De troepen der V.N. in verwoede gevechten gewikkeld| Verklaring van Taft in de Senaat Generaal Eisenhower in Europa Wondjoe en Soewon ontruimd er het „Atlantisch Pact was een vergissing n stand :tor Engels en Frans antwoord aan Rusland Eenheden van ten minste twee Noordkoreaanse divisies zijn in verwoede gevechten gewikkeld met troepen der V. N. in de buurt van Wondjoe. De hoofdmacht van de Verbonden troepen blijft terugtrekken ten Z. van Seoel. Communistische patrouilles drongen door tot 11 km van Soewon. Aan de uiterst rechterflank van de geallieerde linie gaven de Verbondenen hun laatste stellingen ten N. van de 38ste breedtegraad langs de kustweg aan de Japanse Zee prijs. Aan het Westelijke front was het de laatste 24 uur rustig. Ten Z. O. van Wondjoe streden de Verbon denen tegen een naar schatting 6.000 man sterke com munistische troepenmacht. Engeland heeft de Sowjet-Unie een antwoordnota gezonden op de Sowjetrussische nota van 15 Decem ber, waarin Engeland beschuldigd werd van schen ding van het EngelsSowjetrussisch Verdrag van 1942 door zijn handelingen als lid van het Noord- Atlantisch Pact. In de Franse nota wordt de Sowjet-Unie er van beschuldigd, dat zij „een ernstige situatie" schept door een grote troepenmacht op voet van oorlog te houden. Deze troepenmacht is volgens de Franse n9^a „samenengetrokken een flink eind over de Westelijke grenzen" van de Sowjet-Unie. Robert Taft, de leider der republikeinen in de nieuwe Senaat, heeft zijn eerste toespraak gehouden na de jongste verkiezingen voor het Amerikaanse Congres,. „President Truman", aldus Taft, „mist de bevoegdheid om zonder toestemming van het Con gres Amerikaanse troepen deel te doen uitmaken van een Europese verdedigingsmacht". Rede van De Gaulle v.m. n.m. Breskens Terneuzen WEERSVERWACHTING en bevroren mdjoe heerst iepen gorden sief der com- :n wordt ver- rs. onder I Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Tel. 2510 Na Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 kwartaal. Per week 37 Losse nummers 7 cent. Terneuzen 5 uur 2073 per cent- MAANDAG 8 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1623. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 et? minimum per advertentie 15R. Rubriek Kleine Advertenties: 1 regels 60 et.; iedere regel mees 12 ct. Vermelding onder nummer Ba reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dtee namiddags 2 uur. In een Noordkoreaans commu niqué wordt verklaard, dat com munistische troepen Intsjon, de havenplaats bij Seoel, bezet heb ben, evenals het vliegveld Kim- po. Verder is volgens het commu niqué het spoorwegknooppunt Tsjoentsjon, ongeveer zetien km ten zuiden van de 38e breedte graad en Hongtsjon, ongeveer 30 km verder naar het zuid-oosten, ingenomen. Zaterdag werd een communis tische aanval op grote schaal in gezet tegen Wondjoe, ongeveer 70 km ten zuiden van de 38e breedtegraad, een knooppunt van vitaal belang in het centrum van het front der Verbonden troepen. In het Oosten hadden de Ver bonden troepen hun positie „ge corrigeerd en verbeterd" zonder met de vijand in contact te zijn gekomen. Vliegers van het vijfde Ameri- Wti KWESTIE AMBONNESE OUD-K.N.I.L.-MILITAIREN. In verband met de berichten uit Den Haag, waarin wordt gezegd, dat een groep Ambonnezen met medeneming van hun wapens uit het kamp in Djakarta zijn gebro ken, vernam Aneta van de zijde van het Hoge Commissariaat in Djakarta, dat op Kerstmis een aantal militairen met een truck het kampement in Djakarta ver liet, doch dat zij enige uren later terugkeerden. Van Nederlandse militaire zijde wees men op de mogelijkheid, dat het bericht haar oorsprong vindt in het incident te Kramat op Eerste Kerstdag, waarbij echter eveneens geen sp^kf> was van een poging tot uitbraak. Overste Van Santen deelde mede, dat het kamp van de Am bonnezen thans volkomen rustig is. Ten aanzien van de opdracht van de minister van Oorlog om op zeer korte termijn de Ambon nezen met tijdelijke K.L.