Trumans „State of the Union Koreaanse veldtocht een kostbare les Wondjoe brandend ontruimd! er het Indonesisch Regeringsantwoord uitgesteld ïn stand ctor I 9 Amerikanen reeds 50 km ten Z. van Seoel Volgens berichten van het front voltrekt zich de terugtocht van het Amerikaanse achtste leger aan de Westkust volgens de gestelde plannen. De linker vleugel zou zich reeds 50 km ten Zuiden van Seoel •p de weg naar Taegoe bevinden. Een soort nie mandsland scheidt de Amerikanen van de Noorde lijken. Hier heeft een levendige verkenningsactiviteit plaats. Minister Stikker naar Londen De besprekingen van Eisenhower ie Parijs Het Amerikaanse leger is te gemotoriseerd Parlementsfracties beraadslagen Amerikaanse nota over Nieuw-Guinea De steenkoolschaarste in g. Engeland WEERSVERWACHTING Is en bevroren rondjoe heerst roepen gorden nsief der com- :en wordt ver- hervatting der andelingen (tie van het ille voor Ulster Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Te!. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150- Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. VRIJE ZEEUW DINSDAG 9 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1624. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mra 10 G& minimum per advertentie L5& Rubriek Kleine Advertenties: regels 60 ct.; iedere regel nsese 12 ct Vermelding onder nummer Ete reau van dit Blad 15 cent Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. President Truman heeft in zijn jaarlijkse regeringsverklaring voor het Amerikaanse parlement „The State of the Union Mes sage to Congress", een program van drie punten, aan het Con gres voorgelegd teneinde West- Europa er voor te behoeden in handen van de Sowjet-Unie te vallen en de Sowjet-Russische uitdaging het hoofd te kunnen bieden". Het program bestaat uit: 1. Economische hulp aan de „vrije wereld"; 2. Militaire hulp aan de Noord- Atlantische landen; 3. Steun aan de Ver. Naties en de vredelievende regeling van intemr-tionale geschillen, inhou dende bereidheid tot onderhan delingen over een „eervolle" re geling met de Sowjet-Unie doch zonder het voeren van een con- cessiepolitiek (appeasement). Truman verzocht het Congres smelle wetgevende arbeid inzake de mobilisatie en noemde de punten: a. Toewijzing voor het Ame rikaanse militaire apparaat; b. Uitbreiding en herziening van de wet op de dienstplicht; e. Militaire en economische hulp voor de opbouw van de „kracht van de vrije wereld". d. Herziening en uitbreiding in het gezag om de productie te verhogen, prijzen te stabilise- en, lonen en huren vast te stellen; e. Verbetering van de agrari sche wetten teneinde de produc tie van landbouwproducten, no dig voor de defensie, te steunen; f. Verbetering der arbeidswet ten teneinde stabiele betrekkin gen tussen arbeiders en bedrijfs leiding tot stand te brengen, zulks ter verzekering van de ge stage productie ,,in deze nood toestand"; g. Het huisvesten en oefenen van defensie-arbeiders en het volledige gebruik van alle ar beidskrachten. h. Het vinden van middelen om het aantal artsen, verpleeg sters en ander geoefend medisch personeel, waaraan dringend be hoefte bestaat in verband met de defensie-inspanningen, uit te breiden; j. Aanzienlijke belastingver hoging teneinde tegemoet te kun nen komen aan de kosten van de defensie-inspanning. Truman zeide o.m.: ,,De be dreiging met wereldverovering door de Sowjet-Unie brengt onze Na twee dagen verwoede ge vechten om Wondjoe, het belang rijkste knooppunt van wegen en spoorwegen 70 km ten Zuiden van de 38-ste breedtegraad, hebben de Verbonden legers zich op nieuwe stellingen teruggetrokken. Wond joe was het voornaamste doel van de Chinezen en Noord-Koreanen na de val van Seoel. De tegen stander kan thans Westwaarts naar de kust optrekken en trach ten de terugtocht van het achtste leger af te snijden. Wondjoe is