A itairen ea De jongste Russische nota UIT DE PROVINCIE Binnenlands Nieuws PIECK 75 jaar Akkertje BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE Hoofdpijn Rechtszaken Nederlanders in België verongelukt ai Rente Rijkspostspaarbank verhoogd Generaal Eisenhower Zaterdag naar Europa AXEL. SLUIS. ZAAMSLAG. ZUIDZANDE. De ontdekking van een nieuw Pompeji De arresiaiie van Prins von Liechtenstein Voedselreserves in West-Europa I- Arrestaties te Athene Protest tegen huurverhoging in Italië Neem j n De economische toestand in China VEROORDEELD. RWACUTING G WATER. De Franse minister van Bui- meningsverschillen tussen ons", tenlandse Zaken, Robert Schu- 'zeide hij. man, heeft gisteren in een ver- „Het enige nieuwe punt in de gadering van de ministerraad ge- Sowjet-nota, behalve de voorge sproken over het Russische ant- snelde bespreking van het JDuitse 'woord. Er zal binnenkort een 1 1,1 vraagstuk, is de bereidverklaring der Sowjet-Unie om in te stem men met een bijeenkomst van vertegenwoordigers der Grote Vier, vóór het houden van bespre kingen tussen de vier Ministers van Buitenlandse Zaken, doch uit sluitend voor het opstellen van een agenda. Dit betekent geen aanvaarding van de Wersterse aan"de "nötawïsséïing met voorstellen voor algemene bespre- bijeenkomst van het kernkabi net gehouden worden. Alle Moskoüse bladen hebben de tekst van de Sow jet-Russi sche nota aan Frankrijk gepubli ceerd en wel zonder commen taar. De bladen geven te ver staan, dat de nota's „analoog" zijn Biigeland en Amerika sinds het Sowjet-voorstel van twee maan den geleden tot het houden van besprekingen over Duitsland. Waarnemers wijzen er op, dat in het Sowj et-antwoord geen melding wordt gemaakt van de resolutie der V. N. waarin uit drukking wordt gegeven aan de wenselijkheid van vier-mogend- hedenbesprekingen. De Westerse nota's in tegen stelling hiermede wèl. Volgens genoemde waarnemers •duidt dit, mede gezien de weige- beurtelings in de vier hoofdsteden ring om eventueel te New York bijeen komt, New York aan de te vergaderen, er op, dat de Sow- beurt zou zijn voor de eerstvol- jet-Unie de besprekingen gaarne gende bijeenkomst, geheel in het kader van de raad van ministers van Buitenlandse Zaken der grote vier ziet, los van de Verenigde Naties. In diplomatieke kringen te Pa rijs is men van mening, dat de Russen een „verzoenlijker hou ding" zouden aannemen dan men bij eerste lezing van de nota kon aannemen, als ingestemd zou worden met het houden van een conferentie van plaatsvervan gers over de inhoud van de agen da. Te Parijs zou men het wel eens zijn, zo gaat Reuter verder, dat alles gedaan dient te worden om besprekingen te bewerk stelligen. kingen, die overigens ook' weer niet worden verworpen", vervolg de Acheson. De Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken weigerde commentaar te geven op het Sowjet plan om de voorgestelde bijeenkomst der 4 Ministers van Buitenlandse Zaken te Londen, Parijs of Moskou te doen houden. Hij wees er wel op dat, waar de normale gang van zaken is, dat de raad van Ministers van Buiten landse Zaken der „Grote Vier" Tienduizenden personen moe ten het bed houden als gevolg /an een griepepidemie van niet- arnstige aard in de industrieste den van Noord-Engeland. Meer dan een kwart van de bevolking van 44.000 personen van de stad Widnes in Lancashire is ziek, er ziin nog geen sterfgevallen ge meld. Een auto, bestuurd door pater Simon Sleegers uit Oss, is de vo rige nacht geslipt op de Antwerp se Steenweg te Westmalle en tegen een boom terechtgekomen. De bestuurder en een passagier, pater