-status te doen kiezen tussen de 3 mogelijk heden 1.) overgang naar de Apri, 2.) afvoer ter plaatse, 3.1 afvoer naar een der eilanden van de Zuid-Molukken, verklaarde men van Nederlandse militaire zijde, dat aan alle rayons-commandan ten de opdracht is gegeven vóór 12 Januari opgaven in te dienen over de keuze van de Ambonnese militairen. Ren. Ziiiri-Mnhikken richt zich tot de Ned. Regering. De vertegenwoordiger van de Repubiek Zuid-Molukken heeft zich tot de Nederlandse regering gewend teneinde uitvoering te ge ven aan een verzoek van de ver trouwenslieden der Ambonnese ex-K. N I. L. militairen te Dja karta. Het verzoek hield in te protes teren tegen de mededeling van de minister van Oorlog als zou er een opstand zijn geweest onder de Ambonnese militairen te Djakar ta. Het volgende zou echter zijn gebeurd: „T. N. I.-ers van het Pattimura- bataljon tartten en provoceerden onze militairen zodanig dat een aantal onzer militairen zich naar de magazijnen begaven en daaruit wapens roofden. De leider van onze militairen begaf zich echter naar de poort van de kazerne en wist te voorkomen dat er ook maar één buiten de kazerne kwam. Inmiddels werd door T.N.I.-ers buiten de kazerne in de lucht geschoten". De vertrouwenslieden zeggen dat het gebeurde zich hiertoe heeft beperkt. kaanse luchtmachtkorps meld den dat een groot aantal commu nistische troepen van de Mand- sjoerijse grens N.-W.-Korea bin nendringt. De twee vliegvelden van Pjongjang zijn, sinds de ont ruiming van de Noordkoreaanse hoofdstad door de Verbonden troepen, dagelijks door de gealli eerde luchtmacht gebombardeerd. Thans wordt gemeld dat de com munisten bezig zijn ze te herstel len. Volgens militaire waarnemers te Washington zal de tegenstand toenemen, als „de nieuwe defen sielinie der V.N." is bereikt. De gevechten sinds 1 Januari vorm den een verdedigingstaktiek „in de diepte." Men vermeed veldsla gen op of in de onmiddellijke nabijheid van de breedtegraad. Door deze taktiek is een maxi mum aan schade aan de Chine zen toegebracht en waren de troepen der V. N. in staat zich ordelijk terug te trekken. Er heerst optimisme in Was hington over de mogelijkheid om de communistische aanval tot staan te brengen. Niets wijst er op, dat er plannen worden op gesteld tot een algehele evacua tie van het schiereiland. Wondjoe en Soewon prijsgegeven. Volgens onbevestigde berich ten van het front, welke te Tokio werden ontvangen, is Wondjoe, en Soewon de Chinezen en Noor delijken in handen gevallen. Amerikaanse verliezen. Te Washington is bekend ge maakt, dat de Amerikaanse ver liezen in Korea tot 40.176 man 1.851 meer dan de vorige week zijn gestegen. Het cijfer betreft de verliezen die tot Vrijdag j.l. ter kennis van familieleden waren gebracht. Het genoemde aantal omvat 6.761 doden en 27.977 gewonden (met inbegrip van degenen, die tengevolge van verwondingen zijn overleden). De rest wordt vermist. DE POLITIEKE COMMISSIE EN HET STAAKT-HET-VUREN. De drie leden tellende commis sie der Verenigde Naties, die tot taak heeft te trachten een staakt- het-vuren in Korea te bewerkstel ligen, heeft verzocht haar meer tijd te geven om het Koreaanse conflict en andere problemen van het Verre Oosten zo mogelijk op te lossen. De Israëlische vertegenwoor diger heeft een uit zeven punten bestaand plan bij de Politieke Commissie ingediend, dat bedoeld is als basis voor een regeling van het Koreaanse conflict. Deze punten luiden: 1. Een onmiddellijk staken van het vuren. 2. Verzekering van alle betrok ken regeringen, dat zij een onaf hankelijk Korea aanvaarden en voor vrije verkiezingen onder su pervisie der V.N. zijn. 3. Deelneming van alle aan Ko rea grenzende staten aan het werk van herstel. 4. Geleidelijk terugtrekken van alle niet-Koreaanse strijdkrach ten. 5. Ontwerpen van herstelplan nen in Korea. 