ook een belangrijke stad in de verbinding met het Zuidwaarts gelegen Gaegoe, die de vorige zo mer het bruggenhoofd te Poesan schraagde. De communistische strijdkrach ten vielen Wondjoe van het Oos ten, Noorden en Westen aan on der hevig afweervuur der Ver bonden troepen. Naar verluidt verloor de tegenstander 40C manschappen. De hoofdmacht der Chinezen schijnt zich samen te trekken ten Z. van Soewon aan de hoofdweg, die van Seoel van het Noorden naar het Zuiden loopt. Na de ontruiming van Wondjoe drongen de Noordelijken in de brandende stad. De Amerikaanse luchtmacht heeft reeds enkele aanvallen op de Noordelijke troe pen uitgevoerd. Een bataljon der V.N. is nog tot een tegenaanval overgegaan, doch het trok zich na een kort gevecht terug. Er is nog geen bevestiging bin nengekomen, dat de Chinezen ook Jodjoe, 20 km ten Westen van Wondjoe, zijn binnengetrokken. Troepen der Verbondenen aan de Oostkust blijven beneden de 38-ste breedtegraad naar „vooraf bepaalde stellingen" terugtrek ken. De strijdkrachten der V.N. heb ben Osan, 50 km Zuidelijk van Seoel gelegen, ontruimd. De een heden der V.N. trekken zich langs de weg SowonTaedjoe terug. Noordelijken naderen 37-ste breedtegraad. Chinese en Noordkoreaanse strijdkrachten naderen snel de 37-ste breedtegraad. Zij hebben Osan bezet, dat 50 km ten Zu'den van Seoel ligt, en reeds etyi punt aangevallen 10 km ten Z. van Osan aan de weg naar Taedjon. In deze gehele sector worden de krijgsverrichtingen bemoeilijkt door het grote aantal vluchtelin gen. De terugtocht van de V.N.-troe- pen in het Westen duurt voort zonder belangrijk contact met de Noordelijken, die hun grootste activiteit ontplooien op het cen trale front. Zij dreigen vandaar naar het Westen af te buigen om de Verbonden troepen te beletten langs de weg naar Tagoe te ont komen. Van officiële zijde te Londen. wordt vernomen, dat Minister Stikker vandaag op uitnodiging van Minister Bevin, zijn Britse ambtgenoot, naar Londen zal ver trekken. Men meent te weten, dat Minister Stikker tegenover Bevin uitdrukking zal geven aan de be zorgdheid der kleine Europese mogendheden aangaande het Brits-Frans-Amerikaanse plan voor de verdeling der grondstof fen. De heer Stikker, die zou op treden voor de kleine landen, zou wensen dat de verdeling der grondstoffen zal worden toever trouwd of aan de O.E.E S. of aan het economisch orgaan van het Atlantisch Pact, waarin alle Pact- landen zijn vertegenwoordigd. Generaal Eisenhower heeft Maandag een onderhoud gehad met de Franse Minister-President Plevèn. Eisenhower was verge zeld van zijn stafchef, generaal Gruenther, een tolk en de Franse generaal Durosoy, die hem als speciale verbindingsofficier tij dens zijn bezoek in Frankrijk ten dienste staat. Daarna had Eisenhower op het ministerie van Buitenlandse Za ken een onderhoud met Minister Schuman, waarna hij zich naar 't ministerie van Defensie begaf. De bespreking met Jules Moch werd bijgewoond door generaal Alphonse Juin, de Franse bevel hebber in Noord-Afrika. vrijheid in gevaar evenals die wereld waarin de vrije geest van de mens kan blijven voortleven. Het imperialisme van de tsaren is vervangen door een zelfs nog eerzuchtiger, kraohtiger en drei gender imperialisme van de heersers van de Sowjet-Unie". „De Sowjet-imperialisten pas sen twee methoden toe bij hun vernietigingswerk. Zij gebruiken de methode van opstand en bin nenlandse revolutie en de aanval van buiten af. Een bezetting van West-Euro pa zou een verdubbeling van de Sowjet-Russische kolenvoorzie- ning betekenen en een verdrie voudiging van haar staalproduc- tie. Indien de vrije landen van Azië en Afrika in handen der Sowjet-Unie zouden vallen, zou Amerika de aanvoer van vele van zijn belangrijkste grondstof fen verliezen, zoals uranium, dat de basis vormt voor onze atoom energie". Door de bezetting van Europa en