Mistelrooij uit Veghel, wer den zwaar gewond naar het zie kenhuis te Turnhout overge bracht. Twee andere geestelij ken, die in de auto zaten, kwa men er rtièt lichte verwondingen af. Naar wij vernemen is als slacht offer van het auto-ongeval te Westmalle gisterenmorgen in het ziekenhuis te Turnhout overleden kapelaan Lammers uit Helmond. Nader wordt bericht, dat de beide zwaargewonden, rector A. van Nistelrooij, leraar aan de H.B.S. te Veghel, en Kapelaan L. Lammers uit Helmond in het zie kenhuis zijn overleden. Acheson over de jongste Russische antwoordnota. „De Westerse mogendheden mllen eerst nadere gegevens over de Sowjetrussische houding moeten ontvangen, alvorens aan te kunnen nemen dat de Sowjet- Unie bereid is de Westerse voor stellen te aanvaarden voor het houden van vier-mogendheden besprekingen, om de hangende internationale vraagstukken op te lossen", verklaarde de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken Acheson op zijn weke lijkse persconferentie. ,Hét is duidelijk, dat de Sowjet- Russische nota geen aanvaarding inhoudt van de Westerse voor stellen. De Westerse mogendhe den - hebben ook voorgesteld het Duitse vraagstuk te bespreken. De Sowjetrussische houding tja.v. dit probleem heeft bij de vredelievende landen een gevoel van onveiligheid doen ontstaan." Minister Acheson deelde verder mede dat de Verenigde Staten, Engeland en Frankrijk reeds zijn begonnen met besprekingen over de volgende stap der Westerse mogendheden. „Er bestaan geen VERKEERSONGEVAL EIST EEN DODE. De 54-jarige heer J. ter Haar, een koopman uit Hilversum, is gisteren op de Rijksstraatweg tussen Hilversum en Bussum het slachtoffer geworden van een verkeersongeval. De door hem bestuurde perso nenauto werd aangereden door een vrachtwagen uit Amsterdam, die bij het passeren van een fietser slipte en vervolgens de personen auto ramde. Twee: inzittende jongens, het 6-jarig zoontje van de heer Ter Haar en diens 9-jarig vriendje, liepen verwondingen op. De bestuurder van de vracht wagen bekwam geen letsel. EEN EMIGRANT DIE ER WEL KOMT. De „Overloon" die als eerste .emigrantenvliegtuig van dit jaar vandaag naar Australië vertrekt, zal 65 passagiers meenemen, waaronder 5 babies en 11 kinde ren tussen de 2 en 5 jaar. Verder zal aan boord zijn de heer Boer man uit Rotterdam, die voor de tweede maal de reis naar Austra lië onderneemt. Op 18 Juli van het^vorig jaar stapte hij met zijn compagnon de heer v. d. Poort in Sydney aan wal om te trachten daar een expeditiebedrijf te be ginnen. En dit gaat thans zo goed dat hij kort geleden naar Neder land is gekomen om zijn vrouw en 2 kinderen en de vrouw van de heer v. d. Poort met haar 2 kinderen te halen.* Vandaag gaan zij allen met de „Overloon" mee en het ziet er naar uit, dat zij een goede toekomst tegemoet gaan. Woensdagmorgen heeft de Di recteur-Generaal van het Staats bedrijf der P.T.T., de heer L. Ne- her, voor vertegenwoordigers van bedrijfsonderdelen uit het gehele land, zijn traditionele nieuwjaars rede gehouden. Zoals gebruikelijk heeft de heer Neher een overzicht gegeven van de in het afgelopen jaar verkregen bedrijfsresultaten en verder uiteengezet, wat het Staatsbedrijf van het komende jaar verwacht. De heer Neher heeft aan de hand van de feiten uiteengezet, dat de toestand van het bedrijf in 1950 niet rooskleurig is geweest, maar dat P.T.T. er zonder ernsti ge tariefsverhogingen toch geko men is. P.T.T. zal, als het enigs» zins mogelijk is, trachten ook dit jaar te ontkomen aan het drei gend gevaar der tariefsverhogin gen. De Directeur-Generaal sprak de hoop uit, dat de