6. Een garantie, dat de onafhan kelijkheid van de hervormde staat zal worden geëerbiedigd. 7. Alle door de Chinese volksre publiek van belang geachte kwesties moeten met spoed wor den behandeld. De Politieke Commissie besloot zonder stemming de Commissie van Drie meer tijd te geven voor het opstellen van de principe? volgens welke het Koreaanse probleem kan worden opgelost. Daarop ontstond een woorden wisseling over het al dan niet vertonen van een documentaire film over beweerde Amerikaanse wreedheden. De Sow jet afgevaar digde, Jacob Malik, had de gede legeerden voor een dergelijke voorstelling uitgenodigd. Na 90 minuten besloot de Commissie geen officiële vertoning toe te staan. Slechts vijf landen stem den vóór vertoning, 36 tegen, 13 J-landen onthielden zich van stem ming. Malik zal wel het recht hebben een besloten voorstelling te hou den. De Commissie ging tot vandaag uiteen. Engeland verklaart in de ant- yan Potsdam en maatregelen voor - - collectieve veiligheid in de V.N. heeft tegengewerkt, toen commu nistische strijdkrachten in Korea tot agressie overgingen. De FRANSE NOTA. Tegen de Russische beschuldi ging. dat Frankrijk het Frans- Russische verdrag van 1945 heeft geschonden, brengt Frankrijk thans in, dat Rusland „een poli tiek voert, die vijandig is jegens de Franse Unie". Op de Russische beschuldiging dat Frankrijk helpt bij de herbe wapening van Duitsland, ant woordt Frankrijk, dat het zich verplicht heeft gezien „maatrege len te nemen om de veiligheid te vergroten van Frankrijk en Europa, met inbegrip van de Duitse gebieden waarvan het de verdediging op zich moet nemen". De Franse regering moest wel „de mogelijkheid bestuderen van een bijdrage door West-Duitsland tot de gemeenschappelijke ver dediging". De Franse regering zette in haar nota een aantal punten uit een. woordnota, dat het opnemen van Duitse eenheden in de defensie plannen der Westelijke geallieer den bedoeld was om de terugkeer van een onafhankelijk Duits na tionaal leger te voorkomen en een zuiver defensieve maatregel is. Engeland acht het wenselijk de in de Sowjet-nota geuite beschul digingen „duidelijk en ondubbel zinnig" te weerleggen. In het in overleg met Frankrijk opgestelde antwoord, dat Vrijdag te Moskou werd overhandigd, worden de beschuldigingen van de Sowjet- Unie punt voor punt van de hand gewezen. Verder wordt in de nota ver klaard, dat de Sowjet-Unie voort gaat met het handhaven van uit gebreide strijdkrachten waarvan de omvang die van de strijdkrach ten harer bondgenoten van de vo rige oorlog verre overtreft, dat zij weigerde in te stemmen met een doelmatige internationale supervisie van bewapeningen, in de Sowjet-zone gemilitariseerde Duitse eenheden heeft gevormd in strijd met de overeenkomst „Ik heb er geen bezwaar tegen", vervolgde Taft, „indien de President een beperkt aantal divisies ter beschikking stelt van de Noordatlantische verdediging, doch bij het vormen van een ver dedigingsmacht moet Europa zelf de leiding nemen. Wij moeten niet de leiding nemen bij het vor men van een internationaal leger door een Amerikaan tot opper bevelhebber daarvan te benoe men". „Het Atlantische Pact", aldus Taft, „is een reusachtige vergis sing geweest. Volgens mij vloeit er het grootst mogelijke gevaar voor oorlog uit voort". In antwoord op vragen ver klaarde de leider der republikein se Senaatsfractie, dat hij voor stander is van Amerikaanse ba ses op eilanden, „van waaruit de communisten kunnen worden aangevallen, indien zij agressief worden". „Nu is de toestand zo, dat wij in oorlog zijn, indien een der staten-leden van het Atlan tisch verdrag wordt aangeval len". Taft achtte het beter commu nistisch China de oorlog te ver klaren dan een onverklaarde oor log in Korea te voeren. „De mo gelijkheid bestaat dat het commu nistische China spoedig Frans Indo-China aanvalt". De democratische senator Leh man voerde aan dat, indien de bondgenoten der