Azië zou Amerika zich tegenover een militaire macht ge plaatst zien waartegenover „wij nooit zullen kunnen hopen" een macht van gelijke sterkte te plaatsen. De Sowjet-Unie behoefde Ame rika niet aan te vallen om de wereld te overheersen. Dit doel zou bereikt kunnen worden door Amerika te isoleren en „al oftze Geallieerden op te slokken". Geen der Pactlanden, Amerika inbegrepen, had genoeg gedaan om zijn krachten te mobiliseren, „tegen het Sowjet-gevaar". De President verdedigde de Europese landen echter tegen de beschul diging, dat zij niet bereid zouden zijn zich zelf te verdedigen: „Hur daden geven het antwoord". In sommige Europese landen gold dienstplicht in vredes- en oor- logstiid en verscheidene landen hadden de diensttermijn ver lengd. Inzake de benoemng van Eisen hower zeide Truman, dat de Europese volken vertrouwen heb ben in de generaal en zijn kun digheid kennen om een strijd kracht van Geallieerden op te bouwen. „De Sowjet-heersers hebben het duidelijk gemaakt, dat wij zowel, de kracht als het recht aan onze zijde moeten hebben. Indien wij aan onze kracht bouwen en wij doen dat zullen de Sowjet-heersers mogelijk de fei ten onder ogen zien en de plan nen om de wereld te overheer sen ter zijde stellen. Dit is de enige reële weg naar de vrede". Amerika bereidt zich voor op een „volledige mobilisatie op oorlogsvoet indien dit nodig mocht zijn". De V. S. bouwden snel aan een actieve gewapende macht van bijna drie en een half millioen vrouwen en mannen. Behalve voor de Amerikaanse strijdmacht zou Amerika ook wapens voor zijn Geallieerden produceren. Het zwaartepunt van Trumans boodschap lag bij de dreiging van de zijde der Sowjet-Unie en maatregelen ten aanzien van mo bilisatie en bewapening. Hij stel de echter ook sociale wetgeving in het vooruitzicht en zeide ver der, dat er strenge bezuiniging zou worden toegepast in zaken, van niet-defensieve aard. Hij verzocht het Congres het belang van het land boven de partijen te stellen doch zeide niet te wensen, dat een einde zou ko men aan opbouwende en verant woorde critiek. Truman zeide nog met vreugde te kunnen mededelen, dat het land zich .,in deze critieke tijd" in een goede positie bevond. Er waren meer mannen en vrouwen aan het werk dan ooit te voren. Amerika was in staat meer dan ooit te produceren in feite meer dan welk land ook in de geschiedenis. In het nabije Oosten en in an dere Aziatische en Afrikaanse landen diende men alles in het werk te stellen om de bevolking voor honger, ellende en armoede te behoeden. Ook op het Weste lijk halfrond diende men de eco nomische groei te bevorderen. Dit zou aan de „vrije wereld" een grotere kracht geven en men zou een reden hebben om de vrij heid te verdedigen. Amerika, als machtigste mo gendheid diende de leiding van genoemde gemeenschap op zich te nemen. De Koreaanse veldtocht is een der kostbaarste lessen, die de militaire geschiedenis kent", al dus journalist Ward Price. Volgens Price zijn de oorzaken van de Amerikaanse tegenslagen in Korea de volgende: 1. Er was geen goede geheime inlichtingendienst. 2. De uitrusting der troepen was ondoelmatig- 3. Zij waren onvoldoende op geleid. 4. Onvoldoende discipline. 5. Een tegenstander, die ge wend is aan de moeilijke ter reinsomstandigheden en aan het klimaat en die in staat is van het land te levén. 6- De plaatselijke bevolking helpt de vijand zich te verschui len; zjj wordt hier öf toe gedwon gen, öf zij doet het uit vrije wil. „De Amerikaanse troepen zijn niet bepaald geschikt voor de oorlogvoering in dit zeer primi tieve gebied, dat doet denken aan de strijd die Groot-Brittannië vroeger aan de N.W.