uiteindelijke regeling van de radio-distributie nu binnen enkele maanden haar beslag zou krijgen. Tenslotte heeft de Directeur- Generaal medegedeeld, dat de rentevergoeding op de saldi der Inleggers bij de Rijkspostspaar bank met ingang van 1 Januari 1951 van 2.16 procent tot 2,28 pro eent is verhoogd. Generaal Eisenhower, de be- relhebber van het Noord-Atlan- sehe Leger, heeft meegedeeld, dat hij Zaterdag naar Europa zal ver trekken om besprekingen te voe ren met functionarissen der mo gendheden van het Atlantische Pact. Zijn stafchef, Luitenant-Gene raal Gruenther en een kleine staf zou meereizen. Het is niet bekend hoelang de Generaal zal blijven en of hij eerst Parijs zal aandoen. VEE-AUTO VERONGELUKT. De veehandelaar N. Borst uit Schoonhoven, die gisteren met 'n auto vol koeien op weg was naar de veemarkt, is onder de gemeen te Lopik door de gladhid van de hoge Lakdijk gestort. De auto sloeg enkele malen over de kop. De vrachtrijder werd met een gebroken been uit de cabine bevrijd. Drie koeien bleken door de val te zijn gedood. De auto werd ernstig beschadigd. STEEKPARTIJ TE DEN HAAG. In een woning in de Sumatra- straat te Den Haag ontstond Dins dagavond een echtelijke ruzie, die tenslotte op een steekpartij uit liep. Het slachtoffer v/erd uitein delijk de echtgenoot, die door zijn vrouw H. de K.V. danig met een mes werd toegetakeld. Hij kreeg snijwonden in nek en rug, welke in het ziekenhuis Zuidwal moesten worden verbonden, voor hij zich weer goed genoeg voelde om de nacht bij z'n kinderen te kunnen doorbrengen. De echtge note is door de politie in bewa ring gesteld. NACHTELIJKE OVERVAL MET PLASTIC PISTOOLTJE. De twee jongelui, die het nieu we jaar in Den Haag inluiddei met het plegen van een vierta overvallen, zijn door de politi< gearresteerd. Het waren de 22-jarige groen teboer Th. J. W. en de 18-jarigt kruideniersbediende A. L. K. Het bleek, dat W. reeds eerder wegens diefstal was aangehou den. Zijn conterfeitsel berustte in het foto-archief van de politie. Bii huiszoeking werd het pis tooltje gevonden, waarvan zij bij hun overvallen gebruik hadden gemaakt. Het bleek een goed ge ïmiteerd plastic pistooltje te zijn, een stukje speelgoed. De aangehoudenen hebben be kend. Zij een borrel gedronken en wandel den na 12 uur de straat op. Zij kwamen toen op de gedachte een auto te nemen om daarmee de familie te bezoeken. Zij verdwe nen daarop met een auto van een garage aan de Houtmarkt, waar mee zij aan de Loosduinse Kade in een sloot belandden. Vervol gens probeerden zij op drie an- andere plaatsen een auto te be machtigen, waarna zij tenslotte bij de familie H. aan de Thor- beckelaan belden. Hier hebben zij vader en dochter met het plastic pistooltje bedreigd. Na een vechtpartij, die daarop ontstond, zijn zij verdwenen. W. beweert met een taxi naar huis te zijn gereden. Beide jongemannen zullen we gens diefstal met geweldpleging worden vervolgd. rw* AUTO RIJDT DRIE VOET- GANGSTERS AAN. Dinsdagavond zijn drie vpet- gangstèts op de Loosduinse weg te 's-Gravenhage ter hoogte van de Fahrenheitstraat door een per sonenauto bij het oversteken aan gereden. Dë auto kwam van de stad en reed in de richting Loosduinen. Mét. J. G. S. uit de Nunspeetlaan, oud 42 jaar, werd zeer ernstig gewond. Zij moest naar het zie kenhuis Westeinde worden over gebracht, evenals de 46-jarige mevrouw Van der W. uit de Ben- nekomstraat, die een schedel- basisfractuur opliep. De derde voetgangster, mevr. Van K.B. uit de Heelsumstraat kreeg een lichte hersenschudding. Zij kon latér naar huis terugkeren. Waarschijnlijk hebben de da mes