Westeuropese landen niet zouden ingrijpen, in dien deze zouden worden aange vallen, de Sowjet-Unie in staat zou zijn door verovering een even groot industrieel vermogen te verkrijgen als de Verenigde Sta ten". „Ik heb niet gezegd, dat de Ver. Staten werkeloos moeten toe zien", antwoordde Taft. „Indien wij een redelijk bondgenootschap hebben met Groot-Brittannië, Frankrijk. Nederland, Australië en Canada en indien wij er daar naast voor zorgen oppermachtig te zijn ter zee en in de lucht, vor men wij een macht, die de Sow jet-Unie moeilijk kan uitdagen. Het is niet nodig ergens een spe ciale verdedigingslinie in te ne men. Wij zijn in staat, ook zonder dat, een reusachtig gebied door onze macht voor een oorlog te be hoeden". „Wij moeten onmiddellijk vre de met Japan sluiten. In een ver drag met Japan moet worden be paald, dat de Verenigde Staten het ter zee en in de lucht zullen helpen, totdat de Japanners in staat zijn hun eigen leger voor de verdediging van het land te formeren", aldus de leider der Amerikaanse republikeinse Se naatsfractie. Taft heeft deze denkbeelden reeds eerder naar voren gebracht, o.m. tijdens de vorige oorlog, doch men hecht thans te Was hington meer betekenis aan zijn „isolationistische" denkbeelden om verschillende redenen: 1. Nu Senator Vandenberg zich om gezondheidsredenen als leider van de republikeinse Senaatsfrac tie heeft moeten terugtrekken, is is de invloed van Taft gestegen. 2. De democraten hebben in de Senaat slechts een meerderheid van twee en bij de Congresverkie zingen in November hadden zij, die soortgelijke denkbeelden wa ren toegedaan als Taft, veel suc ces. 3. Taft heeft de meeste kans tot republikeins candidaat voor de presidentsverkiezingen in 1952 te worden benoemd en behaalde een grote overwinning in Ohio bij de Senaatsverkiezingen van Novem ber. 4. Er is een groeiende sympa thie merkbaar voor de denkbeel den van Taft, ex-president Hoo ver en andere „isolationistische" woordvoerders. Reacties op de rede van Taft. Het Sowjetrussische nieuwsbu reau, „Tass", gaf enkele uren na het uitspreken van deze rede nieuws door aan de voornaamste Sowjet-bladen. De uitlatingen als „Truman heeft niet het juridische recht Amerikaanse troepen te be trekken in de Koreaanse oorlog" vormden de hoofdschotel. Waarnemers te Washington zien in de rede een poging om de leiding inzake de buitenlandse po litiek der republikeinse partij tot zich te trekken. „De New York Times" zegt, dat de Europese lan den „een fatale fout begaan" als zij in de allereerste plaats reke nen op de uitrusting van hun mi litaire macht door Amerika. Het was „meer dan ironisch", dat kleine landen buiten het Atlan tische Pact zoals Zwitserland, Zweden, Griekenland, Joego-Sla- via en Spanje, de sterkste legers op het continent onderhielden. De correspondent van hef blad in Parijs zegt, dat de Europeanen „verbaasd" zijn over de rede. Men beschouwde de rede als een teken van diepe verdeeldheid over de vraag welke leiding Amerika in deze tijd van crisis wenst te kie zen. Iedere aanwijzing, dat Ame rika aarzelend zou staan tegen over hulp aan Europa zou in Europa opgevat worden als een bewijs voor de onbetrouwbaarheid der Amerikaanse politiek en mes» zou zich wenden tot een neutra liteitspolitiek. De critiek van Senator Taft op het buitenlands beleid van Tru man wordt door het Spaanse mo narchistische blad „A.B.C." ge brandmerkt als „sabotage" en „het eenvoudig prijsgeven 'bete kent van het oude continent aan het Sowjet-imperialisme". De Senator heeft de Sow jet-propa ganda een onschatbare dienst be wezen door de argumenten var Malik en Wysjinsky woordelijk te herhalen". Generaal Eisenhower heeft voor zijn vertrek nog een onder houd van een half uur met Presi dent Truman gehad. De persse cretaris van het Witte Huis deel de mede, dat Truman onder meer zeide, dat Eisenhower „de volle dige steun van de Verenigde Sta ten en de andere