-grens van het voormalige Brits-Indië had te voeren met de wilde bergstam men, die op ongeregelde tijd het land binnen vielen. De Ameri kanen in Korea zijn de gevange nen van hun eigen oorlogsmachi nes. Zij beschikken over zoveel vervoersmiddelen, dat zij zich uitsluitend tot de wegen moeten beperken. Indien er ergens een brug stuk is, houdt dit de Ameri kaanse colonnes uren op. Daar de Amerikanen zich uit sluitend in voertuigen verplaat sen, zijn zij niet op de hoogde met de veidoorlog te voet. Zij laten de heuvels aan de vijand over. Wanneer zij oprukken, laten zij. al voortrukkende over de wegen, in het zijterrein grote vijande lijke afdelingen zitten, die dan later een bedreiging in him rug kunnen zijn. De vier Amerikaanse divisies infanterie, die het eerst in Korea werden ingezet, waren verwend door het langdurige leiden van een gemakkelijk leven als bezet tingstroepen in Japan. Daarop kwamen er versterkingen uit de V. S-, doch deze waren onvol doende opgeleid. Zij kwamen aan in de opgewekte geest van pad vinders, die een opwindend avon tuur meemaken. Bijna iedere nieuw aangekomen Amerikaanse militair had een fototoestel aan zijn koppelriem bevestigd De Amerikanen zijn noncha lant met het opvolgen van mili taire bevelen of met het gebruik van hun vervoermiddelen. Indien de communisten over een doel matige luchtmacht hadden be schikt, zouden de Verbonden troepen in Korea niet verslagen, doch vernietigd zijn. Nu heeft de steun uit de lucht gemaakt dat vele levens van geallieerde sol daten konden worden gered. Het is echter gebleken dat "strategi sche bombadementen" minder uitwerking hebben gehad, dan door voorstanders hiervan is ge zegd". Over de gewoonte der Ameri kaanse troepen om de lucht macht te hulp te roepen, zodra er eniige noemenswaardige vijan delijke tegenstand moet worden overwonnen, zegt Ward Price: „Laat men mij goed begrijpen. De Amerikaanse soldaat is moe dig genoeg. Doch hij ziet niet in waarom hij zichzelf zou bloot geven, indien er een machine is, die het werk voor hem kan doen. In Europa, waar meer be schaafde toestanden zijn en daar door meer overeenkomt met de Verenigde Staten bestaat, zouden de Amerikaanse troepen het er ongetwijfeld beter afbrengen dan in Korea. De superieure vechttechniek van de Eritse brigade is groten deels het gevolg van haar oplei ding in Hongkong, waar de ter reinsomstandigheden overeenko men met die in Korea. Een andere factor, die mogelijk heeft bijgedragen tot de tegen slagen der Verbonden troepen in Korea was de merkwaardige regeling, waarbij er twee onaf hankelijke geallieerde opperbe velen in Korea hebben gefun geerd. Dit heeft geduurd van medio September tot de evacua tie van Hoengnam. Ik heb op het algemeen hoofdkwartier verno men, dat dit het gevolg was van meningsverschillen tussen de twee oudste geallieerde bevél- hebbers in Korea, beiden Ameri kaanse generaals namelijk wijlen luitenant-generaal Walker, com mandant van het achtste Ameri kaanse leger en luitenant-gene raal Almond, die het bevel voerde bij de landing der Verbondenen in de haven van Intsjon". Over de mogelijkheid van een opnieuw terugtrekken der Ver bonden troepen op Poesan, iR Z-O.-Korea, zegt Ward Pricte nog: „Ofschoon het wellicht teveel ge vraagd is opnieuw een uitbraak te verwachten, moet het m-i. voor de Verbonden troepen toch weï mogelijk zijn in een bruggen hoofd van Poesan stand te hoo- den, terwijl tevens de verbïn- dingslinies van de vijand kraefe- tig worden gebombardeerd". Het antwoord, dat de Indone sische regering gister zou geven op de beschouwingen in het par lement naar aanleiding van de verklaring van Minister-Presi dent Natsir inzake Nieuw-Gui- nea, is uitgesteld tot hedenoch tend, „voornamelijk in verband met het droevig feit, dat de Min.