bij het oversteken niet vol doende op het verkeer gelet. LET OP DE ZEGELS! Met ingang van 1 Januari zijn de nieuwe zegelrechten van kracht geworden, die voor tal van zegels een tariefsverhoging betekenen. Het bekende Kwitantiezegel is van 10 cent op 15 cent gekomen. Hiertegenover staat, dat het van zegel vrijgestelde bedrag is ver hoogd tot twintig gulden. Voorheen was dat 10, Eventuële gezegelde kwitanties kunnen ten kantore van de ont vanger der belastingen worden aangevuld. Vervallen is de vrijstelling van zegels voor remboursfacturen. VIER HUURCOMMISSIES IN ZEELAND. J'Jt. r-> Zoals bekend is op 1 Januari de nieuwe Huurwet in werking getreden. Als gevolg hiervan zal in het rechtsgebied van elk kan tongerecht een Huuradviescom missie worden ingesteld. Verhuurders, huurders en on derhuurders zullen zo nodig aan deze commissies advies kunnen vragen over de huurprijzen. Men verwacht spoedig tot de installatie der commissies te kun nen overgaan. Inmiddels kunnen belanghebbenden zich in voorko mende gevallen reeds schriftelijk tot deze instantie wenden. Cor respondentie richte men tot de Huuradviescommissie en adres- sere men aan het gemeentehuis in de plaats, waar een kantonge recht is gevestigd. Deze plaatsen zijn in Zeeland: Middelburg, Terneuzen, Oostburg en Zierikzee. Wellicht zullen de commissies nog in de loop dezer maand hun arbeid aanvangen. Postale automaten. Ten gerieve van het publiek zijn thans ook in onze gemeente briefkaart- en postzegel-automa ten bij het postkantoor in de Noordstraat geplaatst, zodat men niet meer gebonden is aan de uren waarop het postkantoor is geopend. Dokter Staal gehuldigd. De heer P. A. Staal, arts te Sluis, is Dinsdagmiddag in de raadszaal gehuldigd in verband met zijn 25-jarig jubileum als gemeentearts aldaar. Tal van sprekers voerden het woo^l en boden gelukwensen aan. Büirgemeester Van Hootegem noemde dokter Staal een man, die met Sluis was vergroeid. Hij bood namens het gemeentebe stuur een electrisch bureauklokje aan. Verder spraken o.m. de heer J. Lako, bestuurslid van Rozen- oord; Ds. W. Schrale en Kapelaan Nooren, die wezen op de samen werking tussen geestelijkheid en arts. De heer Joh. Ie Clercq, die namens het Groene Kruis sprak, bood de dokter een kristallen presse-papier aan. Van de volgende sprekers noe men wij de heer Gevaert namens het Armbestuur, Notaris Van Ma- zijn uit naam van de patiënten en de heer Meertens namens de Rijkspolitie. In een gevoelig woord dankte de jubilaris voor de hulde en de waardering. 's Avonds heeft de muziekver eniging „Apollo" dokter Staal een serenade gebracht. Het Badhuis. Gedurende de maand December werden in het badhuis te Zaam- slag 1377 baden genomen. Sedert de opening in April 1950 tot 31 December bedroeg het to taal aantal baden niet minder dan 14.381, waarvan 10-694 volwasse nen en 3697 kinderen. Huisslachtingen. Gedurende het vierde kwartaal van 1950 werden ter Gemeente secretarie alhier 104 vergunningen voor huisslachting van een var ken afgegeven. Enige tijd geleden werden voor., bereidingen getroffen om het ge deelte van de stad Pompeji dat tot heden begraven was gebleven evenals het thans bekende ge deelte te bevrijden van de aslaag, die het bijna 2000 jaar bedekt hield. Het bestaan van bovengenoemd stadsgedeelte was zelfs aan de bekendste archeologen onbekend, doch het was Prof. Maiuri, direc teur der opgravingen te Pompeji, die tot de conclusie kwam, dat dit stadsgedeelte inderdaad moest bestaan en dat bet zich moest bevinden onder de bergen aarde, die van het reeds afgegraven ge deelte afkomstig waren en oor zaak