iedere dag Duivententoonstelling De uitslag van de duiventen toonstelling, gehouden bij R- Dankaert, was als volgt: De heer F. Herman behaalde de mooiste uitslag en daardoor het kampioenschap. Oude Doffers (16 stuks): le F. Herman, 2e R. Dankaert, 3e C. de la Ruelle. Jonge Doffers (24 st.): le Jos. Belaert, 2e F. Herman, 3e. C. de la Ruelle. Doffers, 1 jaar oud (16 stuks): le C. de la Ruelle, 2e R. Dan kaert, 3e. F. Herman. Oude Duivinnen (10 st.): le R. Dankaert, 2e Jos. de Cock, 3e L. Belaert. Jonge Duivinnen (17 st.): le F. Herman, 2e C. de la Ruelle, 3e Dankaert. Duivinnen, 1 jaar oud (12 st.) le Jos.. de Cock, 2e en 3e R. Dan kaert. H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins en H. K, H, Prinses Beatrix zullen Vrijdag 12 Januari a.s. in de loop van de dag, van hun win- tersportvacantie in Sankt Anton terugkeren. (Wordt vervolgd). Het Israëlische Parlement heeft een resolutie aanvaard, waarin wordt geprotesteerd tegen de be wapening van West- zowel als van Oost-Duitsland en tegen de op- richting van Duitse troepeneenhc- den. In de resolutie wordt uitdruk king gegeven aan de „bezorgdheid van het Parlement over de moge lijkheid van wederopneming van Duitsland in de familie der volke- ren" en w ordt op alle landen en de Ver. Naties een beroep gedaan om Duitsland te demilitariseren en de nazi-oorlogsmisdadigers te straf fen. k a K uixgeoreiue Keuze- g Gediplomeerd Horlogemaker TERNEUZEN - NOORDSTRAAT 103

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2