- President een zoon verloor (de zoon van Natsir is Zondag bij het zwemmen verdronken). Dit werd medegedeeld dqor de Indonesi sche Minister van Justitie, Wong- sonegoro. Intussen beraadslagen de par lementsfracties zeer druk over de ingediende ontwerp-moties en het standpunt van de Masjumi daar bij. Manai Sophiaan van de P. N. I. verklaarde, dat de P. N. I. haar motie in ieder geval zou verdedi gen en zich bij stemming over de motie van de regeringspartijen waarschijnlijk van stemming zal onthouden. Van de twee moties maakt de motie van de regeringspartijen dus verreweg de meeste kans. (In de motie van de P. N. I. stelt men handhaving van de eis inzake Irian, annnulering van de Unie en binnen drie maanden een nadere beschouwing van de over- woord binnen deze vastgestelde tijd niet bevredigend wordt ge acht, wenst men het Unie-statuut te annuleren en de overeenkom sten der R. T. C. en andere over eenkomsten in beschouwing te nemen met het doel tot annule ring daarvan te komen. Red. A.N.P. NED. WOORDVOERDER OVER AMBONNEZEN OP JAVA. Een Nederlands woordvoerder heeft gisteren medegedeeld, dat Ambonnese leden van het voor malige K.N.I.L. „rusteloos" waren en dat er „geringe incidenten" en gevallen van het niet voldoen aan bevelen waren voorgekomen. De woordvoerder ontkende, dat de Ambonnezen in opstand waren gekomen en op de bevolking be gonnen te schieten. Hij ontkende voorts, dat kolonel Van Santen opdracht had, indien noodzake lijk, geweld tegen de Ambonne zen te gebruiken. De woordvoerder voegde hier aan toe, dat kolonel Van Santen vrijheid van handelen had om in dien de Ambonnezen moeilijkhe den veroorzaakten, „noodzakelij ke maatregelen" te nemen, omdat Nederland aan de Indonesische Officieel wordt medegefteêfil. dat de Verenigde Staten eind vo rige week een nota met betrek king tot Nieuw-Guinea hebben gezonden, zowel aan de Neder landse Regering als aan de Rege ring van Indonesië. Deze note werd aan de Regeringen gelijk tijdig overhandigd. In de nota wordt uitdrukking gegeven aan de spijt over het mis lukken van de Neder lands-Indo nesische onderhandelingen inzake de toekomst van Westelijk Nieuw- Guinea. De Verenigde Staten zijn van mening, dat beide landen alles in het werk moeten stellen om tot hervatting van de onderhandelin gen te komen. Naar het schijnt, is Amerika niet voornemens thans verdere stappen te ondernemen, aange zien het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken meent, dat men besprekingen moet blijven voeren zonder druk of inmenging van andere landen. De Britse minister voor de Brandstofvoorziening, Baker, heeft via de radio een beroep ge daan op alle Britten om zuinig te zijn met steenkool daar anders de industrie in moeilijkheden zou geraken. Gevolg gevend aan het beroep van Attlee van de vorige week hebben de mijnwerkers van een zevenhonderdtal mijnen van de in totaal 835 een vrijwillige Za- terdagsdienst gedaan. In Schot land werd slechts in honderd var de 190 mijnen extra gewerkt In een nieuwe school te Northampton gebruikt men bij wijze van proef gele borden en blauw krijt in plaats van zwarte borden en wit krijt. Men geloofd, dat dit minder inspannend is voor de ogen. medegedeeld door het K N.MI te De Bilt, geidig van Dinsdag ochtend tot -avond. Aanhoudend vrij zacht. Wisselend bewolkt met enkele verspreid optredende buien. Meest matige wind tussen Zuid en West. Weinig verandering in temperatuur. eenkomsten der R. T. C. met hetregering verantwoordelijk is voor doel deze op te zeggen. De motie van een aantal regeringspartijen hun gedrag. Doch kolonel Van Santen had vil de onderhandelingen slechts Zaterdag gerapporteerd, dat de doen hervatten op basis van sou- toestand in de Ambonnese kam- WOENSDAG 10 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Hansweert Walsoorden v-m. n.m. 3.21 3-43 3.56 42» 3.56 4.24 4.36 5:04 4.46 5.14 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN vereiniteitsoverdracht en wil Ne derland uiterlijk twee maanden de tijd geven om deze eis te be antwoorden. Indien het ant- pen „rustig" was. De Nederland se autoriteiten beschouwden de incidenten in de kampen niet als ernstig. Jan. 10 II ,12 13 op onder op onder 8.46 16.4S in.19 18.52 8.46 16.49 10.38 20.21 8-45 16.51 10.51 21.45 8.45 16.52 11.02 23-04 8.44 16.54 11.12 js: 5 regels 60 L0 ct.; minimum r nummer of Adm t meer. 