Pactlanden" had. De President had Eisenho wer er op gewezen, dat het Pact een organisatie „voor vrede, vei ligheid en rust in de wereld" was. Eisenhower zeide bij zijn ver trek van het Witte Huis, dat het hier slechts een beleefdheidsbe zoek gold: „Mogelijk kan ik meer zeggen als ik tegen de eerste van de maand terug kom". President Truman, de Ministers Acheson en Marshall, de chefs der generale staven van de Ame rikaanse strijdkrachten en de hoofden van de diplomatieke ver tegenwoordigingen van de meeste leden-staten van het Atlantisch Pact deden generaal Eisenhower uitgeleide op het vliegveld. Er werd een saluutsalvo van zeven tien kanonschoten afgevuurd toen Eisenhower in het vliegtuig steeg. De generaal was vergezeld van z;jn stafchef, lt.-generaal Al fred Gruenther. De voorzitter van de commis sie voor Buitenlandse Zaken van de Amerikaanse Senaat, Connal- ly, heeft in een verklaring tegen over de pers bevestigd, dat de Amerikaanse regering de maat regelen, die zij voor de verdedi ging van Europa denkt te nemen, na het oriëntatiebezoek van Eisenhower zal bepalen. Het Congres zou dan van deze maat regelen op de hoogte worden ge steld. Volgens Connally zou generaal Eisenhower West-Europa duide lijk te verstaan geven, dat het slechts op Amerikaanse hulp kan rekenen naarmate de verschillen de landen zelf met eigen midde len zullen trachten hun militaire kracht te versterken. Generaal Dwight Eisenhower is Zondagmorgen op het vliegveld Orly bij Parijs aangekomen. De generaal werd door hoge Franse functionarissen, de drie Franse stafchefs en diplomaten op het vliegveld, waar sterke vei ligheidsmaatregelen waren geno men, ontvangen. Langs de weg naar Parijs waren eveneens vei ligheidsmaatregelen genomen. Communistische journalisten hadden geen toegang tot het af gesloten deel van het vliegveld. Eisenhower verklaarde tegen over journalisten, dat hij „hier permanenter zou terugkeren" on geveer in het midden van Febru ari. Velmaarschalk Montgomery is Zondagmorgen eveneens te Parijs aangekomen. RADIOREDE VAN EISENHOWER. Generaal Eisenhower heeft in een rede voor de Franse radio onder meer het volgende ver klaard: „Onze Noordatlantische Unie is machtig en beschikt over midde len op zee, te land en in de lucht. Er is niets, dat de landen van de Atlantische gemeenschap, wakker geschud en verenigd, niet kunnen tot stand brengen. Laten zij, (he misschien in de verleiding zouden komen deze krachten beproeven, de lessen van de geschiedenis goed overwegen. De zaak van de vrijheid kan nooit het onderspit delven. Onze taak is de vrede te bewaren, niet tot oorlog aan te zetten", aldus Eisenhower. Generaal De Gaulle heeft Zon dag op een massa-bijeenkomst te Nimes een krachtig beroep ge daan op Amerika „Europa" niet in de steek te laten." „Europa heeft u nodig, gij hebt Europa no dig. Gelooft mij, het behoud van Europa, zoals het thans is, is de voorwaarde voor uw eigen be houd". De Gaulle zag voor Frankrijk de grootste verantwoordelijkheid voor de militaire herleving van het Westeuropese vasteland. „Frankrijk moet 20 permanente divisies, 20 divisies in reserve, 5.000 vliegtuigen en oorlogssche pen tot een tonnage van 350.000 ton hebben. De Europeanen moe ten zelf hun vasteland verdedi gen en het eenmaal geheel bevrij den". De Gaulle sprak zich uit voor onverwijld opnemen van Spanje in de Westeuropese gemeenschap en voor deelneming van Duitsland aan de Westeuropese defensie Hij veroordeelde het Franse plan voor een Europees leger en pleit- te voor een nationaal Duits leger. 