waren dat dit gedeelte twee maal werd bedolven. Het afvoeren van deze enorme hoeveelheden grond brengt grote moeilijkheden met zich mede, waarvan een der voornaamste is een plaats te vinden waar dit materiaal kwijt te raken. Hiervoor is thans een oplossing gevonden in die zin, dat men het vervoert naar de monding van de rivier de Sarno, waar zich een uitgestrekt moerasgebied bevindt, dat met deze aarde zal worden opgehoogd en op deze wijze in cultuurland zal worden veranderd. Prins Hans von Liechtenstein, een neef van de regerende vorst van Liechtenstein, zal binnen kort terecht staan onder beschul diging van medeplichtigheid aan het smokkelen van 20.000 Zwit serse horloges. De 40-jarige prins werd 22 De cember te Lindau, aan de Duits- Oostenrijkse grens, aangehouden. Sindsdien verblijft hij in de ge vangenis, omdat hij weigert 20.000 mark borgtocht te betalen. Het vooronderzoek is bijna ge reed, daar het gerecht deze zaak „bijzonder snel" heeft behandeld, aldus de openbare aanklager. Een groep Amerikaanse land bouwdeskundigen heeft aanbevo len tarwe- en maisreserves op te slaan in de Ver. Staten, Enge land, West-Europa en Japan om te gebruiken in geval van een nieuwe oorlog. Volgens het Comité voor de Landbouwpolitiek van de National Planning Association een par ticuliere geen winst makende groep, werden de Ver. Staten in de tweede wereldoorlog alleen voor een voedselcrisis behoed door het gelukken van proefoogsten. Voorts stelde het comité voor, dat de Regering 200 millioen bus hels zou toevoegen aan de voor raden door het verbruik van maïs als veevoeder te beperken. „West-Europa de hoeksteen van onze verdediging, is van ons af hankelijk voor een groot gedeel te van haar voedsel in g<?val van een algemene oorlog kar, men De regering van Liechtenstein heeft officieel verklaard, dat mets meer betrekken uitidfft Oos- noch de chauffeur noch de auto ten. Het mislukken van de oogst van de prins iets met smokkel van horloges te maken kan heb ben. in West-Europa kan dus alleen worden goedgemaakt door de Ver. Staten", aldus genoemd comité. - -- .i'i De politie te Athene heeft 60 personen gearresteerd, die leden an ten communistische organi satie worden genoemd. Zij worden beschuldigd van het aanwelven van guerillastrijders en un andere revolutionnaire ac tiviteit. Een vrouwelijke gearresteerde, de 40-jarige Evanghelina Floria, is volgens de politie uit de derde verdieping van het politiebureau gesprongen. Zij is overleden- De communistische vakbewe ging in Italië heeft opgeroepen tot een proteststaking van een half uur op heden in Rome als protest tegen een wet op huur verhoging, die met Nieuwjaar in werking is getreden. Volgens de desbetreffende wet mogen de huren, die sedert de oorlog door de Regering zijn ge blokkeerd, thans worden verhoogd met 20 procent voor werklozen, zieken, laag gepensionneerden of zeer armen, met 50 procent voor de middengroepen, met 100 pro cent voor huurders van luxe flats, winkels en zakenpanden en met 200 procent voor huurders van zeer luxe-flats. Woensdag is de 75ste verjaar dag gevierd van de Oost-Duitse president, Wilhelm Pieck. De Oost-Duitse regering offreerde de president een „Wilhelm Pieck- fonds" ten bate van een honderd tal arbeiders-studenten, die met de uitkeringen uit dit fonds be loond worden voor efficiënt wer ken. Pieck deed aankondiging van een amnestie voor een nog niet nader genoemd aantal voormali ge bewoners van concentratie kampen in de Sowj et-Russische zone, die vorig jaar naar gevan genissen in Oost-Duitsland zijn overgebracht. Drie Oost-Berlijnse acteurs weigerden