's namiddags 2 nR jstpellerrjen in te 3e weg van Poesan. jke Luchtaanvallen. en Ansong hebben liegtuigen gisteren aanvallen gedaan, uitwerking, invallende vliegtui- et worden geïdentt- aan, dat meer aan, volgen. AN MEER AMER. NS. naris van het Ame- sterie van Oorlog, dat de legerleiding ■steld 50.000 mili- der de wapenen te aanvankelijk was i.v.m. de in Korea zen. land wordt thans wanneer de onder ver Irian weer ge- aldus heeft de In- Minister-President, 'r, aan het dagblad edegedeeld. Hij zei- ndonesische stand- basis, waarop de ren hervat kunnen de gehele wereld ideur van Eire te -land, heeft een be ien half uur gehad »ecretaris voor za- ïemenebest, Wal- lijk over het plan irlandse escadrille zenden. Ierse persbureau, e regering de Ne ring hebben mee- ït graafschap Der- beschikbare basis ng is, daar de oat- de oorlog in Korea :elijk plan om de 'liegdekschepen te 1 gewijzigd. heden op het plan in te gaan. Hij :ei, -t het voorstel blijkbaar mr opzet „vaag" gehouden is om laLverschillende uitleggingen moge,.;k te maken. De voorge stelde terugtrekking van alle niet-Koreaanse troepen in stadia kon jaren in beslag nemen. Deze bewon* Urjg zou een excuus ver voeringen van de Poolse en Rus sische afgevaardigden, waaruit duidelijk blijkt, dat Peking niet bereid is in te stemmen met een staakt-het-vuren, voordat het te voren de verzekering heeft ont vangen, dat de Verenigde Naties zijn voornaamste eisen zullen in willigen. op onder op onder Jan. 13 8.44 16.54 11.12 14 8.43 16.55 11.22 0.19 15 8-42 16.57 11.33 1.34 16 8.42 16-58 11.47 2.48 17 8.41 17.— 12.04 4.03 18 8.40 17.02 12.28 516 19 8.39 17.03 13.02 6-25 taxie cn uiuuamcic j d't dank zij het grote arbeids potentieel aan het opbouwen was, niet te onderschatten. De President voegde hier echter aan toe, dat de economische kracht der vrije volkeren van de wereld groter is dan die van hun vijan den. Het nauwe verband tussen de gunning i\vm vei lil IJgeil vuur terugkeer naar Hongarije. De Hongaarse regering heeft verklaard de Amerikaanse auto riteiten voor dit incident verant woordelijk te achten. „Het feit, dat twee Amerikaanse journalis ten de dader vergezelden, bewijst dat hier sprake is van een vooraf beraamde gemene misdaad. Het gezenen. nij naa zien tevoren niet uitgelaten over hetgeen hij van plan was. Zo doende waren twee Amerikanse journalisten ge tuigen van een steekpartij, die zij niet konden verhinderen. De dader werd op het Hongaar se gezantschap vast gehouden, tot de politie kwam, die hem in rekende. id van een verti- ie door het hand- aantal der vroe- ;s van staalfabrie- jnen, benevens de een centrale ver- e voor Ruhr- jde werd er op ge- bestaande moei- irlei afbreuk heb- de Duitse wens ;t inzake het plan- pedig mogelijk in i treden. Er be- ie zijde enig opti- ien van de moge- bevredigende re- Ewestie der indu- atie. De onder- irover worden in it tifssen de ge- iommissie en de De hoge com- 1 de regering ge- t einde van Jan. ïorandum inzake te stellen, zodat regeling te ver- ■sondanks zullen, verklaard, de be- het plan te Pa- Ie volgende week :zet. Deelnemers ntie konden zich en over de vraag worden, dat deze ngen nu tot een ïf resultaat zui en. d te Bonn is ook ar de Nederland- diger Drs. Kohn- ikele van Neder- bestaande moei- ndelspolitiek ge- heeft gebracht gok de kwestie van de Vereve ningsbetaling ten behoeve van de aan hoge productiekosten gebon den Belgische kolenmijnen heeft deel uitgemaakt van de bespre kingen. Ten aanzien van deze vraagstukken is het 1 nnar ons werd medegedeeld gelukt de standpunten nader tot elkaar te brengen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1