2.30 3-01 3.05 3.36 Hansweert 3.45 4.16 Walsoorden 3.55 4.26 medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Minder wind. Aanvankelijk flinke opklarin gen maar later weer geleidelijk toenemende bewolking gevolgd door enige regen, voornamelijk in het Westen van het land. Ge leidelijk tot matig afnemende Zuid-Westelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. DINSDAG 9 JANUARL ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Jan. 8 8.47 16.47 9.52 17.19 9 8.46 16"° mi9 18.52 10 8.46 16.49 10.38 20.21 11 8.45 16.51 10.51 21.45 12 8.45 16.52 11.02 23.04 13 8.44 16.54 1*1.12 5 regels 60 eecfci ct.; minimum {MB nummer of Adni meer. i namiddags 2 nt tpellerijen in te weg van Poesan. :e Luchtaanvallen. in Ansong hebber» egtuigen gisteren lanvallen gedaan, .litwerkirig. wallende vliegtui- t worden geïdenti- an, dat meer aan- olgen. »N MEER AMER. aris van het Ame- terie van Oorlog, lat de legerleiding teld 50.000 mili- er de wapenen te aanvankelijk was i.v.m. de in Korea ;n. hervatting" der indelingen ind wordt thans wanneer de onder- er Irian weer ge- aldus heeft de ïn- dinister-Pre 'a«nt, r, aan het d-igblad degedeeld. Hij zei- donesisclie stand basis, waarop de en hervat kunnen de gehele wereld tie van het ilEe voor Ulster deur van Eire te and, heeft een be- In half uur gehad acretaris voor za- emenebest, Wal- ijk over het plan rlandse escadrille zenden. Ierse persbureau, regering de Ne ring hebben mee- t graafschap Der- beschikbare basis ïg is, daar de ont- le oorlog in Korea elijk plan om de liegdekschepen te gewijzigd. heden op het plan in te gaan! Hij :ei, "t het voorstel blijkbaar mr opzet „vaag" gehouden is om lat„- verschillende uitleggingen moge,..:k te maken. De voorge stelde terugtrekking van alle niet-Koreaanse troepen in stadia kon jaren in beslag nemen. Deze bewoo- hng zou een excuus ver. voeringen van de Poolse en Rus sische afgevaardigden, waaruit duidelijk blijkt, dat Peking niet bereid is in te stemmen met een staakt-het-vuren, voordat het te voren de verzekering heeft ont vangen, dat de Verenigde Naties zijn voornaamste eisen zullen in willigen. op op ondei Jan. 13 8.44 16.54 11.12 14 8.43 16.55 11.22 0.1P 15 8-42 16-57 11.33 1.34 16 8.42 16-58 11.47 2.48 17 8.41 17.— 12.04 4.03 18 8.40 17.02 12.28 5-16 19 8-39 17.03 13.02 6-25 d't dank zij het grote arbeids potentieel aan het opbouwen was, niet te onderschatten. De President voegde hier echter aan toe, dat de economische kracht der vrije volkeren van de wereld groter is dan die van hun vijan den. Het nauwe verband tussen de vei ni i|grii f uui terugkeer naar Hongarije. De Hongaarse regering heeft verklaard de Amerikaanse auto riteiten voor dit incident verant woordelijk te achten. „Het feit, dat twee Amerikaanse journalis ten de dader vergezelden, bewijst dat hier sprake is van pen vooraf beraamde gemene misdaad. Het ge«;iien. nij nau Aicii levumi niet uitgelaten over hetgeen hij van plan was. Zo doende waren twee Amerikanse journalisten ge tuigen van een steekpartij, die zij niet konden verhinderen. De dader werd op het Hongaar se gezantschap vast gehouden, tot de politie kwam, die hem in rekende. id van een verti- .e door het hand aantal der vroe- s van staalfabrie- jnen, benevens de een centrale ver- e voor Ruhr- ide werd er op ge- bestaande moei- flei afbreuk lieb- de Duitse wens t inzake het plan- Kdig mogelijk in P treden. Er be- e zijde enig opti- ien van de moge- bevredigende re- Jwestie der indu- rtie. De onder- irover worden in :t tifesen de ge- tommissie en de De hoge com- i de regering ge- t einde van Jan. lorandum inzake te stellen, zodat regeling te ver- tsondanks zullen, verklaard, de be- het plan te Pa- 3e volgende week ;zet. Deelnemers ntie konden zich ten over de vraag worden, dat deze ngen nu tot een ef resultaat zul- en. d te Bonn is ook or de Nederland- diger Drs. Kohn- ikele van Neder- beetaande moei- ndelspolitiek ge- heeft gebracht ook ne Kwestie van de Vereve ningsbetaling ten behoeve van de aan hoge productiekosten gebon den Belgische kolenmijnen heeft deel uitgemaakt van de bespre kingen. Ten aanzien van deze vraagstukken is hetnnar ons werd medegedeeld gelukt de standpunten nader tot elkaar te brengen.

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1