mee te spelen in een Russisch toneelstuk, dat tot be sluit -an de feestviering in een theater in de Oostelijke sector zou worden opgevoerd. Het stuk behandelt de overgang van een Russisch musicus naar het com munisme. „Oost-Duitsland zal, ingeval van oorlog, met de Sowjet-Unie strijden", zegt Pieck. „Het vredelievende Duitse volk zal aan de zijde van de Sowjet- Unie strijden, indien de aanval lers het zouden wagen een nieu we oorlog te beginnen", verklaar de de Oostduitse president Wil helm Pieck in een toespraak tot een aantal Oostduitsers, die, ter gelegenheid van Pieek's-.TBste ver jaardag, op het erf van diens ambtswoning, het kasteel van Schönhausen in Oost-Berlijn wa ren bijeen gekomen. j Het te Peking verschijnende „Volksdagblad" schrijft, dat het Chinese volk bewezen heeft, dat het zijn economisch herstel kan voortzetten zonder Amerikaanse hulp. „De centrale volksregering heeft de unificatie van financiën en economie tot stand gebracht, de nationale begroting in even wicht gebracht en de aanvoer van grondstoffen verzekerd", aldus het blad. „Hierdoor is aan de in flatie en de stijgende prijzen als gevolg van de lange jaren van oorlog en reactionnair bestuur een halt toegeroepen". den doen verliezen, het beste met Nu eens schuifelend door het hem voor hadden gehad: De tan- hoge gras, dan zich voortkronke- den van het ondier gleden op de lend van boom tot boom, had de slang Dr. Kolderman tenslotte ingehaald. Plotseling liet het dier zich zak- gladde oppervlakte uit. Bim zag wat gebeurde en schrok. In een oogwenk bedacht hij dat ken en trachtte het spiegelgladde slechts zijn fluit hier nog redding hoofd van Dr. Koldermnn tussen kon brengen zijn tanden te laten verdwijnen- Het bleek nu dat de machten hadden op Oudejaar die Dr. Kolderman zjjn haar had- Juist toen de slang ten tweede male wilde toehappen, klonken .Birns eerste tonen. Gelukkig doen de Afrikaanse slangen in muzikaliteit maar wei nig onder voor de Indische. Nauwelijks had de slang de to nen van Bims fluit gehoord of zij vergat Dr. Kolderman en begon al zacht met haar bovenlijf te wie gelen. Na een korte dans was de vrede getekend en de slang ging haars weegs, genezen van iedere kwade bedoeling. VOORWAARDELIJKE STRAF VOOR UTRECHTSE ARTS Het Amsterdamse Gerechtshof heeft de heer W. G., een arts te Utrecht, wegens het afgeven van valse verklaringen (betrekking hebbende op a-s. moeders) aan vrouwen die daar geen recht op hadden veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maanden met een proeftijd van 3 jaar en een geldboete van 2500 1 ubs. 3 maanden. Tegen deze arts was 2 maanden ^voorwaardelijk geëist. RECHERCHEUR M. G. De voormalige rechercheur bij iet Militair Gezag S- W., een 61- arige Hongaarse chauffeur-mon teur is door de Amsterdamse Rechtbank wegens oplichting en verduistering veroordeeld tot een Tevangenisstraf van 2 jaar. Er was 14 dagen geleden 3 jaar ge ëist. Aan W. was o.m. ten laste ge legd, dat hij aan familieleden van politieke delinquenten tegen ver goeding had aangeboden pogingen te doen de gedetineerde vrij *e krijgen. De verdachte hield ter zitting vol, dat hij het geld had gege ven aan functionarissen, van wie hij verwachtte, dat zij gevangenen vrij konden krijgen. :jïft 'Mü 5 regels 6ö ca- :t; minimi®:. ummer of eer. ïamlddags 2 vóór 1 April terugkeren. 1 de Ambonneze* ht de Nederlandse :eds mogelijk. Het in het voormalige 3 naar de A.PJLI. iet afgelopen jaar. 3 van mening, dal >g in kampen mnezen evene zijn over te gaax I., indien zij zich .en van de druk beethoofden onder ;elijkheid van ai- atse meent de Ne- :ring, dat zij vol- ;igde contract van met de leden van wettellijk tot niet t is. Bovendien dat er onder de mese ex-K.N.I-L.- die Ambon nooit en die afkomstig abonnese gemeen» Djakarta en Se en velen van Ken villen. Zij die yoor datum geen keuze zullen ter plaatse en. „De situatie it n aard en de tijd ii dat een andere mogelijk is", d verwezen naar n de Eerste Kamer ster van Oorlog is at aan een aantal ïegentig militairen» idonesische zwarte n, met hun gezin- ïderland kan wor- Dit zou in totaal ongeveer 350 per- ndse regering u. e ontwikkelnig in nheid zeer verent- alles in het werk e zaak zo snel nta- definitieve afwik gen. i regering en volk doende een nien- teken voor de ver nederland. Wat be- :n van geheel men dingen verklaarde 'oensdag reeds, dat gehouden kunnen isis van ondubbel- acht van de soove- West-Irian aan ln- l NAAR BELGDL. che minister van Zaken heeft be- dat de invoer van ederland voortaan n zonder bijzonder >n dat anderzijds >e bestaande stelsel tering en verdeling IT DE RAILS- 'eerterrein van het te Amsterdam is leeg treinstel van :h personenwagons elopen. Vermoede- ■keerde wisselstand ngeren de oorzaak- materiële schade, en zich geen onge- door het K.N.M.L ;ldig van Zaterdag- vond. •ii zacht. 3lkt met voorname- iorden van het land Later vanuit het ing van een nieuwe ledurende de och- daar nevel of mist zwakke Westelijke rimpend naar Zuió d tot matig of vr? zacht. i 7 JANUARI. v.m, 0.43 1.18 1.58 2.08 n.m. 1.12 1-47 2.27 237 ,G 8 JANUARI. Leeuwarden en Ameiana ai naar de piloot. De scheepvaart is door Radio Scheveningen geattendeerd op het ongeluk. De piloot heeft om 11.37 aan de vliegbasis Leeuwarden medege deeld, toen hij boven Leeuwarden vloog, dat hij een noodlanding aou uitvoeren. Waarom dat moest, heeft hij er niet bij ge- l/e ausiwaciu. up .Amciaiiu 10 door de vliegbasis Leeuwarden medegedeeld, dat er reden is om aan te nemen dat de Engelse pi loot, geen gevolg heeft gegeven aan zijn voornemen, het vliegtuig te verlaten en dus met het toestel in zee zou zijn gestort. De red dingboten hebben tot het vallen van de duisternis naar hem ge zocht. V Cl UCUIgllIgOlllllV, «Mt uuiuv.11 «uil de Han verklaard, dat alles daar in gereedheid staat. Hij verzocht de verslaggevers de wereld te vertellen over „de grote menselijke tragedie" van de honderd duizenden Koreaanse vluchtelingen die naar het Zuiden uitwijken. Hij noemde deze mas sale vlucht van „verscheidene millioenen mannen, vrouwen, schappelijk, hand in hand paraat gemaakt wordt om de strijd om het bestaan aan te vatten, met eerbiediging van elkanders opvat tingen. Verheugend was de belangstel ling van persoonlijkheden uit de onderwijswereld, o.a. de inspec teur van het L.O. en directeuren van middelbare scholen. Spreker rein noemde spreker het sym bool van de Breskense bevolking. Hij besloot met de bede tot God, dat de beide scholen tot in leng te van dagen gespaard zullen mogen blijven. De heer M- D. A. van Glerum, directeur van de Wederopbouw in Zeeland, sprak nog enkele woorden over Breskens opbouw. len op het Molenwater Degaven. De heer Schout hees hier mid den op het plein de Nederlandse driekleur, waarna de scholen ge opend werden verklaard- leder was vol lof over de mooie gebouwen, waarin de jeugd van Breskens wel apart, doch een drachtig naast elkaar onderwijs zal ontvangen. Walsoorden v.m. 1.37 2.12 2.52 3.02 n.m. 2.07 2.42 322 3.32 ZON- EN MAANSTANDEN ZON MAAN op onder op onder Jan. 6 8.48 16-44 8.07 14.31 7 8 47 16 45 9.10 15.4S 8 8.47 16.47 9.52 17.19 9 8.46 16-40 10.19 18.52

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 3